Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

k08 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3468

Semmiféle megkülönböztetés nincs, ezért lesz a matrica!!! Mi itt mindannyian összetartozunk!

 

Pl. -Baki- nak sincs még új Swiftje, klikkelj rá! Mégsem zártuk ki, sőt!!!

 

Azért lett létrehozva ez az oldal, hogy tudjuk kinek milyen autója van (lesz), és merre található! Ha van igény, bármit fel lehet rá tenni, ez a MI OLDALUNK!

Itt teljes demokrácia van! Amit a többség akar!

 

Javasolnám, hogy ha valaki nem akarja nagy nyílvánosságra hozni hol lakik pontosan (amit nem is kérünk!!!) akkor annyit írjon, hogy Budapest, Pest megye, Székesfehérvár, vagy Fejér megye stb.

Előzmény: kzmaximus (3460)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3467
Meglett a matrica??? Naggyon széééép!!!!!!!!
Előzmény: dussy (3464)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3466
Te most miről beszélsz???
Mit nem lehet azon érteni, hogy "az itteni topiclakókat"??? Milyen átfedés, meg megkülönböztetés? Aki ide jár, és fel akar kerülni, az fenn lesz. Ezzel ki van kirekesztve?
Előzmény: kzmaximus (3460)
T.K.O. Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3465

Én is csatlakozom!Csak le a kalappal fiúk!Gratulálok, gratulálok és gratulálok!

És köszönöm az összes topiclakó nevében!

Előzmény: fleg (3459)
dussy Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3464
Bocsi,lemaradt.
lujzii Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3463
Sziasztok! Szerintem jó lesz az oldal, de remélem azért többen leszünk:))
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3462
Ne hagyd magad leszólni, azt a leg könnyebb, az tehetség nélkül is megy. Csináljátok csak meg! Dussyn meg számonkérném, de ma még nem is láttam... Ja, akinek régi swiften volt tetőcsomagtartó, és nem jó az újra, ne dobja ki mert át lehet alakítani. Némi idő és egy kis barkács kell hozzá. Vagy vegyetek újat, mit bánom én...
Előzmény: k08 (3458)
dussy Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3461
Elöször is,én felraktam,esküszöm!!!!!A gépem szerint is fent van...
Másodszor visszaolvasok,aztán jövök!Addig is:
kzmaximus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3460

Itteni topiklakókat, vagy Swift II. tulajokat ?

Kicsit kirekesztő ez a megkülönböztetés , nem ?  Mi van az "átfedésekkel" ?

Szóval itt az "újak", a suzukisok.com-on meg az összes többi ?

Ne felejtsük már el, honnan is jöttünk !

Gratulálok !

 

Előzmény: Zerberus (3457)
fleg Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3459

Köszönet és dratulátció minden "topic lakó" nevében a oldalért.

Sok türelmet és ötletett a bővítéshez szépítéshez.

 

 

Előzmény: k08 (3456)
k08 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3458

Ezt Dussy-n kérd számon, Ő tette (nem tette) fel a lakók képeit...

 

> Asszem azért, mert ez a lap az ITTENI TOPICLAKÓKAT gyűjti össze. Ha szabad.

 

Egyébként köszi, ezt akartam én is mondani :-)

De ha kzmaximusnak jobban tetszik a Suzukisok.com oldal (ami biztos szebb, és nem 20 perc alatt készült), akkor tessék oda feliratkozni :-))

Előzmény: Zerberus (3454)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3457
Asszem azért, mert ez a lap az ITTENI TOPICLAKÓKAT gyűjti össze. Ha szabad.
Előzmény: kzmaximus (3455)
k08 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3456

Elkészült a klubunk első ideiglenes v0.1-es béta oldala!!!

 

Nézzetek el a : http://swclub.atw.hu -ra!!

Jó! Tudom hogy gagyi, meg béndzsa, meg ronda, meg minden, de a MIÉNK!!!!

 

Hogyan lehet bekerülni? Hamarosan az oldalon olvashatod! Elfelejtettem feltenni, de pótolni fogom, mint sokminden mást is :-))))

 

Agytekervényeket megmozgatni!!!! Várom az ötletes javaslatokat! Nem vagyok egy nagy programozó, de minden Tőlem telhetőt megteszek!

 

Wanna Play ??? :-)

kzmaximus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3455

Van már egy Suzukisok.com oldal minden tipusnak , Swifttel, Altóval, Ignissel !

Az miért nem jó ?

Csak szólok .

Előzmény: k08 (3452)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3454
Hol van róla Dussy, és Boncsika, és Banda73, és a többiek?
Előzmény: k08 (3452)
kzmaximus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3453

Ki mondta, hogy kétutas kell előre lentre  ?  Ja, valaki ? ( persze kétutas  kell, szettben ! )

 

Amit írsz , igaz ugyan, de másodlagos a történet szempontjából !

 

A lényeg , hogy minőségi hangszórót használjunk a "középszerű" gyári installáció helyett !

A gagyira hiába kötsz magasat , attól az gagyi marad !

Ezeknek a gyári beszereléseknek elsősorban az érzékenységével van a baj.

Az erősítő nélküli rendszerekben min. 91-92 db. , vagy ennél jobb hangszórót kell alkalmazni. A gyári jó, ha eléri a 88-at !

 

A fejegységhez valóban "illeszkedő"  kétutas szettet képzeltem előre, hátra egy koaxális kétutast, de legalább egy duplakonuszost, így elméletben.

Persze , ha van mód és hely a hátsó szett berakásához , az lenne a legjobb !

 

Előzmény: Zerberus (3449)
k08 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3452
Elkészült a klubunk első ideiglenes v0.1-es béta oldala!!! Nézzetek el a : http://swclub.atw.hu -ra!! Jó! Tudom hogy gagyi, meg béndzsa, meg ronda, meg minden, de a MIÉNK!!!! Hogyan lehet bekerülni? Hamarosan az oldalon olvashatod! Elfelejtettem feltenni, de pótolni fogom, mint sokminden mást is :-)))) Agytekervényeket megmozgatni!!!! Várom az ötletes javaslatokat! Nem vagyok egy nagy programozó, de minden Tőlem telhetőt megteszek! Wanna Play ??? :-)
kzmaximus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3451

A KMARXIZMUS-on jót nevettem, de remélem elírás , mert különben nem osztok meg semmilyen fejleményt ! :-)

 

Mivel az általam preferált tipus még sehol sincs, így  elméletben készülök a tuningolásra !

Előzmény: Törölt nick (3448)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3450
"Zerberus meg örüljön hogy rossz a füle :D"

Na először is ÉN nem sértegettem senkit. Elmondanám, hogy Zerberusnak nagyon is jó füle van, csak nem dübörög állat módon az úton, mert ugye vezetni úgy nem lehet. Ésszel kell hallgatni, akkor van magas is elég, be lehet állítani. Ha én hallom a magasat, akkor az én fülem rossz?
Előzmény: Törölt nick (3448)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3449
Ebben igazad van, de! Aki vájtfülű, az sohasem rak alulra az ajtóba kétutas hangszórót, valaki említette, hogy így kíván a hangzáson "javítani". NE TEDD, mert nem tudod mit csinálsz: semmit. Ugyanis nem véletlen, hogy a magas sugárzókat a műszerfalra, illetve ajtóba minél magasabbra teszik. Ez azért van, mert a magas hang irányspecifikus, ezért kell a fül magasságába tenni, legalább megközelítőleg. Ha leteszed a lábadhoz, semmit nem fogsz hallani belőle. Ezért felesleges. Inkább tegyél + 2 darab magasat, párhuzamosan a hátsó mélyekkel, akkor lesz magasad, amikor hátratolod a hangot. Ezt csak jóindulatból írom, nem kell a torkomnak urani miatta, hiszen úgyis mindenki azt csinál, amit akar. Ezek a tények. Azért ha valaki kiszedi a gyári hangszórót, egy fotót feldobhatna róla! :-)))
Előzmény: kzmaximus (3446)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3448

Remekül megfogalmaztad azt amire én is vágyom: egy szebb hangzásra! Engem nem érdekel a mélynyomós megoldás, mert az autó nem arra való.. Viszont egy Mike Oldfield v Enigma Cd szólhatna sokkal szebben is, főleg a magasakra gondolok --- és ebben valószínű hogy a hangszóró a "ludas".

Bár sajnos azt is tapasztaltam hogy a rádió minősége sokkal silányabb mint amit CDre váltva hallhat az ember. És most nem kell nekemesni hogy persze-persze mert az nem CD, mivel a régi Kenwood fejjel alig hallható különbség volt egy erős jelű rádió és a CD között!!!

Tehát kmarxizmus legyél rajta a témán: nagyon várom a fejleményeket :D

Zerberus meg örüljön hogy rossz a füle :D

Előzmény: kzmaximus (3446)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3447

Ja és még annyit hogy ez a GLX+AC+CD variáció.

A régi kocsira (ami egy 7 éves swift volt) havi 32-t fizettünk.. Úgy gondoltuk hogy havi + 18-at megér egy vadi új gyönyörű swift

Előzmény: *saliboy* (3445)
kzmaximus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3446

Nem véletlenül kérdeztem a hangszórós dolgot !

 

Köztudott, hogy nem érdemes autószalonban fejegységet venni, ill. külön kérni, mert a szalon által kért pénzből kétszer olyan jót lehet venni.

Arról nem is beszélve, hogy a gyártó által beszerelt hanszórók - ebben az árkategóriában - valóban a gagyi kategóriába tartoznak ( tartozhatnak ) !

Lásd : papírmembrános , szimplakónuszos DLS a régi Swiftekben és társaikban !

Mivel az új Swift fejegysége egyedi, annak cseréjét nem érdemes fontolgatni, különös tekintettel a kormányról vezérelhetőségre !

( bár létezik dupla DIN méretű Clarion fejegység - rádió, magnó, cd egyben )

 

Annak csak örülhetünk, hogy a gyártó végre haladt a korral és a korábbi idétlen elhelyezéssel szakítva az ajtóba rakta a hangszórókat, és így azok hangdobozként funkcionálhatnak .

 Ha jól van összeválogatva a szett, tehát a fejegység leadott teljesítménye arányosan passzol a hangszórókéhoz , ill. ha az ajtó hangzásban résztvevő ürege elég nagy, akkor a teljes zenei frekvencia visszaadásával kiváló hangzás érhető el, lesz magas, közép, mély, és basszus is ! 

Gond csak akkor van , ha a hangszórók nem ütik meg a "mércét" !

Mivel írtátok páran , hogy kicsit torz a hangzás teljes hangerőn, én erre gondolok.

 

Az autóhifi tuning első lépése a minőségi hangszóróbeépítés kell, hogy legyen, ez egy átlagos fejegység esetén is nagyságrendekkel  javítja az összképet !

 

Mivel a fejegység teljesítmény adatai hiányoznak ( remélem egyszer csak lesz adat ) , így addig csak  kisérletezéssel lehet változtatni a hangzáson .

 

Mielőtt bárki félreértené, én nem a hangerőre hajtok, hanem a vájtfülűek által elvárt minőségre !

Előzmény: Zerberus (3440)
*saliboy* Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3445

Köszönöm szépen :)

 

Most már sokkal reálisabban látom az anyagi dolgokat :))

 

Üdvözlettel: Saliboy

Előzmény: Törölt nick (3444)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3444

havi törlesztő: 41000 + a havi biztosítás: kb. 50000....

20% kezdő + 69 hónap törlesztéssel

Előzmény: *saliboy* (3442)
*saliboy* Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3443

Köszi szépen!

 

Akkor - ahogy összeadom - kb. 10.000-re jön ki egy hónapra. Ez nem is olyan nagy összeg. Plusz persze a havi törlesztő, a benzin, és a szervíz.

 

Van esetleg cégautó tapasztalatotok?

 

Köszönettel: Saliboy

Előzmény: T.K.O. (3441)
*saliboy* Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3442

 

Húúú! szerintem a havi 50.000. Ft nagyon sok. ebbe beleszámoltad a havi törlesztőrészletet is, nem? Engem elsősorban az az összeg érdekelne, amikor teljesen ki van fizetve az autó.

 

Én ezeket láttam kb. eddig:

 * Casco + kf: ~ 10-12.000. Ft

 * súlyadó: ?

 

Van-e esetleg még valami, amit kifelejtettem?

 

Van-e valakinek céges autó tapasztalata? Tehát mennyire jön ki a cégautó adója?

 

Köszönettel: Saliboy

Előzmény: Törölt nick (3436)
T.K.O. Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3441

Zerberusnak igaza van, egyénenként más és más!

Nekem - én direkt választottam a hosszabb futamidőt - kevés a törlesztőm 25.000.-Ft. Ehhez jön a kb.:5700 Ft casco (na ez is egyénfüggő)pro hónap, valamint 6000 Ft/negyedév a kötelező díja, 12.000 Ft a súlyadó egy évre.Hát kb ennyi.

Előzmény: *saliboy* (3433)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3440
Nem tudom, miért gagyi neked a bentlévő hangszóró? Ajtóba szerelve ne várj többet, akármilyen cuccot is rax be. Különben, mé gagyi szerinted??? Azért, mert szétrázza az autót, annyira szól? Mi kell ennét több egy AUTÓBA???
Előzmény: Törölt nick (3437)
Zerberus Creative Commons License 2005.04.10 0 0 3439
Ha ügyes vagy, és nem egy paraszt kereskedőt fogsz ki, ezeket amiket írtál le lehet alkudni, persze, nem mindent egyszerre. De amit külön rakatsz bele, például riasztót, azt nem.
Előzmény: power32 (3435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!