Keresés

Részletes keresés

Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30152

Kedves Siemens113!

 

Én most megyek először Maldívra (augusztus közepén). A sok Topic-ot olvasva a Sun Island mellett döntöttünk. Most nem tudom, hol találtam rá egyszer egy árlistára, ami alapján egy keveset számolgattunk. Lényeg: meleg van, tehát sok folyadék alapból, mivel nyaralsz egy-két koktél is elfogyasztásra kerül, nem mindig vagy a vízben, tehát a kávé fogyasztása is többször felmerül + kamasz gyermekkel utazol (pl. én), akinek szintén vannak igényei. Ha félpanzióval mennénk, akkor az italokra a gatyánkat rá lehetne fizetni, ezért mi all inclusive ellátást választottunk. Ez a biztos, nem ér meglepetés a nyaralás végén. Én tudom hogy nem kell zsugorinak lenni, ha már ide eljutsz, nem is vagyok az, viszont szeretem, ha minden előre el van intézve és nincs gondom semmire. Az all.in-el kapcsolatban olvastam még valahol, hogy egyéb szolgáltatások is járnak hozzá, ami egyébként külön fizetendő lenne. 

 

Üdv.

J.

Előzmény: Siemens113 (29572)
andi265 Creative Commons License 2016.07.15 -4 0 30151

Sziasztok,

 

a most utazóknak kívánok nagyon jó időt és jó utat!

Maldív utazás  mindig szuper  :)

 

Kérünk szépen helyzetjelentést.

Nagyon jó áron találtam most utat Sun Islandra, egy pillanatra elgondolkoztam, csak az időjárás miatt vívódom...

Olcsóbban lehet menni, mint pl. Mykonosra.

 

www.urlaubschnell.de

 

 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.07.14 0 4 30150

Maldív rajongók,  szerelmesek!

 

Arra nem készítettetek fel,  hogy a MESZ  ragályos,  ellenszere nincs és gyógyíthatatlan betegséget okoz!!!!

 

Amióta haza jöttünk ( két hónapja ),  csak a képeket és a videókat nézem,  és nem tudom megúnni.  Ez több,  mint borzasztó. :(

Gondolkodtam egy következő egzotikus úti célban, de nem megy. ... Hawaii,  Mauritius,  Madagaszkár, Koh Samui, Bahama . ...

Félek bárhová elmenni, félek hogy csalódnék és mindenhol azt a csodát keresném,  amit ott átéltünk.... 

 

AZÉRT MONDHATTÁTOK  VOLNA :) ;)

Ilyen valóban nincs sehol a világon. A valódi Robinson érzés. ...

 

Két éven belül vissza kell mennünk, de tisztában vagyunk azzal, hogy utána csak rosszabb lesz az érzés  : P

 

A reef a legfontosabb! Bandost nem mondanám rossznak,  első szigetnek kiváló. De most jobbat akarunk!  És lehet,  követjük Magic példáját,  bevállaljuk a júliust,  de két héttel. Aaaveee re nagyon kíváncsiak vagyunk! 

 

Hát,  erre a problémára mindenki készüljön fel,  aki most utazik először.....

 

 

Mindenkinél csodás nyarat! 

hegemonic Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30149

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

 

 

Előzmény: maldívszerelem (30148)
maldívszerelem Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30148

Szia Hegemonic!

 

Nem volt szükségünk átalakítóra. Mivel minden konnektor egyénileg áramtalanítható, így kikapcsolt állapotban a felső lyukba betettük a szobakulcsot, így az alsó kettőbe gond nélkül be lehet dugni a tölteni, vagy használni kívánt eszközt. A trükköt a takarítónk mutatta. :)

 

Üdv!

Előzmény: hegemonic (30134)
maldívszerelem Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30147

Szia MaBé29!

 

Átküldtem az e-mail címedre a kért árlistákat. Kellemes olvasgatást hozzá!

Személyes véleményem és igényeink alapján nekünk nem lett volna érdemes sem AI, sem TP ellátást kérni. Szerintem lehetetlen lefogyasztani az árkülönbséget.

 

Üdv!

Előzmény: MaBé29 (30116)
jonas11 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 30146

Biyadhoo beszámoló:

 

Ez egy alacsony árfekvésű, kis sziget, nagyon jó korall zátonnyal. Azok számára ajánlom, akik elsősorban a tengeri élővilág miatt mennek a Maldív szigetekre. A szigetet 50-150 méteres sávban veszi körül a sekély lagúnás rész és utána egy leszakadás jön 15-30 méteres mélységbe, majd a nyílt víz. Általában az ilyen függőleges korall falak vonzzák a leggazdagabb élővilágot, minden nap láttunk valami érdekességet, legelő teknősöket, sziklát bontó trigger halat ( ez megtámadhatja az embert is, nem szeretnék a fogai közé kerülni), murénát, polipot, méretes (nem bébi) szirti cápát. Egyedül rája ügyben volt hiányérzetem, főleg mivel elmentünk manta rája kirándulásra is, de a mantáknak nem szólt senki :)) Szóval az élővilág lenyűgöző, egyedül azoknak nem ajánlom, akik tartanak a cápáktól (jogosan), utolsó nap velem is megtörtént, hogy inkább kijöttem a vízből, mert egy cápa makacs érdeklődést mutatott ugyanazon halraj iránt, amit én is nézegettem és gondoltam, jobb a békesség...

Még nagyon tetszett a sziget zöld vegetációja, a családias hangulat. A gazdag vegetáció ellenére, valószínűleg a kis méret , illetve a rendszeres köddel történő szúnyogirtás miatt nem találkoztunk kellemetlenkedő rovarokkal, se szúnyoggal, se rájuk vadászó méretesebb pókokkal.

A szigeten egy étterem van, a választék és a minőség sajnos nem üti meg az árszínvonaltól elvárható átlagot, de éhen halni nem fog senki. Van még egy kellemes bár, éjfélig tart nyitva, bár a nyári szezonban ez is túlzás, többnyire lézengtek csak a vendégek. Van búvárbázis és vízi sport centrum, nem akarok senkit megbántani, aki a pénzét költené, de szerintem ezekre nem sok szükség van egy ilyen helyen, ahol felveszed a szemüveget plusz pipát és szinte minden elérhető a partról.

A sziget nyugati oldalán van egy gyönyörű homokos strand, aki nem akar 200 métert gyalogolni, ide kérje a szállást, mert a keleti oldalon elvileg tiltják a fürdést (erős áramlás) és védőművek vannak a parton. Valójában itt is be lehet menni, nincs áramlás, de a korall sokkal lepusztultabb, viszont az élővilág ugyanolyan érdekes.

 

Nekem nagyon tetszett a hely, bár igazán arra vágynék, ha több szigetes nyaralást lehetne összehozni elfogadható áron a Maldívon, de a kartell még nem engedi :)))

Maldívos listát nem tudok felállítani, egyedül Meerun voltam és kb. 10 éve, de az biztos, hogy kevés hely veheti fel a versenyt élmény ügyben, és akik nálam komoly versenyben vannak (Kenya, Mexikó, Egyiptom) szinte mind zűrösebb helyek valamilyen szempontból.

Végezetül két szigetválasztásban hasznos link:

http://maldivescomplete.com/maldivesv/finder/search.aspx

http://sevenholidays.com/Advanced-Search/?cat_id=1&view=advsearch

 

jonas11 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30145

Ez indiai, ez is lehet, de Biyadhoo-n UK 3 pin volt, ami hasonló de négyszögletes lukakkal. Lehet csatlakoztatni földelés nélküli eszközt, fordítva necces a dolog, ha földelést igénylő eszközt csatlakoztatsz anélküli csatlakozóba.

 

http://www.adaptelec.com/index.php?main_page=document_general_info&products_id=324

 

 

Előzmény: Zoom (30140)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30144

Nagyon köszönöm! 

Előzmény: Safranek1 (30143)
Safranek1 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30143

Szia, egy 2012-es sun island price listet talaltam csak hirtelen buvarkodasra, ha nem lenne frissebb mástol:

 

http://www.sunisland-malediven.de/ta_tauchen_prlst_2012.pdf

Előzmény: Törölt nick (30142)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30142

Sziasztok!  Nem tudja valaki esetleg hogy Maldívon milyen árba visznek le búvárkodni?  Én végzett búvár vagyok így gyorstalpalón nem szeretnék résztevenni csak merülni egy ottani búvárvezetővel!  Én Sun Islandra utazok de egy más sziget ára is jó lenne csak hogy hozzávetőlegesen mennyi lehet! Köszönöm a válaszokat! Attila 

Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30141

Szia sa_fefe!

 

Mi augusztusban megyünk. Én is tartok az időjárástól, de voltam már, karibon, ahol naponta folt egy félórás zuhi, ami jó volt. Bízom benne, hogy fantasztikus lesz, egy régi vágyam válik valóra.

 

Üdv.

 

J.

Előzmény: sa_fefe (29112)
Zoom Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30140

Ez az?

D_plug

És ha igen, akkor bele lehet dugni a földelés nélküli mobil töltő dugóját?

Előzmény: Tengo21 (30135)
Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30139

Kedves vénusz72!

 

Én tegnap készítettem útlevelet, azt mondták 8 napon belül megérkezik (ha a helyszínen veszem át), ez naptári nap nem munkanap. Szerintem sem tudsz vele utazni, mert én is a 6 hónap miatt csináltattam újat. Inkább legyen meg, mint ott legyen valami gond.

 

Üdv.

Előzmény: vénusz72 (30136)
vénusz72 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30138

Köszönöm igazad van....

Előzmény: Tojglius (30137)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.13 0 2 30137

Ez Nálad nem 20 nap, csak 3 ha jól számolom (és az is dereng, hogy hazautazástól számított... ja lehet, h Te innét nézted a 20 napot? :D),

de szabály szerint mindegy, mert se így se úgy nem fér bele..

 

és lehet, hogy nem nézik meg/megvonják rá a vállukat, DE

 

a kérdés szerintem az, hogy akarod-e 19eft (ha jól tudom egy héten belül ennyiért adják ki, 3 nap alatt meg 29eft) + költség miatt kockáztatni egy minimum milliós költségű  utazásnál, hogy visszafordítanak a reptéren?!

 

szóval szerintem irány az okmányiroda :D

Előzmény: vénusz72 (30136)
vénusz72 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30136

Sziasztok! jövő szombaton 07.23 utazunk maldívra. Az úlevelem lejár 2017.01.19-én. Megcsináltatni csak sürgősségivel tudom már ami pótdíjas. Szerintetek mennyire veszik szigorúan azt a 20 napot?

Tengo21 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30135

Három ágú.

Előzmény: hegemonic (30134)
hegemonic Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30134

Szia Lucita!

Milyen átalakító kell? Most néztem meg van egy egész szettünk belőle. Ebben tudnál segíteni, hogy ne kelljen mindet elvinni?

 

Előzmény: lucita (30128)
hegemonic Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30133

Köszi a gyors válaszodat! Igen-igen! Lassan már valóban élőben láthatjuk végre!

 

Előzmény: lucita (30128)
cuki66 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30132

Várom a beszámolódat!  Monszunmentes nyaralást nektek!  :-) 

Előzmény: martini07 (30131)
martini07 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30131

Szia cuki66!

 

Velassaru lesz a kovetkezo szigetunk :) Koszonjuk szepen!

 

Udv: M.

Előzmény: cuki66 (30130)
cuki66 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 30130

Szia!  Melyik sziget lesz?  Nagyon jó pihenést,  sok-sok élményt!  :-)  Nekünk márciusig várni kell,  de addig lelkesen olvasom a fórumot és a beszámolókat! 

Előzmény: martini07 (30129)
martini07 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30129

Sziasztok!

 

Holnap vegre ismet utra kelunk, remeljuk szuper idonk lesz, ha haza ertunk jovunk a beszamoloval! :)

 

Udv: M.

lucita Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30128

Szia,

 

Van hajszárító, és kell átalakító.

(Tudom, még adós vagyok a képekkel, ne haragudj, de egyszerűen nem volt időm még átválogatni őket. De azt hiszem most már élőben előbb látjátok. 😄)

Jó utat! Üdv, l

Előzmény: hegemonic (30127)
hegemonic Creative Commons License 2016.07.12 0 0 30127

Kedves fórumozók!

 

Aki mostanság jártak Filitheyo-n segítenének abban, hogy van-e hajszárító a szobában és milyen konnektor van, kell-e vinni átalakítót? Lassan már készülődünk és a pakolás miatt kérdezem. Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

 

Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.11 -1 0 30126

Üdv. Mindenkinek!

 

Jó utat és felejthetetlen nyaralást kívánok a most indulóknak!

A családommal jövő hónapra tervezzük az utazást. Nagyon sok jót olvastam a Sun Islandról valószínű, hogy azt választjuk. All in-be szeretnénk menni, ha valakinek van tapasztalata erről, szívesen fogadnám.

Üdv. 

Magic11 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30125

Ugyanabba a szobatípúsba foglaltunk mi is, csak mi teljes panzióval.

Előzmény: Dorisz... (30123)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.11 0 1 30124

Tegyünk rá egy "off" lapáttal (Részemről viszont már felesleges gonoszkodásból, de a Tiédhez hasonló indokkal és azért nem véresen komolyan sőt abszolút komolytalanul!);

- maldív rajongók, csupa kisbetűvel

- "!!!" sincs csak "!".

 

:) :)

Előzmény: Pranit (30119)
Dorisz... Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30123

Bocs, már teljesen összezavarodtam:) Szóval nem delux parti villa (az egy másik szigeten lett volna, ahol már nem volt lehetőség foglalni.), hanem SUITES típusút foglaltunk:) Kotari Kolhu így van a leírásban.

Előzmény: Dorisz... (30122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!