Keresés

Részletes keresés

Sz37 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 54477

Sziasztok,

Szeretném megosztani veletek a lakásomban hallható éles visító hang nyomozásának eredményét.

Kb 2 hónapja próbáltatok segíteni, hogy mi okozhatja a leginkább  reggel és este hallható rettenetes visítást a falakból. Mindenki a használati melegvíz keringetőre tippelt. Kijött  azóta 4 szerelő brigád, 2 építészmérnök, a ház tervező és mindenki tehetetlenül állt a probléma elött. Mindent rendben találtak.

Nos tegnap este megoldódott a rejtély. Épp az alsó szomszéddal beszéltem telefonon, mikor hallottam a hangot és ő is hallotta a telefonban. Kiderült, hogy a beépített, IKEA szalag függönykarnis  okozza a hangot (épp elhúzta). Kimaradt az emeleten a hangszigetelő réteg az aljzatból és a vasbeton fal felerősíti azt a hangot amit a  kis kocsik adnak ki,mikor mozog a függöny. A karnis pont az én radiátoraim vonalában vannak, ezért hallottuk minden helyiségben. Sőt a szomszédom ( másik oldalon szemben) is sokszor hallota, de ő tőlem. (csak hogy érzékeltessem a hangosságot).

Megoldódott a probléma, megoldás a karnis csere:)

hifitibi Creative Commons License 2011.08.05 0 0 54476

Szia Vajk! :-)

 

Rákérdeztem Apósra, aztán kiderült, hogy ez a KPE cső hiba a hátsó kerticsap irányába menő egy db vezeték, amit úgy "javítottak", hogy a szaki megszüntette a csap vízellátását. Visszahajtotta a csővéget, egy bilnccsel összefogta, oszt csókolom.

(Amit az öreg mond, néha nehéz kihámozni belőle a lényeget...)

 

Ma utaznak haza tőlünk Apósék, utána kihívják a szakit, aztán improvizálnak valamit. Hátha az a bilincs adta meg magát.

 

Üdv: Tibor

Előzmény: halaloszto (54471)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.05 0 0 54475

Tudod, az alap helyzet az, hogy minden bekövetkezett gázos balesetért, legyen az kémény, vagy készülék hibából, elsősorban az utoljára ott járt gázkészülék szerelőt veszik elő.

Ebből kifolyólag én lesz@rom, hogy a tisztelt fogyasztó éhenhal mert a többszázezres beruházásakor a kémény szakvéleményen akar spórolni! Ha nincs lepapírozva, és nincs rajta az utólsó kéményellenőrzési listán a cucc, akkor tőlem csak nyugodtan kövesedjen rá a kosz, illetve fagyjon meg télen!!!

Azért nem engem tesznek felelőssé!

De ha fulladásban "deglene" meg, azért igen elővesznek.

És ki fogja nekem pártomat ebben az esetben?

Senki.

Sőt az életben maradt családtagok fognak a leghangosabban "csaholni".!!!!!!

Ez az én véleményem.

De én, csak egy egyszerű, "Minősítő, biztonsági felülvizsgáló" vagyok, üzembehelyezője sok fajta berendezésnek. Mivel a fő területem, 2007 óta a szilárdfűtő berendezések telepítése, üzembe helyezése, biztonsági átvétele, a két tüzelő anyag fajtával működő berendezések "összeházasítása" során még nagyobb hangsúlyt kap a megfelelő kémény és annak megfelelő dokumentációja.

Itt a fórumon ilyen szélsőséges véleményeket, általában szakember (felelős szakember) nem hoz nyilvánosságra. De aki magának akar bajt, az csinálja végig egyedül. Ne próbálja a szabálytalanságait, "okosban" legalizáltatni.

Bár aki ebben partnere, annak ott a helye. Egy Duna parti, folyóra néző, "Wellnes" több hétvégébe torkolló zárthelyi üdülőben.

 

Íme az "idióták gyülekezetéből" négy gyöngyszem. (az utánpótlás folyamatos)

 

Előzmény: M63FUN (54474)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.05 0 0 54474

akkor megy megint a variálás a pénz körül. bár halkan megjegyzem hogy nincs kéményseprő aki megmondja 1 év távlatából hogy cseréltem készüléket avagy sem. nálam 3 év alatt addig nem jutottak el hogy zárt kéményem van, nemhogy a készülékig...........

én tuti nem hívnék 3x ezerért kéményest ha cserélni kéne a kazánt. van itthon szilikonzsír, most is jó a kémény, tuti össze lehet megint csúsztatni úgy hogy ne öljem meg a gumitömítést benne. (ki van próbálva) egyébként lehúzás az egész, nálam pl burkolás volt, le kellett szedni a kazánt. aztán vissza is raktuk és kb 5 perc volt újra rácuppantani a kéményre. persze először kell egy normális kémény az igaz, már láttam alufóliából meg hasonló nyalánságokból is kéményt. mikor épült akkor persze én is átvetettem hivatalosan, mert én is szeretek nyugodtan aludni.

Előzmény: Émile (54466)
Vilmos a gázos Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54473

Nem fekete acél!!! A szürke presszes szénacél....

Előzmény: halaloszto (54472)
halaloszto Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54472

"A gázcső szénacél csőből nem lehet nem veszik át"

 

miota?

 

vajk

Előzmény: Vilmos a gázos (54469)
halaloszto Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54471

tettek rez idomot a kp-re?

 

vajk

Előzmény: hifitibi (54470)
hifitibi Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54470

Szia Gyuri!

 

A nyomvonalnak a házon belüli/alatti része sajnos az idő homályába veszett apósom szerint, így már csak abban bízhatunk, hogy nem a ház belterülete alatt vezetett csőszakasz adta meg magát, hanem a házon kívüli, pl. a két évvel ezelőtt javított, már KPE csőszakasz egyik toldása adta meg magát.

 

Az apósom által ismert szaki/szakik nem hiszem, hogy rendelkezik/rendelkeznek talajmikrofonos eszközzel. Bár elmodom neki a tippedet, aztán meglátjuk.

 

Köszönettel: Tibor

Előzmény: gyuri1947 (54467)
Vilmos a gázos Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54469

A gázcső szénacél csőből nem lehet nem veszik át. Hajlítani nem lehet a gázcsövet csak nagyon profin, hogy ne rogyjon. Inkább ne.

 

Ezek a programok ilyenek, ebből nem sok mindent hámoz ki a megrendelő. De a tételest sem értik amit én írok, úgyhogy mindegy. Ezen az áron éri meg neki mint ami végösszeg. A tételekkel meg lehet variálni.

 

Hegesztésnél a gázt-oxigént azt senki sem veszi figyelembe? Az sem olcsó mulatság.

 

Golyóscsap alulra az a 80-as évek vége...

 

A nyomáspróba meg lehet, hogy egy mester megbízását is tartalmaza mert ők nem arcképes igazolványos szerelők...

 

 

Ha sokallod kérj ajánlatot mástól is.

Előzmény: Émile (54465)
morgen66 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54468

Saunier-Duval kazánja van a ismerősömnek kb. tíz év alatt kétszer volt nála szerelő.

A kiszállási díj többe volt mint az alkatrész.

 

Neki bejött,szerintem nem csúcsminőség de árban egész jó.

Tipusát nem tudom.

Előzmény: Mentol frász (54451)
gyuri1947 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54467

Meg lehet próbálni akusztikus kereséssel: egy talajmikrofonnal a vezeték feltételezett nyomvonalán végigmenni (persze nyitott vízfőcsap mellett), és a legerősebb hangnál feltárni.

Egyszer már sikerült így megtalálnom a hibahelyet.

 

Gyuri

Előzmény: hifitibi (54450)
Émile Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54466

 A GMBSZ csak annyit ír . Azonos tipúsú és teljesítményű készülék  cserénél terv nem kell.

A többi más viszont igen.

 Igaz a gáz meót  a szolgáltató átengedi a beüzemelőnek - tűzhelynél, így az megúszható egyszerelővel is !!!

 Ahol kémény van, ott a seprő makacsul ragaszkodik, na mihez ?

 Hát a pénzéhez !!

Előzmény: M63FUN (54457)
Émile Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54465

   

Attól függ milyen készülékről van szó !

 Egy gáztűzhely is gázkészülék ilyen macera mégsincsen !

 Talán kazánnál igen !!

 

 

 Viszont lenne egy  nehány kérdésem ( és sok szövegem ) :

 kiírtegyszerelő gázvezetékre a következő tételt :

 17-01 002.......

  Rézcsőgázvezeték szerelése szabadon,préselhető idomokkal, tartószerkezettel, nyomáspróbával

 Supersan rézcső VIEGA idomokkal    8 fm NA18 12300 anyag  11250 munkadíj.

 Ok. ebből kértem, de nem lenne ólcsóbb hegesztve (van még egy  20 as majdnem egyenes szakasz  az ár természetesen arányosan nagyobb )   ????

17 -04  .....

 és  rézcső fűtési vezeték szerelése szabadon, horonyban stb.  ..... forrasztott kötésekkel nyomáspróbával ,irány változtatás  csőhajlítással  vagy  idomokkal.

 szintén supersan rézcső Na 15

  25 fm  anyag  39100 ft munkadíj 51 700 ft.

  az anyag díjat nem vitatom, de a munkadíj ?  nem gyorsabb szerelni rézzel mint vassal ?

 Egyébként vasra kértem,  konkrétan szénszálas acélcsőből. (SANHA -TERM )

 

 És még valami .

 Akkor kidőnti el , hogy idomokkal vagy egyszerűen hajlítva lesz csak ? Melyik a szebb ??

 

 Nagyon úgy néz ki , hogy a házi számítógépből kalkulált a mester - nincs is ezzel semmi baj.

 

 De nem fontoskodás  az az un. 17 -04 -003 -01110010 stb szám ?? (kit érdekel ? ) De ugyan akkor   5 db. radiátorra

 kiírt  5 pár  valamit.

 Így : 18 - 01 -  .......... hosszú szám

 kétoldalon menetes szerelvény  elhelyezése K vagy K menettel ill. hollandival...

 Sárgaréz radiátor szelep 1/2"

  5 pár   4200  / pár azaz az  öt 21000 ft,  / a nem tudom milyen szerelvényre /   a munkadíj elfogadható  az  3600 ft.

 

  költségvetés áll egyébként 28 tételből - had ne soroljam. És csak 3 oldal !! Elég persze nekem

  hogy mennyire nem veszik figyelembe a megrendelő kérését,  felülre tényleg nem határoztammeg a szelepet - alulra viszont egy értelműen gömbcsapot kértem. Mennyi az    ? 800 ft  ?

 Tény más ügyben jártam egy szerelvény üzletbem

 egész csinos szelepet ajánlottak  kb. 2500 ft -ért - bruttóban. Párban.

 ja az ajánlat természetesen  (  ??? )nettó.

 Persze lehet valami csoda szelep  az a pár ami bruttóban már  4200 x 1,25 =  5280 ft.

 Még rá is kérdezett az illető Termoszelep lesz ? mondtam nem - majd én csavargatom -  ha kell .

 

 Annak aki még nem látott friss költségvetést !!

 

 

És majd elfelejtettem

 28. tétel hatósági nyomáspróba  (az eljén a hosszú szám ), hatóság jelenlétében 26 óra 2 " ig 1db. , na itt anyag nincs,  az ára viszont ennek megfelelő 36400 ft - nettóban - nyilván ennyi, de mi tart ott 26 óráig és ott lesznek  vajon,  ha már ennyit számolt ?

 szerintem nem a nyomáspróbát,  hanem az egész munkát összevágják,   ketten 2 nap alatt. Legyen 3.

  a hatóság gondolom a gázszolgáltató, ok.

 ennyi ! mint a lottóban !

Előzmény: Vilmos a gázos (54463)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54464

mikori az infód és ez hol van helyileg? (csak hogy tudjam)

Előzmény: Vilmos a gázos (54463)
Vilmos a gázos Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54463

Na ez is változott mert a készülékcserekor egy tervezezővel be kell nyúltatni valami nyilatkozatot, mesternek be kell jelenteni ki kell hívni a főgáz MEO-t 6500- ért. És már kész is.

Előzmény: M63FUN (54457)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54462

hja és a lényeg: ha kondenzációsban gondolkodnál, akkor a kéménynek már a mai szabvány meg gmbsz szerint kell létesülnie, és ott már szinte biztosan nem fogadják el a parapett kivezetést.  (illetve elfogadják de nagyon sok dolgot kell hozzá betartani, ami a legtöbb épületnél egyéb okokból lehetetlen, vagyis akkor marad a függőleges új kémény annak minden anyagi és papír vonzatával)

Előzmény: Mentol frász (54458)
Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54461

Ja, amúgy még keresek kivitelezőt. (mert én szét-, meg összerakom a cuccot, de beszabályozni nem fogom)

Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54460

Nagyon köszönöm!

Előzmény: M63FUN (54459)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54459

hát hivatalosan nem lehet.  az már más működési elvnek számít, vagyis ott valóban tervezés meo kéményesek... azt hivatalosan végig kell játszani. (aztán ki mit csinál a valóságban az más kérdés valóban, de a hivatalos útról volt szó)

Előzmény: Mentol frász (54458)
Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54458

Köszi a felvilágosítást!

Ha mégis sikerülne behajtanom a lóvét a presszóktól, akkor mehetne vajon egy kondenzációs is ilyen feltételekkel (csakcsere, nopapír)? :)

Előzmény: M63FUN (54457)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54457

akkor vegyük át: van egy lakásod amiben most is van egy zárt égésterű 24 kw-os cirkó kazánod amit kicserélnél szintén zárt égésterű MAX 24 kw-os kazánra ami ugyanabba a kéménybe lenne kötve, ugyanabból a gázcsőből kapná a gázt,és erről a kéményről és egyebekről van pecsétes papír hogy anno átvették. a készüléket ugyanoda szeretnéd tenni ( nyilván 1-2 cm eltérés lehet de mondjuk 1 méter nyilván nem) vagyis ha pl  24 kw-os turbós kazán elromlik és kicserélem egy másik 24 kw-os turbós készülékre amit ugyanoda teszek fel akkor semmiféle bejelentési kötelezettség nincs. fontos hogy a régi állapotról legyen pecsétes elfogadott papír, amiből kiderül hogy ez a kémény anno készült az akkor szabályoknak megfelelően, és nem most, és minden egyéb maradjon a régiben. a max eltérés annyi lehet ha 24 kw helyett 18 kw-os készülék kerül fel (ez mondjuk nem életszerű) ha ezeknek megfelelsz akkor ismétlem még bejelentési kötelezettséged sincs. ha bármi eltérés van akkor sajnos valóban tervek meo kéményeszek stb.........

Előzmény: Mentol frász (54454)
Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54456

Ha lehet, én is inkább Vailant (pl.: turboTEC), vagy Bosch (pl.: gaz3000) készüléket vennék. Tehát a technika se változna - a kondenzációsok sokkal drágábbak, sajnos.

Előzmény: M63FUN (54455)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54455

dehogynem ! ha a kémény nem új kialakítás és erről van szakvélemény is, és nem köt bele nagyobb teljesítményű vagy más működési elvű készüléket akkor megkapja rá. ha ezekből akár csak 1 is változik akkor bukó..........

hja a piezo a saunier duval-hoz 28 000 ruppó és 2 hét.

Előzmény: maszibmw (54453)
Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54454

A kecót így vettem; mármint így volt kivitelezve (a tervek megvannak). Csak azért kérdeztem, mert tulajdonképpen, csak a készüléket szeretném kicseréltetni, minden más maradna (napersze, a cstlakozások eltérhetnek).

 

Előzmény: M63FUN (54452)
maszibmw Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54453

A szakvélemény csak 6 hónapig érvényes. Ha kazáncsere lesz, az tervköteles, valamint új szakvélemény kell. Ezt pedig erre nem fogja megkapni.

Előzmény: M63FUN (54452)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54452

ha van szakvéleményed arról a kéményről akkor csak pénzt akar. mert ma már nem engednek meg szinte sehol (nagyon szigorú előírások mellett lehet csak) parapettet ami mondjuk 2 éve még szabályos volt. ha van róla szakvélemény azokból az időkből akkor kussoljon. ha nincs akkor kicsit macerás a dolog mert elvben akkor tilos. és valszeg szólni fog a helyi kéménymaffiának. ezt te tudod.

saunier duval hmmm hát én nem ajánlanám, a készülék nem vészes minőség (mint pl egy demrad) de semmi alkatrész sincs hozzá itthon. ez sem annyira nagy gond de havernál most a piezo szaraxik, és 2 hét mire meghozzák. így is bláz de télen ez több mint nem vicces. ( 3 éves a kazánja, igaz nyílt égésterű)

Előzmény: Mentol frász (54451)
Mentol frász Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54451

Cirkócsere (kombi, zárt égésterű) előtt állok, és egy szaki szerint a jelenlegi oldalra kivezetett füstcső nem jó, ezért egyenesen felfelé szeretné kivinni a csövet (födém+tetőfúrás). Ez jogos?

 

Mi a vélemény a Saunier-Duval Thema Classic-ról?

hifitibi Creative Commons License 2011.08.04 0 0 54450

Sziasztok!

 

Láma kérdés, de felteszem... hátha...

 

Apósomék családi házában csőtörés van. Minden csap zárva, pörög a vízóra. (Egy csattanás-félét hallottak wc lehúzás után, kb. fél óra alatt kiderítették, hogy csőtörés, azóta a főcsap zárva.)

 

Létezik olyan műszer/eszköz, amivel meg lehet határozni a csőtörés helyét? (... a csákányon és kapalácson kívül)

Utálná az öreg felverni a pl. konyha kövét, ha nem muszály.

 

Köszi: Tibor

nixon70 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 54449

Jó a szénacél is,én is azt mondom:réz nem.

Előzmény: tom30 (54446)
morgen66 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 54448

Ha nem tudsz dönteni , akkor legegyszerűbb ha írsz a gyártónak

vagy felhívod.

 

Szerintem ötrétegű,igen.

Vas igen.

 

Réz nem.

 

 

 

 

Előzmény: tom30 (54446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!