Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28595

"...4db 12V 7Ah-s akku sorban..."

Nem párhuzamosan voltak azok az akkuk?

Előzmény: nszethi (28594)
nszethi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28594

nekem egy 1000W-os UPS (4db 12V 7Ah-s akku sorban) 3,5 órán keresztül vitte az 125W teljesítményű SONY 55 centis TV-t. Akkor még árultam ilyeneket, és érdekelt mit tud a kütyü. Összeomlásig járattam, meglepődtem az eredményen.

Előzmény: moonshadow (28591)
nszethi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28593

Én apámtól kaptam egy fejszét. Szerintem ő is örökölte. Senki nem fog rámsózni tizenezerért fejszét legfeljebb ha színarany.

 

Előzmény: RicsiMandano (28584)
nyárimádó Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28592

Nekem is úgy kapcsol, köszi hogy korrigáltál, már lassan megfogtama konektort:)))

Előzmény: ja nyugi (28581)
moonshadow Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28591

Nem tudom, a választás szabadsága a tiéd, van új drága, és vaterás olcsó használt rizikós.:)

Kb 2x akkor akkupakkot fel tud tölteni mindegyik, mint a néveleges teljesítménye.

Egy 1200 VA = ha jól számolom 780 wattal terhelhető kb. 8-10 percig.

Ez egy 45 wattos Grundfost elvileg stabilan elvisz 1,5-2 óráig még nem új akkuval is.

Plusz hozzá barkácsolt akkupackkal dupláját, ami elég, hogy leégjen a kazán, szerintem.

 

 

Előzmény: hetmann64 (28583)
RicsiMandano Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28590

Max 10-20cm átmérőjű kuglikat, hasábokat kéne még kisebbre darabolni.

Nagyobb fejszém van, még egész jó állapotban. Az extra nagy rönköket azzal kezdeném hasogatni.

Előzmény: Saliko (28587)
trakisbandi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28589

Hali !

 

Itt megnézheted a kínálatot.

http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=Hasito+fejsze&page=2

 

Nálam 50 cm hosszú a kazánméret néha a 4Kg-os is visszanéz.

Lehetőleg meredek legyen az éle azzal jobb hasítani.

Előzmény: RicsiMandano (28584)
kék1 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28588

Vedd figyelembe a kis tömeget, rönkre kicsi, de kisebb kuglira jó.

Előzmény: RicsiMandano (28584)
Saliko Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28587

Mekkora hasábokat akarsz vágni? Nagyokhoz nem jó az egy kilós, oda nagyobb tömeg kell.

Előzmény: RicsiMandano (28584)
napalm. Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28586

a fiskars megéri az árát.

szerintem.

viszont a földön hasogatást el kell felejteni, az éle rendkívül kényes (és éles), ellenben jól lehet vele hasogatni, a kezet kíméli, nem "ráz" hasogatáskor.

Előzmény: RicsiMandano (28584)
nagykunsági Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28585

Én azt mondom, hasítógép.

 

De ha fejszézni akarsz, nekem van immár lassan 20 éve egy fiskars fejszém, még bírja a nyél.

 

Ha nagyon jót szeretnél, akkor keresel a környéken egy kovácst és veszel tőle egyet.

Előzmény: RicsiMandano (28584)
RicsiMandano Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28584

Üdv. Mindenkinek!

 

Kezdő vegyes tüzelőként eljutottam oda, hogy fahasogatásra szükségem lenne egy új fejszére.

Sima mezei hasítófejsze, 1kg-s fejjel, fanyéllel 2-3E Ft.

Fiskars x17 "űrkorszakos" hasítófejsze 11-13E Ft.

 

Megér a fiskars 10E ft-tal többet mint egy sima mezei?

Sok fát szeretnék vele hasítani, uh használva lenne.

Ha a simának évente eltöröm a nyelét, az 1-2e ft, akkor a fiskarsnak vagy öt évig hibátlanul kell "működnie".

(Persze ez csak a nyél tartóssága, akkor a hasítóképességről még nem esett szó, gondolom az is jobb egy fiskarsnal..)

 

Vélemények? Megéri?

 

Köszönettel:

Ricsi

hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28583

Hát....

 

ez aztán egy kimerítő válasz.

 

Nagyon köszönöm.

 

 

Szóval melyiket válasszam?:)))

Előzmény: moonshadow (28582)
moonshadow Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28582

 

"Milyen szünetmentest válasszak?

Szünetmentes áramszolgáltatási (UPS) technológiák ismertetése

Off-line, line-interaktív és on-line


Mi a különbség, melyik technológia a megfelelő a számunkra?

Háromféle szünetmentes áramszolgáltatási technológia létezik. Mindhárom más-más feladatra alkalmas, más-más célt szolgál. Az alábbiakban röviden bemutatjuk ezeket, rámutatunk előnyeikre és hátrányaikra, azzal a szándékkal, hogy lehetővé tegyük, illetve megkönnyítsük a választást:

 

Off-line - Standby technológia

Normál üzemben az áram átfolyik a készüléken, amely feszültségstabilizálást végez: ha pillanatnyi feszültségkiesést érzékel, vagy ha a feszültség értéke kívül esik az előre (gyárilag) meghatározott sávon, egy relé átkapcsol. Ettől kezdve az ups akkumulátora biztosítja az áramot. Az akkumulátor egyenáramát egy inverter váltóárammá alakítja át. Amikor az inverter be van kapcsolva - a berendezés fajtájától függően - négyszögletes, vagy valódi színuszjelet szolgáltat. Az áramszolgáltatás helyre állását követően az inverter automatikusan kikapcsol, és visszaáll a normál üzemmód. Az inverter üzemmódba, illetve abból a normál üzemmódba való átkapcsolás általában 4 - 10 ezredmásodpercet (ms) vesz igénybe.

Előnyei:

- Alacsony beruházási költség

- Csendes üzem (készenléti - standby - üzemmódban)

- Hatékony

Hátrányai :

• Csekély hálózati védelem

• A problémák csupán kis része ellen véd

• Kimenő feszültség szabályozhatósága gyenge

• Nem véd az áramerősség ingadozása vagy a túlárammal szemben

• A szolgáltatás az üzemmódváltáskor -a kapcsolási idő miatt- rövid időre megszakad

• Nem hibabiztos: az ups leállhat, ha túl magas az indítóáram, a készülék túlterhelt, vagy az inverter meghibásodik

 

 

Line-interaktív technológia

A line-interaktív technológiájú szünetmentes tápegységek (UPS) nagyon hasonlóan működnek, mint az off-line rendszerű szünetmentes áramforrások azzal a különbséggel, hogy jobban szűrnek, illetve, hogy az ilyen gépek kimenő feszültsége jobban szabályozható. Bár a line-interaktív rendszerű UPS-ek nem szüntetik meg az elektromos hálózatból eredő interferenciákat, de csökkentik a feszültségtüskék hatását és az áramerősség ingadozását azáltal, hogy levágják a túlzott kilengések csúcsait. Ilyenkor az akkumulátor segítségével az inverter támogatja a hálózatot. Az offline készülékekhez hasonlóan, ha a bemenő feszültség leesik, vagy kívül esik az előre (gyárilag) beállított sávon, egy relé átkapcsol. Ettől kezdve az UPS akkumulátora biztosítja az áramot. Az akkumulátor egyenáramát egy inverter váltóárammá alakítja át. Amikor az inverter be van kapcsolva - egy tényleg jó line-interaktív UPS esetén - valódi színuszjelet szolgáltat. Az áramszolgáltatás helyre állását követően az inverter automatikusan kikapcsol, és visszaáll a normál üzemmód. Az inverter üzemmódba, illetve abból a normál üzemmódba való átkapcsolás általában rövidebb időt vesz igénybe, mint az off-line UPS-eknél.

 

Vigyázat! Némely gyártó "digitális on-line", "in-line" vagy "on-line interaktív" félrevezető elnevezéssel látja el offline termékeit. Győződjön meg mindig róla, hogy a megvásárolandó termék működése valójában milyen technológián alapszik!

Előnyei :

- Alacsonyabb beruházási költség, mint az on-line rendszerű UPS esetében

- Jobb védelmet nyújt, mint az off-line rendszerű UPS

- Csendes üzem (készenléti - standby - üzemmódban)

- Hatékony


Hátrányai:

- Az elektromos hálózatból eredő feszültségingadozások, feszültségcsúcsok

bejuthatnak a védett rendszerbe

- A szolgáltatás az üzemmód váltáskor -a kapcsolási idő miatt- rövid időre megszakad

- Nem hibabiztos: az UPS leállhat, ha túl magas az indítóáram, a készülék túlterhelt

vagy az inverter meghibásodik

 

 

On-line kettős konverziós technológia

Azok a szünetmentes áramforrások, amelyek valódi online kettős konverziós technológiával működnek a jelenleg elérhető legmagasabb fokú védelmet nyújtják. Az ilyen működési rendszerű UPS-ek a 230 VAC váltóáramú, bemenő hálózati feszültséget egyenárammá (DC) alakítják át. Az egyenfeszültségű áramot azután egy inverter 230 VAC kimenő feszültséggé változtatja vissza. Mivel az UPS-ből kimenő, AC váltóáramot inverter hozza létre, az áram teljesen mentes az elektromos ellátó hálózatban keletkező interferenciáktól, feszültségingadozásoktól. A kimeneti feszültség és frekvencia szigorúan ellenőrzött, ami biztosítja a tiszta és stabil színuszos kimeneti jelet. Az online rendszerű készülékek jellegzetessége, hogy nagyon jól tűrik a bemeneti feszültség ingadozását (276V-184V), íly módon elkerülve a felesleges akkumulátor üzemmódot. Áramhiba esetén nincsen kapcsolási idő, nincs szünet. Az online ups-eknek számos üzembiztos és öndiagnosztizáló tulajdonsága van, amelyek az UPS hardverének a meghibásodása, vagy az UPS túlterheltsége esetén is biztosítják az áramellátás folyamatosságát.

Előnyei:

- Folyamatos és teljeskörű védelem

• Üzembiztonság: túlterhelés elleni védelem statikus elkerülőág révén

• Hálózati hiba esetén is szünetmentes a táp

• Tág feszültséghatárok a betáp oldalon


Hátránya:

Az alkalmazott technológia miatt az on-line UPS-ek általában többe kerülnek, mint az

off-line berendezések"

Előzmény: hetmann64 (28572)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28581

Ellenkezöleg, nekem állandóan megy a szívattyú.
Csak amikor, már hajnalban lehült a rendszer, kapcsol ki.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: nyárimádó (28570)
Amperszag Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28580

Alapvető különbség a kettő között az, hogy az online invertere (ami előállítja az egyenfeszből a 230V váltót) folyamatosan megy ha van hálózat ha nincs és a fogyasztót (szivattyút) ez táplálja, áramszünet esetén annyi történik, hogy megszűnik ennek az inverternek a hálózat felőli betáplálása, de folytatódik az akkutelepről.

Az offline rendszerből is van két féle az egyik esetén ugyan folyamatosan meg az inverter de a fogyasztók a hálózati feszről kapják az energiát és áramszünetkor átvált az inverter kimenetére, a még egyszerűbb megoldás esetén az inverter eleve csak áramszünetkor indul. Az offline rendszer legnagyobb hátránya (ami esetünkben nem számít) hogy van egy ún. átkapcsolási holtidő ameddig a fogyasztó nem kap betápot, ez a néhány msec idő sok fogyasztónál már katasztrofális következményekkel jára, azaz leáll.

Online rendszernél ilyen nincs, ott bekapcsoláskor az inverter rászinkronizál a hálózatra és úgy kapcsol át némi átfedéssel így valóban 0 idő az átkapcsolás.

 

Online előnyei:

- megbízhatóbb energiaellátás

- nincs átkapcsolási holtidő

- a fogyasztó független a hálózati tranziensektől, zavaroktól

hátrányai:

- magasabb fogyasztás az inverter folyamatos működése miatt

- érzékenyebb a túlterhelésre hiszen a fogyasztók mindig az inverteren vannak

- bonyolultabb, drágább mint az offline

 

Aztán van még sok más szempont is, de keringető szivattyú táplálása esetén ezek nem számítanak. Az egyik nagybank központjában pl. 4db 300kVA-es gépet telepítettünk redundáns paralel üzemmódba, nem is volt áramkimaradásuk sem a szerverteremben, sem a többi szünetmentes hálózaton immár közel 10 éve.

 

Összefoglalva a keringető szivattyúhoz tökéletesen megfelel egy offline szünetmentes is, a lényeg hogy szinuszos legyen a kimeneti feszültség. És ha valaki még jobban szereti a biztonságot akkor 2 UPS-t tesz a rendszerbe vagy sorban egymás után, vagy automata átkapcsolással ha az egyik nem indul ott van a másik. Ez a + biztonság mellett az áthidalási időt is a duplájára növeli.

Előzmény: hetmann64 (28572)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28579

kazán előre és visszatérő csonkra

Előzmény: hetmann64 (28577)
hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28578

A szünetmentessel kapcsolatban tud valaki segíteni,

hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28577

Hova volt téve a két érzékelő?

 

Szerintem ez fontos.

Előzmény: t.zsolti (28575)
hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28576

Néhány nap és én is véleményt tudok róla mondani.

 

A jelenlegi sziv. kapcsolást csőtermó végzi, de nagy a hiszterézise.

ha 75-80 fokra állítom és esetleg a pufiban már  90-95 fokos víz van a kazánban pedig csak 80 körül akkor is nyomja a hidegebb vizet a pufiba.

Szerinted a füstgáz vezérlés a jó megoldás?

Előzmény: joevagyok68 (28574)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28575

ha robbantani készülsz,

2hónapja kötöttem ki a külömbség kapcsolót ( napkollektor vezérlő ) amíg a pufi alja nem volt meleg (60 fok felett )addig működött,  de amint a lakás be és kikapcsolt majdnem rögtön le is állította a keringést mivel a visszatérő melegebb lett mint az előremenő, na ez 60-nál elment, de75-nél felfőzte a kazánt, indult a biztonsági hőcsi

Előzmény: hetmann64 (28573)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28574

Már többször előjött ez a hőfokkülönbségre "vezérlés"...

Sosem értettem miért jó ?

Már volt aki bevallotta, hogy szenved vele ..nem jött be neki!

 

Akkor már inkább csőtermó a kazán előrén, oszt majd jól visszahűti a vaizet a pufferben - esetleg- ha ég lefelé a tűz.

De legalább megy a szivattyú !

Nem úgy mint amikor már a puffer alja is olyan meleg mint a kazán.....oszt jól leáll a szivattyú !(hisz nincs hőfokkülönbség !!)

Na bumm...majd lesz valami !  :-))

 

Vagy arra mi a javaslat ?

 

Előzmény: hetmann64 (28573)
hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28573

ha a vezérlés nem komplex, nagytudású, érdemes a kazán és a puffer kőzé hőkülömbség kapcsolót rakni a keringető vezérléséhez.

Csak akkor dolgozzon a szivattyú, ha a kazánban melegebb a víz.

Előzmény: kingoftailor (28567)
hetmann64 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28572

Sziasztok!

 

 

Szünetmentes tápegység esetén azon kívűl, h. szinuszos, az offline, vagy az online jó a keringetőkhöz?

tibcsi42 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28571

A Praktikerre nem jelemző a nyomott ár. Négy éve mégis találtam 5/4 es csat. al elektr.  hőpatront és termosztátal meg katodal volt együt ugy emlékszem 2e.Ft. Vettem is ketőt, egy a kispuffreba egy a HMV be. 1500W os a patron, fütésre semmit nem ér (talán fagyvédelemre) a HMV nél mivel középenvan kb. 150L vizet kéne felmelegitenie hát időbe tellet (egyszer)este bekapcs reggelre ép 60°volt. Azóta sem használom, ez a negyedik alternativ megoldás.

Előzmény: dr.Stefan76 (28564)
nyárimádó Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28570

A radiátor alja állandóan hideg ( langyos) volt, ezért működtetem a keringelőt ( nagyobb felületen adja le a hőt).

Ha azt állítod, hogy állítsam le, megtehetem és megy gravitációsan.  

Előzmény: ja nyugi (28569)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28569

Hali nekem is két colos csövek vannak. Gravitációsan müködtettem, beszéltem egy hozzáértővel és azt mondta, hogy keringető szívattyúval müködtetve nem marad a hő a felső csövekben. Igaza van, azóta 2-3 fokkal magasabb a hőmérséklet.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: nyárimádó (28513)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28568

Hali!

 

Nem adom fel!

 

Hétfő a kukaürités napja.

Most látom, hogy a vasdarab felesleges, egy napos melegítése milyen sok hamut produkált.

Teli a szatyor hamuval~ egy heti anyag.

Érthető, ha nincs kapcsolatban a kazán fallal, akkor nem is adja le a hőt.

Viszont mindenképpen oldható kötés kell, gondolni kell a hőtágulásra is.

A középre kerülő 15 -ös vasdarab biztosan nem ad lehetőséget a közvetitő anyag terjeszkedésére, sőt inkább még ő terjeszkedik.

 

Üdv:

Józsi 

kingoftailor Creative Commons License 2012.01.09 0 0 28567

Köszi és bocs, hogy ennyit írattalak.

Előzmény: joevagyok68 (28562)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.08 0 0 28566

mondom én csak síklemezen csináltam, lépcsőhöz, vagy 10éve, amikor tiszta volt lemos, leken rozsdamaró, megszárad ,alapozo, zománc,2* és azóta nem kellett piszkálni

Előzmény: nagykunsági (28563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!