Keresés

Részletes keresés

d9d8 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 893

Kedves Mvera26!

Levát a határon célszerű váltani 1 euro kb. 1,9 leva, a 95-ös benzin a nevesebb kutaknál (ÖMV, Shell) 1,49 leva/liter. Fontos!! Szófiában a macskaköves úton a balra kanyaródó sávban (Belgrád tábla a hazafelé vezető úton) ablakmosó fiúk vannak!!! Nem készültem rájuk és ők is kissé "rámenősek" csak forint volt kéznél amit talán azóta is dühösen nézeget a srác. Görögországban kb. 0,8 euro literje, kutanként változik. Sartitól délre Sikia felé lekanyarodva van egy olcsóbb benzinkút.

 

Üdv. d9d8

Előzmény: mvera26 (892)
mvera26 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 892
Kedves d9d8! Még egy kicsit zavarnálak. Tudnál nekem a Bulgár és Görög benzin árról mondani valamit. Köszi. Mvera26
c dúr fisz moll Creative Commons License 2004.07.19 0 0 891

sziasztok!

 

Július végén a Sartiba utazok a családommal!

Néhány dologban szeretném a tanácsotokat kérni!

 

Autót kölcsönözni hol érdemes ? Milyen okmányokat kérnek hozzá?

Úgy hallottam,hogy elég drága Görögországban!Esetleg itthonról gazdaságosabb?

 

Vannak-e a környéken hegyi falvak,mit érdemes megnézni,túrázni ,kirándulni?

Napernyőt lehet bérelni,vagy célszerű itthonról hozni?

 

Nóra baba Creative Commons License 2004.07.18 0 0 890

SZóval szép magyar lányt szeretnél feleségnek. Csak járj nyitott szemmel és biztos találsz. :))

Puszi

Nóra

Előzmény: laczkovich (889)
laczkovich Creative Commons License 2004.07.18 0 0 889

Kedves Nórababa!

 

Én lenni görög diplomat,kevés beszélni magyart.Szeretnék nősülni,szép magyar lány feleség!

Elötte próbaházasság fontos lenne:-))))))))

üdv Pedrosz Szopoklész

Nóra baba Creative Commons License 2004.07.18 0 0 888

Szia katka29!

 

Köszi a fordítást és a tanácsot,magamtól is rájöttem erre,de köszi.

HA megkérlek lefordítanál nekem görögre pár sort. Válaszolnék, de nem tudok. Mikor dolgoztál kint? És melyik irodába?

Lehet, hogy akkor még ismered is aki írta. Nos, ha segítenél nekem akkor küldd el az e-mail címed, ha úgy jó. De itt a fórumon is megdumcsizhatjuk.

Előre is köszi.

Nóra

Előzmény: katka29 (886)
laczkovich Creative Commons License 2004.07.18 0 0 887
v
katka29 Creative Commons License 2004.07.18 0 0 886
Szia Nóra! Véletlenül tévedtem erre,és mivel a görögöt kevesen beszélik,hát megpróbálok segíteni.Az SMS:Szia kicsim(babám,kedvesem)hogy vagy?Iskolába mész vagy dolgozni?Nagyon nagyon szeretlek,hiányzol nagyon. Kb.ennyi,de tanácsként:csak tartalékkal vedd,mert a görögök nagyon kiszámíthatatlanok.Ma az egyik lány...holnap a másik. Ez alól a Sartis fiúk sem kivételek.Az irodában dolgoztam évekig...így volt alkalmam látni,mit képesek alakítani a nyár folyamán....aki csak nyaral,és hazamegy a csoporttal,nem látja mi történik a következő csoport(ok) megérkezése után.
Előzmény: Nóra baba (885)
Nóra baba Creative Commons License 2004.07.16 0 0 885

Sziasztok!

 

Tud valaki görögül. Ha igen a segítségét kérném. Aki konyít a göröghöz lefordítaná nekem a következő pár mondatot. Sms-ben kaptam, de sajna nem értem.

"Giasou moromou ti kanis? Pas sholio i doulevis? Se thelo poli poli poli agapi mou! Mou lipis para poli!"

Előre is köszi!

Puszi! Nóra

Nonamekata Creative Commons License 2004.07.15 0 0 884

Kedves Csá! Már csorog a nyálam!:) Köszi az infot.

Más: Szeretnénk Sarti után 1-2 napot a Meteorák környékén tölteni. Van valami ötletetek szállásra és egyéb látnivalókra azon a környéken?

Előzmény: csá (883)
csá Creative Commons License 2004.07.15 0 0 883

Kedves Nonamekata!

 

Az árakkal kapcsolatban egyedül a LIDL biztos. Ezt azért mondom mert sartin belül nincs igazán olcsó bolt, de minden boltban van valami ami olcsóbb mint másutt, tehát érdemes szétnézni. Ne tévesszen meg az sem. hogy a központtól legtávolabbi bolt a legolcsóbb. 

 

Viszont, ha szeretitek a sütit, akkor idén nyílt egy új cukrászda, ahol a legtöbb süti 1,20 eu, míg másutt ugyan ez 1,80. Nagyon finomak. Ez a cukrászda a központi buszparkoló egyik sarkán található az iskola szomszédságában. De úgy is könnyen megtalálod, hogy ha figyeled, hol van a legtöbb fagyi (1 eu/gomboc) elejtve. A kiszolgáló srác, aki egy kicsit hasonlít a fiatal Mike Tyson-*hoz, akkora gombócokat mér, hogy nem könnyű kézben tartani.

Előzmény: Nonamekata (879)
mvera26 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 882

Kedves d9d8!

Köszönöm az eddigi tájékoztatásaidat.

Üdv:mvera26

Előzmény: d9d8 (881)
d9d8 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 881

Kedves Mvera26!

 

Dínárt Szegeden, vagy a határ előtt (Röszkei leágazás után kb. 300 m-re balra található "Zebra market" vagy a határon, esetleg közvetlenül a Szerb határ után célszerű. Az árfolyam két hete 3.9- 4 forit volt egy dínár. Euróval nem próbáltam fizetni, de valószínűleg nem éri meg a rossz átváltási árfolyam miatt, meg így gyorsabb, zökkenőmentesebb a fizetés. ÖMV kútnál a 95-ös benzin 58.2 dínár. Vizisportokra van még Sartin lehetőség.

Üdv.

Előzmény: mvera26 (876)
sarti_forever Creative Commons License 2004.07.14 0 0 880

Helló! Mindenkinek!

 

Új lap Sartiról!!! 

 

http://sarti.gportal.hu

  • Információ, Képek, Fórum, független ajánlások.
  • Fotók Sartiról, éttermekről, apartmanokról.
  • A fórumon kérdezhettek, ha tudunk (ha nem) válaszolunk!!!
  • Folyamatosan bővül az adatbázis.

Nem sokára jön:

  • - Térképek
  • - Túra ajánlatok
  • - Fakultatív utak
  • - Útvonal ajánlások
  • - Ételek, italok

 

Minden infó ami Sartiról kell!

 

http://sarti.gportal.hu

 

Nemsokára Magyarország legteljesebb Sarti információs lapja lessz.

Segítsetek ti is ebben!!!

Regisztráljatok és írjátok le mi az ami érdekel, mi legyen a Sarti lapon.

 

Hamarosan árjegyzék SARTIS árakról.

 

Mindenkit várunk!!!

Nonamekata Creative Commons License 2004.07.14 0 0 879

Kedves Csá!

Hol vannak ezek az árak? Sartiban? Tudod mi a jövő héten megyünk és csak ottani kajákat szeretnénk enni.

Előzmény: csá (870)
Sithon Creative Commons License 2004.07.14 0 0 878
Sziasztok!

Köszi "csá" a segítséget.
"flamingsun" azt, hogy bank van-e nem tudom - nem rémlik - de automata a Sithon Travel iroda mellett biztosan van!

Üdv.
flamingsun Creative Commons License 2004.07.14 0 0 877

Szaisztok!

 

Tudja valaki pontosan, hogy Sartin van-e bank??? Ugyanis eddig hallottam olyat is, hogy van, de az ellenkezőjét is. Ha valaki konkrétan tudja, az írjon!!

 

Köszi!

mvera26 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 876

Kedves d9d8!

Nagyon köszönöm az eddigi tájékoztatást. Még annyit szeretnék tudni, hogy Szerbiában vagy itthon váltsunk dínárt, netalán az euro is jó? Ha jól értettem 2x300 dínárt és 1x790-et kell fizetni. egyébként bocs az értetlenkedésért, de én vagyok a megbízott tájékozódó, ugyan is 3 autóval megyünk. Köszi.mvera26

Előzmény: d9d8 (875)
d9d8 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 875

Kedves Mvera26!

 

Az autópálya díja Szerbiában kapunként: 300 dínár Subotica után leterelnek az autóútról, Novi Sad után újabb 300 dínárt kell fizetni, Belgrád után kapsz a kapunál egy kis papírt amit Nisnél a fizetőkapunál kell átadni és ott 790 dínárt fogsz fizetni. A Bolgár határon a fertőtlenítésért 2 euro, majd az útdíjas bódénál feltétlenül mondjátok meg, hogy Kulata, illetve Görögország az uticélotok, mert egyébként 17 eurós útdíjat fizettetnek!! Itt még 5-7 eurót kell majd fizetni, autó önsúly?-tól függően. Fontos, hogy Szaloniki, majd Moundania felé menjetek, mert arra jobb az út és gyorsabb (odafelé nem arra mentünk sajnos) és Nikiti vége előtt lesz lehetőségetek a LIDL áruházban bevásárolni. Bulgáriában a közlekedés igazi BALKÁNI! Viszonylag sok a rendőr Szerbiában és Bulgáriában is, minket nem állítottak meg, de betartottuk a közlekedési szabályokat. Sok szunyog van, vigyetek flakonos szunyogirtót, vagy/és vegyetek inkább ott szunyogriasztót az a tapasztalatok szerint hatásosabb. A településen sok bár és étterem található, a DISCO nem tudom működik-e. Parkolási lehetőség az utcán van a templom mögött (az utca kialakítása miatt zsákutca) vagy mellett, az utca meredek, a parkolás biztonságos, a közbiztonság jó! Az Athos szigeti kirándulás kb. 26 euró. Az apartmanban felárért sincs légkondi, de lehet huzatot csinálni, ventillátor sincs. A tusolás igazi élmény lesz, mivel tálca nélkül, a WC kagyló mellett található a tusoló csapja, tehát ha ügyes vagy akkor csak a WC lesz vizes a papír nem ehhez azonban némi gyakorlatra lesz szükség.

 

Üdv. d9d8

Előzmény: mvera26 (874)
mvera26 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 874

Kedves d9d8!

nagyon örülök a gyors válaszodnak. Szeretném megkérdezni hogy tudsz e autópálya díjat mondani. természetesen ha gépkocsival voltatok. milyen volt rendőri ellenőrzés szempontjából az utatok? Az apartmanban van e felárért légkondi? Sok szúnyog van e? Szórakozási lehetőségek fiataloknak milyenek vannak? Ha a kolostorsziget körüli hajóút árát tudnád az is jó lenne. Gépkocsival az utcán vagy udvarban lehet parkolni. Azt hiszem ennyi, de lehet még a napok folyamán felmerül több kérdés.

Köszi:mvera

d9d8 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 873

Kedves Marianna-22!

 

A www.halkidikinet.gr oldalon találsz szállásokat telefonszámokkal. Azt hallottam, hogy a 4 fős apartman árát 45 euro/nap sikerült 32 euróra lealkudni. Mi Sarti Beach-en az Evros apartman, hotel? találtunk szállást második hétre (van e-mail címük, honlapjuk a tulaj németül, a fia angolul beszél). A tulajdonos a 4 ágyas stúdiót (ez nagyobb és jobb mint a Melissi apartman) 1 emeletes ággyal 25 euróért kínálta, míg a földszinti nagyobbért 35-öt szeretett volna kapni, de 30-ban egyeztünk meg.  A település legfinomabb giros pitáját itt lehet kapni 1.5 euróért, mivel itt nem mustár, ketchup kombináció található benne, hanem tzatziki!!!

 

Üdv.

Előzmény: Marianna-22 (864)
d9d8 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 872

Kedves Mvera26!

 

A Melissi apartman kb. 150-200 méterre van a durva homokos, sziklás tengerparttól. Amit a katalógusban elfelejtettek közölni, hogy ez közvetlenül a templom mögött található, a harang kb. 5-8 méterre van! Csak reggel (7, 1/2 8, 8 és este 7 görög idő szerint, azaz reggel 6 stb.) és esete harangoznak, van olyan nap is amikor ez kimarad. Felszerelés 1 lábas 1 serpenyő evőeszközök, tányérok. Vágódeszka, sajtreszelő, fakanál nincs, WC papír van. A hely a harangozást és az időnként elrobogó motorosokat lesz6ámítva nyugodt, közel a falu központjához. Útidő Szegedről kocsival pihenőkkel, elterelésekkel 18 óra 1030 Km.

Ha tudok további kérdéseidre szívesen válaszolok.

 

Üdv.

mvera26 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 871

Helló d9d8!

Remélem szerencsésen hazaérkeztél. Várom minél előbbi beszámolód.

mvera26

csá Creative Commons License 2004.07.13 0 0 870

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

 

Kedves Sithon!

 

A szerb autópályadíj nem változott. Görögország nagyon szuper, most kevesebb a magyar, mint máskor, vannak helyettük románok.

 

Giros: 1,60

Kenyér: 0,60

Ásványvíz: 1,15-től (6x1,5L, szénsavmentes)

Nagyon finom Sangria: 2,00 (igaz ez inkább spanyol)

Retsina: 0,70-től (0,5L)

Sör: 0,34-től

Görögdinnye:0.20-tól

Sárgadinnye: 0,50-től

Paradicsom: 0,60-tól

Paprika: 0,80

Feta: 4,5-től

 

Sarti előtt Nikitiben (kb 40 km) is megnyílt a LIDL áruház, minden van és tényleg olcsó. Pl. 2 literes oyzo 6 eu, 2 L-es Metaxa *** 9,50 eu.

 

Itthonról nem érdemes elektromos "vonzó" riasztót vinni, mert hatástalanok a görögökre, akarom mondani a szúnyogokra. Helyben lehet kapni, úgyan annyiért hatásost, igaz abból is kettőt kell venni.

 

Ami az írásom elején van, az nem tudom micsoda, bocs.

 

Előzmény: Sithon (869)
Sithon Creative Commons License 2004.07.11 0 0 869
Hali!
Kevés az élménybeszámoló, ennyire rossz idén Görögország!!!!
Kinti friss árakat tudna mondani valaki??
Változott a szerb autópályadíj a tavalyihoz képest??

Köszi előre is!!
Sithon Creative Commons License 2004.07.09 0 0 868
Sziasztok! Július 23-án utazunk Sartiban, ha van kedve valakinek a konvojos utazáshoz dobjon egy email-t! nimand@mailbox.hu
genesimmons Creative Commons License 2004.07.08 0 0 867
Sziasztok! A barátnőmmel július 22-23.-án utazunk Sartiba kocsival, utitársakat keresünk, 2 főt. Tapasztalt autós-utazók vagyunk, voltunk Sartiban is már 4 évvel ezelőtt. Új autó, légkondival, jelentkezzetek!:) Írjatok mailt: grof@armedia.hu vagy telefon: 06 20 9 109 682 Csaó!
sarti_forever Creative Commons License 2004.07.08 0 0 866

Sziasztok!

 

Új képek a http://sarti.gportal.hu oldalon.

 

stafford

wolf15 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 865

Kedves Marianna!

Látogass el a legújabb Sarti honlapra:

 

http://gportal.hu/portal/sarti/

 

wolf15 képei és az  Apartmanok címszó alatt fotókat találsz, Sarti-i apartamanokról és sok esetbe a kép kinagyitásával látható lessz az a telefonszám ahol a szállást le lehet foglalni. Egyes képeknél külön lefotóztam az ap. "cégtábláját" is.

Ha kérdéséed van Sartival, vagy a Sithon félszigettel kapcsolatban, szívesen válaszolunk a http://gportal.hu/portal/sarti/ - fórumon.

Előzmény: Marianna-22 (864)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 864

Sziasztok!

Olvasom itt az oldalon, hogy nagyon sokat mentek úgy görögbe nyaralni, hogy nem foglatok szállást, illeteve, hogy itthonról foglaltok szállást szottani tulajnál. Tudtok nekem telefonszámokat adni Sartiból, Toroniból, Vourvourou, Platanitsiből. Illetve, hogy hogyan is működik ez.

Imhotephtől kérdezem, hogy merre is van ez a Klamitsi beach, mert nagyon szép és szívesen megnézném.

Sziasztok!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!