Keresés

Részletes keresés

Eolomea14 Creative Commons License 2018.06.08 0 1 5531

Jo felig alaraktam a magyar szinkront az 5. resz (Harc a Napert) francia valtozata ala (magasan ez az epizod ter el leginkabb a nemet valtozattol), de annyira babras, hogy azt hiszem, feladom. Meg az un. Frankenstein moszerrel - vagyis az uj es a regi szinkron kombinalasaval - is gyakorlatilag lehetetlen a pontos szinkronizalas.

 

A francia szineszeknokkel ujraforgatott reszek jelentosen elternek a nemettol (sokszor beszelnek ott, ahol a nemetben nem - es vica versa) - igy meg a hangreszeket megnyujtva/osszenyomva, kinyisszantva/klonozva sem lehet tokeletes eredmenyt elerni. Leginkabb felirattal lehetne ezt a valtozatot 'magyarositani' - csakhogy Mecs Karoly a mi McLane-unk...

b.veronik Creative Commons License 2018.05.31 0 2 5530

Nyugodjon békében. Azok közé tartozik, akik megajándékozták valami jóval az emberiséget. Az Orion csapata nélkül szegényebb lenne a világ.

Előzmény: roszner (5528)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5529

Elszomorit. Nyugodjek bekeben.

Előzmény: roszner (5528)
roszner Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5528

Atan magára maradt.

 

2018. május 2-án elhunyt Mario (Wolfgang Völz). Az égi Orion- csapat az utolsó előtti taggal bővült...

 

 

REQUIESCAT IN PACE!

tillA Creative Commons License 2018.05.24 0 1 5527

Hadd ajánljam akkor a Toynbee-konvektort: https://youtu.be/4sn8abxT_es

Előzmény: Eolomea14 (5525)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 5526
Előzmény: Eolomea14 (5525)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 5525

Harmadszor neztunk meg a Holnapolisz-t, es egyre jobban tetszik. Az a film, amit azt hittem, sohasem fog elkeszulni; vagyis, hogy elmentunk a - szep - jovo mellett, de az Utopia meg megvalosulhat... ha akarjuk. Melyertelmu es gyonyoru. Sajnos, amint emlitettem volt, bukas volt - pedig (vagy inkabb: mivel) a film gondolkodasra kesztet, espedig egy szebb jovorol, amit mi teremthetnenk meg azzal, hogy bizunk eljoveteleben (a la Victor Hugo: "Semmi sem formalja ugy a jovot, mint egy alom" - vagy Ray Bradbury-tol The Toynbee Convector novella).

 

A film vegefele van egy nagyon melyertelmu beszed - nem kevesbe fontos dolgokrol, mint a vilagunk jelenerol es jovojerol, es hogy miert van a civilizacionk pusztulasra itelve - egy Nix nevu szemelytol, aki Holnapolisz kormanyzoja. A YouTube-on ahogy latom harom helyen fordul elo ez a beszed, es ezt az elmut ket evben osszesen 120 ezren reszesitettek figyelembe. Ugyanakkor a 'kutya ugat' rakeresesre az elso harom YouTube videot (mert ebbol van rogyasig), ket evre vetitve osszesen 25 millioan neztek meg...

Előzmény: Eolomea14 (5521)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 5524

Nagyon koszonom :)

 

Majd ha kesz lesz teljesen, tobb fotot is felrakok a szobaraol (meg mindig uton van ket porteka - az egyiket az tervezte, aki az Orion poharait -, es ugy a Star Trek 'The Next Generation', mint az Alfa Holdbazis sorozatban diszletkent szerepel. Ebben lesznek maguk a poharak ill. a 2001 Urodusszeia-s evoeszkozok. A poharak es a tarolo amugy allando kiallitisi darabok az amerikai Modern Muveszetek Muzeuma-ban.)

Előzmény: feketekavics (5523)
feketekavics Creative Commons License 2018.05.15 0 0 5523

Óriási Gratula neked!

Nagyon tetszik.

_FK

Előzmény: Eolomea14 (5515)
feketekavics Creative Commons License 2018.05.15 0 0 5522

LÁJK

Előzmény: Eolomea14 (5515)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 5521

Meg a szobaval kapcsolatban: a 2001 Urodusszeias szek nem jott ossze - mar nem gyartjak, es egy lestrapalt regit megvenni, ideszallitatni, szivacsot kicserelni, az egeszet athuzatni roppant korulmenyes es draga lett volna. A legyartasa sem lett volna olcsobb, csak meg korulmenyesebb.

 

Vettunk helyette azonban egy ugyanazon tervezo altal tervezett futurisztikus fekvo alkalmatossagot (nem tudom, mi lenne a butorzat magyar neve, mert otthon ilyennel nem talalkoztam). Ezt itt helyben (= ebben az orszagban) gyatjak, kulonlegesen nez ki, es nagyon kenyelmes (a nemreg feltett foton a - szo szerinti - fejresze log be).

 

Mas: az ujabban keszult filmeket nagy ivben elkerulom, de egyik kedvecemme valt a harom eve keszult Tomorrowland. (Onnan kezdett erdekelni, hogy olvastam, hogy a megjelenesekor bukas volt.) Intelligens. es veretes utopia. (Megeneztem: magyarul Holnapolisz a film cime.) Ez ugyebar Disney film, es az oreg Walt nem olyan volt, mint aminek elkepzelik a Disneyland-ek alapjan. O igenis utopiat akart letrehozni (ez volt az eredeti EPCOT, a jovo kiserleti varosa), amit a jogutodok vurstliva degradaltak.

Előzmény: Eolomea14 (5498)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.14 0 1 5520

Meg jobb lehetne a szoba, ha pl. a falak/mennyezet ives lenne, az ablak meg kor alaku. De hat azzal a hazzal kell gazdalakodnunk, ami van... Remelem, egy honapon belul teljesen be lesz rendezve ill. ki lesz dekoralva - akkor majd felrakok meg fotokat.

Előzmény: b.veronik (5519)
b.veronik Creative Commons License 2018.05.11 0 1 5519

Nagyon hangulatos! Valami azért hiányzik... talán a halak... ;-)

Előzmény: Eolomea14 (5515)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 5518

Letoltottem, koszonom :)

 

Előzmény: seci (5517)
seci Creative Commons License 2018.05.03 0 0 5517

Orion - fransziául: https://data.hu/dir/bsk05bwkj9433795

-seci

Előzmény: seci (5516)
seci Creative Commons License 2018.05.03 0 0 5516

OK, felteszem akkor.

 

Addig is - nemregen bukkantam ra - egy kis Space 1999 avagy Alfa holdbázis

 

https://archive.org/details/Space1999.Series1
https://archive.org/details/Space1999.Series1_201602

 

Angol feliratot talaltam hozza (magyart mondjuk nem is kerestem).

 

Ha valaki rajon, hogy hogyan lehet itt https://archive.org/details/feature_films ertelmesen keresni ne rejtse veka ala!

 

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5514)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.02 0 2 5515

Az Orion/Utopia szoba majdnem kesz (egyelore maradunk csak ennel a helyisegnel). Itt van egy kep izelitonek:

Eolomea14 Creative Commons License 2018.05.02 0 1 5514

Kedves Seci - Igen, engem erdekelne! Koszi elore is.

 

En a kromai (meg a szupernovas) jelenetek francia valtozatairol tudok (ill. van meg a YouTube-rol letoltve). Most, hogy ez az atkozott doglott kapitalizmus ujra megfertozott, talan lenne idom a magyar szinkron(oka)t alarakni, es ugy feltolteni.

 

Amugy az Orion-nal egy idoben startolo Star Trek-et (pontosabban: a The Next Generation-t ill. a regebbi filmeket) nezegetjuk. Erosen hollamzo az epizodok szinvonala, de legalabb olyan jovoben jatszodik, amiben - az Orion vilagahoz hasonloan - ez egyesult emberiseg bekeben el. (Azonban mig az Orion-ban inkabb csak utalnak a mai ertelemben vett penz hianyara, a Star Trek-ben nyiltan hangoztatjak, hogy az o vilagukban ugyan se' magantulajdon, se' penz nincsen. Hat, ha ugy vesszuk, csak ez az egyetlen jovo - aki arrol almodik, hogy a mai rendszer[telenseg] lesz az elkovetkozo evszazadokban is, az olyan, mint akinek eg a haza,a tuz eloltasara semmit sem tesz, ugyanakkor azt tervezi, hogy hogyan rendezi majd at a butorokat a kovetkezo honapban.)

Előzmény: seci (5513)
seci Creative Commons License 2018.03.29 0 0 5513

Rendezgettem a regi DVDimet es rátaláltam az Orion francia nyelvu valtozatara.

Érdekel valakit? Ha igen, akkor feltoltom valahova (mondjuk data-ra)

-seci

tippancs Creative Commons License 2018.02.14 0 2 5512

Ha érdekel valakit, a Pirx sorozatot megcsináltam.

Két részbe tömörítettem. Megvágtam, hogy hűebb legyen a könyvhöz, illetve a szerelmi szálat, ami eredetileg sincs, kivettem belőle.

De a videóm között epizódonként is van vágott változat.

http://indavideo.hu/video/Pirx1

http://indavideo.hu/video/Pirx2

roszner Creative Commons License 2018.02.07 0 0 5511

Azt meg végleg nem értem: az ajánlott film 1967-ben készült, az Oriont 1968-ban mutatták be Magyarországon - hogyan kerülhetett át a zenéje...?

Lehet, hogy a magyar filmesek (nyugat)Németországban nézték mohón a sorozatot anno?  :)

roszner Creative Commons License 2018.02.07 0 0 5510

Most vettem észre, - mivel csak részleteket láttam a filmből - hogy 00.01. 50-től még jobb a zenei hangzás.  :)

tillA Creative Commons License 2018.02.06 0 0 5509

Láttam pár éve, most akkor ez késztetés, hogy újranézzem.

Előzmény: roszner (5508)
roszner Creative Commons License 2018.02.06 0 0 5508

https://openload.co/f/LQzFCILoZCE/Mi%C3%A9rt_besz%C3%A9l_annyit_Mrs._Piper.avi.mp4

 

Találós kérdés.

Ki ismeri fel a háttérben szóló zenét,   00. 48. 45-től - 00.49.20-ig ?

Kvadratúra Creative Commons License 2018.02.03 0 4 5507

Ebben a percben
50 éves
az Orion magyar változata!

 

Sokáig éljenek mindazok, testben és lélekben, akik ezt létrehozták, és akik őrzik az emlékét.

 

 

roszner Creative Commons License 2018.01.24 0 0 5506
Eolomea14 Creative Commons License 2018.01.06 0 1 5505

Erdekessegkeppen vagy feleves kesessel Josef Hilger - aki talan valami notarius a honlapon meg az Orion Muzeumnal, de mindenesetre o irta a filmrol a konyvet - valaszolt egy e-mailemre par honapja.

 

Itt vannak youtube-os linkek az Orion egyes reszeinek francia valtozatarol (vagyis francia szereplokkel megspekelt jelenetekrol):

 

a focim:

 

https://www.youtube.com/watch?v=nScI7da-ikw

 

a kromai jelenet:

 

https://www.youtube.com/watch?v=82gTvPm90gs

 

ez meg a Hydra fedelzete (ez talan mint bonusz amagyar DVD kiadason is rajta van):

 

https://www.youtube.com/watch?v=wj-XwAkCAag

 

 

Előzmény: roszner (5503)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.01.06 0 1 5504

Meg alakitani akarok a kepregenyen - tulsagosan katonas (pl. miert lenne az Orion vilagaban egy golyoallo pancelsisakos katonai rendor?!), a kilovoallas (ami ugyebar a viz alatt kell, hogy legyen) meg ugy nez ki, mint egy ipartelep. Amint meglesz, feltoltom :)

Előzmény: tillA (5496)
roszner Creative Commons License 2018.01.02 0 1 5503

Alaposan megváltozott az  orionspace.de.oldal!

Eolomea14 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 5502

A magam reszerol koszonet a jokivansagoker mindenkinek - es BUEK mindenkinek, akinek mar 2018 van (erre nekem meg varnom kell nehany orat :)

 

Hja, elkapott a felesegem meg engem a gepszij, es a szoba (vagy ahogy kinez: majdani szobak) kialakitasa kicsit hasonlit ahhoz, hogy az utazas mar szinte erdekesebb, mint a megerkezes. Dagalyosan azt irhatnam, hogy egy egyre tagulo horizontu vilagba csoppentunk; mondhatni ezt gyujtesi szenvedelynek is, de azert ezen ez tulmegy, hiszen minden "dizajn", forma, targy mogott ott van egy ember, a maga hitevel es filozofiajaval.

 

Valamifele orokkevalosag es bizakodas van ezekben a targyakban - pl. egy bizonyos piros telefon [Ericofon], amit a 40-es evekben terveztek es a 60-as evekben gyartottak, ma is szebb es futurisztikusabb, mint barmely mai, modern telefon. Vagy a 2001 Urodusszeia, amit csodaltam de nem igazan szerettem, sokkal kozelebb kerult igy hozzam.

 

Jo nehany konyvet vettem az elmult par honapban utopias filmekrol, igy a 2001-rol is - a film ugyan nem utopia a tarsadalmi szinten, de technikai szinten az; olyan technikailag fejlett jovot abrazol ez is (meg az altalunk "begyujtott" targyak is), ami mellett az emberiseg szep ovatosan elment - es most fuggunk a nagy szurke semmiben, mint az az idoutazo, aki az idoben visszamenve veletlenul a sajat nagyapjat oli meg.

 

Az en ujevi kivansagom az, hogy az egykori optimizmus, egy bekes es szep jovobe vetett hit, terjen vissza a vilagunkba - es soha el ne hagyjon minket.

Előzmény: b.veronik (5500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!