Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30920

Megnéztem az adatlapodat.

Irhatnál oda is a nyulakkal kapcsolatosan egy rövid kis bemutatkozást. Betehetnéd a weblapotok linkjét, esetleg face book linkjet, egy e-mail címet, pl. nyulelemer@.....

Előzmény: nyúlelemér (30918)
Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30919

Szia! :)

A mondás is azt tartja, hogy minden kezdet nehéz. 

A folyamatos tapasztalás és tanulás idővel szépen megtérül :)

Nem véletlenül javasoltam a több oldalú nyitást, bemutatkozást, célok, feladatok folyamatos bemutatását.

Egy nyulas fórumban jó helyen vannak a témához kapcsolódó kisebb, nagyobb kérések is. Nem kell ahhoz feltétlenül egyesületi tagnak lenni, hogy az ember megcsináljon egy 2 nyelvű nyomtatványt, vagy valami nyulas szószedetet. Találkozni sem kell a megbeszélésekhez bizonyos esetekben, hisz ott a skype is.

Előzmény: nyúlelemér (30917)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30918

A nyelvi probléma, sajnos elég nagy gond mert szép nyelvünkön kívül mást nem tudhatok magaménak. De állítottam már ki külföldön és ,  kiváncsi voltam az értékelésre, hisz ezekből kell és lehet tanulni. És úgy birtam megoldani hogy kerestem egy magyarul ill szlovákul is beszélőt és így értettem meg a bírálati lapra írtakat..

Előzmény: Deryan (30915)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30917

Szia.

Minnt írtam 4 éve alakult a fajtaklubb , az egyesület csak az idén, az mgksz től való függetlenség okán. Sok mindent mi  is most tanulunk. ill. folyamatosan tapasztalunk, és valóban minden építő és hasznos tanácsot meghalgatunk.

Előzmény: Deryan (30915)
Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30916

Észre sem vettem az elírást! :)

Előzmény: nyúlelemér (30914)
Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30915

A fórumban felvetett hiányosságokhoz szóltam hozzá.

A Te szemszögödből nézve a nyelvi probléma nem is volt akkora gond, mint azt az első információk alapján hittem. - Nyúlkiállításokat jobbára csak interneten nézegetek:( 

A civilkezdeményezéseket érdemes mennél szélesebb körben ismertetni. A szevezési folyamatokat pl. kirakni a Face book-ra, akkor szélesebb körben is lehetőség nyílik a támogatásra.

Lehet, hogy ki is van téve, csaképpen én nem tudok róla vagy nem tudom, hogyan kellett volna keresni.

Előzmény: nyúlelemér (30912)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30914

kezményezés=kezdeményezés

Előzmény: nyúlelemér (30912)
Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30913

Jency76!

Szuper nyulaid és fotóid vannak! GRATULÁLOK!

Különös! Tegnap is itt voltam, de ezek a fotók nem jelentek meg a képernyőmön.

Előzmény: Jency76 (30879)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30912

Kötekedni lehet bármibe, a cselekvés helyett.

Az építő jellegű kritikát persze meg kell hallgatni és tanulni kell belőle.

A lényeg. Ez egy hobbi nyúltenyészők által szervezett civil kezményezés, mármint az egyesület ill.  a fajtaklubbok. Négy éve alakultak ez volt a negyedik kiállítás.

Minden féle támogatás nélkül . A mindenkori helyszín önkormányzatának segítségével , a tagdíjakból és "egy-két" tenyésztő felajánlásából sikerült ezeket a kiállításokat meg szervezni,  helyszín közeli tenyésztők ember felleti munkájával. Mutassatok magyarországon még egy ilyet, vagy akár hasonlót.

Köszönöm.

Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30911

Szia!

Köszönjük az információkat! :)

Szerintem ezek alapján az, aki valami iránt konkrétan érdeklődött, biztosan megtalálta a módját annak, hogy ne kelljen a kiállításról nyitott kérdésekkel távoznia.

Jó lenne ha valami vidós anyag kerülne a youtubera is :)

Előzmény: nyúlelemér (30909)
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30910

Ez nagyon jóóóó :))))

"egy-két tolmács is volt "

Előzmény: nyúlelemér (30909)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30909

Sziasztok!

Elolvastam egy pár hozászólást a szikszói kiállításról , és leírok egy pár gondolatot, ill talán néhány kérdőjelre választ is.

A bírálati lapok magyar nyelvűek voltak mindennyúlnál.

A megjegyzések valóban német volt, de aki érdeklődöt annak segítettek a németül tudók, egy-két tolmács is volt sőt a bírálók vasárnap délelőttig itt voltak egy kis szervezéssel tőlük is lehettet kérdezni.

A Magyar óriásokat magyar bíró bírálta, itt azért voltak magyar megjegyzések.           A lipcsei eu kiállításon a német nyulakat más nemzetiségű bírák is bírálták a megjegyzéseket az adott nyelven írták ott is.

A zempléni pasztel engem is megállított, tenyésztője, Hricison Pavel 4001 Cana Urbaska 43. A tel. számot csak később tudom megadni.

Egyelőre ennyi még szivesen vélaszolok kérdésekre, amikre tudok válaszolok.

Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30908

Többször volt itt arról már szó, hogy milyen kicsi, belterjes a magyar nyúltenyésztés, hogy a bírák milyen részrehajlók.

Szerintem jó ötlet volt a német bíráló, de lehetett volna a környező EU-s országokból is vagy Oroszországból, Ukrajnából, de a nyomtatványokat ennek megfelelően kellett volna előkészíteni.

Előzmény: N.Jani (30907)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30907

A köv. alakalom ha nem tudsz németül nem lehetsz tag?

vagy:

Német nyelvtanfolyam indul nyulászoknak?! :-D

Számomra az megdöbbentő, hogy őshonosnak titulált "magyar állatot" német fószer bírál!?

De a 'magyar óriás szürke' megnevezés számomra teljesen egyértelművé teszi mindezt.

Előzmény: Deryan (30905)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30906

Talán nem volt "tárgyaló sarok"!

Előzmény: molrobi (30890)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30905

Szia! Mit lehetne komolyan gondolni? Nem ismerem az összefüggéseket. Találgatok, mert szokatlannak tartom a német nyelv használatát egy Magyarországon többségében minden bizonnyal magyar közönség előtt rendezett kiállításon.

Előzmény: molrobi (30902)
mileskij Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30904

Sziasztok!
Baj az ha az anyanyulak előtt az önetetőbe állandóan van kaja?(Pannon fehér)

Valamint a legjobb eredmény elérésére és gazdaságosan írjatok egy jó takarmány összeállítást,miből mennyit ,  anyák és süldők részére!?

Köszi előre is!

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30903
molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30902

Szia. Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Előzmény: Deryan (30892)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30901

Ezt én fertőtlenítésre használom:

http://betadine.egisvenynelkul.hu/termekleiras

A nyulad füle csúnyán be lehet gyulladva.

Előzmény: sanyinyúl (30898)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30900

Szívesen! Próbálok segíteni, ahogyan tudok. 

Szerintem ennyi kezelés után a fül belső felülete ki lehet száradva és viszkethet, azért kellene a fülek belső felületét - ha mással nem babaolajos vattával - finoman áttörülni.

Most olvasgatom itt a fülcseppek használati utasítását. Ha a dobhártya sérült, akkor nem szabad bele cseppenteni a szokásos fülcseppeket.

Én az Otipaxot használom néha, amikor huzatot kapok vagy amikor a klóros víz nagyon kiszárítja a fülem, akkor a külső járatokat ezzel törlöm át vagy babaolajos vattával.

Előzmény: sanyinyúl (30898)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30899

"Eladó sorba" kerültek Morgó és Jar-Jar kölykei! 2 fekete hőstény, 3 havanna bak. További info: http://nyulaim.freewb.hu

sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30898

Köszönöm a választ Deryan! Milyen fülcseppre gondolsz konkrétan? Nekem eszembe jutott, hogy Betadinos vattával törölném ki finoman a fülét (amelett, hogy Neostomosan-nal azért kezelem). Ha jól tudom az gyulladáscsökkentő és baktériumos, gombás felülfertőződésre is jó.

Előzmény: Deryan (30896)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30897

Akkor a foltos szó értelem szerűen helyes :)

Előzmény: Jency76 (30895)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30896

Ezek szerint a nyulad nem csupán símán atkás ha ennyire vérzik a füle. Ezt szerintem ennyi kezelés után már nem szabad atkára kezelni.

Valami gyulladásenyhitő olajos fülcseppel még meg lehetne próbálni. A cseppet egy kis vattára tenni és a nyúl fülét ezzel belülről gyengéden áttörölni. Egy cseppet bele cseppenteni, de ne használj fültisztító pálcikát, mert méginkább megsértheted a fül egyébként is sérültnek tűnő részét.

A fülgyulladás kikezelése hosszadalmas. Igy házilag bizonytalan.

1-1 nyulat én is olajjal szoktam kezelni ha atkát veszek észre a törzsállományban. A süldőket, amikor 10-20 vagy többet kell kezelni, akkor használok Neostomosant, amivel eggyúttal a ketreceket, kifutókat is lefertőtlenítem.

Előzmény: sanyinyúl (30880)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30895

tanán minimálisan foltosnak mondanám, bár inkább úgyfejezném ki, hogy a kékes szín nem helyenként intenzívebb...de ez majnem félülés függvénye

Előzmény: Deryan (30894)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30894

Brustfell: mell szőrzete

Szerinted mint jelenthet a fleckig ha a 3 magyar jelentés ismeretében a nyulad bundájára nézel?

Előzmény: Jency76 (30889)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30893

Hm. ha kedvesek, aranyosak voltak a szervezők, akkor lehet, hogy a németnyelvű feliratoknak nem tulajdonítottak akkora jelentőséget. Más okai is lehettek a dolognak, ők biztosan tudják, hogy mi. Én csak találgatok :)

Előzmény: Jency76 (30891)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30892

Nem seggnyalás. Eszetlenség, szervezési hiányosság. A német bíráknak volt nyomtatványa, a magyaroknak nem, sőt arra sem voltak felkészülve, hogy valahol nyomtassanak, fénymásoljanak annyit, amennyi utólag kell.

Előzmény: molrobi (30886)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30891

lásd 30865

Én is azzal kezdtem, hogy nagyon tetszett... Ami még jobb lett volna, ha az etetők itatók nem kifelé vannak, mert a fényképezést ez sokszor zavarta...

Amúgy minden elismerésem a szervezőknek. Aranyosak voltak...

Üdv: J.

Előzmény: molrobi (30890)
molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30890

Szia. A bőkezűségről annyit, hogy láttam Újzélandi nyulat a "fej és fülek" pontoknál a maximumtól csupán egy ponttal kevesebbet kapni, holott a füle hátulján tisztára ki volt kopva a szőr. Magasak voltak a pontok, de engem mint írtam, inkább a megjegyzések érdekeltek volna, ha ránézek, én is próbáljam megérteni, hogy egy igazi szakértő milyen szavakkal illetne egy adott állatot, vagy éppen egy színt hogyan is kell nevezni, stb. Így maradt a bámészkodás. Arról nem is beszélve, némely tenyésztő nagyon kedves volt, látta ha érdeklődöm, odajött, és szóba állt az emberrel, de sajnos volt olyan, aki megállt a nyulai előtt egy kb. két méter sugarú körben a "menő cimborákkal" magasröptű és nagyképű beszélgetést folytatni összefont karokkal, őket nem is érdekelte, hogy elállták az utat a látogatók /pórnép/ elől, a nyulaikat képtelenség volt rendesen megnézni. De ezt csak egy helyen tapasztaltam, összességében nem akarom lehúzni a kiállítást, mert jó volt, a főszereplők a nyulak tették a magukét, szépek voltak.

Előzmény: Jency76 (30889)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30889

Szia!

Mi is ezért kellett, hogy megvegyük a katalógust, meg persze amúgy se árt. De némettel én se vagyok kibékülve, mert például amit vettem annak a szörzetéhez azt írták (14/15), hogy fleckig, ami szótár szerint/ jelentheti: foltos, piszkos, pettyes  De most akkor melyik?

Testfelépítéshez meg azt írták valami olvashatatlan rövidítés után: Brustfell (mellhártya???)

Amúgy amit még megjegyeznék, hogy múltkoriban írták itt az urak, hogy a pontozók igencsak "bőkezűen" osztogatják a pontokat. Hát itt is alig volt nyúl 94 pont alatt...

Amúgy köszi mindenkinek a dicsérő szavakat, nekem is tetszenek a nyulaim, bár ez elsősorban az ő érdemük...

N.Jani Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30888

Igen. Az.

N.Jani Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30887

Jó szemed van a nyúlhoz! Gratulálok az új szerzeményhez!

A hozzá-nem-értőkkel pedig ne foglalkozz!

10 éven belül még Magyarországon kb. 5-6 régi-új, illetve új fajta megjelenése, bemutatása várható!

molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30886

Sziasztok. Én is voltam tegnap Szikszón, nagyon tetszett, nagyon szép nyulak voltak. Engem az zavart csak, hogy a bírálati lapok németül voltak kitöltve. Az elején egy pár magyar óriás nyúlnál még magyarul volt, aztán végig németül. Tudom, hogy német bírák voltak, de Magyarországon vagyunk, Magyar közönség előtt. Én nem tudok németül, pedig érdekelt volna pl. a tesfelépítések leírása, mint volt az elején, hogy pl. "csontos far, görbe hát", stb. vagy a színek és fajták pontos hivatalos magyar elnevezései. Ezeket csak a fent említett kb. tíz nyúlnál tudtam elolvasni, aztán csak németül minden. Ha Németországban egy versenyen Német emberek előtt Magyar bíró lenne, magyarul töltenék ki a lapokat??? Tiszta seggnyalás.

japipapi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30885

Szia, sanyinyúl!

Sajnálom, nyulad. Ha, nem javul a kemikália hatására sem, - sokan meg fognak kövezni-, használj tiszta növényi olajat és egy tiszta szárnyas tollat. Óvatosan kenegesd meg. Van egy kis hűtő hatása is van, de mindenképpen lezárja az atkák légző nyílásait, megfulladnak és leválnak a sérült bőrről. Az olaj lezárja a fertőzés útját is, elősegíti a varasodást és nyuszi füle meggyógyul. Ez népi medicina, amikor még nem volt gyógyszertári kutyulék minden nyulász ezt használta. Én - ha éppen szüksége-, még ma is. Olcsó, hatásos. Természetesen az ólat alaposan takarítsd ki, naponta és fertőtleníts. A festő mész és klórmész keverék a fertőtlenítő szerem.  Gyűlölöm a felesleges labor megoldásokat. A szalmás alomba keverj - ha van-, száraz dió levelet, ettől menekül minden parazita. A fültisztítót soha sem használom, mert esetekén többet ártok, mint használok, beletömöm a fül mélyébe a sok parazitát, biztos elhullás következik.

Babette_ Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30884

nagyon szépek ezek a lepkék...

Babette_ Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30883

neked is kihajtott a szalmabála :)

Előzmény: Jency76 (30878)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30882

Szerintem egyszer max 2x elég lekezelni neostomozannal. A baj inkább az hogy egy kicsit későn vetted észre és nagyon lehúzódott a gyulladás. Sajna ebbe bele is pusztulhat.

sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30881

Gyönyörű nyulaid vannak! A macskáról már nem is beszélve... :)

sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30880

Köszönöm a segítséget, de azt hiszem nem lesz jobb. Már kb. 2 hete kezelem és nem javul. Ma reggel az egész ketrec vércseppes volt, a füle pedig tiszta rászáradt vér. Megint kipucoltam neki... 

Nem lehet, hogy ez már valami más? Már annyi atkaölőt adtam neki, hogy szinte képtelenségnek tűnik, hogy van atka, amelyik ezt képes túlélni. 

Előzmény: Deryan (30875)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30879

A többiről is csináltan egy párat, különösen érdekes a színe az újz. vöröshöz képest.

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30878

Csináltam pár képet:

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30877

Sziasztok!

Hát látom a zempléni nyúl felvetett pár érdekes gondolatot. Én mondjuk főleg azért vettem meg, mert venni akartunk a lányommal valamilyen anya nyulat. Erre futotta nem fizetek 10-20 ezer forintokat egy nyúlért. Ez megtetszett, vagy szerzek hozzá egy bakot, vagy nem. Addig is megnézem mi lesz, ha a lepketarka német óriásommal tovább kersztezem :) , és hogy finomak lesznek-e az utódaik :) ....

Ha majd kisüt a nap lefényképezem.... Egyszerűen nagyon szép azért vettem meg, nem azért, mert 2 hét alatt éri el a 8 kilós vágósúlyt....

Ha már itt járunk a ti (vagy mi) gondolkodásotok szerint a törpenyulaknak mi értelme van? Annak is van már 1000 féle fajtája, tenyésztője, egyesülete stb... De ha valakinek tetszik miért ne csinálhatná?

De mondjuk a rex nyulakat meg már nem kérdőjelezi meg senki, pedig az is úri huncutságként indult...

Előzmény: juhosttt (30873)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30876

Jó annak, aki friss tejet ihat! 

Mindenféle gyümölcs-, zöldség turmixban, házi kefírben, joghurtban el lehet nyomni a "mellék íz"-t.

Előzmény: juhosttt (30863)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30875

Minden nap 1x kezeld le a nyulat.

A biztonság kedvéért én az összeset le szoktam kezelni az első alkalommal, ha az atkát valamelyiknél észlelem.

Egyébként a fülüket mindjárt megnézem ha csak egy kis fejrázogatást is észlelek valamelyiknél.

A kifutókban tartott nyulaknál könnyen észre lehet venni. A ketreceseket nem árt rendszeresen megnézni.

Előzmény: sanyinyúl (30860)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30874

Na igen akkor az aspirinre gondoltam, köszi a széleskörű tájékoztatást. Hát ezt felírom, mert tuti elfelejtem, de még valamikor hasznos lehet.

Előzmény: Ladybee (30872)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30873

Ne vedd személyeskedésnek, de kb nagyon igazad van! Én így ismeretlenül is semmibe se nézem a tenyésztő nagy munkáját... Értem én hogy nem volt könnyű, nem volt egszerű, nem volt kevés az energia amit bele fektetett, de nem is volt értelme... Ilyen alapon ki lehetne tenyészteni millió fajtát több fajta kutyulásával, de sok jelentősége nem lenne... 

Előzmény: Qman74 (30871)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30872

Nem, az Algopyrin hatóanyaga metamizol-nátrium. Amire gondolsz az a salicin, , a glikozidák csoportjához tartozik, ebből képződik a szalicilsav, ennek rokonvegyülete  az acetilszalicilsav, mely (többek között) az Aspirin nevű gyógyszer hatóanyaga. A szalicilsav a fűzfa (Salix) latin nevéből ered. 

Előzmény: juhosttt (30869)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30871

Esetleg egy vezetőségi tag lehet a kitalálója,majd döngeti a mellét,hogy csináltam egy új fajtát.

De ha ezt én tettem volna le lennék hülyézve,meg haza is küldtek volna mondván mit keresek itt keverék nyulakkal.

Előzmény: juhosttt (30870)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30870

Lehet megköveztek érte, de:

Összeraknak pár elismert jó fajtát, aztán kisül belőle valami, aztán ezt tovább viszik... Ez így szép és jó, de milyen (gazdasági) jelentősége van azon kívül (hús, kiskedvenc, prém, esetleg több is együtt), hogy egy könybe elfoglaljon még1 oldalt a faja leírásnál?

Előzmény: törpecser (30867)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30869

Azért gondolom nem minden keserű anyagnak van ilyen jó élettani hatása. Vagy tévedek? A szalicin az a szalicin lenne ami az algopirinbe is? Vagy az más?

(az ilyen kémia messze áll tőlem, de érdekesség ként jó tudni sztem ezt is)

Előzmény: Ladybee (30861)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30868

Le a kalappal Uraim!

Le a kalappal a tenyésztője előtt!

Előzmény: törpecser (30867)
törpecser Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30867

Sziasztok.

A legutóbbi Galamb- és kisállat magazinban találkoztam a zempléni nyúl képével.

Azt írják, az újzélandi vörös a bécsi kék utódok rex  nyulakkal és szlovák-szürke-kék állatokkal

létrehozott a zempléni nyúl.

ime a bal felső képen...

N.Jani Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30866

Zempléni Pastel???!!!

Új fajta?

Előzmény: Jency76 (30865)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30865

Sziasztok!

Hazaértünk Szikszóról. Nagyon tetszett. A lányomnak is, nekem is tetszett 610 nyulat állítottak ki. Voltak szépek, mégszebbek, kicsik, nagyok, óriások és bazinagyhatalmasóriások. Legnagyobb felhozatal talán németóriásból és bécsikékből volt. Érdemes volt elmenni, hoztunk egy kis vásárfiát is:) egy 4,6 kilós Zempléni Pastel nyulat. 6000 forint volt 95,5 pontot kapott a bíráktól.  Nagyon megtetszett, ha holnap rakok fel képet biztosan megértitek majd, hogy miért. Kleopátrának neveztük el. Jó lenne hozzá egy bakot is találni, de csak egy tenyésztő hozott ilyen fajta nyulat. A tenyésztővel sajnos nem sikerült felvenni a kapcsolatot.

Ha valaki tudna egy jó kiállású bakot hasonló áron kérem jelezze.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30864

Hát mi nem tudtuk megszokni,így mellőzük is,csak télen iszunk házi tejet.

Előzmény: juhosttt (30863)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30863

Hát ha megszokja az ember egész jó :) Az olyan természetes! :-]

Előzmény: Qman74 (30862)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30862

A tehén tej nyáron nemhogy másabb ízű,egyenesen ihatatlan.

Előzmény: juhosttt (30859)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30861

A fehér fűz iridoid glikozidokat tartalmaz, melyek bizonyos keserűanyagokkal társulnak. Ezért érzed keserűnek. A  fenolos glikozidok (pl.: arbutin, szalicin -) gyulladáscsökkentők. Papagájoknak minden nap adom, nyúlnál nem próbáltam, annyi más akad a kertben.

Előzmény: juhosttt (30859)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30860

Kipucoltam, amennyire csak tudtam. Egész belül még vastagon látszik, de nem tudom jobban kitisztítani. Milyen sűrűn kell vajon ezt megcsinálni Neostomosan-nal? Mert minden rá van írva a használati útmutatóra, csak ez nem. Elég nehezen viselte a nyúl. Gondolom szenved tőle nagyon. Végignéztem a többit is, egyelőre nem látom, hogy elkapták volna hál' Istennek!

Előzmény: juhosttt (30857)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30859

Ha már a fűszer, akkor lehet tudatosan is kimonodttan itthon megtermelhető fűszerekkel etetni a nyulakat. Pl kakukk fű, rozmaring, majoranna, bazsalikom stb. Nagyon is befolyásolja ám az ízét. Régen mikor a tehén tavasztól megindult a csordára, a teje sokkal másabb ízű volt, mint amikor a száraz egyfajta takarmányt ette.

Ha majd valaki könyet ír a parlagi nyúl tartásról, ezt is beleírhatja...

A fűzfalevelet kóstolta már valaki? Füstölni se használják, mert kesernyés... Ha ízt akarunk befolyásolni, nem ezzel etetném. Persze alljak jó.

Előzmény: N.Jani (30847)
Gabi1919 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30858

Sziasztok!

Ha valakinek van eladó bécsi kék növendék vagy 3-4 hónapos bak nyuszija írjon.

E-mail címem: ngabi1919@gmail.com

Előre is köszi:)

juhosttt Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30857

A neostomosant csepegtesd a fülébe. Hagyd h picit álljon benne, majd fültisztítóval takarítsd ki neki. A kiszedett váladékot tüzeld el, hogy véletlenül se maradjon élő atka...

Sokan csak bekenik és majd haggyák hogy a nyúl rázza a fejét és majd ki-ki jön. De ezzel nő az esélye az újrafertőződésnek és a terjesztésnek egy helyiségen belül. Rá kell szánni azt a 10 percet, hogy a lehető legjobban és legkíméletesebben a trutyit ki kell takarítani!

Előzmény: sanyinyúl (30855)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30856

sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30855

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Az egyik anyanyulamnál (3 hetes vemhes) kb. másfél hete észrevettem, hogy atkás a füle. Időben észrevettem, minimális mértékű volt. Kezeltem invermectin-nel, neostomosan-nal... azt hittem javul. Ma reggel mentem a szokásos hétvégi nagytakarításra és észrevettem, hogy a füle tele van rászáradt vérrel. Valószínűleg ahogy rázza a fejét véres váladék jön ki a füle tövéből. Belevilágítottam zseblámpával. A füle tövében valóban véres-gennyes váladék "ül". Meglehetősen forró a teste. Eszik-iszik... ezzel nincs gond. Az egyik legjobb anyámról van szó... és ilyet még nem tapasztaltam. Aki tud, kérem segítsen!

molrobi Creative Commons License 2013.11.23 0 0 30854

Szia. Az a "kuvasz" igenis kuvasz, de mint írtam két portával odébb lakik, onnan kóborol el, ezért csináltam kerítést. Otthon lehet, hogy jó kutya, de szerintem Te sem ülnél nyugodtan a tévé előtt, ha egy idegen kuvasz korzózna a nyulak, baromfik, saját kutya, vagy az udvaron játszó gyerekek között, mert a "kuvasz a kutya, és megvéd". A saját portáján lehet.

Előzmény: Mészáros Barna (30830)
japipapi Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30853

:-DDDDD

Előzmény: N.Jani (30847)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30852

Grat! 

Nagy öröm is a kicsik születése :D

Jé, olyanom nekem is van, mint a te képeden a bal alsó :D

Nálam minden alomban szokott egy-két fehér lenni, a most majd öt hetesek között mindkét fehér szürke-fekete orrtükrű, és szürkések a füleik. Épp akartam írni Deryannak, hogy kívántam az ő kaliforniai nyufikáit, és lám, az enyémek is kali jegyeket viselnek. Most olvasom, az általad belinkelt oldalon, hogy lehetnek szürke orrok és fülek :D Lehet, az én állományom felmenőiben is valami hasonló vér is van.

Előzmény: Ladybee (30848)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30851

Kicsi volt ma itt a forgalom. Már mindenki Szikszón van?

Holnap mi is elnézünk...

Még az is lehet veszünk valami szépséget...

Mondjuk valami kéket, vagy sárgát...

Ti jöttök?

Ladybee Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30850

Három anya + két bak lett próbaképp az OMÉK után beállítva. Kíváncsian várom az eredményeket. http://www.nyultermektanacs.hu/index.php?id=38

Előzmény: szabojozsi64 (30849)
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30849

Grat!

Ki milyen ivarú és fajtájú a képen?

Előzmény: Ladybee (30848)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30848

Megosztom örömömet, ma reggelre, a 33. napra világra jöttek előhasi debreceni fehér anyám első kicsinyei. Nem tudom hány, mert az anya résen van, amikor benézek a ládába, de betakarta őket és mocorognak. A többi a jövő héten esedékes.

N.Jani Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30847

Igen. Talán. Az a parlagi tenyésztést is "megfűszerezné"! :-D

Előzmény: japipapi (30844)
lajos0825 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30846

Köszönöm a válaszokat.

Sztanki1983 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30845

Sziasztok!

Még új vagyok itt és a nyúltenyésztésben is!

Azt szeretném kérdezni, hogy, ha pannon fehér nyulakat szeretnék tartani, azoknak elég a 80 cm széles 40  cm magas és 50 cm mély ketrec?

Illetve Heves megyében van olyan hely ahol le lehet adni a nyulakat?

Köszönöm a válaszokat!

japipapi Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30844

Szia!

Hát, igen, nagyon gyatra keverék! :-D Talán egy kis fűzfalevél még nem ártana! :-) 

Előzmény: N.Jani (30843)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30843

Én ebből hiányolom az 'erőtakarmányt'!

Előzmény: japipapi (30842)
japipapi Creative Commons License 2013.11.22 0 0 30842

Szia!

"ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit" idézet, Kabos Gyulától. Én a zabra ráfáztam idén, megeszik nyulaim, - eszi a liba, kacsa. Nem penésze, nem dogos. Mindenképpen javaslom, keverd a takarmányt! Árpa, zab, búza, kukorica, napraforgó, már sokan leírták itt az arányokat. 

Előzmény: lajos0825 (30838)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30841

Igaz, a zab étrendi hatása olyan, hogy akkor sem követnél el nagy hibát, ha kizárólag zabbal takarmányoznál. Viszont a mész és foszfor pótlásáról gondoskodni kell, ezekben szegény. Utána az árpa következik a sorban.

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30840

Szia,Szerintem a zab jobb!

lacika0479 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30839

lajos0825 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30838

Sziasztok!

Holnap megyek takarmányt méretni. A nyulaknak zabot vagy árpát hozzak? melyik a jobb nekik?

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30837

Szia!Igen a kuvasz egy igazi"Mezsgye" kutya ,óriási területet bejár ha kell  ahogyan  hallottam és olvastam is róla Nekem a kuvasz a kutya,mondom én mikor németjuhász keverékem van :),de őt biztosan kuvasz követi...

Előzmény: Qman74 (30832)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30836

Szia!Örülök.

Előzmény: Deryan (30834)
Deryan Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30835

Nagyon szívesen segítek én is.

A gondolatot én is a fórumból vettem, amikor az egyik jól tartott anyánk nem akart párosodni. Aztán azt is láttam, hogy a többiekhez képest üresen is mennyire megviselte a hőség nyáron.

Egy kis diéta után viszon 10 nyuszikája lett.

Előzmény: kemorgo (30833)
Deryan Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30834

Nagyon tetszett ez a videó!

Köszönöm!

Szerintem a fórum témájához a kutyát is jó megbeszélni.

Mi kutyákat éppen a nyulak miatt tartunk. Egyik keverék kutyánk nagyon jól bevált a patkányok távoltartására. A beszemtelenkedőket megöli s kirakja a gyalogútra.

kemorgo Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30833

Hát szó, mi szó, lehet, kicsit dagadtabbak a kelleténél :D

Más okát nem találtam, de lehet, igazatok van, és túl jól tartom őkelméket.

Na, ezért jó ez a fórum, mert az ilyen tanoncokat is, mint én, eligazítjátok. 

Köszönöm!

Előzmény: Deryan (30828)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30832

Szia.

Nekünk csak azért nem kuvaszunk van mert a telkünk "csak"2000nm.Kicsinek találom egy kuvasznak.

Most pit bull van ,bármit is mondanak róla nagyon jó ő is,lehet tanítani,szocializálni de ezt csak mértékkal hisz nem ezért van

Na de ez nyulas fórum. 

juhosttt Creative Commons License 2013.11.21 0 0 30831

Ez nem fajtatisztaság kérdése... A felmenők vérvonalának minősége, és nevelés. Ezen múlik minden.

Az én kuvaszom szülei neveletlen hülyék, embereket rendszeresen meghajtott, állatokat meg ölt már nem is 1x...

Az enyém még nem ölt állatot, bár szereti a kacsát hajtani, ha felfele jönne, de csak szórakozásból. Amúgy az se zavarja ha ott vannak a területén. Én nem vagyok kutya szakértő, próbáljuk jól nevelni, de napi 10-15 órát nem tudok csak a kutya nevelésével tölteni...

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30830

Szia .Ez teljesen igaz!Éngem már régóta érdekel ez a fajta ,és messze híres arról hogy még a macskát is szereti nemhogy más állatot!Az a "Kuvasz" szerintem nem fajtatiszta!A kuvasz ami a portán van azt mindent megvéd!

.

Előzmény: Qman74 (30811)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30829

Érdekes, hogy a bakra fogod. honnan tudod, hogy konkrétan a bak volt a hibás? Nekem egy baktól volt idén olyan anya aki 10-et volt 2 8at 1 5öt fijalt, 2 meg már több mint 10x párzott fejenként és most se fogott be. Szóval nem feltétlen a bak a hibás...

Előzmény: kemorgo (30824)
Deryan Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30828

Biztosan meghizlaltad őket.

Előzmény: kemorgo (30824)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30827

Le a kalappal!

Előzmény: nyúlelemér (30809)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30826

Helló.

Te erről biztos többet tudsz, én nem ismerem ezeket a tenyésztőket.

(Bocs egy kivételével.)

Előzmény: N.Jani (30825)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30825

"Bámulatos" az új magyaróriás felhozatal!

Előzmény: nyúlelemér (30813)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30824

Nem tudom, mi lelte a nyulaimat...

Nyáron nem fialtattam, szeptemberben kezdték a fialási sort: 7 db, 6 db, az előhasi, ami tegnap kellett volna fialjon, máig húzta, lett 6 db, ebből egy nem mozgott, nem hült ki, ott voltam, még meleg volt, csak nem mozgott. Próbáltam életre rázni, sikertelenül. Remélem, mind kijött, nem maradt benne halva, egy sem. Ahhoz képest nagy hasa volt, hogy ilyen kevés gyerek lett :(

Még jövő héten várok egy almot, egy jól bevált, tapasztalt anya a soros, eddig 10-12-ket fialt, ő a nyitó 7-es alom anyja. Ha újra ilyen kevés gyerek lesz, bakcsere következik...

Deryan Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30823

Lehet, hogy a piton inkább a nyulakat kedvelné :(

Előzmény: Qman74 (30821)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30822

Itt bull terrier látható,nem pit bull.

Előzmény: Jency76 (30818)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30821

Akkor neked pit-ont kellene szerezned.Szép csenbe eltüntetné őket.

Csak vicc.

Előzmény: Deryan (30819)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30820

Ja ja, ahogy írni tetszik.

Előzmény: Jency76 (30817)
Deryan Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30819

:DDDD

Azt hittem valami mérgezett sütemény.

Lehet, hogy nekem is valami jó területőrzőre lesz szükségem, mert mellénk meg illegális menhelyet építenek, ahová a térség kirakott, megunt kedvenceit, keverékeit raknák...

Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30818

https://www.youtube.com/watch?v=AOQ05AmBIMg

Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30817

jászomáló : pitbull terier

Előzmény: Deryan (30815)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30816

Szia!

Én is szívesen felajánlok neked egyy német óriás keverék (75%-os) fehér bakot (kb. 7 hónapos), vagy egy anyát lepketarka vagy fekete színben (kb. 5 hónapos) szintén majdnem fajtiszta.

Pontos korukat csak az otthoni jegyzeteim alapján tudok mondani.

Üdv: J.

Deryan Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30815

Mi az a pite?

Előzmény: Qman74 (30811)
gery1988 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30814

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy idáig árpát etettem a nyúlaimmal,elfogyot és nincs a közelben eladó.Zab viszont van eladó. A zab is van olyan jó tápértékileg,mint az árpa?

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30813

Szikszói kiállítás elő katalógus.

http://www.mnyoe.hu/orszagos_rekord_szikszon_

Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30812

Akasztó majd privátban beszélünk.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30811

Azóta vettem egy pitet ha netán valami-valaki betévedne így járt.

Valaki írta itt,hogy egy kuvasz szokott kóborolni,tőle a kutyáknak kell félni.

Láttam már sok kuvaszt beszéltem tenyésztővel,nem láttak még olyan kuvaszt amelyik kutyán-macskám kívül más állatot bántott volna.

Nem a saját területén inkább elmegy minthogy támadjon.

Előzmény: Qman74 (30810)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30810

Szia.

Nekem tavaly előtt jött be egy németjuhász keverék rengeteg tyúkot meg mondaint elintézett ráadásul még a kerítést is.

Tudtam kié a kutya,a kisebbik fiam látta beszéltem a gazdájával közölte velem leszarja oldjam meg.

Ez úgy sikerült hogy legközelebb mikor jött szerencsére hétvégén volt,kiabáltak a csirkék így észrevettem másik szerencse szelídvolt a kutya meg jó éhes.

Sikerült vele megetetnem 4db tojást amibe fagyállót tettem (iso 15001-es szabvány szerint.DDD)

Négy nap múlva jött a gazdi hogy mi van,finomann elküldtem az anyukájába. Ennyi.

Előzmény: Attila1996 (30795)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30809

Szia !

Én felajánlok neked egy ezüst bakot, ha ez segít  a tovább lépésben.

írd meg hol laksz, és egyesztetünk.

Előzmény: Attila1996 (30801)
tp329 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30808

Azért ez jegyzőn és a károsult hozzá állásán is múlik!

A lehetőség adott, ki hogy él vele, az más kérdés!

Ha abban a levélben a kártérítésre kötelezés is benne volt összeg szerűen, akkor ugyan lehet szarni a levélre ,de onnantól közigazgatási eljárásban köteles a jegyző érvényt szerezni neki!

Ugyan az , mintha bíróságra mennél, csak elvileg gyorsabb és nem kerül pénzbe. Persze erélytelen jegyző esetén ez sem tuti megoldás, de ha rögtön bíróságra megy és majd 5 év múlva lesz valami ítélet, akkor mi van? Meg a bíróság is dönthet úgy, hogy nem elegendők a bizonyítékok és megszűnteti az eljárást, de az ügyvédet ki kell neki fizetni. Ha meg saját magát képviseli, akkor sok órát tölt azzal, hogy felkészüljön stb. stb.

(szerintem!)

De az a legjobb, ha egyikre sincs szükség!

Előzmény: Babette_ (30804)
molrobi Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30807

Szia! Nagyon sajnálom az állataidat. Nem szeretnék okoskodó tanácsot adni, de itt is látszik, mennyire fontos egy jó kerítés. Annak idején én is azzal kezdtem, hogy körbekerítettem az egész udvart, a régi lyukas omladozó facölöpös kerítést kicseréltem "kisvasútsín" cölöpökre, és ún. vadháló kerítésre, ez egy erős drótháló, az alján sűrű szövéssel a teteje felé ritkul, a drót kétszer olyan vastag, mint a hagyományos drótháló kerítésé. Sok pénzbe és munkábakerült, de a mi szomszédunkban is van egy ilyen kóborolni járó kuvasz, kb. kéthetente elcsatangol bejárja a környéket, az emberek nagy örömére. Szóval a legjobb megoldás, ha kerítkezel, és megvéded magad és a környezetedet az ilyen felelőtlen gazdik nem hibáztatható! kutyáiktól. Ne haragból cselekedj, a kutyát ha bántod, vagy megölöd, azzal a hülye gazdája nem okul majd megfelelően. Kerítkezz el! Köszönettel : Molnár Robi

szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30806

Hát, nem irigyellek! Ez nagy veszteség, nagy bosszúság. Ráadásul nem tudod bizonyítani, hogy az a kutya tette, így esélyed sincs egy kártérítési perben.

Sajnos, ezt le kell nyelned, tanulni belőle (ha van mit), és megakadályozni, hogy legközelebb ilyen történhessen.

Még egyszer mondom, én is hozzád hasonlóan el lennék keseredve, és együttérzek veled.

Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30805

Mire megfogtam a lapátot elszaladt.

Előzmény: japipapi (30802)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30804

birtokvédelem

a jegyző ír egy felszólítást az állat gazdájának, hogy vigyázzon rá jobban

a gazda vagy megköti a kutyát (jaj a kutyának), vagy nagy ívben szarik a levélre.

Előzmény: tp329 (30803)
tp329 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30803

Megértem a lelkiállapotod, voltam már hasonló helyzetben.

Sajnos, ha a kutyát nem fogtad be, akkor (szerintem) semmi esélyed bármilyen módon is rendezni a dolgot.

A kárt okozó állat visszatartására feljogosít a Ptk!

Egyébként ügyvéd helyett (az ugye pénzbe kerül rögtön) első körben a jegyzőhöz kell fordulni, birtokháborítás miatt. Ha szerencséd van, akkor már itt lehet rendezni a dolgot.

japipapi Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30802

Akkor, a vasvilla segít, jogos önvédelem.

Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30801

A pusztitás domumentálva van körbe fényképeztem az elásott tetemeket (még nem is szedtem ki őket a földből) sejtem ki volt a kutya gazdája de azt mondta hogy otthon aludt a kutya. Megpróbálom rendezni mert lefojtotta a baknyulam (4-5 kg 3-4000 ft) két nagy bakot 3-4 kg(2500-3000 ft) és eltünt 11 süldő amiből kettő visszajött az olakhoz megtépázva az is lazán számolva több mint 10.000 forint.... sík ideg vagyok mert reggel a kutya még ottvolt és majdnem megtámadott.

Előzmény: Jency76 (30799)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30800

ha nem ismeri, hogyan írjon neki levelet?

Előzmény: Jency76 (30799)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30799

Akkor ügyvéd által írt felszólító levelet javaslok, melyben kártérítést kérsz jelezve, hogy bíróságra viszed az ügyet, ha követelésed nem rendezi. Fontos, hogy a pusztítást megfelelően dokumentáld, hogy később is bizonyítani tudd... De ebben is inkább az ügyvéd tudna segíteni... legkritikusabbnak azt a problémát tartom, hogy utólag hogyan fogod bizonyítani, hogy a kutya tette.

Persze ha a kutya gazdáját ismered, akkor még nehezebben rendezhető a helyzet úgy, hogy a kapcsolat ne romoljon meg köztetek.

Ha van valamilyen felelősségbiztosítása =(akár lakásbiztosításba ágyazva), akkor esetleg abból rendezhető a kár.

Előzmény: Attila1996 (30797)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30798

Üdvözöllek.

Igen, igazad van nem "hülyeségeket" kellet volna írnom, ezért elnézést.

A könyvekben valóban sok a hasonlóság, én még is inkább könyvpárti vagyok.

A "tenyésztő-tartó " témához csak annyit számomra aki nem csukott szemmel vásárol tenyészállatot, az már valamilyen szinten tenyészti, hiszen  a saját nyulához választ párt vmilyen szempont alapján. Ez lehet küllem, súly, fajta, stb...

Tisztelet ,és jó tenyésztést sok kolbit.

Előzmény: japipapi (30763)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30797

Az csak akkor lenne lehetséges ha az én kutyám lett volna de nekem nincs kutyám se...

Előzmény: Jency76 (30796)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30796

Szia!

Amikor legközelebb éhes leszel, akkor a kutyát kell megenned. Ez részben kárpótol a kiesett termelésért, másrészt többet nem fordul elő az eset.

Előzmény: Attila1996 (30795)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30795

Segítséget szeretnék kérni, reggel mentem ki etetni ás egy németjuhász elég sok nyulamat lefojtotta, lehet-e tenni valamit hogy a károm megtérüljön?

csabanoble Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30794

Köszi a választ.
Lesz neki két felesége Óriás magyar beütésü nyuszik.
Lepketarka-Óriásmagyar szülőktől az Óriásmagyar volt az apa.
Kiváncsil leszek mi lesz az eredmény.
Ezek eszerint ez Újzélandi nyuszi mikorra lesz kb egészséges ivarérett bak?
Kb 4-5 hónapos.
Az anya nyuszik 7 hónapossak.

Előzmény: Jency76 (30560)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30793

Ha van akácfalavél(idényben), csalán(lehet eltenni szárítva is,- illetve fűzfa, alma, cseresznye, megy lemetszett vesszők, gallyai.

Előzmény: juhosttt (30787)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30792

A takarmánykeveréked szerintem tökéletes. Szokott lenni hirtelen takarmányváltás? A jóddal óvatosan. A zöldet hagyd el, szinte semmit sem nyersz az etetésével, az anyáknak jó ha fiasok. Én már nem adok a kicsiknek. Nem éri meg. Víz meg mindig legyen előttük. Nem lehet, hogy valamelyik gabona rosszminőségű, esetleg penészes, ez is okozhat gondot?!

Jártam úgy, hogy a nyuszkót a ketrec tetejéről raktam vissza! Annyit lehet, hogy jobban bedönteni az etetőrész fölött és így keskenyebb hézagod lesz és önetetőként is alkalmazhatóvá válik.

Előzmény: kerivili (30776)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30791

Nem az íze miatt kell az ecet, hanem a ható anyag miatt. Szóval inkább almaecet mint sima. A sima ecet savasítja a nyulat, ami egyes baktériumoknak kedvez egyeseket elpusztít. Az emberi szervezetet inkább lúgos irányba kell eltolni hogy kevesebb baktérium éljen meg. Nyulaknál nem tudom hogy melyik a kedvezőbb. Régen volt szó róla h ha kissé savas az a jó.

Na de maradjunk az egyszerű ténynél: alma ecetet adj inkább.

Előzmény: mlele (30790)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30790
a fekete az olajnapraforgó nálunk (maroslelén)sokan termelik. a sima ecet nem jó csak az alma?
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30789

Ha már puffadás van akkor a káposztát is hagyd el. A széna jó. Ha éhesek lesznek megeszik a zabot és árpát is...

Én zab hiányában fekete forgót etetek kevés csíkossal keverve. Ha lenne csíkos azt kapnának.

Ha lenne zab azt is...

Ezen kívül lucernát kapnak, de csak mértékkel, mert ebben a ködös időben a lucerna a csürben nem bors száraz a ködös párás idő megnedvesíti.

Az alom nevelő anyák 2-3 naponta kapnak fél cső tengerit az energia pótlás végett. A választásiak, süldők vágók nem kapnak.

Nálam is a tritikálét falnák keményen, de attól nem kapnak, vagy csak nagyon ritkán, ha sietni kell az etetéssel, mert az kéznél van.

Amit javaslok:

Add a zabot és árpát. Más szemest ne. Ha megéheznek megeszik... Ha pedig dohos v penészes helyről van, akkor az is lehet h azért nem eszik. A széna mehet ad libitum.

1-2 extra is mehet, pl nyalósó, alma ecetes víz, néha egy kis vitamin ha fussa. Nálam a nyalósó alap, az alma ecetet időnként kapják, a hasas, alom nevelő, és választási nyulaknak is alap h kapják.

Előzmény: mlele (30788)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30788
tisztelt juhosttt!az árpát nem eszik meg se a zabot. te mit etetsz? mit ajánsz? kapnak szénát illetve fejeskáposzta hajat is
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30787

A kokcitól nem puffad fel... A kokci rámegy a belekre, és a májra. De nem a bél, hanem a gyomor puffad fel. Ez szimpla takarmányozási hiba. Korábban írtad, h napi 2x adod a tritikálét. írtad, hogy semmi bajuk... Látod csak hanyagolni kéne! A búza darát is hanyagold, sőt általában a darát is... A nyulnak kell a rágás!

Ha kokcidiózisa lenne sovány lenne, nem nőne ha súlyosabb az eset megdöglik.

Kokci ellen a legegyszerűbb a coccifort kúra szerűen, nem folyamatosan!!! Egy idősebb nyulat már nem visz el könnyen a kokci. Ha a választás túléli onnan már csak a takarmányozáson múlik a legtöbb emésztőszervi elhullás.

Előzmény: mlele (30770)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30786

Első fijalásnál megeshet, hogy az anya megöli a kicsiket, vagy nem szoptatja, mivel idegenként kezeli. Ez kb a kezdő nyulak tapasztalatlansága, vagy túl stresszes helyen van a nyúl. Pároztasd fel újra, ha akkor se javul a helyzet akkor kést neki. Az első fijalás nem mindig sikerül a legjobban, erre rá kell számolni.

Előzmény: borsika79 (30784)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30785

A tritikálé nagy mennyiségben fosat, és bele dagad a nyúlba... Vagy hagyd el teljesen, vagy csak nagyon kis mennyiségben add! A búza is csak kis mértékben jó. Az árpa tökéletes, inkább abból szerezz többet, meg zabot, meg napraforgót.

Előzmény: mlele (30782)
borsika79 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30784
Sziasztok.Sok év kihagyás után újra nyulazni kezdten. Ma reggelre megfialt az 1-ik anyanyulam( 7hónapos előhasú). Mivel az odú bejáratánál 1 halott kisnyulat láttam,alapos kézmosás után ovatosan,és felületesen átnéztem az almot. Ma késő délután alaposan át akartam nézni de a maradék kisnyúl(6db) mind halott volt. Nem értem mi történhetett? Talán nem szoptatta meg őket az anya?
figura75 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30783

Köszi de az alap ötlet és méret megvan csak az angolfiokhoz hasolo magasága nincs.

Előzmény: N.Jani (30751)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30782
ha keverem a tritikálét árpával,búzával kiválógatják.itt falun 55ft/kg a tritikáló
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30781

Szia, Zoli!

Köszönöm. Igazán illett volna már megnézni, hogy mi is az, de úgy sem lehet kapni a kőrnyéken. Látod, itt vannak gondjaim a szakkönyvekkel. Dr. Holdas azt írja, hogy jó a rozs bel tartalma miatt a nyúlnak adható, de vigyázni kell, hígítja a bélsarat. Télen jó fűtőértékű. Nagyon nem izgat, hisz úgy sem tartanak rozst, ahol én vásárlok. Érdekesség, nyulaim viszont nem eszik a zabot. Okát nem tudom, a kacsák, libák eszik fel a készletet.

Előzmény: G.Zoli (30780)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30780

Ha már megosztottad velünk ezt a jó kis oldalt :)

A tritikálé a búza és a rozs állandósult hibridje. Közepes energia tartalmú, viszont az ivari folyamatokra igen kedvező hatása van. Az abrak keverékbe 20-30%-os arányba keverjük.

A rozs kevésbé alkalmas a nyúl takarmányozására, mert számukra nehezen emészthető. Étrendi hatása rossz, mert frissen etetve megduzzad a gyomorban. Íze kesernyés, ezért a nyuszik nem szívesen fogyasztják. Abraktakarmány keverékben az aránya 10-15%-os legyen. Különösen a baknyulak ivari életére van kedvező hatással, viszont a vemhes nyulakkal ne etessük. Vigyázzunk mert anyarozzsal való fertőzöttsége előfordulhat!!!

Előzmény: japipapi (30777)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30779

Jó kis oldal! Köszi.

Előzmény: japipapi (30771)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30778

ui. Hasznos a 30776 sz. hsz.-t alkalmazd!

Előzmény: mlele (30774)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30777

Szia!

Nem nagyon ismerem a trikálét, valami gabona féle, úgy tudom. (Budapesten nem beszerezhető) Szénát adjál nekik bőven, mert bélműködésekhez szükséges a sok rost tartalom. A takarmányt keverd, árpa, napraforgó, kevés rozs, kukorica, zab, búza. Ha így eteted őket, nem lesz bélproblémájuk, hidd el.

Előzmény: mlele (30774)
kerivili Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30776

Szia! Köszi a válaszod! A többieknek is.

Takarmány: kb. 30% árpa, 20 % zab, 30% abrak, 20% kukorica. Ezt keverem össze. Télen cukorrépa, széna. 4-től kb. 8 hetes korukig kapnak tápot. Amióta észrevettem a kokcit, eltelt 5 nap, elhullás nem volt. Almaecet és jódos víz keverékét kapják inni, igaz alig isznak és csak éppenhogy eszegetnek. Reménykedem! Ebből az etetőből nem tud kibújni a kisnyúl? De nagyon jó!

Előzmény: Chezulu (30720)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30775

Szevasz!

Megfogadom tanácsod, pedig a minap én kértem egyik tagtársunkat, hogy ne töröljön, talán gondolkodsz, és okoskodásod lejjebb veszed. Tévedtem. Igaz, a bikád nem köszön, de amikor hazajön a legelőről, és bemegy a portára, elbőgi magát! Igaz, az állat, ösztönösen "köszön". Te ember vagy és tudatosan nem köszönsz. Na, itt a vége, e topicban Téged többet nem látlak. Nagyon burgis vagy!

Előzmény: juhosttt (30773)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30774
rendszeresen takarítva van.szalma van alattuk egyesével külön vannak.napi 2x kapnak tritikálét és friss vizet kapnak
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30773

Te fényezed magad, nem én... Az, hogy én próbálok művelődni és átadni a tudást a fórumon az nem fényezés. A nyúl tartás nem követeli meg, hogy mindent tudjon valaki, hogy jó nyulai legyenek... Egy korrekt tartással nagyon jó egyedeket lehet tartani. Az, hogy én kicsit több infót gyűjtök neked szúrja csak a csőröd. Lehet más szívesen olvassa. Ne hidd hogy az egész fórum csak a Te példád követi, hogy amit írok az felesleges. Ha úgy érzed felesleges kapcsold ki h ne lásd a hsz-eim, és akkor nem offolsz és kényszerítesz engem is offolásra...

Továbbra is kiállok a dolgaim mellett, ha pedig valaki kézzel foghatóan bizonyítja hogy hülyeséget írtam akkor megköszönöm és örülök neki...

Előzmény: japipapi (30763)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30772

Tekintettel h évek óta itt vagyok, az évek óta itt lévő embereknek nem köszönök mindig, fórum másabb mint egy személyes találkozás. Lehet a kutya se olvassa el, lehet mindenki...

Ha egy idegen fórumra megyek ahova sose vagy évente 1 hsz-t írok akkor köszönök. Ezzel a köszönős témát le is zártam, mindenki képzelje oda, hogy köszönök. Én úgy adom meg a tiszteletet, hogy próbálok segíteni, hasznos tanácsot adni. Az, hogy egyesek nézeteivel ellenkezik, az már más kérdés...

A bika nem szokott köszönni...

Nem szoktam megsértődni, de ha mutatsz egy hsz-t amiben megsértődem vissza vonom.

A tirpákról meg nem mondok semmit, tudod a személyeskedés nagyobb inteligencia szint mutató (de a szint lefele megy), mint az, hogy egyesek szerint okoskodok...

Előzmény: japipapi (30761)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30771

Szia!

Könnyen lehet, ha nem tartod elég tisztán őket, vagy valamilyen parazitát szeddtél össze nekik. Javaslom olvasgasd:http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

Előzmény: mlele (30770)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30770
azt mondja a szomszéd hogy kokcidozistól puffadt.az mitől van? mit lehet tenni?
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30769

Az első két képen Thüringiai színű van ,ha jól tudom.Szoktak lenni sárgák is azok valamivel világosabbak.Kb 6-7 kg között lesznek kifejletten a nőstények.az alomban 2 ilyen van és mindkettő nőstény valószínű ,hogy meghagyom mindkettőt ,de még meggondolom.

Előzmény: Jency76 (30755)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30768
kösz a segitséget.elfelejtettem írni h ez egy másik nyúl.3anya és 1bak az állomány.
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30767
kösz a segitséget.elfelejtettem írni h ez egy másik nyúl.3anya és 1bak az állomány.kezdetnek elég
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30766

Szia!

Nemrég azt írtad, hogy nyulad fészket csinált, 32 napja párzott és nem fialt. Most azt írod, "fel van puffadva és nem eszik". Nézd már meg finoman a hasát, hogy nem érzel kis mocorgós dudorokat? Lehet elszámoltad magad, most készül fialni, akkor nem eszik.

Előzmény: mlele (30760)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30765

Szia!

Igazságod lehet.

Az enyémek ilyenek:

Az apa német óriás és a anya német lepke. Mondják ebből lesz a német tarka. Van ugyan ilyen barna színben. Nem tudom , hogy mi az igazság, pörköltbe, kolbászba nekem tök mindegy.  

Előzmény: pockorocki (30759)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30764

Szia!

Ebben viszont Neked van igazat, azzal a megjegyzésemmel, hogy alapvetően a természetes nyulak még nemigen változtak genetikailag, a szakemberek mind ugyan az írják könyveikben, csak más a rendezés. Keress rá pl. dr. Holdas könyveire, más a küllem, más az kiadás éve, egyrészt el hagy, másban bővít, de az egész, ám blokk ugyan az. Több a kép, színesebb, jobb a papír minősége, de ez fontos? 6 könyven is tartalmilag ugyan az, akkor minek? Az írónak jó üzlet.

Előzmény: nyúlelemér (30752)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30763

Szia!

Neked is lehet igazat, de én már az alapokon túl vagyok 40 éve, nem tenyésztek, hanem tartok, így nem érdekel a sok okosság. Tapasztalataim elegendőnek bizonyulnak még ma is. Én a könyveim könyvszekrényben tartom, ami éppen érdekel, kiveszem, elolvasom és vissza teszem. :-) Szerintem egy kultúr ember tiszteletben tartja mások véleményét, Te azt írod: "és nem a sok hülyeséget ide irkálni." Te elvárod tarsák tiszteletbe véleményed? Akkor, ne hülyézz le senkit!

Előzmény: nyúlelemér (30744)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30762

Szia!

Persze, abból is lehet csinálni, jó is. A bor, mint folyadék, tulajdon képen az erjesztett gyümölcslé végterméke.  Prohászka könyve elég jól eligazít a témában. 

Előzmény: pápailepketarka (30743)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30761

Szia, Kedves Gergő!

Ne haragudj, hogy ismét köszönök Neked is, amely Rólad nem mondható el. Tudomásul veszem, Neked más a kultúrád. :-( A bikáid nem köszönnek, ha bemennek az istálódba? Máshol szoktak.

Nem szeretnék többet itt válaszaidra reagálni, nem tölteném tele a sok értelmetlen szösszeneteid, óvodás sértőségeidet, majd, ha ráérek, és talán méltónak tartalak, válaszolok e-mailban. Állandóan fényezed magad, hát ragyogj egyedül. Te, jó rész, mindenkit hülyének tartasz, tudod ki a tirpák? Keresd meg a szó jelentését és Vegyél tükröt.

Előzmény: juhosttt (30741)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30760
a nyúlam fel van puffadva és nem eszik.valaki tudja mi baja lehet?
pockorocki Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30759

Nagy valószínűséggel német tarka vagy annak keveréke.

Előzmény: Törölt nick (30758)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30758

Bocs a képek le maradtak.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30757

Sziasztok Nyúltenyésztők.

Hoztam egy pár db képet az új szerzeményemről pénteken vettem egy fiatal nyúlász barátomtól.

Szerintetek melyi fajtatához hasonlit milyen fajták keresztetése lehet.

Várom az észrevételeket.

juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30756

Szerinted (meg mindenki más szerint is) miben kellene frissíteni a könyveket? A nyúl régen is nyúl volt, régen is ugyanazt megehette amit most... Persze azt be kell látni, hogy az ilyen-olyan humbum fajták/vérvonalak ellenálló képesssége rossz, de azért nyúl... Én olvatam 20+éves könyvet is. A táp ára, a nyúl felvásárlási ára volt ami szembetűnően elavult volt.

Ma már a táp ára nem egységes, sok fajta van, a felvásárlási árról meg ne beszéljünk, mert szinte alig van a régi időkhöz képest.

Esetleg a nyúl ketrec építés lehetne még, de annak csak a pénz és a kreativitás szab határt, régen is voltak jók, most is vannak rosszak...

Előzmény: N.Jani (30750)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30755

Szia!

Ez a kis sárga az első képen nagyon jópofa. Mekkora méretű lesz? Abból egy anyát lehet, hogy vennék... (már megint nincs elég ketrecem...)

Előzmény: Nagy-Imre (30698)
Deryan Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30754

:)

Előzmény: nyúlelemér (30752)
Deryan Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30753

Nekem ugyan nincs ennyi nyulas könyvem, de ugyanez a benyomásom abból a néhányból, amit itt-ott beszereztem: helyenként elavultak.

Viszont alapnak az induláshoz mindenképpen szükségesnek tartom a kezdő nyulászoknak. Megkímél egy pár felesleges izgalomtól a kezdetekben.

Egy kis szakirodalom olvasgatás segít a felvetődő kérdések megfogalmazásában is ;)

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30752

Én igazat adok neked, de te is tudod, hogy egy kezdő nyulász számára mennyi hasznos tanácsot tartalmaznak. Mondjuk itt könnyeb megkérdezni ,de sokkal nehezebb  a jó dolgot ezzekből  a "tanácsokból" kibogarászni, és a sok tanács sajnos félre vezető is lehet.  A könyveket azért valahol csak szakemberek írták, no és könyv és könyv között is van különbség.

N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30751

Nem csak tetszik, tenyésztem is, egy új fajtánál!

(De nem sokára megyek országjárásra, csincsillatenyésztőhöz, magyar fehér, magyar óriás tenyésztőkhöz!)

Elkészült(felújították) a 24 éves Scsodámat!

Elletőládáról:

A méretet nem tudom pontosan, De szívesen megtervezem és elküldöm e-mailben, ha tudom:

-milyen nyúlnak megy?

- hogyan, és hol van(lesz) felfüggesztve a ketrecre(oldalt, elöl, hátul)?

Üdv.

Előzmény: figura75 (30735)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30750

Én -most már- nem csodálkozom, hogy nem olvasnak nyulas könyvet!

Bár több oka van ennek, -egyet leírnék.

Van kb. 46 nyulas könyvem,-...lapozgatva érdekesek, olvasva pedig "elavultnak" tűnnek!

Aktuális könyvek kellenének, mind a termelői, mind a tenyésztői oldalakról!

Előzmény: nyúlelemér (30744)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30749

Én már hányszor mondtam neki!! :-)

Előzmény: nyúlelemér (30747)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30748

Hát ki tudja :D Bármi lehet...

A most négyheteseket valamiért nem 30 napra, hanem 32-re fialta meg az anyjuk, na, ők másnap már szőrösek voltak és nagyok, mint egy-egy fél bocs.

Az volt a szerencse, hogy vasárnap este még éreztem mozogni a kicsiket a hasában, igen-igen aggódtam érte, hogy reggel, mire kimegyek, már halva lesz. Ráadásul másik vérvonalú anya, aki nem kapkodja el a fészeképítést, utolsó pillanatra hagyja mindig.

Ha nem látom, hogy sikeres volt a párzás, azt hittem volna, nem is vette fel, igen fürge volt utolsó pillanatig, és nem is igen volt hasa. Igaz, csak hat gyereke lett.

Ez a mostani anya, ez már félidőtől gömbölyödik, és esténként, amikor a bak sétálgat egy kört, már akkor makogott, meg veszedekedett, ha a bak ránézett, vagy feléje indult.

Szóval nekem már nem kell próbafedeztetést csinálni velük, a többség perceken, órákon belül, a bak után máris bolond lesz, úgyhogy tudom, sikerült a dolog.

Minden új anyánál tiszta görcsbe vagyok, főleg, amiket olvasok, hogy mások hogy járnak, jártak, legszívesebben le se feküdnék :D :D

Előzmény: Babette_ (30740)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30747

Ajánlom figyelmedbe a szikszói kiállítást, és a középtestű fajtaklubbot. 

Előzmény: lacika0479 (30746)
lacika0479 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30746

Köszönöm! :-D

Előzmény: nyúlelemér (30745)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30745

Gratulálok!

Az ezüst az egyik legjobb húsnyúl fajta.Mindenkinek javaslom tiszta vérben ill. keresztezésre is a húskihozatal javítására.

Sok sikert!

Előzmény: lacika0479 (30742)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30744

Szia!

Nagyon jókat írtál. A könyvekkel kapcsolatban annyit ,hogy én 23 éve tartok nyulakat ,és azóta 6-7 nyulas könyv az ágyam mellet, és gyakorlatilag minden este bele lapozok.

Sok "öreg" és fiatal" nyulasnak is ezt kénne tenni és nem a sok hülyeséget ide irkálni. Ezt nem célzásnak szántam ez a véleményem.

Előzmény: juhosttt (30741)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30743

OFF: Nekünk ribizli borunk is van az idén, két-három pohár és már az árokban is vagy :D 

lacika0479 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30742

Nekem a 3 nöstényem van egyhelyröl csak a bakom van idegen helyröl! :-D  most fialt meg mind a három! 7-8-akat! :-D

Előzmény: figura75 (30737)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30741

Bár sokszor úgy tűnik h csak könyvből nyulászkodom, de a gyakorlatban ez nem így van! Elolvastam pár könyvet, ami hasznos és segíti a kis háztáji nyulászatot azt alkalmazom, használom. ami nem, azt meg nem. Sokszor olyan kérdések merülnek fel ami sokaknak már nagybani termelésnél van csak jelen, pedig 1-2 nyulas helyeken is simán alkalmazható. Ilyen a vemhesség ellenőrzés kézzel.

Én a magam pár évével nem profinak, hanem tapasztaltnak tartom magam...

Megtapasztaltam:

- a hibás takarmányozás hátul ütőit

- a nem megfelelő tenyész állatok végtermékeiből sokára van vágónyúl

- a myxomatozist

- a pastereullózist

- a kokcidiózist

Na majd mikor ezeket átéltem, utána jött az, hogy volt időm olvasni a vonaton... Na ekkor kezdtem el könyveket venni és olvasni. Szóval előbb volt a tapasztalat majd utána a könyek. Pl a nyúl vemhesség tapogatást egy alkoholista nyultartótól hallottam nem szakkönyvből ;)

OFF:

A boros téma:

Tudom hogy nem csak szőlőből lehet. De azért annyira ne fajuljon el a helyzet, hogy csak vízből és cukorból csináljunk bort... (én csináltam idén bodzából is.)

Értem én hogy rám akarod erőltetni, hogy aki 10-40 éve csinál vmit az profi, de az a baj az ilyenekkel, hogy nem mernek újítani, félnek az újabb beváltabb dolgoktól és sokan sokszor nem látják be, ha egy fiatalabb esetleg jobban utánanéz valaminek és talán jobban tudja. (ezt általánosságba írtam nem kimondottan rád!)

Persze nem mindenben kell az új, de vannak esetek amiben jobb egy új dolog mint a régi.

Előzmény: japipapi (30732)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30740

fél bála szénát? 

óvatos légy, lehet, medvék születnek.

Előzmény: kemorgo (30739)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30739

Hideg lesz az éjszaka...

Előhasú anyám fialni készül, már tíz napja elkészítette a fészket, kicsit lehiggadt utána. Az előbb kimentem megnézni, iszonyú nagy munkában van, még behordott egy fél bála szénát a fészekbe, most aprítja, és tépi a szőrt. Hatalmas fészket rakott.

Lehet, reggelre meglesznek a kicsik.

Remélem, tudja a dolgát, és nem lesz gond.

mlele Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30738
köszönöm a választ japipapi.fészket rakott megtépte magát letelt a 30nap és semmi.
figura75 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30737

Szia szépkis csapat . Én is vetem a nyáron 3 nőstényt különbözö helyről + 1 bakot de azt is máshonan az egyiket elvitem haveromhoz ő hozott még romániából 3 külön vonalat igy mostmár  van ketönknek hét különböző.De ezeket mostmár sokan tartyák.

sok sikert hozájuk

Előzmény: lacika0479 (30711)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30736

Csak egy véletlen elírás,mért égne az"arcod"mindenki csinál ilyet.

Üdv.

Előzmény: japipapi (30734)
figura75 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30735

Szia ha tetszik ez a szín akor tarthac csincsillát is.

Más tudom, hogy sokmident tanulmányoztál a nyúltartásról nem tudod véletlen az oroszoknál használt sülyesztet fiokos kinézetü fialólád méretét.   elöre is köszi

Előzmény: N.Jani (30707)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30734

Szia!

Igazad van. Elírtam, így lett egy jó nagy baromság. Kettő hét, nem12 hét. A támagazdánál megértetted az elírást, az enyém hajmeresztő hiba! :-) Oké. Ég a pofám. Így jó?

Előzmény: Qman74 (30722)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30733

Szia, Józsi!

Had védjem meg Gergőt! Nem rossz srác, csak konok, mert fiatal, -de akar! Van Vele vitám, - igaz, stílusát nehezen viselem én is, de nem vagyunk egyformák. Szóval nem egy diplomata, de képes "szembe nézni". Nekem segít, hogy begyöpösödött ismereteim felszínre hozza. Enged vissza magadhoz! Nyugi! :-)))))

Előzmény: szabojozsi64 (30719)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30732

Szia, Gergő!

Nem baj, ha egy-egy témát másképpen látunk. Én állítom, nem igaz. Nem izgat a tudományod, az én tapasztalatom is igaz. Bevallom én a közel 40 éves nyulászati "dogommal", hozzád képest ipari tanuló vagyok, mert nem tanultam könyvből, hanem - sokszor -, hibát halmozva, saját káromon tanultam, de hidd el, könyveid nem cserélném el a 40 évet, bár olvasok. (tényleg tudok olvasni), és nem szégyellek kérdezni, amit nem tudok, vagy bizonytalan vagyok. Én nem tapogatom a nyulaim, részben látom, illetve bak segít! Ez a leg biztosabb. Ha a két állat helyzetbe van, az a biztos! A könyved később olvasgasd, ha ráérsz.

Szóval a bor példád nekem nem igazán tetszik. Ez csak az egyszeri ember fiának szólt, halálos ágyán, hogy: "tudod fiam, elárulok egy titkot Neked, nem csak szőlőből lehet csinálni bort!" Ebben sem okosíts, ha lehetne. Nos, a rendszerváltáskor, okádták a piacra a kannás borokat, a műtrágya alapú szarságokat! (akkor még kicsi lehettél, nem tudhatod) a jó bort, bor szeretők, ma üzletemberek csinálják. A különbség az, hogy a jó borra nem kell ráírni a szavatossági határidőt! Ha, rá van írva, NE vedd meg! Na, de ez jó off -nak sikerült; bocs.

Előzmény: juhosttt (30718)
vadtas Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30731

Köszi a gondolatot, én is a zavarásra gondoltam, meg a stresszre. Már pár éve nekem is van nyúl, és csak 4 uj anya van, 3 jol bevált idősebb mellett. Nyáron 2töt kivágtam mert kiöregedtek, és ezt akartam az ujakkal potolni. Én nem vagyok nagy nyul mániás (ezzel senkit nem akarok megsérteni), igazából időm sem lenne rá, hogy egész nap zaklassam a nyulakat. Csak akkor látnak mikor etetek, meg vizet cserélek, ez idő alatt pároztatok, takarítok, így mindig nyugi van. Egyébként így is kezesek, és nem is akarom elvadítani a túl sok fogdosással. patkányt nem sejtek, de ez nem azt jelenti hogy nincs, bár a ketrecek parkánybiztosak. 

Előzmény: Impostoro (30727)
vadtas Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30730

Igen, nekem 7 anyám van minden nap 1et teszek be a bakhoz, így 1 hét alatt mind megvan, és könnyebb vezetni. amikor az utolsó is felvette, akkor jön a visszaproba az elejének. Mindig fognak elsőre, de így a biztos. Ha vemhes rögtön látszik rajtuk amint a bakhoz teszem őket. Amikor lejár a 2 próbahét teljesen kitakarítok alattuk, száradás és fertőtlenítés következik. Utána bealjazok és bemennek a ládák, hogy legyen ideje megszokni, és fészket csinálni. Eddig nem volt gond a fészekalapanyaggal, mert mindig talál annyit amennyit  akar, most is előtte volt a lehetőség, csak nem élt vele. Igazábol eddig csak hallottam ilyeneket, hogy a nyul szétfial meg nem neveli, de velem sose fordult elő. Én azzal voltam ha van neki minden ami kell és igyekszem elkerülni a fertőzéseket nyert ügyem van. Eddig én ha ilyet hallottam én is tartási hibának vettem, és én az enyémeknél semmit sem változtattam a jol bevált rutinon. Minden a szokásos időben történt, Időben fialtak is csak nem foglalkoztak a kicsikkel. Most betudtam stressznek, lehet volt valami a héten ami nem tetszett az anyáknak, lesz még 1 dobásuk, bár semmi nem tünt fel nekem rajtuk. 

Előzmény: Chezulu (30725)
Gupppy Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30729

Sziasztok! :)

Felnőtt óriás kosorrú nyulak eladók! (A szikszói kiállításon, vagy utána..(nov.23-24.))

Egy sárga és 2 thüringiai bak:

Egy isabella nőstény, 8 hónapos, még nem fialt:

Érdeklődni: 06 70 603 9487

soltiszilvia@freemail.hu

Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30728

Ezzel egyet értek!

Előzmény: Impostoro (30727)
Impostoro Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30727

Tiszteletem!

Főként olvasó vagyok a fórumon, de már 10-15 éve tartok nyulakat, jelenleg stagnál az állomány, csak 3 kedvenc van(időhiány). Nem foglalkoztam igazából se fajtával, nem voltam nagy híve a fajtatiszta őrületnek. Keverékek voltak a szaporaság, jó nevelőképesség, testalkat, vágási kitermelést tartottam szelekciós tényezőnek.

Vadtas kolléga problémájára csak egy ötletem volna esetleg mégpedig a zavarás..

Nálam előfordult ez szintén mikor be tudott jutni a pocok és nem vettem időben észre.. (rendszerint nálam a fialás előtt 1-2 nappal építettek fészket az anyák)

Ha a kolléga túl sokat lesekszik, ilyen első fialásos anyák hajlamosak idegeskedni. + kutya, macska, rágcsálók...

Vagy a kicsi elletőláda is okozhat hasonlót...

Nálam ilyen esetekben volt probléma..persze nem biztos h ott is ez a bibi ez csak saját tapasztalat.

Előzmény: vadtas (30709)
Deryan Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30726

A kifutóban mi az idén legtöbbször vágásig, 3 hónapos koráig hagytuk a nyulfikat együtt az anyával. 

Nagyon jól bevált. Az egész csapat szelíd, könnyen kezelhetővé vált, az anya viselkedésének függvényében.

A vemhes anyákat akkor tettük külön, amikor már egyértelmű volt, hogy külön szeretne lenni.

Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30725

Hali!

A ládába szoktál rakni fészekanyagot? Széna, szalma stb.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30724

De elírtad, 12 napos,bocs hogy beleszóltam.

Pálinkásné Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30723

szia van hofehér német oriásom fajtatiszta:06303464765

Előzmény: Lacibács (14177)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30722

Hát amondó vagyok,hogy ha kicsik 12 hétig az anyával vannak,ott komolyan elkéne gondolkozni mind a nyúlról mind a gazdi eszéről.

Jobb helyeken már levágásra készülnek.

Előzmény: japipapi (30717)
Pálinkásné Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30721

Sziasztok van egy német oriás bakom fajtatiszta csere érdekek anyára vagy csak fedezést válalok vele.Kömlödön. Tata, Tatabánya közelében:tel:06303464765

Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30720

Üdv!

Én azt javaslom, hogy állandóan legyen a nyulak előtt  víz. A zöldet nem adnám még ilyen korú nyulaknak. Sajnos a "mai" nyulakat már nem lehet összehasonlítani a "régi" nyulakkal. Manapság már igényesebbek még a keverékek is. A coccifortot én már választás előtt egy héttel már adom a takarmányhoz keverve, majd választás után is kapják egy hétig.

Én azt mondom, hogy elsősorban nem kokci, hanem takarmányozási hiba-majd kialakul a kokci. Nálam pont így volt.

A zöldet hagyd el, itatónak egy magasabb peremű tálkát használj, nálam befőttes üveg(ezzel vigyázni mertbelefoulladhat a  nyúl, sűrűbben kell felönteni). Etetőt meg ilyet készítettem:

Ez síkba van a ketrec ajtajával és nem tudnak belepiszkítani.

Az almaecetet adhatod nekik akár hetente is egy két napig.

Milyen abrakot, tápot etetsz?

Előzmény: kerivili (30700)
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30719

Na, Juhos, én most tiltottalak le téged, elég volt!

Előzmény: juhosttt (30718)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30718

Hali! Ha felveszi a bakot akkor amikor vemhes, se az alom, sem az anya életét nem veszélyezteti. (tudomány utálat ide v oda, ez bizonyított tény)

A gyakorlott nyulász úgy ellenőrzi, hogy megtapogatja, hogy van-e benne valami.

Hogy egy jó példát mondjak:

Vannak itt bor készítő emberek. Idén én is bor készítésre adtam a fejem. Na én első körben ezektől a gyakorlottaktól akartam tanulni... Itt a jó bor alapja, hogy felcukrozzuk a mustot.. Hát szerintem nem itt kezdődik a jó bor, hanem ott, hogy megtanulunk cukor nélkül jóó bort alkotni...

Szóval nem attól lesz valaki gyakorlott nyulász, mert x év alatt se tanul meg alap vető dolgokat. Én 2 év nyulazás után megtanultam. Nem egy eget verő dolog, és sokkal pontosabb.

(Az eleje szakirodalom, a közepe és a vége saját vélemény)

Előzmény: japipapi (30714)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30717

Szia!

A 12 hetes nyulaknál, már előfordul, hogy ritkábban szoptat az anya, kezdi kényszeríteni az almot, hogy ők is keressenek kaját magunkat, elkezdik eszegetni a fészket. Ez, amolyan ösztönös életre való nevelés. Biztos nem hagyja őket magára, egy nap egyszer biztos, hogy szoptat, ne idegeskedj, így egyre inkább, "kipattognak" a ládából, szagolnak, kóstolgatnak, nyalogatnak.

Előzmény: pápailepketarka (30712)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30716

Szia!

:-)))))) Mit jelent az, "igazi"? Van, aki plüss nyulat nevel a konyhára? :-)))))) Amúgy, értem véleményed, de hidd el mindenkinek az az "igazi", amelyik a fószernak tetszik. Nekem, minden egészséges nyúl igazi.

Előzmény: mis99 (30713)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30715

Szia!

Javaslom, adjál nekik több esélyt. Lehet az a baj, hogy állandóan bent van az fiaztató láda! Én, csak  a fialást megelőző 4-5 nap teszem be. Így, az tökéletesen száraz, szagtalan, tiszta, mindig az a helyet választják, abba fészkelnek, hisz ösztönösen ők is a lehető legjobb életet akarják fiaiknak.

japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30714

Szia!

Persze, hogy "vannak esetek", de nem jellemző, azért írtam határozottan, hogy nem. Általában a gyakorlott nyulászok, biztosra mennek, a vemhességet úgy ellenőrzik, hogy a párzást követő hét múlva ismét fedeztetik. Ha az anya támad és ........., amit írtam, ha nem felveszi a bakot, azért, mert a peteérés ciklusát a természet így találta ki. Ha, vemhes és felveszi a bakot, ráfedeztetés történik, akkor az a nyúl életébe kerülhet. Mivel mlele kezdő, nem szerettem volna ijesztgetni.

Előzmény: juhosttt (30705)
mis99 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30713

Ezek az igazi nyulak nekem is  ez a faj volt évekig!

Előzmény: lacika0479 (30711)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30712

Üdv. Ma vettem észre, hogy a 12 napos almot valamiért nem szoptatta ma meg az anya. Eddig már 2x is láttam, hogy szoptattot eddig, de az elmúlt napon/napokban nem, sírtak a kis nyuszik. egy kis rásegítéssel az anyát odatettem a fészek felé,habár nagyon el akart ugrálni, de nagy nehezen  az összes csöppség a cickken lógott.... lehet esélyük hogy felnőjenek? a szemük már ki van nyílva, és a "mesterséges" szoptatás után szép kerek lett a hasuk.

lacika0479 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30711

Sziasztok! Egy pár kép a Német világos nagyezüst Nyúszikról!

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30710

Üdv Nagy Imre

Nagyon szépek a nyulaid.

Gratula hozzájuk.

Most nekem is hasas az összes anya(4db).

Nem régen vittek el 26db 5hetes választási kisnyulat tőllem és Czehulu fórumtárstól.

Előzmény: Nagy-Imre (30699)
vadtas Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30709

Mindnél ott a láda, a tegnapi csak belefialt de az sem csinált fészket. Amit meg én megtéptem és visszatettem a kicsiket azt sem nevelte egyik anya sem. Tanácstalan vagyok, egy anyám fial ha mindn igaz ma este  jár le az ideje, de ott sem láttam fészket. Az elejét már randiztatom, szerintem ez az egy sem lesz másképp, nyugodt szívvel kijelenhetem, hogy ettől már csak jobb lehet.  ilyenkor fordul meg az ember fejében a pörköltosztag gondolata. Ha a kövi fialásnál sem rendeződik a helyzet az összeset kivégzem.

Előzmény: japipapi (30683)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30708

Egyébként kösz az észrevételt, talán a Bemutatkozásomba is  beleveszem, hogy hogy a nyulak nem rendelkeznek származási lappal, így egyértelműbb a dolog!

Előzmény: N.Jani (30707)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30707

Nekem is tetszik az a szín!

Előzmény: fatanimal (30706)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30706

Nem, de nagyon szép, nekem tetszik. Szigorúan véve nem is fajnyúl, mert az apja egy fehér bak,  amit külön színként, szinte külön fajként tartanak számon. Félreértés ne essék, fajnyulaim vannak, de nem vagyok fajta-tenyésztő, egyik nyulam sem tetovált fülű.

Előzmény: N.Jani (30697)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30705

Vannak esetek amikor igen, de többségében nem. Én személy szerint azzal magyarázom, hogy ha a bak párzik vele, akkor utána békén haggya. De lehet teljesen más irányban ell a magyarázato keresni...

Előzmény: mlele (30703)
japipapi Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30704

Nem. Szűköl, menekül, sokszor szembe száll a bakkal, rúg, harap, vagy éppen összegömbölyödik, ráül farára. 

Előzmény: mlele (30703)
mlele Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30703
a vemhes nyúl is felveszi a kant?
Deryan Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30702

http://www.karpataljalap.net/2012/04/06/allatorvosi-tanacsok-hazinyul-tenyesztoknek

Javasolom ezt a leírást alaposan tanulmányozd át és gondold végig, hogy a tartási módodban mit lehetne javítani, hogy a nyulaknak még tisztább körülményeket tudj teremteni.

Az etető, itató edények, padló, rács napi takarítása, időnkénti fertőtlenítése nagyon fontos. Ha a nyulak lába, körme tiszta, nincs a talpán a szőr összeragadva, akkor már jó úton jársz, de ez még mindig nem elég.

A máj és bélkokcidiózis kórokozói 1 évig is képesek élni és mindig újra fertőzni.

Megfigyeléseink szerint a májkokcidiózist a nyúl kinővi 5-6 hónapos korára!

juhosttt Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30701

Ha nem vált be a zöld, talán hanyagold. A táp mellett zöldet adni kicsit szerintem erős terhelés a gyomornak...

A coccifortot ne tápba keverd, hanem külön add kúraként.

Ha sok zöldet kap ami lédús nem fog sokat inni.

Az etetőt tehetedmagasabbra, de ahova a feje elér oda a segge is. Ha olyan magasra teszed, hogy 2 lábát fel kell tegye akkor kisebb az esély. Ha belepiszkított az etető ecetes vizzel mosd ki h ne legyen szaga.

kerivili Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30700

Üdv nyulászok! Segítségetek, tanácsaitok kérem.

4 éve kezdtem nyúlakat tartani, kizárólag saját fogyasztásra. Az idei év KO volt. Kokcidiózis aztán mixo is. A szaporulatom fele kb. elment... Főleg a kokci miatt. Aztán ami elérte vágó súlyt annak is szinte mindegyiknek pöttyös volt a mája. 5 hetes korban választok le, aztán 7 napig Cocciforttal kevert tápot adok nekik. Ilyenkor már fokozatosan a zöldre is szoktatom őket, vizet nem, vagy alig kapnak. Széna, száraz lucerna mindig van nekik, rácson vannak. 2 napja a 6 hetes nyulaimnál ismét a szokásos tüneteket tapasztalom. Nem, vagy alig esznek, gubbasztanak, csikorgatják a fogukat. Utána néztem már többször itt interneten: jutassunk jódot a szervezetükbe, stb...stb. Én most almaecet és Vitamonis TT+ por keverékével próbálkozom. De nem akarnak inni sem! Hogy oldjátok meg azt, hogy olyan etetőt és itatót alkalmazzunk amibe nem piszkítanak bele? Tegyem magasabbra? Pl.: a oldalrácshoz erősítve?

Kölyökként úgy nőttem fel, hogy kb. 20 évig nyulakat tartottunk és nem emlékszem hasonló problémákra.

Megköszönöm ha valaki ír!

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30699

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30698

N.Jani Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30697

Szia!

A 10. nem elfogadott szín!

Előzmény: fatanimal (30694)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30696

:-D

Előzmény: Jency76 (30695)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30695

kivéve egy nagyobb tenyészetet :)

Előzmény: Bladeboy03 (30693)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30694

Sziasztok!

Még új vagyok itt, egyenlőre annyit, hogy nyúltenyésztéssel (is) foglalkozom. A két fő irányvonal a magyar óriás és a német óriás kosorrú. Akit érdekel, látogasson meg: http://nyulaim.freewb.hu

Bladeboy03 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30693

Országos rekord összesen 609 db nyúl Szikszón! Ennyi nyúl egy helyen még sosem volt az országban!

www.kozeptestunyul.hu

Qman74 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30692

Szerény véleményem az,hogy az az állat amit levágásra tartok az minnél előbb levágható legyen.

Feleslegesen minek nevelget pl egy nyulat 5 hónapig mikor 3 hónap alatt is eléri a vágósúlyt.Nem fitnesz álatokat nevelek.

Ha lehet a tápot mi is hanyagoljuk.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30691

Szimpatikus a figura,de akkor lakott tanyán mikor én kínába.

Kicsit sántít a dologba,hogy mikor az anya megellett a bak nem ment rá azzonnal.Mert tapasztalatom szerintb a fialás után az anya igencsak kívánós.Valószínűleg előbb lettek volna kicsik.

Ha már így szabadon vannak belegondolt már abba hogy ha esni fog az eső abba szaros-húgyos sárba hogy fognak kinézni a nyulak ,kész fertő lesz.

Amit szabad tartásnak vagy minek nevez ha megcsinálja csak a környékbeli ragadozóknak tesz jót.

Csak azt sok finom szőlőt sajnálom,nem láttam még nyulat szőlőt enni csak a vesszőt.

Hogy nem nőnek azt nem csodálom nem valami nagy testűek a szülők.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (30687)
nagykovacsaba Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30690

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy dologban amit most tapasztaltam először és egyenlőre nem tudom a miértjét. Van egy kinti ketrecem ahova legutoljára 21db növendéket tettem be. Ők 3 alomból tevődtek össze. A 21ből 5db fehér volt(nem pannon). A kirakás után 2 hétig nem volt semmi gond, majd két hét után hat nap leforgása alatt mind az öt fehér elpusztult. A többi (tarka, barna, vörös, szürke, fekete...) mind jól van, teljesen egészségesnek tűnik. Volt már természetesen növendékkori elhullás, benne van a pakliban, de az, hogy csak a fehérek, abból viszont az összes. Ez nekem furcsa. Azt gondolom, hogy egy a fehér színnel párosuló genetikai betegség lehet az oka. A picik nagyon vékonyak voltak a többiekhez képest.

Ha valaki tud valami okosat írni, akkor kérem tegye meg!

Köszönöm: Csaba

Deryan Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30689

Hangulatos video. :))

Előzmény: vargagyuszko (30688)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30688

Nagyon örülök ,hogy sokaknak tetszik a videó.

:) Igen azt el is felejtettem kiírni ,hogyha valaki elindítja a videót kicsit vegyen vissza a hangon, mert kapott a videó egy kis természetes falusi hangzást :) . Be-behallatszik a baromfik, meg egyéb állatok hangja. ( Engem nem zavar sőt :) ).

Előzmény: japipapi (30686)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30687
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30686

De, hogy mennyit üvöltöznek gyögyöseid, az nem semmi! :-) Az enyém az utolsó tegnapelőtt "ment" a levewsbe. :-) Végre csönd van tőlük.

Előzmény: vargagyuszko (30676)
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30685

Illetve veszem, sokan szedik le, sorba állok, remélem sorra kerülök.

Előzmény: japipapi (30684)
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30684

Szia!

Köszi. Nagyon jó! Lágalább igazolod, hogy a gondos anya takar, ha szükséges. Gratulálok. Átvettem Tőled ezt videót.

japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30683

Szia!

"Én nem tudom(,) mi van ezekkel a nyulakkal, de egyik sem tép szőrt, és szétfialnak"

Előfordult nálam is. Kényszerítette, hogy a ládába fialjon. Egyszerűen nem kapott más lehetőséget, csak annyi helyet adtam, hogy kénytelen volt oda készíteni a fészket. Megtanulta.

Előzmény: vadtas (30667)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30682

Előzmény: tp329 (30681)
tp329 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30681

Nagyon jó videó! Ha ilyen kezes az anya, akkor sikerülni a fog a most lemaradt 2 percet is felvenned egy kis szerencsével.

Aki nem látta még, az jól megfigyelheti a kisnyulak "öneltemető" fészkelődését is.

Előzmény: vargagyuszko (30680)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30680

:) Igazán nincs mit! Örülök ,hogy segítségre szolgál ez a videó, hogy mennyire is gondviselő egy anyanyúl, de még jobb lett volna ha az a maradék 2 percig kibírja a telóm memóriája mert az nagyon kellett volna még bele, hogy milyen óvatosan fedi be a végén őket. 

Hátha újra sikerülne videóra vennem ezt az élményt :),

Előzmény: Chezulu (30677)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30679

Bocsánat a bak szavak miatt ! -1k előző hozzászólásomban.

Ha vkinek van eladó órisás bak nyúl itt szabolcsban és duplagénes oroszlánfejű bak törpenyuszija ,lehetőleg fiatal, akkor érdekelne! :) 

email: vargagyuszko@vipmail.hu 

(Lehetőleg Fábiánháza környékén.)

Chezulu Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30678

Milyen peckesen áll a nyulad. Na bezzeg az enyémek...

Szép nyúl, hatalmas fülekkel! 

Előzmény: Dirtyfree (30666)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30677

Itt egy bizonyíték arra,hogy létezik gondos anyanyúl és "betakarja" a kcsinyeit! Köszönjük a videót! Néhány nappal ezelőtti témánk volt, hogy mennyire gondviselő egy nyúl. 

vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30676

Üdv mindenkienek Hoztam egy saját videót! (ma készült):

Első fialású holland tarka keverék anyanyulam szoptatja 5 napos utódjait.
Az egész csak egy fészekbetekintésnek indult ,hogy meglessem a kicsiket,hogy fejlődnek ,majd az anyjuk is oda jött és finoman beállt a fészekbe és elkezdte etetni őket, én pedig elővettem a telefonomat ,hogy ezt a pillanatot megörökítsem ,vagyis egy részét mert megtelt a memóriám egy idő után és a legjobb mikor óvatosan betakargatta őket az lemaradt még 2 percig bírhatta volna a memóriám, de nem baj nekem egy élmény maradt ,másoknak pedig itt ez a kis részlet róla. :)

Egyébként törpenyulakat tartok oroszlánfejűt,kossorrút, törperex , ő az egyedüli ,,nagy nyulam" még nyáron egy börzén cseréltem , akkor volt 3,5 hónapos. majd több mint egy hónapja csak kíváncsiságképp beraktam a törperex bakkomhoz, sokan mondták hogy nem fog sikerülni a párzás, hogy alig fogja elérni a bakk ,hát a fenét nem nem hittem a szememnek. Nah mondtam akkor 31 nap és jönnek a keverékek , 32 napra érkeztek 9-en ,első fialásra én azt mondom nem is rossz :).

Levágásra lesznek. vagy ha esetleg lesz benne kedvenc kitudja. remélem nem fog vitatkozni velem egy forumozó tag se, hogy óriás-törpe mi értelme, vagy nem szabad,de azon vagyok még idén, hogy keressek egy óriás bakk nyulat és egy duplagénes oroszlánfejű bakkot az oroszlánfejű szukáimhoz . Itt Szabolcsban .

vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30675

És sejtésed sincs mi lehetett a baja? Vagy miért csinálta? Nálad akkor fialt másik anya is? mert hét elején haveromnál 2 anyábol 2 , nálam szerdátol fialtak a nyulak, 4 böl 4 ezt csinálta. Nekem mind uj de neki ugy mint nálad régi bevált anyák cirkuszoltak. Másik nyulas gyereknél is 1 idősebb fialt detto megbolondult, bár ő észrevette időben, nem szarozott megtépte az anyát de nem szoptatta, így azok is elpusztultak. 

Előzmény: sanyinyúl (30670)
vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30674

Hát többet kapnak, mint amit meg birnak enni, így alattuk is van bőven mert bekaparják a szénarácsbol. Eddig sem volt az aljjal gond, szalmát sose teszek alá mert csak a ketrec telik vele így felesleges.

Előzmény: TimáriKristóf (30669)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30673

Hasonlóan vélekedek jómagam is erről!

Előzmény: Qman74 (30651)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30672

Az érdem az övé!
 Várta a "kockacukrot" :)

Előzmény: Deryan (30671)
Deryan Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30671

Micsoda fülek! Micsoda póz!

Fenséges látvány! :))

Előzmény: Dirtyfree (30666)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30670

Szia! Nálam is hasonló a helyzet... kb. két hete 13 kisnyulat szedtem össze kihűlve, ráadásul egy tapasztalt, bevállt, jó anyától. Fogalmam sincs mi lelhette, soha nem csinált ilyet. Mindenesetre újra pároztattam, bízom benne, hogy legközelebb minden rendben lesz. 

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30669

Szalma van alattuk? Egyszer még iskolás koromban nem volt alatta szalma és amir haza jöttem nam fialt le és a szőrét se tépte. Aztán ahogy hazaérte raktam alá szalmát meg szénát adtam enni neki, gyorsan csinált egy fészket még a szénából is, aztán bejöttem enni és mire megint kimentem kb. negyed óra múlva már le is fialt.

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30668

(Esetleg a takarmányozás?Talán az közös indulópont lehetne.)

vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30667

sziasztok :D

Én nem tudom mi van ezekkel a nyulakkal, de egyik sem tép szőrt, és szétfialnak, olyan egészséges és szép kölyköket kellett kidobnom ma is meg tegnap is hogy az idegbaj kerülgetett. Nem tudtok erre valami megoldást? Ami ma fialt én jol megtéptem, csináltam gyorsan fészket, a kisnyulakat addig behoztam melegedni mert mind nagyon hideg volt, de 3 magához tért, és azokat visszatettem és ezeket remélem megszoptatja, bejár a fészekre , most még mozogtak a kicsik. De azért nem hinném hogy ez a normális, hogy én tépkedjem az anyákat, nincs esetleg egy bevállt megoldása valakinek ha esetleg jártatok már így. Eddig 4 fiatal anyám fialt, mindnek első fialása volt, de a környéken kérdeztem másokat is és náluk is hasonló a helyzet, sőt még a tapasztalt anyák is ezt csinálják. még 3 nem fialt de a hétvégén azoknak is lejár az ideje, elméletileg az egyiknek már ma lejárt a másikkal, de semmit nem láttam, nem készült meg semmi jele rajta, hogy tervezi. ha tudtok valami okosságot rámférne a jótanács.

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30666

Sikerült szereznem posztót az asztalra.
Azonnal ki is próbáltuk!
Ül szépen! (:

juhosttt Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30665

Hát kinek milyenek az adottságok vadakkal szemben. Aki megteheti az jó. Aki nem annak kevésbé.

Előzmény: Babette_ (30662)
japipapi Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30664

Szia!

Így igaz. Mi nem tartunk pótolhatatlan nyulat, nem tenyésztünk, hanem termelünk. (konyhára)

Előzmény: Qman74 (30651)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30663

Nekem kiszöktek a ketrecből és a héja vitte el egyszer, egyet meg a róka kapart ki a ketrecből.

Előzmény: Babette_ (30662)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30662

sose tartanék nyulat udvaron. könnyebb elvinnie a rókának, mint a tyúkot, pedig a tyúkot is könnyen elhurcolja.

Előzmény: juhosttt (30661)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30661

Ez az egyik dolog, amire a szak(értők) és a (szak)irodalom, magasról le sz...ja.

Ha nem akarsz nagy befektetéseket, akkor a tenyész állatok ketrecben legyenek. A vágni való végtermék az udvaron ahogy eltervezted. Mire azok oda érnek, hogy üreget kaparjanak, addigra rég le lesznek vágva. Így elég egy róka/kuya/vadmadár ellen védett hely és kész is. Ha mindenképen szabad tartásban akarsz fijaltatni is, akkor jobb patkány védelem, macska védelem és egyéb apró kártevők ellen is védelmet kell biztosítani. Előbb jön be egy idegen, mint ahogy a nyúl kikaparja magát... Egy érdemesebb választási, nyulat nehezebb elhordani, mint egy apróságot...

Előzmény: Usagikun (30653)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30660

Régebben, a Kistermelők Lapjában olvastam egy nyulászról, aki a kertben ládákat ásott le a földbe, melyeknek a nyílása a felszínen volt. A ládák felülről nyithatók, ellenőrizhetők, télen szalmabálát tett rá. Egész jó eredményekről számolt be.

Deryan Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30659

Szia!

Nálunk a nyulak fészerben vannak egy nagy fa alatt. A fészer kifutókra van felosztva s mindegyikben van egy nyitott ketrec. 

A kifutók dróttal és deszkával vannak egymástól elválasztva. Az ajtók úgy lettek elhelyezve, hogy a teret több irányból is lehessen bővíteni ha szükséges.

Sima döngölt föld van mindenütt, amit simára söprünk. Nincs almozás, hogy a föld száraz, penészmentes maradjon.

A nedves helyeket takarítás után leszórjuk egy kis homokkal, így lényegében a wc helyek is szárazak.

A vemhes anyák a vemhesség elején szoktak nagy lyukakat kaparni, ilyenkor egy darabig deszkát teszünk oda, ahol szükséges.

Az idén a ketrecek alá egy vékony réteg betont tettünk simán a földre. Nyáron ez volt a nyulak kedvenc pihenő helye. Ezzel megszüntek a ketrec alatti fúrások is.

A hozzászólásaimban van egy pár fotó is, melyeket érdemes volna megnézni a témával kapcsolatosan.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30658

Ez érdekes. Nálam mindég verekedtek meg kiástak.Akkor ezekszerint nagyon rendetlenel voltak, a tieid jobban meg vannak nevelve.

Előzmény: G.Zoli (30657)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30657

Szia. Én szabadon tarom őket. Többnyire egy nagy tyúkudvarban mert a díszkertet tönkre vágják. De ha nincs kisebb fád aminek a kérgét lerághatják vagy díszkerted amit sajnálnál akkor mehetnek a kertbe is. Láda felesleges mert üreget fog ásni és abba fial. Több nyulat is tarthatsz együtt nagyobb helyen. Az első pár napban balhéznak a nőstények de aztán szépen összeszoknak. Viszont lassabban nőnek szabadon a nyulak de sokkal izmosabbak szálkásabbak lesznek. Fa kerítésem van a földig eresztve, kiásni nem ástak ki alatta viszont min 1méteres legyen mert némelyik hajlamos kiugrani.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30656

Az sokmindentől lehet. Kötőszövet gyengeség is lehetmert a méhet tartó kötőszövetek a nagy erőlködés és nyomás miatt elszakadnak és ezért a méh előrelökődik. Idős, túlsúlyos állatnál i előfordulhat, vagy ha még sokat fial akkor is.Én még csak tehénnél láttam, fe akkor az orvos visszatette bele.

Előzmény: Chezulu (30655)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30655

Sziasztok!

Csatlakoznék a fialás témához. A közelmúltban az egyik anyanyulam lefialt 12 db-ot és sajnos kifordult a méhe. Régebben egyébként említettem már. Sajnos menthetetlen volt, és a kicsik is.

Valakinél volt már ilyen, mi okozhatta? Második fialása lett volna. 

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30654

Szia! Ha szabadon akarod tartani akkor drótot ássál le,hogy ne tudjanak kiszökni.A drótot szerintem 50-60 centi mélyen kell leásni.Külön csinálj mindegyiknek kifutót, mert a kocák verekednek a kan meg mindíg üzi őket. Betonozni felesleges,mert csak elcsúfítja a képet.De ha így tartod, akkor üregeket ásnak és lehet, hogy oda fialnak,vagy a ketrecbe, ez nyúlfüggő, de ha megérzik a szabadságot, akkor előjönnekaz ösztönök és inkább az üregi nyúl ősükre hasinkítanak majd. Szelídek fognak maradni. Én is tartottam már szabadon, előszőr nem ástam le drótot, de aztán muszáj voltam, mert kiásták magukat. Egy kb 70 cm magas kerítést csináltam, ha nincs lutya, róka akkor elég akkora.Jól bírták az időjárás változást, nem kaptak el semmit. Télen ellapátoltam a havat és ugyanúgy szaladgáltak, de a lucsokra figyelj, mert nem jó nekik.Kb ennyi.

Nem tudom mennyire érdekel az irományom, mert senki se hallgat rám. De ha te elhiszed, amit mondok, akkor így csináld.

Usagikun Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30653

Sziasztok!

Segítséget kérnék, ugyanis gyerekkoromban tartottam nyulakat, a megszokott, ketreces tartással, így alapjaiban azt ismerem. Nemrégiben kertesházba költöztem, és újra tartanék nyulat, ám most már szabad, vagy kifutós tartással. A baj az, hogy érdemi tanácsokat nem találok. Az írják, a kifutók területéről 1m mélyen távolítsam el a földet, burkoljam le, majd temessem vissza, így téve ásásbiztossá a terepet. Másutt, azt írják, elég, ha leásom a kerítést, és így tovább. Nem tudom, külön, együtt, tartsam e őket, alapban arra gondoltam, hogy külön, kis kenelekben, tálálló ládaházzal. Persze, együtt egyszerűbb. Van valakinek ténylegres tapasztlate erről, vagy ismertek jó szakirodalmat?

Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30652

Ezt nem konkrétan neked,hanem úgy álltalánosan írtam.

Előzmény: japipapi (30650)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30651

Több mint 25éves nyúlászkodásom allatt már bőven négy számjegyű a nyulak ellése nálam,eddig még sose kellett semmi féle csodaszer,előfordult hogy szétszórta vagy nem egy helyre fialt.

Nem értem minek a vita kell vagy nem kell.

Ha magától nem fial meg akkor megdöglik és kész lesz másik.Nem hiszem,hogy annyira nagy gond egy anyát pótolni.Más nagyobb értékű állatoknál alkalmazzák de egy nyúlnál minek.

Ha valaki annyira sajnálja az anyát annak minek a nyúl mert a kicsiket is sajnálni fogja.

Előzmény: japipapi (30650)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30650

Köszi! :-))))

Előzmény: Babette_ (30649)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30649

"sás, ugye vizes területeken honos"

igen, de ez már száraz volt ;)))))))

Előzmény: japipapi (30648)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30648

Szia!

Engem meg ők látnak néha ásítozni. :-) A sás, ugye vizes területeken honos? Úgy tudom, jó erős rostokban áll, mint a nád. Valahonnan kaptam egy tő valamilyen nádat, az emésztő mellé telepítettem. Nagyon intenzíven nőtt, a nyulak imádták, nyersen és szárazon is, különösen a levelét. Érdekes, hogy a kecske nem eszi, felénk a cementes zsákot, a fenyő forgácsot  is felfalják.

Előzmény: Babette_ (30646)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30647

Szia!

Köszi, nagyon jó ismertető, itt téma az anananász, és elhiszem. 

Előzmény: Dirtyfree (30645)
Babette_ Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30646

képzeljétek, láttam az egyik nyulat ásítani:D

van egy széna bála, sásonak mondták, de tiszta sás:( a kecskék utálják, de a nyulak meg imádják. délután három összeveszett egy különösen finomnak tűnő szálon, de úgy, hogy egymás szájából tépték ki:)

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30645
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30644

Inkább vissza vonom mégse örülök!Nagyon vicces vagy, de értem a célzást!Te még tőlem is bunkóbb vagy!

Előzmény: japipapi (30643)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30643

Szisztok!

Mi lehet az oka?

Éjjel nem tudtam szunyálni, (sűrűn van ilyen), hogy ne zavarjam Drágám álmát, mobillal kommunikálok, itt is. De, a nagygépre nem kerül az irományom! Voltatok már így? Talán a kínai kütyü okozza? Egy csomó félreértést okoz!

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30642

Az is érdekes,hogy azt mondtad, nem szóész hozzám és közvetett módon mégis nekem szánod a mondandód.Örülök, hogy legalább már feloldottad a letiltásomat.

Előzmény: japipapi (30640)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30641

Pedig nincs ilyen! Az evolúció nem adott a nyúlnak túl sok anyai ösztönt, hogy ezt csinálja. De még te se láttad, mert nem írtad.

Előzmény: japipapi (30640)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30640

Sziasztok!

Látok sokszor olyan hozzászólást, melynek az a tartalma, hogy "amit még nem láttam, az nincs"

Nos, ez a topic nem erről kellene, hogy szóljon, az ókori filozófijába tartozik, meg is tudnám Őket nevezni, de minek. Jó lenne, ha tudomásul vennénk. Ez is off, de nem bírtam ki. Bocsánat, akinek nem érinti.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30639

A múltkor hallottam, hogy az ananász csak humbuk. Semmi haszna a nyúlnál.Ha a szőr megragad a gyomor kanyaulatánál, akkor nem lehet sehogy se kiszedni onnan természetes úton, csak műtéttel.

Előzmény: juhosttt (30635)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30638

Na, ez jó! 

Ja, szia!

El tudom képzelni ezt a medicinát, de ki a fenének van annyi pénze, hogy ananászt tömjen a nyúlba! :-))) Ahol terem, ott miért ne, vitaminokkal gazdag gyümölcs, de ott talán az almára esküsznek! Nálunk a szilva is jó hajtó erő. Ha nyuszkó megeszi a rozst, biztos kihajtja a szőrszállakat! Egyébként most filózok: lehetséges, hogy az fialás utáni lágy bélsárnak is van ilyen szerepe? Mit gondolsz? Tudom, azt visszaeszi, szüksége van rá; de, hogy a takarítás miatt megevett véres szőröket is így dolgozza fel? Most ez tényleg, csak "hangosan" gondolkodok.

Előzmény: juhosttt (30635)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30637

Még azt elfelejtettem mondani, hogy én csak akkor vergődök, amikor tudom, hogy igazam van. De amikor nagyon nagy hülyeséget hallok,akkor nem bírommegállni, hogy ne szóljak bele. Ilyen pl. amikor magyarázgatták, hogy a nyúl betkargatja a kicsiket szoptatás előő és után. Bizonyítani nem tudják és nem is láttak ilyet. Ez is csak egy tévkéozet, ami a fejben képződik és semmi igaz alapja nincsen.

Előzmény: Dirtyfree (30627)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30636

Szia!

Nincs, baj, látom most már érted mi volt a gondom, nem kötözködtem, tudod törpe szövegét sem lehet egykönnyen megérteni. Így írva ismerem a témát. Én Veled értek egyet, hibás egyedet nem kell ajnározni, bőséges a normális populáció. Én is elfáradtam piszkosul. Behordtam 18q terményt, és 210 db bazalt kockát deponáltam. Piszkos nehéz volt már a végén, 1 db kocka kb. 10-12 kg/db. 50 métert kellett talicskáznom, 6-7 db-al, azután összerakni. Éjszaka biztos nem alszok a láb izomgörcs miatt. (de, az idegen szavak írásakor, az elkűldés előtt ellenőrizd! Csak javaslat) :-)))))

Előzmény: juhosttt (30634)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30635

Még annyival kiegészíteném, hogy ha szőrt evett akkor nagyon figyeld van-e széklete, mert a szőrt nem emészti meg a nyúl, ha túl sokat eszik egyszerre a bélrendszert simán betömítheti...

Hallottam olyat, hogy ananásszal kell etetni, állítólag az segít a szőrt kitakarítani a szervezetből. (nem befőtt, hanem valódi gyümölcs, és nem próbáltam még). Ha a széklet nem apad túlságosan, akkor nincs gond, nem kell a woodoo. 

Előzmény: gery1988 (30612)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30634

Én már abbahagytam volna, de ő felhozta újra a méh repedést. Gondolom már Te is leakadtál róla, de még csak most tudok reagálni. De mostmár megtanultam leírni, hogy oxitocin... Továbbra is ellenzem az adását, persze ha tényleg nagyon kell akkor az más tészta. De amelyik nyúlnál kell, azt még1x nem fijaltatnám.

Előzmény: japipapi (30610)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30633

Ebben az a vicces, hogy rádi ugyanúgy vonatjozik.Remélem utánanéztél már benes trianoni tevékenységeinek.

Előzmény: japipapi (30631)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30632

Jó kötözködj továbbra is, nem én hoztam fel az oxitocint-t nem én kezdtem dobálózni vele. Az, meg hogy estére hulla fáradtan nem tudok leírni egy általam sose használt anyag nevét, mert egész nap melózok, azért meg lehet nyugodtan szólni... Végül is ez nem mentség tudom, majd ha nem dolgozok pontosabban fogok gépelni, mert pihentebb leszek...

Előzmény: japipapi (30604)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30631

:-))))))

Előzmény: Dirtyfree (30627)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30630

Elmondása szerint az anya kb 3x fogott hozzá fialni 2x este majd 1x másnap reggel.
Sajnos 2 kicsi dögölve született,(a két legnagyobb)
5 db egészséges kicsi dajkaságba került! :)

Előzmény: Qman74 (30587)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30629
Ja, kinek nem inge, ...
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30628
Orulok,hogy felvilagositottal magamrol. De vannak tolem a hulyeseghez jobban ragaszkodok es. En tudom magamrol, hogy sokszor nagykepu, okoskodo, arrogans, bunko, lekezelo stb vagyok. De en legalabb beismerem nem ugy, mint sokan itt es mashol.
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30627

Mint TE! :D

Előzmény: TimáriKristóf (30626)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30626

Bár tudjuk, hogy vannak olyanok itt, akik nem bírják az igazságot elviselni, ha nincs igazuk.

Előzmény: TimáriKristóf (30625)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30625

Utánanéztem és mindenütt at írják, hogy rosthiány. Csak szénát adj neki vagy lucernát, semmi mást.Ha paraszti ésszel gondolkodsz és értesz egy kicsit a biológiához, akkor tudod, hogy az ásványianyaghiány más tünetekkel jár, amik sokféle gondot okoznak a jószágnál pl: nem bír ugrálni, izomgörcs, fájdalmak. De ha nem hiszed el, akkor nézz utána egy kicsit és ezt nem bántásból mondom, vagy okoskodásból.

Előzmény: gery1988 (30624)
gery1988 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30624

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: japipapi (30623)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30623

Szia!

Igaza lehet pockorocki topic társunknak. Gyanítom, foszfor hiánya lehet. A javaslatok mellett etesd kevés napraforgóval és nyaljon szelénes sót. Az is lehetséges; hogy nincs semmi hiány, egyszerűen takarít. Fialás után az anya a véres alomanyagot megeszi, ösztönösen védi a kicsiket a fertőzésektől.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30622

Ez van,volt.Sors.

Előzmény: japipapi (30621)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30621

Szia!

De, azért nem kellene obszcén, vulgáris szavakat, - pláne magyartalanul használni, nélkülük is érthető lenne hsz-ed. Nem vagyok sznob, de ez a stílus már a kocsmában sem divat.

Előzmény: Qman74 (30619)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30620

Szia!

Igen, ezt már valamikor hallottam, de mivel nem tartok, nem tarthatok, és nem is tartottam soha hízót, nem merült fel, de nem baj, ha több az ismeretem, van vőven még hely. :-) Köszönöm.

Előzmény: Ladybee (30615)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30619

Ezért van,hogy néha durvábbakat írtam a kelleténél mert valahogy nem birom a bezártságot.

Nem vagyok az a bent ülő tipus.Bent szét akar baszni az ideg,hogy nem tudok mitcsinálni.

Pláne az,hogy két éven belül ugyanaz a bokám megy szarrá mindkét alkalommal.Na ezt nem birom megemészteni.

Előzmény: TimáriKristóf (30618)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30618

Sajnálom. Akkor enyhébb fájdalmaknál van így.

Előzmény: Qman74 (30617)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30617

Szeptember 24.-én darabos bokatörést szedtem össze(németbe)de valahogy nem birtam nevetni.

Előzmény: TimáriKristóf (30609)
pockorocki Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30616

Sztem. ásványianyag hiánya van. Keverj egy kevés zeolitos takarmánykiegészítőt a kajába és az ivóvizébe is rakj almaecetet. Keveset, de legalább 1 hétig.

Ladybee Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30615

Nehéz elléskor sertésnél javasolt oxitocint adni, nyúlnál , pláne kisüzemben nem szokás.

Előzmény: japipapi (30610)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30614

Lehet, hogy rost hiánya van. A múltkor olvastam ilyet, de lehet, hogy rosszul emlékszek. Adj neki rostos abrakot meg szénát.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30613

Hoztam a kisnyuszikról pár képet, de mivel nagy a fájl csak így tudom felrakni.11 megmaradt, zabálnak rendesen, csak sokat pocsékolnak, mert nem eszik a lucerna szárát.http://indafoto.hu/timarikristof/image/20014387-33756179

http://indafoto.hu/timarikristof/image/20014389-4066dd71

http://indafoto.hu/timarikristof/image/20014391-8f44543b

Na, csak sikerült egyet feltenni ide is.

gery1988 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30612

Sziasztok!

Az egyik anya nyúlam pár napja fialt.Azt vettem észre hogy egyik napról a másikra jóval kevesebb szőr volt a fészekbe,figyelgettem és azt vettem észre hogy az anya nyúl eszi a szőrt.Ez miért van?
Mindig van előtte víz és takarmány is.

japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30611

Szia!

Amit Te írtál kapiskálom, de juhosttt "oxcitint" írt, talán azért nem tudtam felismerni. juhosttt szokta írni másnak, hogy "hülyeség", akkor most ez mire véljem? :-D 

Előzmény: Ladybee (30607)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30610

Szia!

Köszönöm, akkor Barna és Gergő vitája teljesen meddő, hisz gondolom az a hormon sok minden másért is felelős, így semmi értelme ilyen mélységbe tudálékoskodni. Hogy miért nem  hagyják abba? Fogalma nincs. Egyik nyír, a másik vág, de az eredmény ugyan az! :-)))))

Előzmény: Ladybee (30607)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30609

Az oxitocin nem egy olyan különleges szak szó, mivel minden biológia órán elhangzik legalább egyszer.

Nem csak nőkben termelődik, hanem férfiakban is. Ha pl eltöröm a lábam, akkor az nagyon fáj, erre egy kis endorfin és oxitocin szabadül fel, ezért van az, hogy fájdalmában nevet az ember.

Ezenkívül inden közösüléskor is felszabadul.

Biológia 8.o és 11 vagy 12. osztály, már nem emlékszek, de biológiából érettségiztem.

japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30608

Szia!

Tegnap előtt, nekem, csutakolt, - felénk így mondják a fészek építését -, tegnap késő délután tépett, ma reggelre (kb. 5,30 óra) lefialt, (az utosó 2 fialást láttam) takarított és tépett, takart. Véletlenül felébredtem, pont tanúja lettem. 12 db nyuszi lett. Ez a nyulam nagyon kezes, picit sem fél, érdeklődve hagyja, hogy mit csinálok. Persze, mielőtt beleturkálok az alomba, alaposan simogatom az anyát, soha sincs baj. Máskor csak 2 nap múlva nézem meg az alomszámot.

Előzmény: juhosttt (30603)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30607

Oxitocin az agyalapi mirigy hormonja. Oxitocin hipofízis hormon. :-)

Előzmény: japipapi (30604)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30606

Szia!

Kifelejtettem, nem jó a sorrend! Először fészket készít, majd kicsit megtépi magát, majd fialás után takarít, meg eszi a burkot, véres területet, majd azonnal tépi magát, bőven, és betakarja a friss szőrrel. Nálam így gondoskodnak.

Előzmény: mlele (30602)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30605

Szia!

Az én nyulaim általában, ha fészket rak, majd megtépi kicsit magát, 8-12 órán belül lefial. Ha 2 hét előtt megtépi magát, akkor én 3-4 nap múlva kitakarítom, kidobom a tépett szőrt, mert az tele lesz lárvával, en alkalmas fészeknek. Ha, a vemhesség igaz, akkor úgyis tép a fialás után és betakarja az almot. Tapasztalatom szerint, ha 4-5 napon belül még nem fial, akkor ál vemhes, mehet a bakhoz és sikerrel fogantatik, 30 napra meg lesz az utód. Valóban, célszerű jegyzetelni, akkor nincs meglepetés. Nálam tényleg, még nem tapasztaltam soha, hogy fialás előtt 2 hétre tépne. A Rákoskeresztúri nyulak nem olvastak még soha „szakkönyvet”! Primitív, városi bunkók, - lehet, de nincs meglepetés. :-D Bocs, egy kicsit karikíroztam.

japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30604

Szia!

Mi a bánat az "oxcitint"?  Izgalomra gondolsz? Akkor az exciting! Látod, itt van amit, írtam már többször, hagyd a szakszavakat, ha van magyar megfelelő szó, pláne, ha talán olyan szó sincs, (nem találom sehol). Ha, viszont létezik, kérlek, közöld a forrást is, így lehetne tanulni. Köszönöm.

Előzmény: juhosttt (30598)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30603

Először rak fészket aztán tép szőrt. Korábban már kiveséztük, hogy elég nagy a szórás. 2-hét és 0 nap közt szokott lenni az előzetes idő ami fijalás előtt eltelik h elkezdjen fészkelni. A nagy átlag 1-4 nap.

A legbiztosabb ha felirod mikor lett felpároztatva.

mlele Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30602
amikor vemhes nőstény megtépi magát és fészket rak általában hány nap múlva fial?
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30601

1:100-hoz arányban. Én 5 liter vízhez teszek féldeci almaecetet.

Előzmény: juhosttt (30598)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30600

pannon fehér bak növendék ( 13 hetes) és a lepketarka anya

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30599

na, most talánsikerülnek a képek :D 

juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30598

Én értem, de te még mindig a méh repedésnél ragadtál le... Nem értesz engem és megint az elején tartunk. Te az oxcitint erőlteted, én meg nem, mert sok rizikóval jár avatatlan kezekben. Eleve a méh repedést az oxcitin váltja ki (szerinted, de erről írásos értekezést szívesen fogadnék). Én minden előjel nélkül háztájiban egy kezdő, hobbi, amatőr, nem komoly és pótolhatatlan egyedekkel foglalkozó nyúl esetében NEM javaslom a felesleges woodoo-k alkalmazását! 

Előzmény: Mészáros Barna (30594)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30597

Az almaecetet ti milyen adagolásban alkaklmazzátok?

Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30596

Szia! Köszönjük szépen! :)

Előzmény: Mészáros Barna (30595)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30595

Szia !Gratulálok ,nagyon szépek!

Előzmény: Deryan (30581)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30594

Szia !(Nem vitázok!!),de nem érted úgy látom.

Leírom világosan:Méhrepedás akkor is van ha végtelen sok rizikóval jár!!!!Ennyi.Ha esetleg mont sem érted akkor nem tudok mit kezdeni.

Előzmény: juhosttt (30571)
Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30593

Szia!

Köszönjük! Neked sem kell szerénykednek :)

Szép kis csapatot nevelsz.

E-mailben jelentkeztem.

Előzmény: Dudi11 (30588)
Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30592

Bocsánat!

E-mail nem ment :(

A nyuszikáid változatlanul gyönyörűek!!! Jó felvételeket is csináltál róluk! Nagyon tetszik az a Rómeó-Julia jelenet és a hasaló nyulas kép is!

Előzmény: Deryan (30591)
Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30591

A Tieid is!!! :)

E-mail ment!

Előzmény: Dirtyfree (30582)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30590

Na én is ezt gondolom, főleg némáknál, hogy érdemes-e a selejtel bajlódni, később esetleg ha elér egy kitollasodott kort akkor meg esetleg tenyészetbe kerülhet...

Nyulaknál nem ilyen durván fogalmaznék, de összességében igazad van, elég bőséges a nyúl populáció ahhoz, hogy ne bajlódjunk selejtekkel. 

Előzmény: Qman74 (30589)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30589

Érdekes,nekem is voltak lepketarka óriások  megellettek maguktól is nem kellett semmi hókusz-pókusz.

Szerintem az evolúció megadta minden fajnak a lehetőséget,aminek segítség kell az nem való életre,genetikai hulladék.Ha pározni,szülni meg mi egyéb nem megy normálisan az genetikai torzó.Vagy a gazdi az.

Ezt főleg galamboknál szokott sok vitát szülni a dajka galamb használata.

Előzmény: Dirtyfree (30575)
Dudi11 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30588

Szia!

Szépek nagyon! Már küldtem emailt, igaz képnézés előtt, így az a rész kipipálva! Jelezz valamilyen formában és egyeztetünk mindent!!!

M.Gy.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30587

És mit csinált vele?

Mert anno mikor a kocánk (ez most sertés,nem nyúl) ellet mi is ott voltunk elszedni a kicsiket.

De sztem ezt meg lehet érteni.

Előzmény: Dirtyfree (30578)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30586

Hát eggyes elemeknek van a bajból.

Orvos látta már?

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30585

Nah!
 Csak nem jösz Szikszóra te is????? :)

Előzmény: Chezulu (30584)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30584

Köszönöm! Bízok benne, hogy személyesen is tudunk majd a közeljövőben beszélgetni, nem csak itt a fórumon!

Előzmény: Dirtyfree (30573)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30583

Tényként közölted, hogy muszály, azt nem mondtad h túlhordta. Ezért érdeklődtem hogy miért. Mennyivel hordta túl? Ha egy anya rendszerint túlhordja akkor valóban kell, de egyben az ilyet selejtezni kell. Azért nagy átlagban nincs ilyen hibája ennek a fajtának. Ha lenne, sok noname hobbi nyulász és tenyésztő nem tartaná, mert sok anya döglene bele... Persze mindenütt előfordulnak kisebb-nagyobb gondok, de úgy általánosságban ez nagyon ritka eset.

Előzmény: Dirtyfree (30580)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30582

Nagyon szépek!!!

Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30581

Dudi11!

Ezek a mi kaliforniaink egy házinyuszi "dadussal".

3 nőstény van közöttük, azokat megtartjuk. Hozzájuk kellene egy baknak való jövőre.

Előzmény: Dudi11 (30568)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30580

"A német óriás semmivel nem fijal (fial) nehezebben mint egy holland törpe"
Ha,te mondod akkor úgy van...
Én természetesen arra írtam,hogy "KELL" ha túlhordja a kicsiket!

Előzmény: juhosttt (30579)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30579

Ezzel még sok kérdés megválaszolatlan maradt. 1 ismerősöd lehet ezt használja, bár az okát tőle is szívesen meghallgatnám, de ha átlagot veszünk a német óriás semmivel nem fijal nehezebben mint egy holland törpe...

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30578

Épp minap említette ismerősöm hogy éjfél után is kint volt nála!
Ez sajnos ilyen!

Előzmény: juhosttt (30576)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30577

Nincs véletlenül eladó német óriás ivarérett anyája Érd környékén? Vagy óriás lepketarka is jó lenne.

juhosttt Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30576

Hát érdekes felvetés, hogy muszáj! Itt is sokan foglalkoznak n. óriással, de senki nem számolt be ilyesmiről. Mért kellene nekik? A 30. napon egész nap figyelik a nyulat? Ha estig nem fijal meg ott virrasztanak vele? Vagy hogy van ez? Megint úgy gondolom túl variálják a természetes dolgokat.

Szarvasmarhánál se adnak ilyet, pedig ott aztán egy szűk szülőcsatornás tehénnél nagy borjúval kell 3-4 ember, hogy a tehén megelljen sikeresen és ne bénuljon le ellés után...

Előzmény: Dirtyfree (30575)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30575

De bizony van!
 Ezért is kell nagyon vigyázni,hogy mennyit ad az ember!
A német óriás tenyésztők gyakran használják,mert sajnos muszáj...

Előzmény: TimáriKristóf (30574)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30574

Tudtommal az oxitocin csak az izmokat kezdi el összehúzni, ezért adnak más hormonokat is az állatnak, embernek ha nem indul be a szülés.

De még nem hallottam, hogy méhrepesztő lenne. Egy szülész-nőgyógyászt kéne errő megkérdezni.

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30573

Boldog Születésnapot Chezulu fórumtársnak! :)

Deryan Creative Commons License 2013.11.13 0 0 30572

E-mailt írtam!

Előzmény: Dudi11 (30568)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30571

Ne kezdjük megint a Te cső látásodból és gondolkozásodból kiindulva egy újabb vitát. (bár ez fórum és az lennea lényeg hogy megvitassunk dolgokat a nézeteinket, de itt egyesek szerint ez ellent mondt a szabvánnyal)

A tényeket körbe lehet és néha kell járni. Néha 1-2 percig gondolkozni is érdemes mielőtt ésszerűtlen döntést hoz az ember. Főleg egy kezdő aki nem tudja mit tegyen megörül az sos fórumnak aztán olyat tesz amit lehet pár nap múlv megbán.

Előzmény: Mészáros Barna (30570)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30570

Szia!Itt a méhrepedés tényéről volt szó és nem a hozzá tartozó rizikókról.Mindenben van rizikó szerintem.

Előzmény: juhosttt (30556)
atrego Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30569

az állatorvosok a  pénzt  szeretik,nem az   állatokat....és az   érzelmi   tényezőből   élnek   luxusban

Előzmény: japipapi (30561)
Dudi11 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30568

Üdv. Mindenkinek!!

Gondoltam felteszek pár képet én is! Cserélnék ezekből a süldő nyulakból, kaliforniai bakot, vérfrissítés céljából!! Elsősorban,Nógrád, Heves megye!!!!http://indafoto.hu/collectioneditor/592517

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30567

sikerült őket az indafotora feltennem. aki szeretné, az megnézheti.  bocs a sok hsz.-ért :D

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30566

na minegy.

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30565

de milyen béna már. nem bírom elküldeni a képeket

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30564

a képek.

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30563

Üdv. ma sikerült az állományomról néhány képet készíteni. a fészekben lévők egy másik, német óriás baktól vannak, de mikor pároztatni akartam volna egy másik anyámmal, az kiherélte. így mindkettőjük a pörköltben végezte. :D 

figura75 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30562

Szia.

Igy tanul is a fajták keresztezödéséböl. Azt szürtemle, hogy a vörös újzélandi gyengén hoza vörös szint. Haverom vör. újz.-ra pannont és fekete vörös szörtüzésel letek a kisnyúlak. Most vörös újzélandi bakot világos nagy ezüstre rakot most 10naposak de még nemtudni.

Szépek további jó nyúlazást.

Előzmény: Jency76 (30560)
japipapi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30561

Szia.

"A tisztességes orvos meg is..........", igazad van, de ilyennel sajnos még nem találkoztam 25 éve. :-(

Előzmény: Deryan (30557)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30560

Szia!

Igen fajtiszta Újzélandi Vörös Anya. Lenne hozzávaló bakom is, de azzal sehogy sem jöttek össze az utódok, így végül lepketarka német óriás bakkal lett "keresztezve".

Előzmény: csabanoble (30558)
linus79 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30559

miskolci ,egeri, debreceni,mezökövesdi, átvétel megoldható, ha valakit érdekel telefon számot elérhetöséget tudok adni, egy ismerösömé törpe rex nyulak ,bakok 2000ft/db  5db van vagy cserél

csabanoble Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30558

A jobb alsó kis rozsdás az fajtiszta nyuszi?
Kaptam egy fiut utánpotlásnak és pont így néz ki.

Előzmény: Jency76 (30550)
Deryan Creative Commons License 2013.11.12 0 0 30557

"Vidéken nem vagyunk eleresztve nyulász állatorvosokkal..."

Városon se.

Úgy látszik a nyúllal nem érdemes annyit foglalkozni, mert gyorsan szaporodó, könnyen pótolható állat. - A tisztességes orvos meg is mondja, hogy a nyúl nem a szakterülete, csupán érintőlegesen foglalkozott vele.

Előzmény: juhosttt (30556)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30556

Korábban írtam, hogy milyen rizikóval járhat ez:

- Az orvos nem tudja milyen adag kell(ene) a nyúlnak

- Ha nem jön házhoz neked kell húrcolni, eleve nagy stressz a nyúlnak.

- Ha csak a pénzt nézzük, lehet olcsóbban veszel egy új keverék, vagy fajtatiszta anyát minthogy ha ráköltesz aztán mégse válik be, és az orvos letudja annyival, hogy ő mindent megtett amit tudott. Vidéken nem vagyunk eleresztve nyulász állatorvosokkal...

Előzmény: Mészáros Barna (30555)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30555

Szia!Beismerem hogy méhrepedést kellett volna írnom (,de mentségemre szóljon hogy fejből írtam és több hónap elteltével).Nekem például megérné mert nekem fontos a nyulaim épsége !(itt a tenyészállatokról beszélek,mert azokat nem véletlenül állítottam tenyésztésbe)

Előzmény: juhosttt (30554)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30554

Na most mind2en tanultunk újat. Mert te pukanást mondtál. De ez is extrém eset... Már annyira, hogy még egy über drága nyúlnál is érdemes elgondolni, hogy megéri-e orvossal bajlódni és rizikózni...

Előzmény: Mészáros Barna (30552)
Csobo86 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30553
Jó kepek, egyem a csep szivüket :-). Én is raknék fel képeket de szerintem telefonnal nem lehet.
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30552

Sziasztok.Keresgéltem a neten mert Gergő teljesen állította hogy hülyeséget beszélek és pl ezt lehet találni:a szer(OXITOCIN) azonban nem a megfelelő időben, adagban és módon alkalmazva, akár méhrepedéshez is vezethet, amely mind az anya, mind a magzat életét súlyosan veszélyezteti.

(dr. Landauer Krisztina, dr. Varga József).Úgy látszik nem csak az általam megkérdezett állatorvosok mondják ezt.Most legalább megnyugodtam hogy annyira hülye nem vagyok.

További szép napot mindenkinek!

gery1988 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30551

Szia.Én jobban örülök a képekenek,mint néha a sok hülyeségnek amik itt vannak mostanában:)

Előzmény: Jency76 (30550)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30550

Sziasztok!

Teszek fel egy-két képet. Hátha van valaki, aki szívesen nézegeti, és nem csak acsarkodni, személyeskedni akar itt a fórumon. Ja és nem csak a 20000 forintos fültetovált jószágokban látja meg a szépséget.

japipapi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30549

Szia!

Én szoktam köszönni, Te soha. 

Egyébként pont, nálam ".", nem reagálog viszont válaszodra, nálam vége.

Előzmény: juhosttt (30548)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30548

Nem iskoláztam le mindenkit, csak barna annyira erőszakosan áll ki a hülyesége mellett (már nem az első eset) hogy nem hagytam annyiban. A háztáji nyúl taráshoz valóban nem kell sok ész, de ez megint másik téma. Már nagyon kitágulni látszik a vita témája.

Konkrétan mért ilyedne meg egy kezdő és mitől? 

Nem tudom kitéve betéve a gyógyszereket, és szerintem hogy mennyire ismerek fel egy adott bajt hát szerintem én döntöm el, mivel én tudom, hogy felismerem vagy sem. Szóval légyszives ne hasonlítgass nyulat nem látott állat orvosokhoz.

Nem kell vitapartner, de ha nem látod be, hogy M.Barna mekkora baromságot írt, akkor sajnálom... Nem szoktam túlságosan megragadni egy téma mellett. De felőlem akkor írjon minden kezdő nagy baromságokat... nyomják bele a féreg hajtót, a kokci ellenes szereket dupla/tripla dózisban, adják nekik az egyéb nem éppen nyúlnak való takarmánynövényeket, mert hát ez a magyar trend, ezt kell követni. Ha valaki kicsit széleskörübben látja a dolgokat, annak be kell fogni a száját, mert az már ellenkezik az elvekkel. - Ezentúl ezt követem akkor én is a fórumon.

Végezetül: Elég sok topic-ban be-be szólogatol, le-le szólsz, meg stb... Mért olyan nagy baj az, ha nem a fülénél fogom meg a nyulat, és azt adok neki enni ami egy nyúlnak való? Mért baj az, ha nem téglából épül fel a kacsa tojó helyisége? Nem attól lesz egy kacsa jó, hogy tégla épületben van, hanem attól hogy hogyan tartod. Neked személy szerint nem vált be, hiába volt nagy udvar nagy hely stb. Mégse szólt le dúrván senki, hogyan tartod. UI.: a vas hulladék a méh telepen, erre már tényleg nem lehet kifogásod. 

Előzmény: japipapi (30545)
japipapi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30547

"k" nem kell, bocs

Előzmény: japipapi (30546)
japipapi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30546

Szia!

Ne, haragudj, megszólított, kénytelen volktam reagálni. Nálam, ha válaszol is, tényleg itt a pont.

Előzmény: Jó Palóc (30542)
japipapi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30545

Szia!

Nem ezt mondtam! Azt akartam Neked kifejezni, hogy ne iskolázz le mindenkit! A háztáji nyúl tartáshoz soha nem kell hatalmas ész, csak állatszeretet és éhes ember. Nem véletlen, hogy Magyarországom a nyulat "szegény ember disznaja"-nak tartották. Akkor nem kellett semmilyen szakirodalom, iskola, tudományos értekezés, ma sem kell, csak Te rakod fel hobbid a piadeszta tetejére! Na, ezért van időnként Veled más nyúl tartónak! Hidd el, a Te okosságod sokszor a kezdőt megijed, mert Te félre kongatod a harangot, sokszor alaptalanul. Az is elhiheted, sokszor tapasztalt nyúl tartó, többet tud a nyúlról, mint sok állatorvos! Ugyan betéve tudja avszakszavakat, latint, gyógyszereket, (mint Te), de az életben nem ismeri fel a bajt. Nem akarok Veled sem vitatkozni, de már többször írtam Neked, itt nem kell tudományos értekezés, elég az egyszerű paraszti logika, a tapasztatság. Gergő! Neked nincs otthon vitapartnered? Ne itt áld ki magad. Segíts, ha tudsz, de lehetőleg úgy, hogy ne legyél felsőbbrendű.

Előzmény: juhosttt (30538)
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30544

Sziasztok!

A Szentistváni táppal van valakinek tapasztalata? Akár rossz, akár jó....

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30543

Szia, a fülszámokat le tudnád nekem írni.

Köszönöm.

Előzmény: lacika0479 (30521)
Jó Palóc Creative Commons License 2013.11.11 0 0 30542

Na itt a pont.

Ebbe van igazság.

zolakol Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30541

Eladó bécsikék növendékek, kb 10 hetesek:       

Itt látható az anya és a bak, kb 9 hónaposak:           

Súlyukat, ivarukat nem tudom, esznek mindent, csak a zabot nem.Oltva, gyógyszerezve nincsenek.Áruk:3000Ft/db.

Érdeklődni itt, vagy zolakolkukacgmailpontcom-on lehet.

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30540

.

Chezulu Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30539

Sokszor gyerekek olyan hülyeségeken tudtok vitatkozni, hogy az hihetetlen. Én pl. nem tudtam, hogy a némakacsa az a pézsmaréce, ma is okosabb lettem. 

Egyébként ha jól ismeritek a nyulaitokat akkor ránézésre meg lehet mondani hogy fias e vagy sem. Kb 18 naposan óvatosan kiemeled már látszik rajta, hogy az e. Én nem tapogatom meg ilyenek, nem értek hozzá, nem kevés gyakorlattal jár. Ha véletlen meg nem vemhesült az anya akkor meg kiesik néhány hetem. Nade ez nem vág földhöz, pihent egyet és legközeleb sikeres lesz az aktus, ennyi.

Egyébként, ha jó valakinek az állománya akkor csak a dátumokat kell felírni és nem kell semmi hókusz pókusz.

Annyit hozzáfűznék kicsit ütve a fent leírtakat, hogy a párzás után két hétre berakom az anyát biztos ami biztos alapon a bakhoz. Ha ilyenkor is felveszi  akkor felírom ezt a dátumot is. 

juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30538

Barna: A vitát nem én indítottam, mindössze megírtam, hogy amit írtál hülyeség. Ebből indult a vita.

japipapi: Akkor a kezdőknek tapasztalatlanabbaknak adjanak csak sok hülye tanácsot! Igen "barátom" ezt akarom (???igen???), hogy az amúgy is tudatlan (tekintsünk el a pár nem tudatlantól) nyulász társadalom vagy méghülyébb legyen, vagy egyszerűen hülyéktől hülyeséget tanuljon... Azért lennék óvodás mert lebeszéltem és próbáltam megértetni vele, hogy amit írt hülyeség? Majd ha a seggedbe vágnak vmi olyat amire éppen nincs szükséged lehet te is az én véleményem tartod igaznak!

Előzmény: Mészáros Barna (30534)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30537

Japipapi ott a pont!!! 

Előzmény: japipapi (30528)
Zsüfi Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30536

Hagyjátok már ezt a veszekedést.Nincs bajom egyikőtökkel sem, de amikor oldalakon keresztül ezeket a cívódásokat és a másik blamálását kell olvasni ettől már besokalok.Miért nem lehet normálisan kommunikálni egymással?állandóan azt keresni mit nem írt jól a másik, mit rontott el kössünk bele,mintha azzal jót tennénk?Hol itt hol a többi fórumon lassan már napi szinten ezket az értelme nincs hozzászólásokat kell olvasni.Megértést toleranciát kérek tőletek mire való ez a viselkedés? Szóljon már arról a topic ami a neve.Elnézést de itt most kiborult nálam a bili és gondolom nem csak én érzek így.

N.Jani Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30535

Végre Valaki! Köszönöm!

Előzmény: japipapi (30528)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30534

Igen én sem vagyok ártatlan de szerintem nem én kezdtem a vitát.!

Előzmény: TimáriKristóf (30533)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30533

Azért nem kéne másikra hárítani a dolgot. Akkor te se vagy alkalmas beszlgetésre, mert ugyanazt csinálod, vagy generálod a vitát.

Előzmény: Mészáros Barna (30532)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30532

Teljesen igazad van!Én innentől nem tartom alkalmasnak juhosttt beszélgetésre !

Előzmény: japipapi (30529)
sziporka2 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30531

Már hamarabb kellett volna megszólalnod és ebben a témában leállítani két barátunkat. Te már régi tag vagy itt és talán töled elfogadják a tanácsot és máshol döntik el hogy ki a jobb. A fórum sokkal jobb lenne ezen civódások nélkül.

Előzmény: japipapi (30529)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30530

Na, még csak nem vágtam le a nyulakat, inkább még várok egy hetet, hízni hagyom őket vasárnapig, akkor megvesznek 1000ft/kilós áron 5 kilót, de mindet levágom és mennek a fagyasztóba.

A kicsik is már kimászkálnak a fészekből, de mivel sokan vannak elég kicsi a súlyuk, kb fele akkora, mint a múltkori 5. Majd adok nekik egy kis tápot, hogy beinduljon a súlygyarapodásuk.

Most van 11 kicsi, 8 vágnivaló(szereztem 4 az öthöz, egyet meg tenyésznek hagyok) , a kan nyulam, akinem a neve KandÚr lett meg 4 koca. Úgy terveztem, hogy januárba felbúgatom az akkor már ivarérett pannon fehéret, aztán meg tavasszal fokozatosan mindegyiket bevonom majd. Egyszerre max kettőt fialtatok csak, mert nincs hova tenni a kicsiket, bár a disznóólban elvannak a mostaniak is.Aztán nem tudom mi lesz, ha behívnak végre katonának, mert eladni nem akarom, levágni meg sajmálnám őket.

japipapi Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30529

Bocs, kimaradt: ha lehetne, inkább vitáitokat priviben beszéljétek meg.

japipapi Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30528

Úgy látod, ez a fórum is bedöglik, a Te szerencsétlen közreműködéseddel!:-((((( Itt már csak óvodás vita van, hogy ki okosabb szakkönyvekből! Ki a francot érdekli, hogy ki mit olvasott? Az a lényeg mi az eredmény, LAIKUS módon! Komolyan mondom, röhej az sok okoskodás! Bocs, hogy bele szóltam! De talán már leálltok a "tudományos" szövegről. Itt az legyen a hozzáállás, hogy segítünk másnak, olcsón, -akár hagyományosan-, egészségesen, nyulat nevelni. A gyógyszer, táp, stb. csak reklám. Ezt akarod? Barátom! Nem mondom, hogy irományaid rosszak , de ne csinálj minden hszedből tudományos értekezést!

Előzmény: juhosttt (30526)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30527

Én nem azt mondtam hogy nem töltök velük időt (Még ki szoktam vinni sétálni is őket),csak nem 3 órát!

Kiismerni maximum a fajt fogom mert az ösze nyúl egy fajba tartozik.)Mondjuk fajtánként is kilehet ismerni de a keveréket nehezen)

Ha megvan hogy hány dekát kap egy núl/nap akkor 8 nyúlra 8 adag ,12 re 12 adag és ugyanakkorára nő.

Már megint hülyeséget írtál mert a súly "N"(newton)-ba métjük.A tömeget pedig" kg "ban.Ha jól emlékszem.Amúgy nem az első 3-4 hétben fog húst termelni a nyúl szerintem  (Örül ha szőrt növesztés az emésztőrendszerét fejleszti).

A nagyobb fasz nem tudom hogyan kapcsolódik a nyúltartáshoz!!

Előzmény: juhosttt (30526)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30526

Az első mondatot én szoktam mondani, nem lepődnék meg ha korábbi hsz-imből vetted volna.

Az, hogy hogy reggel-este adsz neki enni de nem töltesz velük egy kis időt sem, az nem tanulás. Amit Te mondasz az kb olyan mint amikor valaki 20 éven át csinálja ezt, de nem figyeli meg a nyulakat, de azt hiszi okos.

Így se 1 se 20 év alatt nem fogod kiiesmerni a fajtát. Az, hogy most van pár jó nyulad, amit táppal felnyomatsz, nem jelenti hogy tudsz is valamit..

Az, hogy egy fajta nem hús nyúl az nem genetikailag szar, hanem nem húsra való. Megint hülyeséget írtál..

Itt nem 300-400 ft-ról van szó hanem 3000-4000 ft-ról állatonként. Mint mondtam én tisztában vagyok vele, és mondtam, hogy nem fektetek bele nagy pénzt. Ezzel szerintem semmi baj nincs. De azt meg beláthatnád, hogy 12 nyúl 1 hónaposan nem biztos hogy annyi összsúlyt nyom, mint 8 nagyobb. Itt nem arról van szó kinek nagyobb a fasza, mert te ezzel vagy most ki annyira... Itt valódi súly többletről van szó. Ha a 12 nyúl többet is nyom mint a 8, ott csak a csont és a belek többek, de több felé oszlik adott mennyiségű tej. Amig ezt nem látod be addig nincs miről vitáznunk.

Előzmény: Mészáros Barna (30525)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30525

Tudod van aki 1-év alatt több infót tud begyűjteni a nyulakról mint te hogy napi 3 órát űlsz az ólban.

A pént nyárimunkán szereztem!

Pont hogy te vagy csőlátású!Vedd már észre hogy genetikailg selejt nyulat nem érdemes tartani csak azért mert az 300-400ft al olcsóbb volt .Most is átvagy ejtve 2 anyanyúllal.

Előzmény: juhosttt (30524)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30524

Hogy ki mennyi szakkönyvet olvasott azért azt megkérdőjelezném, mivel sok dolog van amit szakkönyvekből vettem és te hülyeségnek tartod. Szóval megint magad alatt vágod a fát. Vedd már észre, hogy nem találsz rajtam fogást, ne erőltesd!

Mindegy ki hány éve tart nyulat, ha okoskodni akar valaki, az a legkevesebb hogy ismerje az adott fajtát, nem feltétlen szakkönyvből. Ha te még arra is lusta vagy, hogy pár órát figyeld elemezd őket, akkor ne akarj okoskodni...

Előzmény: Mészáros Barna (30522)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30523

Nagyon a néma kacsák irányába kanyarodtál, ezt nem ezen fórumon kellene kitárgyalni. Ott se tettél le többet az asztalra, mint nyulak terén... :) Azért nem tudom mire fel vered ennyire a nyálad. Én is volt amikor hülyeséget írtam, ha más be tudta bizonyítani hogy az, akkor elfogadtam, örültem, hogy kikokosította, megtanultam. Rólad süt hogy akaratos csőlátású taknyos kölyök vagy, mert nem fogadod el néhány dologban a valóságot, csak a kis hülye világodban élsz. Ezzel nincs is semmi baj, de ha mást is félre akarsz vezetni az már picit baj.

A bak nyulas dolgot szakkönyvben olvastam még régebben, de úgy látszik túl keveset olvastál még...

A 8. pontal nem engem nevezel hülyeségnek, hanem számos tenyész telepet ahol kézzel foghatóan bizonyították ezt.

A saját zsebpénzede anyuci-apuci adja... Na ebbe se mennyünk bele szerintem.

Ha nem érdekel minek tartom magam, nem kell elolvasni. Ez fórum, nem kötelező reagálni a másik mit ír. Én csak arra reagáltam hogy hülye vagy és félre vezetel másat.

"mert eleve fel meg sem indul "az mit jelent ?  = "mert eleve meg sem indul "az mit jelent ? (a "fel" szó nem kell oda)

Előzmény: Mészáros Barna (30520)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30522

Ja és a legkisebb problémám is nagyobb mint a te hülyeségeidre válaszolgani .Egy kis szakirodalom olvasása még elkel!Szeretném ha több hülyeséget nem küldenél mert ez tiszteletlenség a többi fórumozóval szemben!

Köszönöm!

Előzmény: Mészáros Barna (30520)
lacika0479 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30521

Szépségem!  

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30520

Nem Wikipédiázok én tenyésztőkönyvből dolgozom!Úgy gondolom ha már valaki évek óta a pézsmarécével foglalkozik ennyit tudni kéne .És ehez nem fűznék többet.

A baknyulas témát most sem értem"Tanulópénznek"?

A mérlegelést tudom képpel bizonyítani.

Anyuci apuci nem pénze csak saját zsebpénzemből tartom a nyulaimat!!!!!!!!!!!

A 8 as pontod úgy hülyeség ahogy van .Attól még hogy neked gyengén teljesítő nyulad van nem biztos hogy mindenkinek annak kell lenni.

Az hogy te minek tartod magad?Éngem mit érdekel?

"mert eleve fel meg sem indul "az mit jelent ?

Előzmény: juhosttt (30518)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30519

Az 5. ponthonz még ezt hozzáfűzném:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126446434&t=9086919

Megint csak azt bizonyítod h buta vagy, és nem vagy hajlandó tanulni...

Előzmény: juhosttt (30518)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30518

Igen, ez változatos szójárás ezt leírod de előtte 2 mondattal cáfolod... Most azért mert a wikipédiáról kimásoltál valamit nem fogod megmagyarázni, hogy a magyar szókincs milyen terjedelmes, és hülye vagyok, mert nem tanultam meg rendszertani besorolását úgy mint a szorzótáblát, de megnyugtat, hogy te se fejből vágtad. Ennek akkor van nagy jelentősége, ha keresztezni akarsz, de ez már tényleg más téma.

Na akkor menyünk sorba:

1. 2db nyulam nem fijalt meg, mind2 egy helyről lett vásárolva.

2. A bak nyulak tapogatása tanulópénznek való, de Te tanulni se vagy hajlandó szóval buta vagy

3. Ha azért nem fijalna meg mert 2-3 hetes vemhesen tapogatok, akkor azt vetélésnek neveznénk. De Te hülye vagy, mert eleve fel meg sem indul az embrió fejldés az anyában (vagy ha igen, akkor magzatfelszívódásról beszélhetnénk, de ez már extrém és ritka eset)

4. Nem jártam le a keverék nyulakat, csak éppen nem egy súlycsoportba tartozik egy fajtatiszta nemes nyúllal...

5. Milyen alapon és jogon könyvelted el, hogy a Te nyulad szebb? Láttad már élőben az én nyulaimat? Láttad már milyen körülmények közt tartom? Láttad már milyen fajta és minőségű takarmányt eszik/iszik? Szerintem nem... Sőt én méltattam magam arra, hogy a tenyész állományról egy valamire való képsorozatot feltegyek, te meg csak úgy fellöktél 2 képet. Aztán arany áron akartad adni az olcsó kategóriás nyulad úgy hogy még egy képet se voltál hajlandó feltenni.

6. A mérlegelést tudnád képpel bizonyítani? 
7. Ha valakit anyuci-apuci pénzel, hogy vegyen neki pár jó minőségű keverék, esetleg fajtatiszta nyulat úgy lehet mire felvágni...

8. Persze megfijal 12-t, de ezt korábban kifejtettem, hogy lesz 12 apróságod választásra, ahelyett hogy lenne 8 nagyobb, amelynek az összsúlya nagyobb lenne mint a 12-é. Ha nem hiszed járj utána...

Én nem tartom magam tenyésztőnek sem, nyulásznak sem, egyszerű nyúltartó vagyok, nem kimondottan eladásra csinálom. Nem ölök bele nagy pénzt. Amit innen-onnan össze szedek nyulat abból állítok elő levágásra végterméket. De te még ebbe a kategóriába se sorolható vagy, mert egyáltalán nem ismered a nyulat mint állatot... Attól hogy adsz neki enni inni, kitakarítod, felpároztatod, még nem leszel okosabb, ha nem vagy hajlandó tanulni sem.

Előzmény: Mészáros Barna (30515)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30517

Akkor lehet, hogy elakadt egy a szülőcsatornában, vagy farral előre született, azért csak ilyen sokára fialt le.

Előzmény: Zretyi (30516)
Zretyi Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30516

Szerencsére reggelre megellet a nyulam és van alatta 11-12 nem tudtam pontosan megszámolni és volt egy döglött is. Nagyon szelíd nyuszi és valóban ilyet még nem tapasztaltam hogy szinte egy egész napot látványosan vajúdik és vérzik. Na de egy tapasztalattal ismét több. Még most reggel is tépte magát és csinosítja a fészket szóval szerencsére minden rendben van vele. Köszönöm a tanácsokat! Mindenkinek békés szép napot kívánok!

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30515

Szia,Bár azt mondtam hogy nem írok többet azért azt mégis elmondanám, hogy nem a szójárás miatt hívjuk ezt a madarat pézsmarécének hanem azért mert a kacsától eltérő fajba tartozik.A pézsmaréce család a cairina alcsaládba(Fényrécékhez)tartozik ,ezt azért illik szerintem tudni.És nem a szójárás miatt van!A szójárás amire te gondolsz az az hogy hívják pézsmakacsának,repülőkacsának,némakacsának,barbari kacsának is.

Se hülye se buta nem vagyok ja és nem okoskodok csak segítettem volna egy segítségre szoruló nyulasnak te pedig közbevágtál .Attól hogy kezdő vagyok nem biztos hogy hülye.Ezelőtt is volt nyulam már 4 évesen is sőtt kecskéim ,birkám ,pézsmarécém,dizsnók,stb...

Nem szeretnék napi 3 órát a nyúlólban tölteni ,mert feleslegesnek tartom,azt meg tényleg feleslegesnek tartom hogy a baknyulat(nem kan) tapogassam.Lehet azért nem fial meg sok nyulad mert 3-4 hetesen tapogatod őket.

Azt sem értem hogy egy keverék nyúlat miért illetsz ilyen lekezelően mikor neked is az van ha nem tévedek és lemerném fogadni hogy nekem szebb nyulaim vannnak mint neked. Most van egy bak nyulam ami 3.85 kg 4 hónaposan,és két anyanyulam az egy 4.8kg-os(12 nek az anyja)és egy 5kg-os.Nem etetem a nyulamat nem nyúnak való dolgokkal,nem beltenyésztett,idén egyszer fialtattam ,semmit nem bonyolítok túl..Az én anyanyulam első fialására 12 fialt és mindet felnevelte.Egyet sem dobtam ki a fészekből!!!((Mielőtt megkérdeznéd hogy mivel etetem leírom:Nyúltáp,széna,víz,zöldség,gyümölcs,néha egy pár csepp almaecet,faág,))

Előzmény: juhosttt (30513)
Jó Palóc Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30514

Szép jó reggelt mindenkinek.

Az álvemhességgel kapcsolatba ritkán fordul elő nálam de van,2.-3. hét között kiszoktam szúrni.

Nem tudom ki.hogy van vele de mikor én óvatosan nyúlok egy anya(koca)felé ha az vemhes akkor az szépen lehasal mintha védené a hasát,hogy ne nyúljak oda.

Az amelyik ugrik eggyet-kettőt az gyanús.

Itt a fórumon az is fura nekem,hogy vki olyan buta dolgokat kérdez ország-világ előtt hogy csak lesek.

Át menne a szomszédba v elmenne a kocsmába tuti tudnának válaszolni.

De gondolom könnyebb a gép előtt pötyögni na nekem ez a kockafejűség.

Három féle ember van  nyúltartó.....nyúlász......nyúltenyésztő.

De itt ez emberek nem mind többnek mutatják magukat mint amik.

juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30513

Hát aki nagyon felcsattant az Te vagy, mert még neked áll fentebb hogy hülye vagy és okoskodsz... (Ha nem okoskodnál és védenéd a hülyeséged nem lennél hülye.)

Ami a néma kacsát illeti, megint ott tartunk, hogy itt Mo-n van 1000 féle szójárás, és pont Te fogol belőle kioktatni? :O

Ha azt mondom rád buta vagy akkor azt értem hülye vagy... a 2 szó ugyanazt jelenti csak más kifejezéssel... Szóval mindegy hogy pézsma récét vagy néma kacsát tenyésztek, attól még ugyanaz az állat lesz.

Előzmény: Mészáros Barna (30512)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30512

Júj de felcsattant itt valaki a végére ,mia a gond?

Ha nem érted amit mondok akkor nem tudok vele mit kezdeni.Én is kitudom másoknak a szavait forgatni nehogy azt hidd már !Sok sikert a sokat emlegetett némakacsa (helyesen:Pézsmaréce)tenyésztéséhez !Ezennel ezt az ügyet lezártam ,amúgy sem neked írtam a kommentem.

Előzmény: juhosttt (30511)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30511

Megint nem olvastad el amit írtam...

Na de akkor idézem:

1. Az inyekció beadása csak előzetes vizsgálat alapján történik.

2. Azt, hogy vemhes-e a nyúl már minden parlagi nyulász megtudja tanulni, nem kell hozzá szakképzés, csak gyakorlás

3. Az álvemhes nyúl hasa nem nő meg, legalább is nem úgy mintha nyúl lenne benne... Ha valaki bezabál még nem lesz terhes...

4. Az álvemhesség nem becsapós dolog. A becsapós dolog az, amikor a bélben lévő sárbogyókat keveri valaki össze a nyúllal tapogatáskor. Ehhez kell egy pici gyakorlat. Persze fijalás előtt 1-3 nappal már még az is érzi h van-e benne nyúl aki még nyulat se látott életében. előtte, mivel a kicsi mozgolódnak, érezni lehet hogy van bene élet

A vemhességet 2 hetes korban szokás ellenőrízni. Ha nincs benne nyúl akor a másik 2 hét alatt sem lesz. A nyulak túlnyomó többsége meg nem 2 héttel a fijalás előtt rak fészket. (persze van amelyik igen, de az átlag az 0-7 nappal fijalás előtt szokott)

Szóval ne akard megmagyarázni a hülyeségedet. Tessék beülni a nyúl ólba, napi 2-3 órát nézni a nyulakat és tanulni. Tapogass ki egy kan nyulat és egy 4 hetes vemhes nyulat. Majd 3 hetes és majd 2 hetesen is gyakorolj...

Az inyekció adása háztájiban szinte esélytelen, mivel a legtöbb doki nincs erre szakosodva. Disznónál sztem nagyobb adag kell mint egy nyúlnál. Szóval az adag ismeretének hiánya is bajos lehet. De ezen kívül a dokinak tudni kell(ene) tapogatni, vagy lenni kéne ultrahangnak h megnézze van-e benne valami. (már ez is sok sok 1000 ft de még semmit se csináltunk)
majd ha netán van benne valami, ad egy szurit... Tegyük fel hogy eltalálta. Na akor mire hazaviszed a nyulat lehet addigra az inyekció miatt már lefijal... se fészek se nyugalom... 99% hogy a kicsiket nem fogja gondozni. Ha meg kijön a doki az mégtöbb pénz. Egy olcsó keverék házi nyúlnál pedig ez felesleges.

Nem kell minden nem nyúlnak valóval etetni, ami kell azt kapja meg, nem kell beltenyészteni, meg szarrá fijaltatni, nem kell túl bonyolítani és akkor 99% nem lesz szükség erre.

Előzmény: Mészáros Barna (30507)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30510

Régebben olvasgattam felületesen a gabonafélék toxikus fertőzéseiről. Az túlzás hogy mindenhol fertőzött, inkább úgy mondanám, hogy túl sok helyen van és a jó is keveredik a rosszal.

DE! Ezek a toxikus anyagok legtöbb esetben a zsírban felhalmozódnak és addig nincs gond, mig az állat ezen zsírban raktározott tápanyagokat (meg a nem kívánatos toxikus vegyületeket) elkezdi felélni, akkor jönnek a gondok.

Na most az én szerény esetemet nézve:

Tengerit szine soha nem kapnak, ha mégis akkor csöveset és csak olyat ami szemmel láthatóan is egészséges. (labor vizsgálatot nem fogok/tudok végezni...)

Búzánk nincsen éve óta, tritikálé van, abból is csak nagyon ritkán kapnak.

Szóval ezzel nincs megmagyarázva végső soron mért nem párzik fel az a 2 anya. Lehet pont ezér adták el, mert nem vált be. 

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30509

Nekem is volt egy álvemhes nyulam.Tavasztól őszig vagy 7-szer felbúgattam és egyszer se lett hasas, de a fészket mindíg elkezdte 2 hét után csinálni. Aztán inkább levágtam, mert meddő volt.

Előzmény: Mészáros Barna (30507)
lacika0479 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30508

Szépségem! 

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30507

Mindenki tudja hogy a nyúl képes álvemhességre ezalatt képes fészket rakni,megnő a hasa ,és szőrt tép,stb.Képzeld el hogyha egy álvemhes anyanyúlnak oxitocin injekciót ad be az orvos abból mi lesz.(Tudom meglehet állapítani hogy vemhes -e  de az álvemhesség egy nagyon becsapós dolog.)

Előzmény: juhosttt (30504)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30506

Magyarországon a kukoriva, búza toxin félékkel vertőzött.

Ezt bekeverik a tápokba. Igen kevés gyártó használ toxinkötőt.

Nézz utána a neten a toxinok káros hatásainak! Főleg a szaporodásra!

Előzmény: juhosttt (30498)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30505

xd.

Előzmény: juhosttt (30504)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30504

"Másodjára szerintem nem a "méh felszínén kialakult burok" indítja be a fialást !"

Egy szóval sem mondtam h az indítja meg a fijalást. Szerintem a dokinál is félre értetted amit mondott... 2 külön dolgot írtam le te meg összevegyítetted. nem írom le még1x olvasd át újra..

Előzmény: Mészáros Barna (30502)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30503

Szia ha szépen megfialt akkor semmi gond a természet nem egy előre megírt könyv szerint működik.Az a lényeg hogy a kicsikm jóltápláltak legyenek.

Előzmény: Zretyi (30488)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30502

Szia, juhosttt.!

Először is nekem a nyáron egy elsőre FIALÓ nőstény nyúlam nem fialt meg időre és megkérdeztem két állatorvost is (Kölönböző településtől)hogy mi a teendő ilyenkor ,mert az internet valóban azt ítja amit te is, hogy fialást elindító,de erre azt mondták az állatorvosok hogy nem tudnak vele mit kezdeni míg meg nem indul a fialás majd akkor szóljak nekik ha megindul ,és akkor majd beadnak egy Oxitocoin injekciót!!ADDIG NEM mert ha igen akkor szétfeszati a méhet és elvérzik a nyúlam.

Másodjára szerintem nem a "méh felszínén kialakult burok" indítja be a fialást !

Előzmény: juhosttt (30494)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30501

Amikor legutoljára vettem, akkor 160 ft volt, de ez purina, nálunk csak ilyen van.A tápos majdnem 100% haszonnal árul. Mert 7000 adja a tengerit, búzát, meg atöbbi ilye kalászost és 4000-ért veszi.

Előzmény: juhosttt (30500)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30500

mennyi most a táp kilója?

Előzmény: TimáriKristóf (30499)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30499

Mennyi tápot kapnak?Amikor én kezdtem a nyulazást, akkor én is tápoztam, de a második almot már nem. És akkor vettem észe, hogy sokkal jobb a táptalan húsa, mert nem lesz olyan száraz, azóta csak a kicsiknek adok  egy kis tápot, de csak 1-2 hétig.

Akkor még argentín nyulakat tartottam, nem valami gyorsan növő fajta, de 4 hónap alatt az is megnőtt 3 kilón felülire táp nélkül.

Előzmény: gery1988 (30489)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30498

Végül is mindent rá lehet fogni a méreg anyagokra... De ez így nagyon tág fogalom. Pontosan mire gondolsz?

Előzmény: N.Jani (30493)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30497

A múltkor itt valaki ugyancsak kocának mondta a nő ivarú nyulat, mégse szólt neki senki.

Nem szedek semmit, anélkül elég hülye vagyok, nem akarok még hülyébb lenni.

Kiskorú se vagyok, de lennék még 10 éves.

Előzmény: zolakol (30492)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30496

A legtöbb amit tegyél, hogy semmit nem teszel, és nem bonyolítod túl a semmit. Lefijalt, ha a kicsik élnek és kövérek akkor nincs gond. Az anya kapjon enni inni rendesen, mint ahogy eddig is. Ha már 4x fijalt akkor már neveltél nyulat és az anya is... Még 1000 fijalás és 1000 különböző tapasztalatod lesz. Ha látod h fijal v készülődik inkább nem kell háborgatni sem. Az meg hogy megindul a szülés és vérzik full természetes. (bár még nem szültem és remélem nem is fogok, de úgy tudom hogy valami jele csak van hogy szülni fog az illető, pl a magzatvíz elfolyik.)

Na most hogy magzatvíz elfolyása valami vérzést is kiváltott az mennyire természetes nem tudom, de volt olyan nyulam ami fijaláskor hótt véres volt és volt olyan ami csak pár csepp vérrel fijalt meg.

Ja igen a feje vize=magzat víz. 

juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30495

Másnál is ellik a nyúl, meg a nőstény az szuka... A szakmaiság ott kezdődik, hogy lefényképezzük hogyan neveljük a nyulat, mit adunk enni, aztán ha az szakmailag tökéletes, akkor oktatunk, hogy nem lehet egy tájra jellemzően elnevezni valamit, hanem egységes nevet kell alkotni. Még a nyulak fajtája sem egységes, már mindenki kever mindent és eladja fajatisztának, meg eladja a !választási! keverék értéktelen nyulat 1000-4000 ft között...

Na majd ha ezek megszünnek jöhet a nyelv rendbe tétele. Nekem is a nőstény az szuka, mert a nyírségben így nevezik. Inkább örüljünk hogy gazdag a magyar szókincs...

Előzmény: zolakol (30492)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30494

Egy kicsit nagyon nagy hülyeséget írtál...

Az oxitocin a szülés indítására szolgáló inyekció, köznevén tolóinyekció. Nagyüzemekben alkalmazzák, hogy egyszerre fialjon minden nyúl, ezen kívül nagyon végső esetben ha a 32. napon sem fijal meg az egyed, akkor is szoktak neki ilyet adni, de ehhez napra pontosan tudni kell a sikeres párzás idejét, de ezt is doki adja be előzetes vizsgálat alapján (vagyis ez lenne a rendje), nem csak úgy van mint a myxomat, hogy boldog boldogtalan adhatja...

Ha megindult a szülés NEM kell.

Azt hogy szétrobbantja a méhet hol olvastad? Ez nem valami nukleárus humbum.. A nyulak nem a méh-ben vannak, hanem méh felszínén kialakult burkokban. (egy nyul egy burok).

Hogy egy jó példát mondjak: Mi emberek se a földben élünk, hanem a föld felszínén, és a földbeni tápanyagokat nyerjük ki a növényeken keresztül.

Szóval nem fog felrobbani a méh, ha csak nem dugsz bele vmi robbanó anyagot. Esetleg az a burok pukkanhat el, amit mi a tehenészetben "feje vizének" nevezünk. Ez egy folyadékkal teli burok. Ha elmegy ez  hólyag megindul a szülés. Ha a hólyag a tehénbe elpukkan a borjú megfulladhat. De nem vagyok állatorvos, lehet pontatlanul írtam, meg halvány emlékezetem szerint 2 hólyag van, de majd utánanézek...

Előzmény: Mészáros Barna (30490)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30493

Ilyenkor legtöbbször a toxinokkal van a gond!

Előzmény: juhosttt (30480)
zolakol Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30492

"Mondtam, hogy én kocának hívom és kész. Akinek tetszik, tetszik, akinek nem, annak nem, szarok rá.

Az okítás jogát fenntartva, javíts ki az ellést fialásra!EZ a szakmai,tudomyányos neve!"

Bocsáss meg Kedves Kristóf, ugye még kiskorú vagy?Vagy esetleg szedsz valamit?

Előzmény: TimáriKristóf (30462)
kori23 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30491

Próbáltam hivni Őket de nem él a telefonszámuk.Azért köszi szépen.

Előzmény: juhosttt (30479)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30490

Szia. Ha ha megindul a fialás de nem tud elég jól kitágulni akkor oxitocin injekciót kell neki beadatni. DE csak akkor ha megindult a fialás mert ha még nem akkor az oxitocin szétrobbantja a méhet és belehal az anyanyúl.Remélem tudtam segíteni..Sok sikert.

gery1988 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30489

Táp,árpa,széna.

Előzmény: TimáriKristóf (30487)
Zretyi Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30488

Segítséget kérnék!

Mielőtt leszednétek a fejem sajnos nem tudom mikor kellene ellenie a nyulamnak elfelejtettem felírni. Ma reggel azt vettem észre hogy vérzik  de nem tép szőrt nem igazgatja a fészket. Iszik eszik és időközönként látszik rajta hogy fájdalmai is lehetnek.  Mit lehet ilyenkor tenni. Ez már a 4. ellése és eddig mindíg a délelőtti órákban ellett meg minden előjel nélkül. Kimentem semmi és egy óra múlva már ott voltak a kicsik szőrrel bélelt fészekben. Nem tudom most mi lehet? Ilyet én még nem tapasztaltam hogy előtte vérezgessen a nyúl. Utána tisztul de most nem úgy mennek a dolgok ahogy megszoktam. Van valakinek valami jó tanácsa? MIt kellene tennem?

Előre is köszönöm!

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30487

Az jó, és mivel etetted őket?

Előzmény: gery1988 (30486)
gery1988 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30486

Én pont tegnap vágtam le 2,7kg-os nyúlakat,augusztus közepén születtek.Ezek sima házi nyúlak voltak.Most vannak szeptember 20. született pannon fehér-német óriás keverék kicsik.Kiváncsi vagyok hogy úgyan annyi idő alatt milyen súlyt fognak elérni.

Előzmény: TimáriKristóf (30481)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30485

Árpa, búza, zab meg lucerna. Tápot 1 hónapos korukig adtam.A szemes  havonta kb 1000 forint, ha így számolom a lucerna ingyen van meg a búza. Így ha úgy nézzük,akkor a haszon olyan 6-7000 10 kg nyúlból,amimár konyhakész.

Előzmény: juhosttt (30484)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30484

Szerinem adjad, ha vacilálsz vele nem biztos hogy visszajön az ára amit beleetetsz még. Ez elég jóó ár! Mivel takarmányozol? Mennyi a takarmány kiadás?

Előzmény: TimáriKristóf (30483)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30483
Jo nagytestuek a szulok.Augusztus 20.-an szulettek, szerintem jo a novekedesi tempojuk is.3 honapos koruk elott nem akartam levagni oket, de szerintem holnap mennek eladasra.1000ft/kg aron megveszik szo nelkul.
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30482

Attól füg milyen növekedési eréjüek, és a szülők mekkorák. Ez már elég jó súly, lehet gazdaságilag már nem éri meg felnyomni 3-4 kilóig. Ha van rá kereslet én a helyedben eladnám. Én ha elérik az egy kilót már vágom lefele és megy a fagyóba sütni valónak.

Akartam kolbászt, de szerintem idén se lesz annyi vágó nyulam.

Előzmény: TimáriKristóf (30481)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30481
Nalatok mi a minimum vagosuly?Most a nyuszik 2,7kg-osok,a legkisebb 2,3kg,de mar uldozik egymast, ezert le kene vagni. Eladom oket,ezert nem tudom,hogy varjak e meg, vagy csapkodjam oket lefele.
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30480

Van 2 anya nyulam, az egyik 8x a másik 10x párzot eddig. minden alakalomal sikeres volt a párzás, de most se fogtak be.

De másik 4 anya már megfijalt... Nem biztos hogy a bak a hibás, az anyák is lehetnek rosszakk. Kitartás, próbálkozni kell! Az A vitamin adagolása ilyenkor segíthet amúgy h jobban termékenyüljenek. A baknak me a c vitamin, h jobb legyen a sperma minősége.

Előzmény: szszabi77 (30478)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30479

Régen kisvárda környékén volt, abban az irányban tapogatózz. De manapság már nagyon kevés helyen keresik a  háztáji nyulat felvásárlásra... 

Előzmény: kori23 (30476)
szszabi77 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30478

Sziasztok. mi lehet az oka hogy nem akar egyik anyám se megelleni pedig fel veszik a bakot 1hét után meg ha berakom őket megint a bakhoz akor sírnak 3 anya van és mindegyik ezt csinálja 2-3 hét után meg megint felveszik. lehet hogy a bakkal van baj?

N.Jani Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30477

KISÁLLAT-KIÁLLÍTÁS

a V-042. számú Pécsi Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület szervezésében

Helyszín: Pécsi EXPO Center Kiállítási Kozpont /Pécs, Megyeri út 72./

Időpont: 2013. november 29. -  december 1.

kori23 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30476

Sziasztok.Valaki tud Sz-Sz-Bereg megyében nyúl átvevö helyet,már ami üzemel is?

G.Zoli Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30475

Végre nálam is leellett két anya. Nemrég még épp azt írtam nem akarnak szaporodni, erre kettő is megellett. Úgy látszik erre a hűvösebb időre vártak mert egész nyáron nem volt kisnyulam. A kis keverékem ládába ellett de a pannon egy szép nagy üregbe amit be is takart. Már csak a magyar óriásnak kellene egy sikeres fedezés. Bár hétfőn egy kis segítséggel töbször is párzott erre ma megint. Vajon mi lesz ebből :)

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30474

Na, ma pont láttam az egyik anyámat szoptatni, és lencsevégre is kaptam. majd később felteszem a képet/videót :D

Qman74 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30473

A nyulaim áll 10-11 ritkán 12ellenek,néha előfordul 1 lemaradott ezeket elég korán kiszúrom és megy a macseknak.

Korábban már írtam,hogy az anyáimat hogy válogatom.Úgy gondolom-látom nem gond nekik ennyi kisnyúl.

Három hónapos korukra bőven elérik a vágósúlyt.

Előzmény: juhosttt (30472)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30472

Értem én hogy 1-2 anya esetén meghagyod, de azért ha mérlegelsz, hogy mennyivel több ideig tartod, mennyivel több takarmány fogy, mennyivel több a munka, ha már anyánként 3-4el több van, az már legaláb 8al több nyúl, aminek több hely kell, egybezárva nagyobb a betegség kockázata stb.

Na végeredményben lesz 20-25 icipici nyulad, ami lehet 4-5 hónap mire eléri a minimális vágó súlyt, mert hát idő van, takarmány van minden van, De ha 2x fialtatol alacsonyabb számmal, akkor lehet az előzően kidobott nyulakat újra felneveled, azzal a takarmánnyal, amit nem evett meg az általad meghagyni szánt nyulak.

De ha 2 hónap alatt éri el a vágó súlyt a kevesebb nyúl, akkor rövidebb idő alatt több nagyobb egyedeket kapsz. A megmaradt takarmányból meg a következő szelektált alom eltartható.

De a szelektálás se úgy megy, hogy amelyik szép színű az marad... Ha precíz akarsz lenni, egyesével le kell mérni és csak a legnagyobbakat hagyni meg.

Előzmény: Qman74 (30470)
szabojozsi64 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30471

Na, ez szelekció! :)

Előzmény: