Keresés

Részletes keresés

Schindler Ági Creative Commons License 2005.03.24 0 0 2196

Sziasztok!

 

Nagyon sok hasznos dolgot tudtam erreől az oldalról, ha tudna valaki segíteni nagyon megköszönném.

Idén Tolóba szeretnénk menni, és útközben Parálián, vagy Olympic Beac-en egy éjszakára szeretnénk megállni.

 

Előre is köszönöm

 

Schindler Ági

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.24 0 0 2195

Kedves dasziszi!

Athénban érdemes megnézni még a Sintagma téren lévő kormányépületnél az őrségváltást. Nagyon jópofa dolog. Nem messze találhatod tőle (kb. 5 perc gyalog) a botanikuskertet. Ilyen pici gyermekkel főleg jó program. Szintén a Sintagma tértől nem messze található a Nagy Mitropolis és közvetlen mellette a Kis Mitropolis. Ezek szép templomok. Majdnem itt kezdődik a Plaka. Ez egy szűk kis sétálóutcákból álló városrész, teljesen más hangulatú mint Athén többi része. Rengeteg üzlet, aranybolt, stb. Van még sok más látnivaló is, de ha csak egy napra mentek Athénba még ezek sem biztos, hogy beleférnek az Akropolis mellett. Különben nekem nem igazán tetszett Athén, túl zajos, piszkos és rengetegen vannak, de azért ha már arra jár az ember látni kell. Én kétszer voltam ott, egyszer 4 napot, másodszor már csak egyet. A közlekedésnél vigyázz majd nagyon, mert Athénban símán átmennek a piros lámpánál az autók.

Evián Limnit is érdemes megnézni, nagyon szép a fekvése, de nem biztos hogy a pici babáddal célszerű, mert egy elég meredek domboldalra nyúlik fel a falu.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: dasziszi (2193)
bello03 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2194

Szia Sziszi!

Evia szerintem is jó ötlet. Én 2003-ban voltam ott és nagyon tetszett. Mindenképpen az északi részt ajánlom, sokkal szebb és zöldebb mint a déli. A sziget közepén magas hegyek vannak, számíts arra, ha Athénba készülsz, hogy tovább tart odajutni, mint a térkép alapján gondolnád.

Mi Limni mellet voltunk egy nagyom kicsi faluban, Hróniában. Ha extrém csendes helyet keresel, akkor ajánlom. Kb 20 ház van a faluban. Az apartman erkélye alatt közvetlenül már a tenger volt. Ennyire tengerparti szobában sem voltam még. Nekem ez az oldala tetszett jobban a szigetnek, itt a tenger mindig nagyon nyugodt volt, a másik oldal szelesebb. Ezen a részen szinte még nincs is turizmus, akik vannak azok is görögök. Külföldit alig látni.

Ha kíváncsi vagy valamire részletesebben, küldj egy emailt, szívesen segítek.

Előzmény: dasziszi (2193)
dasziszi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2193

K. valcsi!

Köszi az infót, mindent szívesen fogadok! Esetleg arra is lenne ötleted mit érdemes Athénban megnézni, ha az ember egy 3 éves gyerekkel vág útnak. Ezt csak azért írom, mert miatta azért át kell gondolni a dolgokat.Az Akropoliszhoz ragaszkodom, a többi még képlékeny. Látom te már rutinos Go. járó vagy, jó ha az embernek van ilyen segítője.

Előre is köszi! Sziszi

Előzmény: k.valcsi (2191)
falco27 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2192
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy mennyibe kerül kb egy retúr hajójegy Athén és Santorini között, augusztusban egy családnak. (2 felnőtt+2 gyerek) esetleg hol tudok ennek utánanézni? menetrendet hol találok? A másik kérdésem. Meteorák: hol találok róluk részletes információt? melyiket lehet látogatni? mennyiért? stb... Harmadik: szállások: tud vki kempinget: Athén környékén, Meteorák környékén? Ill Santorinin van ilyen hogy kemping? Köszi :-)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2191

Szia dasziszi!

Mi 2000-ben jártunk Evián, pontosabban Pefkiben. Mivel busszal voltunk autópálya díjakat nem tudok mondani. Ha a sziget északi részére szeretnétek menni akkor Glifa falucskából megy át a komp. Akkor 2 óránként indult. Amennyiben a déli rész az úticél, akkor Chalkisz városánál lehet átmenni egy hídon. Evia különben sokkal kevésbé látogatott a túristák által, mint pl. Korfu. Inkább aprókavicsos tengerpartja van, de találni homokosat is. Pefki az északi részen helyezkedik el. Ez a görögök nyaralóhelye. Külföldi rajtunk kívül (kb. 100 magyar) nem is volt. Nagyon szép tengerparti sétánya van, sok tavernával és üzletekkel, melyeket máshol nem is igen találsz, tehát nagyon csöndes a többi rész. A kikötőnél inkább homokos a part, de máshol kavicsos. A kikötőből jár hajó Skiathos szigetére, mely gyönyörű és sokkal inkább görögös. Érdemes átruccanni egy napra. Itt Kukkunária Beachen csodálatos homokos tengerpart van. Evián Edipsosba érdemes elmenni. Egy szikláról 90°C-os víz zubog a tengerbe egy kis öbölnél. Ugyan ez zárt strand melyért fizetni kell, de van öltöző, napágy stb. A sziget belsejében található Prokopi. Ide is érdemes ellátogatni.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: dasziszi (2183)
feketefelho Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2190

dasziszi inkább ezt próbáld ki:

http://evia.homestead.com/files/central_hu/index.html

 

Előzmény: feketefelho (2189)
feketefelho Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2189

Szia dasziszi!

 

Emlékeztem, hogy már olvastam valahol Eviáról.

 

Nézd meg ezt!

http://www.assos.hu/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=5

 

 

Előzmény: dasziszi (2183)
aszaly Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2188
Az is meg van nekem, de 2003-tól már nincs rajta csak nyugateurópa. 2002-t keress!
Előzmény: TiLLaBoY (2187)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2187
Unézki megvan MA 2004: )
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2186
A híd akkor jó ha Evia déli részén vagy, vagy ha este mész hazafele a kirándulásból. Kompót az igazi.
Előzmény: Törölt nick (2185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2185
Üzemanyagár nagyon változó. 95-ös benzin 0.7-0.8 eur. Autópályadíj szabvány: szakaszonként 1.90 eur. Szaloniki után vagy egy fizetőkapu, és Katerini környékén. Lejjebb nem tudom, mert autóval nem jártam arra. Eviára van még kompdíj, vagy híd.
Előzmény: dasziszi (2183)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2184
Mesongi
Előzmény: Törölt nick (2182)
dasziszi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2183
Aszaly segítségével a családi kupaktanács végül is Evia mellett döntött. Az idén ez lesz az uticél. Szívesen vennék minden ehhez kapcsolódó ötletet ,jótanácsot. Akár utirány ,akár programok terén. Milyenek az autópálya díjak Go. -ban? esetleg üzemanyag árak. Ja, és ha valaki tud abban segíteni, hogy hol találhatnék valami részletesebb leírást Eviáról, esetleg tud valaki szállást arrafelé (appartman) minden új infót megköszönök. Üdv: Sziszi
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2182
Almiros. És ti?
Előzmény: aszaly (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2181
Hát azért több, mint 30 km volt az. Szalonikitől Veroia-ig, majd Kozani és Grevena között. Veroia-ba és Grevena-ba be kellett menni, Kozaniba nem.
Előzmény: aszaly (2178)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2180
Szóval még a nyaralóhelyet is kopiztad ! :oDDDDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (2179)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2179
Tavaly Korfura a Veroia-Kozani-Grevena irányba, hazafelé Trikala-Larissa felé jöttünk. Akkor, még Veroia után volt egy kb. 50 km-es szerpentines főút. Ennek ellenére semmivel nem volt hamarább hazafelé. Most már autópálya van ott is.
Előzmény: aoyama (2177)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2178
Tavaly vettünk egy 2004-es európa térképet, azon már úgy szerepelt, hogy végig megvan. Korfuról hazafelé arra jöttünk, hát volt vagy 30 km hosszú kész, a többi meg épült. Jöttünk a jó kis hegyi utakon. Én szeretem. 1-es, 2-es,1-es, 2-es,1-es, 2-es 3-as, 1-es, 2-es..... és így tovább. ?))
Előzmény: Lokator (2169)
aoyama Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2177
Ja azt tudtam. :-))))
Mondjuk én lehet, hogy inkább Larissa felé mennék a Grevena utani szerpentinek miatt.

GPS: akkor is menjenek a sunyiba. :-) Magyarorszag utcaszintu GPS terkep van. (na jo talan a kis faluk nincsenek benne). Ha a magyarok nem is számítanak, de a nyugat-európai turista is dobja a kukaba a software-t ha Mo.-ra jon nyaralni. Vagy Görögországba. Pláne hogy az benne volt ugye korábban. Ha megvettem volna az upgrade-et kicsit pipa lennék. ;-)
Előzmény: Törölt nick (2171)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2176
Na megvan!
http://www.vivacomp.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=23
Előzmény: Törölt nick (2174)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2175
Most keresem azt a cikket amiben a microsoft mo-i képviselője okosságokat mondott. Pl azt hogy nincs aki adatokat tudna szolgáltatni a keleti országok úthálozatáról. Na ja! Egyszerűen az a helyzet, hogy kevesen vették meg itt és ezért kihagyták az egész keleti blokkot. De arra nem gondoltak, hogy sok - egyre több - nyugati üzletember jönne errefelé. Na mind1!

Tillaboy: a sartimania behalt.
Előzmény: Törölt nick (2174)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2174
Mivel az újabb útvonaltervezők előtérbe helyezték a műholdas navigációt, s az még nálunk még elég gyerekcipőben jár, egyszerűen még a térképről is lehagynak.
Előzmény: Lokator (2170)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2173
Nézd meg a 2002-eset. Mo-on az M3 Gyöngyösig van. Ausztriában a legkisebb faluk is utcaszintig vannak, Budapesten még a legfőbb útvanalak sincsenek. Ugyanakkor ők már megépítették az M0-ás északi hídját :oDDDDDDDDDD. A későbbi verziókba már Finnország és Görögország sem szerepel.
Előzmény: Lokator (2170)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2172

vki segítsen nekem!

nemhozza be a tetem:

www.sartimania.hu itt vannak olyan képek amiket ugy küldtek be és van több csoport is....

azt a linket lécci másoljátok már be nekem

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2171
Veroia-Kozani-Grevena
Előzmény: Lokator (2169)
Lokator Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2170
bazz. :-(((( menjenek a sunyiba.
Előzmény: aszaly (2168)
Lokator Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2169
hol készült ott új autópálya? Trikala felé nyugatra?
Előzmény: aszaly (2166)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2168
A 2004 már nem jó, mert csak nyugateurópa van rajta.
Előzmény: Lokator (2167)
Lokator Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2167
dc. A 2004-et nemreg szedtem le. 2 CD.
Ha nem tudod mi a dc akkor: http://www.dcportal.hu/
Előzmény: TiLLaBoY (2162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!