Keresés

Részletes keresés

Ladus Creative Commons License 1999.11.19 0 0 17
A kokettál szerintem több mint kacérkodik... (testor) Inkább olyasmi, hogy szövetkezik, szervezkedik, akár pejoratív (:-0) értelemben is.
Előzmény: Törölt nick (15)
Ladus Creative Commons License 1999.11.19 0 0 16
Nem tom lehet-e mégegyet guritanom, de az
ámbátor-t igen jónak találom.
Ui.: Lassan lehetne szavazni. Köszönöm, köszönöm...igazán nem kellet volna. :-)
Előzmény: Zaza (14)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 15
szent meggyőződésem, hogy a kokettálás és a kacérkodás egy és ugyanaz. Lécciplíz cáfoljátok meg.

A kamásli az olyan zokniféle lábfej rész nélkül, vagyis akkor bokazokni.

Előzmény: Ladus (8)
Zaza Creative Commons License 1999.11.19 0 0 14
Kis ttárs hozzászólását figyelembevéve:

javasolnám SZöszMöSZnek a "hovatovább" szavunkat

Zaza

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 13
Nem akarom a teljes fegyvertáramat ellőni ezért csak egyet-egyet pottyantok el, túl azon, hogy a korábban is nagy tetszést arattak nálam, felvetem a "bíbelődik" (egyébiránt általam igen gyakran használt) szavunkat. Az ötlet kitűnő, installáltam a kedvenceimbe ezt a topicot, irigylem Tiszteletreméltó Társaságtokat az emelkedett magyar nyelvtani hangulat miatt :))

Azért a kamáslin és a tutyin én is megrökönyödtem. Főleg ez utóbbin. Így mutyi nélkül pőrén mit jelent? Félig-meddig tutyi-mutyi?

Socrates Creative Commons License 1999.11.19 0 0 12
Segitseg! Magyarazzatok meg! A papundekli, stelazsi es fuszekli ertheto, mi a kamasli es a tutyi?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (11)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1999.11.19 0 0 11
MNSz javaslatok mára: papundekli, stelázsi, kamásli, fuszekli, tutyi
Socrates Creative Commons License 1999.11.19 0 0 10
Allati jok a versenyzok! Kisse eselytelen vagyok a mai javaslatommal, inditvanyozom MDF-nek (vagy minek is? :-)) azaz Mai Napi Szavunknak a teringettek! szavunkat...
Előzmény: Maaarjanka (5)
Ladus Creative Commons License 1999.11.18 0 0 9
Inedex = Index Parkinson kór nélkül
Előzmény: Ladus (8)
Ladus Creative Commons License 1999.11.18 0 0 8

Javaslom SZDSZ-nek (vagy minek?) a:
Kokettál-t! Szerintem állati jó. Különben az ötlet nagyon tetszik és javaslom, hogy a heti nyertes egy Inedex polót kapjon melyen a nyertes szó nagybetukkel szerepel (viselje a hülye ha már kitalálta!)
Üdv
Előzmény: Maaarjanka (7)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.18 0 0 7
Nahát!! Ez az egyik kedvenc szavam! Természetesen rögtön a "kisvártatva" után.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.18 0 0 6
Javaslom a 'mindazonáltal' töltelékszót SZMSZ-nek vagy mi a fenének :o)

Szerintem tök jó szó és csak kevesen használjuk :o(

Kis

Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.18 0 0 5
l olvasván az eddigi válaszokat, javaslom a dolgavégezetlenült MNSz-nek...
Előzmény: Törölt nick (2)
Socrates Creative Commons License 1999.11.18 0 0 4
Lesz itt ellentmondás több is... :-)

A lényeg, hogy na ez eddigi szavakkal foglalkozzunk, hanem írjunk olyan magyar szavakat (nem feltétlenül magyar eredetűeket, hanem a magyar nyelvben használtakat), melyeket ritkán használunk. Az tuti, hogy amit V. A. Lucky ritkán használ, azt más sűrűn, az a cél, hogy ilyeneket lássunk!

Hm?

Előzmény: juci (1)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.18 0 0 3
Szeretném jelezni, hogy nem kell filozófiai mélységekbe merülni a feladatot illetoen. Eddig mi nagyon jól éreztük magunkat a gyujtögetés közben, gondoltam ezt az érzést megosztom másokkal is.
Emellett sok olyan szó is felmerült, amirol sokunk nem is tudta mit jelent (ezek nincsenek a felsoroltak között).
Esetleg nyelvépíthetnénk egy kicsit - de csak könnyedén.
A hangsúly mindenképpen az utolsó mondat második felén nyugszik.
Előzmény: juci (1)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.18 0 0 2
a technikumban az alant felsorolt szavak mindegyikét használjuk, van amit rosszul (uszkve mint majdnem), viszont a dolgavégezetlenül szó még soha nem hangzott L

valóságépítő technikum

juci Creative Commons License 1999.11.18 0 0 1

Ebben némi belső ellentmondás feszül, idézem:

"olyan szavak, amelyeket a mai magyar hétköznapi nyelvben ritkán vagy egyáltalán nem használunk vagy egyszeruen nagyon hülyén hangzanak ... (leginkább magyar szavak)."

és:

"epeda, vájling, uszkve, fizimiska, stanicli, ukmukfukk."

Mellesleg ezeket a szavakat egyáltalán nem használjuk ritkán.

Kérdésem: mi a cél?

Előzmény: Maaarjanka (-)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.18 0 0 0
Szavunk se lehet
Előzmény: Maaarjanka (-)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.18 0 0 topiknyitó
Szasz evrivan!
Szeretnék egy új témát feldobni. Az eredetrol röviden: egyszercsak rájöttünk szukebb szociális körben, hogy vannak olyan szavak, amelyeket a mai magyar hétköznapi nyelvben ritkán vagy egyáltalán nem használunk vagy egyszeruen nagyon hülyén hangzanak (leginkább magyar szavak).
Kollégáimmal elkezdtük gyujteni ezeket a szavakat, és úgy véltük, hogy nagyobb nyilvánosság bevonásával több ötletet kapunk.
A feladat tehát a következo: kérnék javaslatokat minden nap 12 óráig, hogy mi legyen a Mai Napi Szavunk (MNSz), és délben kiválasztunk közülük egyet, ami elolép MNSz-szé.
Mindezen túl péntek délután várunk példamondatokat azokkal a szavakkal, amelyek azon a héten az MNSz titulust kapták.
Néhány példa segítségképpen az eddigi MNSz-ekbol:
epeda, vájling, uszkve, sopánkodik, bakfitty, fizimiska, hetyke, stanicli, ukmukfukk.
Elore szólok, hogy a döntés általában nagymértékben szubjektív...

Menni fog?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!