Keresés

Részletes keresés

fejenagykoma Creative Commons License 2009.03.11 0 0 233
kussolok is rendesen...
Előzmény: cserella (232)
cserella Creative Commons License 2009.03.09 0 0 232
nagyon rendes szomszédaid vannak, ritka az ilyen :)
Előzmény: fejenagykoma (229)
fejenagykoma Creative Commons License 2009.03.09 0 0 231
Látom, látod a problémát...mint minden, ez is egyedi eset...

...a legjobb(szerintem) a leylandi, de sajna tényleg 5-7 év, amire látszik, illetve nem látszik....sok víz, trágya (akár mű)..és úgy nől mint a veszedelem...csak ne vágd vissza...óriási fák lesznek.....az ültetési távolság sem mindegy...

sok szerencsét...
Előzmény: deVito Carlos (230)
deVito Carlos Creative Commons License 2009.03.09 0 0 230

Köszönöm a válaszokat!

 

natenedu

 

Tulajdonképpen igazad van, a helyes eljárás természetesen az lenne, ha elsőként kiszednénk a fenyőt, utána szépen telepítenénk az új növényeket. Nem is lenne ezzel semmi probléma akkor, ha a szemközti szomszéd nem látna be közvetlenül, a háza ablakából. Sajnos emeletes a ház, és az emeleti ablakok (de még a földszinti is), magasabban vannak a kerítésnél, tehát egyetlen esélyem arra, hogy ne kukoljon be, magas növényzet telepítése. A fenyő (mivel ilyen nagy, ráadásul nem az a felkopaszodott fajta), elég jól takar, bár ebből a szempontból mindenképp jobb lenne egy komplett magas sövény. A probléma az, hogy mire a leyand megnő, addigra meghülyülök mert az legalább 5-7év. Ezért gondoltam arra, hogy ha kivitelezhető, a fenyőt csak akkor vágom ki, ha már van helyette más, ami legalább részben takarna. Persze ha nem marad meg, vagy ez így lehetetlen akkor okafogyottá válik a kérdés, és valami más megoldást kell keresnem.

 

fejenagykoma

 

Engedély kell valóban, ezzel tisztában vagyok. A szomszéd csak parázik, ezt írásban sehol nem közölte, csak nekem szólt, de nekem is félve, mert nem rossz ember ő, csak új a háza, és f*sik, hogy az utóbbi időkben egyre szaporodó orkán erejű szelek miatt, az esetlegesen kidőlő fa, félig lebontja az új házát. Ez tulajdonképpen érthető, főleg azért, mert a fenyő köztudottan az egyik legkönnyebben boruló fa a sekély gyökérzete miatt.

 

De ahogy te is említetted, ha mégis netán kidőlne az a fa, akkor nekem kéne állni a költségeket, amihez egy több milliós ház esetén semmi kedvem. Pont emiatt, inkább kivágatom mint hogy adott esetben még én szívjak miatta. Főként, mert nem is én ültettem, hanem úgy vettem a házat, hogy a fa már ott volt.

fejenagykoma Creative Commons License 2009.03.09 0 0 229
...több oldalról kell megközelíteni...először is, 30 m-es fa kivágásához engedély kell....azt mivel indoklod? ...hogy fosik a szomszéd?...az kevés...aztán, a szomszéd leírta-e az aggályait, és megküldte-e tértivevényes levélben? mert ha nem, akkor nincs ügy... hogy a kocsmában szólt, az kevés...aztán ha kivágja, mit ültet a helyére?

...nálam az egyik szomszéd megkérte az engedélyt, majd szerződést kötöttünk, hogy az ő költségén kivágatja az őt zavaró fámat, és az előre meghatározott fákat ülteti a helyére megmaradási garanciával...sokba került neki, de azóta boldog...és béke van...

nálam csak 20 m-es fák zavarták...az is belelóg a légifolyosóba, nemhogy egy 30 m -es fenyő...

sokba lesz neki, ha megtudja, lehet, hogy már nem is zavarja...

(egyébként hozzám is átdőlt a másik szomszédomtól a környék legszebb fenyője...a szomszéd korrekten mindent állt...egy anyázás nem hangzott el, pedig költséges volt a helyreállítás)

itt leylandit ültetett a kertembe a letarolt fák helyett, háááát...kell egy pár év...

Előzmény: deVito Carlos (227)
natenedu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 228
Ha megfelelően gondozod nem lesz gond. Csodára ne számíts, mert egy ilyen nagy fenyő eleve kiszívja a tápanyagot, ráadásul még a lehulló tűlevél még a növekedést is gátolja.


Jó nagy ültetőgödör, talajfertőtlenítés, mély trágyázás, iszaposítás, rendszeres öntözés, tápanyag utánpótlás, savanyítás. Nőni nem fog nagyon, de jó eséllyel megmarad. Viszont így nem tudom van-e értelme elültetni, mert ha megvárnád a kivágást és utána ültetnéd el akkor is kb. ugyanakkorák lennének. Ráadásul el nem tudom képzelni, hogyan akarod az ültetőgödröket kialakítani a fenyő gyökereitől, de ha ki is tudod ásni, hogyan fogod majd kivenni a fenyőt anélkül, hogy károsodjon a ciprus gyökere is.
Előzmény: deVito Carlos (227)
deVito Carlos Creative Commons License 2009.03.08 0 0 227

Sziasztok,

 

A következő problémám van. Adott egy teljesen zárt (átláthatatlan) faléces utcafronti kerítés. Mögötte, a telken belül van egy kb. 30méteres hatalmas fenyőfa, amit sajnos ki kell vágni, mert a szomszéd be van tojva, hogy egy nagyobb vihar kidönti, és pont a házára dőlne. A probléma az, hogy ha kivágom, akkor viszont ua. a szomszéd totálisan belátna a telkemre, amt viszont nem tűrök el. Felvetődött annak lehetősége, hogy a kerítés mögé leylandikat ültetnénk még az idén tavasszal (eleve olyan 3-4méter magasakat), és hagynánk őket még kb. 2 évig beállni, növekedni. Így elvileg 2éven belül jó eséllyel elérnék az 5-6méter magasságot, ami már megfelelően  takarna. A probléma csak az, hogy amíg a fenyőt ki nem vágom, a leylandok csak részleges napot kapnának (egyik oldalról a kerítés, másikról a fenyő árnyékolná).

Mi a véleményetek, ilyen körülmények között beállhatnak a leylandok a fenyő kivágásáig, vagy ne is reménykedjek ebben?

HUNYOR Creative Commons License 2009.03.04 0 0 226
Elmúlt a február...itt a nyár! a leylandik ezt tudják?
Betyaar Creative Commons License 2009.01.01 0 0 225
BUéK mindenkinek!!!
Norbee21 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 224
krampuszka1 ebben a formában még nem láttam a Leylandi ciprust csak sövény formában, de igy sokkal szebb!
pityy palko Creative Commons License 2008.10.01 0 0 223
Ebbe a környezetbe nem illene a "kócos"!:-) Nálunk még ős állapotok uralkodnak, ott most nagyon jól mutat.:-))
Előzmény: krampuszka1 (221)
hamarabb Creative Commons License 2008.09.30 0 0 222
Köszönöm, valami ilyesmi...intézkedem...
Előzmény: natenedu (218)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 221

De miért ? :)

Az izlésekről nem lehet vitatkozni !

 

 

 

 

Előzmény: pityy palko (220)
pityy palko Creative Commons License 2008.09.30 0 0 220
Elbizonytalanítottál!:-) Az alapkérdés, hogy kócosan vagy jólfésülten! :-) Nekem tetszik így is, meg úgy is.
Előzmény: krampuszka1 (219)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 219

Hoztam egy kis csipkedettet :)

Nekem igy formásak, de nemrég láttam több helyen nyiratlanul is, átláthatatlan

sövényként. Igazán szépek voltak, igaz, hogy keritést helyettesitettek.

 

 

 

 

Előzmény: pityy palko (213)
natenedu Creative Commons License 2008.09.29 0 0 218
Valamire csak mennek. A tetűk most élik az őszi visszaköltözés időszakát, lehet még nem látod őket, de a hangyák már gondoznak.
Első körben egy kontakt (ált. piros) rovarölőt neki, két hét múlva meg egy zöldet. Ha mégsincss tetű a hangyákat akkor is leviszi.
Előzmény: hamarabb (217)
hamarabb Creative Commons License 2008.09.28 0 0 217

bocsánat, de bajban vagyok...hangyák másznak le s fel az egyik leylandimon(7m-es), tetűt nem látok, és egészséges is....de csak ezen az egy fán(van sok)...mi van ilyenkor?

 

köszönöm, ha valakieligazít...

krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 216

"Csak a vélemények szabad harcából adódhat haladás" :-)

 

Ezt meg jól megjegyzem magamnak, mert igazán aktuális számomra :DDD

Előzmény: pityy palko (213)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 215

A növények meg nagyon is érzik a szeretetet :)

Én is szoktam "beszélgetni" hozzájuk :DDD

 

Amúgy a száradás biztosan száradás ?

Mert vannak azért olyan betegségek, amik nem válogatnak, hogy melyik

örökzöldet támadják meg, legyen az ciprus, hamisciprus, fenyőfélék, boróka etc.

Ha fotót teszel a Növényvédelem topikba, biztosan lesz rá válasz !

Ajánlom figyelmedbe azt a topikot, végső kétségbeesésében mindenki odafordul :)

Mondjuk én rendszeres olvasója vagyok, és kinyomtatom, ami engem is érint,

vagy érinthet.

 

De ha jól értem, a beteg meggyógyult, és most nincs ilyen száradásos probléma :)

Előzmény: pityy palko (213)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 214

Jogos !

Tartozom :)

 

Szóval a diófának az egyik betegsége az un. gnomóniás levélfoltosság,

továbbá kétféle atka is támadja, a nemezes és a szemölcsös gubacsatka.

 

Ha jól látom a képen, a tied jelenleg a gnomóniás levélfoltosságban szenved.

Van itt egy Növényvédelem topik, keresd Antisystem hozzászólásaiból a

3332, 3333, 5814, 5839 továbbá az 5831. hsz.

 

A legjobb ajánlat rá a Score és Topas, csak azért irom a hivatkozásokat, hogy nem én találtam ki ! De ajánlanak sok más szert is / 5831. hsz. /

 

A moha fűben lenne ?

Mert vannak mohátalanitó szerek direkt fűre, de megteszi a vasgálic is, ezt

már írtam. Én használok algaölőt is / a medencéét, vagy tavakra is árulnak /

 

Jobbat nem nagyon tudok mondani, de a talaj "megmozgatása " is ajánlatos,

ha fű, akkor nem tudom, szoktál-e gyepet szellőztetni ?

Ha nem fű, akkor kapa, gereblye, akármi :)

Előzmény: pityy palko (213)
pityy palko Creative Commons License 2008.09.25 0 0 213

"Csak a vélemények szabad harcából adódhat haladás" :-)

Tavaszig meg nem aktuális a csipkelődés. Sajnos nem a mieink a rózsák, de tényleg nagyon szépek. Diófa, moha, még válaszra vár! :-))

Szerinted a növények érezhetik, ha nagyon szeretjük őket? Most nem a gondozásra, ápolásra gondolok. A Krampuszkától jobbra lévő negyedik fa már majdnem teljesen kiszáradt, de még maradt egy pici zöld része. Amikor kint voltunk, mindíg odamentem, megsimogattam, beszéltem hozzá, hogy ne add fel öregem, stb. Két év alatt olyan szép lett, hogy senki nem hinné, hogy nézett ki azelőtt.

Előzmény: krampuszka1 (212)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 212

:DDDDDDDDDD

Nem oldódott meg ?

Háá'méé'nem ? :)

Mindenki azt csinál, amit akar, ettől olyan szép az élet ! :D

A rózsák viszont gyönyörűek !

Háztáji ? :)

Az enyémek lassan feladják :(

Eddig is vagy sült, vagy főtt rózsa volt többnyire...

Előzmény: pityy palko (211)
pityy palko Creative Commons License 2008.09.25 0 0 211

Keresztanyú! Semmi sem oldódott meg, de addig is fogadd szeretettel:

Üdvözlettel: Ciprus von Leyland :-))

Előzmény: krampuszka1 (210)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 210

Látom távollétemben is megoldódtak a "problémák" maguktól :)

Aki akarja csipkedi vagy nyirja, aki meg nem, az nem.

Ennyi.

pityy palko Creative Commons License 2008.09.22 0 0 209
Köszönöm a tanácsokat! A fényképek kicsit becsapósak, én úgy érzem bőven van hely a terebélyesedéshez. Csípkelődni meg mindíg lehet!:-))
hamarabb Creative Commons License 2008.09.22 0 0 208
bocs, ha hagyod csipkedés nélkül, 15 év múlva óriásiak, de gyönyörűek is lesznek...csak a középső útban lesz akkor...én is így jártam...nagyon rossz érzés 7 méteres fákat kivenni a sorból, hogy a többi még nagyobb lehessen..
Előzmény: pityy palko (200)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.21 0 0 207
Nekem nagyon tetszik a kevert soveny - minel tobb fele, annal szebb. . .ugy nez ki van helyed, keverj bele meg egy par alacsonyabb terulo felet, csodaszep lesz!!!

Nekem nagyon tetszik a mugo pine, no meg a madarfeszek. . .nem nonek gyorsan, de ad valtozatossagot. Jo hatternek. . .
Előzmény: pityy palko (199)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.21 0 0 206
Krampuszka, ne aggodj!!! Kar lenne csipkedni, ha nelkule is gyonyoruuu!!! Miert kellene tomottebb???
Előzmény: krampuszka1 (202)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 205
Csak az 5 kisebb a 3 éves, a nagyobbak 8 évesek.
Előzmény: krampuszka1 (202)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 204
Mindkét témával jövök majd, de nem most !
Előzmény: pityy palko (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!