Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gerob Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8906
Trafó vétel - trafó vétel! :))

Nah szóval a suli 4,5 éves lesz. Az első két évben ilyen mindenféle nyavaját fogunk tanulni, gondolom minden felesleges vagy csak nagyon minimálissan használható dolgot (de aztán lehet csak én gondolom így). A két év után pedig válik szét a szak szakirányokra. Lesz környezetvédő, anyagtechnológus, logisztikus, meg még talán egy dolog. Tehát a második két év lesz a számomra "érdekesebb" év. Az uccsó félév meg diplomamunka, meg gyakszi valami helyen. Lehet aztán a diploma után fel is vesznek dolgozni ezek a cégek közül valamelyikbe. De káár ezen így előre agyalni, az még 5 évre van. Előbb menjek át a nyelvvizsgán, meg sikerüljön a technikusi vizsgám baze. Aztán itt a nyár, melózok ismét (már várom komolyan mondom).

Deps neked van C-s jogsid, esetleg valamilyen nagyobb kategória??

Vétel vége
Előzmény: deps (8903)
deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8905

kis japán szépség:

 

deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8904

naakkor ezten kéne mosolyogni!!!

 

olyan jáksólacifélevicc:

 

deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8903

vétel és vettem

bréékóó gerob!

 

hát aztán nem feladni a sulit!!!

csak okosan, ahogy a kamionos mondaná!!!!

 

ja az interfuvar volt a cégnév, csak nem jutott eszembe.....

székesfehérvár még mindíg közelebb van, mint német v spanyol, öcsém!!!!

székesfehérváron vagy egy-két jól menő cég, meg jóóó az ipariparkuk, ahogy mondják, fejlődőképes!!!

szerintem nem kell rögtön külföldre rohanni, elöször itthon próbálkozz, és aztán lehet menni, SZERINTEM!!!

 

a tanárúr tuti leveszi picifejem, de szeretném kérdezni:

a sulihoz mégegy: ez a müszakimanager dolog, ez olyan hogy csak áttételesen veszitek a logot, vagy picit behatóbban, nemtudod????

áét logisztika, vagy még a vámot is fogjátok venni, és a szállítás része meg picit megkavarjuk oszt jó????

nekem hálaistennek mázlim volt a miskolciegyetemen....

 

najóóó pancsizást a balcsin!!!

 

adás vége, veszting kiold cisszzzzzzzzzzzzzzz

 

 

Előzmény: Gerob (8902)
Gerob Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8902
Szevasz deps!!

Ősszel kezdek a Dunaújvárosi Főiskolán műszaki menedzser szakon, azon belül pedig majd logisztikusként fogok tanulni. Tehát a suli után logisztikus leszek, hacsak valami banális dolog nem történik velem.
Külföldet nem tudom még, a német hétszentség, hogy jóóó lenne, nagyon profin nyomják ők az ilyen dolgokat. Spanyolba szívessen mennék, nagyon tetszik az az ország, ott már voltam egyszer. Csak az a gáz, hogy egyenlőre csak angolul tudok (a magyaron kívül). De majd kitanulok valami nyelvet.

Itt a Balcsinál meg tuti nem lesz logisztikai fejlődés, mert itt idegenforgalom van (ELVILEG - ami nem igazán igaz), meg mondjuk nincs semmi ipar, amihez kéne a szállítás. Itt Siófokon csak az InterFuvar van ilyen kamionos cég, de ők is inkább billencsesekkel járnak, meg fuvar szervezéssel foglalkoznak, de sajnos nem tudják túlzásba vinni. Talán ami nagyobb volumenű, az a Siólé gyár, ott van mindennap fuvar. Pl.: a szomszédomnak van egy 10 tonnás kis MAN-ja emelőhátfallal, ő állandóan visz Siólevet fuvarba (esetek 95%-ában) és szinte állandóan Pestre jár. A Siónak is az InterFuvar szállít, úgyhogy el van ez folytva itt Siófokon elég rendessen.
Székesfehérváron azért több lehetőség van, de az olyan 40-45 km ide.

Nah mindegy, ez van, ezt kell szeretni.

Vétel, vége :))
Előzmény: deps (8901)
deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8901

bréékóóó gerob!

 

siófok környékéről nemigazán hallani jóóó dolgokat a fuvarszervezőktől!!!

olvasni a ctb-ben(régebbi kiadásúban) hogy nemigazán lehet fuvarokhoz hozzájutni, és hogy ha hozzájutsz, akkor is pest, v pécs.....

másmerre nincs semmi????? ott a közelben... :)

 

mondjuk ittenieknek könnyű, mert itt a tvk és közel a borsodchem is, meg debi is...

 

ja és mivel szeretnél foglalkozni????

azt irtad hogy ezzel, de mivel????

logisztikai raktárba v hol???

külföldön érdemes a németeket választani, mert ott jók a körülmények és legalább a szabályokaba kicsit beletanulsz! messzeb csak franciába jóó menni, mert az is jóóó ország ilyen téren, ja és spanyolba, hisz afrikával jóóóó dolguk van s lesz!

 

cissszzzzzz

 

Előzmény: Gerob (8900)
Gerob Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8900
Szevasztok!

Kívánok nekik sok sikert!!! :)))
Amúgy olyan 5 év múlva kb. én is ilyesmivel fogok foglalkozni remélem, csak ide Siófok közelébe is jóóó lenne egy ilyen központ, bár kitudja, lehet hogy jobb lesz nekem valahol máshol lakni, esetleg külfölddel megpróbálkozni!! Fater ezzel piszkál mindig, hogy húzni el külföldre.
Előzmény: deps (8899)
deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8899

deps-news

 

Az IBUSZ Utazási Irodák Kft. a logisztikai piac fontos szereplője

Az IBUSZ Utazási Irodák Kft. tegnap - a Magyar Logisztikai Egyesület szakmai és szervezési támogatásával -"Logisztikai szolgáltatások az EU határon" témakörben a szegedi Forrás Hotelben konferenciát rendezett.
A konferenciát Doór Zoltán MLE elnöke nyitotta meg, majd Gál Pál Zoltán IBUSZ Kft. vezérigazgatója köszöntötte a konferencia részvevőit.
A konferencián előadások hangzottak el az IBUSZ Tranzit Röszke Logisztikai Központ ( logisztikai telephely) kialakításáról, a régiós, eurorégiós logisztikáról, a Szegedi Logisztikai Szolgáltató Központ fejlesztésének jelenlegi helyzetéről és a Budapesti Intermodális Logisztikai Központ (BILK) üzemeltetéséről.


Gál Pál Zoltán az IBUSZ Kft. vám üzletág igazgató ismertette a IBUSZ Tranzit Röszke Logisztikai Központ ( logisztikai telephely) kialakítását, amely a röszkei határtól 1 km-re, az 5-ös főút és a Röszke - Mórahalom útkereszteződésben. A közel 4,5 hektáros ingatlanon 1760 m2 hasznos raktározási terület található.

Az épület korábban nem raktározási célokat szolgált, így azt erre a célra rendeltetésszerűen át kellett alakítani: az 1760 m2-es raktárból 560 m2 "D" tűzveszélyességi, míg 1200 m2 "C" tűzveszélyességi fokozatú közvámraktár, illetve ÁFA raktár jött létre. Ezen belül 40 m3 hűtő kapacitással is rendelkezik. A beruházás értéke megközelítette a fél milliárd forintot. Jelenleg az IBUSZ túl van egy új, 3000 m2 területű raktár tervezési fázisán.

A logisztikai telephelyre is kiterjesztve a cég rendelkezik engedélyezett feladói, illetve engedélyezett címzetti engedéllyel, mely lehetőséget biztosít arra, hogy döntő többségében a vámhivatal jelenléte nélkül érkeztethessen vagy indíthasson szállítmányokat. A telephely adottságai megfelelnek annak a követelménynek is, mely lehetőséget biztosít a fuvarozók részére a 111/1995. (IX.21.) Korm. rendeletben illetve a hazánkban is kötelezően előírt a Tanács 1985. december 20-i 3820/EGK rendeletében foglaltak betartására. Előbbi a 7,5 tonnát meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsik hétvégi közlekedéséről, míg utóbbi a közúti szállításra vonatkozó egyes szociális jogszabályok összehangolásáról (mentességek, vezetési és pihenőidők) szól.

A Központ jelenleg 110 kamion egyidejű befogadására alkalmas, szilárd burkolatú, őrzött parkolóval rendelkezik, melynek kibővítése újabb 100 férőhellyel befejezés előtt áll. Az itt megpihenőket 70 fős étterem, kereskedelmi egység, fürdési és tisztálkodási lehetőség, valamint kamionmosás várja a nap 24 órájában.

További előadások hangzottak el régiós, eurorégiós logisztikáról, a Szegedi Logisztikai Szolgáltató Központ fejlesztésének jelenlegi helyzetéről és a Budapesti Intermodális Logisztikai Központ (BILK) üzemeltetéséről.

Gál Pál Zoltán IBUSZ Kft. vezérigazgatója egy feltett kérdésre válaszolva elmondta, hogy a teljes körű logisztikai szolgáltatás, jelenleg -elsősorban- a kamionok személyzetére terjed ki.

 

 

Holland hajógyár épül Ercsin
Az ercsi sziget közelében építi fel új kelet-közép-európai gyártóbázisát és logisztikai központját a Kees Cornelissen Shipyard International. Hollandia egyik legnagyobb jacht- és vitorlásgyártó cége egy többmilliárdos turisztikai programot is megvalósít a Holt-Duna partján - írja a Napi Gazdaság.

 

 

deps Creative Commons License 2005.06.02 0 0 8898

bréékóó tector!

 

addig senki sem öreg, amíg a nemidolgok rendben vannak, lásd "jóláll" :-D

 

nameg neked is lekéne rendezni egy vasat!

lásd malwin kolléga, csak neki rába kell, neked meg ikarus!

te lassan már tqm lesz itt!!!!

 

majd lezsírozunk vmit neked is!

 

cissszzzzzzz

Előzmény: Tector (8896)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8897
Hat igen.
Semmi se kotelezo, csak mint lehetoseget irtam ;)
Előzmény: Tector (8896)
Tector Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8896

A nemzetközi buszost kihagytam. Öreg vagyok én már bohócnak.

No meg, Ikarust már nemigen engednek külföldre...

Előzmény: _Gabesz (8895)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8895
Naja. Meg belfoldi buszost, meg nemzetkozi buszost...meg meg kitudja meg mit.
Előzmény: Tector (8893)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8894
Ja es az emelkedett (tehat a mostani) is emelkedni fog ugyanugy mint a C-nel.
Előzmény: _Gabesz (8892)
Tector Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8893

De gyorsan!

Nekem benne van a 2 kilóban. Egy vez. óra 4200.- körül van.

Megkell (ha nincs) hozzá csinálni a PÁV II -t (mert még kérik), meg a mianyámtyúkját.

Előzmény: Roadtrain (8891)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8892
Itt van elottem az arlista (majustol ez is emelkedett)
Elmelet: 20E
Muszaki: 10E
Vezetes: 99E
Vizsgadij: 15E
Előzmény: Roadtrain (8891)
Roadtrain Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8891

Nekem már régóta megvan a C+E :ĐĐĐĐĐ

Így kihagynám.De egy D-re bekéne nevezni

Előzmény: _Gabesz (8890)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8890
Nem...mert nem is volt :)
Egyebkent aki C-t akar csinalni, jobb ha minel elobb elkezdi, mert novelni fogjak a kotelezo oraszamot. Emiatt kitalalhatjatok, az ara is noni fog.
Előzmény: Roadtrain (8889)
Roadtrain Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8889
Nem írtad oda a +féldisznót :o)))))))))
Előzmény: _Gabesz (8888)
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8888
Rutint Pesten gyakoroltam, a vizsga Vacon volt.
Forgalombol is Vacon vizsgaztam.
Ez most 95E volt. A C-t 5 eve csinaltam, akkor volt olyan 90-100E korul, most 150.
Amugy meg kuldtem egy levelet a reszletekkel ;)
Előzmény: Gerob (8887)
Gerob Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8887
Szevasztok!

Gratulálok Gabesz!!

Lenne 1-2 kérdésem: helyileg hol tanultál? melyik városban és hogy nézett ki árban a jogsid? C-d mióta van? vagy azt is nemrégen csináltad??
_Gabesz Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8886
Ahhh en nem vagyok olyan :DDDDD
Nameg az ilyenekkel mar sajnos nem is lehet gyorsabban menni...
Előzmény: deps (8885)
deps Creative Commons License 2005.06.01 0 0 8885

bréékóó gabesz!!!

 

gratula a sikeres vizsgádhoz!!!!

aztán nem csapkodjuk a hátulját, ugye??????

nem úgy közlekedünk vele mint a hernyó!!!!

 

:)

 

aztán ésszel, tisztelt barátom!!!

 

cissszzzzz

Előzmény: _Gabesz (8869)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8884
jahogy Lärmschutz /latod, Road?/ ;-) ez is boven eleg lett volna kivancsisagom kielegitesere / von Haus aus vagom a nyelvet /
Előzmény: _Gabesz (8880)
Roadtrain Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8883

Nem azért kérdeztem :o)))

Csak olyan furi volt,azt hittem külföldről netezel :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

Előzmény: BONNIE (8882)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8882

OFF

de vannak :-) csak mivel több gépen is dolgozok, ezért előfordul, h 5 percen belül 3 különböző kiosztású klaviatúra elé kerülök. ezért egyszerűbb, ha mindent ékezetek nélkül írok. de hogy lásd, tudok írni ékezetekkel is, íme ;-)

Előzmény: Roadtrain (8879)
Jang Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8881
"Csak ne kellene jovo hetig varni a papirokra..."

Még szerencse, hogy nincs bürokrácia. Mi történne, ha még az is lenne? :)

Nekem a nemzetközis papírra kellett hat hétig várnom.
Előzmény: _Gabesz (8880)
_Gabesz Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8880
BONNIE,
Nem jol csinaltad :))
Lärmschutz a varazsszo ;)

Jang,
Koszi :)
Csak ne kellene jovo hetig varni a papirokra...
Roadtrain Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8879

Neked nincs ékezet a klavin??

Csak kérdem

Előzmény: BONNIE (8878)
BONNIE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8878

kosszkossz.

megprobaltam en rakeresni, de az index sajat keresoje eleve megfekudt ennyi hozzaszolas lattam, a gugli meg csak a forumra mutat / a leguccso hozzaszolasra /.

Előzmény: _Gabesz (8875)
Jang Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8877
Gratulálok!
Előzmény: _Gabesz (8869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!