Keresés

Részletes keresés

MeredithGrey Creative Commons License 2013.08.13 0 0 573

Sziasztok,

 

Tudtok ajánlati Stockholmban jó tengeri herkentyűs vendéglőt, ami normáli stockholmi árakon fut és nem elszállt, az amúgy is magas árszínvonalhoz képest?

Köszönöm előre is!:) MG

Oszi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 572

A figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy jövő heti programot:

 

Augusztus 20-án, este 6 órakor magyar nyelvű (katolikus) szentmise lesz itt Stockholmban, a Szent Erik templomban (Katolska domkyrkan a Medborgarplatsen-nél).

A miséző pap (aki Budapestről jön) személyes ismerősöm, nagyon értelmes, szimpatikus ember.

Egy ilyen, a nemzeti ünnepen tartott magyar mise pedig talán még annak is érdekes lehet, aki egyébként nem gyakorló katolikus.

 

Mindenkit szerettel várunk!

(Természetesen nem kell előre jelentkezni, aki szeretne, jöjjön!)

_templomkert_ Creative Commons License 2013.08.02 0 0 571

köszi szépen, csütörtöki napon lesz ez, úgy döntöttünk megkockáztatjuk, hátha bejön :)

Előzmény: Wisey_ (570)
Wisey_ Creative Commons License 2013.08.02 0 0 570

Én keveset voltam Skavstán, és reggel még egyszer sem.

Ha a napokban utaztok, akkor még talán üresebbek az utak, de a jövő héttől, és főleg két hét múlva már visszajön szinte mindenki a nyaralásból, és beindul a reggeli csúcsforgalom. Nem ismerem jól a Skavsta felé vezető utat, de van benne rizikó hogy egy hétfő reggel lesz rajta forgalom. (Ha hétvégén mentek, akkor szerintem nem lehet gond.)

A reptéri busz 70-90 perc alatt teszi meg a távot (forgalomtól függően, a 90 perc az már dugót jelent), úgyhogy az autóval ennél még kevesebb lesz.

 

Talán olvassa más is a topicot, és tud több segítséget adni...

 

Előzmény: _templomkert_ (569)
_templomkert_ Creative Commons License 2013.08.01 0 0 569

sziasztok, sos keresek választ arra a kérdésre, hogy szerintetek van-e esély arra, hogy egy kirunabol bodenen át stockholmba reggel 6.30-ra érkező vonatról elérjük a 8.45-kor skavstaról induló repülőt, ahol ugye legkésőbb 8.05-ig be kell mennünk a kapun. elvileg kijön értük vki kocsival, de még így is neccesnek érzem, nem tudom mennyire késnek a vonatok, milyen a forgalom norrköping felé reggel, ilyenek. mit gondoltok?

 

köszi!!

Goulwen Creative Commons License 2013.07.29 0 0 568

sziasztok!

 

köszönöm szépen!!!!

 

G.

Wisey_ Creative Commons License 2013.07.24 0 0 567

Ha nagyon szorit az idö, akkor tenyleg a taxi lehet a legjobb megoldas. A Taxi 020 es a Taxikurir kb 450 koronaert bevisz a varosba (a többi taxist nem ismerem), de a honlapjukon nezzetek meg a pontos arakat.

 

De azert nezzetek meg a tömegközlekedesi utvonaltervezöt is: http://reseplanerare.sl.se/bin/query.exe/en

(Kiindulasi pontnak "Arlanda C" az idealis, mert onnan megy a közvetlen vonat a varos fele.)

Előzmény: Goulwen (565)
Oszi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 566

Üljön taxiba.

 

Arlandáról megy ugyan HÉV közvetlenül Solnába, de csak félóránként, és maga az út is félóra.

Ha pedig Solnában belül is utaznia kell, mert nem pont a megállóban van a találkozója, akkor végképp kérdéses, hogy eléri-e.

A másik (majdnek tömegközlekedéses) lehetöség, hogy felül a Flygbussarna-ra (reptéri busz), és a Hagaparken-nél száll le róla.

Végül is az is Solna...

Előzmény: Goulwen (565)
Goulwen Creative Commons License 2013.07.23 0 0 565

sziasztok,

egy kis közlekedési tanácsot szeretnék kérni azoktól, akik Stockholmban laktok. A férjemnek kb. egy órája lesz rá, hogy az Arlanda reptérről kijusson Solnába, hivatalos ügyben, ezért fontos lenne, hogy ne késsen el. Tömegközlekedéssel mi lenne a leggyorsabb és legmegbízhatóbb útvonal? És mit volna érdemes vennie, "travel card"-ot, vagy "zone ticket"-et? Mennyire áttekinthető vagy kaotikus a város és a tömegközlekedési rendszer? Még sosem járt Stockholmban, reális, hogy időben odaérjen?

köszönöm szépen

Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 564

Rendben. Köszönöm. Így már érthető. :)

Igen, arra én is gondoltam,hogy esetleg nem lesz hely a buszon. A repülőgép 8:15 re érkezik Skavsta repülőtérre, a busz 8.30 kor indul..nem vagyok járatos a helyen,de ha szerencsém van még elérhetem :D Ha nem akkor marad a 9 órás.


De nem gond,mert ráérek a következővel is bemenni a városba ha úgy adódik.

 

Köszönöm mégegyszer a válaszokat! Innentől már minden menni fog. :)

 

 

Előzmény: Wisey_ (563)
Wisey_ Creative Commons License 2013.06.26 0 0 563

A buszjegy teljes egeszeben rugalmas (azt hiszem 3 honapig), azaz az odaut es a visszaut is barmelyik napra eshet. Nincs helyfoglalas, illetve nem konkret jaratra szol.

 

Emiatt viszont arra figyelj, hogy az indulas elött negyed oraval erdemes ott lenni. Lattam mar olyat, hogy az indulas elötti percekben beesett utasoknak mar nem volt hely a buszon.

(Neha inditanak egy masodik, potlo buszt is, de ha csak egy-ket ember marad le, akkor marad a menetrend szerinti következö jarat.)

Előzmény: Szilvi092 (562)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 562

Lenne még egy kérdésem, hogy a reptéri busznál a return jegy több napig érvényes?

 

 

Júni. 27én megyek Stockholmba és 29-én jövök vissza Budapestre.

 

Mielőbbi válaszotok várom. ..!

Csütörtökön utazom, legfejjebb ott kiderül.. :)

Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 561

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: HejaBajen (560)
HejaBajen Creative Commons License 2013.06.20 0 0 560

"Ungdomsbiljett gäller personer från 12 till och med 25 år."

 

= Ugy latom hogy 25 eves korig ervenyes, fuggetlenul attol hogy tanulsz vagy dolgozol (vagy egyiket sem). Tehat nem "diakjegy" hanem "ifjusagi".

Előzmény: Szilvi092 (559)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 559

Kedves Wisey!

 

A repülőtéri buszokkal kapcsolatban lenne kérdésem.

A jegyértékesítésénél (pl:  Flygbussarna) az Ifjúsági jegy ami 12-25 év közötti személyekre jogosít, ennél a típusú jegynél diákigazolvánnyal kell igazolnom a korom, vagy elég a személyi igazolvány is?

 

 

Bárkitől várom a mielőbbi választ! Fontos lenne mert online szeretném elintézni!

 

Köszönettel: Szilvi  

Előzmény: Wisey_ (557)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 558

Köszönöm! Igen szoktam nézegetni a Booking.com-ot is, ha más nem adódik akkor az lesz a végső megoldás, de semmi képp sem a tömegszállásos fajta!

 

De jobban szeretnék inkább magyar környezetben lenni!

 

Köszönöm azért az információkat!

Előzmény: Wisey_ (557)
Wisey_ Creative Commons License 2013.06.17 0 0 557

Szobaval sajnos nem tudok segiteni, es ha mas sem ajanl fel semmit, akkor a hostel lesz a legjobb megoldas. Pl. a Booking.com-on van fent sok hostel; a legtöbb persze emeletes agyas "tömegszallas", de az aruk eleg jo, es a varosközpontban vannak.

 

A stockholmi magyar hazban is adnak ki szobat, de nem tudom mennyiert, es az nincs is a varosközpontban:

http://magyarhaz-stockholm.com/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=66

 

 

Előzmény: Szilvi092 (555)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 556

Privát leveleiteket is várom!

 

Elérhetőségem: szuszu092@freemail.hu

 

Üdvözlettel és Köszönettel:

Szilvi

Előzmény: Szilvi092 (555)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 555

Kedves fórumozok!

 

Bár nem vagyok aktív tag a topicban,de folyamatosan figyelemmel követem az eseményeket!

 

Nagyon kedvelem Észak-Europát, azon belül Svédországot! 

 

  Az egyik álmom,hogy Stockholmba látogassak.

 

Koromat tekintve 21 éves vagyok.

 

Az egyetlen problémám az,hogy senki sincs a környezetemben ismerősök közül akivel ezt az élményt megoszthatnám,hol-idő, hol- pénz hiány miatt.

 

A repülőjegyet már májusban előre megvettem,hogy ezzel már ne legyen gondom.

 

Június 27-én reggel indul a gép és Stockholm Skavsta repülőtérre érkezik meg. A vissza indulás június 29-én 8 órakkor történik.

 

   Tudom kihívás egyedül utazni,de most van rá lehetőségem, és szeretném kihasználni.

 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, a tanácsaitokra!

  

Már minden nevezetességet,és sok részletet tudok a fővárosról,mert követem a topicot!

 

Inkább arra lennék kíváncsi ,hogy milyen éttermi lehetőségek, illetve milyen szállás helyek vannak a városban?

 

     Annak is nagyon örülnék,ha valaki a topicból kiadó(nem ingyen) szobával rendelkezik, erre az időre!

 

Várom véleményeiteket,tanácsaitokat!

 

Üdvözlettel: Szilvi 

HejaBajen Creative Commons License 2013.06.10 0 0 554

Erdekes ez a köszöneses dolog, mert eddig (2 ev alatt) egyetlen helyre emlekszem, hogy flegman nem foglalkoztak velem, es az egy gamla stani kis boltban volt, ahol a vevök 80%-a turista, es altalaban azok sem köszönnek ha bemennek valahova.

Amugy mindig köszönnek, meg olyan helyen is ahol en magam sem szoktam nagyon köszöngetni ;) (nagy aruhazakban, ahol nincs meg a "klasszikus" elado-vevö kontaktus)

 

Az ajto radcsapasa tenyleg bunkosag. Sokaig idegesitett engem is, de most mar keszulok ra, hogy ram fogjak csapni ;)

 

Az hogy nem minden tökeletes, az egyertelmu. Legfeljebb a par napot itt töltött turistak mondhatjak azt, hogy itt minden tökeletes. Persze hogy nem az, olyan hely sehol sincs ;)

Előzmény: Törölt nick (553)
LacaHero Creative Commons License 2013.06.07 0 0 552

Nagyon szépen köszönöm!


Laci

 

Előzmény: Oszi (551)
Oszi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 551

6.000 - 13.000 SEK, de inkább a felsö határ közelében.

Van egyébként egy másik topic, ahol ezeket a kérdéseket (meg sok mást is) egész részletesen megválaszoltuk:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039938

Előzmény: LacaHero (550)
LacaHero Creative Commons License 2013.06.07 0 0 550

Köszi!

 

Még annyit kérdeznék, hogy ha mégis sikerülne találnom albérletet, akkor árban milyen intervallumra számíthatok? Ezt jó lenne tudni, akár csak közelítőleg is.

 

Üdv

 

Laci

 

Előzmény: Oszi (549)
Oszi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 549

Nem zárja ki, csak nem nagyon fogsz találni semmit.

Sokkal kevesebb a kiadó lakás, mint amennyire igény van - még egy született svédnek is nagyon nehéz, állandóan a hirdetési oldalakon kell lógni, azonnal lecsapni, mihelyst valami megjelenik, mert pereceken belül elmegy minden, amit kitesznek...

 

Esetleg valami rettentö külvárosban akadhat valami.

 

De adok egy tippet: Keress rá a Facebookon a Peregrinus klub-ra, ez az itteni magyar fiatalok (laza) szervezete, és írj egy üzetet a csoport adminsztrátorának (Fényes G.) - ö esetleg tudja teríteni a kédrésedet az magyarok között.

Előzmény: LacaHero (548)
LacaHero Creative Commons License 2013.06.07 0 0 548

Nagyon köszi!

Sajnos a munkaadó biztosan nem foglalkozna a szálással, szóval nekem kell elintézni. Maga az a tény, hogy nem beszélek svédül, illetve csak 6 hónapra kell a lakás, ugye nem zárja ki, hogy találjak magamnak? Angolul ezt el lehet intézni?

Előzmény: Oszi (547)
Oszi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 547

A lakhatással úgy van, ahogy mondod.

A legjobb az lenne, ha a leendö munkaadód vállaná magára a lakáskérdés megoldását.

Nem kell, hogy ök fizessék (az az adózásba is bekavarna), de ök könnyebben találnak valamit, mint te magánemberként.

 

A bölcsöde könnyen megoldható.

 

Fizetésként legalább havi 25.000-30.000 SEK bruttót kérjél.

Előzmény: LacaHero (546)
LacaHero Creative Commons License 2013.06.06 0 0 546

Sziasztok!

 

Örömmel találtam meg ezt a fórumot, de lehet a kérdésem kissé eltérő a korábban feltettektől (bár nem volt időm minden hozzászólást végigolvasni 1999-ig).

 

Nem túristaként, hanem egy fél éves munkára mennék ki családdal együtt, a két kisgyermek még nem iskolakorú. Van esetleg  valaki köztetek hasonló élethelyzetben kint Stockholmban? Mi a lakhatásra a legcélszerűbb megoldás? A szállodák - de még az appartmanházak is - csillagászati napi árral rendelkeznek. Hallottam olyat is, hogy ha nem beszélsz svédül, akkor nem szívesen adnak ki neked albérletet (főleg, hogy csak fél év). Igaz ez?

A gyermekek elhelyezése óvodába, bölcsődébe megoldható? Kell hozzá valami bonyolult hivatalos folyamat? Hogyan történik a magyarok számára az egészségbiztosítás? Mennyi lehet egy család átlagos havi kiadása? (Nem szeretnénk persze egyáltalán nyomorogni, hanem ez alapján kellene a bevételi oldalt is megtervezni).

 

Kicsit hirtelen jött a megkeresés, és a díjazást is tőlem kérdezik (holnapra) :(

 

Bármilyen segítséget nagyon hálásan fogadnék!

 

Köszönöm szépen

 

Laci

HejaBajen Creative Commons License 2013.06.04 0 0 545

En nagyon megszerettem Stockholmot, de nem vettem rossz neven az irast. Söt, tetszett a stilusa :)

 

Teljesen igazad van, hogy itt nincs annyi vilaghiru latnivalo mint mondjuk Romaban vagy Londonban. Itt inkabb erdemes setalgatni a macskaköves utcakon, kiulni egy parkba, vagy a vizpartra. Lehet hajokazni, meg ilyesmik. Ugy tenyleg nem erdemes idejönni, hogy nem is erdekel semmi latnivalo (vagy csak nem keszultel fel belöle). De ha uzleti uton voltal, akkor meg gondolom ugyis mindegy ;)

 

Finomat lehet enni, es meg lehet uszni olcson is (az itt 80 SEK egy föetelre). En ket eve elek itt, de en sem jarok minden heten etterembe, ugyhogy mi is csak veletlenszeruen fedezunk fel uj ettermeket. Abban sajnos igazad van, hogy itt nem nagyon van "hazias" etterem. Van az olasz/kinai/japan/thai/indiai, de a menö sved ettermek (ahol nem csak husgolyo van) mar tenyleg eleg dragak. Atmenet nem nagyon van sajnos. Jo alternativa a kavezok, ahol a legtöbb helyen husos piteket szolgalnak fel.

A hot dog a vekony virslivel es a mini zsömlevel valoban gagyi :)

 

Az udvariatlansagrol nekem is teljesen elterö tapasztalatom van, de ugy latszik te "rossz embereket" fogtal ki. Nekem nagy altalanossagban sokkal jobb az itteni tapasztalatom, mint Budapesten.

 

+ info, ha legközelebb is jönnel ;) : az ingyenes bicikli valojaban 250 SEK / szezon (apr-okt), mert kell hozza egy regisztracios kartya.

 

 

 

 

 

Előzmény: ELŐRE! (539)
ELŐRE! Creative Commons License 2013.06.01 0 0 544
Off
Szóltam a modiknak, hogy vegyék le (láthatod)...beláttam, hogy oka van annak, hogy jól érzed ott magad. Másrészt te szólítottál meg, kötekedő hangnemben. Flamnek ezt hívják, nem a reagálást...pláne úgy, hogy el sem olvastad rendesen amit írtam, hiszen ott áll a második bekezdésben: ez egy magánvélemény. Na felejts el!
Előzmény: Supercafone (543)
Supercafone Creative Commons License 2013.06.01 0 0 543

Jujj. Most megkérdezhetném, hogy hol láttad ebben a személyes sértést, meg mitől személyeskedés a pff, valamint hogy miért fricskázás az, ha a pozitív tapasztalataimat leírom a negatívjaiddal szemben. Csak sajnáltam, hogy így jártál Sthlm-mal. Én meg jól jártam :o)

(Ha folytatni akarod flame-elést, abból már kinőttem, bocs.)

 

Előzmény: ELŐRE! (542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!