Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Roadtrain Creative Commons License 2005.05.21 0 0 8619

Morgen!

Az én Mercim is 6személy+teher,ezért is vették le egyszer a rendszámot a KPM-esek.

Mert megváltoztattam az autó jellegét.Kivettem a hátsó üléssort és előrébb tettem az elválasztó falat.De a forgalmiba tgk szerepel.Akkor nem értem miért nem lehet az áfát vissza igényelni??Mert ugyanis én visszaigényeltem :o)))) mikor vettem.

A telefon számlánál meg 50% áfa igényelhető vissza és 50% leírható költségként.Ha több telefon van akkor az egyiket ki kell nevezni családi telefonnak és annak a számláját nem elszámolni :o)))))

 

MALWIN Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8618

Te Gaso,ne menjünk most bele, hogy mennyi EU-s szabályozást és egyebet sért a hazai törvénykezés, mert reggelig ragoznánk.

Nekem is tele a hócipőm, de valahogy meg kell élni.

Előzmény: Gasolin (8616)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8617
Azzal semmi gond. Csak szemelyautora kiba. magas regisztracios ado van, haszonjarmure meg allitolag nincs. Vagy regebben nem volt.
De nem csodalkoznek ha mar arra is kellene...
Előzmény: Tector (8615)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8616
Csakhát egy olyan országban mint a milyenk, az állam tűzzel-vassal harcol minden ellen amivel az átlagember valamilyen pénzügyi elönyhöz jutha.
pl. telefon Áfa-nak csak 70%-a igényelhető vissza, mert a hívások másik 30%-csak csak is magáncélú lehet, vagy a szgk.-tgk Áfa dolog amit írtál, meg a 6 személyes zár árúszállító már szgk., meg a regisztrációs adó stb.
Persze ha az országgyülési képviselőknek az adófizetők pénzéből jár az A6-os Audi, meg sofőr, meg alanyi jogon járó költségtérítés stb. akkor kit érdekel, hogy a paraszt vállakozó hogyan gazdálkodja ki a ezeket az összegeket...

Komolyan mondom az államnak fáj, ha adómentesen jut az adózo 1Ft elönyhöz.
És mehet az ember az EU-hoz panasszal mire kivizsgálják az ügyet, meg új törvényt hozatnak, addig évek telnek el, mi meg szívhatjuk a fogunkat, hogy ebbe az országba születtünk, nem pár 100km-el nyugatabra.
A regisztrációs adó ebben a formában ami most van EU-s törvényt sért, de még csak vizsgálat sem kezdődött az ügyben.
Előzmény: MALWIN (8613)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8615

Személyautó, és...?

Ha 3500 kg -on aluli a megengedettje, nemmindegy hogy személyautó -e vagy sem (itt most tekintsünk el az ÁFA témájától)?

Ha szgk, akkor ugyanazok a -többek közt sebességkorlátozási- szabályok vonatkoznak erre a vasra is... meg satöbbi.

3500 kg felett (asszem, a Sprinternél ez  a 400 -as család??) meg amúgyis teherautó. Kivéve, ha 9 főnél nagyobb a befogadóképessége, mert akkor meg busz.

 

Őrület.

Előzmény: _Gabesz (8614)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8614
Hat igen. Ez igy van. Pedig eleg olcson lehet(ne) kulfoldrol hasznalt (szerintem nagyon jo allapotu) kisteherautokat behozni. De Sprinternel pl. majdnem mindegyiken ablakos az oldalso ajto es a hatso ajto, ami miatt gondolom mar nem is teherauto, hanem...mittudomen mondjuk szemelyauto...pff...
Előzmény: MALWIN (8613)
MALWIN Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8613

Figyelj GaB,

tőlünk nyugatra sőt keletre sem téma ez.

Van egyszer csont teherautó,meg van személy. Aztán hogy ki, mit hogyan szállít, hogy a 9személyesből kiszeded az ülést, és disznókat pakolsz bele,az a te dolgod.És még menetlevelet sem kell vezetned az egészről.

Előzmény: _Gabesz (8610)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8612
Konnyen meglehet...

Schönen Gruß, und auf Wiedersehn ;)
Előzmény: BONNIE (8611)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8611
na, akkor holnap ha egyszer bejutok a zirodaba elokotrom ezt a papirkoteget is... mingya kiderul a korbeablakos_6uleses_vonohorgos_megsetahografos_h1rol, h megsem tgk.... tokonbokom magam... ja, az nem fog menni, asszem faradok :-P no, eltuztem vizszintbe, holnap verseny, de utana eloszedem a doksikat. jo ejt mindenkinek!
Előzmény: _Gabesz (8610)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8610
Azt hiszem itt az Indexen volt egy cikk, hogy autobehozatalnal "figyelnek" az ilyesmire. Ertelme mondjuk szerintem semmi...
Előzmény: MALWIN (8609)
MALWIN Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8609

Figyi, ha araktérben ülés rögzítésére alkalmas szerkezet van,máris buktál.

A hátsó ajtó lehet üveges, ha a raktered egyébként minden oldalról zárt.

Előzmény: _Gabesz (8607)
MALWIN Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8608

Na itt vannak a nagyvasak a zemötös építéséről...szépen sorban:

 

 

_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8607
Nameg ha hatul uveges az ajto, allitolag mar akkor se tgk.
Előzmény: BONNIE (8606)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8606
a kedvencem akkoris azaz apeh-vpop szabalyozas volt, ami kimondta, hha a rakter belulrol ha nyithato, akkor az biza nem tgk... hogy a szel veregesse oket korbe... meg egykettore csukja ra az ajtot...
Előzmény: MALWIN (8605)
MALWIN Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8605

Ez így volt!

Én is így autóztam sokáig.Aztán jöttek a köcsög városi terepjárósok, akik-hogy olcsóbb legyen-teherautósítva vették meg a Pajerot meg Rangert,ÁFA visszaszipka,sztán kiszórták a pléhlemezt, vissza az ülést,és jólvan.

Először csak a rögzített ülés témát szüntették meg, aztán megtoldották azzal, hogy 3,5 t alatti szerkezetekre egyáltalán semmi sem érvényes.

Mostanra elszállt a gázolaj ÁFa,a javítás ÁFA, nembírok mexabadulni az autómtól, mert a 6 személyes miatt ÁFÁnyival többe jön, mert nem bírják visszaigényelni, átalakítani nem lehet, mert 780e regadó rá....

Eh, inkább szerzek egy ilyet, oszt szarok mindenkire:

 

 

Előzmény: BONNIE (8604)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8604
huuh, nem egy mai sztori... kb 90es evek eleje, vw transporter. kiegeszitve hatul nehany ulessel (ha jol emlexem osszesen 8volt 3 sorban). volt vmi rendelet, h rakfeluleten rogzitett ulesen annyi szemely szallithato, ahanyra a gkv jogsija szol, nem annyi, ahany a jarmu forgalmijaban van, de ezt most fejbol mondom, holnap elokotrom a kinyomtatott jogszabalyt, ami azota sajna hatalyon kivul kerult.
Előzmény: Tector (8602)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8603

off.

meg nem mondtam le rola teljesen. azert egy igazi heimspiel lenne az igazi... egy kis pizzazassal egybekotve Renzo-nal.... bar lehet, h az meg augusztusban befigyel, akkor igyisugyis jarok arrafele. 

igazabol, ha belegondolok, a novemberi tatrai-katasztrofaturistas, ejszakakozepen poloban holancszerelos, koncertelott rendoroket rankkihivos lengyel buli sem volt rossz ;-)

de most mar eldugulok, mert ez itt toten hott off.....

Előzmény: _Gabesz (8601)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8602

..."megis tobbnyire talalnak uj kifogasolni valot.. annak idejen meg a "rakfeluleten rogzitett ules" cimu sztorival kezdte"...

 

No ezt vezesd elő. Szerintem nem csak engem érdekelne a történet...

Előzmény: BONNIE (8593)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8601
Azert jobol is megart a sok ;)
Előzmény: BONNIE (8593)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8600
Aaa, te ilyet nem tennel. Nemet potot francia autoval. Ugye nem :))
Előzmény: Gasolin (8596)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8599
"A gépkocsivezetőnek az aktuális hét napjain keletkezett korongokkal és az előző hét utolsó vezetéssel töltött napjáról szóló koronggal kell rendelkezni"
Arrol, hogy a nem dolgozott napokon mit kell belerakni, mit nem, arrol sehol nincs semmi.
Nalunk egyebkent ez ugy mokodott, hogy bent volt egy doboz korong az autoban, azt mindig az a sofor cserelte, aki epp arra az autora ult. Az elotte levo pedig mikor vegzett, csak attekerte az agyiko allasba.
Vegulis ellenorzesnel teged nem hiszem, hogy megbuntethetnek a mas korongjaert, elvegre a neved is rajta kell, hogy legyen. Szerintem.
Előzmény: Tector (8591)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8598
(A veteránszekciót meg én vállalnám be egy D 705.40 -es Kázmérral...)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8597

Liazt? ©koda MTS -t!

:o))

Előzmény: Gasolin (8596)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8596
"En nem vagyok valogatos, francian kivul barmit elvezetek :)"


Akkor kezdetnek kapsz egy Liaz-t és az első út után majd könyörögsz, hogy vezethesd a Renault-ot. :o)
Előzmény: _Gabesz (8590)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8595

..."Gyanítom egy utat sem úsznánk meg BAG kontrol nélkül."

 

És mekkorát égne a teutonok pofája, amikor minden egyes kontrollnál mindent sarkosan, előírásszerűen rendben találnának!

Előzmény: Gasolin (8594)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8594
"nem lenne az nagyobb, ha mondjuk rábákkal hoznánk a pótokat????? mekkora lenne már ha úgy ismernének minket hogy "tutod azok a rábás srácok...""


Gyanítom egy utat sem úsznánk meg BAG kontrol nélkül.
Meg hát a Moldova könyvben is mondták, a Rábának szeme van és éjjel is lát, mert az összes emelkedőnél megtorpan...
Ezt a Rábás dolgot egyenlőre hanyagoljuk. Majd ha később nagyon unalmasak lesznek az útak, akkor kalandvágyból majd beállítunk egyet a flottába. :o)
Előzmény: deps (8585)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8593

OFF talalt! epp ezugyben vagyok magam alatt, epphogy hazaertunk a kapfenbergi koncertrol, nagy svunggal elkezdtem szervezni a szeptemberi ddorf-it, erre kiderul, h nem vagyunk elegem :-( uh maradas van... igy nem lesz meg egy even belul a 3.koncert :-((((

ja, egyebkent jo etvagyat, barminek nevezed is!

ON

Tector!

kossz az infot neked is, majd holnap odaultetem a kff ele, oszt atnulmanyozhattya...

csorikam, mindig egy kotet kinyomtatott joganyaggal kozlexik, megis tobbnyire talalnak uj kifogasolni valot.. annak idejen meg a "rakfeluleten rogzitett ules" cimu sztorival kezdte....

Előzmény: _Gabesz (8590)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8592
Mindjart megnezem a TIR-es tankonyvben, ott eleg jol le an irva ez az egesz. Csak elotte elmegyek ebedelni...vagy reggelizni...vagy mittudomen ;)
Előzmény: Tector (8591)
Tector Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8591

Hát nem is tudom. Ha én nem dolgozom, a "vaktárcsa" megy a vekkerbe, oszt' jóvan.

(Ja igen, és dolgozhat mással is az autó amíg én nem).

Az is feledésbe merül, amikor nem tachográfos kocsival dolgozom. A bötű szerint -amit nekünk oktattak- az utolsó heti korongodnak kell(ene) nálad lennie, ha meg régen vezettél tachós kocsit, akkor az utolsó alkalom korongjának. A korong egyébként 6 hónapig őrzendő meg.

De valahol a  http://www.kff.hu/ -n fenn kell lennie az egzakt szabályzatnak...

Előzmény: _Gabesz (8589)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 8590
off.
BONNIE,
Hadd talaljam ki honnan ered a nicked... :)
Dth-Bonnie und Clyde?
Nagyon jo izlesre vall ;)))
on.

Gasolin,
En nem vagyok valogatos, francian kivul barmit elvezetek :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!