Keresés

Részletes keresés

Maleman Creative Commons License 2012.03.19 0 0 9625

Galamb 5

 

Nekem is sok bajom lett utána sajnos

Galamb 5 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 9624

Sziasztok!

Rég írtam már a fórumon Az lenne a kérdésem ismeri valamelyiktek

az OITI-ben a Rácz Edit főorvosnőt?

Nekem decemberben adott először röntgen alatt kenalogot, és Marcaint

1 hónapja újra adott Rosszul lettem ott helyben Le kellett engedniük 1 liter

infuziót 2 hete voltam kontrollon nála Mondtam jobban fáj, mint eddig

Adott javaslatot Oxycontin tablettára Csak igazolványra adták ki, mert

kábítószernek minősül Miután bevettem másfél óra múlva olyan rosszul

lettem, hogy hívtam az ügyeletet Az meg a mentőt és vittek a kórház

sürgősségi osztályára Kerekesszékes vagyok, vagy ahogy én nevezem

"guruló fotelben" ülök De ülni is alig tudtam a szédüléstől

Sérvel 2x mütöttek El van csúszva a lV-V csigolya + a hegesedés

nyomja az ideget Április 17-re kaptam MR időpontot

Ezt úgy kérte a Rácz doktornő az MR-es orvostól, mert mondott

hogy valamit akar csinálni velem Latinul mondta Nem tudtam

megjegyezni, hogy mit mondott sajnos

Mit tudtok a Rácz doktornőről? És a kezelései hatékonyságáról?

real_geri Creative Commons License 2012.03.16 0 0 9623
Egy napig filoztam rajta, mert nem vagyok ilyen nyomulos, de vegul irtam neki, es bejott
Bar van egy olyan erzesem, hogy meg kell majd halaljam ezt, de legalabbis illik majd, ez azert nem volt kotelessege
Előzmény: Maleman (9622)
Maleman Creative Commons License 2012.03.16 0 0 9622

Ügyes vagy , így kell ezt csinálni, gyógyulj meg hamar!!!

real_geri Creative Commons License 2012.03.16 0 0 9621
Sajnos a felvetelek es a sebesz szerint minden igaz, es o is mutetet javasol
Előzmény: Maleman (9619)
real_geri Creative Commons License 2012.03.16 0 0 9620
Ma meg is jartuk az oiti ambulanciat
Voltam olyan pofatlan es irtam a nekem kituzott dokinak, miutan az enyem kulfoldon van, hogy 10 sorban ez a helyzet, illetve nezzen ra a mellekelt 3 kepre az mri cdrol
Meg hogy 30-ra van hozza idopontom, de miutan a diprophos csak 3-5 napig elegendo, es tobbet nem kaphatok, es csak annyit kerek, jelezzen barmit, ha azt, hogy sajnos nem, varjon, akkor azt is elfogadom, de egy probat megert
Kb 3 ora mulva felhiv a doki, majd elejtettem a telefont, hogy megkapta, es mivel epp ugyel, ha este be tudok menni, akkor ha mindennel megegyezunk es indokolt keddre kiir anesztes vizsgalatra, es lehet hogy 2 heten belul kesz is leszek
Semmi csavar, csak serveltavolitas, mert szerinte nincs instabilitas
Szoval en egyelore igy vagyok
Semmi eselyt nem adtam magamnak, de sikerult
Maleman Creative Commons License 2012.03.16 0 0 9619

real geri  

 

ne izgulj ez a doktornő nekem is hülyeségeket írt le mikor voltam kistarcsán MR-en ,  minden féle hülyeséget írt ,hogy sérvem van meg gyöki compressio aminek fele nem volt igaz , 2 idegsebésznél voltam  meg egy ortopédsebésznél a gerincgyógyászati klinikán na ott megvizsgált egy kis tampon orvos aki kemény 8 percet foglalkozott velem aki ki is dobott hamar ,hogy torna meg torna meg masszázs , na jól van gondoltam magamban ennyit róla, mert ott futószalagon megy minden nem törődtek velem hamar kidobtak ,meg jobban bízom egy profi idegsebészben mint egy ortopéd sebészben aki nem ért az ideghez meg mindenkit elmerevítenek a fémeikkkel azt is akit nem kell, na ezután elmentem a honvédba egy idegsebészhez aki közölte , hogy pszichés beteg vagyok meg a derekamra megy a lelki bajom meg tornázzak sokat meg ne idegeskedjek , na nem mondom mit éreztem , nem írom le ide , az is hamar kodobott , na erre kerestem egy harmadikat aki korrekten egy órán keresztül vizsgált , mindent megnézett  /magánrendelés/-ről van szó és elküldött egy kiegészítő CT vizsgálatra mert ugye az MR az semmi olyat nem mutatott mint amit leírt a radiológus , meg volt a CT gyerekek ami sokkal több mindent kimutatott és kiderült ,hogy cisztám van ami nyomja a gyököt meg zsibbasztja a lábam na végre mondom ez is jó és az orvos akinek ezer hálám rá 2 hétre megoperált egy magánkórházban szövetkímélő mikrosebészeti módszerrel ami tök jól  sikerült , ennyit a többi orvosról aki hülyeséget mond meg pszichés hülye meg , hogy a derekamra megy a lelki baj, ezt a baromságot mondani , szóval inkább fizetek magándokit de tegyen normálisan rendbe mint a többi szerencsétlen , senki ne hagyja magát , TB rendelés meg egyenesen gáz , minden jót kívánok

real_geri Creative Commons License 2012.03.12 0 0 9618

szerdán viszem a "megrendelő" reumatológusnak, aztán kiderül

de a képeken ez az L4-L5 sérv kb 2x akkora, mint amikor L5-S1-el megműtöttek 2009-ben

 

Előzmény: luci71 (9617)
luci71 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 9617

Mikor kell jelentkezned ezzel a szép lelettel?

Mi lesz ezek után,mire számítasz?

Előzmény: real_geri (9616)
real_geri Creative Commons License 2012.03.12 0 0 9616

na király a helyzet :(

robertov72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 9615

Ott jó gépek vannak én is odajártam! A zárt gép viszont nem lesz egy leányálom! Én alig fértem bele! Az első 2 perc után még majdnem kellemesen is éreztem magam addigra lelazultam:)

Előzmény: real_geri (9614)
real_geri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9614

nem magán, rendes sürgősségi, kistarcsa

szóltak, hogy 2hete táppénz, és ha nem nézik meg, további min 1 hónap, ettől megilyedtek, hogy hát ők nem felelhetnek érte, hogy ennyi ideig legyek táppénzen, és kaptam 12-re

Előzmény: luci71 (9613)
luci71 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9613

Nem röntgen alatt,hanem anélkül csigolya mellé vagy hogy.Én most utoljára két oldalra kaptam,gerinc mellé LIV-LV bevolt gyulladva és zsibbadt a lábam.Kenalog+lidot.

És mit mondanak mi lesz most,ezek után merre tovább hogy semmi nem használ?

Magán Mr-re mész?

Én márc.24.én megyek.

Előzmény: real_geri (9612)
real_geri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9612

sirdaludot eszem, este 1x4mg

alszok is tőle pár órát szinte azonnal :)

 

"közvetlen a gerincbe" alatt mit értesz? röntgen alatt be az izületig? mert az első dipro+lido az nekem is a 2 csigolya mellé 4 ponton lett beszúrva, de csak a gerinc melletti izomba

 

 

Előzmény: luci71 (9611)
luci71 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9611

Szia!

Bocsi a multkor rossz helyre írtál,én meg oda küldtem a választ.

Miért nem kéred a hosszúhatású  injekciót,Kenalógot-lidokainnal.Nekem azt közvetlen gerincbe adták.Most még elég jól birom vele.Sirdaludot probáltad már,nekem az elég jól csillapította,a fájdalmat-zsibbadást.

 

Üdv. 

Előzmény: real_geri (9608)
real_geri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9610

az elsőt úgy kaptam, a másodikat fenékbe

Ma már nem adott, azt mondta, sok lenne.

majd nyomom a flectort, bár nem akarta felírni, mondván sok lesz az már.

de ha fáj...

 

ma sikerült kérni időpontot MR-re, jövő hétfő.

Előzmény: similis (9609)
similis Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9609

Hát simán előfordulhat sajnos :(

 

Miért nem próbálod legalább blokádban kérni lidocainnal, úgy több esélyed van hogy egy ideig hat...

Előzmény: real_geri (9608)
real_geri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 9608

az normális, hogy a Diprophos csak 3-4 napig hat, utána ismét úgy fáj a lábszáram, hogy csak tömöm befelé a csillapítókat?

eddig kettőt kaptam, heti egy, hétfőnként, ma már elvileg nem fog adni, de lehet kisírom...

legszívesebben levágnám a lábamat :(

angelina111 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 9607

Köszönöm Bassetos!Esetleg aki átesett rajta már megírhatná tapasztalatait!Köszi!Fájdalommentes napot kívánok mindenkinek!

Előzmény: Bassetos (9606)
Bassetos Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9606
Előzmény: angelina111 (9605)
angelina111 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9605

Sziasztok!Tud valaki írni  nekem a nyaki műtétről?Mert nem tudom,hogy igaz elöl vagy oldalt vágják?Minden esetben kiveszik a porckorongot és pótolják valamivel?Még az érdekelne mert hallottam,hogy valakinek a csípőcsontjából vesznek ki és azzal pótolják,de láttam olyan orvosi fém valamit amiben zselészerü anyag van mintha igazi porckorong lenne!Mitöl függ kinek mit tesznek be?Vagy van amelyik fizetős?Tavaly engem is aOITI-be műtöttek LIV-V leszakadt sérv!Most meg a nyakam tulajdonképp a műtét után kezdett vacakolni illetve elötte is fájt,de akkor még elmúlt a fájdalom!Most hónapok óta szenvedek olyan mintha a fejem le akarna törni,mindkét karom vacakol!A doki már tavaly azt mondta műteni kell,de még voltam kezeléseken,de hiába!Ez meg nem állapot hogy mindennap fáj!Még abba is kérném a segítségeteket,hogy a műtétnél csak a porckorongot tudják múteni vagy kivenni ,illetve a gerinccsatorna szűkülettel is tudnak valamit kezdeni!???Mert nekem az is nagy problémát okoz!Köszi ha tudtok válaszolni!

Atti71 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9604

Szia Noémi!

 

Én már túl vagyok a "csavarozáson" (stabilizáción) 2011. decemberében műtöttek. Ma már egészen jól vagyok. Jelenleg gyógytorna, sok séta a napi programom. Ez volt 9 hónapon belül a harmadik műtétem. Ezért kicsit lassabb a rehabilitációm. De a csavarozás előtti konzervatív kezelés nekem se ért semmit, talán még rontott is a helyzeten! Most nagyon bizakodó vagyok!

 

Üdv Atti!

Előzmény: noémi1974 (9601)
Bötti Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9603

Szia Gica igen ez igy van én is sokat vártam már dokira és be is jutottam de ez már borzaszto volt hogy rajtam kivül legalább 100-an váartak reggel 8 tol és be sem jutottunk mert nem jött a doki . De nem megyek már oda vissza keresek másikat mert nem fogok ennyit várni . jobbulást :)

Előzmény: Törölt nick (9599)
Bassetos Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9602

Szia, privátban elküldtem a pozitív híreket.

Előzmény: noémi1974 (9586)
noémi1974 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 9601

Szia Attila!

 

Nem akarnak megmüteni egyenlőre gyógytorna + masszíroznak....  utolsó porckorongom meghalt,neked is hasonló a problémád? neked milyen kezelést irtak elő? én magánrendelőbe járok de nem sok értelmét láttom....

Előzmény: Atti71 (9587)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 9600
Egy honappal ezelott a Doki maganrendelojebe mentem, mar masnap mehettem is a blokadra, most a korhazba mentem a kontrolra mar varnom kell, ennyit jelent, ha az ember maganrendelobe megy. De annyira draga, hogy az ember nem teheti meg, hogy mindig oda menjen!
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 9599
Szia Botti! Hat ez borzaszto amit irsz, hogy ennyit kellett varni es be sem jutottal. Ne add fel, mert nagyon sok helyen kell varni, ha azt az idot ossze szamolnam ahanyszor en orakat vartam fekve egy egy vizsgalatra. :-( De, hogy be sem jutottal az mar felhaborito! Ugylatszik eddig szerencsem volt az Oitibe, mert nekem nem kellett ott sokat varni, de majd kiderul, mert teszt blokadra kell mennem es azt mondtak, hogy majd telefonalnak mikor mehetek azota eltelt egy het, de meg nem hivtak :-(
Előzmény: Bötti (9598)
Bötti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 9598

Igen rá vártam de délelött dolgoztam de még aki reggel 8 ra ment még ott ült velem együtt . Nem lehet hozzá bejutni de nem is fogok már menni elég volt. 

Előzmény: real_geri (9597)
real_geri Creative Commons License 2012.02.24 0 0 9597

Major dokira vártál?

a hiba a11 órában volt. 8-ra kll menni, akkor bejutsz 5-ig :(

Előzmény: Bötti (9596)
Bötti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 9596

Sziasztok ! 

 

 

Elmentem az OITI-be hát nem egy nagy szám . Szerintem nem is megyek oda. Délelött 11 orátol egészen 5 oráig ott ültem száz beteggel együtt de a doki nem fogadott minket mert elment gyülésre meg ebédelni . Az nem baj hogy a fájdalomtol megbolondul az ember. Fájdalommentes napokat legalább nektek ha már nekem nincs. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!