Keresés

Részletes keresés

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.02 0 1 21455

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (21454)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21454

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nyugdijemeles_2018_januar_1jetol_megjelent__Q9XIBS

 

Nyugdíjemelés 2018: itt az új kormányrendelet

 

Megjelent a Magyar Közlöny 200. számában a 2018. januári nyugdíjemelést szabályozó kormányrendelet, melynek rendelkezései szerint 3 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, valamint a nyugdíjszerű ellátások.

A szabályozás mindenekelőtt viszont arról rendelkezik, hogy a 3 százalékos emelés végrehajtása előtt 0,8 százalékkal meg kell emelni azon személyek ellátását, akik 2017 novemberében 9,6 százalékos nyugdíj-kiegészítésben, illetve egyösszegű kifizetésben részesültek, illetve arra jogosultságot szereztek. Ez a személyi kör gyakorlatilag a 2017. előtti időponttól megállapított öregségi és hozzátartozói nyugdíjasokat, korhatár előtti ellátásban részesülőket, rokkant, rehabilitációs ellátásban részesülőket, illetve az ezen időpontot megelőzően megállapított egyéb nyugdíjszerű ellátásban részesülőket jelenti.

Előzmény: szerelő12 (21453)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21453

Megkérdezem tőled,a jövő évi ny.emeléskor,a most adott korrekció összegét hozzáadják a jelenlegi ellátás összegéhez?

Előzmény: Törölt nick (21452)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21452

Esetenként  nem tulajdonítanak jelentőséget olyan becsillagozott értékeknek, amin máskor szörnyűlködtek és további vizsgálatokra küldtek. Most  nem számít, nem lényeges.

Előzmény: szerelő12 (21450)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21451

Segíteni próbálok,nincs mit.

Előzmény: mrduckhead (21447)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21450

Lassan minden kiderül,nálunk se ad mostanság a háziorvos beutalót vérvételhez.

Előzmény: Törölt nick (21449)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21449

"Ősztől a háziorvosok prémiumot kaphatnak, ha betegeik laborköltsége legfeljebb 30 százalékkal tér el az országos átlagtól. Ez korlátozhatja a vizsgálatok számát, így nem mindenki juthat laborhoz.
Miközben egyre több feladatot tolnak a háziorvosokra az egészségügy irányítói, most éppen a legfontosabb eszközük, a laborvizsgálatok korlátozására készülnek - így értelmezi Selmeczi Kamill, az Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt a tervezetet, amellyel önmérsékletre ösztönöznék a beutalók írásában az orvosokat.
Selmeczi Kamill szerint a laborbeutalások korlátozása nem egyéb, mint spórolás a kórházaknak (ugyanis azokon belül is működnek a nagy laborok), pedig a háziorvosnak a diagnózis felállításához szinte ez az egyetlen eszköze, éppúgy mint a krónikus betegek gyógyszeradagjainak beállítása."
A laborral egyébként is probléma van. A vizsgálatot az orvosok kérik, a laborok egyetlen vizsgálatot sem utasíthatnak el, miközben az erre jutó forrás 2005 óta nem nőtt, 21-22 milliárd forint. A pénz akkor is ennyi, ha sok és akkor is, ha kevés a vizsgálat. Így bizonyos vizsgálatszám fölött gyakorlatilag ingyen dolgoznak a laborok.
A veszteséget csakúgy lehet mérsékelni, ha egy időegységen belül csak bizonyos számú betegtől veszik le a vért. A többieket, a nem sürgős eseteket pedig „sorba állítják”. Aki nem bírja kivárni a sorát vagy lemorzsolódik, vagy ha sürgős valami miatt a lelet, választhatja a fizetős magánszolgáltatót."

mrduckhead Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21448

Sajnos már többen is írták,hogy a jogszabály az,ami igazságtalan.És mint tudjuk,a cél az szándékosan,hogy minnél többen kapjanak csak alamizsnát,vagy essenek ki a trendszerből.Ez erről szól.

A megváltozott munkaképpeségűek csak koloncok a kormánynak.

Nem céljuk rajtuk segíteni vagy támogatni.

 

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21444)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21447

Köszönöm szépen a felvilágositást.

Ezzel nem voltam tisztábban.Vagyis kevertem a szakorvosi javaslatot és a gyógyszerigazolást.

 

Előzmény: szerelő12 (21436)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 3 21446

"Az Eurostat legfrissebb felmérése szerint a több mint 4 millió magyar háztartás 32,3 százaléka, vagyis csaknem harmada egyetlen emberből áll: a tendencia pedig egyre csak növekszik. Hosszú távon lelki és testi betegségek is kialakulhatnak emiatt. A vészhelyzetekben, betegségekben is egyedül vannak. A legnagyobb hátránya, hogy a költségeket egy fizetésből kell állni."

 

A nagycsaládosok 60%-a, az egyszülős csonka családok 45%-a szegény, a nyugdíjasok 50%-a számít szegénynek( még ha aktív korukban jól is kerestek, jelentős jövedelemcsökkenést szenvednek el)

Gyakran nyomorognak a tartós betegségben szenvedők, a fogyatékossággal élők.

 

A havi gyógyszerkiváltás (közgyógy nélkül), az utazási kedvezmények megvonása sokaknak jelent gondot. Az igen alacsony ellátásokat felül kellene vizsgálni. A megtakarítások  súlyos betegségek esetén hamar elfogynak. Sokan nem tudnak dolgozni és nem azért, mert nem akarnak, hanem mert az állapotuk nem teszi lehetővé. 

 

Előzmény: szerelő12 (21445)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 2 21445

Korábban írta sorstársunk is,hogy nagyon nehéz körülmények

között él.

A kormány hibázik ott,hogy diszkriminál.

EGYT,és más igen alacsony ellátásokból,

nem tudom hogy élnek meg,mit esznek,hogyan

tudják a rezsiköltséget finanszírozni,és ott van még

a havi gyógyszer kiváltás, főleg ha közgyógy ellátása sincs.

Ma ebben az országban betegnek lenni bűn,a hatalom szemében.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21444)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.12.01 -1 3 21444

Sajnos itt tartunk, irigység, irigység...  Én  a Társunk  helyében megtudakolnám: mi az  oka van annak, hogy Ő nem kapott + pénzt.

Csak úgy teljesen lazán, tán.' nem is témához csatlakozva, senkit nem akarok sérteni, előbújik belőlem a gondolat. 

10 millióan élünk ebben a hazában, s némi túlzással 10 millióan  gyűlöljük egymást, s 15 millióan szeretnénk lenni.... Szóval sajnálom Társunkat, hidd el, én is nehéz helyzetben vagyok. Újságíróként sosem vetett fel a pénz, manapság szinte lehetetlen egy jó csapatba bekerülni, egyéb munkáról nem is beszélve, rengeteg a levonás,  30-40 ezer forintért adod el a lelked, ha mégis sikerült munkát találnod.

Üdvözlettel: A. 

Előzmény: szerelő12 (21442)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.12.01 0 2 21443

Szia, köszönöm válaszodat. Üdv.: A.

Előzmény: szerelő12 (21439)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 -1 2 21442

Kérés.

Megkérnék minden fórumozó sorstársamat,

hogy a ny.prémium stb... konkrét összegét,

(tudom,hogy jó szándék, tájékoztatás áll mögötte)

ne tegyék publikussá,mert esetleges feszültségeket generál.

Akit esetleg kihagytak belőle, őszintén sajnálom,megértem,

elég szégyen a jogalkotó részéről.Köszönöm.

 

bandolesa Creative Commons License 2017.11.30 -1 0 21441

Kösz. Hát te sok pénzt kapsz, minden hónapban 43-ezer,én 26220-kapok csak.

 

Gratulálok az Erzsébet utalványhoz és a kiegészítéshez is. Ja és a prémiumhoz is!

 

Igazi siker!

Előzmény: dioevi.. (21429)
sz16 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 21440
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.30 0 3 21439

Annamária!

Nyugodtan kérdezz,ha tudunk segítünk,

megbeszéljük,a dolgainkat.

Ez a fórum erről szól.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21437)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.30 -1 2 21438

Hiszek az orvostudomány fejlődésében! Mindig jönnek újabb kutatási eredmények, csak ki kell tartani, bármilyen betegségről is legyen szó!

 

"A Scientific Reports című szaklapban megjelent kutatás eredmények szerint a doxycyclin, mely közel fél évszázada használatos antibiotikum, alacsony dózisban jótékony hatású lehet a Parkinson-kór elleni küzdelemben."

Előzmény: hagyma boly (21435)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.11.30 0 3 21437

Kedves! Nem értem  az irigykedésre szóló részt? Esetleg engem titulálsz irígynek? Bocs., nem tartom magam irígynek. /Amennyiben rosszúl értelmezem soraidat, bocsánatot kérek miatta./ Sajnálom már, hogy egyáltalán szót ejtettem, kérdeztem e témáról. Ok. írunk, segítünk, egymásnak, hiszen ezért van a fórum. Kivételesen az öregségivel kapcsolatban tettem fel kérdést.... Bárhogy nézem, eléggé furcsa, hogy a már említett 200 ezer forintos öregségi nyugdíj mellé még megítélnek alanyi jogon járó keretet, amíg a 42.750.-os keretet egyetlen százassal túllépőtől megvonják, pedig lehet, hogy csak a sors fintora miatt B2 kategória, lehet, hogy sok dolgot megért, csak már nem akar pénzért, megértésért kuncsorogni. Sajnálom a lányodat, együttérzésem, 26 évesen mentám át hasonlón, s nemcsak betegség szintjén... 

Előzmény: takianyu (21434)
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.30 0 2 21436

SZAKORVOSI JAVASLAT támogatással történő gyógyszer rendeléshez,ez a hivatalos formanyomtatvány neve.

 

Azon szakrendelésen kéred,ahol a tizenhétezer forintos gyógyszert felírják,közgyógy igazolványod bemutatásával.

Ezt a javaslatot leadod a háziorvosnak,aki ezek után 1-évig kiírhatja a gyógyszered közgyógyra.

Előzmény: mrduckhead (21433)
hagyma boly Creative Commons License 2017.11.29 0 2 21435

 Sziasztok!

Én a parkinsonra, reomatoid aritiszre, és az alsó végtagi  lympho oedemámra kaptam 90%és E katagóriát, dolgozni nem tudok még a házkörül sem

Előzmény: takianyu (21434)
takianyu Creative Commons License 2017.11.29 -1 4 21434

Nem szívesen írok, de személyes érintettség miatt megteszem D,E kategóriás rokkantak alanyi jogon kapnak közgyogyót, függetlenül az ellátás összegétől. És mielőtt irigykedne valaki ezt a rákos betegek kapják, többek között, a lányom érintett petefészekrák 35 éves.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21408)
mrduckhead Creative Commons License 2017.11.29 0 1 21433

Elég,ha a szakorvos gyógyszer igazolást ír,amit én odaadok a háziorvosnak?

Vagyis a gyógyszerigazolás az javaslat?

 

Előzmény: szerelő12 (21432)
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.29 0 1 21432

A szakorvosi a háziorvosnak kell,

ha már megvan a közgyógyod,az alapján

tudja majd felírni a gyógyszert.

Tehát magához az igazolvány igényléshez nem.

 

Előzmény: mrduckhead (21431)
mrduckhead Creative Commons License 2017.11.29 0 1 21431

Akkor megint kavarodok.

Ha jól értem,a szakorvostól is kell egy javaslat?Ha igen,akkor azt kinek kell benyújtani?Mert ugye a háziorvos tölti ki a dokumentációt,lezárt levélbe oda adja,amivel be kell menni a hivatalba.

A szakorvostól egy javaslat kell,vagy elég a gyógyszerigazolás(a szakorvostól) a háziorvos felé?

 

Előzmény: szerelő12 (21430)
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.29 0 2 21430

Havonta 6000-ezer a gyógyszer keretem.

Ha alanyi jogon jár neked, akkor a háziorvos

igazolása alapján,megállapítják a havi gyógyszer kereted.

Ha a 17.000-forintos gyógyszert szakorvos javaslaton

közgyógyra írja(ha az adott készítmény felírható közgyógyra),

akkor gyűjtöd a közgyógy összegét,és az adott készítményt ki tudod váltani.

Mivel 3 havonta van rátöltés a kártyára,a rajta lévő összeg halmozódik,

csak abban az esetben vész el,ha nem használtad fel mielőtt

lejár az érvényessége az igazolványnak.

 

 

Előzmény: mrduckhead (21428)
dioevi.. Creative Commons License 2017.11.29 0 2 21429

Ma kaptam   meg   a   kompenzációt 4150+egyszeri   juttatást   ,a "prémiumot  "  6480.-t.A rendszeres   ellátásom    43200 .- és  már  az Erzsébet  -utalványt   is

Előzmény: bandolesa (21427)
mrduckhead Creative Commons License 2017.11.29 0 1 21428

Erre voltam kiváncsi.

A kérdésem pontatlan volt.

Az tudom,hogy kinek jár alanyi jogon.Azzal nem voltam tisztábban,hogy hogyan számolják ki a közgyógy összegét.

Vagyis:a havi rendszeresen szedett gyógyszere adnak csak támogatást,vagyis írható ki közgyógyra.

Ha 6 havonta kell,hogy beadjanak nekem egy 17 ezer forintos gyógyszert,akkor arra nem jár,mivel nem havi-rendszeresen szedett gyógyszer.De viszont megkapom az alap összeget,ami 6000 forint éves szinten.

Alanyi jogon is csak akkor jár a közgyógy,ha a havi rendszeres gyógyszer ára eléri az 1000 ft-ot.

Vagy rosszul tudom?

 

Előzmény: szerelő12 (21422)
bandolesa Creative Commons License 2017.11.29 -1 0 21427

Köszönöm a választ,én szociális ellátott vagyok,egyedül élő 26220-forintból EGYT-a neve.

Én is várom a kiegészítést és az utalványt.

Előzmény: szerelő12 (21413)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.29 0 1 21426

"2016 januárjában az ország népességének 27%-a, 2,7 millió ember részesült nyugdíjban, ellátásban, járadékban vagy egyéb járandóságban. Az ellátottak száma 2,5%-kal csökkent egy év alatt.

Az ellátások egy főre jutó átlagos összege 109 318 forint volt, az előző évinél 2,7%-kal magasabb.

Az öregségi nyugdíj átlagos havi összege kiegészítő ellátások (pl. özvegyi nyugdíj) nélkül 107 968 forint volt, ami a nettó átlagkereset 66,5%-ának felelt meg.

A 2016 januárjában ellátottak 75%-a öregségi nyugdíjat kapott. Az ún. „nők 40”-et már közel 140 ezren vették igénybe. Az öregségi nyugdíjasok aránya az összes ellátott között Budapesten és egyes dunántúli járásokban volt a legmagasabb. • Az érintettek 14%-a, közel 375 ezer fő megváltozott munkaképességűeknek járó ellátásban részesült.

 

Nem láttuk az illető nyugdíjszelvényét, bármit mondhat. Kiegészítő ellátást is kaphat a saját nyugdíja mellé (özvegyi nyugdíj).

Előzmény: szerelő12 (21424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!