Keresés

Részletes keresés

lufikukac Creative Commons License 2002.08.01 0 0 319
Az eléjük tett szénát állandóan szétrugdalják, belefekszenek, azután persze már nem esznek belőle. Van valami titka a széna kirakásnak?nem tudom, hogy hívják, de olyan rácsos izé mint a teheneknél van az nem jó nekik? Vagy mint a vadetető?
barni_boci Creative Commons License 2002.07.30 0 0 318
Probald ki a Live Picture ceg Photo Vista nevu programjat. Be lehet allitani az objektiv parametereit, es utana o osszerekja a kepeket, meg ha pontatlanul fenykepezel is. Tud 360 fokos kepet is, amibol aztan kepernyovedot is csinalhatsz.
(Bocs, hogy ennek a hozzaszolasnak semmi koze a kecskekhez.)

Mas. Ma reggel egy helyen fejes kozben ver serkent ki az egyik cicibol. Egy ket csepp. Estere meggyogyult. Csak elmeseltem...

Előzmény: andreja (316)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.30 0 0 317
Télire tartalékolni kb. mennyi szénát számoljak kecskénként per hó? Sok helyem nincs, lehet télen is szénát kapni esetleg nem sokkal drágábban mint most?
andreja Creative Commons License 2002.07.30 0 0 316
Valami free kepnezegetovel, semmi extra siman egymas melle raktam oket, de a lenyeg a fenykepezeskor dolt el, az viszont nem az en erdemem.

A drothalo tenyleg gaz, foleg a szarvalt gidak akadnak bele visszafele, erdekes modon kb. 50bol egynek lesz a maniaja, hogy naponta tobbszor kidugja a fejet, de ez mar eleg arra, hogy lecsereljuk kisebb lukura.

Előzmény: barni_boci (315)
barni_boci Creative Commons License 2002.07.29 0 0 315
Kiraly a paonorama kep. Photo Vista-val csinaltad?

Nem volt gondod abbol, hogy kidugtak a fejuket a vasbeton halo lukain, es bennszorultak visszafele? Nalam igy gorbult meg meg gida koraban a szarva.

Kopperfield-kecske ugyben nalam a legujabb fejlemeny, hogy ha nem reteszelem le a kaput, mikor bemegyek hozza, szajjal vagy szarvval megfogja a drothalot a kapun es lazan kinyitja. Aztan uccu a gyumolcsosbe, szolobe, konyhakertbe... Ugyhogy uj es erosebb reteszt kell felszerelnem.

Előzmény: andreja (301)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.26 0 0 314
Megnyugodtam. Amire emlékeztem az nem volt büdi. Ahonnan kaptuk ott két fejős kecske van egy kb 20 nm-es elkerített részen együtt a tyúkokkal. Alom nincs, guanó bővebben, gondolom ezt éreztem a tejen. Az ebek örültek neki. Majd kiderül a saját termésnél.
Előzmény: andreja (313)
andreja Creative Commons License 2002.07.26 0 0 313
Van kulonbseg. Ritkan fugg a kecsketol, sokkal gyakrabban a tartas, a fejes es a tejkezeles korulmenyeitol.
Előzmény: lufikukac (312)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.25 0 0 312
Tegnap kutyasétáltatás közben az egyik ismerősöm fejős kecskéjét ketrecen kívül találtam. Visszaeresztettem a helyére, körbejártam az elkerített részt, de sehol sem láttam rést ahol kijöhetett volna. Azt hiszem ideje misztifikálni a szabadulási trükkjeiket. A kis dévidkopperfild.
Hálából kaptam egy üveg kecsketejet. Másra emlékeztem. Kicsit furika volt. Van különbség kecsketej és kecsketej között?
lufikukac Creative Commons License 2002.07.25 0 0 311
Köszi! Először készítek papírképet, azt beszkennelem aztán küldöm.
Előzmény: andreja (306)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.25 0 0 310
Kecske/pulikutya, ezt már nem lehet fokozni. Talán ha egy függőágyból nézegetném és közben Danish Blue sajtos fokhagymás pirítóst falatkáznék és hozzá '88-as 5 puttonyos Tokaji aszút kortyolgatnék.
Előzmény: andreja (309)
andreja Creative Commons License 2002.07.24 0 0 309
Ha azt gondolnad, hogy nem tudom fokozni, akkor tevedsz.
Előzmény: lufikukac (304)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 308
Az csak a kaja, amit kipocsekolnak, es utana szetteregetjuk, mert szarazon szeretnek dogleni. Mit csinalunk vele? Hat teleszarjak, letapossak, szetteregetunk es igy tovabb, amig megtelik, kozben erik is egy kicsit, egyszoval melyalom.
Aztan nyomas ki vele a foldre, nem tud sok lenni belole.
A (majdnem) korpanoramat ugy kell megnezni, hogy ne az egesz kepet toltse be amivel nezed, csak egy reszet, es vegig kell gorgetni, kb. 300 fokos, K-Ék-rol indul es Északig tart.
Előzmény: lufikukac (303)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 307
Ugy latom errol a kulonleges szorakozasrol egyikotok se hajlando lemondani. Ha egyszer egy lukat folfedeztek, akkor azt nem szukiteni kell, hanem telibe deszkazni 2m magasig...
Előzmény: lufikukac (305)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 306
Mit gondolsz te rolam? Nem vagyok en politikus.
En tartottam a gyertyat, azer vagyok ilyen okos.
Attol fuggetlenul johetnek a kepek.
Előzmény: lufikukac (304)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.23 0 0 305
Elkészült végre a kerítés a keccseknek. Ünnepélyes keretek között birtokba vehették a telek egy részét aminek úgy tűnik örültek is. A kerítésen csináltam egy 25x25 cm-es lukat, hogy a pulijaim továbbra is őrjáratozhassanak az egész területen. Fél nap múlva lesték el a kutyáktól, hogyan kell kibújni, ezek után csökkentettem a méretet 20x20-asra. A pulik már elég neccesen közlekedtek rajta de a kb német juhász magasságú kecskék simán átkúsztak. Jelenleg 15x15 cm nél tartunk, de ez már az ebeknek időnkénti szőrveszteséggel jár, kíváncsi vagyok, lesz-e holnap is kecske a kerítésen kívül.
lufikukac Creative Commons License 2002.07.23 0 0 304
Tök jók a képek! Ha küldök az enyémekről akkor meg tudod mondani róluk is, hogy kb milyen fajták?
lufikukac Creative Commons License 2002.07.23 0 0 303
A karámot nem lehet megnézni de a közelin jól látni mindent. Ennyi is elég nekik? Azt hittem jobban védeni kell őket télen.
Miért van mindenütt szalma? Nálunk is fel kell szórni az udvarukat? Én csak az ólat szoktam. Mit csinálsz ennyi alommal miután már elhasználódott?
Ahogy nézegetem a képeket Te nagyon szeretheted őket!
Előzmény: andreja (301)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 302
Ezek itt a Barbara ikrei. Ha hiszitek, ha nem.
Előzmény: andreja (301)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 301
Itt lathatsz karamokat, ennel mostohabb korulmenyek koze ne rakd oket. Ez egy kozeli az egyikrol. De ha lehet ennel jobban vedettet csinalj, mert ilyenben rengeteg munkat igenyelnek es nagyon jol kell tartani oket, hogy birjak a telet.
Előzmény: lufikukac (263)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 300
A jovo egyik remenysege: Tobias.
69% toggenburgi 31% alpesi
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 299
Ja, ket honaposak, a lanyka marad, a fiu viheto, de mar csak hazikedvencnek, mert a zacsi szaradofelben leledzik.
Előzmény: andreja (298)
andreja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 298
Jelenlegi kedvenceim.
Veruk: 25% bur 25% szanentali 50% Ildi :))
lufikukac Creative Commons License 2002.07.20 0 0 297
A sört megpróbáltam, a Gösser tetszett nekik a tenyeremből de a száraz kenyér a favorit.
Előzmény: andreja (295)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.20 0 0 296
Lehet, de a lényeg a gumicsizma.
Előzmény: andreja (294)
andreja Creative Commons License 2002.07.20 0 0 295
Mindent ehet, meg kell kinalni, ha nem szereti, nem kell eroltetni. Ez all a sorre is.
Előzmény: lufikukac (293)
andreja Creative Commons License 2002.07.20 0 0 294
Nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk...
Előzmény: lufikukac (292)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.19 0 0 293
Azt meg nem mondtad, hogy lehet-e mindenféle konyhai ződet vagy nem ? Meg a sör is komolyan érdekel.
Előzmény: andreja (291)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.19 0 0 292
Gumicsizma? AgroNike!
Az elsők között szereztem be. Gatyára se tellik, de kecskeszarvú motorbiciklije már van a gyereknek.
Előzmény: andreja (291)
andreja Creative Commons License 2002.07.19 0 0 291
>hogy nincs jobb dolog mint amikor egy kecske beleszuszog az ember fülébe

Oszt a hosszuszaru gumicsizma megvan-e mar?

Előzmény: lufikukac (290)
lufikukac Creative Commons License 2002.07.18 0 0 290
Ma meglátogatott az ismerősöm akitől a kecskéket kaptuk és elcsodálkozott, hogy ezek már mekkorák a tesóikhoz képest. ( táp nékű)
A szomszédok állandóan átadnak mindenféle zöldhulladékot (uborkahély, tökbél, káposztatorzsa...) Van amit nem jó odaadni nekik, vagy tudják ők ezt és otthagyják?
A sör komoly volt?
Minden nap felmegyek hozzájuk száraz kenyérrel magamhoz szoktatni őket. Már a zsebemben turkálnak. Imádom őket! Ma Borika megrágta a fülemet. Valamelyik régebbi hozzászólásban olvastam, (talán barni boci volt), hogy nincs jobb dolog mint amikor egy kecske beleszuszog az ember fülébe. ez télleg így van!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!