Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10020

azert vicces, hogy az embernek van egy evben ugy 20 nap szabija, es a kemenyseprok azt hiszik ebbol ketto az ovek.

 

vajk

Előzmény: maguborka (10019)
maguborka Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10019

nálunk ma voltak. decemberben amikor küzdöttem a kályha leállásával, akkor voltak kint. van papírom is róla :) minden rendben volt. Majd kihívtuk újra tisztítani őket - ez 15 ezer volt, erről nincs papírom :)

 Most meg jöttek, mert most van az éves ellenőrzés. telefonon jeleztük nekik, hogy decemberben voltak ellenőrizni. Nem baj. jönnek, mert jönnek. punk tum. emiatt kell otthon lenni valakinek... fura egy szakma ez...

Előzmény: C20NE (10015)
C20NE Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10018

Agyilag? Lehet... járni tud, mert gyalog jön, csak sz@rik a munkájára.

Előzmény: gmkiev (10016)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10017

A kéményesek felelősségéről mindíg kuss van!

Előzmény: Émile (10013)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10016

Rokkant?

Előzmény: C20NE (10015)
C20NE Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10015

Nálatok bemegy a házba??? Én a hátán szoktam aláírni a kapuban...

Előzmény: Émile (10013)
kissbg Creative Commons License 2012.02.10 0 0 10014

Egy kéményre lehet utólag másik füstcsőcsatlakozót csinálni? A kémény egy 30-as főfal mellett van, és a főfalon át szeretném a továbbiakban használni.

Émile Creative Commons License 2012.02.09 0 0 10013

 Valóban balesetveszélyes !

 

 Viszont  mostanában elég sok CO mérgezés van. Hogy miért,   arról viszont mély hallgatás.

 Csak általánosságok és közhelyek, hogy pl. nem volt karbantarva a készülék, nem ellenőrízték a kéményt stb.

Nálam 2 hete járt az derék seprő.

  Sokmindent írt, pl. azt is hogy égéstermék visszaáramlás nincs.

  Hogy ezt honnan állapította meg,  rejtély. A kazán nem ment - tehát eleve nem lehetet. Nem volt nála visszaáramlást érzékelő műszer sem , sőt még tükörrel se próbálkozott.

Előzmény: Törölt nick (10003)
Émile Creative Commons License 2012.02.09 0 0 10012

 No már tudom a második tiltást ( hibát) ennél a kazánnál.

 Nálam kb. 3 hónapja üzemel egy ugyan ilyen Sauniel  duval  S  ...

 Mikor üzembehelyezte a szerelő ( aki mellesleg volt kollégám ) mondá , hogy van vagy 30 ilyen hiba lehetőség. Az első és ezt be is mutatta - nincs gáz  - elzárta gázcsapot és lám leállt.

 Második ezek szerint ez a jegesedés.

 na de a többi 28 micsoda lehet ??

 Ezekről valami további infó. ? Vagy nézzünk mint hülyegyerekek a moziban ??

 

 Mondjuk egy talján/olasz kazánnál  elfordulhat még a fázis érzékenység is.

 

 Jártam így vagy  6 éve. Az egyik családtagnál rosszhelyen volt a konnektor. Átszereltem és visszadugtam a kazán csatlakozóját. Másnap jön a kétségbeesett telefon, hogy a kazán nem működik. Én 25 km -re voltam a tett szinhelyétől. Hivom a szerelőt mondá 3 napra jön.

 szerencsére - hála a viz- gázos topik társaknak, - felmerült ez a fázis érzékenység mint probléma. Ment a telefon  : fordítva dugd vissza a dugót  és  a kazán elindult.

 Értem én a szerelők  a szerelésből élnek - na de egy gyártónak és egy márka szervizesnek azért ilyenre illene felhivni az ügyfél figyelmét  .

 Vagy sámánnak gondolják magukat,   had ámuljon a  'tudatlan ' laikus.

Előzmény: Maha01 (10006)
maridorka Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10011

Tiszteletem az itt lévő Társaságnak!

Az volna a kérdésem, hogy cca 40 évvel ezelőtt épült kettős kéményünk melynek egyik ágába cca 25 évvel ezelőtt a gázfűtés bevezetésekor behúztak egy fémcsövet (azért nem írom ,hogy milyet mert abban az időben még semmit nem tudtunk az anyagokról, azt  kaptunk amit előírtak akkoriban) a másik kéményt soha semmire nem használtuk két emeleti szobában van rajta füstcsőnek lyuk amin a szokásos fém fedő van szintén vagy 40 éve különféle tapétázásokkal.

Az utóbbi cca 5 évben a téli időszakban ezeken a füstcső fedőkön néha nedvességfolt jelenik meg valószínűleg abban az időszakban amikor a kazánban a fűtés elindul. Lehet, hogy a behúzott fémcső lyukas? Minden évben jön a kéményseprő ellenőrizni annak kellene látni/tudni, hogy mi van ugye? eddig amikor megemlítettem neki azt mondta, hogy ez mindenhol előfordulhat. Kérdezem tud valaki okosat mondani. Gázzal gázos kéménnyel nem akarok játszani. köszönöm

Maha01 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10010

Rendben. A padláson keresztülvezető rész egyébként is kb. max. 1 méter, vagy annyi se.

Köszi a tanácsot!

Előzmény: Gyurco78 (10009)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10009

A padláson lévő részt körbetkered, az sem árthat, ráadásul az nem is látszik, úgyhogy esztétikai kérdések sem merülnek fel.

Előzmény: Maha01 (10008)
Maha01 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10008

Köszönöm! Gondolom elég a szabadban lévő szakaszra.

Tavaly már gondoltam rá amikor megcsináltuk a tetőkibúvót, de lebeszéltek róla, mondván a turbós kéményre olyan nem kell.

Előzmény: Gyurco78 (10007)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10007

Drótozz a kéményre körbe egy kis gyapotot...

Előzmény: Maha01 (10006)
Maha01 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 10006

Sziasztok

 

Van egy elég komoly gondom, remélem valakinek lesz rá ötlete.

Adott egy Saunier Duval Isotwin kazán, illete a kb. 2,5-3 méter hosszú turbós kémény, egyenesen felfelé (ebből kb. 1 méter lehet a szabadban). Ha a hőmérséklet lemegy olyan -15 fok alá, ami felénk gyakran előfordul, a kazán letilt F2 hibakóddal, tehát légáramlási hiba. Mivel eredetileg nem volt tetőkibúvó-nyílás a kéményhez, így építtettem be egyet, ezáltal a kémény "kupakjáról" le tudom verni a jeget, mert hogy valószínűleg ez a jég okozza a problémát (szemre nem sok, nem tudom mi az a mennyiség ami zavart okozhatna a működésben - egyszer voltam olyan házban aminek a turbós kéményén hatalmas jégcsapok lógtak, mégis működött a fűtés). Tisztítás, és a kupak ide-oda forgatása után a kazán újra elindul.

Viszont elég kellemetlen ezzel játszani most már sokadik napja, nameg nem lehet otthagyni a lakást, mert ha tilt a kazán, nincs fűtés ugyebár, aztán egy hét múlva mehetek haza az ötfokos lakásba. Nem lehetne a jegesedés ellen tenni valamit? Fontos még tudni, hogy a kémény egyébként is széloldalon van.

A kazán karbantartója tanácsolta hogy paraméterezzem feljebb a ventillátort, de hiába tettem meg, ugyaz a probléma jelentkezik. Szintén a karbantartó jó pénzért cserélt a kazánban egy szenzort, semmi változás nincs.

 

Előre is köszi ha tudtok segíteni.

Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 10005

köszönöm

Előzmény: pjotrkolja (10001)
sönby Creative Commons License 2012.02.07 0 0 10004

Köszönöm a választ,én is így tudtam,talán mostmár így elhiszi(a kollegám).

Köszi......

Előzmény: Törölt nick (10003)
sönby Creative Commons License 2012.02.07 0 0 10002

Sziasztok.Lenne egy olyan kérdésem,hogy egy kéménybe lehet-e bekötni egy vegyeskazánt és egy ilyen üvegajtós kályát,de úgy hogy a vegyes a pincében van,a kályha meg a eggyel följebb?A kollégám akar ilyen "merényletet"elkövetni maga és családja ellen.Én úgy gondolom(sőt olvastam is valahol),hogy akkor lehet ha egy szinten vannak,de Ő ezt nem hiszi el,mert hogy van valami lezáró pillangó,amit beépít a kályha füstcsövébe (ahol becsatlakozik a kéménybe)és ha a vegyes ég nem tud a füst bejönni.Erősítsetek meg légyszi,hogy ez így nem működik,és akkor talán elhiszi.

Köszi a válaszokat.

pjotrkolja Creative Commons License 2012.02.06 0 0 10001

1. A szigerelés vastagságától függ (no meg a külső hőmérséklettől), de kéményes szempontból a kürtő anyagának, "falazatának", kitorkollásnál "mért" -számított- égéstermék-oldali hőmérésklete a mérvadó.

2. DN180 ... Mekkora tömegáramhoz? Tüzelőanyag, teljesítmény, hatásfok ... stb ?

3. Attól függ, hogy a kémény nedvességnek ellenálló kivitel vagy nem ... ha az, akkor a kürtő fala nem hűlhet a fagypont alá, ha nem, akkor a harmatponti hőmérséklet alá nem hűlhet, ami tüzelőanyag függő, de jó közelítéssel 45-70°C körül van.

 

Keress fel egy gépész-, építész tervezőt, az majd segít ... vagy megmondja kihez fordulj!

 

Esetleg a helyi kéményseprő-ipari közszolgáltatót (bár ebben a topicban ilyen tanácsot adni nem menő), hátha szolgálhat jó tippekkel!

 

Sok sikert!

Előzmény: Samsam1974 (9999)
nyunyezke Creative Commons License 2012.02.06 0 0 10000

Sziasztok azt szeretném kérdrzni,hogy használ e valaki

huzatkorlátozót.

Ezen belül a wzb-1 .Az érdekelne hogy hogyan kell helyesen beállítani hogy 23Pa legyen.

 

Aki tud valamilyen használható ötletet adni azt szivesen meghalgatom.

Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 9999

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni külső szerelt szigetelt  fémkéményben mennyit hűl a füsthőfok méterenkén? 180as a belső.Ill mennyinek kell lenni a kilépő füsthőfoknak a kémény tetején.

Köszönöm előre is

bento1 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 9998

Szia Istvan!

 

A leier-rel kapcsolatban olvasd vissza az én hozzászólasaimat!!!Szerintem más kárán tanulj,ne a sajátodon!!

 

Üdv:bento

Előzmény: _istvan_ (9983)
KalásziM Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9997

 Persze persze állandó fűtésnél, de ha  kéthetente megy ki és  2 órán belül meleget akar akkor nem árt a nagyobb készülélk. Na de mán megvan.

 Ja én meg 92 m2 fűtök egy C12 -eskazánnal és csak 8 kW-on megy , gázzal.

Előzmény: kod1111 (9991)
KalásziM Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9996

 Olyan hogy gázkémény nincs. Van tégla kémény és van lemezkémény, ezt az útóbbit nevezik szerelt kéménynek is.

 Na most ha kitudod szedni akkor jó, ha nem akkor is. Egyszer alaposan begyújtasz és volt bélés nincs bélés. Természetesen ez csak az alura vonatkozik, ha korracél van benne,  az ugyan ki nem ég.

 

 Kérdés, hogy a kéményből kiszedhető e a bélés, lehet e valahogyan ezt kandallóhoz hasznosítani.

 Persze hogy lehet - csak ne legyen túl nagy annak a teljesítménye.

Előzmény: kissbg (9992)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9995

130.-as kéámény nem nagyon alkalmas kandalló kéménynek.

Előzmény: kissbg (9992)
kissbg Creative Commons License 2012.02.03 0 0 9994

Jogos a kérdés:) Természetesen a béleletlen kéményt használnám.

 

Előzmény: kod1111 (9993)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 9993

A béleletlen kéményt akarod használni a kandallóhoz, vagy a kiszedett bélést, mert az első verzió az működhet, a másodikat azt feletsd el.

Előzmény: kissbg (9992)
kissbg Creative Commons License 2012.02.02 0 0 9992

Adott egy 2005-ben épült ház. Ebben egy hagyományos gázkazán, 130-as csővel. Ehhez lett építve erdetileg a gázkémény, mely bélelve van. Gondolom, a legolcsóbb kész megoldást alkalmazták

 

Kérdés, hogy a kéményből kiszedhető e a bélés, lehet e valahogyan ezt kandallóhoz hasznosítani?

 

 

kod1111 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9991

"Nem ismerem azt a  "Wamsler Saturn nevezetű 6,5KW hőteljesítménnyel rendelkező kandallót.", de ilyen szakaszos és időszakos fűtéshez egy 10 kW-os biztos jobb lett volna."

30m2-re??

Nálunk egy ilyen 25-27 fokot csinált 64m2-ren.

Előzmény: Émile (9987)
göndig Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9990

Igazából azért gondoltam hogy "csak" ekkorát veszek mert jelenleg egy gázos siesta kályha van kint ami 4kW körül van és azzal is normális meleget lehet csinálni. Nem tudom hány fokot mert sose mártem még de pulcsiban el lehet lenni (természetesen függ a kinti hőmérséklettől is). Köszi a válaszokat.

Előzmény: Émile (9989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!