Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Roadtrain Creative Commons License 2005.05.27 0 0 8747

Köszönöm!

Én is erre gondoltam,hogy csak gépes-tandem kombináció van 120köbösbe.

A sima pót meg 100köbös.Csak gondoltma megerősítést kérek tőled/tek :o))

Előzmény: Gasolin (8740)
deps Creative Commons License 2005.05.27 0 0 8746

deps-news

 

Ingyenes lesz az M30-as

Ingyenessé válik június 1-jétől az M30-as egy szakasza – az ingyenesség csak átmeneti.

 

Megszületett a döntés az M30-as ingyenessé tételéről – pontosabban az autópálya egy szakaszának átmeneti díjmentességéről – tudtuk meg a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumtól.

Tóth Judit, a tárca szóvivője kérdésünkre elmondta: június elsejétől ingyenesen használható az M30-as a Cora csomóponttól a nyékládházi leágazásig. A díjmentesség valamennyi gépjárműre (tehát az előzetessel ellentétben a személyautókra is) vonatkozik, amit egy jogszabályi módosítás tesz lehetővé, amelynek értelmében ha az autópálya terelőútként funkcionál, matrica nélkül használható.

Ez esetben pedig erről van szó, de a díjmentesség kizárólag a 35. számú főút felújítási munkálatainak idejére vonatkozik. A beruházás végeztével azonban – amint átadják a közlekedésnek a 35-öst –, újfent életbe lép az M30-as említett szakaszára a díjfizetési kötelezettség.

deps Creative Commons License 2005.05.27 0 0 8745

bréékóó gasolin!!!

 

urak a gasolint nem kéne átkeresztelni gasolin-tanárúrnak???????

akkora irásai vannak hogy félelmetes!!!!! ennyit összeszedni.... te ez mind a fejedben van, vagy azért irodalomból szeded???? nekem tökmindegy, csak oszd meg velünk eme érdekes dolgokat!!!!!

 

szerintem gasolinnal elmennénk egy kiállításra, tuti hogy az eladókat lesöpörné tudásilag..... lenne vita az tuti.....

én végighallgatnám a tanárúr tudásosztását!!!

 

kellemes napot...

Előzmény: Gasolin (8744)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8744
A WSK az valóban egy kupplungra utal Wandler Schalt Kupplung rövidítése, és ZF váltóval van összeépítve és van hozzá egy primer retarder is (váltóházba van beépítve).
Bövebben majd máskor ha ki vagyok pihenve.

Ez a kormányzásos téma is megérdemel több figyelmet, majd erre is visszatérek.
Azt nem zudom, hogy a hollandok milyen gyártmányút (vagy saját fejlesztést) használnak, de az MAN ZF rendszert használt.
Turkálók majd egy kicsit az archivumomban.
Van most egy új MAN fejlesztés majd erre is visszatérek ha lesz egy kicsit több időm.
Előzmény: csabicsucsu (8743)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8743
WSK kupplung?volt vhol egy MB kezelésim abban meg van.tárcsás és hidrualikus kuplung egymás után.többet nemigen tudok róla.a többiről se igen,úgyhogy érdekel mind.
:-(
A Volvos cikk érdekes,de most hallom először.
Hirtelen kedvenc témám a hidraulikus hajtott tengely kormányzás.
bogis autóknál,GINAF,TERBERG autóknál,trélereknél.
Előzmény: Gasolin (8741)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8742
Múltkor olvastam egy cikket, hogy valahol a svédeknél fennt északon vasércbányászathoz, használnak Volvo FH nyergesvontatókat 3m széles nyerges félpótokkal aminek a hátsó futóműve Frenelsa gyártmányú amibe retarder van beépítve.
A lényeg, hogy azért használják az FH-kat, mert így gazdaságosabb a kikötőbe elszállítani az ércet mintha bánya dömperekkel vinnék.
Persze az FH-ba powertronik automata váltó volt, amit a bányagépekbe is beszerelnek
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8741
Nem akarlak én elküldeni meszire ne értsd félre, csak ott biztosan meg tudják miért használnak olyat.
Az is lehet, hogy ott van valamilyen helyi rendelet, ami az ilyen tandem futóművet helyzetben hozza. Nagyobb megengedett teherbírás vagy valamilyen hasonló ok, vagy az utak miatt kell ilyen.
Ezért mondtam, hogy érdeklődj utánna. Már ha bírod az angol nyelvet. Majd osszd meg velünk is.


Másik téma javaslat.
Mit szólnál a ZF WSK váltókhoz? Vagy a kommunális járművek mellékkihajtásaihoz? Vagy a takarmányszállító IFA nyergesvontató félpótkocsijának űrítéséről? :o)
Téma van, volt, lesz, csak az a kérdés mást is érdekel-e.
Előzmény: csabicsucsu (8735)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8740
Félpótkocsiban a legnagyobb az 103-104 köbméteres, míg gépes-tandem kombinációban 120 köbmétert lehet összehozni szerelvényben.
MALWIN Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8739

...sakkor a bányaipari pótokról nem is beszéltem....amit ráadásul troli húz...:-)

Nna, eldugulok, mert hajnalban kelek.

csá.

Előzmény: Roadtrain (8738)
Roadtrain Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8738

Lökött :o))))))

Sima pótkocsi olyan tood amik itt magyarországon dzsaszolnak az utakon :ĐĐĐĐĐ

Előzmény: MALWIN (8737)
MALWIN Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8737
Közúti, vagy dollys RoadTrain pót?:-DDD
Előzmény: Roadtrain (8736)
Roadtrain Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8736

Kérdésem lenne,hogy ne OFFoljunk sokat :o)))))

Mekkora a legnagyobb pót ???köbméterre.

Én úgy tudom 100köbméteres a legnagyobb

csabicsucsu Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8735

ez okés,de miért nem használnak ilyen megoldást Európa más országaiban?

Úgy tünik ez a téma sem jó ha eltanácsolsz angol fórumokra.

javasolnál egy témát?

Előzmény: Gasolin (8734)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8734
"Miért használnak a szigetországban gumirugózást a 6X4-es autókon?"

Tippem szerint egyesíti a laprugó és a légrugó elönyeit.
Nem olyan sérülékeny mint a hagyományos légrúgó és üresen nem olyan kemény a rugózás mint a sima laprugónál. Gondolm a 2 hajtott hídnál a kardántengely sincs kitéve akkor igénybevételnek mint a sima tengelyenként 4 pontos légrugózásnál. A futón egy nagyon merev rugózásnak látszik az egész.
Most hírtelen ez a magyarázat jutott eszembe.

Ha ennél bővebb és részletesebb válasz kell javaslom egy angol kamionos fórum felkeresését és a kérdés feltevését ott. :o)
Előzmény: csabicsucsu (8731)
manf2000 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8733

Sziasztok

 

A kép! :)

Előzmény: Roadtrain (8727)
deps Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8732

bréékóó csabicsucsu!!!

 

engem nagyon érekelne eme megoldás!!!

 

hogyis van ez??? nem lég meg lap hanem gumi???? wow

 

cissssssssszzzzzzzzzzzzzzzzz

Előzmény: csabicsucsu (8731)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8731

sajnos én is bealudtam,mindenesetre sokkal izgalmasabb a táma mióta összevonták a kategóriákat.ismétlése lesz esetleg?

 

Ne OFFoljatok!:-)

A kérdésem még mindíg aktuális?

Miért használnak a szigetországban gumirugózást a 6X4-es autókon?

:-))

Előzmény: Gasolin (8730)
Gasolin Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8730
"Valaki nezte egyebkent a kamionversenyt? Erdemes volt fennmaradni? Nekem nincs videom, ugyhogy felvenni se tudtam."

Na néhány mondat a témával kapcsolatban.
4 verseny összesűrítve kb. 22 percbe (a reklám idővel együtt volt kb. 30 perc).
Néhány látványos koccanás, egy kicsúszó és a gumifalnak ütköző csörös Freightliner. Egy MB aminek a jobb hátsó kerékén eltört a felnije és önállósította magát (életemben nem láttam még ilyet, hogy az alufelni így eltörjön).
Egy Renault belső felvétel, amin a versenyző éppen "gépészkedik" (Palik után szabadon), miközben egy másik kamion probálja leelőzni (váltókart kapcsolgatja).
A kamionok döntően MB és MAN, néhány Renault, 1 Stralis, 3 Freightliner, 1 Volvo, 1 Foden. (A mezöny hátsó részet nem nagyon mutatták ezért ezeket a gépeket csak ritkán egy-egy felvillanás elejéig lehetett látni ezért a lista nem teljes.)
VW már nincs helyette vannak a Freightlinerek.



Az utolsó 50 hozzászólásban nagyon sok volt az OFF-olás. Térjünk vissza az eredeti témához (a kamionokhoz) és az OFF-olást hanyagoljuk.
Nem mondom néha és is eltérek 1-1 hozzászólás erejéig már témára (és más is), de itt a mennyiség már meghaladta azt ami ebbe a fórumba való. Mindenről volt szó, (iskola, viszgázás, koncert stb.) csak kamionokról nem.
Előzmény: _Gabesz (8728)
deps Creative Commons License 2005.05.26 0 0 8729

bréékóóó gabesz!!

 

én úgy átaludtam hogy csak na!!!!

még 23.30kor eszméletemnél voltam, de aztán már csak reggel a zenélő vekkerre keltem..... ennyi maradt.....

de biztos jóóóó volt!!!!! már csak azért is mert "rólunk" szólt!!!!

 

cissszzzzzzzzzzzzzz

Előzmény: _Gabesz (8728)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8728
deps,
Hehehe...nem tudtam kihagyni ;)

Valaki nezte egyebkent a kamionversenyt? Erdemes volt fennmaradni?
Nekem nincs videom, ugyhogy felvenni se tudtam.
Előzmény: deps (8722)
Roadtrain Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8727
A kép vagy az eset?
Előzmény: manf2000 (8726)
manf2000 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8726

Sziasztok

 

Tudom kicsit későn de !Ez rohadt komoly!

Előzmény: Roadtrain (8709)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8725
kozben eszembejutott, h a C.W-t nem is neger jaccotta... no mindegy, hulyulok, mostmar biztos :-)
Előzmény: deps (8724)
deps Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8724

bonnie!

 

majd egyszer megnézema gyüjteményt!!! olyan nekem isvan :P

 

:)

 

cisssssssssszzzzzzzzzzzzzzzzzz

Előzmény: BONNIE (8723)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8723

ha hatasvadasz akarnek lennei, akkor azt mondanam, h gyere, es nezd meg a belyegvideogyujtemenyemet, van vagy 3 B&C filmem...illetve csak 2,5, tesom beletorolt az egyikbe..hoyg tornem le a kezet...

viszont a kitt-tortenetbol nem vagyok naprakesz, uh ha ott szerepelt a szerelokamion-vezeto srac, akkor passz.

ha megis valamelyik B&C tortenetben, akkor szerintem a '67es filmbol /Warren Beatty+Faye Dunaway/ C.W.Moss-ra gondolsz /Michael J. Pollard jatszotta/.

erdekessegkepp: Clyde impotens volt :-P

Előzmény: deps (8722)
deps Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8722

bréékóóó bonnie (kitt szerelője....??????)

 

azt áruld már el hogy ki vezeti a szerelőkamiont?????

mert nem mindíg a néger srác, az tuti!!!!!

 

elnézést de most már tudom hogy honnan ismerős a név......

de a másik a sorozatos betörőgyermekek.... most már tudom melyik a nő és melyik a kan..... jobb később mint soha....

 

én nem vontam kétségbe nembeli hovatartozásod...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

különben igaza van az ekszednek, csak annyit kell tudni és tudatni amennyit megosztottak, és tovább ne, mert igy keletkeznek a mondák!!!!!

tudod ő mondtahogy gyáááááááááááááááááááááááááá

 

remélem gabesz jót mosolyogtál!!!! legalább megvan a mai rekeszizommozgatás!!!!

ha kell ilyen még szólj és mosolyogtatlak..... :)

nem kell FÉLREÉRTELMEZNI!!!, okeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!

 

cissssssszzzzzzzzzzz

Előzmény: BONNIE (8721)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8721

igy szövegetértelmezni????

most melyik hszem-re gondolsz? exem mondta mindig, h azt ertsem,amit o mond/ir, ne gondoljam tovabb... lehet,h neki is igaza volt?

ja, osszevalogattam par vallalhato kepet magamrol, es bepakoltam a tarba az utolso mappaba.. jelenleg massal nemtom bizonyitani, h tenyleg nobol vagyok :-)

Előzmény: deps (8719)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8720
Road,
Jaja. Lattam.
Azert is kerdeztem meg ;)
De egy ilyen oldal meg van is :DD
www.toljadneki.hu

Glob, deps,
Azert erre az osszejovetelre volt mar regebben probalkozas. Ha jol emlekszem...
Lehet, hogy akkor majd juliusban vissza kellene terni ra, addigra talan mar mindenki tobbet tud majd.

deps,
Most elkepzeltem Bonnie nevvel egy ferfit...hat ize...hogy is mondjam...megha csak egy internetes nev, akkor is :)
Előzmény: Roadtrain (8712)
deps Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8719

bréékóóóó bonnie

 

mindenesetre azért elcsodálkoztam hogy ha nő vagy akkor igy szövegetértelmezni???? mindenestere .....

nekem 8 hogy milyen a szövegképzésed, de azt ne feledd, hogy ha az életben is ilyen vagy akkor azt egy-két emberke nem fogja kedvelni, pláne ha össze akarsz melegedni a másik nemmel...... itt elmegy, mindenkinek van szójárása, szokása, csak vigyázz, hogy máshol ezt nenagyon csináld......

nem off!!!!! változatos...... :)

engem nem zavar, csak téged ne érjen meglepi ha megszólnak...... :)

 

tudod a suli......

most felhjatás hogy átvenni azt a feketekeménylapot...... haggyálmár......

hazamentem átadtam, és mentem a kedvesemhez(akkor még volt)......

ők néztek hogy mivan, és másnap mondja mamikám hogy ezt nem gondolta volna, meghogy ezt érdemlik..... akkor volt "párnap" szónélkül ülünk egymással szembe.....

aztán az ősök gondoltak egyet és befizettek eme jeles iskolába......

itt már sajnos csőditeni kell a népetaz osztóra(nagyfater varrt öltönyt, hely az ünneplére lefoglalva.... áááááá)..... különben ez errefelé nem ritka.... a bestoffrendem is ezt csinálta közgázfősuli után, csak tőle a faterja megkérdezte hogy elakar-e menni.... nem ment, inkább elment amsterdamba kiállításra.....

 

szóval ez volt.... ja a suliról hogy csináltam nem tudták.... (eladtam versenyfelszerelésem és ebből lett a sulim.....)

 

hátezvan.... szívóág... de már leassan vége... de azért még a nemnormális tanitók még rátesznek egy lapátkával, hogy nehogymár.....

 

cissssssszzzzzzzzzzzzz

Előzmény: BONNIE (8718)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8718

joreggelt!

(ha meghívom az elöző államvizsgaosztóra az ősöket, akkor nincs ez!!!!)

mivan? nem hivtad meg oket a nagybudosunnepsegre, de ok ehhez ragaszkodtak volna, es ezert meg egy sulit kell vegigcsinalnod?

ujarairassa a progivizsgát!!!!

az megcsak hagyjan lenne...szobelizni kell belole..grr..

tekiisvagy..... naszóval te hölgyvagy????

hat valami olyasmi, de ha IRL ismernel, tuti nem hasznalnad a "holgy"kifejezest :-)

de asszem, amit en itt muvelek, az erosen off, nem?

na, szep napot!

Előzmény: deps (8715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!