Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34218

Előzmény: Törölt nick (34215)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34217

Szia, Regi!

Gratulálok! 16 db-ot fialt? Elképesztő! Az a 10 is bőven elég lesz neki felnevelni. Regi! Elpusztult! Csak ember hal meg. :-(

Előzmény: M.Regi83 (34214)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34216

" ha elöjönnek a fészekböl." Ne várd meg. A fialást kővető napon vizsgáld át az almot, célszerű, mert előfordulhat elhullás és ha nem szeded ki fertőzést okozhat!

Előzmény: vadtas (34213)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34215

Apa És az ö Utódja! 5 hónapos! 

M.Regi83 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34214

Sziasztok!!! Meg vannak az idei év első kis nyulai.2 házi és egy törpe anyám fialt most az egyik 9 db-ot abból 3 sajnos meghalt a másik 16 db-ot 1 meghalt 3 pótanyákhoz lett rakva és a törpe nyuszim 6 db -ot és 1 meghalt. 26 újszülött nyuszikám van most.

Sziszi és a 16 picúr

Elli  itt még a 9 picúrral

Fifi az 5 picurral

vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34213

jó neked, hogy ilyen gondjaid vannak, én örülök, ha már 8-9 utod van 1 fészekben. Nekem meg a másik tesoja szintén elöhasu kisasszony 10 nappal korábban fialt le 5 napja kicsit korainak tartottam, be is irtam, de csak a mai beirás után néztem h melyikeknek kell ezen a héten fialni, és látom h ez is itt szerepel, és leghamarabb 4ike a kiirt ideje, de a fészek mozog, és nem is büdös, de ugy betette a belsö sarokba, hogy csak zseblámpával látom épp annyit, h mozognak e benne v sem a lakok. Nem tudom mennyire lesznek életképesek, majd elválik, ha elöjönnek a fészekböl.

Előzmény: Ladybee (34210)
vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34212

Az elöhasunak azt nevezzük ami elsőnek ellik, vagy fial. Nem az első alombol nevelt kicsiket. :-) A nyulak meg fialnak, mert általában 2nél több utódot hoz a világra egy alkalommal. A fejleszorítás viszont nagy ötlet volt, köszönöm, ma nézem az anyát mert megin betettem, de az istenért sem állt meg a baknak. Hát kivettem és megtekintettem az ivarnyílását, és látom, hogy igencsak randizni való a hangulata, csak ezt ö nem tudja, hát visszatettem, és amikor felém fordult benyultam és ovatosan lenyomtam a fejét, egyszer felvette, és békén is hagytam, de nem csinált semmit onnantol kezdve mint a jó búgós koca meg se moccant, kb 5 perc alatt még 7x felvette, biztos a siker szerintem :D

Előzmény: japipapi (34208)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34211

Milyen nyulak ezek? Szerencsére nálam ritka a 14-es alom, jobbnak tartom a maximum 8 db-ot, de még 10 is esetenként el megy. Úgy gondolom  8 pirinyónak jut kaja, egy sem éhezik, 8 csecsbimbó szokott lenni. A sok megterheli az anyát, már a vemhesség alatt is, szerintem rosszabb, mint a sűrített fedeztetés. Ez valami nem normális "génmódosított" nyuszi lehet! :-)

Előzmény: Ladybee (34210)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34210

Én is egyszerre pároztatok, de 12-15-ös almok születnek, nincs hova dajkásítanom, max. a kutya tányérjába...

Előzmény: japipapi (34209)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34209

Szia!

Javasolnám, lehetőleg mindig kettesével minimum pároztasd. Azért, mert így van esélyed esetleges dajkásításra. Volt olyan, nem is ritkán, hogy egyik anyám rendszeresen 14 db nyuszit fialt, a másik pedig 3-4 db-ot. Ehhez adtam 3-4 idegent, szépen felnevelte, a "sokfias" pedig -csökkentve-, ilyen módon szintén biztonságosan tudott nevelni, mindegyiknek jutott tej. 

Előzmény: Lilatigris (34207)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34208

:-)

Az első fialásból származó almot konyhára nevelem. A második fialásból már lehet kinevelni a következő generációt, de a párja mindig idegen lesz. Tehát vannak saját nevelésű anyák és bakok is, de ismétlem, a párjuk mindig idegen, persze veszek süldőt anyának és baknak valót is. A harmadik frissítésnél már nyugodtan vissza lehet térni az eredetihez, hisz akkor már minimális  testvér házasság.

Előzmény: kemorgo (34205)
Lilatigris Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34207

Szia!

Köszi a segítséget. :) 3 hét múlva ellik a másik, de remélem addigra már nagyon tapasztalt leszek. :D

Előzmény: kemorgo (34206)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34206

Üdv a fedélzeten :D

Hát én már félidőtájt be szoktam rakni, nekem az anyáim akkortájt kezdenek idegesek, nyugtalanok lenni, ha nincs benn. Már mindenképpen rakd be és tégy elegendő alomanyagot is neki, hadd csinálja meg, ha akarja a fészkét. Volt olyan anyám is, aki csak fialás előtt fél órával volt hajlandó foglalkozni a fészekkel első fialásakor, már azt hittem, gond lesz. De nem volt semmi. Azóta ő is "megjavult" :D

Ha szerencséd van, és jófajta anyát fogtál ki, akkor ösztönösen tudni fogja a dolgát.

Én az első elléseknél azért állandóan a nyakukra járok, ha gond van, tudjak beavatkozni. De még eddig nem kellett, tuti csak szerencsém van, és jó anyák.

Elméletileg 30 nap a vemhesség, de néha, valamiért 1-2-3 napot is ráhúznak. Addig még nincs gond, ha nincsenek meg a gyerekek.

Sok szerencsét neked és a nyuffodnak, bő gyermekáldást és sok tejet a mamának :D

Előzmény: Lilatigris (34204)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34205

Papi!

Csekély értelmű kutyakölyök vagyok még, kérlek, világosíts meg, mit jelent az, amikor azt mondod, hogy előhasiakat nem tartasz?

Eddig én úgy tudtam, hogy az első fialása előtt-alatt hívjuk előhasinak.

Ha nem tartasz, akkor nem saját nevelésű anyáid vannak? Mindig újakat veszel? Másként hogy?

Nekem ez a második szezon, de a tavalyi anyaveszteségem miatt mindig van egy tartalék anyám. Október végén született, most két hetes hasas. Ha valamiért nem válik be, kap még egy esélyt, ha akkor se, akkor fazék :D

Előzmény: japipapi (34202)
Lilatigris Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34204

Sziasztok!

27 napos vemhes a nyulam, mikor tegyem be az elletőládát, ott szoktatok lenni az ellésnél mint a kocánál, vagy ő megoldja egyedül? Első ellése a nyúlnak, nekem meg az első nyulam. :)

jojcye44 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34203

Üdv.Az lenne a kérdésem,hogy ha oltani akarom a nyulakat ( vitamin, mixo ellen) akkor milyen gyógyszert vegyek,vényköteles-e?Milyen dózisba adjam és hova?És a kicsiket milyen korba olthatom le....?

japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34202

Nem tapasztaltam semmiféle stresszet. A természetben sincs szabályozva az anyáknak, hogy mikor pározzanak. Préda állat. Nekik genetikailag muszáj pározniuk, hogy fajuk fennmaradjon., akkor, ha biztosítottabb az életfeltételük, miért ne? A nagy nyúl gazdaságokban mindig így csinálták, 6-7 fedeztetés után az anyát kivágták.( Dr. Holdas: Nyúltenyésztők kézikönyve.) Én nem vágom ki, 3-4 hónapot pihentetőbe tartom és csak a második évben szelektálom, ha muszáj. (csökken az alomszám)

Elő hasúakat nem tartok, valahogy ez rögződött, amikor tanultam. Ezeknél fordul elő többségébe a gyenge utód, a kannibalizmus, betegségekre fogékonyság. Nem állítom, hogy mind ez igaz, de már nem tudok változtatni, öreg csont inkább eltörik, mint sem hogy hajoljon! :-))))))

Előzmény: vadtas (34201)
vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34201

nem semmi havonta fialtatni, de az a 4 hét nem kevés a választáshoz? És ezt hogy sikerült megoldani, hogy ne stresszeljenek nagyon a kicsik? A fejlenyomást nem ismertem, jo tipp, kiprobálom, bár már lehet alkalmaztam anélkül h tudtam volna mit csinálok, mert az egyik elöhasunak a fejét egyszer leszoritottam, mert csak azt értem el és a bak szo szerint megeröszakolta, de már 2 hetesek a kicsik, és jol vannak, csak én azzal voltam, hogy csak megállítottam neki, hogy ne ugorjon mindig ki alola. Én is adok füzgallyat a nyulaknak, föleg télen, mikor nincs más zöld, és csak csemegének a zsengébb hajtásokat. betolják mind egy szálig. 

Előzmény: japipapi (34197)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34200

Szia!

Erről nem hallottam, köszönöm. Ilyenkor, tavasszal a vékony fűzfa ágakat is adom nekik, szívesen eszik.

Előzmény: Ladybee (34198)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34199

Szia!

Igen, már valamikor írtam. A fűzfa levele, ha kap egy kis fagyot, jól pereg. Ha nem esik az eső 1-2 nap alatt csontra szárad, mindig délután gyűjtöm és zsákolom. Rengeteg gabonás zsák kerül, mert eű. ok miatt nem veszik vissza, viszont ilyesmire alkalmas. Pl.: a kikelt csibék, fürjek pár napig kiterített zsákon élnek, jó, mert nem poros, meleg és nem csúszik. ha tele trágyázzák, egyszerűen kidobom, megy a kazánba, vagy nyáron katlanba, állatoknak főzni alkalmas.

Visszatérve, a fűzfalevélnek nincs nagy beltartalma, inkább csak ballaszt anyag, rágcsálni való, a széna állandóan előttük van. (nálam lucerna)

Most éppen begyűjtöttem egy csomó szőlő venyigét, nagyon szeretik, ha kiszárad, aprítom, megy alomnak, majd trágyával keverve komposzt. Mindent lehet hasznosítani.

Előzmény: eloper (34196)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34198

Fűz, akác nagyon jó, nálam a papagájok is kapták. Van benne egy gyenge hatású alkaloida, mely rokon az Aspirinnel (a kínai fűzben több van).

Előzmény: eloper (34196)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34197

Szia!

Én több módszert szoktam alkalmazni. Az idei enyhe tél miatt a sűrített fedeztetést alkalmaztam. Fialás után másnapok megy a bakhoz, az eredmény 100 %-os. Nem kell udvarolni a baknak, az anya azonnal párzásra kész. 12 anyám bődületes mennyiségi utódot fialt és nevel, persze minőségi kaját kapnak, táp nélkül. Az egyik fagyasztóm már tele van. Az utolsó pároztatás májusban lesz, azután októberig pihenő. Az újonnan beállított anyákat ivarszín változást figyelem, ha mély vörös a "bemenet", biológilag  kész, de nem akar megállni, kicsit segítek, fejét enyhén lenyomom, ennek katására farát emeli és a baknak van útja. Másodszor már nem kell segíteni, "tudja" mit kell csinálni. Ezek után már a ciklusokra ügyelek, a ketrecekre írom fel a dátumokat, pl.: P (párzás) 03.15, F (fialás) 04.15. 12 db (alomszám)

Előzmény: vadtas (34194)
eloper Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34196

a fűzfa levelét adod a nyulaknak enni ? Még nem is hallottam, de jól hangzik. És szárítva v, hogy ? Tárolod is?

Előzmény: japipapi (34195)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34195

Sajnos én már nem jutok hozzá, a zártkertekben az öregek művelték a földet, sokszor a kukorica szárat megkaptam, munka fejében. Szénát nem mellőztem, de rágcsálni nagyon jó volt a nyulaknak, télen, sőt ették a libák is, mersze csak a levelét. A csupasz szárat leaprítottam géppel, azzal almoztam, kiválogatták még a javát. Mióta nincs, ősszel gyűjtöm a fűzfa levelét, persze nem a beltartalom miatt, hanem a változatosság érdekében.

Előzmény: vadtas (34144)
vadtas Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34194

ha választási az anya akkor 5 perc és kész a pároztatás, de az uj anyák kéretik magukat, így azokat nem szoktam megvárni, h méltoztasson felvenni a bakot. Ha eléri a kort, és a sulya is megvan beteszem 2 napra lesz ami lesz alapon, annyi idő elég kell h legyen ha benne az akarat, és ilyenkor nem nézem. felirom az időpontot, és 1 hét mulva ujra 2 napra beteszem, kivétel, ha az anya jelzi h vemhes, akkor kiveszem, és várom a kicsiket. Csak hogy volt olyan anya amelyik nem vemhesült de vinnyogott ha a bakhoz tettem, és vártam a nagy semmit. Azota minden héten 2 napot töltenek a baknál fialásig az uj anyák, ha vinnyog, ha nem. És majdcsak megfial egyszer. Szoval ezért gondolom, h esetleg vemhes lehet, mert még utána minden héten volt 2 napot a baknál.

Előzmény: Mészáros Barna (34193)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.29 0 0 34193

Szia!Nem szoktad nézni hogy felveszi- e?

Előzmény: vadtas (34192)
vadtas Creative Commons License 2014.03.29 0 0 34192

Most néztem a nyulas füzetem, és ezek az anyák még a régi modszerrel lettek üzetve, a bakhoz választosak voltak, mert megcsillagoztam az uj modszereseket, és még bőven van idejük. Mindenesetre örülök a nagyobb alomszámoknak, ezek szerint még várnom kell az eredményre, csak ma csekkoltam a fészkeket, és megörültem a nagy almoknak :) Lehet a jo idö teszi de kissé szétszortabb vagyok, mint általában. Az előhasu anyám meg még azota sem vette fel a bakot, randiztatom minden nap, de ugy sír mintha még vemhes lenne. Lehetséges h felvette a vemhesség alatt, most hagyom érvényesülni, hátha kitol pár kicsit 1 hét mulva. 

Előzmény: vadtas (34191)
vadtas Creative Commons License 2014.03.29 0 0 34191

Hello én voltam aki érdeklődött miként lehet növelni az alomszámot 1-2 db-bal, mert átlagban 6-7 kicsi volt az anyák alatt. Na annyit változtattam hogy nem a bakhoz választom le azonnal, hanem ahogy javasoltátok egy nappal választás után randiztattam tapsival, és meglett az eredménye 8-9 kisnyul van a fészkekben, még a ráduplázást probálom meg legközelebbi ciklusban, kíváncsi lettem az eredményére :-)

Előzmény: kemorgo (34184)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.29 0 0 34190

Köszönöm szépen,gratulálok ,jó az állomány!Sejtettem ,hogy Dóritól van.Nemrég én is vettem egy kék tarka bakot és debreceni fehér anyákat pároztattam vele. Ma 3 hetesek.

Előzmény: stoffi55 (34189)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 34189

Német óriás tarka kék bak 2 hónapos Szadáról Dóriéktól

német óriás tarka fekete lányok a bakkal nem rokonok

debreceni fehérek Ladybeetől első a bak utána a lányok

lepketarka keverékek már nálam születtek 01.18

Előzmény: Nagy-Imre (34185)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34188

Kösz, beszéljünk.

Előzmény: Törölt nick (34187)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34187

Holnap írok privátban.

Előzmény: Ladybee (34186)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34186

Be kellene állítanom egy újabb bakot, mert amit a szomszédnak hoztam, azt minden falubeli anyával összehozza, így én már oda nem engedem az állományomat. Egy bakért nem mennék Debrecenbe. Valami cserén gondolkodom.

Előzmény: Törölt nick (34181)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34185

Most felkeltetted az érdeklődésemet :-).Esetleg raksz fel képet a kék bakodról?

Előzmény: stoffi55 (34183)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34184

Na, ezt elmesélem. Olyat láttam, amit ritkán.

Ugye, a múltkor volt téma, hogy keveset fialnak néhányunknál a nyuszik, és akkor mondtam, hogy biztos, kövérek voltak az anyák, nálam a második eresztés már kifogástalan volt, mostanra fialt ősz óta harmadjára az egyik, és délelőttre meglepett -  mert csak holnapra vártam, ő az, aki hajlamos akár két-három napot is ráhúzni a kiírásra - 11 kis gombóccal. Vagy gömböccel, mert jó kis dagik.

De nem erről akartam írni, csak kicsit szószátyár lettem :D

Ugye, nálam az a menetrend, hogy hat hetesen kiveszem az anyát, a gyerekek maradnak a helyükön, második nap megy az anya a bakhoz, utána nem szoktam visszatenni a gyerekekhez, mindig külön lakosztályba marad. Akkor, bár bocsi, nem tudom, ki írta, elfelejtettem a nicket - azt írta, hogy ő vissza szokta rakni még a gyerekekhez.

Na, szerdán kivettem Haribót a gyerekektől, egy emelettel lejjebb költözött. Csütörtökre már minden baja volt, rázta a rácsot, ugrált, csapkodott, az önitatót rángatta, nem fért a bőrében. Nem akartam Papussal csak ma összehozni, így gondoltam, berakom a gyerekekhez, mert biztos az a baja. Hát ne tudjátok meg, a 9 lurkó rárontott, és szó szerint letámadták, ő meg engedte őket szopni. Hát ezek már igen csak nagyocskák, és nagyon vicces, már-már ijesztő volt látni, ahogy beterítették az anya alját, és vadul szoptak. Jó sokáig állta, aztán arrébb ugrott, és már párzó mozdulatokkal űzte a gyerkőket.

Ennek örömére összeengedtem Papussal, nagy élmény volt, azonnal megállt, megvolt kétszer. Kivettem, és még mindig rajta volt, nem találta a helyét, ennek örömére elengedtem az udvaron őket, egy jó nagyot hancúroztak még az udvaron, kergetőztek, játszottak.

Ma estere már megint minden baja volt, ennek örömére visszatettem a gyerekekhez. Azonnal beállt pozícióba, megszoptatta őket, közben nyalogatta őket, nagy volt az öröm. 

Ennek örömére akkor még köztük hagyom pár napig. A gyerekek degeszre szopták magukat.

Az előző fialásnál nem tudtam hat hétre választani, valami nyolc hétre választottam őket, így jött ki a matek :D

Úgy látszik, neki van igénye van arra, hogy tovább maradjon a gyerekekkel. Bánom is én? A gyerekeknek nem árt, így most ezt is kipróbáljuk, aztán majd kiderül, hogy jobb-e így, vagy nem.

Csak azért írom le mindezt, hogy számomra hihetetlen volt megtapasztalni, hogy milyen, amikor valóban ivarzik az anya, hogy mennyire másként viselkednek egyedenként. Ő volt amúgy aki mélyen és komolyan megharapott, mert spaklival takarítottam az akkori helyén, egy vasketrecben. Mégis, egy abszolút kezes, simogatást igénylő nyuszi lett, aki etetéskor is inkább simiért kuncsorgott. Ahány anya, annyiféle :D

stoffi55 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34183

Szépek a debreceniek nincs velük semmi gond.

De vasárnap hoztam Szadáról 3 lepketarkát és ezek az igazi kedvencek.

Főleg a kék zsanet kis bak.

Előzmény: Törölt nick (34181)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34182

Mostanában hoznak majd nekem 12 állásos ketrecet, (mondjuk a srác már 2 hete egyfolytában hozza, remélem lesz belőle valami), azokat szerintem egybe fogom nyitni, így inkább 6 db kényelmeset kapok majd. De mivel látatlanban veszem meg, így szerintem ezek a hízlaló ketrecek lesznek és a tenyészállatoknak meg külön szeretnék fejenként 1 nm-es helyeket csinálni.

Olvastam, hogy van aki akácból csinált ilyet, ami biztos nagyon tartós, bár elég drága is. Bár ha azt veszem, hogy az ára duplája, mint a fenyőnek, de az élettartama kb. 4-5-szöröse, akkor szerintem megérné. Még esetleg úgy is, hogy az oldalfalak fenyő, meg a teteje is, és csak az alja akác. A ketreceket úgy is tető alatt tartanám, 3 oldalt a szél ellen védve.

Az OSB lapról, meg a CK lapról nem túl jó a véleményem, bár elég jól és gyorsan lehet velük dolgozni, de gyorsan tönkre is mennek. Na és azok sem olcsók. Sajnos nekem vennem kell őket, nincs hozzá forrásom.

Előzmény: stoffi55 (34178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34181

A debrecenikre, amiket Ladybee-től hoztál.

Előzmény: stoffi55 (34180)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34180

Melyik nyulakra gondolsz,mert 3 fajta van

Előzmény: Törölt nick (34179)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34179

Az ólat már én is dicsértem, most a nyulak iránt érdeklődöm. Hogy vannak, hogy tetszenek? Elégedett vagy velük?

Előzmény: stoffi55 (34178)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34178

Szia

Fenyőből készültek,egyáltalán nem a legtartósabb anyag de ez ingyen volt

és szerintem pár évet (remélem) kibír.

Ezek ládák voltak és azokat bontottam szét.A rács pedig tölgyfa.

Van pár asztalos gépem és szeretek barkácsolni.

Minden ingyen volt csak a zsanért kellett megvennem.

Előzmény: Chani2 (34177)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 34177

Kedves Stoffi!

Nagyon tetszenek a ketreceid! Milyen fából csináltad őket? Mennyire tartós ez a fajta megoldás?

Elnézést, hogy itt kérdezem, de nincs publikus e-mail cím megadva a nevednél!

Előzmény: stoffi55 (34101)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34176

3 mm-es, horganyzott táblák. Biztos, hogy nem csak Tatabányán gyártanak ilyet.

Előzmény: Törölt nick (34173)
tp329 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34175

Ilyen rácsot én is használok, azt, táblában vettem anno, de az szerintem nincs 2 mm-es anyagból. Majd este megmérem, ha nem felejtem el :-(.

Az 80 centi széles és középen alátámasztva teljesen jó.

Előzmény: Törölt nick (34174)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34174

Ezt néztem, szerintem az alsó képen van.

És köszönöm, amit írtál, értem...

http://www.xn--nyletet-71a20f.hu/cikkek/nyultartas-eszkozei/ponthegesztett-racsok/

Előzmény: tp329 (34171)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34173

És ez milyen átmérőjű drótból van? 2 vagy 3 mm-esből?

Előzmény: Ladybee (34172)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34172

Egy fészekalj választási nyúl alapból 15 kg, és nőnek. Ilyen profilt keress, ezt elegendő méterenként alátámasztani, erős, a lábát nem bántja.

Előzmény: Törölt nick (34170)
tp329 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34171

Értem én, de nem írod, hogy milyen rögzítés mellett, mekkora felületet gondoltál?

Semmi alátámasztás?

Gondolom, legalább 1 m2-ről van szó. Érzésem szerint erősen fog rugózni és megnyúlhat a közepe, lentebb hálót írtál, az tuti megnyúlik, ha rácsra gondoltál, akkor a 2mm elég erős anyag a 30-35 kg nyulat elbírja, ha jól ki tudod feszíteni, de merev padlót nem ad és a nyulak okozta dinamikus terhelés a rögzítési pontkat nagyon igénybe veszi. Két 10-es betonvas merevítéssel viszont biztos jó lenne.

Előzmény: Törölt nick (34170)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34170

Találtam a nyuletető.hu-n is egy 2mm vastagságú huzalból készültet, viszonylag elérhető áron. 

Én arra (!) vagyok leginkább kíváncsi, hogy elbírja-e a 2mm a nyulakat, elég erős-e???

pajaca Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34169

Én amikor a vadászgörénynek csináltam ketrecet, akkorvmi ilyesmit vettem http://www.murardrot.hu/hu/ponthegesztett_keritesek

Ha jol tudom 2*1cm-es teglalapokbol áll és nagyon masszív.

Előzmény: Törölt nick (34166)
Deryan Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34168

A picik a képen  26 naposak.

Előzmény: csabanoble (34163)
tp329 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34167

Esetleg:

http://www.sodronykotel.hu/index.php/drotkeritesek

http://ponthegesztettracs.freewb.hu/

A szállítást nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (34165)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34166

Véleményetek szerint a 2mm-es átmérőjű horganyzott drótból készült háló elég erős, vastag, elbír egy alom növendéket vágásig?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34165

Taposórács után keresgélek a neten. A nyuleteto.hu-n található műanyag rácstól olcsóbb, gadaságosabb megoldást keresek, de nem igazán találok, csupán ilyeneket:

http://kutyakifuto.hu/termekek_es_arak.html#nyul_ketrec

Esetleg valaki tudna segíteni tippekkel, címekkel? Olyan megoldás érdekelne, ahol a szállítás megoldott, mert másképp drágább lenne a leves, mint a hús....

Deryan Creative Commons License 2014.03.27 0 0 34164

Az anya fajtiszta német nagyezüst. A kicsik keverékek. Ezek a hátán a kisebbek. Pontosan most nem tudom megmondani mennyi idősek. kb. 3 hetesek múltak.

9-et fialt. A két legnagyobb sajnos kihűlt. Szoptatás közben a fagyos hajnalban valami megzavarta az anyát szoptatás közben és magával ránthatta őket. A 3.-at sikerült megmenteni. A maradék (7 db.) szép, egészséges, szépen fejlődnek. Van közöttük egy kis töpörtyű is.

Előzmény: csabanoble (34163)
csabanoble Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34163

Viszonyítási alapként kérdezném kb mennyi naposak a picik?
Szép egészségesnek látszanak és az anya is alaposnak látszik.
Szeretném az ólat én is napossá tenni.

Előzmény: Deryan (34161)
Deryan Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34162

Egy kicsit jobb felvétel a napozó nyuszikákról.

Deryan Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34161

Napozó nyuszikák, rakás nyuszika.

Deryan Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34160

Így már világos! Köszönöm a részletes választ! - Fantasztikusak ezek a nyulak!

Előzmény: csabanoble (34155)
DR Weiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34159

Eladó 5db 7 hetes Magyar óriás vadas nőstény nyúl!

Érdeklődni csak telefonon: 0620-5616985

pockorocki Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34158

Durva, de ennél sokkal rosszab körülmények közt is tartanak, szaporítanak nyulakat.

Jön a húsvéti nyúlbiznisz,  ennek okán nálam is jártak törpenyulakért, de elhajtottam mindenkit a retekbe. Lehet jönni nézgelődni - csak nézgelődni - , de egy-két napos kedvenceket ne állam keressék.

Előzmény: Mathias23 (34157)
Mathias23 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34157

Megrázó és döbbenetes videó, csak erős idegzetűeknek ajánlott.

http://temaborze.hu/2008/11/24/1462

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 34156

Visszaolvastam, most már értem: dajkásítottál, és az anya mindkét almot egyidőben neveli gondosan.

Szuper, jó anyát fogtál ki, gratula!

Előzmény: csabanoble (34155)
csabanoble Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34155

Az anyának megvan az ellető rekszben szokott helye hol már 2 családot kihirdott és felnevelt.
Ide tépett szört a sajátjainak.
Oda tettem be a három kicsit.
Onnan kirakta őket a ketrec elülső részébe egy nyugodt sarokba mert a saját csemetéinek készített helyet.
Eteti is őket mert már a mai nap volt a 4. nekik az új helyen és nem hullot el egyik sem.
Most kezd nyílni a szemük.
Figyelgetem őket nem láttam még szilárd táplálékot enni.
Az újjak is jól vannak.

Előzmény: Deryan (34147)
erdiember Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34154

Hát például a nap kiszívja, vagy a nyúl széttépi, ha eléri! 

Előzmény: Ladybee (34152)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34153

Lehet, hogy túl erős felépítésűek arrafelé a szúnyogok....

Előzmény: Ladybee (34152)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34152

Mi történik a szúnyoghálóval, amit évente cserélni kell ? :-)

Előzmény: erdiember (34151)
erdiember Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34151

Üdv! Én sem oltok. Évek óta szúnyoghálót használok. Igaz évente cserélni kell, de szerintem megéri! 

Előzmény: vadtas (34133)
Deryan Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34150

Hm. akkor nem szoptat...

Előzmény: Pumi89 (34148)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34149

Szia! nem mondta ,senki sem ,hogy táp nélkül.Debreceni fehéret táppal ajánlatos nevelni ,hogy ki használjuk a fajta kiváló súlygyarapodását.

Előzmény: vadtas (34145)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34148

szerintem úgy érti, hogy hanyagolja vagy egyáltalán nem törődik velük, mert készül az új alomhoz.

Előzmény: Deryan (34147)
Deryan Creative Commons License 2014.03.25 0 0 34147

Az anya igen védelmezi őket morog rám pedig igen kezes nyuszkó.
Félre is tette őket a mai nap mert elkezdte tépni magát a következő alomhoz.

Nem értem. Lsz. bővebben megfogalmazni!

Előzmény: csabanoble (34143)
eloper Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34146

szia!

Én sem oltom a nyulaimat, én ezt az elektromos RAID -et használom a melléképületbe. Azt amit lehet utántölteni a folyadékost, már figyelgetem a boltokban, mert tavaly gyorsan elvitték. 30 napra ad védelmet nyújt szúnyog és légy ellen. Nekem bevált eddig. Szerencsére, de most éppen arra gondoltam , hogy elviszem őket orvoshoz beoltatni.

vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34145

Szerintem táp nélkül 1-1,2 kg körül lenne 2 honaposan, így nem az a minimum. 

Előzmény: Nagy-Imre (34140)
vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34144

tartalmaz rostot az biztos, nálam is szoktak kapni néha megeszegetik, de a leveles szárat jobban szeretik, annak is inkább a szárát rágják szét. Én tavaly vettem 3 anyánakvalot, és ahonnan vettem ez volt télen a fötakarmány. 

Előzmény: Pumi89 (34139)
csabanoble Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34143

Szeretnék egy tapasztalatot megosztani veletek.
Volt egy Óriásmagyar anyám mej 15 picit ellet.
Szép lasan 3-ra fogyott a pisk létszáma.
Minden nap figyeltem őket, minden nap 2-3 picit vettem ki holtan az állományból.
A matek szerint 2 pici hiányzik, gondolom megette mert már az első elhullotban is láttam harapás nyomokat.
Sajnos az anya elpusztult , 3 napig nem evett és a kezeim között múlt ki.
Maradt utána 3 pici akik 10 naposak voltak.
Átraktam őket egy most fialló anyához gondolva megindúlhatott a tejtermelődés, ennek már 4.napja.
Kicsit soványkák a hejzethez képest, de életképesek.
Az anya igen védelmezi őket morog rám pedig igen kezes nyuszkó.
Félre is tette őket a mai nap mert elkezdte tépni magát a következő alomhoz.
Sok szerencsét nekik.

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34142

Csákó!A kukorica szár annál értékesebb minél frissebb,ha sokat ázott,sokat "állt kint" akkor elég silány beltartalmi értéke van neki. Ha szeretik adhatod nekik persze csak akkor ,ha nem penészes stb. a tapasztalat az ,hogy elég hamar ráunnak és pocsékolják.Én a jó szénát nem váltanám fel vele.

Előzmény: Pumi89 (34139)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34141

Szia!A vakcinától való elhullás nem jellemző,legalábbis annyira ritka lehet hogy még nem hallottam róla.

A Nem megfelelő oltástól viszont meghalhattak a nyulak pl: ha levegőt oltasz bele tuti meghal.(Nem akarok itt találgatni de szerintem az öregnek attól haltak meg.)

A legbiztosabb ha beoltod őket és nincs benned a rossz érzés ,nyugodt vagy és az állataidnak sem esik baja ezen a téren.

(Én egyszer 1 héttel későbbre tologattam az oltást és mire másnap oltottam volna őket láttam hogy betegek és akkor már hiába oltottam volna be őket ,vágni kellett őket lefele.)>>>>Ez nem jó főleg mikor a tenyészanyagnak nevelgetett állomány kapja el.(..Bosszantó)

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34140

Ennyi idősen ez a súly minimum ennél a fajtánál!

Előzmény: vadtas (34132)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34139

Sziasztok!

A bálázott kukoricáról mi a tapasztalatotok?

Kíváncsiságból adtam ma a két nyuszinak és megőrülnek érte. Még a bak is imádja pedig elég válogatós a kicsike :D a szénát pl meg nem eszi.
Szerintetek ez  is tartalmazza azt a rost mennyiséget mint a széna?

Deryan Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34138

Lehet, hogy az anya túl fiatal volt s nem tudta kihordani a kicsiket. Meg is üthette magát... Tény hogy elvetélt. Szerintem hagyni kell  pihenni s csak azután újra pároztatni. 

Előzmény: mazsyné (34115)
jojcye44 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34137

Válaszoljatok lécci. Én is kíváncsi lennék mi lehetett ennek az oka.

Előzmény: mazsyné (34115)
vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34136

Értem csak kíváncsi voltam mennyivel jobb a tiszta tápos hízlalás, és mennyire éri meg. De rájöttem h sehogy sem éri meg odaadni a felvásárlonak a nyulat 400 ft/kg áron. Egy ismerösömnél mire eléri a nyul azt a 3-3,5kg-t 10kilo táp fogy el 1 nyulra vetitve, az a jelenlegi ár mellett 1250 ft/nyul a táp ára, és még ebben nincs is benne az anya szükséglete, a többi takarmány csak hogy mást ne említsek. Maradok a hagyományos modszernél, igaz sokkal lassabban lesznek 3 kg-sok, de ilyen tápár mellett nincs miről beszélni. 

Előzmény: Ladybee (34134)
Mathias23 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34135

Szia, szerintem hagyd őket, egyik ismerősöm több email-t is írt nekik egyikre sem válaszoltak.

Előzmény: momyka (34120)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34134

6 hetesen választom, az anya megy másik ketrecbe szülni. 8 hetesen már szűk nekik a hely, ezért két egymásba nyithatóba teszem át őket. Tápot ad libitum kapnak, de előbb fogy el a zab, árpa, továbbá lucernaszéna, fűszéna, sárgarépa, káposzta, fonnyasztott friss zöld naponta többször. Ezek itt 13-an voltak, amelyiknek 10 volt azok nagyobbak voltak ennyi idős korukban. Nálam két kg alatt van az  1 kg élősúlyhoz felhasznált tápmennyiség.

Előzmény: vadtas (34132)
vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34133

Ki az aki nem szokott oltani szunyog ellen? ti mit használtok? A faluban van egy öreg, sok éve nyulazik, és ő mondta nekem tavaly, hogy ő nem oltja miota ilyen drága az oltoanyag. Pedig vízparttol 20 méterre lakik, és annyi ott a szúnyog mint a fene. Mondta nekem, hogy az oltoanyagban is ugyanaz van mint ami a  szunyogcsípéssel kerül be a nyulba, és járt úgy anno h az oltásba is belepusztultak a nyulai, és akkor döntött ugy h ö nem fizet azért, h a hatás ugyanaz legyen. Ajánlotta az elektromos rovarcsapdát, vettem is egyet a kazánházba raktam, be is vált, nyáron hetente takarítom, légy ellen semmit sem ér néha odatéved 1-2, de nem számottevő, de a szúnyogra nagyon hatásos! de nem mertem betenni az istállóba a sok szalma széna, meg a nádtető miatt. Oda elég egy kis szikra hogy az egész porig égjen, így inkább nem is kockáztatok. Viszont tavaly nem oltottam lesz ami lesz alapon, és nem volt gond a szunyoggal! Kiraktam ilyen csapdákat, amit még anno a gömörszölösi ökologiai intézetben láttam az ö istállojukban, és azt kell mondanom, hogy nagyon is bevállt. A légy ellen is ilyet használok, és azóta a marhák is nyugodtabbak.Házi szúnyog csapda: Szükséges elemek: 1 csésze víz 1/4 csésze barna cukor 1 gramm élesztő 1 db 2 literes palackban Útmutató: 1.. Vágjuk le a műanyag palackot a felénél. 2.. Keverjük el a barna cukrot forró vízzel. Hagyjuk kihűlni. Amikor a kihűlt, öntsük a palack alsó felébe. 3.. Add hozzá az élesztőt. Nem kell keverni. Szén-dioxidot állít elő, amely vonzza a szúnyogokat.   Mivel nyitott az istálló egész nyáron, ezeket a bejáratokhoz célszerű elhelyezni, Ha megtelt cserélni, és néha ha már nem érzik a szaga cserélni a lötyit benne.  Légy ellen ugyanez a rendszer, csak ott a cukorra én személy szerint cefrét, vagy sört öntök, egy pár csepp ecettel, mert az kiemeli a bukéját :D de láttam már aki cukor helyett a szörpre esküszik. Jó ha a kertben kiakasztod a gyümifára a darazsak ellen is gyümiéréskor, Nálunk a körtefát agusztusban meg sem lehetett közelíteni a sok darázs miatt, egyik este mikor nyugi volt kiakasztottam, másnap meg is telt a rohadékokkal és beledöglött egy csomó :D Szóval kíváncsi lennék ki mit használ aki nem olt, és neki mi a tapasztalata. :D Lehet nem a legszebb látvány de az istállóban szerintem nem ez a lényeg!

vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34132

8 hetesen választod le a kicsiket? Te tiszta tápot adsz nekik , h már ekkorák, vagy keversz valamit. és nálad Kb mennyi tápot esznek meg mire elérik a 3kg-t?

Előzmény: Ladybee (34131)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34131

A nyolc hetesek 1.6-1.8 kg átlagtömeggel új, tágasabb helyükön.

japipapi Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34130

Hát, én is azt díjazom! :-)))

Előzmény: sziporka2 (34122)
momyka Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34129

Köszönöm!

Előzmény: Ladybee (34127)
laller25 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34128

Helló mindenkinek hoztam képet a ma vett kani nyulunkról

Ladybee Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34127
Előzmény: momyka (34120)
Robi912 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34126

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki nem tudja-e véletlenül megmondani, hogy Székesfehérváron illetve Veszprémben szokott-e nyúlátvétel lenni, és ha igen, akkor hol és mikor?

Köszi

sziporka2 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34125

LEGYEN!!!

Előzmény: Mathias23 (34103)
sziporka2 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34124

Szia!

Legye hozzá szerencséd és sok nyulad, amit tudsz kolbászosítani!

Előzmény: Mathias23 (34103)
sziporka2 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34123

Szia!

Alul leírtam hogy én mennyi fűszerrel szoktam alkalmazni a receptet és nekünk így bevált.

Előzmény: balintos66 (34096)
sziporka2 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34122

Szia!

A tavasz miatt csak most jutottam a géphez, ezért csak most írom, hogy a fele bekevert husit mindig kellően megtoldjuk csípőspaprikával és azt csak a fiúk tudják enni a családban.

Előzmény: japipapi (34093)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34121

5 hónapos korban tenyésztésre fogható a kaliforniai ,ha megvan 4 kg.

Előzmény: pajaca (34116)
momyka Creative Commons License 2014.03.23 0 0 34120

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tudja, hogy az Olivia Kft-nél hogyan működik a nyúl átvétel? Van mennyiségi minimum, vagy esetleg milyen papírok kellenek, hogy nyulat lehessen ott leadni?

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Lettikozmi Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34119

Jó estét kívánok mindenkinek!

Új fórumozóként üdvözlök mindenkit. Sokat visszaolvasgatva sok hasznos dolgot és tanácsot találtam. Egy tavalyi bejegyzésen megakadt a szemem,amin egy bizonyos Felvidékinyulász (amint láttam nem túl népszerű személy ) egy nyulának a bírálati lapját tette közzé. Ha ő még itt van a fórumon,szeretném megkérdezni tőle,hogy melyik kiállításon volt a nyula?

A többiektől elnézést a nem népszerű témáért...

Ladybee Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34118

A debreceni fehér bak 20-22 hetes korában tenyésztésbe vehető.

Előzmény: pajaca (34116)
Deryan Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34117

:))

Előzmény: stoffi55 (34113)
pajaca Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34116

Kaliforniai bak hány hónaposan engedhető össze egy anyával?

6-7 hónaposan vagy előbb is?

Végre sikerült beszerezni egy nagyon szép példányt még csak 4.5 hónapos. Április 5-én hozom el (és viszem vidékre), ma csak lecsekkoltam, meg foglaloztam.

ha sikerül rábeszélni az öreget akkor hozok mellé egy másik vérvonalból származó anyát is :)

mazsyné Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34115

sziasztok , szeretném kérni a segítségeteket. lefialt ma reggel az anyám 1 kicsi volt ami ki volt fejlődve de az se a fészekbe volt és már halott volt, a többi pedig ki se volt fejlődve, ugy születtek meg. a kérdésem az lenne hogy egyrészről ez mitől van, a másik pedig azt tudom hogy ilyenkor az anya felveszi a bakot, megprobáltam visszatenni a bakhoz de sír az anya, nyüsszög és sír, ki is vettem nem hagytam nála. a takarmányuk széna, kukorica, zab, tritikálé keveréke és buza, na és persze a háztartási dolgok répa, krumplihély, zöld...

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.22 0 0 34114

Sziasztok!Ugye jól emlékszem hogy 4 hetesen lehet oltani?

stoffi55 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34113

Foltok már nincsenek,az a itató szerelés miatt volt

Előzmény: Deryan (34111)
laller25 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34112

Helló nekem jelenleg 2 anyának való nyulam van de tervezem hogy bövűl a csapat 6 anyára és egy kanira nameg persze veszűnk 25 csirkét és hozzá 1 kakast és 10magyar fehér kacsát +1 gácsirt és 5 anyakecskét és egy bakot és 1 koca malacot és ha sikerűl hortobágyi fehér rackát is szeretnénk szerezni 3 anya és egy kost ez a mi 5éves tervűnk.

Előzmény: japipapi (34029)
Deryan Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34111

Köszönöm a képekben gazdag választ!

Valami hasonlóra gondoltam a földön lévő foltokról.

Előzmény: stoffi55 (34110)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34110

Sziasztok

Gondolom így már egyértelmű a takarítás is

Előzmény: Deryan (34106)
Deryan Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34109

Gyönyörű, arányosan formás bak!

Sok-sok szép, egészséges nyuszikával ajándékozzon meg benneteket! :)

Előzmény: digger, (34108)
digger, Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34108

15 hónapos bak, 7,2-7,5 kg között lesz az ideális. Nem túl nagy, de nagyon arányos, jó formájú bak. Tiszaszentimrei tenyésztőnél született (Kiss Ferenc), egy Király Attila féle bakból, és saját anyából.

Előzmény: Deryan (34105)
Deryan Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34107

:DDD

Nem krumplis zsák, hanem árnyékoló háló. 

http://www.gazdabolt.hu/folia-szovet-muanyag/halo/arnyekolo-halo

Előzmény: japipapi (34092)
Deryan Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34106

Mestermunka!

A takarítás hogyan lesz megoldva?

Deryan Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34105

A szépség adatai: kor, súly? :)

Előzmény: digger, (34104)
digger, Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34104

Hozzám is új "Harcos" érkezett a lányokhoz vasárnap:

Mathias23 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34103

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni.

Előzmény: sziporka2 (34087)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34102

Gratula, szép munka!

Olyan igényes, hogy a belső képekre elsőre azt hittem, szaunát is csináltál a nyulaknak. :)

stoffi55 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 34101

Sziasztok

Hoztam pár képet

A két növendék debreceni fehér Ladybee-től hoztamszintén debreceni bak Ladybee-től

elkészűlt az új ketrec már önitatóval

telepadló kevés ráccsal fából +itató szelepén így építettem be

napi tartály jakabszeleppel hálózatra kötve

vadtas Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34100

Köszi a választ, soká olvastam el, mert eddig meloztam majd holnap akkor ujra randiztatom, mert ma már nem zavarom öket, :-) 

Előzmény: Törölt nick (34079)
vadtas Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34099

Szóval,  nálam az anyának szánt nyulak kb 7-8 honaposan randiznak először tapsival, akkor amikor az egyébként tartott anyákat nem kell pároztatni. Ekkorra már elég nagyok, és biztonságban kihordja a kicsiket, a saját károsodásuk nélkül,. Én 6 hétre választom a kicsiket, és csak utána randiznak ujra. Azért volt számomra váratlan a fialás, mert ugyan tudtam h volt mind3 uj anyának valom a baknál 1 hétig, biztos ami biztos alapon, de az ujraprobáltatáskor ez semmi jelét nem mutatta h vemhes lenne. és én minden héten betettem randizni. Lehet h nem 5 kicsi volt összesen, ennyit leltem meg, mert volt 1 a ketrecen kivül a földön is és lehet h több is kijutott, csak a macskák amik bejárnak megették, ami kinn volt annak is fele hiányzott, gondolom h szétfialt a kicsik meg csak mentek volna ösztönösen a melegebb helyek felé. Azt is gondolom, h az én hibám amiért szétfialt, mert tegnap is randiztattam de semmi jelet nem adott h vemhes lenne, nem vinnyogott, ugyan nem állt meg a baknak, de nem is lapult le. Egyébként maga az anya 6 kg-s most hogy megfialt, és az első fialásnál elöfordul h izgatott az anya, és szétfial, v nem gondozza a kicsiket, de emiatt még nem vágom le ha már 8 honapig nevelgettem. Ha a 2iknál is eljátsza mert elöfordul, h nem tér észhez akkor azt ki kell selejtezni, egyébként attol h 1.nek ilyet csinált, még lehet belöle jo anya :D

Előzmény: japipapi (34090)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34098

A gyógyszereket nem tartom az ördögtől valónak, itthon mindig van trisulmix (coccidiozis ellen) és fenbendanin (férgek ellen), de ezeket csak akkor használom ha baj van, illetve amikor új állat kerül a rendszerbe. Egyébként nem érdemes tömni vele a szerencsétleneket, mert különben amikor kéne, akkor nem fog használni.

Ez az ember gyógyszerekere is igaz, hogy egy náthára nem kéne szedni antibiotikumot, és napi szinten sem megelőzésre, mert ott i shatástalan lesz később.

A tápokat meg a génkezelt szója miatt nem szeretném venni. A baromfiban tuti van, emiatt azt nem is kapnak, mégis felnőnek és szép egészségesek lesznek, mindössze lassabban fejlődnek.

A nyúltápban nem tudom, hogy van-e, de én itt is biztosra mennék, a faluban szinte minden gabonaféle kapható, így nekem ezek beszerzése nem probléma.

Megjegyzem a helyi állatorvos, akitől a nyulak vannak, felhívott, hogy hogyan sikerült az átállás a tápról, mert ő is inkább szénával és gabonafélével etetné majd később a nyulait, de egyenlőre nem akart váltani, számára most az én állományom a kisérleti nyúl. :)

japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34097

Szia!

Ez is egy recept, lehet csökkenteni, de szerintem (nekem) tökéletes. :-)))

Előzmény: balintos66 (34096)
balintos66 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34096

Szia!

Nem írtad el véletlenül a fokhagyma mennyiségét?Kicsit sokallom a 30dkg-ot.

japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34095

Szerintem, igen.

:-) Gyógyszer csak akkor jó, ha betegség van. Lényeg a megelőzés, a megfelelő tartás. A táp tele van kemikáliával, mint ha a nyuszik több évre terveznék, pedig nem ez a cél. Szerintem egy nyúl, maximum 5 hónapot él (nem a törzs állományról beszélek), ha, ellátásuk addig megfelelő , többségébe nincs betegség. Ismét, csak a háztáji nyulászatról beszélek. A gyógyszeres tápozást magam részemről, ellenzem.

Előzmény: Ladybee (34089)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34094

Részemről az, de most mindössze azért írtam, hogy ha kell valakinek, akkor ne azzal kezdje etetni őket, mert nem biztos, hogy jót tesz nekik a hirtelen váltás.

Nálunk csak tavaly óta vannak. Az egyiket édesanyám vette a gyerekeknek, hogy legyen nyuszijuk, a másikat meg csibékért cseréltem, de ahonnan valók, ott se kaptak tápot, hanem rendes ennivalót.

Előzmény: Ladybee (34089)
japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34093

Szia!

Jó a recepted, de én több sót teszek, 10 kg-hoz 25 dkg a szokásom. Úgy érzem, a nyúl jóval édesebb, mint a coca húsa, persze ez ízlés dolga is. Ja, és erős őrölt paprikát is teszek bele, rendesen. Jobban csúszik a fröccs! :-)))))

japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34092

de, a krumplis zsák minek oda? 

Előzmény: Deryan (34084)
japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34091

Szia!

Én rendszeresen ezt a módszert alkalmazom. Igaz, az anya egy évet dolgozik, de addigra kinevelem a következőt. Életében igyekszek mindent nekik biztosítani, de elismerem, nekem a kaja kell. Éppen ma fialt le egy anyám, 11 utód, de már párzott, karácsonykor kolbász lesz. Az én anyáim, maximum 18 hónapot dolgoznak., pedig nálam csak kisüzem megy.

Előzmény: Ladybee (34080)
japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34090

Szia!

" váratlanul az egyik előhasúnak szánt anyám"

Sok mindent nem értek. 

- " váratlanul" Mi az, hogy váratlanul? Gondolom a testvérek között egy ivarérett bak, és csinálta dolgát, de Te nem figyeltél rá! (ez egy elképzelés(

- " előhasúnak szánt anyám" Alapvetően helytelen terv! Az elő hasú - remélem nincs szakmai megnevezés miatt félreértés-, ezeket nem célszerű tenyészetbe indítani, a 2. fialás biztosabb.

Szerintem ne tarts meg, vagy ha mégis akarod, adj neki pihenő időt! Legalább 2 ciklust. 

Amit Tett gondolsz, az sűrített fedeztetés, most nem javasolnám.

Előzmény: vadtas (34078)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34089

"Tápot nem kaptak soha"... ez valami pozitívum ?  :-)

Előzmény: Chani2 (34086)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34088

Szia!Szerintem várj még vele egy jó hónapot,vagy többet most úgyis kimerült.Várd meg míg eléri a kifejlett kori testtömegének kb70-75 %-át és akkor rakd be a bakhoz ,valószínűleg nem 5 öt fog fialni.

sziporka2 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34087

Kolbászkészítés!

Hozzávalók: 9 kg filézett nyúlhús, 3 kg húsos sertés hasa alja szalonna, 24 dkg só, 25 dkg piros paprika, 30 dkg fokhagyma, 5 dkg őrölt bors, 2,5 dkg őrölt kömény, kb. 20 m vékonybél.
A nyúl gerincét és a hátsó combjait használjuk fel. A húst lefejtjük a csontról, Majd húsdarálón, közepes tárcsán megdaráljuk. A bőrnélküli szalonnát nagyon apróra daráljuk. A szalonnát és a húst jól összekeverjük. Kicsit együtt pihentetjük.
A megtisztított fokhagymát összezúzzuk, vagy turmixoljuk. Mindenképpen ügyeljünk, hogy teljesen pépes állagú legyen. Annyi langyos vizet öntünk rá, ami éppen ellepi.
Közben a sózott, vékony sertés belet langyos vízben többször kimossuk,
Tetszés szerint feldaraboljuk. A felhasználásig tiszta langyos vízben tartjuk.
A pihentetett darált húst fűszerezzük a következő sorrendben.
Először a pirospaprikát, borsot, köményt tesszük hozzá.
A végén öntjük hozzá a fokhagymát a levével, ezáltal megnedvesítve az összes fűszert, hogy keverés közben ne csípjen a bors. Alaposan elkeverjük. Először a széleit forgatjuk középre, majd gyúrva, dagasszuk Kb. 20 percig.
Ha túl kemény lenne, kevés langyos vízzel hígítjuk, ezzel megkönnyítve majd a töltést.
Rövid pihentetés után, újra átgyúrjuk. A belet lecsurgatjuk a víztől, és a kolbászokat megtöltjük.
Ha rövid páros debrecenit készítünk, középen a kolbászt megcsavarjuk, és úgy visszük a füstre.
Ha parasztkolbászt szeretnénk, nem csavarjuk meg szabadon hagyjuk a közepét.
A kész kolbászokat, 1 éjszakát hűvös helyen pihentetjük, rudakra feltéve.
Másnap közepes meleg füstön, pirosra füstöljük.
Vigyázzunk, mert a nyúlhús fehér és hamar megpörköli az erős füst.

A nyúlhúst (de beszélhetünk bármilyen száraz húsról, mint liba, vad és társai) min. 40% ipari szalonnával (hasa, toka)
keverd, és senki a világon nem mondja meg, hogy miből van.
Finom lesz.
Adok egy keverési receptet.
10 kiló húshoz:
-só 22dkg
-bors 5 "
-kömény 3 "
-paprika 24 dkg
-fokhagyma 8 dkg
Hideg füst, majd hűvös, szellős helyen tárolni.
Jó étvágyat hozzá!!

Én ezt az arányt használom és eddig tetszett minden ismerősömnek.

Saját recept: 2010 december 20

5,25kg. hús

2,50kg zsírnakvaló

20dkg só

7,5dkg fokhagyma

15dkg paprika

3,5dkg bors

1,2dkg kömény

1/2 tasak kolbász fűszerkeverék 13dkg

Előzmény: Mathias23 (34074)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34086

Eladó, illetve elcserélhető két darab 2,5-3 éves körüli törpenyuszi. Az egyik fiú, a másik lány, nem rokonok.

Képek itt vannak róluk:

http://kepfeltoltes.hu/140320/k100_9495_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140320/k101_0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140320/k101_0017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140320/k101_0018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A nyuszik Fejér megyében vannak Seregélyesen, de esetleg Dinnyésre, vagy Székesfehérvárra be tudom vinni őket. A felmenőket nem ismerem, már volt egy almuk, 7 kölyökkel , de sajnos együtt hagytam őket, gondolva, hogy elég nagy nekik a 2*1 méteres kifutós házikó, és valamelyik megölte a kicsiket.

Tápot nem kaptak soha, csak széna, búza, télen kukorica, zöld és konyhai maradékok.

pajaca Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34085

Nagyon Gyönyörűek!

Előzmény: Deryan (34083)
Deryan Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34084

Töpörtyű napozik.

A legkisebb és legétkesebb a csapatban. A többi már javában szaladgál, amikor ő még mindig nyomatja befelé az éppen aktuális napi adagot.

Deryan Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34083

A kaliforniai család.

Mindkét anyának 10-10 kicsinye van. Ez az első fialásuk

A fekete fülű kicsinyei a fészeklakók.

Az anyák testvérek. Békésen, szépen megvoltak egymással a vemhesség idején is. A nyuszilak belépőjéből kialakítottunk egy másik ketreces kifutót. Így mind a két anyának külön ketrece van, de a kifutókat összenyitva továbbra is közösen használják.

Tettem fel a családról egy videót is az Indára.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34082

Igaz, igaz, későn olvastam...

Előzmény: Törölt nick (34081)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34081

Vadtas soraiból arra mertem következtetni, hogy az összes (5 db) újszülött nyúl elpusztult. Így az elválasztás és stb. irreleváns, mehet a fedeztetés. 

Előzmény: Ladybee (34080)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34080

Ez így van, de kisüzemben nem cél ez a sűrített elletés, ráadásul a kicsiket 4 hetesen le kell választani, ami újabb rizikó.

Előzmény: Törölt nick (34079)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34079

Úgy olvastam, hogy közvetlenül az ellést követően szívesen és eredményesen párzik a nyúl. Azaz ma, most.

vadtas Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34078

Na ma megfialt teljesen váratlanul az egyik előhasúnak szánt anyám, akkora fészket rakott a fiaztató láda mellé hogy csak na, de 5 kis nyulat dobtam ki, mert szétfialt a fészek meg üres. Megy vissza a bakhoz az tuti, mert a tejláz ugyis ráhozza az ivarzást, de szerintetek mennyit várjak? holnap már mehet vajon a bakhoz?

japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34077

Az túl sokáig fagyasztott hús "állott" ízét nem fogod tudni füstöléssel minőségre változtatni. A húsok fagyasztása változó, de 3-4 hónap semmiképpen nem ajánlatos tartani. Úgy tudom, a fagyasztás alatt is bomlik a fehérje, avasodik, az okozza a kifejezetten rossz ízt. A füsttel tartósított, majd fagyasztott húsok tovább  élvezhetőek, de azok sem végtelenségig.

A nyúl füstölés megoldható, de számíts rá, hogy olyan száraz lesz a hús, hogy külön munka megrágni. Eleve a nyúl hús is száraz, de füstölés előtt illik alaposan sózni, az viszont kivonja a kevés nedvességet is. Babgulyáshoz, sólethoz szoktam felhasználni, persze apró kockára vágom főzés előtt.

Előzmény: pajaca (34076)
pajaca Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34076

Multkor találtam a fagyasztóban egy régebbi nyuszit, hát megcsináltam, de nem volt az igazi. Kb. egy éve lehetett a fagyasztoban, és olyan fura ize lett :(

Gondoltam arra, hogy a nagycombokat felfüstölöm ha többet vágok, igy kiküszöbölöm a fagyasztás által "elnyert" kellemetlen ízt.

Van vkinek tapasztalata nyúlfüstöléssel?

Hideg füstön szeretném. Kérdés, h. mennyi idő kéne neki és mibe érdemes pácolni?

gumibeka Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34075

Szia :-)

Az "öntögetem" egy kicsit költői túlzás volt, az elhasznált nurofenes fecsivel szoktam bele csepegtetni, fülenként 1ml.

Még rázza a fejét, de inkább csak az olajos "támadás" után... :)

Akkor most hagyom egy napig...illetve ma már megvolt a kúra, akkor holnap hagyom pihenni....

Köszönöm.. szép napot  :)

Előzmény: Deryan (34070)
Mathias23 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34074

Szia csak nyúl hús? Van valami jó recepted?

Előzmény: Törölt nick (34072)
japipapi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34073

Egészségedre! :-)

Előzmény: Törölt nick (34067)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 34072

Hu Nem tudom Mert 25-öt Vágtam! És csak 3 kilonyit Húsból csináltam Próbaképpen!

Előzmény: balintos66 (34071)
balintos66 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34071

:))))

Hány db. nyuszi kellet hozzá?

Előzmény: Törölt nick (34067)
Deryan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34070

Szia! :)

Nem öntögetni kell hanem egy pipettával  1-2 cseppet cseppenteni bele. Persze a pipettát nem kell a fülbe bedugni hanem csak óvatosan oda irányozni.

Nem baj ha a nyúl egy darabig csapzott az olajtól, de legyen nálad mindig törlőkendő, WC-papír, hogyha kell, akkor törölgetni is tudj.

Ha szépen tisztul, akkor hagyhatsz 1-2 nap pihenőt. Hadd tisztálkodjon a nyuszi.  Engedd ki egy kicsit szaladgálni a "pihenő" napon. Ha szaladgálás közben rázza a fejét, akkor még van valami a fülében. Általában 1 hét alatt rendbe szokott jönni nálunk az ilyesmi.

Előzmény: gumibeka (34068)
Deryan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34069

Használj bőr kertészkesztyűt, amikor hozzányúlsz a bakhoz és mindig beszélgess hozzá, amikor a ketrechez közeledsz.

A baknyulak nekem mindig kezesebbnek tűnnek, már kicsi korukban is, ellenben a nőstény nyuszikkal. A nőstény nyulak fialás után szoktak jobban megszelídülni.

A baknyuladdal valami történhetett. Lehet, hogy látogatója volt a ketrece környékén?

Előzmény: Törölt nick (34059)
gumibeka Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34068

Szia. 

Szorgalmasan öntögetem a fülébe az olajat, nagyon utálja...az ugye nem baj, hogy a külleme elég csapzott lett a füléből kirázott olajtól? 

Tisztul a füle, még van egy -két pörk fent, de már sokkal szebb. Meddig csepegtessem az olajat, mert a belső részt ami ugye a konkrét "fertő"nem nagyon látom :-) 

Köszönöm előre is. 

Előzmény: Deryan (34013)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34067

Sziasztok! Kész lett a nyúl kolbim! :-D  

japipapi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34066

Leginkább, imádkozni. :-(

Előzmény: Zsüfi (34065)
Zsüfi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34065

Sziasztok!felpuffadt nyuszival mit lehet kezdeni?Nem eszik, csikorgatja a fogát, 1 alomnál 2 nyúlról van szó.

japipapi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34064

Mindig attól függ, hogy miképpen fogod meg. Ha a fogásod fáj neki, - fülre, hasra - , akkor rúg, ficánkol, karmol. Ha, úgy markolod, mint a kutya, macska módszerrel, nem ugrál, persze nem tartósan, csak addig, ameddig karba tudod venni és a melső lábaik összefogod, akkor nyugodtak. 

Előzmény: vadtas (34063)
vadtas Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34063

Ha nagyon rajta van az anyán a pározhatnék, mikor beteszed a bakhoz már azonnal fel is veszi. Nálam max 5 perc alatt 5x fordul le a bak az anyárol, utána meg az anya menekül elöle, kiveszem, és másnap, vagy 1 hét mulva ujra beteszem, de már másnap is vinnyog ha már vemhesült. Ez a legegyszerübb, én sose nézegetem, amelyik nem veszi fel másnap ujra probáltatom, és ennyi. Nem szoktam fogdosni a nyulakat, valahogy nem szeretem ha összekarmol mikor rugdos. 

Előzmény: japipapi (34060)
japipapi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34062

Szia!

Néha tényleg a bak nyulak "egyéniségek". Nekem is van egy kedvenc német vérvonalú bakom, sokszor agresszív, máskor olyan. mint egy nyúl! Lehet hülyeség, de megfigyeltem, FÉLTÉKENY! Ha őt szolgálom ki almozástól a kajáig, nyugodt, szinte kezes bárány, ha nem ő az első, harap rúg, tiszta veszett! Persze ezt csak bebeszélem, inkább az idegen nyúl szag zavarja, érzi a kezemre rakódott szagnyom. Próbáld meg teljesen tiszta kézzel közeledj hozzá, talán nem támad.

vadtas Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34061

Én nekem ilyen gondom még nem volt, hogy megvaduljon minden ok nélkül, de szerintem stresszes valami miatt. Nálam egyszer kijutott egy bak a ketrecéböl, elfelejtettem ráfordítani a zárat, és mire mentem etetni reggel kislisszolt mellettem. Sötétszürke volt, és télen reggel 5 kor még sötét van, így nem vettem észre, és csak azt hallom h a széna tövében iszonyatosan visít valami. Nem is sejtettem h nyul adja ki ezt a hangot, de azért megnéztem, mert biztos voltam abban, hogy a kutyák fogtak valamit. Ezek ilyen férgelős kutyák, mindent kivégeznek ami mozog, fogtak már nyestet is. A lényeg hogy visszatettem a nyulat a helyére, szerencsére semmi komoly baja nem volt. Na az volt megbolondulva mikor érezte rajtam a kutyák szagát. Lehet idegen macska, kutya került a közelébe, és megzavarta, vagy az is lehet h valami belső fájdalmai vannak, mert akkor is idegesebben viselkednek az állatok. Vagy lehet h itt a tavasz és dúlnak a hormonok, próbálj meg mellétenni egy üzetni való anyát ha van, és ha így sem szokásos a reakciója, én tuti leaprítanám pörköltnek, inkább én rágjam mint fordítva! Meg egy baknyulat könnyebb pótolni, meg nehogy valami belső baja legyen és elpusztuljon. 

japipapi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34060

Szia!

Félre értettél! Ha, mélyvörös, akkor 2 és fél hete nem volt sikeres, most ivarzik, hagyd a baknál, 2x, 3x látszik a párzás. Ez az aktus összesen maximum 10 perc alatt megy végbe.

Előzmény: szaszmate (34050)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34059

Sziasztok Nyúltenyésztők.

Régen jártam itt na de mindegy.

SEGÍTSÉGRE lenne szükségem.

Mostanában a tenyész baknyulam teljesen meghülyült, agresszív lett ahogy benyúlok hozzá egyből támad nekem, eddig 3-szor támadt nekem, legelsőre úgy megharapott hogy majdnem elharapta az ütőeremet és tetanuszt kellet hogy kapjak, a másik kettő eset az is elég komoly volt de nem úgy mint az első, az első támadásra még nem tudtam hogy mitől lehet de pont egybe eset az anyanyulak fialásával, és az utolsó kettő támadás is akkor eset, hogy érezhet valami szagot? vagy nem tudom, 2-szer nagyon csúnyán megaprítottam, de nemért neki semmit egy db-ig csendben van és kezdi újra, levágni nem szeretném mert nagyon jó tenyész baknyúl.

Valaki járt már így közületek vagy volt ilyen tapasztalata és hogy mitől lehet ez?

Deryan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34058

:)))

Előzmény: vadtas (34056)
Deryan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34057

Köszönöm szépen! 

A férjem mindig mondogatja, hogy szörnyű ez a reszelgetés, vagdosás. (Valóban, időigényes.) Ebbe mindent össze lehet szecskázni a nyulaknak, aztán korpát rá hadd nőjenek. :)

Előzmény: pajaca (34053)
vadtas Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34056

Ezek a darálók újak ugyan de nem igazán bírják a melot. Nekem egy régi békebeli répaszeletelőm van 2500ft ot adtam érte a méhtelepről kísértem haza, csak az agyát kellett bezsírozni, összesen ennyi baja volt, de azota is az van és jol működik. Napi 5 vödör répát tolok át rajta, néha leolajozom az agyát és nyugodtan kijelenthetem, hogy mindenre jó. Én ezzel darálom a tököt, takarmánykrumplit, de a cefrébe az almát is. Ki van használva az biztos, de ismerősöm vett egy ilyen bolti vackot, rozsdamentes acél meg minden reklámszöveg, neki csak 40 birkája van és annak szeletel télen napi 1 vödör répát, és 2 tél után helo a darálónak, igaz az is teljesítmény mert nem kézzel kell kinlodni, de nekem az ősrégi kövületem már a 2.ik darálóját alázza, szoval pár nyulnak életed végéig megfelelhet, hogy néha ezt azt átküldesz rajta mert szapora és csak a sporolt idő is megéri, de mindig takard le mert ezekből már kispórolják az anyagot. Csak összehasonlításként az enyém kb 40 kilo, az meg max 5. nameg az öregem már a tszben is ilyet használt a bikáknál elmondása szerint tehát élettartamot tekintve, bőven lealázza a maiakat, meg biztos h ezek már bizonyítottak. Ezeket egyszer kell megvenni, és utána csak használod, és kész. Ha nem is használod ma ki teljesen, de biztos h elfér a sarokban a tornácon és nem kér enni. Na meg szerintem ha jol körbenézel idősebb embereknél akik tuti h tartottak pár tehenet anno azoknál biztos van eldugva még használható állapotban lévő daráló, én mindenképpen ezeknek járnék utána. Igaz h nem csilivili, meg fényes, de működik,  és ez lehet kiszolgál engem míg élek! :D 

kemorgo Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34055

Ehhez hasonlót láttam én is a mezőgazdasági boltban, csorgattam kicsit a nyálam, aztán eldöntöttem, hogy nem feccolok bele ennyi pénzt, valami 10-12 között, mert akkor pont a hasznot veszítem el.

Habár, amennyi nyuszt mostanában elvittek, akár meg is vehettem volna. :D

Már a következő csapatnak is több, mint a fele fülén ott lóg a foglalt tábla :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34054

Kertészáruházakban árulnak hasonlókat, én is ott vettem 10500 ft-ért.

Ott répadarálóként árulták, de az eladó szerint mindenki cefre készítéséhez, a gyümölcsök

ledarálásához viszi. Pont ezért árulják ők is , mióta sszabad a házi pálinka főzése újra van rá kereslet.

Mondtam neki, hogy nekem tényleg répa és más gubós zöldségek ledarálására  kellene,

de csak megvonta a vállát és mosolygott (persze, persze...)

pajaca Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34053

Akartam linket is küldeni, de a Tabletről vmiert nem tudtam.

Erről beszélek: http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=5396

Mi pálinkafőzéshez használtuk egyszer kölcsönbe kaptuk.

Mezőgazdasági boltban általában kapható olyan 13-15.000 ft értékben.

Előzmény: Deryan (34052)
Deryan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 34052

Gondolom ezt háztáji sertéstartáshoz használhatták régebben, mert manapság mindent csak villamos működtetéssel lehet kapni. Keresgéltem az interneten, de a pontos elnevezés hiányában nem jártam sikerrel.

Előzmény: pajaca (34051)
pajaca Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34051

nem nem erre gondoltam, hanem a nagyra ami savállóbol készül, kb egy mosógépdob méretü reszelővel, négy lábon állva. De az alapkoncepcio ugynaz, csaknagyobban.

Előzmény: Deryan (34006)
szaszmate Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34050

köszönöm szépen 

az enyémnek mélyvörös akk az azt jelenti sikeres volt a párzás

Előzmény: japipapi (34047)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34049

Persze, de másról beszéltünk! Tiéd ez: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123833431&t=9086919, az enyém 2-3 hsz.-től visszább, nyersen reszelve és korpával keverve. :-) De jó, hogy minden vissza kereshető! :-)

Előzmény: N.Jani (34048)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34048

Nem! Sőt! Én a lágyeleségről beszéltem...erre is értettem, mivel korpa az egyik alapja!

Előzmény: Törölt nick (34034)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34047

Ha, tapintással nem tudod megállapítani, tedd a bakhoz. Ha vemhes, védekezik, sikoltozik, menekül, esetleg szembe támadja a bakot. Ha, nem párzott fel, ismét hajlandó  párzásra, ámbár a 2 és fél hét túl hosszú, nagyjából héthetenként valószínű a libidó. Nézd meg a farka alatti "bemenet" színét, ha nem mély vöröses-lilás, párzás garantáltan sikertelen. 

Előzmény: szaszmate (34031)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34046
Előzmény: borsika79 (34030)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34045

Szia!

Igen, én is írtam erről is.

Előzmény: borsika79 (34030)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34044

Szia!

csak megkerestem, itt volt az első répa-korpa téma. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126899461&t=9086919 Jelentem, jól emlékeztem. Igaz, Jani is írt a korpáról, de nem ilyen aspektusból. A kereső kidobta időrendben, szóval 1:0 ide. :-))))) 

Előzmény: Törölt nick (34026)
briggs 36 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34043

Szép estét mindenkinek!

Segitséget szeretnék kérni: Nyulitatóra a szipokás fejet,amit rá lehet csavarni a flakonra,olyat lehet e  kapni külön ,ha igen akkor hol?

Ladybee Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34042

Hason,  gyakorlott kéz kitapinthatja a vemhességet, de laikusként nem érdemes próbálkozni. Az állon pláne nem ! :-)

Előzmény: kivi70 (34033)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34041

:-D

Előzmény: Ladybee (34038)
Deryan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34040

:)

Ez lemaradt az előbb :)

Deryan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34039

Szerintem is ez volna a logikus, de nekem úgy tűnik, hogy a nyuszis gazdi majd most kezd ezzel komolyabban foglalkozni. Egyenlőre a szőrt és a tulajdonosát kell beazonosítani. Az egyszerűbb és veszélytelenebb ha a nyuszi tényleg vemhes.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34038

Vagy egy pillantást vetni a nemükre...:-)

Előzmény: Deryan (34037)
Deryan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34037

Ha ivarérettek és különböző neműek a nyuszik, akkor számíthatsz kis nyuszikra. A szőrtépés után általában a vemhes nyuszi fial néhány napon belül.

Ajánlatos volna, azért a bakot máris külön tenni. - Azt, amelyik nem tépett szőrt ill. nem az ő szőre van a fészekben.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34036

minden bántás nélkül, de erre milyen választ vársz így látatlanban?:)

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34035

Azt hiszem, ez egy sokismeretlenes egyenlet lesz..... :))

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34034

Rosszul mondom?

Előzmény: N.Jani (34032)
kivi70 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34033

Segítséget kérnék.

Két nyuszink lakik együtt, és az egyik elkezdte tépni a szőrét és fészket épít belőle. (Elvileg 1 lány és 1 fiú, de mondták már azt is, hogy 2 lány.) Ennek már 1,5 hete. Kicsik nincsenek a fészekbe. Lehet, hogy csak állvemhesség volt??? A "lány" óriási, és dagi, a "fiú" közepes méretű. Elvileg a "fiút" a piacon törpenyúlnak adták. Ez valóban csak egy állvemhesség volt vagy várható még szaporulat? (feltéve, ha tényleg 1-1 az arány)

N.Jani Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34032

;-)

szaszmate Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34031

sziasztok a segítségeteket kérném 

2és fél hete pároztattam egy újzélandi vörös anyát honnan tudhatom biztosra hogy hasa e ?

köszi 

borsika79 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34030
Ezt a korpás dolgot édesapám is alkalmazta csak épp malacnál. Cukorrépa,marharépa,tök ezeket kevertük korpával.
Előzmény: japipapi (34020)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34029

Szia!

150 db (kb.) fürj, csirke, tyúk, kacsa (néma és magyar), lúd, nyúl (12 anya, 3 bak, és most 27 süldő, alomban 46) 

Megy a keltetőm is, fürj, kacsa, liba, tyúk.

Előzmény: laller25 (34025)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34028

Nem baj Józsi, gondolod én nem emlékeztem saját hsz.-emre? :-))))) De, ebből ne csináljunk vitát, Te úgy, én így! :-), lények az eredmény.

japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34027

:-)))

Előzmény: Deryan (34023)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34026

Ez Nagy Jani ötlete volt, konkrétan emlékszem.

Előzmény: japipapi (34021)
laller25 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34025

Helló köszi a segítséget. Neked milyen állatkáid vannak?

Előzmény: japipapi (33995)
Deryan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34024

Az olvasásban csak most járok itt :)

Előzmény: japipapi (34021)
Deryan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34023

Megvan a tettes!

Örök hála a jó tippért, hogy a nyulaknak korpát lehet adni a zöldségkeverékekhez! :)

Előzmény: japipapi (34020)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34022

:-)))))))))

Előzmény: Deryan (34008)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34021

Én voltam az elkövető, örülök, hogy alkalmazod. :-)

Előzmény: Deryan (34000)
japipapi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 34020

Szia!

Azért, mert a takarmány répa jelentősen lédús, a korpa viszont száraz, a kettő keveréke tökéletes táplálék a nyusziknak. A répa "adja" a beltartalmat, a korpa a száraz anyagot, a rostot. Ezt a megoldás egy öreg tót barátomtól lestem el, igaz, Ő többségében a kacsáknak, hízóknak adta. Vagy 25 éve hoztam Tőle egy kis kóstolót, kis mértékkel etettem egy két kivételezettet, a tapasztalat igazolta, adható nyulaknak is így. Érdekesség, amikor eredményemről beszámoltam Neki, Ő is elkezdte. 

Előzmény: Törölt nick (33997)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34019

Paprikát nem adok nekik, mert abból nem terem bőségesen. 

Körtét viszont rengeteget kaptak a múlt évben, mert a szomszédnak is sok termett. Almát, körtét zölden is adni szoktuk. Mikortól már a nagyobb darabok is hullani kezdenek.

A birsalma jó ötlet volt Tőled. Az idei termésen már a nyulakkal osztozunk :)

Előzmény: kemorgo (34014)
bukvics Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34018

Simán kavar benne. Amikor kivesszük a ketrecből és beletesszük meglepődik, gubbaszt. Nem megy sehová. Ha otthagyjuk egy ideig utána már ráérez és rágcsál. Néha odébb kavar.

Előzmény: Törölt nick (34017)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34017

ennél még a hám is jobb, pórázzal, azzal tud rendesen legelni 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34016

mondjuk nyula sose volt, az biztos, csak csokiból.

Előzmény: Deryan (34005)
bukvics Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34015

Én is vettem egyet a kislányomnak. De csak egyet mertem venni. Néha beletesszük neki. El van bennye a nyuszi. Nem tartjuk benne állandóra egyelőre. Azt még nem csináltuk. Egyébként van egy hörcsöge is. Annak is van egy hasonló kicsi műanyag labdája. De az rohangál benne mint az őrült. A nyuszi elvan jobban. Nyugisabb.

Előzmény: Látó 35 (34002)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34014

Ja-ja, ezt elfelejtettem írni, hogy tudnak ám válogatni, ha olyanjuk van épp, képesek még a sárgarépát is kerülgetni, etetéstől-etetésig :D

A reszelékből még sose volt maradék :D Az azonnal eltűnik a nyúlban. Illetve, a korpa segítségével télen sok fontos vitamin is bejut, illetve olyan, nem kimondottan nyúlnak való is elfogy, ami normál esetben necces, szerintem. Mint én, például adok nekik körtét. Igaz, nagyon óvatosan, meg korpával keverve, de nem fogok kidobni semmit, ha épp az készül az enyészet útjára lépni. Magában pedig fosat, korpával keverve, óvatosan adagolva nincs gond.

Viszont paradicsomot, paprikát még sose adtam nekik. De ki fogom azt is próbálni. Olyan már volt, hogy a zöld közé keveredett uborka, az egyik anya azonnal annak állt neki, úgyhogy kapott kövire is.

Előzmény: Deryan (34012)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34013

Szívesen! Majd gyere s számolj be, hogyan boldogulsz!

Előzmény: gumibeka (34011)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34012

Kemorgo részletesen minden fontosat leírt. Kiegészítésképpen hozzáteszem, hogy a reszelés azért is jó, hogy nincs válogatás. A nedvek, illatok a teljes keveréket áthatják s a nyuszik mindent imádnak. Hatékonyabb az etetés is mintha csak lustaasszony módjára odalökünk nekik valamit, aztán egyenek.

gumibeka Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34011

Köszönöm szépen...megpróbálom . 

Előzmény: Deryan (34010)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34010

Ásványi vagy sima étolajat csepegtess bele. Több napon át. Amikor bele csepegtettél a nyuszi fülébe a fültövet fogd össze a 2 ujaddal, hogy halld az olaj tocsogását, miközben még beljebb is préselődik.

Légy türelmes és kitartó! A nyuszid megmarad.

Előzmény: gumibeka (34007)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34009

Hát szerintem nem sok korpa ragad rá az egész gumósra, az is lepereg, mire nyusz elé kerül.

Azért kell reszelni, hogy a magas víztartalmú - mondjuk takarmányrépa nedvessége megköt egy jelentős mennyiségű korpát, a répas a vivőanyag, amin keresztül bejut a nyúlba a korpa :D Simán nem nyalogatják fel, de ha az almát, mondjuk, a héjat, ami a konyháról kikerül, összekeverem korpával, olyan lesz, mint a grízes tészta, akkor majd megvesznek érte, úgy eszik. Hasznosnak találom etetni a nyuszikkal. Magas rosttartalma ellensúlyozza az egyes gumósok kedvezőtlen hatásait.

Hát igen, addig nem jutottam el, hogy továbbgondoljam, mindig csak addig gondoltam, hogy milyen könnyű lenne a tekerőssel reszelni, de igazatok van, el is kell mosogatni :D

Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34008

A feltalálóját zárnám egy méretes darabba, aztán a domboldalon leengedném. Hadd tapasztalja meg a nyulaknak szánt szabadságot úgy teljében.

gumibeka Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34007

Sziasztok. 

Van egy nagyon jó anyanyuszim aki fül rühes. Már így került hozzám,  kezeltem mindennel ami csak kapható...meg amit csak ajánlottak, de sajnos mindig visszatér a nyavaja. A többi nyuszám közül egy sem beteg, gyönyörű tiszta a fülük ez meg szegény...annyira sajnálom, mert nem akarnám elveszíteni nagyon szép almokat nevel.

Szerintetek mit csináljak vele?

Köszönöm a segítséget.

Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34006

Erre gondolsz?

http://www.youtube.com/watch?v=3b4RGR82ugw

Nálam nem vált be. Gyenge a műanyag alapszerkezet.

Előzmény: pajaca (34003)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34005

:DDDD

Ennek forgalmazó-feltalálónak is csak a pénzszerzésen jár az esze.  

Előzmény: Törölt nick (34004)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34004

ez mekkora beteg egy ötlet:)

pajaca Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34003

Használtam ilyen tekergetőset, nagyon jó, ellenben sokáig tart elmosni rendesen, és ha mondjuk almát reszelsz az azért marja az anyagot!

Az akkor jó ha nagyobb mennyiséget kell egyszerre lereszelni.

Előzmény: kemorgo (33994)
Látó 35 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34002

Sziasztok!

Én pár ilyet vettem a kertbe a nyulaimnak.

http://nyuszilabda.weebly.com/

Pumi89 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34001

Csak kár, hogy elkelt!
Ha valakinek megvolna és megesne rajtam a szíve, hogy be szkenelje vagy fénymásolja esetleg jó minőségben lefényképezné az oldalakat....:D

Előzmény: Ladybee (33991)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 34000

A korpa ötletét innen vettem a fórumból! Én is áldom még a gondolatát is.

Nyáron majd az uborkánál, paradicsomnál is nagyon jó lesz a nyusziknak.

Ezek a kézi reszelők a leghatékonyabbak. Az összes többi sok pucolást s egyebeket igényel.

Előzmény: kemorgo (33994)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33999

Szerintem 3-4 anya+1 bak ideális háztáji tartásban. Ha az ember jól be tudja állítani a fialásokat, akkor mindig van friss hús/készlet a hűtőben.

Előzmény: kemorgo (33993)
Deryan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33998

Jó kis könyvecske! De kár, hogy már megvették!

Előzmény: Ladybee (33991)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33997

Miért kell reszelni, egészben nem eszik meg?

Előzmény: kemorgo (33993)
japipapi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33996

Bocsánat, kegyetlenül írtam az imént, nagyon zavaró az ékezet hiány, ezt a lehetőséget (mobil, ipad) kerülni fogom, ha a kép nem "tud" magyarul.

Előzmény: japipapi (33995)
japipapi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33995
SZia! Tudomasom szerint, adhato es. nem jar. A falugazdasz keresd, szinte minden telepulesen van.
Előzmény: laller25 (33992)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33994

A korpa az nagy ötleted volt, kipróbáltam, és meg vannak veszve érte :D

Imádják, csak legyen annyi időm, hogy reszelgessem nekik a takarmányrépa, alma, egyéb gumósokat :D Mivel kis konyhai hagyományossal nyomom, néha a pokolba kívánom az egész reszelgetősdit. De hatékonynak tartom, így kevesebb szemest esznek,  és a süldők nem lesznek zsírosak. Úgyhogy csinálom hetente párszor.

Gazdaboltban láttam profi tekerőst, olyat, mint egy nagy diódaráló, csak éppen sokallom érte a tizenx ezer forintot :( Pedig azzal tök gyors és egyszerű lenne a reszelés.

Előzmény: Deryan (33984)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33993

Igen, én is az anyát veszem ki, a gyerekek maradnak a helyükön, kb két hétig még. Aztán mennek a legnagyobb ketrecbe hízni :D

Én azért szoktam várni két napot a randival, mert úgy tudom, hogy még a kicsik szoptak valamennyit, és a tejláztól jobban vemhesül. Én így csinálom mindig, azóta nincs problémám azzal, ami az elején elég nagy gond volt, hogy az anyák nem veszik fel a bakot, hanem csak lerakják a feneküket. Így már második napra, már minden bajuk van, néha annyira ivarzanak, hogy ők ugrálják a bakot :D

Utána már nem teszem vissza a gyerekekhez.

Így visszajavultak az eredmények. Nálam nyár a szünet, csak ősszel indulok a fialtatásokkal, egészen május közepéig fognak fialni, aztán szünet és augusztus végén lesznek az első párzások. Végre sikerült úgy összehangolni, hogy négyhetente fial egy anya, és így négyhetente tudok egy csapatot vágni. Nekem így az ideális. Mondjuk, nekem csak 3 anya+1 bak van, most növekszik egy kis anya, lassan menyasszony korba lép, na ő még egyet fial pihenő előtt. Helyem nem sok, időm még kevesebb, fagyasztókapacitásom se túl sok, úgyhogy nem tudok extenzíven nőni. De mivel tavaly nyár elején egyszerre két anyám pusztult el, így mindig kell legyen legalább egy tartalék anya.

Előzmény: vadtas (33989)
laller25 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33992

Helló mindenkinek segítséget szeretnék kérni hogy milyen és hány éllat után jár támogatás a segítséget köszönöm.

Szeretnénk 10anya nyúl és 1kani nyúllal de emellett lenne malac és kecske, juh és tehén is nameg csirke kacsa és liba is.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.17 0 0 33991

1945-ben íródott, 30 oldalas füzet, néha felbukkan a Vaterán...http://hasznalt-konyv.vatera.hu/antik_konyv/koves_gabor_zoltan_husnyul_tartas_1945_1840898003.html

Előzmény: Pumi89 (33986)
vadtas Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33990

Hát ahol most vannak ott nem tehetem meg azt h 3rol 5re emeljem az etetés számát, mert akkor a pihenésben zavarnám meg a többi jószágot. Egy probát mindenesetre megérne, ha lenne másik helyem nekik, majd talán ha vége ennek a rossz időnek, és kiköltöztetem a ketreceket az istállóból.

Előzmény: Deryan (33984)
vadtas Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33989

én is 42 napra választom a kicsiket, és az anyát teszem a bakhoz, a kicsik meg maradnak a helyükön, de nem várok vele hanem eleve a bakhoz választom. A kicsik miatt csinálom elég stressz ezeknek a leválasztás nem akartam egyböl stresszelni még uj hellyel is. 2 nap randevu után tér vissza anyu a ketrecébe és a kicsik utána költöznek. Kíváncsian várom az eredményedet a fialással kapcsolatban, max majd én is várok vele 1 napot. Az elhízás meg tudom milyen nyügös téma mert tavaly kinn voltam németbe melozni, és csak etették a nyulakat, de nem randevuztatták mire hazajöttem 2 maradt a többit levágták. Na az a 2 az első 2 honapban nem is vemhesült 1általán, olyan tokája volt mint egy hízónak. utána 3 és 4 kölyök elsőre és csak utána álltak be 8ra, de az ujak után leselejteztem, mert már öregek voltak, és gondoltam az ujaknak csak amiatt volt átlag 6-7 kölyök, mert elöhasuak voltak. 

Előzmény: kemorgo (33983)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33988

Kösz!

Előzmény: Nagy-Imre (33975)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33987

Szia!Én is így jártam.A télen elhíztak egy kicsit és kevesebbet fialtak.

Pumi89 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33986

Valakinek nincs meg véletlenül a Köves Gábor Zoltán: Húsnyúl tartás c. könyv?

Deryan Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33985

Igen, jó húsban legyen az anya, de ne elhízva. :)

Deryan Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33984

Valószínű nyúltól is függ, hogy hányat fial.

Az idén sokat tudtunk foglalkozni a nyulakkal. Naponta 4-5-ször kaptak enni. Főképpen árpát kaptak, szénát, lucernaszénát, káposztát, sárgarépát, almát, marharépát, birsalmát, burgonyát (keveset), céklát. (a zöldséget, gyümölcsöt összevágtuk és egy kis korpával megkavartuk)

A jó húsban tartott nyulak idő előtt ivarérettek lettek. Az előhasú kaliforniaiak 10-et fialtak, a német nagyezüst 9-et. A korán vemhesült 2 kisebb termetű anyánk pedig 7-et.

A múlt évben szép nyulakkal kezdtük, de ketrecben tartva és naponta 2x etettünk. Tavasszal az első fialások elég gyatrák voltak. 5-6-7 db. a 3 anyánál. A következő fialások idejére már a tartásmódunk változott és 4-5 alkalommal etettünk

Előzmény: vadtas (33977)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33983

Ősszel itt picsogtam, hogy elromlottak a jó anyáim, vagy le kell cserélnem Papust, mert a nyári pihenő után így indultak az anyáim: 7-6-5 gyerek. Egy előhasi fialt elsőre csak 11-et, fel is nevelte mind. Aztán Deryan mondta, hogy tán kissé felhizlaltam őket a pihenő alatt.

Én 42 napra választottam a gyerekektől az anyát, majd második nap már mentek Papushoz. Azóta 9-11-11-11-et fialtak, igaz, a 11-esek közül kettőben az anyák selejteztek egyet-egyet. Most még tíz nap, és fialnia kell megint egynek, kíváncsi leszek, mit produkál.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33982

Sziasztok!

2014. január  30-án született fajtatiszta  kaliforniai nyulak eladók.4 nőstény és 2 bak. Myxovac-kal oltva vannak. Igény esetén származási lap megoldható. Az ár megegyezés alapján. Az átvétel megoldható Lajosmizsén vagy Kecskeméten ,illetve április 13-án a SYMA csarnoknál. E-mail-ben küldök képeket.

Érd.: mizsenyul@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33981

Bocsi mindjárt kiírom rendesen.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33980

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

Sziasztok!

2014. január  30-án született fajtatiszta  kaliforniai nyulak eladók.4 nőstény és 2 bak. Myxovac-kal oltva vannak. Igény esetén származási lap megoldható. Az ár megegyezés alapján. Az átvétel megoldható Lajosmizsén vagy Kecskeméten ,illetve április 13-án a SYMA csarnoknál. E-mail-ben küldök képeket.

Érd.: mizsenyul@gmail.com

vadrece Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33979

Sziasztok. Hoztam néhány képet a mai szerzeményeimről és a kicsikről (14-ből 11 van).

Bak:

Anya (elvileg félidős hasas):

Picik (ma 10 naposak)

vadrece Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33978

Lehet, hogy a pároztatás időpontja nem a leg megfelelőbb (igaz a peteleválást a párzás ingere idézi elő). Esetleg kísérlet képen meg lehet próbálni hormon injekciót egy alkalommal a pároztatáskor. 

vadtas Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33977

Azon filóztam, miként lehetne növelni az alomszámot adott anyáknál. Nálam 6-7 kisnyul az átlag fialás, nem kéne sok kicsi de átlag 8-al kiegyeznék. Olvasott valaki hasonló témában valami okosságot, vagy ennyi petesejt válik le a fialás utáni 6 hét letelte után és kész. Az ujabb anyáimat olyan helyröl vettem anno ahol 10-12es felnevelt almok voltak egy egy anya alatt, de valamiért nem örökölték ezt a nagyobb alomszámot, pedig állítolag az anyák apja is nagy alombol származott. ezzel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Én is pároztattam már több bakkal, hátha másik apa termékenyítő képessége jobb valamivel, de semmi különbséget nem tapasztaltam, ugyanugy 6-7 kicsi jött elő a fészekből.

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33976

Árutermelő keresztezésekhez ez a legjobb ,mert elvileg két bakkal történő pároztatáskor jobb lesz a vemhesülési arány.

Előzmény: Törölt nick (33973)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33975

Csak színest örökít ,albínót nem.

Előzmény: Mészáros Barna (33972)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33974

Ez volt az a cikk, amit lusta voltam megkeresni ! :-) A szín bizonyítja, hogy melyik apától származik az utód, csak ennyi a jelentősége. Két fehérrel nem lehet megtudni.

Előzmény: Törölt nick (33973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33973

Itt a színnel nem lesz nagy variáció, ugyanis először a debreceni aztán a pannon bak tette boldoggá a nőstényt. :))

Igazából arra voltam kíváncsi, hogy a vemhesülési arányt, illetve az alomlétszámot befolyásolja-e, és hogyan a dupla fedeztetés. Nagy Imre pedig erre is adott némi választ....

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Előzmény: Ladybee (33969)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33972

Szia!Hogyan tudod megállapítani hogy homozigóta?

Erre a kérdésre ha valaki tudna nekem válaszolni akkor örülnék,mert tanuljuk órán hogy homo és heterozigóta de külső jegyek alapján honnan lehet tudni?

Előzmény: Nagy-Imre (33971)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33971

Szia! Igen, nálam már volt rá példa:Egy fajtatiszta debreceni fehér anyát párosítottam Német óriás keverék bakommal (homozigóta színes) 2-szer űződött vele, aztán egyből átraktam az anyát a fajtatiszta debreceni fehér bakomhoz ,azzal is 2-szer űződött.Az eredmény: Lett 6 db színes és 4db fehér.

Előzmény: Törölt nick (33966)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.16 0 0 33970

Szia!Ez választ ad...

Kutatók új-zélandi anyákat fedeztettek új-zélandi és színes baknyulakkal úgy, hogy a két ugrás közötti időt növelték. Megállapították, hogy ha mind a két fedeztetés látszólag sikeres volt, akkor is az idő múltával egyre kevesebb nyúl születik a másodikként fedező színes baknyúltól. Ha a két fedezés egymást követte, akkor gyakorlatilag 50-50 %-ban származtak a kisnyulak az új-zélandi és a színes baktól. 8 óra elteltével már kevesebb, mint 10 % született a második baktól. Ha pedig a két fedeztetés közti idő 24 óra volt, akkor már nem is születtek nyulak a színes baktól. Az idő múltával egyre több anyanyúl utasítja el a második bakot.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33969

Voltak ilyen kísérletek, de lusta vagyok megkeresni. A lényeg, hogy fehér anyát pároztattak először fehér bakkal, majd öt perc múlva más színűvel. Úgy emlékszem  80-20 % lett dominánsan a  kicsik színe, azaz az első jelölt mindent vitt.

Előzmény: Törölt nick (33968)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33968

Nem is számít, hús lesz a növendékekből.

Viszont komolyan kérdeztem, van-e ezzel valakinek tapasztalata.

Előzmény: Ladybee (33967)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33967

Az lesz az eredmény, hogy nem tudod, hogy melyik bak az apa ! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33966

Sziasztok!

Próbálta már valaki, hogy a nőstényt egymás után ( 5 percen belül) 2 különböző bakkal is fedeztette (összesen 4 fedezés)? Eredmény?

Ladybee Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33965

A mák zsírtartalma 42%, fehérjetartalma 20%. Leginkább kanáriknak adják, mivel drága, így haszonállatokkal nem etetik. Szerintem csomagold kilós formára és hirdesd meg, jobban jársz.

Előzmény: taked (33963)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33964

Szia!nincs tapasztalatom !én baromfinak jobban adnám.

Előzmény: taked (33963)
taked Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33963

Ěnrégi motoros vagyok a nyúlászatban,de még nekem is van néha problémám(?).Kérdésem a következő:Egy ismerősömtől kaptam egy zsák mákot.Van valakinek tapasztalata vele-adhatom a nyulaknak vagy esetleg baromfinak?

Előzmény: Mészáros Barna (33947)
kerivili Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33962

Jászberényben vörös új-zélandi anyától származó fekete nyúl lány és bak eladó! Az apjuk lepketarka volt. :)

csabanoble Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33961

Csak bátran a vörös kislány várja leendő gazdáját.

Előzmény: Chani2 (33956)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33960

Igen!

Előzmény: Dirtyfree (33945)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33959

balintos66 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 33958

Szépek!!:)))

Előzmény: Nagy-Imre (33938)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33957

Igen, én is efelé hajlok, hogy legyen inkább egészséges, de szinte az összes hirdetést felhívtam, amit felleltem, és már csak bak nyulak voltak, de úgy látszik megoldódik a problémám.

Nem szoktam a fajtát nézni, de tetszik ez a vörös szín, és legalább egy lány nyuszit akartam a fiú mellé, ami ugyanolyan színű. Néha vannak ilyen diliflepnieim, amik vagy elmúlnak, vagy nem. A férjem már csak sóhajtozik, hogy kellettek ám nekünk a nyulak nagyon.... :D

Előzmény: Mészáros Barna (33954)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33956

Hú, ez remek, mert mi meg seregélyesiek vagyunk, majd a napokban akkor keresni foglak! :)

Előzmény: csabanoble (33952)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33955

Szia!Szépek!

Úgy látom a kék színt viszi tovább a tarka.

Előzmény: Nagy-Imre (33938)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33954

Nem marad hordozó ...

Előzmény: Chani2 (33950)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33953

Szia!Így értem.(Most már megfejtettem.).:-):-)

Örökíteni nem fogja, de én helyedbe csak teljesen egészséges egyedet tartanék tenyészállatnak.

csabanoble Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33952

Nekem van egy lányom.
Szép formás ,színében tetszetős, egészséges.
. Jan 1-én született.
Pátkán lakom. Bátran ideírom a tellszámom nem vagyok kereskedő ,de meg tudunk eggyezni.
30/305 6781.

eloper Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33951

sziasztok!

A nyuszik altatása mennyire kockázatos? Tályogműtétre készülünk. Túl éli? Több dudora van . Alig eszik. Valószínűleg a belső fogai okozzák. szóval féltem.

Chani2 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33950

Sikerült találnom egy eladót, ahol maradt még újzélandi lány nyúl, az általam keresett 2-3 hónapos korosztályban. De ezt a nyulat meg az eladó nem szívesen adná továbbtartásra, de ha úgy gondolom persze odaadja, csak van ez a kis testi hibája, hogy fél szemére megvakult. Egészségesen született, csak nagyon picinek becsipásodott a szeme, amit ő későn vett észre, és mire kikezelte, addigra már sérült a szemgolyó (van benne egy fehér folt, vagy teljesen fehér, nem emlékszem, hogy hogyan írta le pontosan). A kérdésem az, hogy hordozója maradhat-e ennek a fertőzésnek? Bár én arra tippelnék, hogy nem, de mivel kezdő vagyok, így inkább kérdezek.

Előzmény: Mészáros Barna (33949)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33949

Szia!Nem akarlak megbántani de --Nem értem .

Van egy eladó, ahol csak egy lány nyuszi maradt, de ennek kiskorában (mondjuk most is csak 3 hónapos) csipás lett a szeme, és későn kezdte el kezelni, így fehér maradt a szemgolyója

Előzmény: Chani2 (33948)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33948

Van egy eladó, ahol csak egy lány nyuszi maradt, de ennek kiskorában (mondjuk most is csak 3 hónapos) csipás lett a szeme, és későn kezdte el kezelni, így fehér maradt a szemgolyója, és valószínűleg meg is vakult arra az oldalára. Az a kérdésem, hogy ez fertőző-e, vagy mivel anno kiheverte azt a dolgot, attól még tenyésztésbe vonható a későbbiekben a nyuszi?

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33947

Szia!Ha még soha nem kaptak akkor egy szűk marék/db kb 10-14 napig.Utána meg én adom nekik egy kicsit fonnyasztva  annyit amennyit megtudnak enni.

Mostanában én is elkezdtem adni nekik és ha választani kell a répa -fű,vagy táp-fű között akkor a fű a nyerő.Az anyáknak meg szerintem javít a tejtermelésén is.

Előzmény: Pumi89 (33946)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33946

két 6 hónapos keverék nyuszinak mennyi az az adag fű amit adni lehet?

a mérték lehetne egy 12 L es vödör :D

Dirtyfree Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33945

Ezek már a kék baktól vannak? :)

Előzmény: Nagy-Imre (33937)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33944

Jól értelmezted, a Cycostat 66 G és Robenidin gyógyszert használja a keverőm, annak 5 nap. A Trisulmixnek nyúlnál 12.

Előzmény: tp329 (33935)
Deryan Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33943

Mennyi szépség!

Gyönyörű állományod van!

Előzmény: Nagy-Imre (33941)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33942

ja.

Előzmény: vadtas (33933)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33941

Német óriás keverék:

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33940

kaliforniai:

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33939

Német tarka óriás bak:

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33938

Debreceni fehérek:

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33937

Német tarka óriás keverék "A" alom:

Német tarka óriás keverék "B" alom:

jojcye44 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33936

enni inni mindig volt.. takarítani takarítottam.

Viselkedésben semmi nem volt fura azért is vagyok bajba hogy mitől lehetett ez.

Előzmény: erdiember (33919)
tp329 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33935

Én úgy értelmezem, hogy az  5 napot a gyógyszeres tápra írtad, de ha már utána szóba került, a Trisulmixnek 12 nap az ÉVI-je.

http://www.rhonevet.hu/uploadedfiles/customitem_83_Trisulmix_oldat_AUV.pdf

Csak nehogy valakiben az 5 nap rögzüljön mindenre!

Előzmény: Ladybee (33924)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33934

Nincs valakinek eladó újzélandi vörös lány nyuszija? Holnap megyek kocsival a Balaton déli partján Hévíztől, az autópályán Budapestig, majd Szadára.

Ha valakinek ezen az útvonalon lenne eladó nyuszija, akkor be tudnék érte ugrani! Lehetőleg 2-3 hónapos kéne, de némi eltérés nem kizáró ok. :)

vadtas Creative Commons License 2014.03.14 0 0 33933

az pont a főutca, nem nehéz meglelni a templom után ahogy megyek földesnek az első lakóház balra.

Előzmény: Mészáros Barna (33931)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33932

h

Előzmény: Mészáros Barna (33931)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33931

Kossut u 56., jó de csak hétvégén vagyok itthon.

Előzmény: vadtas (33930)
vadtas Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33930

Tetétlenen belül merre laksz? Néha átugrok ha ott van dolgom, és egyuttal lehet megnézném egyszer milyen az állományod.

vadtas Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33929

Na az nem rossz! :D

Előzmény: Mészáros Barna (33928)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33928

Akkor kb 5 km választ el minket mert én meg Tetétlenen lakom:-)

Előzmény: vadtas (33925)
vadtas Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33927

állatorvosnál, 100g-s csomagban 100liter vízhez elég. nálunk 2500ft jelenleg egy csomaggal épp ma vettem, mert a régi elfogyott. 

Előzmény: eloper (33926)
eloper Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33926

trisulmixet hol tudok venni? Mennyi az adagolása?

Előzmény: Ladybee (33924)
vadtas Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33925

Üdv mindenkinek!

Van egy 4 hónapos kaliforniai jellegű bakom eladó, Kabai vagyok, Debrecenbe ha arra járok be tudom vinni.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33924

A gyógyszeres keveréktakarmányokba valamilyen kokcidiosztatikumot kevernek, keverő üzemtől függ, hogy melyiket.  A mienk épp a Robenidint, ami zsákonként 200 Ft-tal drágítja, de így legalább megelőzhető a betegség. Választáskor különösen fontos, hogy gyógyszeres takarmányt kapjanak. Vágás előtt természetesen nem kell, illetve  5 nappal előtte abba kell hagyni a gyógyszerezést. A nyulak épp a választáskor a legsebezhetőbbek, ezért érdemes két hétig legalább az eredeti helyükön hagyni, Trisulmixet itatni és gyógyszeres tápot etetni. Utána már bármit csinálsz, nem lesz probléma.

Előzmény: eloper (33922)
pockorocki Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33923

Ez a véleményem.

Előzmény: N.Jani (33914)
eloper Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33922

Én is a tápok véleményét szeretném kérni. Én Bábolnai nyúlabrakot szoktam venni , ebbe nincs állítólag gyógyszer. Az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszeres mivel jobb? Leválasztott nyusziknak melyik a jobb? 

Reflex91 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33921

Üdv. Mindenkinek! 

Hozzáértők segítségét szeretném kérni. Nem szokásom de egy kis táppal szeretném dúsítani takarmányom. Két féle cég árusít a környéken nyúltápot. 

Napsugár - trade kft

Central soya feed kft  

előbbiről találtam adatokat: 

http://www.centralsoya.eu/letoltes/D_kisuzemi_gyartmanyjegyzek_2013_02_nyul.pdf

melyiket ajánlanátok ?? 

Köszönöm előre is. 

csabanoble Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33920

Sziasztok.
Ismét takarítanom kellett a nyuszik fülét elég rendesen be volt telve.
száraz fűrészpor szerü anyagot szedtem ki alatta fehér gyulladás szerü anyag.
Kutyáknak-macskáknak való szerrel kitakarítottam és betadinnal a varros részeknél is szépen átkentem.
Lehet erre külön szert kapni állatorvosnál?
vagy jó ez a megoldás és ezt rendszeresen pl 2-3 havonta el kell játszani.

erdiember Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33919

Üdv! Minimum 6-7 hétig maradjanak a kölykök az anyjukkal. Továbbá almaecetes vizet folyamatosan adj nekik. Széna mindig legyen előttük, de víz mivel kisnyúlról beszélünk, csak akkor legyen folyamatosan elérhető, ha van önitatód. Az etetésre szolgáló edényt pedig folyamatosan tisztítsd, célszerűbb egyszerre kettőt használni csere érdekében. A viselkedésüket folyamatosan figyeld, továbbá azt, hogy elhullás előtt mi változik a nyúlon. Még egy sűrűn takaríts! 

Előzmény: jojcye44 (33916)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33918

Célszerűbb az anyát kivenni 6 hetes korukban, a kicsik maradjanak egy ideig a megszokott helyükön. Kisebb a stressz és a fertőzés esélye.

Dirtyfree Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33917

Mennyi idősen vetted el őket az anyától?

jojcye44 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 33916

Üdv.Egy olyan kérdésem lenne hogy mitől van az , a kicsik választás után 2 héttel mind elhullik.( most nincs nyulam, majd 2 hét múlva de szeretném elkerülni megint az elhullást)

Az anyáknak nem volt semmi bajuk sose... a kicsiket akkor vettem ki az anyától mikor már rendesen tudtak enni inni.Széna zab-árpa mix meg vísz amit kapnak. Ha valami zöldségfélét,z.héj stb az legalább 1 éjszakát fonnyadt, nem kapték meg frissen soha.

Tanácsot kérnék mitől lehet ez és mit tudok tenni ennek elkerülésére.

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33915

Szia!Ezt már én is hallottam(de nem tudom honnan)...:-)

Előzmény: N.Jani (33914)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33914

Ezt honnan veszed?

Előzmény: pockorocki (33910)
thefactory Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33913

Én egy bakot keresnék! Most van 2 db anyának valóm, persze még csak 3 hónaposak és szeretnék egy korban hozzájuk illő kb. 4-5 hónapos bakot, hogy majd egyszerre érjenek be! 

stoffi55 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33912

Nekem van egy bak egy 3/4 vér anya és a 6 kicsi most 8 hetesek.

De most keresek még anyának valót

Előzmény: thefactory (33911)
thefactory Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33911

Valaki foglalkozik itt Német óriás lepketarka nyulakkal?

pockorocki Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33910

A kalis jó fajta, bár szerintem a magyarországi állomány erősen beltenyésztett.

Előzmény: pajaca (33909)
pajaca Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33909

Köszöm a javaslatokat, de vmiért a Kaliforniaiba beleszerettem :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 33908

Belga bakot szürke vadast keresek Kecskemét környékén.

Jozefe Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33907

Német Óriást javaslok, most tudok adni!:)))))

Ladybee Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33906

Debreceni fehéret javaslok, most tudok adni...

Előzmény: pajaca (33905)
pajaca Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33905

Sziasztok!

Szeretnék egy Kaliforniai ivarérett bakot a mostani Oroszlánfejű helyére.

Budapesten és Fejér megyében tudtok eladó ivarérett Kaliforniai bakot?

borsika79 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33904
Szia én meg Tószegen:)
Előzmény: Pumi89 (33877)
Dirtyfree Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33903

Maradt még két bakom eladó,ha érdekel valakit keressen meg emailben (dirtyfree@citromail.hu)
Ma lettek 3 hónaposak és 4kg-osak!!! Már nagyobbak,mint a képen (02.26)
(A Börzén volt aki kinevetett és elment mert nem hitte el,pedig indulás előtt mértem meg őket :D )
Hajdú Bihar megye
A kis nőstényem ami megmarad
és a legújabb generáció :)

digger, Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33902

Ja, az le maradt. Az egyik bak, a másik nőstény.

Előzmény: digger, (33901)
digger, Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33901

Sziasztok!

Eladni, vagy elcserélni szándékozom a fenti két növendék nyulamat. Német Óriások, 5 hónaposak, 5-5,5 kilósak, teljes testvérek. Cserébe érdekel fajtatiszta tenyészérett Német Óriás bak fekete, vasderes vagy vadas színben. Vasárnap mind két nyulat el tudom vinni a Dunaföldvári vásárba. Érdeklődni itt, vagy mail-ben a publikus címen. 

kona.king Creative Commons License 2014.03.11 0 0 33900

nálam testvérekkel fordult elő, semmi gond nem volt velük, fazékba nagyon jók voltak.

Előzmény: Rózsika :) (33894)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33899

Szia!Képet tudsz feltenni?

Előzmény: eloper (33898)
eloper Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33898

Van egy kb. 4 éves törpenyuszi lányom,(kereskedésbe vettem anno) már több almot is felnevelt eddig, nem volt semmi baj. Aztán elvittem a dokihoz azt mondta túl nőtt a foga, nem jól záródik az alsó és felső állkapcsa. Nem eszik. És a most valami dudorok is vannak rajta a szája körül. Létezik, hogy a nyúl daganatos lesz? Vagy megöregszik ? Az ilyen nyuszika gyógyítható? Az orvos azt mondta fel kell tárni a dudorokat altatással stb. műtenék. Sajnálom nagyon.

vadtas Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33897

nem is rossz gondolat, utánajárok, hogy mi a helyzet pár ismerősnél, hátha van hasonlo tapasztalat, még a papirja is megvan, mert eltettem kiváncsiságbol mi van benne. Egyéb esetekben kibontáskor ki szoktam dobni.

Előzmény: Ladybee (33896)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33896

Minden üzem köteles megőrizni a szavatossági időn belül a takarmány mintáját. Erre hivatkozással eredményesen reklamálhatsz az üzemnél, egész jól is kijöhetsz belőle. Keresd a minőségbiztosítási vezetőt, valószínűleg saját, belső minőségbiztosítási rendszert üzemeltetnek, melyet cégen belül auditáltatnak.. Ne hagyd annyiban !

Előzmény: vadtas (33892)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33895

Az országos forgalmú (nyúl)táp szinte mindegyikét kipróbáltam, etettem!

Tapasztalat>>>"siralomház"!

90-10% a kistermelők hasznára! Áááááááááááá!!!

Folyamatos nyomást fogok gyakorolni ezen cégekre!

A változást a (gmo-s) szójánál már láthatjátok a hírekben!

Számítok véleményetekre, tapasztalaitokra!

Panasz-vonal: magyaroriasnyul@gmail.com

Rózsika :) Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33894

Sziasztok! Lehet furi kérdés lesz, de inkább megkérdezem a dolgot, nem veszthetek semmit :D

ilyen még nem fordult elő velünk: Egy mamanyuszinak meghagytuk az alomból 2lányát, egy ólban voltak. nos kiderült az egyik lány fiú lett és felpippantotta a mamát, remélem a tesót nem. (amint észrevettem a hibát, külön zártam őket) és szombaton megszületett a meglepi alom. kb nyolcan vannak, kicsikék, de nagyon mocorognak, sőt még sikítoznak is. az lenne a kérdés, hogy lehetséges, hogy ezek visszamaradottak, kicsik, vagy betegek lesznek? vagy semmi gond?

előre is köszi a választ

Deryan Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33893

Töményen semminek se add!  Én nem próbálnám ki az egész állományon.  1-2 baromfinál nézném meg egy hétig csak ízesítés szintjén. Ha megmaradnak és semmi változást nem látsz, akkor lehet próbálkozni.

Előzmény: vadtas (33892)
vadtas Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33892

Szia mint előttem irták, kokcira trisumixet egyből itassál, és csak a menthetetlenek pusztulnak el. a csomagoláson rajta van h mennyi kell belöle, és milyen idöközönként, meg a várakozási idö. A táppal én 2 hete jártam ugy mint te, szerencsére nekem nem az összes pusztult el, és idöben rájöttünk a problémára hála sok jo tanácsnak itt a forumon. Azota nem tudom mit kezdjek a megmaradt táppal, minek adhatnám oda, mert azért ki mégsem dobnám, ha már megvettem, de a nyulaknak meg egyszerüen nem merem adni. Vajon a baromfinak oda lehet adni, mit gondoltok?

Előzmény: hodanyo (33883)
kerivili Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33891

Szia! Én is jártam így a nyulaimmal. Nekem bevált a jódos kezelés: 3%-os jódoldatból 2ml/1l víz. Ezt kapták 5 napon át. Plusz almaecetes vízet is kaptak. Kb. 10 nap alatt rendbe jöttek!

hodanyo Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33890

Igen,rendben és köszönöm!

Előzmény: Deryan (33888)
Deryan Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33889

:))

Előzmény: Törölt nick (33880)
Deryan Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33888

Trisulmix itatását kezdd el, mint már előttem is javasolták.

Naponta alaposan takaríts! A májkokcidiózisban nem kell elpusztulnia a nyulaknak, csupán erős fertőzés esetén a fejlődésben kicsit visszamarad. Lassabban lesz vágásérett.

Tanulság zsúfolt körülmények közül ne vegyél nyulat! Nem árt a nyulat alaposan megnézni egyenként! Milyen tiszta ha felfordítod + a füle is. 

hodanyo Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33887

Hát! Most mit mondjak?   Megint a tanulópénz.... De az a legkisebb baj lenne!   

Előzmény: Öreg?halász (33885)
hodanyo Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33886

köszi!

Előzmény: Ladybee (33884)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33885

Ezért nagyon fontos a tartás körülményeinek felmérése ,vásárlás előtt! De az még fontosabb,hogy ilyen helyen ha megtetszik egy nyuszi,képes légy önuralomra és ne vedd meg!Reménykedj ,hogy több veszteséged nem lesz!

Ladybee Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33884

Trisulmix itatását sürgősen kezdd meg !

hodanyo Creative Commons License 2014.03.10 0 0 33883

Sziasztok!

Régen írtam már,tavaly felhagytunk a nyulazással miután elpusztult egy csomó nyúlunk.

Mint kiderült fuzáriumos volt a takarmány amit egy legális takarmányboltban vettünk.

Egy agrármérnök ismerősünk a tünetek alapján biztosra mondta hogy toxikus mérgezéses tünetei voltak a nyulaknak!

Be kellett ezt nyelnünk,a bevizsgálásra nem lett volna felesleges RAHEDLI pénzünk!

Na mindegy! Feladtuk!
Aztán 1 hete vettünk 10 növendék nyulat.Tegnapra elpusztult az egyik!

Párom boncolta,tipikus coccidiózisos a mája!

Akitől vettük nem gyógyszeres tápozta őket sosem! Sajnos zsúfoltan vagy 50 nyulat tartott egy 2.2 x 2.5 méteres helyen.

Padozat nem rácsos volt hanem csupasz beton. Az előzményekről ennyit...

Tudok még a többivel kezdeni valamit szerintetek vagy csöngettek az összesnek?

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33882

:-) ....

Előzmény: japipapi (33879)
revaszka Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33881
Szerencsére nőstény macskám van. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33880

Sziasztok! az egyik 8 hetes a másik 16 hetes nyúszi! :-D   

japipapi Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33879

Hát :-), a bakmacskára vigyázz, nehogy nyúcska legyen! :-))))))))))))  (vicc) :-)

Előzmény: revaszka (33878)
revaszka Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33878

Sziasztok!

Kiengedtem ma a két nyulamat a szabadba egy kicsit. Szép idő volt, és nagyon élvezték a szabadságot.  Egy idő után már a bak párosodni akart a nősténnyel, és gyorsan elzártam. Szóval felváltva voltak kint, majd a végén kiterülve pihentek.

Nem árt nekik a testmozgás néha. Ha jó idő lesz, akkor még sokszor kiengedem, majd őket. Amúgy egy macska veszélyes rájuk?

Pumi89 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 33877

Melyik település? :) Én Cibakházán.

Előzmény: borsika79 (33876)
borsika79 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 33876
Én meg 10-re lakom tölle.:)
Előzmény: Pumi89 (33858)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.08 0 0 33875

Kiváló tanács!

Előzmény: pockorocki (33863)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.08 0 0 33874

Hogy finom legyek, ez orbitális butaság...

Előzmény: Chani2 (33869)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33873

Ó hát ez óriási...

Persze nagyon szép is. Nem hinném hogy láttam volna már ekkorát.

Előzmény: Törölt nick (33632)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33872

Egyetértek!

Előzmény: pockorocki (33866)
Reflex91 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33871

Üdv Mindenkinek! 

Korábban kérdeztétek hogy milyen a Pannon-fehér Kalifornia párosítás eredménye... A mai nap folyamán vágtam az első almot. 4 hónap és 8 naposak voltak. az átlag súly tisztíva májjal 1.45kg. ha számít valamit is a májak hatalmasak voltak elenyésző epével. 

Hozzá teszem Tápot nem etettem velük. Zab, lucernaszéna, búza, tört kukorica, ezeken nevelkedtek. 

thefactory Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33870

Az mennyire baj, hogy a 3 hónapos új-zélandi bakomnak még nem szállt le a heréje? Legalábbis én nem érzem! Tudom, hogy kb. 3 hónapos korára le kellene szálljon, de meddig lehet vele várni? 

Chani2 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33869

Mondta, hogy azok mixek, de én mindössze annyit akartam, hogy ne legyen fehér a nyuszi.

Neki pannon fehér, újzéladni és óriás német nyulai vannak, illetve azoknak a keverékei.

Az általam leírt takarmány mellett még fognak kapni zöldségféléket, zoolitot, nyalósót és néha takarmány meszet is. Az lehet, hogy lassabban fognak nőni, mint a táposok, hisz a tyúkokkal is így járok, hogy nekünk 6-7 hónap kell a vágásérett súlyhoz, nem pedig 6 hét, mint a tápos csirkénél, de sajnos nem vagyok olyan gazdag, hogy kifizessem az évtizedek múlva jelentkező betegségeket, amik a tápos állatok húsának a fogyasztása miatt alakulnak ki. Nem tudok teljesen természetes alapú élelmiszert előállítani, de törekszem rá, és az idő nekem dolgozik.

Tudom, hogy a jó szándék mondatta veled, a tápos dolgot, de szerintem nem fogok csalódni. :)

kicsikocs Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33868

Sajnos már túl sok idő eltelt az elhullás óta, igy nem tudok kutakodni!

Előzmény: pockorocki (33864)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33867

Szépek ! A "lepke tarkák"viszont már inkább valamilyen mix és  ha a doki ezt nem mondta akkor bizony ez elgondolkodtató!

Előzmény: Chani2 (33865)
pockorocki Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33866

A doki nem véletlenül adott "tápot". pontosan tudta mi kell a nyulaknak. Amennyiben nem akarsz csalatkozni, úgy azt mondom/írom/ adj folyamatosan tápot is az állataidnak. Sok betegséget, köztük hiánybetegséget, megelőzöl vele. Természetesen, ha anyagilag olyan jól álsz, hogy külön tudod biztosítani az ásványianyag, vitamin és nyomelem szükséget, akkor nemszóltam.

Előzmény: Chani2 (33865)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33865

Sziasztok!

Tegnap mi is benyulasodtunk! :)

A helyi állatdokitól szereztem 1 újzélandi vörös fiút, meg két lepketarka kislányt. Egyidősek, most 2 hónaposak. Még együtt vannak, de a hétvégén szét fogom őket szedni.

Nagyon helyesek, a dokinál tápot kaptak meg szénát, én lassan átszoktatom őket a széna, búza, kukorica keverékre. Majd igyekszem zabot meg valamilyen más gabonafélét is szerezni nekik.

Szaraxik a netem, ezért csak így tudom megmutatni őket:

http://kepfeltoltes.hu/140307/k101_0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140307/k101_0008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pockorocki Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33864

Nyiss fel elhullottat! Fogadok, hogy gyomorhurut.

Előzmény: kicsikocs (33859)
pockorocki Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33863

Ne várj! Szedd ki a gyengét, mert a gyenge gyengíti az erőset! Egy alom annyira erős és életképes amennyire a leggyengébb tagja az! Nem mellékesen igen lestrapálod az anyát!

Előzmény: vadrece (33848)
Deryan Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33862

Szerintem jobb óvatosnak lenni. Aki keres az interneten, az manapság szinte mindent megtalál. - A helyi körülmények sem mindig ideálisak, rosszindulat vagy egyszerűen szegénység sok embert sok mindenre képessé tesz.

Előzmény: japipapi (33861)
japipapi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33861

Szerintem egyszerűen kiírhattad volna a település nevét, attól még anonim maradsz! :-)

Én is nyugodtan kiírom lakóhelyem, Budapest, Rákoskeresztúr, sőt nevem még látszik a bemutatkozó felületen is, nyílt vagyok, (Te is), pontos címem és tel. számom természetesen csak adott esetben. :-)

Előzmény: Pumi89 (33858)
Deryan Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33860

Ha a baromfi udvarban szaladgáltak a fészekelhagyós kicsik és sorra elhullottak, akkor a baromfi udvarban fertőződtek meg. Mindenbe beletapicskoltak a kíváncsi, szaladgáló kicsik aztán tisztálkodáskor lenyalták magukról. Ez fertőzhette meg őket.

Előzmény: kicsikocs (33859)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33859

Nekem  golyós, szétcsavarozható fajta a szelep. Valószinűleg  valami kosz került bele, azért csöpögött, de már elháritva.

Közvetlen elválasztás után, egy darabig kapják a gyógyszeresnek nevezett nyúltápot, majd fokozatosan a zab-árpa- búza(vagy tritikále) keverékre váltok. Oka?

Tudod nálunk a nyuszkók télen szabadban vannak a baromfiudvarban, és most  februárban az üregből előjőtt egy alom, még nem "kapkodtuk "őket össze, szabadon maradtak és naponta egy-egy sérülésmentes hullát találtam közülük, közben be is fogtam belőlük ketrecben azok is elhullottak. Ez a 15 kicsi ugyanilyen körülmények közt született, de azok a fészekhagyás után (mindkét  alom) anyával együtt szúnyoghálós ketrecbe kerültek, és eddig nem volt elhullás. (Sajnos az egyik alom, az testvérházasságból származik- de "szabadtartásnál" ez a veszély megvan, Ök eleve pörköltalapnak számitanak.)

A melegebb időben  a potenciális anyák (2 db) ketrecbe kerülnek és egy kis önmegtatózkodásra itéltetnek, mert nagyon sok ketrecet kellene gyártanomm ha hagynám őket szaporodni. Meg egy idegen kancsit is jó lenne beszereznem, várhatóan az őszig ekérhatné a nemzőképességi korát.

Tudom, nem a legszakszerűbb a "tartástechnológia"  de ez van, nem kiállitásra nevelünk.

Előzmény: japipapi (33846)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 33858

nem csak így mindenki jobban be tudja azonosítani a környéket :D
35 km re lakok egy kis faluban tőle, de viszonylag elég sokat járok oda.

Előzmény: borsika79 (33857)
borsika79 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33857
Szia. Ezek szerint Szolnoki vagy?
Előzmény: Pumi89 (33856)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33856

konkrétan az alföld, de pontosabban Szolnok és vonzáskörzete. 

Előzmény: N.Jani (33854)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33855

Köszönöm.

Előzmény: Pumi89 (33853)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33854

Annak melyik része?

Előzmény: Pumi89 (33853)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33853

Megnéztem a honlapod. 

Gratulálok az eredményeidhez és további sok sikert és kitartást! 

Igazán sajnálom hogy majdnem 300 km re laksz tőlem :(
Nincs véletlenül olyan ismerősöd aki esetleg tiszántúli és foglalkozik Magyar óriással? 

Előzmény: N.Jani (33852)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33852

Nem. A kettő közti súlyúval.

Baranyai magyar óriás nyúl. (Rövid nevén: Baranyai Óriás)

4 szinváltozatban tenyésztem(vadas, vasderes, fekete, fehér)

Súlya: 6-6,5 kg.

Testhossza: 60-65 cm.

Fülhossza: 15,5-16,5 cm.

Előzmény: Pumi89 (33851)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33851

melyikkel?
A kisebb,zömökebb, rövidebb fülű fajtával? régi nevén magyar vadas?

Előzmény: N.Jani (33850)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33850

Egy változatával.

Előzmény: Pumi89 (33845)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33849

És az a néhányszor néhány napi tej akkor...???!!!

Előzmény: vadrece (33848)
vadrece Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33848

Sziasztok. Ma reggelre megfialt az előhasu nyuszim. Ha jól számoltam 14db lett. Van 2-3 db kisebb, de várok néhány napot az esetleges szelektálásra.  (ha szükséges).

japipapi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33847

Az enyém ilyen: , a szelep cserélhető, állítható, kb. 80,-Ft/db

Előzmény: kicsikocs (33838)
japipapi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33846

Szia!

A "szopókát" lehet állítani, az enyémet imbisz kulccsal, bizit húzd meg jobbra, nem ereszt. Nem kell levágni, "palack alját le kell vágni", forró eszközzel lyukaszd ki, akkor megszűnik a nyomáskülönbség, nem horpad a flaska.

Továbbá kérdezném: a növendékek betegek? Miért adsz gyógyszert, ha nem? A megelőzés egyszerűbb megoldása a  helyes takarmányozás. Én csak a Myxovacot használom, semmi mást, nyulaim akkor pusztulnak, ha én veszem le a kabátjukat. :-)

Előzmény: kicsikocs (33838)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33845

Magyar óriás nyúllal foglalkozik valaki?

revaszka Creative Commons License 2014.03.06 0 0 33844

Sziasztok!

A Pannon fehér nyulamnál azt vettem észre, hogy elég keveset eszik. Nem rég hoztam  el őket egy tenyésztőtől . Elképzelhető, hogy még szokatlan neki az itteni környezet? Hasmenése nincs, nem puffadt, de azért almaecetet adok neki, és vitaminos tápot kap a széna mellé.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33843

Rendben, várlak. Fóliaházat építek, ott leszek a ház mögött ! :-)

Előzmény: stoffi55 (33842)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33842

Szia Ladybee

Holnap megyek.Fél háromig dolgozom,4 körül ott leszek.

Előzmény: Ladybee (33837)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33841

Elnézést a félrevezetésért. A kevert termények: zab-árpa-búza.!!!!!!

Előzmény: kicsikocs (33836)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33840

Én csak abból indulok ki amit a munkahelyemen tapasztalok (élelmiszeripar, "emberi fogyasztásra alkalmas termékek"  :D )
Emiatt gondolom, hogy a nyúltáp sem túl egészséges. Szóval emiatt nem szeretném adni nekik....

Csupán ennyi. :)

Előzmény: Ladybee (33833)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33839

Ne fokozd... :-)

Előzmény: Mészáros Barna (33835)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33838

Ja és még szerettem volna irni, hogy most készültek el az önitatók. (Bár az egyiknek a szopókánál van egy kis gixer, mert ereszt.)( Azt hiszem a jófogáson vette a lányom)

Egyébként ásványvizes üveg kupakját  meleg eszközzel átjukasztottam, majd a szopóka becsavarásra került egy kis ragasztós (palmafix) tömitéssel. De  palack alját le kell vágni, mert eyébként a vákum miatt szopókával nem fog működni az eszlöz !!

Előzmény: kicsikocs (33836)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33837

Írtam !

Előzmény: stoffi55 (33834)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33836

No erről már  sokszor volt szó- mármint a takarmányozásról ! Szerintem ahány ház annyi szokás. Főként akkor, ha nem üzemszerűen termeljük a nyúlhúst, hanem amúgy háztályi módra. 

Én speciál rozs-árpa-búza keveréket adok nekik, továbbá most vettem 50 kg takarmány sárgarépát. Széna az mindig van előttük. Néha- néha csontszáraz kenyeret is kapnak nassnak. Mivel most 15 kisnyúl nevelődik éppen, azért a gyógyszeres tápot is kapják hozzá, nameg a vizükbe vitamint.

Nem felfúvatni akarnám őket, nem érdekes, ha egy hónappal később érik el a vágásérettséget.(Eddig is többet ajándékoztam el, mint amit mi vágtunk le!)

Az unoka az egyik haverjának adott egy kancsit, ők lucerna pellettel  akarnák etetni, de nem nagyon passzol neki !

Egyébként majd a nyáron könyebb lesz a helyzet, mert akkor reszelt uborka, cukkini,tökfélék, cékla és sárgarépa egy kis "keverék darával" jó kaja lesz nekik. 

Előzmény: Pumi89 (33832)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33835

Szia!

Nem csodálkozok hogy a nyúltáp mérgező,ma reggel halgattam a rádiót és mondja hogy a bébipürébe a határártéket jócskán meghaladó permetszert találtak,ha még erre sem figyelnek akkor mire?

Előzmény: Ladybee (33833)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33834

Szia Ladybee

Valószinüleg holnap vagy pénteken du.4 óra körűl el tudnék menni.

Cím?

Esetleg tel.szám?

emailom: stofferferenc@freemail.hu

Előzmény: Ladybee (33829)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33833

"a rengeteg anyagot amit beleraknak. " melyikre gondolsz, ami káros és a telepek fenntartás nélkül etetik  ? :-)

Előzmény: Pumi89 (33832)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33832

Elmentem a szomszéd város mindenes boltjába és én is ilyen ponthegesztett rácsot vetten. kicsit sokallottam érte az 1600 Ft/fm es árat, de hát ha kell akkor kell. :)
Takarmányról mi a véleményed? jelenleg lucernát kapnak, kis krumplit és az itthoni konyhai hulladékot. (káposzta, répa nyesedék) Ja és napi 2 alkalommal cserélem a vizet, mert az önitató még nincs kész. Tápozni nem szeretném őket. No nem az ára miatt hanem nem tartom jó dolognak azt a rengeteg anyagot amit beleraknak. 

Előzmény: kicsikocs (33831)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33831

felénk -Tata- 1x1 cm es osztású horganyzott ponthegesztett rácsot lehet fellelni, 50 cm es és 1 m- es szélességű, tekercs, illetve igényszerint vágnak belőle. Árat sajnos nem tudom, de nem vészes.(pedig a napokban vettem fél méteres darabot) A huzalvastagság olyan 1 mm es. Én pl az 1,5 m hosszúságú ketrecnél  hármas osztással hidaltam át az alját, birja! Kisnyulaknál betétlapként farostlemez darabkákat, vagy osb lap darabkákat alkalmazok a sérülés elkerülésére.

Előzmény: Pumi89 (33824)
Mathias23 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33830

Szia, Pannon fehér bak, 7 hónapos múlt. Soltvadkertig eltudom vinni, valamikor úgyis mennem kell oda.

Előzmény: KettTamas (33806)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33829

Mór - Mány = 51.2 km,  44'

Előzmény: stoffi55 (33823)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33828

Köszönöm a linket !

Előzmény: stoffi55 (33822)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33827

Most választhatsz két állományból, jelenleg a 12-14 hetes növendékek, 3 .50 kg felettiek, két különböző baktól és anyától.  Mányon vannak, de pénteken Budapestre el tudom vinni.

Előzmény: stoffi55 (33823)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33826

jelenleg 2 lakó van benne. 
átmérőre mekkorát mondasz?

Előzmény: japipapi (33825)
japipapi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33825

Szia!

Egy nyuszinak, elég. "vasat" lehet kapni.

Előzmény: Pumi89 (33824)
Pumi89 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33824

sziasztok!

Új vagyok még itt is és a nyúltartásban is. Kaptam hirtelen 2db nyuszit aminek kellett csináljak egy ketrecet. 50 magas 45 mély és 90 hosszú. szerintetek elég?
A másik kérésem, hogy szeretném megcsinálni a ketrec hátulját úgy, hogy ne maga alá piszkítson a nyúl. ti hogy oldottátok meg? lehet kapni valami vékony szál vasat?

Köszönöm előre is.

Gábor

stoffi55 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33823

Szia

Úgy emlékszem neked vannak debreceni fehér nyulaid.Tudnál nekem eladni,ha nem vagy túl messze.Két anya és egy bak kellene.

Előzmény: Ladybee (33821)
stoffi55 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 33822
Ladybee Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33821

Láttam itt egyszer nyúl itató szerkezethez linket. Olyanra gondolok, ami műa. flakonnal működik, fémlemezből van a tartóváz.  Segítsen, aki feltette. Köszönöm !

tp329 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33820

Örülök, hogy megoldódott a probléma, még ha nagy veszteségek árán is. A sárga folt a gyomor külső részén nem  epefesték? "Rendeltetés szerinti " állapotban nem pont e fölött van az epehólyag? A képeiden az epehólyag igen nagynak látszik (valószínűleg a "mérgezésre" adott válaszreakció miatt) A "túlnyomástól" átszivárgott az epe és megfestette a gyomor falát. De ez csak feltételezés!

Előzmény: vadtas (33819)
vadtas Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33819

Köszi az észrevételeket, ne aggodj, ez nem nyelvtanora, itt nem ez a lényeg, hanem ami mögötte van! de már biztosan tudom, hogy a táp nem tetszett nekik. Biztos vegyszermaradványos lehetett az egyik összetevő, nem tudom, de miota nem kapják helyreállt a rend. Mint irtam 2 csapatom van, az egyiket trisulmixel itattam, a másikat sima kamillás vízzel, és a kamollások kaptak egy kis répát mutatóba, mert ez volt a controll csoportom. Volt amelyik tegnapelőtt ugy viselkedett, hogy nem igazán josoltam neki sok jövőt, de mára már olyan eleven volt mint a többi :D A trisulmixes csapatbol még tagnap reggelre 1 megadta magát, de azóta nem volt elhullás. Ami mindkét csoportban egyaránt változott az a táp elvétele volt, és így mindenki jol van. Kicsit sajnálom, hogy magamtol a táp nem jutott eszembe, mert én vettem épp a nyavalya előtt 1-2 nappal, és akkor ha idöben rájövök akkor kisebb lett volna az elhullás mértéke. Így a 39 süldőből 13 maradt, a semminél ez is több, ez már ugy néz ki h megmarad. A tüdejét meg szerintem én sértettem meg, mikor a szivét néztem, mert az elején arra gyanakodtam h szivesek mert semmi jele nem volt más betegségnek. Ugyanígy jártunk egyszer a kismalacokkal, hogy gyorsan hiztak, és a szivük egyszerüen nem birta. Emiatt nem boncoltam az elején, és erre fogtam a hirtelen tünetmentes halál okát. 

Előzmény: digger, (33801)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33818

Szia!Megkérdezem őket.Taposó résznek ezt tartom megfelelnek .(Jó lenne ha leszállítanák de kételkedem.)

Előzmény: Ladybee (33817)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33817

Tavaly vettem, elfelejtettem már, de legegyszerűbb rájuk kérdezni... Az biztos, hogy sokat kerestem és ár-érték arányban ez volt a nyerő. Minden hulladék átpotyog rajta és elég merev ahhoz, hogy a széleinél feltámasztva megtartsa magát.

Előzmény: Mészáros Barna (33808)
revaszka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33816

Annak tartom magam, kezdőnek :-) Lényeg, hogy akkor jól cselekedtem a szénával, és a táppal. Mondjuk az elmúlt pár hétben nagyon sokat olvastam a fórumot, rengeteg hasznos információval szolgáltak az itt jelenlévők. Kellemeset csalódtam.

Előzmény: Mészáros Barna (33815)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33815

Szia!Jó csak írtad hogy kezdő vagy....:-),de úgy látom nincs probléma.

Előzmény: revaszka (33814)
revaszka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33814

Köszönöm az információt! Régebben voltak nyulaim, csak valami oknál fogva abba hagytam. Nagyon távol nem áll tőlem. Továbbá van még egy nőstény pannon fehér, és egy pannon vasderes nyulam. Ők már majdnem két hónaposak.

A kicsi előtt van most friss víz, széna, és vitaminos táp.

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33813

Nem .:-)

Előzmény: revaszka (33811)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33812

Szia!Semmiképpen se adj neki sok gyümölcsöt , mert még kicsi ,tudom nem kérdezted de hamar baja lehet.Sok száraz szénát adj neki meg nyúltápot,friss vizet.Ez kezdetnek jó...

Előzmény: revaszka (33807)
revaszka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33811
Fránya 10 perc :D Milyen táblára gondolsz, amibe a nyuszi van?
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33810

Szia!Szerintem Újzélandi vörös keverék lehet .

Előzmény: revaszka (33809)
revaszka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33809
elrontottam a linket. Remélem ez jó lesz.

http://kepfeltoltes.hu/view/140304/nyuszi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33808

Szia!Megkérdezhetném hogy egy ilyen tábla a 3 mm -es ből mennyi?

Leszállítják nem tudod?

Előzmény: Ladybee (33783)
revaszka Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33807
Üdvözlök minden fórum tagot! Kezdő nyulász vagyok, és ma kaptam egy pár hetes nyuszit, de sajnos én nem tudtam elmenni, testvérem hozta el, és nem kérdezte meg, hogy milyen fajta. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy milyen fajta lehet. A sok fű ne tévesszen meg senkit, nem a kis nyuszi eszi, hanem abba a ládába raktam amibe szárogatni szoktam a zöldet, most hogy kijött a jobb idő. Válaszotokat előre is köszönöm, további szép estét!

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/140304/nyuszi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/140304/nyuszi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
KettTamas Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33806

Mindegy milyen fajta, keverék is jó, mert a húsáért tartjuk őket.

Előzmény: Mathias23 (33799)
kicsikocs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33805

Úgy, ahogy irod. De hegesztés helyett inkább csavaroznám, vagy ahogy egyik fórumtárs irta a popszegecs is jó a vashoz.

Előzmény: Mészáros Barna (33796)
tp329 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33804

Amellik bőr alá való azt bőr alá, amellik meg izomba, azt izomba. Rá van írva! Nem előnyös összekeverni.

Előzmény: thefactory (33795)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33803

Szia! Lehet az csavarozás,vagy popszegecsezés is!

Előzmény: Mészáros Barna (33793)
digger, Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33802

Bocs a sok helyesírási hibáért! Még korán van és nem ittam meg a második kávét.

Előzmény: vadtas (33723)
digger, Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33801

Üdv!

Látom nem most kerültek fel a képek, de én most jutottam ide. Nekem két dolog tűnt a gyomron kívül gyanúsnak. Az egyik, hogy az epe hólyag szemre elég nagy, és tele van epével. Ha ezt hozzáveszi az ember a gyomor elváltozásához, akkor elsődlegessé válik az anyagcsere rendellenességre visszavezethető elhullás. A másik ani nekem furcsa, hogy a bal oldali (a nyúl bal oldala) tüddő lebeny sokkal kissebb a jobb oldalinál, ami normál méretű, de ennek lehet az is az oka, hogy a felnyitásnál összeesett. Én minden esetre első körön Kakasport itatnék, de ahogy előttem írták, toxikus probléma is lehet, amit takarmánnyal vihetsz be, ez okozhatja a "ketrec független" elhullást. Fenti két probléma , az anyagcsere rendellenesség és a toxin felhalmozódás lehet akát ok-okozati összefüggésben is.

Előzmény: vadtas (33723)
csabanoble Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33800

Külön ketrecben tartom őket és a párosodást is rendben feljegyzem.
Nem érzem a hasán sem a külömbséget.
Mikor vemhes volt lehetett érezni.

Előzmény: Deryan (33790)
Mathias23 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 33799

Szia, milyen fajtát?

Előzmény: KettTamas (33784)
thefactory Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33798

Köszi!

Előzmény: Mészáros Barna (33797)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33797

Szia !Hátulsó combizomba!

Előzmény: thefactory (33795)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33796

Szia ,akkor te azt mondod hogy a képen az egyik zsanért hegesszük oda a zárszelvényhez a másikat meg ha pl fából van az ajtókeret akkor csak hozzácsavarozom,ugye?Nem ilyen díszesre gondoltam....:-)

Előzmény: kicsikocs (33787)
thefactory Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33795

Myxomatózis oltást izomba vagy bőr alá kell beadni? És Ti hova szoktátok?

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33794

Szia!Kösz!

Előzmény: Ladybee (33792)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33793

Szia!Köszi!

Hegeszteni sajnos nem tudok de van egy ismerősöm aki megcsinálja!:-)

Ladybee Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33792

4 X4 -es stafniból levágod az ajtókeretnek megfelelő darabokat és hosszában középen 2 mm-es bemarást készítesz. U alakban összecsavarozod a  leendő ajtót, majd beleszabod a dróthálót, végül lezárod a négyzetet. Fél óra sem kell és remek ajtód lesz ! :-)

Előzmény: Mészáros Barna (33782)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33791

Ponthegesztett síkháló, nyúl taposórács néven pontos információkhoz jutsz, ha felhívod közvetlenül az üzemet, amit alább megadtam. Üzletben jóval drágább...

Előzmény: Törölt nick (33786)
Deryan Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33790

Szia!

Örülök, hogy hasznát vetted a fórumban folytatott beszélgetéseknek, vitáknak.

Az anyák akkor szoktak hangot adni ha vemhesek. Lehet, hogy meglepi nyuszikák vannak útnak.

Egyik hiperaktív és korán érő ifjú bakunknak Mi két korai almot köszönhetünk az idén :)

Előzmény: csabanoble (33788)
Qman74 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33789

Opelcsavar.

csabanoble Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33788

Sziasztok!
Az elmúlt 1 év távlatából amit itt tanúltam szeretnék köszönetet mondani minden hasznos tanácsért.
3 anya nyúllal kezdtem 2 "óriás magyar + 1lepke tarka és 1 újzélani bak nyuszi volt a kezdet.
Pont Január 1. kezdődőtt az ellés időszak mindenkitől 6 egészséges nyuszika volt a szaporulat.
A lepketarka és az egyik oriás magyar szépen felvette megint a bakot viszont a 3. óriás magyar sikongatva ellenkezik már 5. napja.
A bak puszilgatja, nyalogatja, szeretgeti , rá is ugrik, de az anya igen sikongatós formában van.
Ez természetes jelenség?

kicsikocs Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33787

Van olyam, hogy önmetsző csavar(vasbolti áru, sokféle méretben), meg a karosszériások által is gyakran használt úgynevezett lemezcsavar, mely nagyon hasonlit a közönséges facsavarra, csak más a menetemelkedése. Ez is sokféle méretben fellelhető)

Ha már fémből csinálod a keretet, gondolom képes vagy hegeszteni is, ekkor pedig a zsanér odafüzhető a zártszelvényhez.

Előzmény: Mészáros Barna (33782)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33786

Mi ennek a hálónak a pontos neve? És milyen üzletben lehet kapni?

Előzmény: Ladybee (33783)
Zretyi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33785

Szia! Van egy fonó Dabason és jár vásárokba. Éppen vasárnap láttam ilyet nála. Drótfonat Dabas Csonka László 06 20 9684 375 nyúldrót csirkedrót és egyéb fonatok.

Előzmény: Mészáros Barna (33774)
KettTamas Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33784

Hello! Baknyulat keresek Izsák, Kecskemét környékében!

Ladybee Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33783

180 X 100 cm táblában vettem, ezt veszteség nélkül tudtam beszabni. Több méret és vastagság van Tatabányán, nekem 3 mm-es van. Nem volt drága, de érdemes felhívni őket, pontosítani.

Előzmény: Törölt nick (33781)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33782

Sziasztok!Köszönöm mindenki segítségét,mostmár kezd kialakulni az hogy milyen is lesz....Még egy apróságot kivéve, ha pl zártszelvényből csinálom meg a keretet akkor arra van valami megoldás ,hogy hogyan tegyen rá az ajtót?(Lehet nagyon egyszerű csak én nem ismerem.   :-))

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33781

Szia! Lennél kedves, leírnád, hogy pontosan milyen méretben, változatban, és mennyi pénzért, milyen rácsot vettél?

Most kellene vennem nekem is, és ez is egy alternatíva, egyben nagy segítség is lenne.

Köszönöm.

Előzmény: Ladybee (33778)
Szilibetyár Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33780

Én nem variáltam bementem egy állatkereskedésbe és érdeklődtem hogy madárkalitka készítőt tudna -e vagy ollant akitől tudnék ketrecnek valórácsot venni rendelni és ők mondták persze megadott táblaméret van és megtudják hozatni nekem bevált.De van aminek az a hegesztett van ami lentebb van a linkje az is nagyon bevált nekem és olcsó.Bocs elcsórtam a linket is  ere gondoltam énis .  :)

http://www.komprador.hu/termekek/47906/Hegesztett_halo_12_7x25_4x1_5_mm_horganyzott_nyulracs_.html

vadtas Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33779

Azért nem lehet már ilyet kapni, mert ezt az emberek 1x vették meg, és élettartama, ha nincs olyan nagyobb kártékony jószág közelében örök élet plusz 1 nap. A mai csibehálók, meg annyit érnek, hogy a kotló vagy 2x nekifut tesztelni, és már van olyan lyuk rajta amin a kiscsirkék ki tudnak bujni, igaz mutatós meg szép, de szart sem ér, ráadásul, ha nem basztatja semmi, csak az idő éri akkor is szétrohad 2 év alatt. Sajnos saját tapasztalat, énnekem az itteni méhtelepről sikerült olyat szereznem, amit te keresel, 1 m széles, és 12m hosszú. Nem tudom ki dobhatta ki, de nekem jol jött. azota is üzemel, a kutya sem eszi át magát rajta, csak a karókat kell időnként cserélni, vagy megigazítani. Talán ha van a közeledben méhtelep, és adnak ki vasat, akkor ott nézz szét, mert sok hasznos dolgot lehet találni, az ár töredékéért. Igaz vigyél magaddal játszós ruhát, és vedd a másik felé, mert akadnak rozsdás vasak is és a java mindig a kupac alatt lapul, én onnan vettem a vascsöveket, zártszelvényeket, t-vasakat és szögvasakat az istállóhoz, meg a garázshoz. El sem hinnéd mit ki nem dobnak az emberek, és a többsége szinte uj volt. Találtam pl 6 méteres szögvasakat, és 4 méteres zárt szelvényeket. A csövekből is csak azokat hoztam el amik 3 méternél hosszabbak voltak. Még most is van vagy 100 db 3,1 méteres egymásba illeszthető horganyzott vascsövem, és jópár 6 méteres szögvasam lerakva itthon, és mind onnan vettem. Találsz még sok hűtő hátuljára való rácsot is, kb 50x90cm az átlag méret a naggyának, 2 rétegű sűrűn rácsozott és masszív, énnekem ez a padló is, és az elején potoltam kb 20-30 cm fával. Na ennél még a patkány sem okoz neked kárt ha betéved, ismerősömnél nem tudott bejutni a ketrecbe hát lerágta a kisnyulak lábát ameddig birta. Na nálam ilyen még nem volt pedig istállóban vannak és télen a marhák fűtenek rájuk. Nem kell h neked legyen patkányod elég ha a szomszédnak van, előbb utóbb megtalál. Jobb erre is gondolni ketrec készítésekor, én ezért inkább takarítom a helyüket, meg mélyebben almozom, de a patkány nekem ne vandálkodjon. Elég az egészségükre vigyázni, erre már ne kelljen de ez az én véleményem.

Ladybee Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33778

Ez nem alkalmas, nagyon alá kell támasztani, mert nem öntartó, behajlik. Én itt vettem taposórácsot: http://www.cegtudor.hu/ceginfo.aspx?id=6675

Előzmény: balintos66 (33776)
balintos66 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33777

Én is most csinálok ketrecet.A keretet 20-as sarokvasból csinálom,70cmx60cmx40cm a méret.Én az utolsó harmadot rácsozom be így nem kell a tálcának helyet kihagyni,de ha tálcásra csinálod akkor a 10cm szerintem elég.

Előzmény: balintos66 (33776)
balintos66 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 33776
N.Jani Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33775

Drótfonós után érdeklődj!

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33774

Szia! ajtót úgy tervezem hogy kinyithassam egészben  takarításkor és kinyithassam etetésnél az ajtó egy részét is kb 1/3 nál.

Még azt nem tudom, hogy  mély almos vagy rácsos legyen .Erre várok esetleg érveket ellenérveket.

Esetleg ha rácsos akkor mennyi helyet hagyjak a trágyafelfogónak.

A vázát miből építsem ki szerintetek ,mert semmi ilyesmi nincs háznál?

És a legfontosabb ,hogy a jó múltkorában voltam egy vasas boltban ahol nem árultak "kis szemű"drótfonatot és azt mondták nem is lehet kapni már.(Aki tudja pontos megnevezését kérem írja le )!Na én meg pont ilyenből akarom megcsinálni.Szerintetek lehet kapni?Szerintem nagyobb Tüzépeken tuti lehet kapni.

Ilyenre gondolok:

Előzmény: vadtas (33769)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33773

Szia!Pont ez amire gondoltam.Elsőre 70 cm mélyet gondoltam és valószínű ,hogy így is lesz.

Köszönöm mindenki tanácsát!

Előzmény: N.Jani (33768)
vadtas Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33772

nekem a zöme 120cm mély 60cm széles, és 50cm magas mert nekem kicsi volt a hely a 2 oszlop között és 16 ketrecet akartam egybe, mert télen ebböl az iránybol jön csak a meleg rájuk, és itt nem fagy be a víz, meg így szinte etetésnél is 1 helyre leteszem a szénát, répásvedret, meg a vizet és könnyü és föleg gyors az etetésük, vízcseréjük, mert minden kéz alatt van, csak ugyebár űzetéskor az anyák levadászása kész tortura, meg néha egy vicc. Ujabban a hátuljára tettem ajtókat, amiket csak ilyenkor nyitok ki meg takarításkor, esetleges fészekellenőrzésekkor, mert ugyebár általában ide is fialnak. meg én télen az eleje kivételével az egész ketrecet leszigetelem, így csak nyáron vagy jobb időben tudom meglesni a fészkeket. 

Előzmény: Törölt nick (33770)
vadtas Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33771

Na meg az abrakos alatt telepadlo legyen, mert hajlamosak kiverni pl a buzát, v más magvakat a táp közül és az a rácson át lepotyog a dudvába, és ugyebár azért a mai abrakárak alapján nem igazán engedhetjük meg magunknak ezt a pazarlást :D

Előzmény: vadtas (33769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33770

Nekem van 80 cm mély ólam, nem az igazi, nagyon nyújtózkodnom kell a sarokban lévő nyúlért, pedig 183 cm vagyok.

Előzmény: N.Jani (33768)
vadtas Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33769

Szerintem elég neki, de ugy alkoss rá ajtót, hogy könnyen tudd takarítani, meg könnyen tudd belöle kivenni a nyulat, mert ha pároztatásra kerül a sor hajlamosak a töled legtávolabb eső sarokba huzodni, és ne kelljen derékig bemásznod érte, egyszoval minden sarka kéznyujtásnyira legyen szerintem.

Előzmény: Mészáros Barna (33764)
N.Jani Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33768

A mélység 70-80 legyen!

vadtas Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33767

Na emberek úgy néz ki a táp a ludas, 2 csapatra osztottam őket tegnapelőtt, az egyik csapat trisumixes vizet kap a másik sima kamillásat. Ez a kontroll csoport is hasonloan viselkedik, de biztosat csak 1 hét után tudok mondani. A trisumixesben tegnap estig még 5 a kamillásban a reggeli 1en kivül még 2 adta meg magát, gondolom ezek már menthetetlenek voltak, és ma egész nap már csak 1 a kamillásban. Tegnap még nem voltam biztos a sikerben, de a mai nap ujra reményt adott. A kecsketejet nem probáltam, mert már a kiskecskék nem hagynak semmit mert szabadon vannak együtt és ami kicsi maradna a vándorok pillanatok alatt kiszopják. 

Mathias23 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33766

Sziasztok, valaki  megy Monorra? Ha igen akkor vissz nyulat is, milyet?

Ladybee Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33765

Elég, 6 hetes korukban úgyis kiveszed az anyát.

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33764

Sziasztok!

Ketrec tervezgetésbe vagyok fejben....

Azt akarom kérdezni, hogy egy kb 5 kg os nyúlnak +8-10 kicsinek választásig megfelel e egy 120 X60X60 as ketrec.(Hossz,mélység,magasság),vagy mindenképpen változtassak az elgondoláson?

N.Jani Creative Commons License 2014.03.02 0 0 33763

Egyetértek.

Előzmény: Deryan (33761)
Chezulu Creative Commons License 2014.03.01 0 0 33762

Szia!

Bízzunk abban hogy a táp okozta az elhullásokat. Előfordulhat,hogy minőségileg nem volt rendben a táp vagy belekerült valami, vagy esetleg elnézték az arányokat. Előttem szólókkal egyetértek.

Előzmény: vadtas (33748)
Deryan Creative Commons License 2014.03.01 0 0 33761

Szerintem is  megszorult benne a vér, azért olyan sötét a máj.

Előzmény: Mészáros Barna (33759)
N.Jani