Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.10 0 0 4151

iwiw-en és Facebookon keress. Itt csak egy tucatnyian vagyunk, nem sokan.....

Előzmény: mókuli6 (4150)
mókuli6 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 4150

Sziasztok,

 

Keresek Gmünd (Alsó-Ausztria) környéki magyarokat. Írjatok légyszí a natioldalasi@freemail.hu-ra.

 

Szép estét

malamuth Creative Commons License 2012.06.09 0 0 4149

Hello! Köszi a választ!

Annak a győri irodának a nevét ,vagy az illető nevét nem tudod??

Előzmény: Törölt nick (4145)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 4148

Köszönöm a biztatást, és sok sikert Neked is!

Forgácsoló üzembe megyek CNC-gépre dolgozni. (Már jártam kint 1x, és ha azóta megjött az engedély a céghez, akkor lesz munkám. Holnap reggel indulok, nem is kis izgalommal).

 

Ja és az életkorodat (nem is kissé) másképp kezelik, mint Mo.-on... emiatt ne aggódj. Nem az életkorod, hanem a tudásod és a munkád minősége számít.

 

Előzmény: malamuth (4143)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4147

A győri irodával kellene felvenned a kapcsolatot.Egyébként mi a szakmája?

Előzmény: Törölt nick (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4146

Köszönöm,endes tőled,nekem valahogy nem dobott ki semmit.csak az innsbruckit,de az csak 100 m.

200m,még nem nagytáv,de az is valami.Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (4141)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4145

Szia...

Szerintem.próbáld meg az osztrák munkanélküli hivatal oldalán,ott nagyon sok tényleges munka van,és nem kérnek pénzt érte.

Egyébként iroda van győrben is,egy magyar,és egy osztrák emberke csinálja,ott sem kell fizetni.

Előzmény: malamuth (4144)
malamuth Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4144

Úgy hallottam ,hogy Pandorf-ban vannak munkaközvetitők kinti cégektöl Ha ez igaz tudja valaki hogy hogy lehet felvenni velük a kapcsolatot? És megbizhatoak-e?

malamuth Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4143

Sejtettem hogy ilyen választ kapok azért köszi és vadászom tovább sok szerencsét neked is!

Előzmény: Törölt nick (4137)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4142

Te magad is megírtad a választ. Ne magyar hírdetésekre jelentkezzen, hanem osztrák, vagy német hirdetésekre. Google segít mindenben. (Ha kell még fordít is)

Előzmény: Törölt nick (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4141

Mi az a nagy távolság?

Google elsö találata:

http://www.tjv.or.at/php/schiessstaende,2797.html

 

Achenkirch: 
Schießstand Achenkirch

Schießtage von Mai bis Oktober an jedem 1. Samstag im Monat von 9:00 Uhr bis 12:00 Uhr
geschossen werden kann auf 100 und 200 Meter

 

Vagy 200m még nem nagy távolság?

Előzmény: Törölt nick (4139)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4140

Sziasztok!

 

Vőlegényem Ausztriában keres munkát. Jelenleg Németországban dolgozik, és szeretne közelebb lenni Mo-hoz (illetve a Németo-i jelenlegi munkahely sem éppen megbízható). Németül alap szinten megért dolgokat, és ha a nyelvtani hibákat nem nézzük, akkor minimálisan meg is tudja értetni magát szóban. Dolgozott már csomagküldő szolgálatnál, takarító cégnél, gyári illetve festői munkát is vállalt stb.... B kategóriás jogosítványa van.

 

Ha valaki tud megbízható munkát, ahol idővel bejelentik, és tényleg meg is kapja a fizetését, akkor nagyon szépen kérem, írjon!(Elsősorban Ausztriában, de Németo. is szóba jöhet.)

Vagy ha van bármi ötletetek, hol keresgéljek a neten, kérlek segítsetek!

A magyar hirdetésekben eddig csalódtunk, mert csak olyanokat találtam, amiről kiderült, hogy átverés, és fizetés nélkül elküldik az embereket.....

Szeretnénk összeházasodni, és gyerekeket is szeretnénk, de ehhez még először el kell indulnia külföldön, hogy én is utána mehessek majd idővel.

Megbízható, kitartó, nagyon könnyen belejön bármilyen munkába!

Idővel a nyelv is egyre jobban fog menni neki!

 

Ha bárki tud segíteni, előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Köszönöm, hogy elolvastatok!

További szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4139

Üdvözlök mindenkit.

Tud valaki esetleg ausztriában nagy távolságú lőteret?

Elsősorban Salzburg,vagy Tirolban érdekelne.

Köszönöm.

Jabilaci Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4138

Sziasztok.

 

Keresek Ausztriában élő (a határhoz közel, vagy esetleg a magyar oldalon ), németül nagyon jól beszélő munkatársat, webáruház üzemeltetéséhez. Egyenlőre napi 2-3 óra elfoglaltság!

A többit telefonon megbeszéljük.

Jablonkai László 30 7373-470

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4137

Sajnos ez így nagyon nehéz, majdnem reménytelen. Nyelvtudás nélkül szerintem csak akkor van esély ha

a) van egy ismerős kint dolgozó emberke ebben a szakmában és aki bátran meri ajánlani kinti főnökének.

b) Esetleg egy nagyobb csapatban, ahol a főnök is magyar. Nem annyira gond a nyelvtudás hiánya. Itt meg az a gond, h nagyon lassú a nyelvtanulás - ha van egyáltalán (hámer mindenki magyar...). Én is hasonló a cipőben járok.

 

A magyar közvetítők nagy része... inkább nem írok semmit.

 

Szóval kell az  ország nyelve vmilyen szinten: a munkában (rajzok), a buszon, a boltban, az utcán, a bankban (számlát nyitni), stb.

 

 

 

 

Előzmény: malamuth (4110)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4136

Sztem az albán szomszédja az ő kocsijára tette.   :-)))

Előzmény: flash.gordon (4133)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4135

Szállást keresek Burgenlandban hosszú távra (min 1 hónap):  főként

Eizenstadt,

Müllendorf,

Hornstein és

Neufeld an der Leitha települések jöhetnek szóba.

 

Minden megoldás érdekel!

 

Előre is köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 4134

Mindannyian türkök vagyunk, egy kis bolgárral, kabarral (aki jelentős része zsidó vallású volt, ezért volt tele már az Árpád korban izmaelitábkal a Mátra környéke :D), besenyővel, jásszal, kunnal, és még Isten tudja mivel keverve... :) De szinte 100%, hogy türk mindenkibe jutott, mivel ugyanarrafelé kóboroltunk pár száz évet, majd kesőbb ugye be is ugrottak hozzánk rokonlátogatásba 150 évre... :D

Előzmény: Törölt nick (4132)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.05 0 0 4133

Szerintem Nachtstern írta.

Előzmény: Törölt nick (4132)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 4132

A szerző jugó v türk?  1 remekmü.  :-)

Előzmény: Törölt nick (4130)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 4131

uf ez wadabb mint a switzerdücs!!!   ROTFL  :-))))

Előzmény: Törölt nick (4130)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 4130

flash.gordon Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4129

Van ott egy Jugendherberge.

Előzmény: gigantea (4128)
gigantea Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4128

Sziasztok!

 

 Az lenne a kérdésem,hogy nem tud-e vki kiadó szobát,olcsó diákszállást Salzburgban? Csak egy hónapra kéne júli 1-től,mivel nyári gyakorlatra megyek, csak a hölgyemény aki ezzel foglalkozik a klinikán nem túl sgítőkész,kb 3 hónapja próbálok levelezni vele,de mindig lepattint a sablonszöveggel,hogy próbálkoznak,de nagyon zsúfoltak,írjak később...

 Előre is köszönök minden segítséget!

flash.gordon Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4127

értem. Akkor ez most rejtély marad számomra

 

Előzmény: Törölt nick (4119)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4126

Megértelek, de a Finanzamt, ott más emberek vannak. :-((

Előzmény: Törölt nick (4125)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4125

Nem, nem akarok semmi reszletet. Csak nem akarok olyan visszafizetni, amit nem kaptam meg. Ennyi.

 

Illetve azt akarom, hogy ha en idore befizettem nekik, amit kertek, akkor ok ok is utaljak mar vissza, amirol irtak levelet, hogy visszajar. Ehhez nem kel ugyved, sima osszeadas kivonas, altalanos iskolasoknak is megy....

Előzmény: Törölt nick (4124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4124

Khm nem akarod őket mégérteni és elvadultál a fizetési moráloddal.

Én a szomszéd ablaknál kurutyolot szoktam hallani „ist doch unverschämt” na erre az erős szelektiv hallásom nem enged reagálni.

Ja te szeretnél részletekben perkálni válás után az más. én csak ügyvédi sgédlettel kerestem fel őket és megálapodtunk, hogy a ”képeségeim szerint részlet fizetést kapok

 

/külön számlán könyvelik a tartozásom./

mindig küldök pízt „Hab momentan nicht zu viel” havonta 30-50 €cskát törlesztek - ez van.

/ügyvéd kell hozzá! de jó!!/

Előzmény: Törölt nick (4123)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4123

en nem kuzdeni akarok veluk, hanem azt, hogy talaljak mar ki, akkor mi a szabalyos, irjak le, s talaljak ki, hogy ok mennyit dnak es mikor, es azt is, hogy en mennyit adjak es mikor. Nem olyan bonyolult ez, csak valakinek a Radeczkystrassen le kene ulnie a szamitogep ele, megneznie, hogy hany egymasnak ellent mondo levelet kuldtek eddig, es kuldeni egy veglegeset, hogy akkor a tobbi huzva, oszt ez a helyzet! Leszarom, fizetek, ha ez a szabaly. De akkor legyen az.

 

Es ne az, hogy fizessek be 680 eurot, es majd akkor ok visszautalnak 480-at, mert 2 lepesben kell lebonyolitani, majd amikor 1 honap uan bemegyek, ugyanaz az ember azt mondja, hogy hulye vagyok, mert tul sokat utaltam, es csak a kulonbozetet kellett volna. Es ok nem utaljak vissza a 480-at, csak ha kulon kerem. Mutatom, hogy 2 levelet kuldtek rola marciusban, egyet arrol, hogy fizessek, egyet arrol, hogy ok is fizetnek, es mondom, hogy o szemelyes mondta par hete, hogy ezt ket kulon korben kell elintezni. Erre telefonal, majd kozli, hogy nem tudja ki es mit kuldte, de ez igy nem jo, mert nem igy mukodik. Arra, hogy o mondta, annyi a valasz, hogy igen, emlekszik, hogy mar voltam bent es beszeltunk.

 

Emelett a masik, hogy marcius ota probalom megszuntetni a Familienbeihilfe-t, mert valunk es a felesegem elkoltozott, igy nem elunk egy haztartasban. Ketszer irtam le, hogy a valoper folymatban, Scheidungsordnung meg nincs, es csatoltam be a meldezettelt, hogy elkoltozott. Ketszer irtak vissza, hogy kuldjek Scheidungordnungot. De az aprilisi osszeget mar nem kuldtek. Erre most kapok egy levelet, hogy mivel a felesegem elkoltozott, le fogjak allitani a kifizetest, es utaljam vissza az aprilisi kifizetest. Igen, csakhogy korabban kuldtek egy masik levelet, hogy amig nem tisztazodik az ugy, addig nem utaljak az aprilisi reszt (egyebkent helyesen, mert ezt is kertem legeloszor, hogy aprilistol szuntessek meg). Es nem is utaltak.

 

Csak a okom tele van mar az ertetlensegukkel...

Előzmény: Törölt nick (4121)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 4122

A Bregenzi Finanzamtnál engem szeretnek /jó nem nagyon/ és megkérdezik amikor meglátnak „au Nicht schon wieder da”. :-))

Előzmény: Törölt nick (4120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!