Keresés

Részletes keresés

papirmaci Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6222

Épp manapság akartam utána járni, hogy mikorra várható Magyarországon a Sport Klub HD. Ugyanis mára a Sport Klub maradt az egyetlen magyar sportcsatorna, melyet nem láthatok HD-ben: hiszen van Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Sport 1 HD és Sport 2 HD. Itt jegyeznék meg két dolgot:

1. a Sport TV-n látható NHL közvetítések nagyon rossz minőségűek, legyen akár élő, akár felvételről.

2. a Sport 2 HD-n közvetített spanyol bajnoki meccsek nagy részét nem is HD felbontásban adják!

 

Na, de visszatérve a kezdetekhez: úgy néz ki, nem hogy Sport Klub HD nem lesz, de lassan Sport Klub se. Pár éve, amikor a Telekom kivette a csomagjából, úgy nézett ki, hogy befellegzett. Most úgy néz ki, ami késik, nem múlik. Azért én kimondottan örülök, hogy a Monaco v PSG rangadót HD-ben láthatom. Amúgy annyira gyorsan történtek a dolgok, hogy sem a Telekom, sem a Digi EPG-je nem tudta lekövetni.

Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6221

jav. 

E terén elég pesszimista vagyok, hogy a nem sportcsatornák is beszállnak a versenybe. 

 

Előzmény: Bendeguz 2.0. (6220)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6220

 "Azért szerintem lesz harc, és mivel az osztrák szervezés miatt is, kellemes és kiszámítható időpontokban vannak a meccsei, ott akár nemcsak a sport tévékkel lehet majd számolni."

 

E terén elég pesszimista vagyok, hogy nem sportcsatornák is beszállnak a versenybe. 

Előzmény: i perseguitati (6215)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6219

akkor a kérdés eldőlni látszik.

végre nem kell szarakodnom streamekkel :)

Előzmény: DanGer88 (6218)
DanGer88 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6218

2009. augusztusában 5 évre szerezte meg a Sportklub a hazai kézilabda és kosárlabda jogokat. Pont idén nyáron jár le a szerződés.

Előzmény: nicko (6216)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6217

vagy 2016

Előzmény: nicko (6216)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6216

a kézi NBI jogok 2015 vagy 2015-ig vannak az SK-nál úgy tudom.

Előzmény: i perseguitati (6215)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6215

Igen, a stúdiós műsor drága, ahogy a helyszíni közvetítések is inkább csak viszik a pénzt. Persze főleg akkor drága, ha rendesen kifizetnek mindenkit,  de személyes ismeretség révén, jómagam is tudok olyanokról akiknek már hónapok óta tartozik a Sportklub.

Pont emiatt a drága "előállítás" miatt szerintem a kézi és kosárbajnokságért sem fognak a nyáron küzdeni (ha még életben lesznek akkor), de attól tartok más sem fog nagyon kapkodni értük...

Az EBEL viszont komoly ütőkártya, általában szép nézettséget hoznak a Fehérvár  meccsei, ott ha jól tudom egy osztrák kereskedelmi tv, a Servus Tv közvetít általában teljes saját technikával, a legtöbbször a saját embereivel is. Azért szerintem lesz harc, és mivel az osztrák szervezés miatt is, kellemes és kiszámítható időpontokban vannak a meccsei, ott akár nemcsak a sport tévékkel lehet majd számolni.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (6212)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6214

Nekem van egy olyan érzésem, hogy mindkét meccs a DIGI SPorton lesz. 

Előzmény: tota96 (6213)
tota96 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6213

amúgy ha picit tovább olvassuk előre a műsort, akkor láthatjuk hogy nem csak olasz foci jelent meg a kínálatban...hanem kedden a magyar jégkorong szuperkupa első meccse is....igaz a második meg az SK-n lesz jelen állás szerint.....

 

Lenne egy kérdésem: Seria A topikban említette valaki, hogy invitelnél lesz DS2. Ez igaz?

Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6212

Ez a pénztelenség számomra azért is meglepő, mert a SK-nál jóval több a studiós műsor, ami (legalábbis én úgy tudom) elég drágák szoktak lenni. Majd a napokon belül lesz valami közlemény abból talán mindenki okosabb lesz. 

Előzmény: i perseguitati (6211)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6211

Az azért más történet volt, és nemcsak amiatt mert ez a mostani néhány  nagyságrenddel több pénzről szól. Akkor nem volt a Sportklub kezében közvetítési jog, mindössze annyi történt hogy úgy mint néhány más sportágban is, más közvetítési csomagban volt a ffi. kosár Euroliga selejtező és másban a teljes további szezon(ok). A selejtező még a Sportklubnál volt, de aztán az alig egy héttel utána már induló alapszakaszra az ebben illetékes és felelős sportklubos vezető, lustaságból/tudatlanságból, felelőtlenségből, vagy más egyéb okból...nem állapodott meg a EL jogtulajdonosával, a Digisport pedig  szépen elhozta a "bambuló" Sportklub elől azt.

Hogy most mi miatt kényszerült ilyen harakirire a Sportklub azt nem tudom, talán már az olaszok(és franciáknak) sem tudnak fizetni, talán már kezdenek összecsapni a fejük felett a hullámok, de azon kívül hogy óriási szarban vannak, egyelőre nincs logikus magyarázat egy ilyen hirtelen lépésre.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (6210)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6210

Lehet, hogy megint olyan kavarás lehet a háttérben mint amikor a kosárlabda EL-t átjátszották a DIGI-nek? 

Előzmény: i perseguitati (6207)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6209

A Sportklubnál meg nagy rejtély, hogyan tudott így, ilyen hirtelen, rájuk dőlni a ház...

 

alacsony nézettség, kevés jog az IKO-nak elege lett a lukas kalapba pénzt dobálni.

De akár az is elképzelhető ami nem jött össze 2010/2011-ben most lesz aktuális..a digi felvásárolja a SK-t és így fog eljutni a T és UPC előfizetőihez.

Ki tudja mit hoz a jövő...

Előzmény: i perseguitati (6207)
DanGer88 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6208

Ha a teljes olasz és francia foci átkerül a Digisporthoz, akkor nyáron lehúzhatja a redőnyt a Sportklub, mivel a kézi és kosárjogok is lejárnak tudtommal, meg az EBEL-t is egy-egy szezonra szokták meghosszabbítani. Más meg nincs náluk.

Előzmény: i perseguitati (6207)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6207

Szerintem még mindig nincs teljes megegyezés, valószínűleg erre a hétvégére lehet valami átmeneti megállapodás a 3 fél (Digisport - Sportklub - Rai Trade illetve a francia jogtulajdonos)közt, de abban még nincs megállapodás hogy hosszútávon hogy veszi át a Digi a közvetítési jogokat. Amint ez  meglesz, tudni lehet hogy meddig mit és hogyan adhat a Digisport, ők is elkezdik a promóciót ezerrel.

 

A Sportklubnál meg nagy rejtély, hogyan tudott így, ilyen hirtelen, rájuk dőlni a ház...

Előzmény: DanGer88 (6205)
pityoka70 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6206

Meg is lepett ez a nagy csend.... 

Előzmény: DanGer88 (6205)
DanGer88 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6205

A nulla tájékoztatás a szomorú, elsősorban a Sportklub oldaláról, nincs pofájuk egy nyamvadt közleményt kiadni, hogy bocs de elfogyott a mani. Azért így a T-Home és a UPC szolgáltató előfizetői igencsak anyázhatnak...

 

Most is elkezdődik a Fio-Atalanta, Világi mintha mi sem történt volna.

 

De a Digi sem veri nagy dobra, pedig lenne rá ok.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6204

Ennyit arról, hogy a digi csődbemegy, mert voltak itt szép kis szövegelések :)

 

http://www.digisport.hu/digisport_program/tv_musor

 

Konkrétan minden ottvan.

 

DIGI Sport 1 élő műsor

 

03:00 Ökölvívás
ESPN, Friday Night Fight, eredeti kommentárral

 

13:30 Labdarúgás
Premier League, Liverpool-Arsenal

 

15:45 Labdarúgás
Premier League, Chelsea-Newcastle

 

18:25 Labdarúgás
Premier League, Swansea City-Cardiff City

 

20:30 Labdarúgás
Serie A, Napoli-AC Milan

 

DIGI Sport 2 élő műsor

 

13:55 Vízilabda
Volvo Kupa, USA-Németország

 

15:40 Vízilabda
Volvo Kupa, Magyarország-Szerbia

 

17:45 Kosárlabda
férfi Magyar Kupa, bronzmérkőzés

 

20:30

 

Kosárlabda
férfi Magyar Kupa, döntő

Előzmény: JLW-470 (6203)
JLW-470 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6203

Lehet ez lesz a jövő:http://www.azzurri.co.hu/forradalom-tv-kozvetitesben-ujra-digi-sporton-serie/

A Sportklubon meg nem marad már semmi értelmes,meg is lehetne szűntetni.

Előzmény: i perseguitati (6196)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6202

Így van ezt próbáltam ecsetelni. :)

nem ugyanazt közvetítik..de ahogy látom a jobb meccseket a DS fogja.

Előzmény: i perseguitati (6201)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6201

Közben látom, nem is nekem válaszoltál, bocs :)

A lényeg: úgy néz ki, már ezen a héten sincs párhuzamos közvetítés.

Előzmény: nicko (6200)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6200

SK

19:55
Napoli - Milan

DS
20:30 Labdarúgás
Serie A, Napoli-AC Milan

 

mert ez volt eredetileg ami változott.

de mindegy mert engem nem érint..jöhet a kézi NB1 jogok is DS-re aztán kapcsolhatják is be a DS3 csatornát :)

Előzmény: i perseguitati (6199)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6199

Az Udinese-Chievo felvételről megy, az esti Napoli-Milan pedig kikerult a programból, akkor miért is nem azt jelenti? 

 

Előzmény: nicko (6198)
nicko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6198

"Műsorváltozás! Kedves Nézőink! 19:55-től az Udinese-Chievo mérkőzést közvetítjük a Serie A 23. fordulójából, 21:30-tól pedig élőben a Valencia-Barcelona spanyol kosárlabda Király-kupa-mérkőzést közvetítjük!" - sportklub.tv

 

ez nem azt jelenti.

Előzmény: Proart (6190)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6197

Ahogy ezt sejtettem. Ma már nincs élő Serie A meccs a Sportklubon. Akkor ennyit a párhuzamos közvetítésről...

Előzmény: i perseguitati (6194)
i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6196

Ha csak ezt a hétvégét nézzük, a Digi vett/kapott egy Napoli-Milant, egy Lazio-Romát, egy Monaco-PSG-t és egy Inter-Sassuolót  élőben, úgy hogy érdemben egyik sem ütközik az angol közvetítésekkel. Alapvetően sokkal többet nyert, mint amennyit a későbbiekben esetleg bukna rajta.

Még nem tudjuk mi a pontos helyzet, de nagyon úgy néz ki, végkiárusítás kezdődött a Sportklubnál, ők így már nem komoly vetélytársai egyik nagy csoportnak (Sport tv, Digisport, Eurosport)  sem.

Előzmény: NB2 (6193)
zoli0415 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6195

Az esélytelen hogy  indít egy harmadik csatornát a digisport?Tartalommal már bőven be tudnák tölteni.És akkor legalább nem esnének egybe a közvetítések.

i perseguitati Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6194

Ez igaz, de ha valaki több topligára vágyik, ott néha kompromisszumokat is kell kötni. Mégegyszer, a párhuzamos közvetítés egyelőre csak egy közvetítés-jogi áthidaló megoldás, vagy annak egy tervezete. Azon se lepődnék nagyon meg, ha már ma sem lenne meg ez a párhuzamosság, valószínűleg jelenleg is folynak a több oldalú egyeztetések hogy miként lehet megoldani, ezért nincs még sehol bejelentés, mert még semmi sem biztos.

Előzmény: Proart (6192)
NB2 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 6193

Ilyenekre gondoltam. Nem vagyok benne biztos, hogy a Digi jól járt ezzel. Lehet, hogy gyengítik a sportklubot, de gyengítik saját magukat is. Nyílván az előbbi jobban, csak egy idő után a rengeteg jobbal nem lehet majd mit kezdeni...

Előzmény: Proart (6190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!