Keresés

Részletes keresés

Sarlatán Creative Commons License 2005.02.12 0 0 84
Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat és a segítséget mindenkinek!

 

Természetesen egy csomó kérdésem lenne, úgyhogy apránként fel is tenném őket.

Pl.:

Mekkora kb. a súlya  magassága a „normál” a ”mini”  és az „extra mini” yorkiknak? ( A fajtastandard csak a max.-ot említi.

Balono! Eddig az fel sem merült bennem, hogy a kislányokat azért árulják drágábban, mert hátha később tenyésztésbe fognánk. Nem akarom Brudot heccelni, de ez annyira piacias,. :-((

 

Mopy! Kérlek, hogy tegyél fel egy monitor előtt ülős képet, mert átkozottul kíváncsi lennék, hogyan kuksizik!!!

 

Ehhez lenne kérdésem is: Ti hogyan tüntettétek el a számítógép összes zsinórját a kutyus elől? (Minden kutyás könyv kitér arra, hogy semmilyen drót ne maradjon rágás-közelben. Ez rendben is lenne, de az egyetlen a számítógép, aminek annyi vezetéke van szabadon, hogy egyenlőre nem tudok rá megoldást, pedig szeretnék alaposan felkészülni a még meg sem született kutyusom érkezésére. ;-)

 

Brudo! Nem sikerült megnyitni a képeidet, mert hibát jelez az oldal –sajnos.

 

Üdv. Sarlatán

Brudo Creative Commons License 2005.02.12 0 0 83

Szia  Balono!

Na, hát azért én nem vagyok valami nagy tenyésztő... inkább csak hobby.

De valóban sok-sok időt vesz igénybe, és nagyon sokat  kell foglalkozni Velük.

Ja, hasonló problémákkal küzdök én is, az én Gracie-m (9 hónapos) folyamatosan lerágja a gombokat az ágyneműről, hogy éjszaka jobban be tudjon bújni.... de olyan édi, nem tudok haragudni rá..

Tettem fel fotókat a kuttyaimról a www.yorki.képeim.hu oldalon megnézheted..

Puszi: Brudo

Előzmény: Balono (81)
Brudo Creative Commons License 2005.02.12 0 0 82

Szia Mopy!

 

Nekem is van kan kutyusom, ezért nagyon is ismerős a problémád. Én a Héry-től veszek 2 féle spray-t, nekem nagyon beváltak.

A kis kanomnak hosszú a szőre, de én nem csavargatom, hanem szinte minden nap beszórom ezzel a spray-al és elmúlik a büdi a szőréről. A neve: Confort Spray. A Héry gyártja, ha jól tudom ők egy francia cég és a Royal-Caninnál lehet  kapni. Én a IX. ker-ben a Közraktár u. 1-ben vásárolom. Ez egy olyan spray,hogy amikor befújod a kutyusod szőrét, azonnal nagyon fincsi illatú hintőporrá alakul át, így nagyon könnyen ki tudod fésülni a pisi okozta gubancokat és szagot.

Használom még  a Héry-től a "Démélant Eclat Spray-t, az is baromi fincsi illatú, gubancoldó szer... Én évek óta  ezt használom és nagyon bejött...

Üdv.: Brudo

Előzmény: mopy (64)
Balono Creative Commons License 2005.02.12 0 0 81

Szia Brudo!

 

Orulok, hogy Te is csatlakoztal a csapathoz.

Eloszor mi is kettot szerettunk volna ebbol a "csodakutyabol", eppen csak azert, hogy ne legyen maganyos. (Mindketten dolgozunk, es Doris egyedul tolti a napot.)

De igy utolag... Hat nem is tudom...

Lehet, hogy jobb is, ha egyedul van. Ennyi csintalansagot, ha ketten vinnenek veghez, nem is tudom mi lenne?

 

Gondolom nagyon sok idot vesz igenybe a tenyesztes...

 

Udv.

 

Előzmény: Brudo (80)
Brudo Creative Commons License 2005.02.11 0 0 80

Sziasztok Yorkisok!

 

Új vagyok a fórumon, de nagyon örülök, hogy megtaláltam az oldalt...!!

Olyan jó, hogy ilyen sokan szeretjük a Yorkikat.!!!

Nekem is van 3 gézengúzom, 2 kislány és 1 kisfiú.

Az idősebbik szukám jelenleg babákat vár, és már biztos vagyok benne,  hogy ismét megtartok egy  kislányt....:))))

Elolvastam az összes hozzászólást, jó sokáig tartott.... de megérte.!!!

 

A fotók az oldalon nagyon arik, majd én is megpróbálok feltenni fotókat.

 

Üdv Mindenkinek!

Sziasztok: Brudo

Balono Creative Commons License 2005.02.11 0 0 79

Szia Mopy!

 

Ez tenyleg igy van. Doris kivancsisaga is hatartalan. Mindig mindehol ott akar lenni, persze elsokent...

Ha a telefon csorog, o rohan oda eloszor, mintha a kis dragam fel tudna venni.

 

A fogakkal nekunk is volt kis problemank, leginkabb a szemfogakkal, de mutet nelkul kipotyogtak. Kicsit kesobb, mint ahogy a szakkonyvekben olvastuk...

Volt mar foghuzasi idopontunk is a doktorbacsinal, mivel meg bent volt mind a 4 nagyfog, mellette meg az ujak is kinottek mar, de az idopont elotti nap kiesett az egyik, erre viszont mar azt mondta a doki, hogy nem szabad hozzanyulni. Ha egy megmozdult es kiesett, csak ido kerdese, es a tobbi is kovetni fogja. Utana pedig szepen a helyere igazodnak a fogacskak. Es igy is tortent. Szepen sorban mindtol megszabadultunk. No volt ugyan olyan, amikor mar nagyon mozgott, akkor kicsit rasegitettem, es kivettem puha ruhaval.

Es most tenyleg nagyon szepek a fogacskai.

 

Amelyik kihullot fogat megtalaltunk a lakasban, ossze is gyujtottuk. Meg a kihullott bajuszkakat. Mert ugyebar az oruletesen nagy jatek heveben itt ott elhullanak a bajuszkak.

Mar egy egesz relikvia van belole.

 

Nem tudod Ti majd, hogy elitek meg, de Doris valahogy kicsit felos lett az elso tuzelese ota.

Mindenkit megugat az utcan, es nagyon kivaltsagosnak kell lenni annak a kutyusnak, akivel hajlando jatszani.

Tegnap delutan vegre talalkozott egy kolyok nemetjuhasszal, akkorat jatszottak az utcan, hogy felhorzsolodott a talpan a parnacska.

Nana, hat hol is edzodne meg a kis laba? Talan az agyban parna kozott, vagy a jo puha muszorrel boritott kanapen?

(Mint ahogy a fotokon is lathato...)

 

Doris egyebent fel eves korara elerte ezt a sulyt (max.2,95 kg). 1-2 dkg valtozassal, de ennyi maradt. Igy gondolom lassan a Te kutyuskadnak is vegleges lesz a sulya...

Dorisnak a mamaja nagymeretu volt, de a papaja volt torpe.

...

Előzmény: mopy (78)
mopy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 78
Szia Balono!   

Rosszul fogalmaztam, amit 8 hetes koráig megkaphat. Nagyon pontosan betartották a két heteket az oltások közt és 3x kapott féreghajtót.2004.08.11-én született az első oltást 09.21, majd 10.06 –án kapta. Amikor mi vittük oltásra az orvos nagyon megdicsérte a tenyésztőt.

 Én jártam úgy évekkel ezelőtt, hogy ajándékba vettünk egy spancit és hazafelé az úton férget hányt. Ilyen tenyésztőt fel tudnám pof…..

 

Persze felháborodnak, amikor sokallja valaki az árat, de ha kedvencnek akarják, akkor nem kell annyi pénzt ki adni. Mi is kedvencnek vettük, de pont ma volt kozmetikusnál, aki azt mondta, hogy mindenképpen vigyük kiállításra, ő neki többszörösen győztes basset houndjai vannak.  Doki is, akihez hordjuk már az első találkozáskor, mondta minden képen, gondolkodjunk el a tenyésztésén. Én féltem, mert pici és biztosan megviselné a vemheség.

5hónaposan csak 1,30kg… Apukája 1,80kg…Nagyon oda kell majd rá figyelni.

 

Nagyon jó kutyus. Talán ők jobban értenek hozzá. Persze ehhez rengeteg idő és türelem kell, amikor „magyarázok neki” tanítgatom a család, meg csak mosolyog.

 

 Akitől hozzuk ott a feleség megsírta és minden képen találkozni akart velünk, ott a férje vállalta magára a kutyusokat. Mellette meg van egy kutya kozmetikájuk.

Kérdés:

Fog hullatás nálatok probléma mentes volt? Mi várunk még 2hetet és úgy néz ki a két alsó szemfogat húzni, kell. Pedig rengeteget rág, nem műcsontot. Rendeset, úgy tudja majszolni.

 

Ja, és most éppen a monitort figyeli, KIVÁNCSI!!!! Ül az asztalon, mindig felmászik az ölemből.

Előzmény: Balono (77)
Balono Creative Commons License 2005.02.10 0 0 77

Szia Mopy!

 

Elolvasva a hozzaszolasod es tanacsod, volt benne szamomra valami kis furcsasag. De ne vedd ketkedesnek.

Hogy kaphatott meg minden oltast a kutyuskad 8 hetesen?

Addig minden rendben is van, hogy 8 hetes kora elott nem ajanlatos elszakitani a mamajatol. Ennyi idos korara egy fereghajtason kell tul lennie.

Es igaz, 8 hetesen kapja meg az elso oltasat, es innen szamitva - ha valaki becsuletesen beadatja a kutyusanak - ket hetente a tobbit. Legalabb is mi a lyme-kor elleni oltasokat is beadattuk Dorisnak.

A veszettseg ellenni elso oltasa utan vihettuk ki a tobbi kutyus koze.

Nagyon jo a kapcsolatunk Doris doktorbacsijaval, es igyekeztunk minden tanacsat betartani.

 

Egyebkent mi is hetvenezerert vettuk. Nagyon sok tenyesztovel beszeltem elotte, es valoban nagyon szorodtak az arak, 70ezertol-140-200 ezerig.

Amihez ragaszkodtuk, hogy mindenkeppen kislany legyen a kutyus.

A tenyesztok szinte felhabodordtak, amikor kicsit felszisszentem egy-egy masabb ar hallatan.

Nana... Mi sem tenyesztesi cellal vettuk a kutyust, inkabb csaladtagnak...

Ezt ok ugyan nem igy fogtak fel. Mert ugyebar kislany, es a lehetosege adott annak, hogy barmikor tenyesztesbe fogjunk.

De ehhez nagyon sok szabadidore lenne szukseg, arrol nem is beszelve, hogy nem lenne szivunk barkinek eladni a csoppsegeket.

 

Az viszont tenyleg jellemzo a yorkikra, hogy sajat szemelyiseguk van. Makacs, ontorvenyu, okos kutyusok.

 

Ha gondoljatok, es van konkret kerdesetek, szivesem megosztom Veletek a mi - eddigi kozel masfel eves - "yorkigazdas" tapasztalatainkat.

 

Udv. mindekinek!

 

Előzmény: mopy (76)
mopy Creative Commons License 2005.02.09 0 0 76
Szia!

Mi szeptemberben vásároltuk a kutyusunkat, 70 ezer….extra mini és ez még olcsónak számított. Ennél olcsóbbról nem hallottam, ha van lehetőséged mindenképen, nézd meg mind a két, és sajna vannak tenyésztők, akik ….kiskutyus, és a végén lesz egy 5kg-os yorkid. Olvas majd el egy korábbi beszélgetést. Tenyésztőkkel meg voltunk elégedve, nem engedték 8hétnél hamarabb elhozni, minden oltást addig meg kapott.

Tetoválva, törzskönyvel, sőt még egy fazonigazításon is átesett. 14éve tenyésztik ezt a fajtát, előtte egy dalmatákat tenyésztetek. Nagyon sok okos tanácsokat kaptunk tőlük.

Azzal számolj, egy örökmozgó, sértődékeny és borzasztóan kíváncsi kutyusod lesz….

Előzmény: Sarlatán (75)
Sarlatán Creative Commons License 2005.02.09 0 0 75
Sziasztok Yorkisok!

 

Mostanában sokat nézelődöm kutyus ügyben a neten, így bukkantam rátok.

 

Még most épp nincs kutyám, de már nagyon szeretnék!! Tavaszra tervezzük a vásárlását, és ebben segítsetek légyszi’ – ha tudtok!

Rengeteg yorkis hirdetést olvasok, de nem igazán tudom eldönteni, hogy kitől kellene vásárolnom. Az árakban is eléggé különbözőek, és nyilván a „kínálatban” is. Nekem nem kellene feltétlenül a legkifogástalanabb kutyi, de persze a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Nem kiállításra szánom őt, hanem családtagnak.

Eddig németjuhászaim voltak, és egy befogadott kutyusunk is. Yorki ügyben elolvastam már néhány könyvet, de 1-2 általánosságon túl nem sokat tudtam meg a tenyésztő kiválasztásáról.

A múlt hétvégén elmentem a Bp-i CACIB-ra, de nem sokkal lettem okosabb. Néhány kiállító szimpatikus volt ugyan, de nem sokat tudtam meg róluk. Fésülgették a kutyáikat, v. ücsörögtek (háttal a nézelődőknek) a kör felé fordulva…

Kérlek adjatok tanácsot, hogy tehetnék szert egy nem horrorisztikusan drága, lelkiismeretes tenyésztőre!

 

Üdv. Sarlatán

Balono Creative Commons License 2005.02.08 0 0 74

Jaj, azt nem irtam meg, hogy mi Veszpremben elunk. Doris pedig Gyorben szuletett. Elso alombeli kutyus, es most decemberben szulettek ocsikei.

Nagyon kis aranyosan, teljesen olyanok, mint Doris volt picinek.

Az anyukaja, Jenny - kepzeljetek el - szinte mar teljesen feher.

Nagyon gyonyoru o is.

 

Előzmény: Liliela (72)
Balono Creative Commons License 2005.02.08 0 0 73

Sziasztok!

 

Doris nagyon valogatos is mindamellett, hogy neha ugy kell beleeroltetni az etelt.

Hill's tapot szoktunk neki venni, de utoljara sajnos nem lehetett kapni, es ezert Royal Canint vettunk, abbol is a Yorki-tapot. Hat azt az elejen annyira szerette, hogy szinte addig ki sem emelte a buksijat a talbol, amit el nem fogyott. Mire viszont elfogyott a 1,5 kg-os adag, addigra mar azt is "unta". Most ismet Hill's-t eszik.

Neha, amikor mar vagy 2 napja nem eszik semmit, olyankor szoktunk neki adni Cesar-konzervet. Az bezzeg nagyon izlene neki, na meg az, amit mi eszunk.

A kaja szempontjabolt hajthatatlanok vagyunk, ott nincs engedmeny, csak azt ehet, ami az o kis szervezetenek igazan jo.

Persze a sargarepat es az almat nagyon imadja, abbol surun kap jutalomkent.

 

Sokat is rosszalkodik. Mostanaban peldaul rakapott arra, hogy leragja az agynemurol a gombokat. Nem gyozzuk keresni a gombdarabokat a lakasban. Ja es a padlovazaban levo selyemvirag szirmait szereti. Mindent jateknak nez, utana pedig a lakas legkulonbozobb pontjairol kerulnek elo viragdarabok.

 

De hat nagyon bizakodo vagyok, hogy egyszer csak "kinovi".

 

Mivel nagyon felos, a hazunkban lako baratjat meghivtuk hozzank, szokjak egy kicsit egymast. (O lathato a legujabb kepeken Dorissal.) Artur nagyon odavan Dorisert, imadta a jatekait, mikozben Doris csak a szeme sarkabol figyelte az esemenyeket, irigyen. Nem tudom, hogy vegyuk ra arra, hogy ne feljen a tobbi kutyustol. Pedig Artur azt hiszem, csak 4-5 honapos. Nagyon baratkozna Dorissal, de a Kisholgy ugyet sem vet ra.

 

Udv. mindenkinek

Előzmény: Liliela (72)
Liliela Creative Commons License 2005.01.30 0 0 72

Hm.. érdekes, írni engedett..

SZia Balono!

 

Megnéztem Doris fotóit, csodaszép kishölgy:)

Szerintem az evés minden yorkinál kicsit nehézkesebb, mint bármely más kutyafajtánál. Táp evése nálunk is szemenként, kézből jön össze. De például a konzervet kiskanálról eszi meg Zeusz.Van kivétel a kaják között, mert a husit a tálból is elfogadja:))

Merre felé laktok?

Igen az a yorkis honlap megszűnt, de azért vannak más yorkis fórumok is ezen kívűl:)

Előzmény: Balono (69)
Liliela Creative Commons License 2005.01.30 0 0 71

Sziasztok!

 

vmiért nem enged bejelentkezni a rendszer. minden jó a felh.név és jelszó is de nem enged be. üdvözlöm az új tagot én is! gyere sokszor!ÜdvKriszta és Zeusz

Előzmény: mopy (70)
mopy Creative Commons License 2005.01.28 0 0 70
Szia!

Nagyon örülünk neked, nagyon aranyos a drágaságod. Légy üdvözölve köztünk. Nekünk az etetéssel nincs probléma, mindent megeszik, vitamin tablettát is csak úgy habzsolja.

Mopy 5hónapos és 1,30kg, most a monitor előtt fekszik. Mindig ide hisztizi magát, borzasztóan kíváncsi.

 

Előzmény: Balono (69)
Balono Creative Commons License 2005.01.28 0 0 69

Sziasztok kedves Yorki-gazdak, es Yorki-rajongok!

 

Tegnap bukkantam ra erre a forumra bongeszes kozben, es borzasztoan megorultem.

Korabban volt egy - kizarolag - Yorkis weblap, de megszunt.

 

Mi igazan Yorki-gazdak és Yorki-rajongok is vagyunk a parommal.

A mi kicsikenk szeptember 18-an volt egy eves, vagyis mara mar 16 es fel honapos.

Igazi kis rosszcsont, de ettol fuggetlenul nagyon imadjuk.

A kepei megtekinthetok a www.mordor.hu/legjoe oldalon, idoben visszafele haladva a csaladba kerulese - 8 hetes volt akkor - napjaig.

 

Zeusz fotoit megneztem, nagyon bajos kiskutyus O is.

 

Doris sem egy "aprosag", 6 honapos korara elerte a vegleges meretet, ez altalaban 2,90-2,95 kg kozott szokott mozogni, attol fuggoen, hogy eppen volt-e kedve enni.

Kicsiket kelleti magat az evest illetoen, van hogy egesz nap nem hajlando semmit sem enni, csak ha odaulunk melle, es a golyokat egyenkent adogatjuk neki.

Szoval O egy kulon jellem.

 

Na de most elsore ennyi, remelem tetszeni fog Nektek is, ha megnezitek a kepeit.

 

Udv.

Balono & Doris

szilimeli Creative Commons License 2005.01.27 0 0 68

:-)))

 

Amikor kosara volt Pepi is mindig rágta utána meg öklendezte fel a darabjait! :-(((

Hűű de mérges voltam, én persze -gonosz gazdi :-))- nem szúrtam le hanem sajnálgattam, h. szegény öklndezik. A végén oda jutottunk h. ki kellett cserélni az ágyikóját. Ezt nem eszi hálaistennek! :-)))

Előzmény: mopy (67)
mopy Creative Commons License 2005.01.26 0 0 67
Mi a nuninál :)), de mindig minden pisis. Talán majd ha már kint végzi el a dolgát akkor talán. Van amikor átgylogol rajta. Ma a kosarát szedte szét, szivacs volt mindenhol, remélem nem evett sokat belöle. Majd meg láttjuk...
Előzmény: szilimeli (66)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.26 0 0 66
Én a popoja körül és a kukija előtt levágom a szőrt. Így nem keni össze, nem ragad bele. :-)))
Előzmény: mopy (64)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.26 0 0 65

Jézusom tényleg???

 

Min vitáztatok össze????

 

Írd meg légyszi akár a netboardon pü-be.

 

Köszi

 

Meg mindent amit tudsz a kennelről.

 

Ez szörnyű.

Előzmény: Liliela (62)
mopy Creative Commons License 2005.01.25 0 0 64

Ugatás, picinknek nincs hangja.Csak annyi mint egy lyukas sípoló játéknak.

Első ugatása a pizzafutárnak szólt, míg az illatokat meg nem érezte.

Haspók, habzsolva eszik, utána meg akkorát büfizik.Mmondtam is neki nem egy hölgyhöz való. Söt egyszer a tápot félre nyelte, ilyesztö volt. Ugy ráztam ki belöle!!!

Más: Mindig lepisili a szőrét, mi az ajánlott amivel jól lehett szagtalanítani?

         Ti mit csináltok ezzel a jelenséggel?

         Mert azért minden nap nem kellene popsit mosni.

Előzmény: szilimeli (60)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 63
A talpkrémet én is tudom ajánlani, az szuper!
Előzmény: szilimeli (61)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 62

Szia Melinda!

 

Látom itt is összefutunk:)) (csak kár, hogy itt nincsenek smiley-k)

 

Hallottam a Havas-Zalamenti kennelről (Havas Betty a tenyésztő). Legelőször tőle érdeklődtem yorki ügyben, de sajnos egy kicsit összevitáztunk és azt mondom,hogy jobb is hogy nem az ő tenyészetéből van Zeusz. Viszont van itt a lakótelepen egy 3 éves yorki, aki eléggé "hibás" és az ő kennelükből való. (Szóval utólag is jobb hogy nem tőle van. Én nagyon csalódtam bennük.) A kutyus 9 kiló, kilóg a nyelve a szájából, mert abszolút nem tudja visszahúzni, és szerintem picit ideggyenge is mert mindekit megugat ami él és mozog. De ettől függetlenül egy szeretre méltó kutyus, amikor találkozom vele mindig megnyalja a kezem és odabújik a lábam közé.

Nekem legalábbis a gazdája azt mondta, hogy onnan van a kutyus.

Előzmény: szilimeli (57)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 61

Rucjia van? ha adsz rá egy jó kötöttet biztos h. nem fázik meg!!!

De az is kb. 0 fok alatt kell.

Cipő nem kell neki meg ilyesmi. Esetleg a talpára kenőcs ha hó van mert kimarja a lábiját.

Előzmény: mopy (59)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 60

Óóó, ne aggódj. Az enyém simán megrendez egy spancit. :-))

Nővéreméké és mindig Pepike kajcsijára pályázik. Ezt persze egy terrier nem hagyja. :-)))) És majd nyáron lesz egy biglim. :-)) Mondjuk ő kint lesz ha megnő.

Egyébként az én yorkom fél az idegenektől ha közelérnek, amíg biztos távolságban vannak kiugatja őket a világból.

 

 

 

 

Előzmény: mopy (59)
mopy Creative Commons License 2005.01.25 0 0 59

Amikor az oltásokra jártunk a dokihoz.Ők mondták, volt egy tenyésztő Zalaegerszegen. De ők már nem tenyésztenek. Eddig 3 kutyussal találkoztam, de ők idősebbek. Így is alig van kistermetü a környéken, le vinni se tudom mert fázik.

Remélem nem öl kutya lesz, eddig csak egy biglivel haverkodott, nem egy súlycsoport így nem engedjük többet a közelébe. Meg egy m.vizsla nyalogatta meg a buksiát, de a Mopy ügyet se vetett rá....

Előzmény: szilimeli (57)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 58
Ja egyébként Melinda vok.
Előzmény: Liliela (54)
szilimeli Creative Commons License 2005.01.25 0 0 57

Sziasztok!

 

Szia Kriszta itt is! Én is a netboardról vagyok mint Kriszta (Liliella).

 

Mopy az én yorkim meg Zalaegerszegről van. Lehet h. ismered őket ha ott lax.

Vagy lehet h. nem mert Te jó messzire mentél a te yorkodértl. :-)))

 

Havas- Zalamenti-Tóth kennel. Havasi Betti Pózva v.rész. Nem ismered őket?

 

 

 

 

Előzmény: mopy (55)
Liliela Creative Commons License 2005.01.25 0 0 56

Szia!

 

A netre teszed fel majd egy képtárba a képeket, vagy ide a fórumba? már alig várom:) Ha megnézted az én képtáramat, akkor láthatod, hogy Zeusz is ezüst hátu és még hullámos a hátán a szőr, mert még nem olyan hosszú, hogy lelógjon kétoldalra.

Előzmény: mopy (55)
mopy Creative Commons License 2005.01.24 0 0 55
Végre sikerül le tölteni képeket a gépröl, akkor meg probálok olyat fel tenni amelyiken lehett a hátát jól láttni. ma én egy ezüst hátut látta, furcsa volt és a szőre hullámos. Meg sokkal nagyobb mint amelyik a mienk lesz.
Előzmény: Liliela (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!