Keresés

Részletes keresés

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.16 0 0 49860

Ok, én sem úgy értettem, hogy két napig egyfolytában:-))

 

Mindenesetre felkeltetted a figyelmemet a tükörnevelés iránt.

Előzmény: Abrash (49859)
Abrash Creative Commons License 2012.06.16 0 0 49859

nem két napig!

 

kétszer egy napig.

kedd-péntek volt, és igy az éhes kutya jobban is dolgozott a falatért :)

 

Előzmény: Rana esculenta. (49858)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.16 0 0 49858

Köszi szépen...húhh nem tagadom, van benne olyan, ami nekem így elsőreelég keménynek tűnik -pl. eza nem kap kaját két napig meg nem foglalkozunk vele, de így elsőre azt nem mondanám, hogy hülyeség, nyilván szakemberek dolgoztűák ki. Mindenesetre ez a tükör suli nekem vadonás új információ, még sosem hallottam róla,utána olvasok. Szóval köszi.

 

Mindenesetre az megnyugtat, hogy vannak módszerek, amivel akár a ragaszkodás is növehető.

Előzmény: Abrash (49857)
Abrash Creative Commons License 2012.06.16 0 0 49857

elsőkutyásként az én sztorim:

 

Dorka is menhelyi, kb 4 hónapos kora körül egy hónapot volt egy fullextrás, játszókenneles, csempézett zenés menhelyen (de tényleg :) )

Ő is elég függetlennek kezdte, bár kapott simogatást rendesen. Az első pár heti reggelijét végig ültem mellette, és  odajött egy kézpuszra mindig

A múltko írtam, hogy az ivartalaniásos varratszedés után jobban kezdett szeretnim azt vette le, hogy én szabaditottam meg a gallértól meg simiztem amig a doki piszkálta.

 

Aztán jártam egy nemjó suliba velem, ahol ráfixálták a kezemre, és fel sem merült a szemkontaktus.

Aztán benéztünk egy retrieversuliba, ami jó volt, csak lemaradásban voltunk, meg a falatért összekeverte a dolgokat, nem rögzült pontosan a mimicsoda.

Aztán elmentem a tükör módszeres kutyasuli.hu-ba, ami összehasonlíthatatlanul jobb és hasznosabb volt, mint az előzőek.

Ott ugyan harmadikra sikerül alapfokú kutyának megérni, de végül 91 pont lett. A tanfolyamot kétszer jártuk végig, a másodikon érdekes módon mindenki a közepén volt egy "kötősédi tréningnek", amit addig nem is hallottam.

Elkezdtem én is csinálni, a "közepesen erős" fajtát, ami ebből állt:

- Heti kétszer a kutya "szobanövény", vizet azt kap, kaját és törődést nem(!).

- többi napokon minden kaját kizárólag feladatra kap, klikk-falat, illetve ha sétánál magától kapcsolatot kezdeményez (odajön pl), akkor is falat. Hogy jobban működjön a dolog, az addig kerti kutyát elkezdtem az előszobábab altatni.

Ez a tréning ment vagy 2 hónapig, a téli zsírját jól el is vesztette, most olyan mint egy néger atléta. (legalább akkorát ugrik helyből a fa alatt, ha macsek van odafent :) )

E mellett csináltunk párat a suli által előírt bandavezérségi gyakorlatokból. Kajába színlelt beleevés, kaja elvétele, ki megy ki előbb az ajtón stb.

Most ott tartunk, hogy lassan öntöm be a kaját a tálba, a kutya ott ül előtte és csurgatja a nyálát, és el tudom hívni a táltól, ahogy megyek ki, kérdő fejjel jön velem és méterenként elém ü :D de csak Tied!re megy vissza enni.

A területet is megtanulta, nem jön beljebb az előszobából, csak ha hívom, de az előszobába sem jöhet be saját döntésre. Ha hazajövök, azzal kezdem hogy kizárom, ne szokja meg, és később behívom.

 

Nekünk beváltak ezek a praktikák, pedig azt sem merem mondani hogy biztoskezű bandavezér vagyok.

Előzmény: Rana esculenta. (49856)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.16 0 0 49856

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Velünk szépen sétál, nem rakoncátlankodik, és még csak fegyelmezni sem kell különösebben.

Külön tartják karanténban, mert a többi kutyával nem jön ki. Hogy ez mit jelent, azt nem tudjuk. Amikor sétálunk vele és jön szembe kuty, akkor rajta semi különöset nem látunk - nem akar barátkozni velük, de én ijedtséget, félelmet sem láttam rajta.

Azért rossz, hogy csak sétáltatni lehet -és labdázni, játszani nem, mert ahhoz el kéne engedni -mert szemmel láthatóan hamar megunja a körözést. Ez teljesen érthető, egy gyerek és egy kamasz sem azt élvezi, ha csak öregurasan sétálgat. Án is azt gondolom, hogy így csak a külvilágnak szóló "viselkedő" kutyust sikerül megismerni, de eddig magatartási zavart nem vettünk észre.

Mondjuk jó lenne, ha ki tudná mutatni a szeretét a későbbiekben.

Előzmény: lustica (49855)
lustica Creative Commons License 2012.06.15 0 0 49855

Maga a menhely nagyban befolyásolja őket, utána kell 2-3-4 hét rövidtávon, (és néha vannak hosszútávon oldódó dolgok is...) mire véleményt lehet mondani róla.

Retriever alapvetően elég lelkis, és bár aktívak, aranyosak, de az ilyen dolgokban pl. megnyilvánulhat a menhelyi viselkedésében.

 

Szóval lehet, hogy ő ilyen önálló, de az is, hogy mivel nincs kihez kötődnie, így nem is nyílik meg a számára ismeretlen emberek előtt annyira, mintha azt otthoni környezetben tenné. (ami mondjuk érthető is, minden nap mást lát kb fél órákra, nem éli bele magát :-()

 

Jelenleg inkább azt nézném rajta, hogy mennyire hajlandó együttműködni veletek, milyen a viselkedése más kutyákkal, gyerekekkel, a többi azért már jön majd magától :)

Előzmény: Rana esculenta. (49854)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.15 0 0 49854

Lenne egy kérdésem tapasztaltkutyásokhoz.

 

Egy kutyus menhelyi sétáltatás közbeni viselkedéséből mennyire lehet levonni következtetéseket a személyiségére vonatkozóan.

Értem ez alatt azt,hogy ott csak sétáltatni van lehetőség, játszani, labdázni nem, hiszen nem lehet elengedni. A kutyus tkp. nagyon jól viselkedik, szótfogad, de különösebb raaszkodást nem mutat. Nem bujik, nem puszilkodik. Ez a helynek, előéletének tudható be, vagy alap személyiségjegyeket mutat és soha nem lesz az a bujós, ölbekutya? Mindig is tartozkodó marad? Mi a tapasztalatotok?

Milyen jellemvonásokat lehet pár sétáltatás alkalmával megismerni?

 

Köszi a válaszokat.

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.15 0 0 49853

Életre való kis kutyuska:-))

Ráadásulo úgy tűnik még tapintatos is.:-)

Előzmény: Meli_1 (49852)
Meli_1 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 49852

Múlt héten pénteken hoztuk el. Az első éjjelt bent töltötte velünk a lakásban, és végig aludt. Szombaton sírdogált kicsit, de azóta nincs sírás. Kint van az udvaron, éjjel és ha nem vagyunk otthon akkor kennelben van, mert félünk hogy a kapu alatt, vag valahol máshol kimegy az utcára. 

De egészen megszokta, nincs semmi baj. Reggel akkor kezd nyüsszögni, ha mi is felkeltünk, és meghallja a hangunkat. De az is inkább jelzés szerintem, tudatja velünk hog ő is felkelt :-).

Előzmény: Rana esculenta. (49851)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.14 0 0 49851

Mióta van nálatok, hogy már egyáltalán nem fél? És nem is sírogat? sirogatott, Bár nyilván a kutyáknl is úgy van, mint az embereknél, van aki könybben túl teszi magát a változásokon, másikmeg nehezebben.

Édes lehet nagyon - ez biztos - de meglehetősen sok türelmet kívánok hozzá.:-)

Előzmény: Meli_1 (49850)
Meli_1 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 49850

Jó reggelt mindenkinek!

Mivel tegnap kora délután már nem volt hasmenése a kiskutyánknak, így nem főztem neki csirkemellet. Beáztattam neki az új tápot,és egy kicsit kevertem hozzá az imádott húskonzervből. Hát mit mondjak, nagyon ügyesen kinyalogatta a konzervet, de a tápból is evett valamennyit. Megfogadtam a tanácsotokat, és 10-15 perc után, amikor már otthagyta a tálat, elvettem előle. Aztán este már csak a tápot kapta beáztatva, és megette :-).

Ma reggel pedig már kimondottan várta a reggelijét. És hasmenése sincs! A kedve jó, rohangál, sőt már mindent rág az udvaron, amit megkaparint (papucs, seprű, fadarab, stb). Nagyon aranyos, ahogy az udvart fedezi fel magának.

Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49849

a kedve jó?

Előzmény: Meli_1 (49844)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49848

:-DD

gyerekeken.

A családból egyedül a férjem nem finnyákol. na jó, Hannah is csak a végén lett az.

Előzmény: Sweeney Todd (49847)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49847

"Ok, tudom, hogy ez nemjó, de én magam is nagyon válogatós vagyok, akkor meg milyen alapon kérném ezt rajtuk számon?"

 

a kutyákon, vagy a gyerekeken? mert a kutyák alapból nem válogatósak.

Előzmény: Rana esculenta. (49845)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49846

szerencsére következetes tudok maradni, előző vaum is bezzeg kutya volt, csak öreg korára lett morózus, morgos öregúr.

 

alig várom, hogy tanítgathassam, a séták is hiányoznak. azért is akartam minél előbb kutyát, hogy könnyebb legyen visszarázódni a kutyás ritmusba.

Előzmény: Rana esculenta. (49843)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49845

Megértem, ilyen pirinyót nekem sem lenne szívem éheztetni.

De azt hiszem nagyobbat sem.:)

Anyaként sem a kemény anyukák közé tartozom, képes vagyok akár háromféle kaját is főzni.

Ok, tudom, hogy ez nemjó, de én magam is nagyon válogatós vagyok, akkor meg milyen alapon kérném ezt rajtuk számon?

Előzmény: Meli_1 (49842)
Meli_1 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49844

Beszéltem az állatorvossal, aki azt mondta hogy mivel hasmenése van, ne adjam neki se a konzervet se a száraz tápot, hanem diétás ennivalót kapjon, főzzek neki csirkemellet rizzsel, és azt kapja. Ha holnap estig sem múlik a hasmenése, akkor vigyem el hozzá.

 

Csak attól félek, hog a csirkemell után még inkább nem fog neki tetszeni a száraz táp :-)

Előzmény: lustica (49832)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49843

Ja. amíg először rád nem néz egy komiszsága után a hatalmas bánatos szemeivel. :-D

Előzmény: Sweeney Todd (49841)
Meli_1 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49842

Tudom hogy nem fog éhen halni, de annyira picike még,és megesik rajta a szívem. 

Előzmény: Sweeney Todd (49824)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49841

azóta éjjel-nappal Ceasar Millent nézek, tudományosan nevelt kölyköm lesz. ;)

Előzmény: Rana esculenta. (49840)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49840

Olyan helyes, hogy ennyire várod már:-))

az már látszik, hogy nagyon fogod szeretni.

Előzmény: Sweeney Todd (49839)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49839

kinek milyen kullancsriasztó vált be? kéne valami hatékony. volt kutyám skudot használt, néha kiltixet, de ő nem volt vízbolond.

a kölyökkel szeretnék nagy erdei sétákat tenni majd ősszel.

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49838

Köszi, még semmit sem döntöttünk el végleg, bár kisfiam nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy  árva kutyust vegyünk magunkhoz.:-)

Előzmény: lustica (49829)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49837

köszi, akkor majd első körben kipróbálok néhány kgt, aztán meglátjuk.

Előzmény: lustica (49836)
lustica Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49836

Nekem jónak tűnik ennek az összetétele!

27es fehérje a határ körül van (26-27 körüli a jó a nagytestűeknek), de ez sokkal jobb összetétel, mint a Large Breed-je (ha jól emlékszem ott vmi nagyon magas a fehérje, ez pl. retrievereknél okozott is gondot már...)

Előzmény: Sweeney Todd (49834)
lustica Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49835

Nah, akkor hamar kiheverte :)

Igazából más dolgotok nincs, mit a sebvédelem. A varratszedésig gallér vagy póló, hogy semmiképp ne férjen hozzá.

Most még nem is bántják, de ha elkezd nőni a szőr 5-6 nap után, akkor viszket nekik, előszeretettel próbálkoznak...

 

Öreglányom kb 1-2 napig aludt és kissé kómás volt, de utána nem lehetett lelőni, folytatódott a napi rutinja, mint előtte :)

Előzmény: driver20 (49805)
Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49834

ahogy olvasgattam vissza a topikot láttam, hogy sokan ajánlgatták az Acanat. szerintetek ez jó egy kölyöknek?

 

Acana Lamb & Apple

 

Garantált beltartalom:
Fehérje (min.) 27 %
Zsír (min.) 15 %
Szénhidrátok (max.) 30 %
Nedvesség (max.) 10 %
Rost (max.) 3 %
Kalcium (min.) 1,8 %
Foszfor (min.) 1,2 %
Omega 6 (min.) 2,5 %
Omega 3 (min.) 0,5 %
E-vitamin (min.) 400 NE/kg
Glükózamin (min.) 700 mg/kg
Kondroitin (min.) 500 mg/kg
Hamu (átl. érték) 8,5%

Gyógyövények:
Bojtorjángyökér 600 mg/kg
Marshmallowgyökér 600 mg/kg
Borókabogyó 500 mg/kg
Angyalgyökér 400 mg/kg
Homoktövis 400 mg/kg
Csalán 400 mg/kg
Vörös málna levele 300 mg/kg
Máriatövis 300 mg/kg

Ásványi anyagok:
Nátrium 0,33 %
Klorid 0,49 %
Kálium 0,52 %
Magnézium 0,1 %
Vas 350 mg/kg
Cink 250 mg/kg
Réz 15 mg/kg
Mangán 45 mg/kg
Kobalt 0,5 %
Jód 2,3 mg/kg
Szelén 0,25 mg/kg

Aminosavak:
Lizin 1,6 %
Treonin 0,9 %
Metionin 0,8 %
Izoleucin 0,8 %
Leucin 1,8 %
Valin 1,3 %
Arginin 1,9 %
Fenilanalin 1,2 %
Hisztidin 0,8 %
Cisztin 0,8 %
Taurin 0,5 %

Vitaminok:
A-vitamin 18 000 NE/kg
D3-vitamin 2 000 NE/kg
E-vitamin 400 NE/kg
K-vitamin 800 ug/kg
C-vitamin 85 mg/kg
B1-vitamin (tiamin) 72 mg/kg
B2-vitamin (riboflavin) 42 mg/kg
B3-vitamin (niacin) 225 mg/kg
B5-vitamin (pantoténsav) 40 mg/kg
B6-vitamin (piridoxin) 30 mg/kg
B12-vitamin (cianokobalamin) 400 ug/kg
Biotin 0,6 mg/kg
Folsav 3,3 mg/kg
Kolin 1 850 mg/kg

Sweeney Todd Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49833

de helyes! nagyon barátságosnak tűnik!

Előzmény: Rana esculenta. (49815)
lustica Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49832

Szia,

 

ahonnan hoztad pontosan mit és milyen formában kapott?

Nagyon picike még.  Ilyen korban nálam még 3x kapják áztatva a szárazat és mellette még az anyjuktól is eszegetnek picit...

 

Amit próbálj meg: Mindenképp keverve a régi tápjával (fokozatosan állj át egyre többet téve az újból, ahogy Szepi bá is írta, mert ettől van hasmenése) és ÁZTASD be 1-2h-val az etetés előtt.

Ehhez az áztatotthoz keverje egy kis konzervet, ha nagyon nem enné, amit majd fokozatosan hagyj el a későbbiekben. Annak tényleg nagy része víz, az ízén kívül sok mindenre nem jó :)

 

És persze számíts rá, hogy ha rájön, hogy megkap mindent ha szépen néz és nem eszik, akkor csak többször fog próbálkozni ezzel :)

 

FlexiVet Go jó dolog, de egyelőre nem erőltetném, 9-10 hetesen kezdenek el nagyon hirtelen nőni, inkább akkor adj majd neki.

Előzmény: Meli_1 (49806)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.06.13 0 0 49831

ja,de 2 eves koraig nem ette meg a szarazkajat,ha a fejem tetejere alltam,akkor sem...Most siman megeszi

Előzmény: Gabiiiiii (49830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!