Keresés

Részletes keresés

Dr_Akula23 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 943
Szia Csomó,
először is köszi az infot. Ez a 31 óra tényleg nagyon gáz :-( Mi szeptemberben utaznánk, abban a reményben, hogy akkor már nem lesz olyan nagy tömeg se a strandon, se a határokon.
A Bella Tours ajánlata a legjobb, eddig de megnézem azt is amit te ajánlottál.
Mégegyszer köszi.
dr.akula
Előzmény: csomo1 (942)
csomo1 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 942
Helló Dr. Akula23 Mi buszal voltunk kint és szerintem ki lehet birni.Utazási irodák közül én amivel voltam azt tudom ajánlani ez pedig a Forgó Travel.Ez Bp.-en két vagy helyen üzemeltett irodákat köztük egyett Békásmegyeren illetve Cegléd és Kecskeméten még biztos,hogy iroda.Mi egy fullos MAN busszal mentünk kifele kicsit gáz volt sokára értünk ki,de ez sok mindenből össze állt.Kb.31 óra!!! volt,de ilyen okkok miatt:Tompa előtt egy csárdánál a tervezett 30 percből lett 70.Utána a Magyar-Szerb határ kb.30 perc,Nis előtt egy benzinkút a 20 percből 40 lett mert elöttünk állt be két -három emeletes busz.Szerb-Bulgár határ 3,5 óra!!!Bulgáriában kb.15 perc isten tudja,hogy hol.Bulgár-Görög határ 1,5 óra.Illetve tetünk ki embereket Aszprovaltán illetve Stavrosson és csak utána jőtt Sarti egy igen hosszú,de annál szebb szerpentinen.Azt azért leszögezem,hogy mi aug.9.-én mentünk néhány nappal az Olimpia nyitánya előtt és nagyon sok busz volt.Visszafelé rövidebb volt,de ez igy szokott lenni.Nekünk 10 nap 7 éjszaka önellátással 47900 ft volt,de lehet esetleg reggelit vagy félpanziot fizetni.Ha kell elküldöm a címét vagy a számát az utazási irodának.knot@freestart.hu emil címre írsz küldöm a címet persze csak ha kell.Üdv Csomó
Előzmény: Dr_Akula23 (938)
csomo1 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 941
Szia Sárkány!Próbálok neked segíteni ha tudok mi busszal voltunk kint és mi Tompánál mentünk ki és ugyanitt jöttünk vissza.Kifele a Szerb-Bolgár határon szivtunk nagyon sokat 3 és1/2 óra!!!Illetve Bolgár-Görög határon 1 1/2 órát,A táv az kb.megfelel,de vigyázz kint a vezetéssel mert nem igazán ismerik az indexet illetve a kresszel is gondok vannak ott.Erre mondok egy példát mi az Iriniben voltunk és ez előtt van egy kereszteződés.Mindig jött egy fazon aki kitet két táblát egy behajtani tilos táblát mobil változatban illetve jobbra kanyarodó táblát egy kukának döntve.Akinek valamelyik nem tetszet az átrakta a másik útra nem volt olyan nap,hogy máshol ne lett volna a tábla mint előtte való nap.Tehát megszokásból nem igazán lehet vezetni a másik tábla pedig mivel csak egy kukának volt támasztva először eltünt a tábla utána a kuka is.A dinárt nem tudom,hogy hol lehet váltani ezt a sofőrök intézték,de szerintem a határokon lehet mert volt váltóhely csak nem tudom,hogy este nyitva van-e?Remélem tudtam segítenijó nyaralást és kellemes pihenést.Csomó
Előzmény: Sarkany (940)
Sarkany Creative Commons License 2004.08.24 0 0 940

Szia!

 

Lenne néhány kérdésem!

Szeptember 7-én indulunk kocsival Szolnokról Sartiba.

Kocsival voltál vagy busszal?

Ha kocsival, milyen útvonalon mentél és mennyi volt a menetidő? (A Michelin útvonaltervező szerint 1142 km!)

Hol mentetek ki Magyaroszágról a határon? ( Én Röszkénél tervezem a kilépést.)

Lehet-e éjszaka a határon dínárt váltani (mivel úgy tudom az úthasznáati díjat csak dínárban lehet fizetni!)?

 

No, egyelőre ennyi kérdés úgy gondolom elég!

Előzmény: csomo1 (937)
klood Creative Commons License 2004.08.24 0 0 939

Hali újra, egy kérdésem, lenne. Lehet-e Sartiban quad-ot bérelni a robogók mellett?

Kössze!

 

(dr.akula, te nem vagy Csiga is? ha mellenyultam, bocsi:)

Dr_Akula23 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 938
Sziasztok,
nagyon megtetszett Sarti a képeken. Az utazási irodák közül, úgy tűnt, hogy a Bella Tours-nak van számomra a legmegfelelőbb ajánlata, tekintve a fakultatív programokat is.
Tudna nekem valaki mesélni az autóbuszos útról, Ki lehet bírni? :-) Mennyi idő? Milyen a busz? Mennyi időközönként van pihenő? mennyi időre?
Az utazási irodába vannak erről információk, de én arra lennék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban mit jelent :-) Merthogy sajnos meglepetések érik az embert...mostanság egyre gyakrabban.

köszönöm előre is.
üdvözlettel

dr. akula
csomo1 Creative Commons License 2004.08.21 0 0 937
Sziasztok 18.-án jöttünk meg Sartiból ha valakinek tudok segíteni valamiben csak írjatok.Beszámolot később írnék ha nem baj???Szeretném megköszöni nektek a segítséget bár nem mindent tudtam használni.Üdv Csomó
feketefelho Creative Commons License 2004.08.19 0 0 936
Hétfőn lehet eső, de utána felhőtlen időtők lesz, 30-35 fokos délutáni csúcshőmérséklettel (a hét végén megin lehet felhő, némi eső, de az még messze van addíg még akármi lehet). A vízhőmérséklet 25 fok körül van. Azt írod, hogy nagyon nincs hely mostanság Görögországban. Mi vasárnap jöttünk haza Olympic Beachről és pont az ellenkezőjét tapasztaltuk. Az augusztus 15-ei ünnep kivételével panganak az apartmanok, alig van vendég. Kicsit más a helyzet az utazási irodák által szerződött apartmanokban, ott valóban 80-100% a kihasználtság, DE ez a kivehető apartmanoknak csak kb. a FELE, a többi ott áll üresen. (Ennek az az oka, hogy a görög kormány nagyon megemelte a vizum díját, amit a szerb és macedón utasoknak kell fizetni, ezért nagyon megcsappant a számuk.) A többi kérdésedet a tapasztaltabb Sarti utazók tudják megválaszolni. Jó utat!
Előzmény: Indyvidual (933)
rns Creative Commons License 2004.08.18 0 0 935

Sziasztok!

 

Nincs esetleg valakinek infoja a Sideras apartmanról? Augusztus 23-án megyünk Sartiba busszal és itt fogunk megszállni.

Gyap Creative Commons License 2004.08.18 0 0 934

Üdv Mindenkinek!

 

Sikerült kipihenni az út fáradalmait, s így van egy kis időm írni!

Odafelé az út elég húzósra sikeredett, mivel 21 óra alatt értünk le Sartiba, pedig nagyon nem tévedtünk el sehol! És igazából a hazai és a szerb határon vártunk a legtöbbet..50 perc... / Visszafelé 18 óra de a végén már nem siettünk a Szerb oldalon s idehaza a pályan sem, lehet 16-17 között meglehetett volna úszni /

 

Viszont igen óvatosan mentünk, mert nagy csel odafelé a szerb oldalon nincs kirakva egy sebesség jelző tábla sem, max a csökkenések...

Meglepetés csak Szófiában ért mert a Kulata felé vezető utat elterelték sárga táblácskával jelzik, bátran lehet követni! Egy ponton kell nagyon figyelni, egy kis faluban jobb oldalon kék táblasoron hirtelen jelzik jobbra kulat...Itt a kanyarodó sávból rögtön el kell kanyarodni, nem szabad tovább szaladni, mert akkor bizony forgás van....

 

Thessalonikinél nagy munkálatok vannak az utakon...Ha valaki nem találja Ring Road utat kiírva ne lepődjön meg! Odafelé menet lehet követni az AIRPORT= Reptér kiírást egy ideig s utána simán Sartira lehet érni.

 

Sartira bevezető kacsakaringós úton mindenkinek aki kocsival megy ajánlatos a  kövekre figyelni, illetve az áthaladó kecske forgalomra....

 

Na de ez a topic nem a közlekedésről szól...

Sarti tényleg nagyon szép a víz valami csodálatos, érdekes az enyhén kavicsos és homokos rész közötti külömbség..Nem tudom eldönteni melyik a jobb! A faluban nagyon kedvesek nyugodtak az emberek,  az árak nagyon korrektek! Egy 3 fős család vacsorája 25 €-ból megúzható ami szerintem jónak mondható! Igaz aki a halfélék ízvilágába szeretne elmerülni annak azért mélyebben kell a pénztárcájába nyúlni! A Gyros mindenhol egységesen 1,6 € de érdemes körülnézni mert van ahol nincs csak csirkehusos....persze annak aki ezt nem szereti! A kenyerük vagy a zsömle jellegű péksüteményük nagyon finom s az ára sem vészes! Viszont ha valaki szereti a Tejet / mint én / annak ajánlott idehaza feltankolnia, mert az 1,3 € / l kicsit drágának tűnik!

A vásárlásnál érdemes körülnézni! Nagyon eltérőek az árak! Pld fiam kis merítő halász hálót  szeretett volna rögtön az első helyen vásárolni de kicsit sokaltam 2 €-ért! Szerencsére sikerült meggyőznöm nézzünk körül... Találtunk 0,90 €-ért ugyan olyat, mindenben megegyező minőségben!

 

Természetesen elmentünk a Narancspartra is! Szintén csodaszép, csak aki oda indul ajánlott kicsit korábban ébrednie mert ha olyan lusta mint mi akkor csak a sziklákon kap helyet....

 

A helyi irodáról csak pozítv véleményünk volt! Mi a Shiton Travelhez kerültünk...

Mindenben készségesek nem volt olyan kérdés amire nem tudtak volna válaszolni...

S adnak egy kártyát is ami 5-10 % közötti kedvezményre jogosít boltoktól éttermektől eltérően...Érdemes kihasználni és figyelni a boltokat, hol is fogadják el...

 

Amire nagyon érdemes vigyázni az a nap! Nagyon könnyen le lehet égni, de nagyon komolyan! A naptejen kívűl testápolót s leégés utáni kezelőt, / Naxsolt vagy hasonló készítményt / is érdemes magunkal vinni!

 

Szerencsére orvosi ellátást nem kellet igénybe vennük de ha jól számoltam kb 3 lehetőség között biztosan tudunk választani, s a kiírás szerint minden féle biztosítást elfogadnak....

 

A fakultatív programokról nem tudok beszámolni, mert nem mentünk el semmire, de akikkel beszéltünk mindenki  csak jó élményekkel gazdagodva érkezett vissza!

 

Hazafelés érdekességként elmentünk a Viziparkba.... nekem 4 évvel ezelőtt sokkal jobban tetszett, de gyermekemnek így is nagy élmény volt! A belépő ára, felnötteknek 11 €, míg a gyermek 14-év alatt 8 €! Érdekes, hogy olcsóbb mint idehaza!!!!!!

 

Elnézést ha kicsit hosszú voltam, de ha valakinek van kérdése ha tudok szívesen válaszolok!

 

Üdv: Gyapi

Indyvidual Creative Commons License 2004.08.16 0 0 933

Sziasztok,

 

a hét végén indulunk Sartiba. Félig már elolvastam a topikot, és elég vegyes benyomásokról szólt.

Szeretnék még infót kérni. Tavaly Camena Vorula-n (nem tudom, jól irom-e, bocsi!) voltunk. Esetleg össze lehet vele hasonlítani, hogy ahhoz  képest milyen?

 

Tudja valaki, hogy kb. milyen időre számíthatunk aug. utolsó hetében? És milyen meleg a víz? Vagy hogy hol tudok ennek utána nézni?

Van-e valami étterem a környéken ahol tényleg jó tengeri herkentyűket lehet enni? Kagyló és rák előnyben! :) (Nem magyaros stílusban, úgy értem, nem pizzát szeretnénk, mondjuk tenger gyümölcsei feltéttel.)

 

Mivel utolsó pillanatban foglaltunk szállást, és nagyon nincs hely mostanság Görögországban,  egy vagyonért megyünk az itt nagyon szidott K betűs apartmanba. Tud valaki idei infókkal szolgáltni róla? Mit vigyünk, hogy tegyük kellemesebbé? Tavaly egy jól  működő megoldás volt az étkezésre, hogy mindenféle finom halakat vettünk és olyan rezsó volt, aminek az alja minigrillként funkcionált. Itt is olyanok vannak esetleg?

 

Egyikünk sem búvárkodott még. De szeretnénk. Van ennek valami egyszerűbb és olcsóbb módja? (Nem feltétlenül igénylünk több órás, tengeri merülést, inkább azt lenne jó tudni hogy ha egy sima szemüveggel és pipával csináljunk, hol találunk olyan élővilágot a környéken, amit érdemes látni.)

 

És a legfontosabb.:) Nem tudtok Sartiban vagy Sarti környékén olyan helyet (150 km-ig kb, kocsival leszünk), ahol DELFINT lehet látni? Tehát olyan helyet, amit tényleg rendszeresen látogatnak a delfinek? Tavaly egy hajókirándulás keretében, teljes fél percig (és jó messziről) láttunk delfint. De még így is csodás volt, szóval nagyon-nagyon szeretnék idén is, de jó lenne kicsit tovább és közelebbről gyönyörködni bennük.

 

Előre is nagyon köszönöm!

klood Creative Commons License 2004.08.16 0 0 932

Köszi, Attila, oda is beírok, bár perpill nem megy az oldalad :/

Nu sebaj, majd próbálkozom később.

Előzmény: SzabóAttila (928)
SR71 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 931
Tisztelt Moderátorok!

A fórumlakók jogai (az újaké különösen) az általam megszokottól negatíve térnek el, pl. esetemben kifejezetten idegesítő, hogy nem szerkeszthetem újra a szörnyeteg hozzászólásomat, amit így ebben a formában sajnálok, hogy elküldtem. Itt szó sincs az "adott szó" kötelezettségéről, hanem valami beállítási gond miatt (még most sem világos mi az) az egész szöveg szinte értelmezhetetlen, tagolások híján abszolút nem áttekinthető és a szerkesztés megvonása megfoszt attól a jogtól, hogy rendet tegyek magam után vagy javítsam a későn észrevett elgépelést/helyesírási hibát.

Az ötpercesdi bevezetése is biztosan szolgál valamilyen már előzőleg jól megindokolt célt, de itt is az ehrlicher User a dummer User, azért kell várnom, mert mások nem bírnak magukkal, mindezt 100 hozzászólásig.

Így ebben a formában kicsit hülyén érzem itt magam és szeretném, ha törölnétek a hozzászólásaimat, ha már én nem tehetem meg és nyugodtan a nickemet is, így nem élvezet itt fórumozni.

Köszönettel
SR71 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 930
Elolvastam a FAQ-t és jelentős fórum-gyakorlattal rendelkezem (mod is vagyok másutt), mégsem értem:

- hová tűnt az előző hozzászólásom formázása és miért vált egy ormótlan szóhalmazzá (mint ez is nyilván)
- miért nem tudok Kód üzemmódra váltani
- miért megy ez mindenki másnak kapásból csak nekem nem :(((
SR71 Creative Commons License 2004.08.15 0 0 929
BBöbe épp Sartiról hazatérve ki kell igazítanom a motorbérlés árait (Sassos). Hivatkozva a Tőletek itt korábban hallott árakra azt a választ kaptuk, hogy modellfrissítés történt és 7-8 euróért a legrégibb 50 ccm-es, a forgalomból azóta kivont robogók kerültek. Az újabb 50-esek 11-12 euróba, a régebbi 80-asok 14, az újak 15 euróba kerülnek - alaphangon. Persze ki-ki alkudhat (lehet is, kell is), de senki ne várjon tip-top, erős robogót 8 euróért. Ennyiért ma már nincs robogó, hacsak nem egy hétre kell :) Meg kell említsek Sassossal kapcsolatban egy szerencsésen végződött, de ott és akkor meglehetősen kedélyromboló esetet, amiről végülis igazából senki sem tehet, de azért mégis ők tehetnek. A magam tekintélyes súlyához kizárólag 80-as (lehetőleg új) robi jöhetett szóba, a barátnőmnek pedig egy 50-es lett volna, mindezt 2 napra és 2 nappal a kezdés előtt lefoglalva!! Aznap reggel ért a hideg zuhany, hogy új robogó bizony egy darab sincs, 50es egyáltalán nincs. Mert Sartitól messze lakó bérlők egyszerűen piffpuff meghosszabbították a bérletet, így a 2 nappal azelőtt leadott foglalásunk SZART SEM ÉRT!! Be kellett érnünk egy lepukkant, sebességváltóhibás 80-assal, amire így ráadásul ketten (összesen kb. 2 mázsa súly!) kellett, hogy üljünk. Ezzel a Narancspart után olyan 10 km-rel vissza is fordultunk, mivel az emelkedőkön történő állandó leállás akkorra már nem volt mókás, legalábbis nekem, barátnőm határozottan élvezte :) De az biztos, hogy ez így marha balesetveszélyes volt. Így a robogót 2-3 óra "hajtás" után egyszerűen déli 1kor visszaadtuk. Ekkorra előkerült azonban Frau Sassos is, és némi tanácskozás után azt ötlöttük ki, hogy másnapra (ha minden igaz), megkapjuk a 100 ccm-es Yamaha robit, ami elvileg már csak A-s jogsival vezethető, ami viszont nincs. Szerencsére még aznap este a birtokunkba is került a motor és vizsgázott is, mivel az egyik közeli kikötőbe ereszkedve felkeltettük egy kutya érdeklődését, aki elől azonban sikerült elmenekülni, lejtőn fölfelé! A happy end tehát így történt: a tényleg nagyon erős, nagyon frankó 100as mocival körbe is jártuk a félszigetet a nagy ijedségre és minden tekintetben szép napot tölthettünk a robogó társaságában, Sassos úr frappéját, legendás kézfogását és ölelését is élvezve (ez utóbbival nem volt könnyű dolga;)) Mit is akartam ezzel elmondani: sajnos a dolog természetéből (na meg a most uralkodó abszolút csúcskihasználtságból) adódóan nehéz előre kiszámítani a rendelkezésre álló motor-állományt, amikor a foglalást szeretnénk foganatosítani. Egyszerűen ilyenkor talán nem is érdemes 2 napra előre foglalni, mert hasonló vis-major szituban csak csalódás érheti az embert. Osszuk inkább úgy be, hogy ha lesz motor, akkor motor, ha nem, akkor egyéb, rosszkedv nélkül ;) (Csak zárójelben: NEM csak Sassos úr ad bérbe robogót Sartiban. Ha nála kezdjük is a keresgélést, hasonló esetben máshol még lehet motor, messze sem kell menni, 2 házzal arrébb több más is van...)
Előzmény: Törölt nick (899)
SzabóAttila Creative Commons License 2004.08.15 0 0 928

Szia Klood !

 

A www.sithonia-sarti.hu oldal egyik szerkesztője vagyok.

Az oldalt folyamatosan bővítjük , képekkel apartmanokkal , térképekkel és hasznos információkkal.

A most rendelkezésre álló anyagokat folyamatosan töltjük fel.

Idén Október November vége felé egy nagy mértékű frissítés lesz.

Amennyiben kérdésed van tedd fel fórumunkban biztosan választ kapsz rá.

 

Üdv

Attila

 

www.sithonia-sarti.hu

 

 

Előzmény: klood (927)
klood Creative Commons License 2004.08.12 0 0 927
koszi Marianna, atneztem azt is teljesen, de az apartmanokrol nem igazan talaltam infot. En voltam bena?:)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 926

Szia Klud!

Va negy nagyon jó oldal Sartiról. A cím: www.sithonia-sarti.fw.hu . Itt minden fontos infót megtalálsz!

Előzmény: klood (925)
klood Creative Commons License 2004.08.12 0 0 925

Sziasztok, tobbe-kevesbe vegignyalaztam a topicot, hat nem gyenge termest hoztatok eddig ossze:) Koszi minden infot, de ha valaki tud meselni az apartmanokrol (Vienna, Kosmas, Stelitsa, Johnny, Marita, Krionas, Dora) nagyon halasak lennenk baratnommel.

Minden info erdekel, allapotuk, felszereltseg, szepseg, biztonsag, csendesseg, stb.

Koszonom elore!

Nonamekata Creative Commons License 2004.08.11 0 0 924
Hogy könnyebben megtaláld:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021260
Nonamekata Creative Commons License 2004.08.11 0 0 923
Mi két nap alatt mentünk. Az autópálya díjakat most emelték Szerbiában. Friss információt az "Autóval Görögországba" topicban olvashatsz.
Előzmény: Nóra baba (920)
Nóra baba Creative Commons License 2004.08.11 0 0 922

Gondolom kintről írsz.

Melyik helyen van a szállásotok? Esetleg nem próbálnád megszerezni nekem a számot? Jó idő van kint, mi?

Alig várom már, hogy mi is kiérjünk. 21 óra az rohadt sok autóval. Nem?

Előzmény: Gyap (921)
Gyap Creative Commons License 2004.08.11 0 0 921

Udv!

 

Gondolom az ekezetekbol latszik honnan irok!

Sajnos nem tudok telefonszammal segiteni de nekunk 21 ora volt az ut, ugy, hogy  igazabol a magyar-szerb hataron szivtunk de ott nagyot a szerb oldalon kb 1 ora.

Ja es a Stewie leirasa alapjan jottunk minden ok volt csak le volt zarva Szofiaban a Kulata fele tarto resz, illetve terelve volt!

 

Az ido csodaszep a tobbit otthonrol

 

 

Udv: Gyapi 

Nóra baba Creative Commons License 2004.08.09 0 0 920

Sziasztok!

 

Azokhoz szólna kérdésem, akik már voltak Sartin autóval.

Mennyi idő alatt értek le autóval?

A mostani autópálya díjakat tudja valaki pontosan?

JA, és a MAlama apartman telefonszámát nem tudja valaki, vagy esetlega kinti iroda számát? Előre is köszike!

 

Nóra

Puma2004 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 919

Megnéztem a panorámás képeket is. Szinte egyből 'odavarázsolódtam', olyan jó volt látni és felismerni a képeken az ismert helységeket. :-))

Még szerencse, hogy már nem kell sokat aludnom ahhoz, hogy újból élőben is szemügyre vételezhessem a tájat.

Egyébként nagyon jók a képek!!! Gratuláció!

Gyap Creative Commons License 2004.08.01 0 0 918

Üdv Mindenkinek...

 

Közeledik a nap! Budapestről  AUGUSZTUS 06 péntek 1/2 6 órai indulással irány Görögország - Sarti! Ha valaki gondolja szívesen csatlakozna hozzánk jelezze bátran! kg.aladin@freestart.hu

 

Üdv: Gyapi 

Naccsabi Creative Commons License 2004.07.31 0 0 917

Köszönöm a gyors válaszodat!

Nagyon tetszik ez a hely,szeretem azokat a helyeket ahol nincs nyüzsi.Annyit kérdeznék még hogy ezen a köves úton autóval meddig lehet elmenni.Vagyis mennyit kell utána coccolni,és mennyire járható mert gyerekekkel megyünk.

Köszönöm! Naccsabi

Előzmény: .JiM. (914)
.JiM. Creative Commons License 2004.07.30 0 0 916

Örülök, hogy tetszenek!

 

Itt a panorámáknál is vannak Sartisok!

Puma2004 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 915

Szia Jim!

 

Én is megnéztem a képeket.

Mit ne mondjak, nagyon tetszettek!

.JiM. Creative Commons License 2004.07.29 0 0 914

Uhh, kiszúrtad a legeldugottabb öblöt! :)

A félsziget túl oldalán Neos Marmalast előtt  X km-re, lesz egy széles fehér zúzott köves kacskaringós lejáró. Nah azon elindulsz lefele, aztán amikor az út egy darabon majdnem vízszintbe ér - úgy félúton a kiindulási magasság és a tenger között - akkor elvileg megláthatod lefele az öblöt, de oda nem vezet már út! Viszont tuti hely ! ;)

Előzmény: Naccsabi (913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!