Keresés

Részletes keresés

Liliela Creative Commons License 2005.01.30 0 0 71

Sziasztok!

 

vmiért nem enged bejelentkezni a rendszer. minden jó a felh.név és jelszó is de nem enged be. üdvözlöm az új tagot én is! gyere sokszor!ÜdvKriszta és Zeusz

Előzmény: mopy (70)
mopy Creative Commons License 2005.01.28 0 0 70
Szia!

Nagyon örülünk neked, nagyon aranyos a drágaságod. Légy üdvözölve köztünk. Nekünk az etetéssel nincs probléma, mindent megeszik, vitamin tablettát is csak úgy habzsolja.

Mopy 5hónapos és 1,30kg, most a monitor előtt fekszik. Mindig ide hisztizi magát, borzasztóan kíváncsi.

 

Előzmény: Balono (69)
Balono Creative Commons License 2005.01.28 0 0 69

Sziasztok kedves Yorki-gazdak, es Yorki-rajongok!

 

Tegnap bukkantam ra erre a forumra bongeszes kozben, es borzasztoan megorultem.

Korabban volt egy - kizarolag - Yorkis weblap, de megszunt.

 

Mi igazan Yorki-gazdak és Yorki-rajongok is vagyunk a parommal.

A mi kicsikenk szeptember 18-an volt egy eves, vagyis mara mar 16 es fel honapos.

Igazi kis rosszcsont, de ettol fuggetlenul nagyon imadjuk.

A kepei megtekinthetok a www.mordor.hu/legjoe oldalon, idoben visszafele haladva a csaladba kerulese - 8 hetes volt akkor - napjaig.

 

Zeusz fotoit megneztem, nagyon bajos kiskutyus O is.

 

Doris sem egy "aprosag", 6 honapos korara elerte a vegleges meretet, ez altalaban 2,90-2,95 kg kozott szokott mozogni, attol fuggoen, hogy eppen volt-e kedve enni.

Kicsiket kelleti magat az evest illetoen, van hogy egesz nap nem hajlando semmit sem enni, csak ha odaulunk melle, es a golyokat egyenkent adogatjuk neki.

Szoval O egy kulon jellem.

 

Na de most elsore ennyi, remelem tetszeni fog Nektek is, ha megnezitek a kepeit.

 

Udv.

Balono & Doris

szilimeli Creative Commons License 2005.01.27 0 0 68

:-)))

 

Amikor kosara volt Pepi is mindig rágta utána meg öklendezte fel a darabjait! :-(((

Hűű de mérges voltam, én persze -gonosz gazdi :-))- nem szúrtam le hanem sajnálgattam, h. szegény öklndezik. A végén oda jutottunk h. ki kellett cserélni az ágyikóját. Ezt nem eszi hálaistennek! :-)))

Előzmény: mopy (67)
mopy Creative Commons License 2005.01.26 0 0 67
Mi a nuninál :)), de mindig minden pisis. Talán majd ha már kint végzi el a dolgát akkor talán. Van amikor átgylogol rajta. Ma a kosarát szedte szét, szivacs volt mindenhol, remélem nem evett sokat belöle. Majd meg láttjuk...
Előzmény: szilimeli (66)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.26 0 0 66
Én a popoja körül és a kukija előtt levágom a szőrt. Így nem keni össze, nem ragad bele. :-)))
Előzmény: mopy (64)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.26 0 0 65

Jézusom tényleg???

 

Min vitáztatok össze????

 

Írd meg légyszi akár a netboardon pü-be.

 

Köszi

 

Meg mindent amit tudsz a kennelről.

 

Ez szörnyű.

Előzmény: Liliela (62)
mopy Creative Commons License 2005.01.25 0 0 64

Ugatás, picinknek nincs hangja.Csak annyi mint egy lyukas sípoló játéknak.

Első ugatása a pizzafutárnak szólt, míg az illatokat meg nem érezte.

Haspók, habzsolva eszik, utána meg akkorát büfizik.Mmondtam is neki nem egy hölgyhöz való. Söt egyszer a tápot félre nyelte, ilyesztö volt. Ugy ráztam ki belöle!!!

Más: Mindig lepisili a szőrét, mi az ajánlott amivel jól lehett szagtalanítani?

         Ti mit csináltok ezzel a jelenséggel?

         Mert azért minden nap nem kellene popsit mosni.

Előzmény: szilimeli (60)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 63
A talpkrémet én is tudom ajánlani, az szuper!
Előzmény: szilimeli (61)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 62

Szia Melinda!

 

Látom itt is összefutunk:)) (csak kár, hogy itt nincsenek smiley-k)

 

Hallottam a Havas-Zalamenti kennelről (Havas Betty a tenyésztő). Legelőször tőle érdeklődtem yorki ügyben, de sajnos egy kicsit összevitáztunk és azt mondom,hogy jobb is hogy nem az ő tenyészetéből van Zeusz. Viszont van itt a lakótelepen egy 3 éves yorki, aki eléggé "hibás" és az ő kennelükből való. (Szóval utólag is jobb hogy nem tőle van. Én nagyon csalódtam bennük.) A kutyus 9 kiló, kilóg a nyelve a szájából, mert abszolút nem tudja visszahúzni, és szerintem picit ideggyenge is mert mindekit megugat ami él és mozog. De ettől függetlenül egy szeretre méltó kutyus, amikor találkozom vele mindig megnyalja a kezem és odabújik a lábam közé.

Nekem legalábbis a gazdája azt mondta, hogy onnan van a kutyus.

Előzmény: szilimeli (57)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 61

Rucjia van? ha adsz rá egy jó kötöttet biztos h. nem fázik meg!!!

De az is kb. 0 fok alatt kell.

Cipő nem kell neki meg ilyesmi. Esetleg a talpára kenőcs ha hó van mert kimarja a lábiját.

Előzmény: mopy (59)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 60

Óóó, ne aggódj. Az enyém simán megrendez egy spancit. :-))

Nővéreméké és mindig Pepike kajcsijára pályázik. Ezt persze egy terrier nem hagyja. :-)))) És majd nyáron lesz egy biglim. :-)) Mondjuk ő kint lesz ha megnő.

Egyébként az én yorkom fél az idegenektől ha közelérnek, amíg biztos távolságban vannak kiugatja őket a világból.

 

 

 

 

Előzmény: mopy (59)
mopy Creative Commons License 2005.01.25 0 0 59

Amikor az oltásokra jártunk a dokihoz.Ők mondták, volt egy tenyésztő Zalaegerszegen. De ők már nem tenyésztenek. Eddig 3 kutyussal találkoztam, de ők idősebbek. Így is alig van kistermetü a környéken, le vinni se tudom mert fázik.

Remélem nem öl kutya lesz, eddig csak egy biglivel haverkodott, nem egy súlycsoport így nem engedjük többet a közelébe. Meg egy m.vizsla nyalogatta meg a buksiát, de a Mopy ügyet se vetett rá....

Előzmény: szilimeli (57)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 58
Ja egyébként Melinda vok.
Előzmény: Liliela (54)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 57

Sziasztok!

 

Szia Kriszta itt is! Én is a netboardról vagyok mint Kriszta (Liliella).

 

Mopy az én yorkim meg Zalaegerszegről van. Lehet h. ismered őket ha ott lax.

Vagy lehet h. nem mert Te jó messzire mentél a te yorkodértl. :-)))

 

Havas- Zalamenti-Tóth kennel. Havasi Betti Pózva v.rész. Nem ismered őket?

 

 

 

 

Előzmény: mopy (55)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 56

Szia!

 

A netre teszed fel majd egy képtárba a képeket, vagy ide a fórumba? már alig várom:) Ha megnézted az én képtáramat, akkor láthatod, hogy Zeusz is ezüst hátu és még hullámos a hátán a szőr, mert még nem olyan hosszú, hogy lelógjon kétoldalra.

Előzmény: mopy (55)
mopy Creative Commons License 2005.01.24 0 0 55
Végre sikerül le tölteni képeket a gépröl, akkor meg probálok olyat fel tenni amelyiken lehett a hátát jól láttni. ma én egy ezüst hátut látta, furcsa volt és a szőre hullámos. Meg sokkal nagyobb mint amelyik a mienk lesz.
Előzmény: Liliela (54)
Liliela Creative Commons License 2005.01.22 0 0 54

Zeusznak is egy picit "hullámos" a háta, mert neki is van egy kis kiemelkedés a gerincénél. de nem olyan feltűnő. Ő sem vehetne részt kiállításon, egyrészt mert nincs törzskönyve, másrészt meg kinőtte a súlyát amolyan normál yorki nagy súllyal. (3,5 kg). A tiédet inkább extra mininek mondanám:) Nagyon kis csöppség lehet, megmondom őszintén el sem tudom képzelni:) Zeusz elég nagy, itt a városban egyszer láttam egy kisebbet és ő is olyan helyes volt, ő is yorki de mégis annyira más,hogy olyan kis picike volt.  van róla újabb fotód? nekem van jó sok Zeuszról, itt meg is tudod nézni: www.liliela.kepeim.hu . A színe még mindig fekete? vagy világos fajta lesz?

Előzmény: mopy (53)
mopy Creative Commons License 2005.01.22 0 0 53

Neki olyan mint ha le csapták volna a fenekét. De ez a hát közepénél is elöfordul, én is könyvekben nézztem utána. Kiállításokon biztosan számit, de ő már csak a súlya miatt is nem igazán odavaló:Super mini, 5hónaposan 1,30 ez kevés, apukája 1,80...

Rá hasonlít, Apja lánya!

Előzmény: Liliela (52)
Liliela Creative Commons License 2005.01.22 0 0 52

Szia!

 

Akkor tényleg csak a kitartás marad.

 

Púpos hát: bevallom erről így nem hallottam. (szomorú, de tényleg nem) miben nyilvánul ez meg? rossz a tartása és ezáltal nem jól fejlődik a csontozata?

Előzmény: mopy (51)
mopy Creative Commons License 2005.01.22 0 0 51

Inkább ki tartok... Felkelés:Ha csak meg mozdulok már figyel, nagyon éber.

Probáltam, mosolygó arcal mig a cipőmet vettem fel oda pipilt mellém.

Amikor kisebb volt akkor meg hajnali 3-kor volt egy etetés, mindig megébredett vakart az ágynál. Meg kapta a falatkáit és vissza feküdt aludni. Mint egy csecsemő!!!

Sajnos engem az, hogy pupos a háta ami az ő fajtájuknál sajnos előfordul jobban aggaszt, bíztatnak, hogy kinővi de még semmi látszatja.

Előzmény: Liliela (50)
Liliela Creative Commons License 2005.01.21 0 0 50

Akkor csak azt tudom mondani,hogy  KITARTÁS. Előbb-utóbb nektek is sikerülni fog.

 

és ha esetleg (mivel pontosan ugyanabban az időben ébred), te egy 10 perccel előbb kelsz fel mint a kutyus és te kelted fel és gyorsan kiviszed/leviszed? jó ez egy kicsit őrült helyzet, hogy Te kelted fel. de például mostanában Zeusz is ellustult és fél hétkor van úgy hogy még alszik. felkeltem és leviszem. mert tudom, ha hagynám fél órával későbbre míg ő felkel, akkor bepisilne.

 

Elhiszem hogy vacog, 1.30 kg-s kutyus az nagyon kicsi!! Lehet, hogy ha jön a jobb idő, akkor már rászokik az utcai pisilésre.

 

Volt egy olyan szitu nálunk amikor még kicsi/kisebb volt és akkor még csak egy hete ismerkedett az utcával, udvarral stb. És három órán keresztül (persze nyár volt) lent voltam vele. Semmi pisi. pedig ilyen kicsi korban még sokszor pisilnek. és lent játszottam már három órája vele és jött pár kissrác (lehettek vagy 13-14 évesek) és kiröhögtek hogy én még mindig lent vagyok a kutyival, és várom, hogy pisiljen.. de hiába, mihelyt felértünk (panel 4ik emeletén lakom) rögtön volt pisi:)

Előzmény: mopy (49)
mopy Creative Commons License 2005.01.21 0 0 49

Szia!

Mopy 5hónapos, szobatisztaságról még csak hírböl halott. Esténként már azt elértük, hogy van egy törölközö a fekhelyénél és nem a szönyeget tiszteli meg.

Ö is pontosan mindig egy idöben  ébred meg minden nap, de nem tudok ki futni vele. Felkel és már pisil is. Mindent meg probáltunk már, erőszak nélkül.

Tudja, nem tesz jót...

Séta, minden érdekli, pisi sehova ahogy be teszi a lábát az ajton még a rucija is rajta és csorog is..

Persze, csak ha le tudom vinni, - fokoknál vacog. Fut fél pillanatot és ...jönnn...az azonnal vegyél fel mert fázom (1,30kg) én is vacognék.

Várom a tavaszt és amikor csak jobb idő van lent vagyok vele, kitartóan visszem azárt mindig a fél percekre is. Csak végre legyen eredménye...

Előzmény: kiwiki (47)
Liliela Creative Commons License 2005.01.09 0 0 48

A szobatisztaság nálunk a rendszerességel jött össze. Mindig ugyanabban azidőben vittük le. Nálunk megoldható a napi 5x levitel. Reggel amikor a kutya megébredt (nálunk 6-7 között) egy gyors pisi. majd 8tól fél9ig séta. fél 1körül egy gyors pisi majd fél 5től 6ig fél 7ig séta, majd este 9körül megint gyors pisi. az éjszakát így kibírja.

Persze az elején nekünk is "udvartiszta" volt. az udvaron kibírta 2-3 órán keresztül, hogy nem pisilt, de mihelyt hazaértünk rögtön bepisilt. A reggeli pisi a legfontosabb szerintem, mert éjszaka összegyűlik neki és ha leviszed amikor felébredt akkor rá fog szokni hogy az udvaron végezze a dolgát. nálunk ez az ébredés 6-7 óra között van mert ekkor kel a család. Amikor megindul a mozgás akkor a kutyi is megébred.

Mi csak a veszettség elleni oltás után vittük le először (ezt tanácsolta a tenyésztő), kb 14hetes korában. Ezért lett viszonylag későn szobatiszta. (5-6 hónapos korában).

Megkérdezhetem, hogy merre laktok? Honnan származik  a kiskutya stb. Nagyon kiváncsi vagyok mindenre. Ha van képed róla  neten akkor szívesen várom ide.

Az én kutyusomat Zeusznak hívják, de ha visszaolvastad ezt a topicot, ezt már úgyis tudod:)

Zeuszt megnézheted a www.liliela.kepeim.hu oldalon.

Minden jót és sok örömteli perceket a kiskutyival!!! 

Előzmény: kiwiki (47)
kiwiki Creative Commons License 2005.01.05 0 0 47

Sziasztok!

Örülök,hogy rátaláltam erre a topicra is! Nekem most lesz 4 hónapos a yokim, Polly!

Most kezdtünk el sétálni,és elég macerás még mindíg a szobatisztaság! Ha valaki tud,adjon tippeket,hogyan lehtne 100°%-ig szobatisztaságra nevelni! Se a dícsérős,se a büntetős módszer nem válik be,szóval mást várok! Előre is köszy,bárki válaszol!! Sziasztok!!

Liliela Creative Commons License 2004.12.05 0 0 46

Szia!!

 

Eleinte én is extra minit szerettem volna és fekete hátút (ez volt az elképzelés). Akitől vettem ott az "anyukát láttam csak és az ezüst volt) Zeusz most lesz 9 hónapos (dec. 13-án) és ezüst hátú vmint a 3 és fél kilót simán elérte. De nem bánom, mert azt hallottam, hogy a kisebb kutyák könnyebben betegszenek meg főleg ha túl vannak tenyésztve és nagyon aprók. ( amásik fórumon, elnézést mindenkitől hogy mindig azt hozom fel, de vannak nagyon kis pindúrok és  az egyik másfél kilós kisfiú 3-4 éves és légcsővével van gondja és epilepsziás rohama is volt már). Szóval én örülök, hogy normál méretű lett. (na jó az enyém kicsúcsott a 3.15 kg-os határból, de ez engem nem zavar. Én sem kiállítási kutyusnak vettem, "csak" házikedvencnek:))

Előzmény: quint (45)
quint Creative Commons License 2004.12.03 0 0 45

Itt ~10 hetes volt, most 7 hónapos. Ajkán lakunk, de egy bakonyszentkirályi tenyésztőtől vettük. Két alom volt, az egyik egy törpe anyától, a másik meg egy normál méretűtől. Az utóbbiból választottunk (a nagytól származó kölykök feltűnően élénkebbek voltak). Lehet,hogy Zizi ki fog csúszni a 'szabvány' súlyból, mert már három kilós, de spongyát rá, nem kiállítási tárgynak vettük, hanem családtagnak.

 

Előzmény: Liliela (44)
Liliela Creative Commons License 2004.12.02 0 0 44

Kedves quint!

 

Gyönyörű a kis Zizi!!! Elárulod,hogy mennyi idős, honnan származik. Ti merre éltek? én Mosonmagyaróváron.

quint Creative Commons License 2004.12.01 0 0 43
Ő meg kisfiú. Zizi a neve. Pici gyermekeim vágya volt. Nem gondoltam, hogy egy ilyen ksi pamacsot ennyire fogok szeretni.
Előzmény: st.judit (42)
st.judit Creative Commons License 2004.11.20 0 0 42

Itt a kislány... LilyLily
Előzmény: st.judit (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!