Keresés

Részletes keresés

berger Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7111

Kinek van kedve jönni a Dolomit Marathonra?

Info: www.maratona-dolomites.com

 

Küldjön nekem egy mailt, megpróbáljuk a csoportos nevezést elintézni. Néhány résztvevő már van. Mondjuk csütörtökig lehet jelentkezni.

berger Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7110
Hivatalos források szerint a leggyorsabb tour szakaszrekordját Greg LeMond tartja 55,545 km/h-val - egyéni időfutam
Előzmény: gabriel8 (7095)
Elm Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7109
Primtenyezokre bontva (csak hogy az agyadat is edzed :o)) : 2 x 2 x 7.
Előzmény: procaliber (7059)
berger Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7108
De igen, bocsánat!
Előzmény: ge0t (7084)
KissCADMan Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7107

berger:"Szerintem próbáld ki futva, esetleg lépcsőn, aztán majd meglátod."

 

Tegnap kipróbáltam a futást. Még mindig nem bírom. De sikerült a pulzust felküldeni 180-ra. Hurrá. Maratoni 25 percet mentem.

 

Tudtok javasolni jó futós linkeket?

Köszi.

Előzmény: berger (7076)
facsega Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7106
szuzlany:
A vaz, villa es a kerekek ugyeben nem lehet, hogy tevedsz... ?
;-)
Előzmény: BZoltan (7105)
BZoltan Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7105
"Tkp. már majdnem országúti"

annyira outi ez mint amennyire én elsőádozós szüzlány vagyok :)

A váltórendszer egyértelműen montis, a hajtómű és a fogaskoszorúk montisok, az első villa montis, a kormány montis, a váz montis, a bowdenvezetés montis,a fékek és a pedálok montisok :) Mi van ezen outis???

Amúgy ez egy nagyon korrekt kis városi canga...nincs rajta teló, de szerintem a teló amúgyis csak puhány pudingoknak való, meg azoknak, akik lépcsőn és más tankcsapdákon bringáznak :)

z
Előzmény: pROF (7103)
trek1 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7104
gabriel: ha már a figyelmes olvasást emlegeted... te csak a sebességet írtál, és nem volt szó domborzatról az idézett szöveghelyen (Armstrong nyilatkozata). Én az Armstrong-féle mondatról írtam, hogy biztosan az alpesi lejtőkre gondolt, és nem síkra.
Előzmény: gabriel8 (7095)
pROF Creative Commons License 2004.10.22 0 0 7103
Sztem biztosan van rajta, nem nagyon létezik bringa anélkül. Főleg ebben a kategóriában. Szép ez a bringa, de a súlya tényleg kérdéses. A Cro-Mo villa viszont szimpatikus. Legalábbis nekem. :) De ez a gép nem városi cirkáló, hanem ún. fittness bicikli, ami jó minőségű úton, nagyobb sebességgel való haladásra van tervezve. Tkp. már majdnem országúti, de mégsem :) Terepre szinte egyáltalán nem alkalmas. A Stratos SX véleményem szerint lényegesen sokoldalúbban használható. Az össztelós bringádhoz képest egy országúti majd minden előnyét hozza, hátrányok nélkül.
Előzmény: sholtz222 (7101)
kivi Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7102
Ha a lakásból vagy egyéb biztosított helységből viszik el, akkor van.
Előzmény: sholtz222 (7097)
sholtz222 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7101
Ha jól látom nincs rajta kulacstartó hely kialakítva.Az meg milyen már....Nem?De!Pedig olyan cép!
sholtz222 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7100
Persze attól függ mire akarom használni.Lehet, hogy nem kell előre teló.Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van egy Caprine össztelós mtb-m ami megmarad.Szóval nem akarok még egy lassú gépet.Ez árban és felépítésében,felszereltségében is jónak tűnik.Csak a súlyát nem írták.
sholtz222 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7099

Gyerekek ezt nézzétek meg!Ezen nincs teló.Lehet, hogy jobb vélasztás mint az Author Stratos Sx?Ez egy Matrix canga.

http://www.velocipede.hu/termekek/2004/matrix/courier.htm

-Henger- Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7098

"Bicikli lopás ellen létezik biztosítás?"

 

Igen, az a a legbiztosabb, ha nem veszel biciklit. ;)

Kárfelmérés: biztonsági őr, szemtanúk vállvonogatása

Enyhítés: opcionális

Előzmény: sholtz222 (7097)
sholtz222 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7097

Na hogy ne legyen sárdobálás egymásra amint lehet veszek egy Author Stratos Sx-et és rögtön lemérem mennyit megyek vele.Remélem már a hétvégén összejön a mani.

Más.Bicikli lopás ellen létezik iztosítás?

gedus Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7096

Bocsánat, hogy hivatlanul beleszólok !

 

Miért nem növelhető a max. pulzus? kérdezed.

Nos, egyetemi emlékeim szerint a koszorús erek véráteresztő képessége a felső korlát. A frekvencia növekedésével a szívizom sejtek oxigén igénye is nő, amit egy határon túl már nem tudnak kiszolgálni a koszorús erek az átáramló vér mennyiségének növelésével.

 

A max pulzus elérése rettentő nagy terhelést jelent a szervezet  számára, ezért illik vele óvatosan bánni. Szív-keringési betegségben szenvedőknek, gyenge állóképességűeknek kifejezetten tilos!

A legtöbb ember élete legmagasabb pulzusát, ami nem biztos hogy a maximum, egy verseny adrenalin bombájára éri el.

 

Elnézést, hogy egy kicsit hosszú volt.

Előzmény: Törölt nick (7036)
gabriel8 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7095

trek,

ez nem esett jó, hogy nem vagyok képben, ugyanis lejtőről szó sem volt. a kiinduló kérdés az volt, hogy a srác, ha eddig 20kg-os montival ment 30km/ó-t, akkor ezután milyet fog. egyértelmű, hogy síkra vonatkozott. Lehet, hogy nem olvasol figyelmesen.) Lejtőn én is láttam már, amikor 110-zel mentek. Itt tehát hiába esel nekem.

 2, Én is arról írok, hogy időfutamban átlag az az 56 km/ó, bár utánanéztem, : 2001-ben LA ment 54 km/ó-t Mulhouseba, asszem ez volt eddig a legtöbb Touron.; 1:05:01 alatt 58,5 km. Mire gondolsz 65 km/ó-nál: hogy síkon is mennek annyit? Ideiglenesen, rövid szakaszon igen, de nem hosszan.

 És ha már szóba hoztad a pályásokat, elővettem egyik Tour magazint, ami hamarabb a kezembe akadt: (az idei olimpiáról sajna nem találtam az eredm-t, de itt a 200-es: 4000m-es csapatidőfutam (pálya: 4 km-en 3:59... --> 60 as átlag

 Hogy pályán gyorsabbak-e 76 km/ó-nál ?

Nos a http://www.guinnessworldrecords.com/content_pages/record.asp?recordid=55731 

linken 9,865 sec kellett 200m-hez --> csak az utsó 200m-t mérik; repülőrajttal. Ez 72,985 km/ó.

A Petacchi féle 76 km/ó meg lehetett bármily körülmény között, hátszél, enyhe lejtő, stb.

Legközelebb csak akkor mondj bárkire is oylat, hogy nincs képben, ha előbb figyelmesen végigolvasod miről volt szó és tisztában vagy Te is a dolgokkal !

GyG :-)

 

Előzmény: trek1 (7087)
pROF Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7094
Nekem is az Author a szimpatikusabb, bár a váz élettartam garanciája a Trek esetében azért sokat ad az értékhez. De amennyire tudom ez a garancia csak az első tulajnak érvényes, manapság pedig már a hobby bringások is 2-3 évente cserélgetik a bringáikat, szóval lehet, hogy igazából nincs értelme.
Esetleg nézz körül még a Magellan választékában, nekik van egy városi jellegű és egy krosszos trekkingjük. Előbbi Cygnus, utóbbi Corvus névre hallgat. Az Author-éhoz hasonló felszereltségű Corvus ára szezonban volt annyi, mint most a Stratos leértékelve. Lehet hogy érdemes utánakérdezned, van-e erre is akció valahol és esetleg hátha van még 1-2 darab a te méretedben. Nekem ilyen bringám van, és nagyon elégedett vagyok vele.
Egyébként valóban, ha a sebesség a legfontosabb szempont, akkor a merev villa meggondolandó, de ennyi erővel akkor vehetnél már inkább rendes országúti bringát is :) Az Author-nak van belőle egy szimpatikus acélvázas retro modellje, ami elég olcsó is, és alkalmas városi zúzásra is. (Inkább, mint bármilyen alu váz :) Gondolom karbon vázra meg nem ruháznál be. Egyelőre :)
Ha a városi közlekedés, meg esetleg némi terepezés is kilátásban van, akkor viszont én javaslom az első telós megoldást. Nekem bevált.
Előzmény: sholtz222 (7079)
pROF Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7093
Futást én is útálom, én egy kis spinninget és úszást tervezek, alkalmanként egy kis konditerem...
Abban meg biztos voltam, hogy gyorsan meg akarsz szabadulni majd attól a szerszámtól. Kozma után én se égetném már tovább magam vele a helyedben ;)))
Előzmény: KissCADMan (7092)
KissCADMan Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7092

pROF:

"De engem ne akarj kihívni, mert tesco gazdaságos bringások ellen nem versenyzek ;)"

 

Félsz mi hogy lehagynálak? :)

Most volt szervízelve a tesco gazdaságos bringám, most árulom.

Ha esetleg az ismerősök közül érdekel valakit, akkor a ful telós 4 hónapos deorés Heavy Tools MTB bicóm eladó. Gondolom titeket úgyse érdekel, de hátha.

Egyébként meg egy 1.3-as slickes MTB-m van, majdnem olyan, mint a terkinged, csak az enyém szebb polírozott alu szinű. bibi-bi. :)

---

Az alábbi képlettel:

MAX PULZUS = 210 - (testömeg kg-ban * 0,11) - (életkor /2)

nekem 186 jön ki, amit életemben egyszer sikerült csak kitekerni.

---

Lehet hogy tavasszal elmegyek és beméretem a sportkórházban korrektül magam. Addig meg alapozgatok tovább szép nyugiban. Futást lehet hogy megpróbálom, csak az a bibi hogy nagyon útálom.

Előzmény: pROF (7054)
-Henger- Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7091

OFF

 

Nemrégen tesztelték a Treket, több más trekking/cross bringával együtt. Az jött ki, hogy sportos, gyors, a gyangébb alkatrészekért cserébe élettartam garis a váz.

 

Kicsit jobban megnéztem. Én az Authort venném, egyértelműen jobb a felszereltsége. És nincs rugós nyeregcső, sem állítható kormányszár. A vázról, geometriáról nem tudok semmit, mindkettőt ki kell helyben próbálni.

 

ON

Mehetsz 40-el, de vigyázz, afelett már nem megengedett.

Az, hogy mennyi a kerékpár végsebessége, azt az áttétel, kerékpáros tudása és a lejtő meredeksége befolyásolja. Nincs értelme ezzel bajlódni.

 

Gurultam már 79-el, de tartottam síkon pár percig, enyhe szellőben 42-t.

 

Csak összehasonlításképpen: trekkingszerű (cross, slick gumis monti) bicóval közel outis átlagot lehet tartani, ~10% az eltérés. Monti ennél még kb. 10-20%-al lassabb.

 

 

Előzmény: sholtz222 (7079)
H_G Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7090
A Stratos szerintem jobb ennél a Treknél; de ha a sebességre mész, merev villával használd!

Előzmény: sholtz222 (7079)
trek1 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7089
Még egy adalék, volt valamelyik nagy körversenyen egy 100 km-es etap, ahol 56 feletti átlagot nyomtak! 60 km/h alatt ritkán voltak és a boly nagy része leszakadt, utólag sokan bevallották: egyszerűen nem bírták el az első tucatnyi bringás tempóját!
Előzmény: trek1 (7088)
trek1 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7088
Láttom ezt a "Cippoloni rekordot" sokan megjegyezték, hát tényleg nem volt semmi, valami 188 km-t 3h53 alatt abszolválták, már a Máv is közelíti... De volt némi segítség: hátszél és teljesen sík út, ill. egy picit lejtett is. Továbbá tulajdonképpennem Cipploni teljesítette ezt az átlagot, hanem elsősorban a boly és a csapata.
Előzmény: BZoltan (7083)
trek1 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7087
gabriel: nem vagy egészen képben, bizony mennek 60-70 mérföldet (igaz lejtőn), de síkon is, ha a boly belendül 70 km/h körül is tudnak. Az az időfutam 56 km/h-e átlag volt ám, síkon is mennek egyánileg 65 körül! A Sprintbefutó rekord pedig Petacchié: 76,.. km/h!! (és pályán még ettől is gyorsabbak) Az pedig hogy régebben nehezebb kerékpárok és egyéb dolgok voltak, nem lehet mit tenni, visszafelé a múltba nem lehet kompenzálni, ilyen az élet. Az atlétikában hasonlóan: iszonyat szögesekben feketesalakon futottak, Rózsavölgy 3:38,8, amit most még megközelíteni sem tudnak, kihez appeláljon most pl. ő?
Előzmény: gabriel8 (7085)
MBL11 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7086
sziasztok, azért a nagy körversenyeken szokták mérni a sprintbefutóknál a cél előtt a PILLANATNYI sebességet és ott a sprintelek képesek akár 70 km/h-nál nagyobb sebességet is elérni, tessék csak Petacchi-ra, vagy akár McEwen-re gondolni, azért ők megtudják elég rendesen néhány méteren keresztül rángatni a pedált
gabriel8 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7085

Nem tudom LA honnan veszi a 60-70 mérföld / órát. lehet, hogy nincs otthon a bringázásban :-)))))

Autó mögött persze lehet, de vákumban meg 245 km/ó a rekord.

 

Tourszakaszon mezőnyben lehet Cipoé a rekord, de időfutamban asszem 56 km/ó körül is volt már. (Hátszélben )

Az egy órás világcsúcs is volt 56 km/ó, amíg engedélyezték a triatlonkormányt, aztán utána nem fogadták el az ilyen rekordokat, amivel nem értek egyet.

Igaz, hogy 30 éve az egy órás rekordokat még triatlonkorm nélköül menték, de héát a bringák is nehezebbek voltak, akkor hol az igazság... ?

részben elfogadják a fejlődést, részbven meg nem ???

 

Nagyon örültem, amikor Boardman triatlonkormány nélkül is meg tudta dönteni az egy órás rekordot.

 

Anno ilyet még a Eurosporton is közvetítettek. Van egy feelingje :-) ahogy írják ki körönként, hogy hogy áll a rekordhoz képst, lassul, gyorsul, stb...

 

 

Előzmény: BZoltan (7083)
ge0t Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7084

Ennél a másik képletnél nem 210-ből kell levonni?

Elm linkjéről (http://www.tar.hu/ironman/ironman.html):

 

Az egyik legismertebb a 220 mínusz életkor alapján meghatározott maximális pulzus. A legújabb kutatások eredménye az a képlet, amelyek az életkoron kívül a testsúlyt és a nemet is figyelembe veszi: Maximális pulzus = 210 - az életkor fele - 10%-a a testsúlynak (kg-ban). A kapott értékhez a férfiak 4-et, a nők 0-t adjanak hozzá.

 

A fentiekben kiszámított adat a futó maximális pulzusunk lesz. Kerékpár pulzusunk kiszámításához vonjunk le ebből 5-öt, úszáshoz 10-et.

 

Nekem egyébként tavasszal egy emelkedőn 13-mal sikerült meghaladnom a 220-életkor számot, de 10-zel rendszeresen összejön.

Előzmény: berger (7076)
BZoltan Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7083
Armstrong a könyvében 60-70 mérföld/órás maximális sebességeket emleget...De a rekordkönyvek szerint 40.27 km/óra sebességgel tartja Armstrong a TdF átlagsebesség rekordját :) Cipollini pedig nyomott 50.355 km/h-s tempót 99-ben egy TdF etapon.

z
Előzmény: Bitor (7082)
Bitor Creative Commons License 2004.10.21 0 0 7082
Nem tudom végsebességre mit tudnak a profik, csak egy adat maradt meg bennem, még régebbről(amikor még nézhettem kerékpárversenyt a tv-ben): vmelyik körversenyen a sprintbefutónál kiírták a sebességet: 65 km/h, valszeg ennél azért tudnak többet, én kb 57 km/h-t tudtam. A pályákon elért sebesség: ott egy kicsit más, mert csak egy áttétellel mennek és az nem 53-12!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!