Keresés

Részletes keresés

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49797

Visszaszámlálás?:-)

 

Ez nagyon-nagyon aranyos tőled. Most már én is izgatottan várom majd a beszámolókat és a képeket.

 

 

Mi is mindn nap kuytusukat nézünk, már tenyésztővel is beszéltünk, véletlenül még itt a topikon is összefutottunk.

 

De nem tudom mi lesz, kisfiam menhelyről szeretne hozni, hogy legalább egy kevesebb hontalan kutyus legyen. Egyet is értek vele, de még semmi sem biztos.

Ők -mármint a fiam és a kisebbik lányom - kicsit félnének goldit hozni, mert attól félnek, hogy mindig a Hannat keresném benne. Pedig tudom, hogy nem, de tény, hogy ő magasra rakta a léccet.

Nem olyan értelemben, hogy fantasztikus kutyus volt, kiválló képeségekkel, hanem érzelmileg van magasan az a léc. És nyilván minden kuty más személyiség nem fogom vissza kapni egytől sem azt, amit Hannatól kaptunk. De nem is kell. Tőle majd mást kapunk és ő is mást vár el tőlünk. Hanna emlékeinkben és szívünkben él tovább az esetleges új jövevény meg majd a jelenben és persze remélhetőleg ő is a szívünkben. az ő saját egyedi személyiségével.

Előzmény: Sweeney Todd (49795)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49796

ja és kérünk/kérek képet! :)

Előzmény: Meli_1 (49792)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49795

úristen, az még nagyon csöpp! egy lelkiismeretes tenyésztő ki sem adja 8 hetes kora előtt.

 

szerintem keverd a régi vacak tápot az újjal úgy, hogy mindig egy kicsit több legyen az újból benne, a régiből meg vegyél vissza.

 

még 33 nap!

Előzmény: Meli_1 (49792)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49794

Sok boldog és sok-sok együtt töltött évet kívánok nektek!

 

Amig ilyen kis apró, addig szerintem kicsit áztasd be a tápot neki.

És nagyon sokat kell mellette lenni.

Hogy-hogy ilyen korán került hozzátok?

Előzmény: Meli_1 (49792)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49793

És holnapra még jobban lesz!:-))

 

Hihetetlenül sokat bírnak, tűrik a fájdalmat és nagyon-nagyon bíznak a gazdiban.

nem tudom ez a műtét mennyivel másabb, mint a mégyulladás utáni teljes kipakolás, de gondolom ez is hasműtét. Biztos elmondta a doki, hogy milyen teendők vannak a sebbel.

Hamar felépül és hamarosan megint a régi lesz.:-)

Előzmény: driver20 (49790)
Meli_1 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49792

Sziasztok!

 

 

Pár napja vagyunk párommal egy golden retriever kislány boldog tulajdonosai. A kutyus 6 hetes múlt, április 30-án született.

Kaptunk a kutyával együtt egy kevés száraz tápot, mivel azt olvastam hogy ha lehet azt kapja továbbra is, amit addig evett. De mivel az egy elég silány minőségű száraz táp, megpróbálkoztam a táp váltással, purina dog chow-t vettem neki, tegnap este már azt kapta. Megette, ma reggelre viszont hasmenése volt. Mit csináljak? Térjek visssza a régi rossz minőségűre? 

A másik kérdésem az, hogy beáztassam neki a tápot vízbe? El tudja rágni, de szerintem elég nehezen megy neki (de lehet hog csak én aggódom túl a dolgot).

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49791

holnapra megjobba lesz,meglatod,foleg az elso nap ijeszto,aztan gyors es latvanyos a javulas...

Előzmény: driver20 (49790)
driver20 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49790

Köszi a jókívánságokat.

Egyre jobban van Bonnie. Reggel már evett, napközben ivott, sőt többször fel is kelt a kuckójából, hogy sétáljon egyet.

Azért még látszik rajta, hogy mégiscsak műtve volt, de 1000szer jobban van, mint tegnap este volt.

Előzmény: Rana esculenta. (49789)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49789

Minél előbbi felépülést a kislánynak, nektek meg sok türelmet.

A goldik nagyon jól tűrik a megpróbáltatásokat és a fájdalmat. A kábultság az  altatás után ijesztő, de nem veszélyes.

Viszont a nagy vérveszteség miatt (ha tényleg nagy volt), lehet, hogy kell neki adni valamit, hogy ne legyen vérszegény? Nem tudom.

 

Mikor Hannaht műtötték méhgyulladás miatt, döbbenetes volt, mennyire hagyta magát kezelgetni. Tudom, hogy fájt neki a hasán a nagy vágás, de szó nélkül tűrte, hogy kenegessem a krémmel amit kapott. Mert a bizalmuk az emberek iránt határtalan.

 

Szerintem a te kutyusud is tudja, hogy bármit is teszel vlee, az az ő érdekeit szolgálja és ez a bizalom gyorsítja a felépülését.

 

 

Előzmény: driver20 (49787)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49788

igen,tudom,engem is sokkolt,mikor visszakaptam az en szememfenyet egy takaroban es a hazafele uton vegig rangatozott a kocsiban,meg lefittyedt a szaja,nyelve,a mai napig borzongok,ha eszembe jut ahogy vittuk fel a lepcson a pledben

de 1-2 nap ennyire vacak,a kutya sokkal jobban viseli,mint mi,es a vilag legnagyobb erzese volt,hogy tulvagyunk rajta,egy eletre megoldodott ez a problema

 

ahogy kimegy belole teljesen az altato,mar ficankolni fog,eloszor meg kis ovatosan,aztan egyre batrabban,meglatod,1-2 het mulva mar csak rossz emlek lesz es azzal,hogy raszantad magad,megovtad egy csomo kesobbi bajtol,betegsegtol

 

Előzmény: driver20 (49787)
driver20 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49787
Jó reggelt.

Tegnap este 21.30 körül mentünk a kislányunkért.
Elég rémisztő állapotban volt. Tiszta vér volt a hátsó fele, kómás volt. Azt mondta a doki, hogy ez a kutya különösen sokat vérzett.
Bár kinti kutyus, most bent aludt a házban. Végig itt vagyunk mellette. Pár perce már 3-4-et belenyalt a vizébe.
Kb. fél2 volt, amikor kezdett mocorogni. Felkelt, megfordult, majd aludt tovább.
Örülök, hogy túl vagyunk ezen az egészen, még ha elég brutális látvány volt szegény kutyus.
Abrash Creative Commons License 2012.06.11 0 0 49786

motanában disznókörmöt (az ugye egy jó 30 centis disznóláb) adok a kutynak, szereti nagyon

ebben vajon mennyi a tápérték, mennyit vegyek figyelembe a kaja kiszámolásánál?

fél óra és semmi nem maradt belőle.

 

driver20 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 49785

Most van műtét alatt.... Várom a doki hívását, hogy mikor mehetek érte.

(Kemény volt a nagylány, alig akart kidőlni az altatótól)

Előzmény: Gabiiiiii (49783)
Abrash Creative Commons License 2012.06.11 0 0 49784

csak egy sztori

dokinál egy pokróccal betettük Dorkát a kombi kocsiba

amikor próbáltam kiemelni, bár tök kómás vol még, megijedt és kiugrott, vagy legalábbis annyit vergődött a 20 kilójával, hogy leplaccsant a kőre :(

nagyon megijedtem, főleg mert két lábon bevonszolta magát egy bokorba és nem volt hajlandó kijönni.

kicsit később két órát állt remegő lábbal és lóbálta a fejét mint egy beteg elefánt.

tök tanácstalan voltam, és nagyon rossz kedvem lett, hogy tanácsok miatt ezt műveltettem a szegény kutyival.

 

Másnap, ahogymeglátott, helyből felugorva orron puszilt... 

kemény kutyi az én majdnemlabradorom :)

 

Varratszedésnél lefogtam és simiztem legalább két komoly perccel a vége után is - utána sokkal jobban elfogadott gazdinak (akkor 2 hónapja volt nálam), mert a macerára nem, csak a simire emlékezett :D

 

----

APropó keménység. Hány kilométer szolid biciklis futtatás, amennyi még nem árt meg? Lenyomtunk egy hatost kb, és a végén sebességet váltott egy macsek miatt :)

Előzmény: driver20 (49782)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.11 0 0 49783

egyenenkent valtozo,az enyem 3 napig nem volt maganal,rosszul turi az altatast,de a sebevel semmi baj nem volt,iszonyu gyorsan gyogyult..Amint kiment belole az altato,mar rohangalt volna,ugy kellett visszafogni..Volt elotte kaja es viz is,de amig kokadt volt,nemigen kellett neki egyiksem

enyem benti kutya,tehat ebben nem tudok tanacsot adni,de azt tudom,hogy 3 napig lent aludtam vele a foldon szivacson:)

 

nagyon jo dontes,tamogatando,meglatod gyorsan es problemamentesen tullesztek rajta

 

az enyemnek nem valtozott meg a viselkedese es el sem hizott,nem ezen mulik

Előzmény: driver20 (49782)
driver20 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 49782

Sziasztok,

 

Ma este 6-7 óra között visszük állatorvoshoz a "kislányunkat", Bonnie-t ivartalanításra.

Aki ezen már túl van, tudna adni egy-két jó tanácsot? (kint tartani-bent tartani, evés, ivás, stb.)

 

Előre is köszönjük!

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.08 0 0 49781

A papucsok és a cipők azok egyértelműen a mi hibánk volt - kölyök kutya előtt nem hagyunkilyent.

Dea homokozójátékok! A gyerekek homokoztak, Hannah szépen begyűjtötte a lapátokat, gerebléyket (volt, hogy észre sem vettük, mikor ellopta), aztán másnapra már csak csonkok maradtak. A kis hülye mindent megevett. :-D

De még most is ilyen volt, képes volt kicakkozni a szőnyege alól kilógó puhább anyagot (amit szőnyegpadló alá szoktak tenni).

 

sok hibát vétettünk a nevelésével, de volt annyira intelligens, hogy egy idő után saját maga is tudta mit illik és mit nem. :-)

 

Előzmény: Sweeney Todd (49780)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.08 0 0 49780

"Hannaval végigcsináltuk - de sok cipó és papucs meg homokozó lapát bánta...:-))"

 

nekem ez furcsa lesz újra, mert az enyém mikor kölyök volt csak a saját fonott kosarát és a kapott papucsát rágta szét, soha semmi mást.

 

új vaum augusztusra már séta képes lesz (doki szerint a 3 oltás után már vihetem, mert hogy már korszerűbbek az oltások, mint 17 éve voltak), szóval pont a nyár vége belecsúszik, mikor sok időt tudok vele tölteni, vinni Balatonra, Őrségbe, egész napokat a szabadban tölteni (persze tudom, hogy csöpp lesz még, nem fárasztom le), így remélem, hogy gyorsan összecsiszolódunk.

Előzmény: Rana esculenta. (49775)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.08 0 0 49779

flexi pórázt, vagy hámot nem akarok, ott pont a póráz lényegi része tűnik el.

Előzmény: Rana esculenta. (49771)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.08 0 0 49778

"de lesz öreg is, amikor már inkább a nyugalmat kedveli, már sokkal visszafogottabb, esetleg segítséget igénylő pl.lépcsőn közlekedéshez stb. stb...akkor is szeretni kell és gondoskodni róla."

 

mennyire igazad van! nekem anno, mikor vaukám öregedni kezdett furcsa és nehéz volt elfogadnom, hogy morcos lett, gyakran el is hajtott maga mellől, a kutyáknak sem ígényelte a társaságát. az utolsó néhány évben napi 2x-3x általában bepisilt, éjjel néha be is kakilt, mi is hurcibáltuk ölben a lépcsőn, ami mondjuk nem volt megeröltető a 12 kilójával.

 

már szinte el is felejtettem, hogy mennyire játékos volt, most, a régi képeit nézegetve jutott eszembe, hogy mennyire gyökeresen más volt a személyisége kölyökként-felnőttként, mint az utolsó 3-4 évében. persze alkalmazkodtam hozzá és imádtam így is, úgy is.

Előzmény: Rana esculenta. (49770)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49777

Köszi:-)

 

Érdről Melis Erikától.

Előzmény: lustica (49776)
lustica Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49776

Nagyon szép...

Szabad kérdezni honnan származott?

Előzmény: Rana esculenta. (49765)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49775

Hannaval végigcsináltuk - de sok cipó és papucs meg homokozó lapát bánta...:-))

Meg az orrom, míg szobatiszta lett.:-)

 

De már nagyon régen volt.

Előzmény: Gabiiiiii (49774)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49774

szep feladat,de kosd fel a gatyadat:)

Előzmény: Rana esculenta. (49773)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49773

Biztos így van, már nagyon régen volt kölyök kutyánk  ráadásul ő volt az első.

Ugyhogy ha eljön egyszercsak az idő és megint magunkhoz veszünk valakit, újból meg kell tanulni a kölyöknevelést.:-)

Előzmény: Gabiiiiii (49772)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49772

nekunk az eletben nem volt kiengedos porazunk meg hamunk,a poraz akkor szorit,ha huz,hamar megtanulja,hogy az is kenyelmes,csak ne huzzon

..Egy kolyoknek semmikeppen nem javasolnek kihuzhato porazt,legalabbis a kozvetlen tapasztalataim azt mutatjak,hogy nem jo moka,mikor egy mar kifejlett labi rancigalja a gazdajat,mert nem tanulta meg,hogy a porazt nem huzigaljuk,illetve arra megyunk,amerre en mondom,mert en setaltataom ot es nem forditva

 

mi is kb 3 honapos kora korul vittuk utcara,ahogy az oltasait megkapta,de elso perctol kezdve rendes poraza volt es most is az van

Előzmény: Rana esculenta. (49771)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49771

Próbáltam visszaemlékezni, hogy nálunk hogy is volt, de három hónaposan szerintem még nem vittük sétálni, csak itt a kerttel és a házzal ismerkedett. De nem gondolom, hogy ne bírná a pórázt, csak az a kiengedős, visszahúzós kell, hogy ne szorítsa a nyakát, Illetve a hámmal összekötöt, mert az sem szorít.

Póráz nélkül veszélyes, hiszen egy kölyök könnyen baleset áldozatává válhat. (autós részen)

Az biztos, hogy félévesen már pórázzal hoztuk-vittük.

Előzmény: Sweeney Todd (49767)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49770

Köszi a szavaidat.

 

Az tény, hogy inden háziállat nevelőnek tudomásul kell vennie, mielőtt magához vesz egy állatot, hogy komoly esélye van rá, hogy a fogadott családtagot nekünk kell elbúcsuztatni és ez nagy fájdalommal jár. Plusz fájdalom akkor, hogy sok esetben, nekünk magunknak kell meghozni a döntést és cselekedni is!!, hogy ő méltósággal fejezhesse be az életét. Nem kis teher ez és tudni kell vállalni.

 

Volt itt nem sokkal korábban szó arról, hogy valaki az anyagiak miatt merjen-e vállalni kutyust.

 

Az anyagiak is nagyon fontos -kikerülhetetlen - szempont  de az előbbieket is számításba kell venni és azt is, hogy a kutya életminősége és boldogsága csakis és kizárólag tőlünk, gazdáktól függ. Ők nem tudnak tenni saját magukért semmit, kiszolgáltatottak. És a kutyus nem csak kis zabálnivaló - és időnként idegeinkre megyő -kis kölyök, és főleg nem csak nyugodt, de játékos, hűséges, odaadó felénk maximális bizalmat tápláló felnőtt , de lesz öreg is, amikor már inkább a nyugalmat kedveli, már sokkal visszafogottabb, esetleg segítséget igénylő pl.lépcsőn közlekedéshez stb. stb...akkor is szeretni kell és gondoskodni róla. És lehet, hogy élete során szükség lesz pl.műtétre és akkor is nekünk kell ápolnunk, kezelgetnünk és türelemmel viselni azt is, ha az ilyen időszak után kisség elkanászodik, mert megszokta a kényeztetést. :-)

 

Aztán el kell viselni a kutyátlan életet -amikor a többi kutya ugatását fáj hallani és a hiánya mkinden percben előjön.

 

Egy szó mint száz: akinek még nem volt kutyusa, az nagyon gondolja meg, hogy mit vállal. Akinek már volt, az úgyis tudja és idővel megint lesz is. Mert hiányzik.

Előzmény: Gabiiiiii (49769)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49769

ez az erzes szerintem teljesen belefer a topikba,hiszen sajnos ok rovidebb eletuek nalunk es mindegyikunk at fogja elni azt,amit most te.

 

Az pedig,hogy banatos vagy,csakis azt jelenti,hogy mennyire szeretted,mint ahogy mi itt mindannyian a sajatunkat..

Barcsak segithetnek,de ezt sajnos egyedul kell feldolgoznod:(

 

de ha beszelni akarsz rola,vagy kepet mutatni,en pl barmikor szivesen megnezem es beszelgetek rola

 

 

Előzmény: Rana esculenta. (49768)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 49768

Nekem jól esik nézni a fényképét. És nagyon-nagyon sokat beszélgetünk róla.

És ez is jó. Még akkor is, ha közben kis sírás is becsúszik.

 

Na, de inkább szóljon a topik az egymásnak örülő kutyusukról és gazdijaikról, illetve ember-barátikról.:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!