Keresés

Részletes keresés

sönby Creative Commons License 2012.02.07 0 0 10002

Sziasztok.Lenne egy olyan kérdésem,hogy egy kéménybe lehet-e bekötni egy vegyeskazánt és egy ilyen üvegajtós kályát,de úgy hogy a vegyes a pincében van,a kályha meg a eggyel följebb?A kollégám akar ilyen "merényletet"elkövetni maga és családja ellen.Én úgy gondolom(sőt olvastam is valahol),hogy akkor lehet ha egy szinten vannak,de Ő ezt nem hiszi el,mert hogy van valami lezáró pillangó,amit beépít a kályha füstcsövébe (ahol becsatlakozik a kéménybe)és ha a vegyes ég nem tud a füst bejönni.Erősítsetek meg légyszi,hogy ez így nem működik,és akkor talán elhiszi.

Köszi a válaszokat.

pjotrkolja Creative Commons License 2012.02.06 0 0 10001

1. A szigerelés vastagságától függ (no meg a külső hőmérséklettől), de kéményes szempontból a kürtő anyagának, "falazatának", kitorkollásnál "mért" -számított- égéstermék-oldali hőmérésklete a mérvadó.

2. DN180 ... Mekkora tömegáramhoz? Tüzelőanyag, teljesítmény, hatásfok ... stb ?

3. Attól függ, hogy a kémény nedvességnek ellenálló kivitel vagy nem ... ha az, akkor a kürtő fala nem hűlhet a fagypont alá, ha nem, akkor a harmatponti hőmérséklet alá nem hűlhet, ami tüzelőanyag függő, de jó közelítéssel 45-70°C körül van.

 

Keress fel egy gépész-, építész tervezőt, az majd segít ... vagy megmondja kihez fordulj!

 

Esetleg a helyi kéményseprő-ipari közszolgáltatót (bár ebben a topicban ilyen tanácsot adni nem menő), hátha szolgálhat jó tippekkel!

 

Sok sikert!

Előzmény: Samsam1974 (9999)
nyunyezke Creative Commons License 2012.02.06 0 0 10000

Sziasztok azt szeretném kérdrzni,hogy használ e valaki

huzatkorlátozót.

Ezen belül a wzb-1 .Az érdekelne hogy hogyan kell helyesen beállítani hogy 23Pa legyen.

 

Aki tud valamilyen használható ötletet adni azt szivesen meghalgatom.

Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 9999

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni külső szerelt szigetelt  fémkéményben mennyit hűl a füsthőfok méterenkén? 180as a belső.Ill mennyinek kell lenni a kilépő füsthőfoknak a kémény tetején.

Köszönöm előre is

bento1 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 9998

Szia Istvan!

 

A leier-rel kapcsolatban olvasd vissza az én hozzászólasaimat!!!Szerintem más kárán tanulj,ne a sajátodon!!

 

Üdv:bento

Előzmény: _istvan_ (9983)
KalásziM Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9997

 Persze persze állandó fűtésnél, de ha  kéthetente megy ki és  2 órán belül meleget akar akkor nem árt a nagyobb készülélk. Na de mán megvan.

 Ja én meg 92 m2 fűtök egy C12 -eskazánnal és csak 8 kW-on megy , gázzal.

Előzmény: kod1111 (9991)
KalásziM Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9996

 Olyan hogy gázkémény nincs. Van tégla kémény és van lemezkémény, ezt az útóbbit nevezik szerelt kéménynek is.

 Na most ha kitudod szedni akkor jó, ha nem akkor is. Egyszer alaposan begyújtasz és volt bélés nincs bélés. Természetesen ez csak az alura vonatkozik, ha korracél van benne,  az ugyan ki nem ég.

 

 Kérdés, hogy a kéményből kiszedhető e a bélés, lehet e valahogyan ezt kandallóhoz hasznosítani.

 Persze hogy lehet - csak ne legyen túl nagy annak a teljesítménye.

Előzmény: kissbg (9992)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9995

130.-as kéámény nem nagyon alkalmas kandalló kéménynek.

Előzmény: kissbg (9992)
kissbg Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9994

Jogos a kérdés:) Természetesen a béleletlen kéményt használnám.

 

Előzmény: kod1111 (9993)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 9993

A béleletlen kéményt akarod használni a kandallóhoz, vagy a kiszedett bélést, mert az első verzió az működhet, a másodikat azt feletsd el.

Előzmény: kissbg (9992)
kissbg Creative Commons License 2012.02.02 0 0 9992

Adott egy 2005-ben épült ház. Ebben egy hagyományos gázkazán, 130-as csővel. Ehhez lett építve erdetileg a gázkémény, mely bélelve van. Gondolom, a legolcsóbb kész megoldást alkalmazták

 

Kérdés, hogy a kéményből kiszedhető e a bélés, lehet e valahogyan ezt kandallóhoz hasznosítani?

 

 

kod1111 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9991

"Nem ismerem azt a  "Wamsler Saturn nevezetű 6,5KW hőteljesítménnyel rendelkező kandallót.", de ilyen szakaszos és időszakos fűtéshez egy 10 kW-os biztos jobb lett volna."

30m2-re??

Nálunk egy ilyen 25-27 fokot csinált 64m2-ren.

Előzmény: Émile (9987)
göndig Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9990

Igazából azért gondoltam hogy "csak" ekkorát veszek mert jelenleg egy gázos siesta kályha van kint ami 4kW körül van és azzal is normális meleget lehet csinálni. Nem tudom hány fokot mert sose mártem még de pulcsiban el lehet lenni (természetesen függ a kinti hőmérséklettől is). Köszi a válaszokat.

Előzmény: Émile (9989)
Émile Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9989

 Végül is jó lesz.

Csak azért javasoltam a nagyobb teljesítményt, mivel hétközben nincs fűtve.

Rendszeres fűtésnél biztos elég ez a teljesítmény.

Előzmény: göndig (9988)
göndig Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9988

Miért kellene leszigetleni a kandalló és a kémény közötti füstcsőszakaszt? Az épületen belül lenne és ezt szeretém ha az is fütene azért is akarok beteni hődobot (persze nem szeretém túlságosan lehüteni a füstgázt nehogy az áramlást elrontsa). A szigetelt kéményből annyi látszana az épületen belölről hogy a falból kiáll kb 20-25cm és abba csatlakozik bele a füstő.

Nagyobb kandallót nem akartam mert elvielg ez is be tudja füteni (gyári  adat szerint 100-150 légköbmt).

A fűtés pedig majd száraz keményfával lesz.

 

Előzmény: Émile (9987)
Émile Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9987

 Hát !

 Hát amennyiben leszigeteled a kandalló és a kémény közötti  füstcső szakaszokat, talán.

 És mivel fűtesz ? Gondolom valami száraz fával.

 Gyanus az a T körüli szakasz és maga a kondenz víz. Lesz ugyan kondenz, de nem víz, hanem kátrány.

 Nem ismerem azt a  "Wamsler Saturn nevezetű 6,5KW hőteljesítménnyel rendelkező kandallót.", de ilyen szakaszos és időszakos fűtéshez egy 10 kW-os biztos jobb lett volna. Kár , hogy nem IKEA ( ott mindent visszacserélnek ), így acsere lehetősége csekély.

 Jó fűtést, de csak nagy égéshőjű és száraz tüzelővel !!

Előzmény: göndig (9986)
göndig Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9986

Üdv!

 

Építettem egy hétvégi házat (gyorsszerkezetes favázas 30nm+ egy kis tetőtér) ezt a házat szeretém ödőszakosan füteni amikor kimegyünk 1-2 napra télen kb havonta 1x. Vettem egy Wamsler Saturn nevezetű 6,5KW hőteljesítménnyel rendelkező kandallót. Ehez kellene kémény. Amire én gondoltam szerelt szigetlet kémény (belül saválló ~50 mm szigetelés és alu köpeny). A kandalló felső kivezetéső így a kivezetést 2-2,3m be gondoltam.A kandallót közvetlenül egy hődobra vagy esetleg egy bordákkal ellátot füstcsőbe kötném majd utánna egy 90 könyökbe. A falon átvezetést már szerelt kéményből csinálnám egy 0,5m darabba csatlakozna a 90 könyök majd ez a rövid darab menne az épület külső falán lévő T idomba. Innét a szigetlet kémény benne felfele 3,5m majd záróelem, a T idom alat lenne egy tisztítónyílás és egy kondenzvíz elvezető. A füstő végig 150 mm.

Szerintetek ez így megfelelő megoldás lenne vagy van valami javaslat? 

Üdv: Gery

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 9985

Szerintem nézz körül a környező építőanyag arusító helyeken és érdeklődj. Jellemzően elmondható, hogy ha egy gyár több termékét rendeled egyszerre (pl Leier kémény+főfal és válaszfal téglák+vb gerenda, stb) akkor kicsit jobb esélyed van, de sajnos csodákat ne várj. Ilyíenkor is jellemzően a fuvardíjjal tudsz kicsit spórolni.

Az a világ meg megszűnt, hogy nem kell számla és akkro automaticce -25%.

 

Előzmény: _istvan_ (9983)
unomma Creative Commons License 2012.01.31 0 0 9984

Nem tudom észrevetted-e, de forditva van összedugva a könyök, és a füstcső!  Nincs köze a problémádhoz, de nem egy szerencsés megoldás több szempontból is!!

Előzmény: real_geri (9957)
_istvan_ Creative Commons License 2012.01.30 0 0 9983

Szisztok!

 

Kéményt szeretnék venni a most épülő házamba. Találtam egy árlistát a leier oldalán, amiben elég durva árak vannak. Nem tudjátok véletlenül, hogy ezek olyan listaárak, amiből a kereskedők akciózhatnak, engedhetnek, kedvük szerint (mint pl az autógumik esetében), vagy ezek fix kisker árak, és ha 680e Ft. van az árlistán, akkor az annyi, pont?

 

köszi!

gmkiev Creative Commons License 2012.01.28 0 0 9982

Valami ilyesmi gondolataim, nékem is vannak olykor.

Előzmény: Dunit (9981)
Dunit Creative Commons License 2012.01.27 0 0 9981

  "De ennek ellenére az okos, körültekintő mindenféle irományokra igényt tart,"

 

 

 Még hogy irományokra. Némely rendeltetését eleve rosszul értelmezi.

 Pl. az un. kivitelezői nyilatkozatot.

 ez a nyilatkozat csak arról szól, hogy az adott időben az adott helyen a kivitelező az általa végzett kéménymunkát a szabályoknak megfelelően,  az engedélyezett anyagokból végezte az előírások szerint. 

 Erről nyilatkozik.

 És ennek az érvényességét ők csak 6 hónapig fogadják el. Szerintem ennek az érvényessége  korlátlan ( akár egy születési anyakönyvi kivonat  - nem a házassági, az változhat ).

 Elviekben a kéményseprőknek kéne megvizsgálni, hogy a kiadott nyilatkozat szerinti  állapot még fennáll e, na meg hogy jó e a kémény.

 Mit is csinálnak ezek a jó emberek ?

 Valaki megtervezi a kéményt - kiszámolja a kiszámolandót (méretezi ), a terv alapján valaki megépíti - erről ad egy nyilatkozatot és a kéményseprő mint műszaki ellenőr ezeket ellenőrzi. Ez még új építésnél ugy ahogy elmegy, jogos.

 De sajnos minden egyébb beavatkozásnál, sőt akkor is amikor semmi beavatkozás nincs , pl. egy egyszerű kazáncserénél odatolakszik, tartja a markát, viszont a felelősége homályos, megfoghatatlan.

Előzmény: gmkiev (9976)
Dunit Creative Commons License 2012.01.27 0 0 9980

 A baj az , hogy nem lesz róla papírod  ! Meg az a 3 -as lemezből készült cső túl nehéz - nade pár ember csak felcipeli oda. Aztán ledugja a megmaradó részbe.  Az elbontott résznél meg körbeépíti acsővet , sőt nem árt már egy kalap alatt hőszigetelni  is a tégla és a vascső.

 közötti teret.

 

 Felállítod a csövet,  ez lesz a sablon, rakod a falat és  szakaszosan szigeteld a vascsővet valami ásvány gyapott zsinórral.

 De ne feled  a seperőknek sokféle papír kell, Hogy ninek ? hát hogy demostrálják a fontosságukat.

Előzmény: kingoftailor (9970)
Dunit Creative Commons License 2012.01.27 0 0 9979

 Szerintem semmi akadálya. A koromzsák jó nagy lesz. Fér bele bőven a korom.

 Más : az a kémény szelvény túl nagy, a magasság viszont az alsó határon van.

Előzmény: pavarotti (9977)
Dunit Creative Commons License 2012.01.27 0 0 9978

 Nocsak neked is feltünt ez a marhaság !!

 

  A nyáron volt egy fűtés projektem egy zárt égésterű falikazán felszereléssel.

 Nálam is felkerült a rácsos ajtó, de hogy kacifántosabb legyen, nálam eleve egy régi alucsőbe ment az új már nem alú, hanem flexi acélcső.

 A kémény eredetileg 140 x 140 -es tégla ebbe került valamikor a 120 -a kör szelvényű alu cső ,majd most legutóbb a 80 -as  acél cső.

 És mondá fontoskodva a kémény seprő , hogy át kell szellőztetni a teret. No de melyiket ?

 A két fémcső közötti teret szerintem abszolúte feleleges, A 80 -asból csak  kifelé mehet  az égéstermék ( ha véletlenül jukas lenne akkor meg eleve veszélyes a  lenti rácsosajtó, mivel elvileg ott visszajöhetne a termék, Jó ennek avalószinűségerendkivül kicsi.

 A  tégla és a nagyobb alú cső közötti tér meg eleve zárt lentről.

 Akkor vajon miért kell ez arácsos ajtó - tipp ??

 Más .  a kazánomhoz és a füst elvezetésemhez - a kéményig hozzá nyúlhat é a kéményseprő ? Szerintem nem, erre nincs felhatalmazása, Mi van ha az ajtót rosszul zárja be ??

 Persze nem ez a lényeg: a lényeg a kémény seprők csökönyösen ragaszkodnak ehhez a privilegizált tevékenyíségükhöz.

 Ezért csököttek. Úgy mellesleg ez  tán még a versenyjogba is ütközik.

 Tehát javaslat  - kényseprőt mindig csak tanú jelenlétében engedjünk a lakásba ( különben még ... )

 Aztán  a cipőjét természetesen vegye le, aztán   a vizsgálat után  rá kell kérdezni - felelőséget vállal é, ha nem, rá kell írni a papírra  a vizsgálat szakszerűtlen volt.

 No egyenlőre ennyi !!

Előzmény: Meister (9973)
pavarotti Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9977

Sziasztok!

Pár éve valamelyik társ-topikban tisztáztuk, hogy ha nem akarom kinyírni a családomat:), akkor egy kéménybe ne akarjak belekötni két fatüzelést pincében és földszinten is.

Annyi lenne a kérdésem, hogyha lemondok e téren a pincei használatról, akkor a földszintre kandallót/kályhát (kb. 4-5m maradna felfelé bekötéstől, 14x21-es téglakémény, kis teljesítmény (5-8kW?) elég, célszerűen 140-es füstcsővel) szabad-e bekötni?  //A tisztítónyílás lent van a pincében//

Választ előre is köszönöm P.

gmkiev Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9976

Na látod ez így igaz, de nem indokolja a ventillátor beszerelésének lehetőségét.

Mellesleg belegondolt már abba valaki, hogy mióta ilyen fene nagy tudományos alapokra van helyezve a kémények kialakítása (lásd: csak rendszerben lehet gondolkodni) egyre több vacakul működő UN. rendszer van.

Mi főképpen szilárdfűtéssel foglalkozunk. Pellet vonalon (tisztelet a kivételnek) "lövése" sincs a kéményseprőnek sem a működésről, sem huzatigényről, sem arról, hogy túlnyomásos é, vagy sem. De ennek ellenére az okos, körültekintő mindenféle irományokra igényt tart, majkd kéri a számításokat. Amit azért nem értek, mert ha Ő nem képes ott rögtön kiszámolni, akkor hogyan bírálhatja fogadhatja utasíthatja el a "művet"?

És végezetül: felelősség?

Semmi!

És az e legnagyobb baj.

Előzmény: Meister (9975)
Meister Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9975

Én nem vagyok kéményseprő, de ha ők előírják, hogy rácsos szellőző kell, akkor ott egy ventillátor már nem ront a helyzeten. Persze nyilván valami okkal az egyik hülye előírás az életet ment, a másik megoldás meg gyilkol, de csak idén, tavaly még fordítva volt, és lehet jövőre is fordítva lesz.

 

Minden esetre a rácsos ajtót én hülyeségnek tartom, és nyilván csak addig van az fenn, míg a kéményseprő kijön bohóckodni, utána cserélem vissza, mert hullik minden szar ki a kéményből, bele a fürdőkádba azon át, valamint olyan húzata van, hogy nem lehet kifűteni a lakást...

Előzmény: gmkiev (9974)
gmkiev Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9974

És Te mondod a halotti beszédet!

Mellesleg hülyeség valóban!

Előzmény: Meister (9973)
Meister Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9973

Persze az jó kérdés, hogy mi van akkor, ha a kémény bélelt, a bélésben megy a kazánfüst, és ő a bélés és a kémény falazata közé fújatná a WC-ből a levegőt?

Hiszen a bélelt kéményhez előírják, hogy a tisztítóajtó ne legyen tömör, azaz azon a levegő szabadon áramlik, ő erre csak rásegítene egy ventillátorral.

Szerintem ebbe így nem lehetne belehalni, vagy ha igen, akkor a mostani előírás, hogy biztosítani kell a kémény átszellőzését, hülyeség.

Előzmény: gmkiev (9972)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!