Keresés

Részletes keresés

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.04 0 1 21463

Ma reggel utaltak.

Előzmény: Törölt nick (21462)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.04 0 0 21462

Állitólag aki számlára kapja a nyugdíját , az December 4 - én kapja meg . Na most Én személy szerint nem kaptam meg , pedig mindig a nyugdíjfolyósitás napjának reggelén.7 óra 20 körül szokott a számlán lenni ! Tud valaki segiteni , hogy most akkor mégis hogy utalnak Decemberben ? Köszi ha valaki segit ebben

Zajoncful Creative Commons License 2017.12.03 0 0 21461
valerya Creative Commons License 2017.12.03 0 2 21460

Túl vagyok az első tárgyaláson. A másik fél nem volt jelen. A bírónő gyorsan elhadarta a kötelező dolgokat. Megkérdezte,hogy mik a panaszaim. Kirendelte az igazságügyi szakértőt, elvette az orvosi dokumentumokat és ennyi volt. Negyed óra alatt le is lett tudva. Most majd várom a behívót a szakértőhöz.

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 21459

Az öregségivel mókolnak,az ukránok,nem a rokkantsági ellátásokkal.

Szavazatért persze....

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (21457)
ufurnyufur Creative Commons License 2017.12.03 0 2 21458

Kedves Judit59!

Rossz sejtéseim vannak. A tárgyalás előtti napon kaptam levelet a Bíróságtól, hogy hivatalból elhalasztják a tárgyalást dec.5-re. Az eredeti időpont nov.29 lett volna. No de a rossz sejtésem azért van, mert időközben áttették másik bíróhoz az ügyemet. Vajon miért? Kedden megyek, majd felírom, h mire jutottam.

 

Előzmény: judit59 (21425)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.12.02 0 0 21457

Gondolj bele: külföldi szolgálati időt kellene venni és egy csalójelölt az előző 5 vagy 10 vagy 15 év szolgálati idejével két országban is el kell számoljon.
És magyar felülvizsgáló bizottság előtt, ha itt akar ellátást.
Kintről szerezhet valaki hamis papírokat az egészségéről - csak akkor miért itt próbálna szolgálati jogviszonyt bekamuzni.
És 15 évvel ezelőtti és korábbi szolgálati jogviszonyok mit sem érnek ma leszázalékolásnál.
Esetleg rokkantsági járadéknál annak bizonyítására, hogy már 25 évesen is jogosult lett volna? Nem életszerű.
Ennyire nem átjárható az egészségügy Ukrajnával.

Előzmény: mrduckhead (21456)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.02 0 0 21456

Én arra vagyok kiváncsi,hogy a "leszázalékoltak" rendszerében is van ilyen dolog,mint a nyugdijmigrációban?És esetleg nagyobb öszeget kaphatnak?

 

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/itt_a_nyugdijmigracio_kulfoldiek_trukkel_szereznek_tobb_szazezres_magyar_nyugdijat.652317.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.02 0 1 21455

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (21454)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21454

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nyugdijemeles_2018_januar_1jetol_megjelent__Q9XIBS

 

Nyugdíjemelés 2018: itt az új kormányrendelet

 

Megjelent a Magyar Közlöny 200. számában a 2018. januári nyugdíjemelést szabályozó kormányrendelet, melynek rendelkezései szerint 3 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, valamint a nyugdíjszerű ellátások.

A szabályozás mindenekelőtt viszont arról rendelkezik, hogy a 3 százalékos emelés végrehajtása előtt 0,8 százalékkal meg kell emelni azon személyek ellátását, akik 2017 novemberében 9,6 százalékos nyugdíj-kiegészítésben, illetve egyösszegű kifizetésben részesültek, illetve arra jogosultságot szereztek. Ez a személyi kör gyakorlatilag a 2017. előtti időponttól megállapított öregségi és hozzátartozói nyugdíjasokat, korhatár előtti ellátásban részesülőket, rokkant, rehabilitációs ellátásban részesülőket, illetve az ezen időpontot megelőzően megállapított egyéb nyugdíjszerű ellátásban részesülőket jelenti.

Előzmény: szerelő12 (21453)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21453

Megkérdezem tőled,a jövő évi ny.emeléskor,a most adott korrekció összegét hozzáadják a jelenlegi ellátás összegéhez?

Előzmény: Törölt nick (21452)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21452

Esetenként  nem tulajdonítanak jelentőséget olyan becsillagozott értékeknek, amin máskor szörnyűlködtek és további vizsgálatokra küldtek. Most  nem számít, nem lényeges.

Előzmény: szerelő12 (21450)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21451

Segíteni próbálok,nincs mit.

Előzmény: mrduckhead (21447)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 21450

Lassan minden kiderül,nálunk se ad mostanság a háziorvos beutalót vérvételhez.

Előzmény: Törölt nick (21449)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21449

"Ősztől a háziorvosok prémiumot kaphatnak, ha betegeik laborköltsége legfeljebb 30 százalékkal tér el az országos átlagtól. Ez korlátozhatja a vizsgálatok számát, így nem mindenki juthat laborhoz.
Miközben egyre több feladatot tolnak a háziorvosokra az egészségügy irányítói, most éppen a legfontosabb eszközük, a laborvizsgálatok korlátozására készülnek - így értelmezi Selmeczi Kamill, az Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt a tervezetet, amellyel önmérsékletre ösztönöznék a beutalók írásában az orvosokat.
Selmeczi Kamill szerint a laborbeutalások korlátozása nem egyéb, mint spórolás a kórházaknak (ugyanis azokon belül is működnek a nagy laborok), pedig a háziorvosnak a diagnózis felállításához szinte ez az egyetlen eszköze, éppúgy mint a krónikus betegek gyógyszeradagjainak beállítása."
A laborral egyébként is probléma van. A vizsgálatot az orvosok kérik, a laborok egyetlen vizsgálatot sem utasíthatnak el, miközben az erre jutó forrás 2005 óta nem nőtt, 21-22 milliárd forint. A pénz akkor is ennyi, ha sok és akkor is, ha kevés a vizsgálat. Így bizonyos vizsgálatszám fölött gyakorlatilag ingyen dolgoznak a laborok.
A veszteséget csakúgy lehet mérsékelni, ha egy időegységen belül csak bizonyos számú betegtől veszik le a vért. A többieket, a nem sürgős eseteket pedig „sorba állítják”. Aki nem bírja kivárni a sorát vagy lemorzsolódik, vagy ha sürgős valami miatt a lelet, választhatja a fizetős magánszolgáltatót."

mrduckhead Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21448

Sajnos már többen is írták,hogy a jogszabály az,ami igazságtalan.És mint tudjuk,a cél az szándékosan,hogy minnél többen kapjanak csak alamizsnát,vagy essenek ki a trendszerből.Ez erről szól.

A megváltozott munkaképpeségűek csak koloncok a kormánynak.

Nem céljuk rajtuk segíteni vagy támogatni.

 

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21444)
mrduckhead Creative Commons License 2017.12.01 0 1 21447

Köszönöm szépen a felvilágositást.

Ezzel nem voltam tisztábban.Vagyis kevertem a szakorvosi javaslatot és a gyógyszerigazolást.

 

Előzmény: szerelő12 (21436)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 3 21446

"Az Eurostat legfrissebb felmérése szerint a több mint 4 millió magyar háztartás 32,3 százaléka, vagyis csaknem harmada egyetlen emberből áll: a tendencia pedig egyre csak növekszik. Hosszú távon lelki és testi betegségek is kialakulhatnak emiatt. A vészhelyzetekben, betegségekben is egyedül vannak. A legnagyobb hátránya, hogy a költségeket egy fizetésből kell állni."

 

A nagycsaládosok 60%-a, az egyszülős csonka családok 45%-a szegény, a nyugdíjasok 50%-a számít szegénynek( még ha aktív korukban jól is kerestek, jelentős jövedelemcsökkenést szenvednek el)

Gyakran nyomorognak a tartós betegségben szenvedők, a fogyatékossággal élők.

 

A havi gyógyszerkiváltás (közgyógy nélkül), az utazási kedvezmények megvonása sokaknak jelent gondot. Az igen alacsony ellátásokat felül kellene vizsgálni. A megtakarítások  súlyos betegségek esetén hamar elfogynak. Sokan nem tudnak dolgozni és nem azért, mert nem akarnak, hanem mert az állapotuk nem teszi lehetővé. 

 

Előzmény: szerelő12 (21445)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 0 2 21445

Korábban írta sorstársunk is,hogy nagyon nehéz körülmények

között él.

A kormány hibázik ott,hogy diszkriminál.

EGYT,és más igen alacsony ellátásokból,

nem tudom hogy élnek meg,mit esznek,hogyan

tudják a rezsiköltséget finanszírozni,és ott van még

a havi gyógyszer kiváltás, főleg ha közgyógy ellátása sincs.

Ma ebben az országban betegnek lenni bűn,a hatalom szemében.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21444)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.12.01 -1 3 21444

Sajnos itt tartunk, irigység, irigység...  Én  a Társunk  helyében megtudakolnám: mi az  oka van annak, hogy Ő nem kapott + pénzt.

Csak úgy teljesen lazán, tán.' nem is témához csatlakozva, senkit nem akarok sérteni, előbújik belőlem a gondolat. 

10 millióan élünk ebben a hazában, s némi túlzással 10 millióan  gyűlöljük egymást, s 15 millióan szeretnénk lenni.... Szóval sajnálom Társunkat, hidd el, én is nehéz helyzetben vagyok. Újságíróként sosem vetett fel a pénz, manapság szinte lehetetlen egy jó csapatba bekerülni, egyéb munkáról nem is beszélve, rengeteg a levonás,  30-40 ezer forintért adod el a lelked, ha mégis sikerült munkát találnod.

Üdvözlettel: A. 

Előzmény: szerelő12 (21442)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.12.01 0 2 21443

Szia, köszönöm válaszodat. Üdv.: A.

Előzmény: szerelő12 (21439)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.01 -1 2 21442

Kérés.

Megkérnék minden fórumozó sorstársamat,

hogy a ny.prémium stb... konkrét összegét,

(tudom,hogy jó szándék, tájékoztatás áll mögötte)

ne tegyék publikussá,mert esetleges feszültségeket generál.

Akit esetleg kihagytak belőle, őszintén sajnálom,megértem,

elég szégyen a jogalkotó részéről.Köszönöm.

 

bandolesa Creative Commons License 2017.11.30 -1 0 21441

Kösz. Hát te sok pénzt kapsz, minden hónapban 43-ezer,én 26220-kapok csak.

 

Gratulálok az Erzsébet utalványhoz és a kiegészítéshez is. Ja és a prémiumhoz is!

 

Igazi siker!

Előzmény: dioevi.. (21429)
sz16 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 21440
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.30 0 3 21439

Annamária!

Nyugodtan kérdezz,ha tudunk segítünk,

megbeszéljük,a dolgainkat.

Ez a fórum erről szól.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21437)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.30 -1 2 21438

Hiszek az orvostudomány fejlődésében! Mindig jönnek újabb kutatási eredmények, csak ki kell tartani, bármilyen betegségről is legyen szó!

 

"A Scientific Reports című szaklapban megjelent kutatás eredmények szerint a doxycyclin, mely közel fél évszázada használatos antibiotikum, alacsony dózisban jótékony hatású lehet a Parkinson-kór elleni küzdelemben."

Előzmény: hagyma boly (21435)
Gy.AnnamáriaBp. Creative Commons License 2017.11.30 0 3 21437

Kedves! Nem értem  az irigykedésre szóló részt? Esetleg engem titulálsz irígynek? Bocs., nem tartom magam irígynek. /Amennyiben rosszúl értelmezem soraidat, bocsánatot kérek miatta./ Sajnálom már, hogy egyáltalán szót ejtettem, kérdeztem e témáról. Ok. írunk, segítünk, egymásnak, hiszen ezért van a fórum. Kivételesen az öregségivel kapcsolatban tettem fel kérdést.... Bárhogy nézem, eléggé furcsa, hogy a már említett 200 ezer forintos öregségi nyugdíj mellé még megítélnek alanyi jogon járó keretet, amíg a 42.750.-os keretet egyetlen százassal túllépőtől megvonják, pedig lehet, hogy csak a sors fintora miatt B2 kategória, lehet, hogy sok dolgot megért, csak már nem akar pénzért, megértésért kuncsorogni. Sajnálom a lányodat, együttérzésem, 26 évesen mentám át hasonlón, s nemcsak betegség szintjén... 

Előzmény: takianyu (21434)
szerelő12 Creative Commons License 2017.11.30 0 2 21436

SZAKORVOSI JAVASLAT támogatással történő gyógyszer rendeléshez,ez a hivatalos formanyomtatvány neve.

 

Azon szakrendelésen kéred,ahol a tizenhétezer forintos gyógyszert felírják,közgyógy igazolványod bemutatásával.

Ezt a javaslatot leadod a háziorvosnak,aki ezek után 1-évig kiírhatja a gyógyszered közgyógyra.

Előzmény: mrduckhead (21433)
hagyma boly Creative Commons License 2017.11.29 0 2 21435

 Sziasztok!

Én a parkinsonra, reomatoid aritiszre, és az alsó végtagi  lympho oedemámra kaptam 90%és E katagóriát, dolgozni nem tudok még a házkörül sem

Előzmény: takianyu (21434)
takianyu Creative Commons License 2017.11.29 -1 4 21434

Nem szívesen írok, de személyes érintettség miatt megteszem D,E kategóriás rokkantak alanyi jogon kapnak közgyogyót, függetlenül az ellátás összegétől. És mielőtt irigykedne valaki ezt a rákos betegek kapják, többek között, a lányom érintett petefészekrák 35 éves.

Előzmény: Gy.AnnamáriaBp. (21408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!