Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33728

Telefonon tudtam érdeklődni két permetező felől. A Ruris 1800-as ra azt mondták nem alkalmas fák permetezésére, nem bír felnyomni addig. Az Agrimotor Sx 15d-t az Obiba néztem, ott is venném, képek alapján teljesen megegyezik a Rurissal.  A Kasei ws 18d hez csak egy 60cm cső van gyárilag, ami nagyon rövid, de az eladó azt mondta hogy hozzam össze valahogy a régi magyar permetező alu csövével. De a Kasei sem fogja tudni magasra felnyomni a permetlevet. A Kaseihez tudnak alkatrészt biztosítani ha kell, ők a szerviz, és a forgalmazók. Két különálló kert van, egy aksis bőven elég lenne, de ha meg nem tudom megpermetezni vele a nagy fákat, akkor fölösleges. Gondolkodtam benzinesen is, de két kiskert miatt az megint csak luxus. Szerintetek fel tud hordani egy aksis gép, a 4m fa tetejéig?

naivkezdo Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33727

arra sincs időm már:)

Előzmény: öreg_néne_b (33726)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33726

régen mindenre volt idő 

 

Persze, mert nem a neten lógtunk egész nap. ;)

Előzmény: naivkezdo (33725)
naivkezdo Creative Commons License 2021.02.19 0 1 33725

nekem van otthon mind2, de nem állok neki pancsolni, nincs erre idő.

régen mindenre volt idő kb.

Előzmény: othiss (33724)
othiss Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33724

Holnap-(vagy vasárnap)- tavaszi lemosónám néhány fácskámat, szőlőt, stb..ma nekiláttam a holnapi anyagok előkészítéséhez....nem nagy durranás, csak néhány liter bordóit szerettem volna készíteni

 

Találtam is rézgálicot, oltott meszet, meg mindent ami kellhet..először a gálicot vettem kézbe..láttom ám, hogy az bizony csak levéltrágya (de unijós!)...na jó, autóba, irány az OBI..ott hirtelen felindulásból vettem fél liter Bordóilé+kén NEO sc-t ami 50 liter permetléhez elég. 

Megoldódott a kevergetés problémám, aki meg rámsózta gálic gyanánt a réz lombtrágyát, az szarjon sünt!

othiss Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33723

ajaj, bocsánat, ezt nem tudtam...az oka talán magyarázható, de nem menthető.  Ugyanettől a cégtől vettem lapraszerelt fűnyírót, könnyedén összeraktam, és még működött is, ahogy ígérték.

 

Amikor vettem a háromliteres permetezőmet, előtte (mint örök kétkedő) vízzel próbáltam. Meglepődtem, olyan szépen működött.

 

Annak viszont örülök, hogy ilyen talpraesetten oldottad meg a problémát...tovább már ne keseregj, inkább örülj, milyen ügyes vagy.

 

Nem szívesen írom le,  jobb ha nem tudod kik rakják össze...ez érvényes a feldolgozó-iparra is, legyen az konzerv gyár, húsüzem, stb..

 

Az ólomakku amíg bírja bírja, aztán cseréld Li-Ionra..a régi, ötliteres akkus permetezőmmel ezt tettem.

 

Nem akarok sokat süketelni, de egy ott dolgozó mérnök mondta, hogy az itt munkát adó nyugati gyárak kiváló termékeit írni-olvasni alig tudó emberek rakják össze..baromi olcsón...ez az eredménye, ha túlvállaljuk magunkat, képzés az nincs..láthattad a permetezőn is...

 

Közgázban tanították a kizsákmányolt munkás hozzáállását(én még azt tanultam)

Előzmény: zsorsz (33722)
zsorsz Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33722

Vannak rossz vélemények:

A kibontást követő első próbapermetezéskor járt a motor, de az istennek sem akart permetezni. A leírás természetesen se az összeszerelésről, se a szűrők cseréjéről nem ír semmit. 
Tekintve, hogy semmi fizikai akadályát a felhasználói oldalról nem láttam a működésnek, kénytelen voltam szétszedni. Ami ott fogadott, az felháborító! !! ! A tartályból lemenő (elméretezett) vízcső, ahogy épp 
van hely, be van gyűrve egy kis helyre, természetesen kellően megtörve, ami miatt a tartályból nem tudta leszívni a vizet. Ezt orvosoltam, méretre vágtam, és igényesen elrendeztem. DE az , hogy az egész felhasználó elől elrejtett terület tele van gyártási hulladékkal? ?? ?? levágott kábeldarabok minden felé, igénytelen forrasztások, a látszat kedvéért meghúzott csavarok.. az ezer éves ólomakku már csak hab a tortán...

 

Előzmény: othiss (33719)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33721

Na itt a filmecske kissé keskeny kópiás lett !https://www.youtube.com/watch?v=YXvsFxyy60I

Előzmény: kavicsos64 (33718)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33720

Azt azonban tudnod kell még ha sikerül a virágzása a fának és nem fagy le se biztos a termése ugyanis virágzásban 16 foknak kell legyen ,máskülönben a virágzás elhúzódik és a bibe hiába termékenyül meg a pollen csak 72 órát életképes a bibében amíg vándorol lefelé ,de ha eza hőmérséklet egy fokkal is hidegebb rátesz egy napot a vándorlása 2 foknál meg még egy napot rátesz ! Ilyenkor mire célba ér a pollen már halott és a virágból nem lesz alma ! Ilyennel már többször is találkoztam sajnos !

Előzmény: ksanyi52 (33715)
othiss Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33719

A  magyar gyártmányút vedd meg, ahhoz van alkatrész ha nagyon kell.

Nem csak magasabb fához kell hosszabbítás, de van olyan hely, ahol nem mehetsz a fa közelébe, vagy a gyenge szél miatt.

Nos elballagtam a modellező boltba(Hunyaditéri piac mellett), és vettem a permetező csövéhez passzoló vékonyfalú alucsövet. Ezzel toldottam a gyári méretet.  Még permetlével telten sincs nagy súlya, persze hadonászni nem tanácsos.

 

Kétezerből megoldható a toldás. Ha jól pászítod, akkor még ereszteni sem fog.

Előzmény: Törölt nick (33711)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33718

Folyamatban a feltöltése !

Előzmény: ksanyi52 (33715)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33717

A trés: az a termés lenne !!!!!

Előzmény: kavicsos64 (33716)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 33716

Ennek a fának semmi baja és szép is ! Minden áron feltöltöm a videót remélem látható lesz bár kissé borult volt az idő ! Metszened kell és ha kész mehet először a rezes lemosó ,majd rügy ha kipattant akkor a kénes ,nevikén ,agrokén attól függ mit tudsz venni ! Annyit várj a metszéssel amig feltöltöm a videót akkor majd látod a különbséget a levágott és a még metszés nélküli fáról ! Külön szentelj figyelmet a kis ágképletekre ,mi és hol van ,próbáltam úgy filmezni hogy látható legyen hová van a trés orientálva ! Pár közeli képet is csinálj már a fáról a vízhajtások töve érdekel legjobban több helyről is csinálj fotókat ! Látni akarom a kis termő nyársakat lettek-e rajta !

Előzmény: ksanyi52 (33715)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33715

Szia! Későn értem haza, de azért jól látszik a mondani valóm. Ezt most metszem vagy hagyjam májusig? Ez egy csumbuly. https://photos.app.goo.gl/Mjwwnhdvyqb3ww4CA

 Most lemosózzunk rézzel? 

Előzmény: kavicsos64 (33714)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33714

Forgattam ma egy rövid filmet ,már csak a gyerekre várok hogy feltegye .

Előzmény: ksanyi52 (33708)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33713

Olvass parat vissza, pont errol volt szo.

4 meter magas fat hosszu szarral mindegyik tud kezelni. Lenyeges szempont a kenyelem es a megbizhatosag es persze az ar kinek-kinek milyen sorrendben. Az ar es a minoseg osszefugg.

Előzmény: Törölt nick (33711)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33712

Nem fogod megbanni!

🤗

Előzmény: naivkezdo (33710)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33711

Sziasztok!

Otthonra szeretnék egy akkumulátoros permetezőt venni, elsősorban gyümölcsfákra. 

-https://permetezo.arukereso.hu/kasei/ws-18d-p451072380/

-https://permetezo.arukereso.hu/agrimotor/sx-15d-p48661681/

-https://permetezo.arukereso.hu/ruris/rs-1800-18l-p396247635

Ezeket a gépeket néztem, és ezeket tudnám megvenni a helyi boltokban. Szerintetek 4m magas fát meg lehet velük permetezni?

Vagy ti milyen gépeket használtok, mit ajánlanátok?

naivkezdo Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33710

Visszaolvastam és már 1 vagy 2 éve is nyűglődtem a marolexen, csak nem emlékeztem rá. Szóval húztam egy erőset és megvettem. Ez a régi akksis az exolon-trade-től. Hétvégén már nyomom is a lemosót.

Az eladó egyébként nagyon rendes, korrekt, feltöltötte, letesztelte.

 

kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 33709

Ha kevés a termés akkor egy csúcsi dominancia alakul ki ,ez másfajta hormon mint amik a termő rügyeket eredményezik ! Csak a rendszeres nyírással május és augusztusi zöld metszéssel lehet a visszájára fordítani . Tehát májusban az összes vízhajtást vissza kell vágni két levélre ,meg kell hogy torpanjon a fa ! De minden termést amit hoz meg kell rajta tartani . Ma meg metszem a másik kertben lévő almafát és lefilmezem hogy kéne kinéznije ,mondok majd alá valami szöveget is .

Előzmény: ksanyi52 (33708)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33708

Ahogy mondtad, visszametszettem. Majd holnap lefényképezem hogy néz ki. Szörnyű. Nem is fogok hozzányúlni virágzásig.  Vagy legalább bimbóskoráig. Nem tudom, nagyon nyomja a talaj?

Előzmény: kavicsos64 (33702)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33707

OK!

Előzmény: kavicsos64 (33706)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33706

Ezt már csak a kisebb mennyiséggel csináld ,nehogy perzselje . Ki van pattanva rendesen !

Előzmény: szicsu1007 (33705)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33705

Ne fáradj vele!

Engem most leginkább az érdekel, hogy "mások" mikor metszik a ringlót. Ez azzal is összefügg, hogy ha módomban áll, metszés után szeretek lemosózni. De ha egy rezes lemosóra azt írják, hogy rügypattanásig, a metszésre meg azt, hogy virágzás előtt, akkor zavarba jövök:-((.

Pl. a mandulám szerintem "megérett" a lemosásra (majdnem késő már), de szerencsétlen dolog a különböző időkben rügypattanó csonthéjasok permetezését összeegyeztetni. Ez a probléma a virágzós Chorusnál is felbukkan.

 

Ez a mandula talán már nem is rügypattant, hanem inkább rügyfakadt (vélemény?).

 

 

Előzmény: kavicsos64 (33704)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.18 -1 0 33704

Vagy megint filmezzek ((::!!

Előzmény: szicsu1007 (33700)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.18 -1 0 33703

Már kész van a metszése, még mindig rengeteg termésünk volt ,még tavaly is pedig rengeteg megfagyott ! Csak a barackokat szoktam bimbós állapotban nyírni .

Előzmény: szicsu1007 (33701)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.02.18 -1 0 33702

Túl sűrű kevés termés eredménye és ilyenkor én májusban és augusztusban megnyírom a fát és megtorpan ,átmegy termőrügy képzésbe . 2 levélig vissza kellett volna vágni a sok vízhajtást ,mégpedig úgy a vízszinteseket meghagyni esetleg kurtítani a függőlegeseket eltávolítani .

Előzmény: ksanyi52 (33699)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33701

Ne haragudjatok! Nem titeket akarlak ám bosszantani (csak magamat:-(()

 

Agrároldal:

A szilvafa metszését, hasonlóan a többi gyümölcsfa metszéséhez, tavasszal kell elvégeznünk. A szilvafák többsége sűrűn elágazó koronát hoz létre, ezért fontos az, hogy tavasszal, még a rügyfakadás megindulása előtt végezzük el a metszést, nézzük, hogyan! 

 

Agrárszektor:

A szilva metszés időzítését jól kell időzítenünk: akkor járunk a legjobban, ha a szilvafa metszése közvetlenül a virágzás előtt, vagy virágzáskor történik.

 

Ezek nem kávéznak együtt? (Talán a pandémia miatt).

szicsu1007 Creative Commons License 2021.02.18 0 2 33700

Hmm.

Ez most olyan, mint amikor rajzon mutatják meg, hogy hol kell(ene) elvágni metszéskor az ágakat. Megállok a rajzzal a fám mellett, és szomorú vagyok, mert nyomokban sem hasonlít hozzá.

Boldogulok én azért valahogy, mert ha nem így lenne, akkor a szomszédok és a gyerekeink, rokonaink nem tőlem kapnák a gyümölcsöt (760 m2 15 fa, 5 tőke szőlő), miközben a speizban van még most kb 120 üveg kompót és befőtt:-((.

Mert én pont húsz éve vettem ezt a telket, az a ringló talán már akkor is 15 éves volt. Tehát ehhez jobban illik a "Hogyan ifjítsunk meg egy öreg szilvafát?" kérdés.

De most nehogy fáradjon valaki is olyasfajta leírással, hogy

- öreg, beteg ágak...

- 45 fokos vázkar..

- keresztbe növő ágak..

- fattyúhajtás

- konkurrens sudár..

- termőbog, termőnyárs

- kétéves vessző

- gyökér és hajtás egyensúlya

- tél végi metszés, zöld metszés

- éles olló fertőtlenítve (fél óra várakozással)

- beteg, moníliás ágak elégetése vagy eltávolítása

 

Hogy mégis kutakodom és kérdezősködöm, az azért van, mert nem vagyok teljesen megelégedve a kerti munkámmal. A termés egyelőre bőven elég, de a fák látványa aggodalomra ad okot.

Előzmény: kavicsos64 (33697)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 33699

Én megpróbáltam tavaly, nem igen jött be. https://photos.app.goo.gl/HeG6h4f7FZtQvhys6

 

Előzmény: Garamond (33698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!