hát ez poén! :)) De nézd meg, ami lejjebb van, annak el van gépelve a neve! Nem tom, ez hogy sikerült, de amúgy azonos névvel nem is lehetne fönt két város... :) Tehát valaki kókler volt. Amúgy sok helyen megfigyelhető, hogy a különböző időpontban készült képeket rosszul teszik egymás mellé, és pl az út egy kicsit máshol folytetódik. Ez dőleg nagyfelbontásúaknál van. Meg ha nagyobb a település, akkor van egy piros pont, amilyet ide beraktál, meg van egy kereszt is, ami a helyét mutatja, és a kettő nem mindig esik egybe.
régen néztem már a könyvet, vagyis felidézve: vhol I-II. kerület környékén asszem katonai terület van kitakarva, viszont a soroksári duna melletti szigeten fogalmam sincs. ez a két legnagyobb "titkos" terület, persze van még sok kisebb is. ;-) talán a térkép kiadójától meg lehet tudni...
pár éve jelent meg könyvben. http://www.szekely-kiado.hu/index2.html abban megtalálod ;-) kivancsi vagyok, hogy itt az aluljaroban a terkepen vannak-e zolddel kitakart teruletek, ugyanis az emlitett konyvben rengeteg helyen talalhato ilyesmi. valamit nagyon titkoltak anno ;-) az új kiadasrol nincsnek infoim.
Ha azt akarom, hogy pixelről pixelre megmaradjon a WGS84 szerinti kalibráció GPS-hez, akkor az adott program nem használhat torzításokat (ne keresse meg nekem, milyen fókusztávolságú lencsével készült, ne igazítson perspektívát). Ezeket mind ki lehet kapcsolni a fejlettebb panorámakészítőkben, az igaz. De én azt is a gépre bízom, hogy ő keresse meg a kapcsolódó képeket, jobbra-balra-lent-fent, és pontos, pixelre pontos illesztést adjon, és nekem ne kelljen sorrendet adnom a kiválasztás sorrendjével vagy kézzel, csak beleömlesztem, aztán variáljon. Plusz a képernyő járulékos elemeit, ha nem keretes képernyőmentések voltak, tudja kivágni az összesen (jó - ez egy IrfanView batch is lehetne, de egy műveletben kényelmesebb). Egyelőre a jpeg helyett is veszteségmentes png-vel, hogy ne legyen a pixeles egyeztetéssel gondja a széleken.
Épp most tervezek egy programot írni, ha lesz időm, ami annyit tesz, hogy képernyőmentés sorozatból (pl. HyperSnap), amit egy könyvtárba bedobálok, vagy egy multiselect fájldialógussal megnyitok, egy nagy képet generál, minden segítség nélkül, átfedéseket keresve. Nem pont a Google Earth esetén, hiszen az gömbre feszített, sőt, ha a domborzat be van kapcsolva, még az is okoz perspektivikus torzulást, hanem pl. a mapy.cz légifelvételei miatt (Csehországon belül elegendően rázoomolva területekre átvált Satellite-ről légifényképre, a vektortérképről arra váltva a Google Earthnél sokkal nagyobb felbontású képet ad arra a vidékre), esetleg Google Maps-hez, bár így képhez jutni nem a legalitás csúcsa. Persze beleteszek egy crop funkciót is, hogy a képernyőképeket utólag is lehessen egységesen a térképterületre csökkenteni, ne kelljen már eleve csak az éles területekből képeket csinálni.
Próbáltam utána számolni én is, de feladtam! Az a baj, hogy nemtom mennyire részletes pixelben... Menjetek már ki ti is és nézzétek meg, mit lehetne tenni... :)
Láttátok már a Nyugati aluljárójában a padlóra felrahasztott fullos Budapest fotót???
Kurvajó! Két napja van ott! Tegnap este fél óráig sétáltam rajta! Minden hülyeséget megkerestem! Legfaszább a Ferihegy! A kifutón látszik a sok landolásból a gumik féknyoma! Nagyon ász! Meg a hajók a Dunán! Meg tényleg minden látszik! Buszok, autók, kis házak is! Nagyon nagy felbontású képe lehet!
Nem tudjátok, hol lehet ezt a képet egyben letölteni?
Ezeket a képeket ott csináltam! Látszik, hogy minden járókelő keresi a lakását! :)