Keresés

Részletes keresés

tau ba Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30166

Koszi. Angagan voltunk par eve csak kettesben. Gondoltuk elvisszuk meg a gyaerekeket Maldivra, mielott elsullyed az egesz a globalis felmelegedes miatt :-)

Előzmény: ElanMorin (30163)
Light and Blue Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30165

Szia 🎈 Meeru Álomszép ,sajnos mi kifogtunk negativ dolgokat is  de a sziget vezetőjével sikerült tisztázni,ha küldesz emailt mindenre válaszolok ,minden rendben lesz,Kuredu is álomszép ,nekem fontos ,hogy ne az esőbe menjek,annak is van varátsa ,de ha napokig esik.....nem jó  üdv .L & B

Előzmény: Timi&Happy (30159)
ElanMorin Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30164

Szia,

 

ha kifejezetten szálloda szigetekre gondolsz, akkor, tudomásom szerint, csak az egymáshoz közel eső "testvér" szigetek között lehet megoldani a hajós transzfert. Ilyen például Kuredu - Komandoo páros, de még van egy kettő. Ami problémát okozhat, hogy van egy minimum ott tartózkodás a szigeteken. Pl Kuredu/Komandoo-n 4 nap(tavaly főszezonban). A többi ilyen testvérszigetet sajnos nem ismerem.

 

Lakott szigetek között, egy atollban, talán, a helyiek segítségével valószínűleg olcsóbban megoldható ez a sziget ugrálás, de akkor meg, ahogy már többen megírták, nem biztos, hogy azt kapod, amit Maldív-tól vársz. :)

Előzmény: növendék76 (30158)
ElanMorin Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30163

Szia,

 

szerintem Vilamendhoo és Angaga. Az előbbi nagyobb és ott van medence, ami miatt esetleg jobb lehet. Szóba jöhet Kuredu is, de ott kevésbé szép a zátony és kicsit beljebb is van, de szép nagy sziget, nagy homokpaddal, a lagúna részen sok teknős és nagyobb rája is megtalálható és ott vannak nyuszik is. :) Angaga-n szerényebb a sziget élővilága, mint a másik kettőn(kevesebb denevér, gyík, stb), cserébe ott papagájok vannak. :)

Előzmény: tau ba (30162)
tau ba Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30162

Sziaztok, esetleg jovore mennenk Maldivra gyerekekkel (9 es 13 evesek). Az lenne a kerdes, hogy melyik szigetet ajanlanatok, ahol gyerekeket is szivesen latnak es nagyon jo a reef a partrol.

jonas11 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 30161

Sajnos nem tudsz szigetről szigetre menni néhány éjszakára, mert minden szálláshoz kötelezően ki kell fizetni a méreg drága Male transzfert oda-vissza. Ez a legnagyobb hátránya ennek a szigetvilágnak. Amíg egy helyen nem húztak le rólad néhány ezer dollárt, nem engednek máshova :))

Előzmény: növendék76 (30158)
jonas11 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 30160

Biyadhoo képek:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B6GZRuCc2ov5Vy1YSmh3eUkzZU0&usp=sharing

 

Egy lényeges infot nem említettem : az étterem légkondicionált (persze a szobák is).

Előzmény: Maldív2016 (30157)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.16 0 0 30159

Kedves Light and Blue!

Köszönöm a válaszodat! Pont a Te írásaidból jutottunk idáig (legfőképp) , hogy Meeru kilőve és Kuredu előnyben! Olvastam, hogy Ti másodszorra is visszamentetek és ott tartottátok az esküvőtöket is...és nagyon meg voltatok elégedve a szigettel! :) Akkor mégsem annyira? Vagy nem jól értelmeztem? 

Bevallom, tegnap egész éjjel olvastam és olvastam és olvastam és nagyon elbizonytalanodtam a novemberrel kapcsolatban! :/  Nagyon kevesen írták, hogy abban a hónapban nem esett! :( 

Nem tudom mit csináljunk, februárig nem nagyon szeretnénk tolni, mert most június 10.-én volt az esküvőnk és az igencsak eltolt nászút lenne! :D Valahol azt olvastam, hogy nov. vége-dec. eleje már jó, valahol azt írják nem jó! Nem tudom már mi az igaz! 

Előzmény: Light and Blue (30156)
növendék76 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 30158

Sziasztok! Szeretném megtervezni az októberi utazásukat, repjegy már oké, most a szállásokat nézegetem. Ahhoz, hogy jól tudjak tervezni, szükségem lenne egy kis segítségre. Nagyon sokáig keresgéltem de sajnos nem találtam olyan oldalt melynek segítségével lehetne látni, hogy melyik szigetről melyik szigetre lehet eljutni hajóval és termeszetesen vissza. Ezt azért szeretnem látni mert egy hosszabb tartózkodáshoz egy olcsobb szigetet választanék a teljes időszakra ahonnan jobb áron elérhetőek a fakultatív programok, nem utolsó sorban bele tud férni a budget-be és az igazi Maldív-szigetek élményt is szeretnénk megtapasztalni egy két utazással, akár valamelyik másik szigeten való 1-2 ejszakával. Tapasztalatlan vagyok Maldív-szigetek ügyben, minden javaslatot szívesen veszek amit előre is köszönök mindenkinek. 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 30157

Szia! 

 

A beszámolód alapján kíváncsi lettem biyadhoora. Lenne pár kérdésem hozzád és örülnéknéhány fényképnek is,  amennyiben van rá lehetőség.  

 

Előre is köszönöm szépen és további szép napot! 

Előzmény: jonas11 (30146)
Light and Blue Creative Commons License 2016.07.16 0 0 30156

Komandoot vagy Gili Lankafushit ajánlom nászútra!Novemberben jártam már Kuredun 10 napból 6 nap esett EGÉSZNAP ,ez nem törvény már borultak az időjárásban a dolgok :)

Előzmény: Timi&Happy (30155)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30155

Sziasztok kedves fórum lakók!

A segítségeteket szeretném kérni! Novemberben szeretnénk a nászutunkat megejteni valamelyik szigeten! Már egy jó ideje olvasom a topikot, gondoltam most is (mint eddig bármikor eddigi utazásainknál) pár 10 oldal vissza olvasásával el is fogom tudni dönteni hova utazzunk!, de most Maldívval nagyon nem így lett! Káosz van a fejünkben, nem tudunk dönteni melyik szigetet válasszuk! Egy ismerősöm nagyon próbál rábeszélni Kurumbára, de nem győzött meg, túl közel van a repülőtérhez és szeretnénk a teljes nyugalmat! Második gondolatunk Meeru volt, aztán az itt olvasottak alapján ezt elvetettük a part miatt is meg a személyzet enyves keze miatt is, most Kureduval szimpatizálunk! Erről szeretném a véleményeteket kérni! Számomra fontos, hogy a parthoz közel lehessen sznorizni, ne kelljen ehhez hajózni! Mivel nászútra megyünk ezért szeretnénk, hogy a körülmények is csodaszépek legyenek. Ha sikerült megszülnünk, hogy melyik sziget legyen,akkor ha nem gond, bombáználak titeket még kérdésekkel! Látom, hogy kedves és segítőkészek vagytok velünk kezdő Maldívosokkal, köszönjük ezt Nektek! :) 

cuki66 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30154

Szia!  Pedig én úgy drukkoltam!  Bízzunk benne,  hogy ez csak egy múló rosszullét!  :-) 

Előzmény: martini07 (30153)
martini07 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30153

Sziasztok!

 

Tegnap megerkeztunk Velassarura. A sziget csodas, az ido viszont eddig nem tul jo. Tegnap egesz nap esett, a recepcion azt mondtak mar 2 napja folyamatosan esik. Ma kicsit jobb a helyzet, de napot nem igazan lattunk meg. Remeljuk jobbra fordul az ido, es nem rontja el az egesz itt tartozkodasunkat.

 

Udv: M.

Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30152

Kedves Siemens113!

 

Én most megyek először Maldívra (augusztus közepén). A sok Topic-ot olvasva a Sun Island mellett döntöttünk. Most nem tudom, hol találtam rá egyszer egy árlistára, ami alapján egy keveset számolgattunk. Lényeg: meleg van, tehát sok folyadék alapból, mivel nyaralsz egy-két koktél is elfogyasztásra kerül, nem mindig vagy a vízben, tehát a kávé fogyasztása is többször felmerül + kamasz gyermekkel utazol (pl. én), akinek szintén vannak igényei. Ha félpanzióval mennénk, akkor az italokra a gatyánkat rá lehetne fizetni, ezért mi all inclusive ellátást választottunk. Ez a biztos, nem ér meglepetés a nyaralás végén. Én tudom hogy nem kell zsugorinak lenni, ha már ide eljutsz, nem is vagyok az, viszont szeretem, ha minden előre el van intézve és nincs gondom semmire. Az all.in-el kapcsolatban olvastam még valahol, hogy egyéb szolgáltatások is járnak hozzá, ami egyébként külön fizetendő lenne. 

 

Üdv.

J.

Előzmény: Siemens113 (29572)
andi265 Creative Commons License 2016.07.15 -4 0 30151

Sziasztok,

 

a most utazóknak kívánok nagyon jó időt és jó utat!

Maldív utazás  mindig szuper  :)

 

Kérünk szépen helyzetjelentést.

Nagyon jó áron találtam most utat Sun Islandra, egy pillanatra elgondolkoztam, csak az időjárás miatt vívódom...

Olcsóbban lehet menni, mint pl. Mykonosra.

 

www.urlaubschnell.de

 

 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.07.14 0 4 30150

Maldív rajongók,  szerelmesek!

 

Arra nem készítettetek fel,  hogy a MESZ  ragályos,  ellenszere nincs és gyógyíthatatlan betegséget okoz!!!!

 

Amióta haza jöttünk ( két hónapja ),  csak a képeket és a videókat nézem,  és nem tudom megúnni.  Ez több,  mint borzasztó. :(

Gondolkodtam egy következő egzotikus úti célban, de nem megy. ... Hawaii,  Mauritius,  Madagaszkár, Koh Samui, Bahama . ...

Félek bárhová elmenni, félek hogy csalódnék és mindenhol azt a csodát keresném,  amit ott átéltünk.... 

 

AZÉRT MONDHATTÁTOK  VOLNA :) ;)

Ilyen valóban nincs sehol a világon. A valódi Robinson érzés. ...

 

Két éven belül vissza kell mennünk, de tisztában vagyunk azzal, hogy utána csak rosszabb lesz az érzés  : P

 

A reef a legfontosabb! Bandost nem mondanám rossznak,  első szigetnek kiváló. De most jobbat akarunk!  És lehet,  követjük Magic példáját,  bevállaljuk a júliust,  de két héttel. Aaaveee re nagyon kíváncsiak vagyunk! 

 

Hát,  erre a problémára mindenki készüljön fel,  aki most utazik először.....

 

 

Mindenkinél csodás nyarat! 

hegemonic Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30149

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

 

 

Előzmény: maldívszerelem (30148)
maldívszerelem Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30148

Szia Hegemonic!

 

Nem volt szükségünk átalakítóra. Mivel minden konnektor egyénileg áramtalanítható, így kikapcsolt állapotban a felső lyukba betettük a szobakulcsot, így az alsó kettőbe gond nélkül be lehet dugni a tölteni, vagy használni kívánt eszközt. A trükköt a takarítónk mutatta. :)

 

Üdv!

Előzmény: hegemonic (30134)
maldívszerelem Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30147

Szia MaBé29!

 

Átküldtem az e-mail címedre a kért árlistákat. Kellemes olvasgatást hozzá!

Személyes véleményem és igényeink alapján nekünk nem lett volna érdemes sem AI, sem TP ellátást kérni. Szerintem lehetetlen lefogyasztani az árkülönbséget.

 

Üdv!

Előzmény: MaBé29 (30116)
jonas11 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 30146

Biyadhoo beszámoló:

 

Ez egy alacsony árfekvésű, kis sziget, nagyon jó korall zátonnyal. Azok számára ajánlom, akik elsősorban a tengeri élővilág miatt mennek a Maldív szigetekre. A szigetet 50-150 méteres sávban veszi körül a sekély lagúnás rész és utána egy leszakadás jön 15-30 méteres mélységbe, majd a nyílt víz. Általában az ilyen függőleges korall falak vonzzák a leggazdagabb élővilágot, minden nap láttunk valami érdekességet, legelő teknősöket, sziklát bontó trigger halat ( ez megtámadhatja az embert is, nem szeretnék a fogai közé kerülni), murénát, polipot, méretes (nem bébi) szirti cápát. Egyedül rája ügyben volt hiányérzetem, főleg mivel elmentünk manta rája kirándulásra is, de a mantáknak nem szólt senki :)) Szóval az élővilág lenyűgöző, egyedül azoknak nem ajánlom, akik tartanak a cápáktól (jogosan), utolsó nap velem is megtörtént, hogy inkább kijöttem a vízből, mert egy cápa makacs érdeklődést mutatott ugyanazon halraj iránt, amit én is nézegettem és gondoltam, jobb a békesség...

Még nagyon tetszett a sziget zöld vegetációja, a családias hangulat. A gazdag vegetáció ellenére, valószínűleg a kis méret , illetve a rendszeres köddel történő szúnyogirtás miatt nem találkoztunk kellemetlenkedő rovarokkal, se szúnyoggal, se rájuk vadászó méretesebb pókokkal.

A szigeten egy étterem van, a választék és a minőség sajnos nem üti meg az árszínvonaltól elvárható átlagot, de éhen halni nem fog senki. Van még egy kellemes bár, éjfélig tart nyitva, bár a nyári szezonban ez is túlzás, többnyire lézengtek csak a vendégek. Van búvárbázis és vízi sport centrum, nem akarok senkit megbántani, aki a pénzét költené, de szerintem ezekre nem sok szükség van egy ilyen helyen, ahol felveszed a szemüveget plusz pipát és szinte minden elérhető a partról.

A sziget nyugati oldalán van egy gyönyörű homokos strand, aki nem akar 200 métert gyalogolni, ide kérje a szállást, mert a keleti oldalon elvileg tiltják a fürdést (erős áramlás) és védőművek vannak a parton. Valójában itt is be lehet menni, nincs áramlás, de a korall sokkal lepusztultabb, viszont az élővilág ugyanolyan érdekes.

 

Nekem nagyon tetszett a hely, bár igazán arra vágynék, ha több szigetes nyaralást lehetne összehozni elfogadható áron a Maldívon, de a kartell még nem engedi :)))

Maldívos listát nem tudok felállítani, egyedül Meerun voltam és kb. 10 éve, de az biztos, hogy kevés hely veheti fel a versenyt élmény ügyben, és akik nálam komoly versenyben vannak (Kenya, Mexikó, Egyiptom) szinte mind zűrösebb helyek valamilyen szempontból.

Végezetül két szigetválasztásban hasznos link:

http://maldivescomplete.com/maldivesv/finder/search.aspx

http://sevenholidays.com/Advanced-Search/?cat_id=1&view=advsearch

 

jonas11 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30145

Ez indiai, ez is lehet, de Biyadhoo-n UK 3 pin volt, ami hasonló de négyszögletes lukakkal. Lehet csatlakoztatni földelés nélküli eszközt, fordítva necces a dolog, ha földelést igénylő eszközt csatlakoztatsz anélküli csatlakozóba.

 

http://www.adaptelec.com/index.php?main_page=document_general_info&products_id=324

 

 

Előzmény: Zoom (30140)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30144

Nagyon köszönöm! 

Előzmény: Safranek1 (30143)
Safranek1 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30143

Szia, egy 2012-es sun island price listet talaltam csak hirtelen buvarkodasra, ha nem lenne frissebb mástol:

 

http://www.sunisland-malediven.de/ta_tauchen_prlst_2012.pdf

Előzmény: Törölt nick (30142)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30142

Sziasztok!  Nem tudja valaki esetleg hogy Maldívon milyen árba visznek le búvárkodni?  Én végzett búvár vagyok így gyorstalpalón nem szeretnék résztevenni csak merülni egy ottani búvárvezetővel!  Én Sun Islandra utazok de egy más sziget ára is jó lenne csak hogy hozzávetőlegesen mennyi lehet! Köszönöm a válaszokat! Attila 

Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30141

Szia sa_fefe!

 

Mi augusztusban megyünk. Én is tartok az időjárástól, de voltam már, karibon, ahol naponta folt egy félórás zuhi, ami jó volt. Bízom benne, hogy fantasztikus lesz, egy régi vágyam válik valóra.

 

Üdv.

 

J.

Előzmény: sa_fefe (29112)
Zoom Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30140

Ez az?

D_plug

És ha igen, akkor bele lehet dugni a földelés nélküli mobil töltő dugóját?

Előzmény: Tengo21 (30135)
Agjulcsi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30139

Kedves vénusz72!

 

Én tegnap készítettem útlevelet, azt mondták 8 napon belül megérkezik (ha a helyszínen veszem át), ez naptári nap nem munkanap. Szerintem sem tudsz vele utazni, mert én is a 6 hónap miatt csináltattam újat. Inkább legyen meg, mint ott legyen valami gond.

 

Üdv.

Előzmény: vénusz72 (30136)
vénusz72 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30138

Köszönöm igazad van....

Előzmény: Tojglius (30137)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.13 0 2 30137

Ez Nálad nem 20 nap, csak 3 ha jól számolom (és az is dereng, hogy hazautazástól számított... ja lehet, h Te innét nézted a 20 napot? :D),

de szabály szerint mindegy, mert se így se úgy nem fér bele..

 

és lehet, hogy nem nézik meg/megvonják rá a vállukat, DE

 

a kérdés szerintem az, hogy akarod-e 19eft (ha jól tudom egy héten belül ennyiért adják ki, 3 nap alatt meg 29eft) + költség miatt kockáztatni egy minimum milliós költségű  utazásnál, hogy visszafordítanak a reptéren?!

 

szóval szerintem irány az okmányiroda :D

Előzmény: vénusz72 (30136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!