Keresés

Részletes keresés

betondoktor Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55278

Jaj-jaj!

Így jár a zember, ha a lényegre akar törni, és a számára nyilvánvaló adatokat elfelejti megadni ... Mea culpa ...

 

Szóval: adott egy lakás, amiben alapvetően konvektoros fűtés vagyon, szobánként egy-egy konvektorral. A többivel nincs is igazán baj, de abban a helyiségben (konyha-étkező-előszoba), amit szeretnénk felturbózni, épp egy idétlen helyre került kéményes, és elég rossz hatásfokkal működő szerkezet próbál több-kevesebb sikerrel meleget csinálni, ráadásul a loggia széles, nagy ablakai mellett tud az ember leülni.

Namost ez a konvektor egy olyan kéménybe csatlakozik, amelyik nem igazán jó állapotú, ki kellene bélelni. A fürdőszobai kémény viszont ki van bélelve ...

Tehát a meglévőt valszeg meghagynánk, nagy vész esetére, de nem igazán használná Édesanyám, viszont ha sikerülne jó helyre, az ablak alá telepíteni egy lényegesen nagyobb hőleadású fűtőtestet, az valószínűleg gazdaságosabb fűtést eredményezne.

 

Tavaly egy villanyradiátorral próbáltuk ki a kiegészítő fűtést, de elég vaskos volt a számla .... :(((

 

 

Előzmény: SolnesMM (55276)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55277

Az ilyen jellegű felkérést, mint most is, udvariasan elutasítom. :)))

Előzmény: SolnesMM (55274)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55276

  "kicserélni egy kombikazánra, ami összesen egy radiátort fűtene."

  Egy db. kazánnal  egy db radiátort ?

 Hát ha jó méretes az a radiátor, tán igen, de merész,

   Viszont  ha van fűtés és kevés , kell egy kiegészítő fűtés pl. villannyal.

 

 De itt az ismeretlen nagyon sok !!

 

 Mi  egyébként a jelenlegi fűtés ?

 kálya?

 Konvektor ?

 Mekkora az a lakás ? Tán csak nem az a 35 m2 ?

Előzmény: betondoktor (55275)
betondoktor Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55275

Üdv, Hölgyek, és Urak!

 

Információt, és esetleg segítséget szeretnék kérni.

Édesanyám II. kerületi kis lakásában szeretnénk a meglévő, fürdőszobai gázos vízmelegítőt kicserélni egy kombikazánra, ami összesen egy radiátort fűtene.

A meglévő vízmelegítő egy bélelt kéménybe csatlakozik, ami 110-es.

A radiátor a szomszéd szobába kerülne, mert elég gyengécske a meglévő fűtés, és édesanyám, idős korára fázós lett.

A radiátor a loggia alatt lenne, egylapos (különben sok helyet elvesz), de minél hosszabb, ~ 2,5m kéne legyen.

 

Hallottam már mindenfélét, hozzáértő véleménye érdekelne: mikre kell odafigyelni, kellenek-e esetleg a módosításhoz engedélyek, stb., illetve egy ilyen - tulajdonképpen nem komoly - terhelés esetén (~ 35nm) milyen berendezést javasolnátok, és mennyi lenne - saccperkábé egy ilyen beruházás költsége?

 

Előre is köszönöm!

SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55274

 Ezért mennyit kérnél ?

 mán mint az ajánlatért ??

 

 

 1 . csővezetékek bontása falból, tartószerkezetről, tartók kiszedése NÁ  50 -ig                 fm .............   

 2. konvektor leszerelése , a fal helyre állítása           1db.    

 3.    rézcső szerelése gázhoz,  préselhető idomokkal, tartószerkezettel, nyomáspróbával,       Supersan rézcső, Viega idomok NA                 22              12 fm 

              anyag :  xxx                  munkadíj :  xxxxx  

4.      rézcső szerelése gázhoz préselhető idomokkal, tartószerkezettel, nyomáspróbával,          Supersan rézcső, Viega idomok NA   18                           10 fm.

                    a:                             md. :

    

 5. Fűtésivezeték szerelése szabadon,  forrasztott kötésekkel,  tartókkal,  idomokkal rézből, nyomásprábával,      

     NA 15        28  fm  

 6.  Fűtésivezeték szerelése szabadon, forrasztott kötésekkel tartókkal,  idomokkal,  ivekkel rézből, nyomásprábával,        

     NA 20         supersan rézcső 22 mm-es mind a két tételnél          40  fm  

7.  Kazántöltő gömbcsap KB. menettel, hollandival, sárgaréz  1/2 "       1 db. 

8.  5 pár  radiátor szelep  elhelyezése K v.  B menet, hollandis kötés        sárgarézből  (pl. Herz szelep ) 

Megjegyzés : állítólag a radiátorokkal adnak szelepeket is ( mán ahol  -- ezt onnan gondolom, hogy az egyik áruház így kínálja a portékáját :

 

 minden szerelési elem, mint pl. a konzol (fali rörzítő elem)  a nyitható szelep a zárószelep, arögzítő csavarok tiplik és a konzol klipszek a csomag belsejében  talaáhatók

9.   tűzhelyhez  és cirkózhoz gáz gömbcsap elhelyezése hollandival,  sárga réz nikkelezve, inox flexi kötéssel       2 db  1/2"  

10.  menetes hollandis szerevény elhelyzése a cirkón a fűtés vezetékhez, gömbcsap,  nikkelezett    3/4 "       2db.    

11.   menetes hollandis szerevény elhelyzése a cirkón a  melegvíz vezetékhez, gömbcsap,   nikkelezett    1 /2 "       2db. 

12.  szennyfogó szűrő elhelyezése 1"      1 db. 

13.  korad kompakt radiátorók elhelyezése , tartókkal, bekötéssel, légtelenítőkkel       tervrajz szerint  3db. 600 -a kötés táv  és 2 db. 900 -as köt. táv.   

14. szoba termosztát elhelyezése és bekötése   

15.  légtelenító a fűtés vez. lemagassabb pontján       1/2 "    1db. 

16.   Gázmérőhely kialakítása  szabványos gázmérő kötéssel,  kétcsonkú gázmérőhöz, réztechnológiára    1 db.  

17. gáztűzhely bekötése  a 9. tétel anyagaival  

18.  Lakásfűtő cirkó elhelyezése,  bekötése  a gázrendszerbe a  9. tétel anyagaival,    a fűtésrendszerbe  a 10. tétel anyagaival, a melegvíz rendszerbe       a     11. tétel anyagaival,  a falba menetes idommal falirózsákkal,    1 x 

19. Szolgáltatói nyomás próba a szolgáltató jelenlétében,  annak átvétele és  átadása  A fűtési és gázrendszer végleges átvétele a 19. tétel és a  a kazán beüzemelő esetleges kéréseinek teljesítése,  ha kell jelenlétében  lehetséges. 

                                       

 

 Főösszesitő                  anyagra ?          - mukadíjra  ?  

 

 Mellékelt rajzok : 1db. alaprajz, 2db. nézeti és metszeti rajz

 Radiátorok :   korad kompakt radiátorók elhelyezése , tartókkal bekötéssel légtelenítőkkel       a tervrajz tervrajz szerint     

 fűrdő            900x 800      22k     1db.    

 konyha         600 x 1100    22k   1db.   

 nagyszoba   600x 1000    33k     1 db 

kisszoba           600 x 1000  22k 

 tussoló            900 x500              1db

 Vízszerelés  :

  1db WC és tussoló hideg - melegvíz ellátás, elzárókkal csapteleppel        5 fm 

1db tussóló telepítése, 

1db Wc telepítése lefolyókkal 

 Persze itt is van még sok tisztázandó. Pl. nem tudom kell e láb a radiátorok alá, vagy sem, ( mán tudom,  nem kell  ) vagy pl.  a  10 és 11 -es tétel anyagait ki szerezze be. A csöveket, fittingeket nem akarom megvásárolni, de azért szeretném tudni  hogy végül mi is lesz.

 

 Volt aki megmondta volt aki csak annyit megfelelő lesz !

Előzmény: gmkiev (55265)
senorga Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55273

Sziasztok, tudja valaki, hogy a dunaterm radiátorokat ki gyártja? Mit lehet a márkérol tudni? Neten lehetetlen informáciot találni rola...

zordonC3 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55272

ja igen és milyen háló kell? (gondolom a műanyag olvad, papír hézagerősítő ide nem jó, milyen háló legyen?)

Előzmény: zordonC3 (55271)
zordonC3 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55271

Sziasztok

 

fórumotor monnyon' le.

 

Frissen fejeztem be a kandallónk bekötését segítségeteknek hála. A dupla rétegű füstcső hüvely (két cső közé csúszik be a füstcső) habarccsal lett rögzítve, majd vakolva, glettelve. A habarcs 3 hetes, a vakolat 2 hetes, a glett 1 hetes.

 

Próbafűtés sikeres, védőréteg leégett, minden ok, kivéve hogy a füstcső feletti szakaszon jó pár centis 1mm-es rések lettek és darabokban jön le fél centi vastagon a glett.

 

Szerintetek a háló megoldja?

 

Ebben az esetben glett leverés, háló, glett vissza vagy glett le, vakolat le, háló, vakolat vissza, glett vissza?

 

Szerencsére a füstcső rózsa környékét nem festettük még.

 

A kémény 20 éves nem bélelt, soha semmire nem volt használva, lefedve volt végig, hibátlan (fentről is ellenőriztük, belelógatva egy 100-as izzót hosszabbítóval)

gabrielke Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55270

Egy szavas válasz: igen.

 

Előzmény: hyp-r (55268)
Bandus99 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55269

Sziasztok!

Most alakitok ki egy radiatoros kp-i futeses rendszert a hazban. A szerelo Savio Aqua 24kw-os kazant javasolt, a tervezo is ezt irta ra a gazmuhoz beadott tervekre.
Elkezdtem jarni a boltokat arajanlatokat kerni radiatorra csovekre stb, koztuk kazanra is. Radobbentem, Savio kazant nem sok helyen forgalmaznak manapsag.
Mindenhol ajanlottak vmi mas, tuti keszuleket, ez helyett.

A kerdesem az lenne, erdemes-e elgondolkodni ezt a Savio kazant lecsereltetni pl Baxi Fourtech 24F kazanra?
Allitolag a beadott tervek ellenere ezt a tervezo barmikor egyszeruen modosithatja.

Vagy teljesen mind1 mert hasonlo tudasban megbizhatosagban hosszutavu uzemeltetesben a ket keszulek?

koszonom elore is a hozzaerto valaszokat.

hyp-r Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55268

Sziasztok! A Haka és a Slovarm ötrétegű cső közt miért van ekkora árkülönbség? Ennyivel jobb? Megéri a plusz ~30%-ot?

Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55267

Ha valaki szegény akkor jobban kéne megnézni mire költ.

Azt azért jó tudni, hogy a szar és a jó munka között a végelszámolásnál szinte semmi különbség sincs! Árban!! :-)

Előzmény: M63FUN (55264)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55266

Ugyan ezt írtam tegnap este, de aztán úgy döntötem nem küldöm el, mert még pénzsovárnak tartanak. Egyszer már belefutottam ilyenbe itt az indexen. :-)

Én könnyen adok ajánlatot, tervezésre nem olyan bonyolult. Egy szorzás simán belefér az ingyenes kategóriába. Kivitelezés az teljesen más. Ott nagyot lehet tévedni anyagban és díjban egyaránt.

Az én üzletpolitikám. Ha valaki akar valamit az jöjjön el az irodába. Aki eljön az már valamilyen szinten komolyan gondolja. Egy másfél órát elbeszélgetek. Ennyi idő alatt kiderül, hogy mit akar. Helyszinre megállapodás hiányában nem szívesen megyek.

Előzmény: gmkiev (55265)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.21 0 0 55265

Azt azért teljes bizonyossággal állíthatom, hogy az itt és (máshol) lévők között senki sem tesz egy gyufaszálat sem arrébb ingyen!

Következésképp, miért kellene a kivitelezőknek ingyen árajánlatot készíteniük? Mert ha megnézed ennek a rendjét, akkor látható. Egy párórás kiszállás, megbeszélés. Melynek úgy idő, mint üzemanyag költsége van. Aztán otthon a számítógép előtt ajánlat írás. Ebben vigyázni az árakra, a felhasználható anyaghányadra, és meghatározni a várható munkára fordított időt. Aztán jönnek a helyszínen elsőre el nem hangzott kívánságok.

Tehát ha korrekt ajánlatot akarsz adni (márpedig mást nem érdemes) az sok időbe, és némi költségedbe kerül.

Én, most május 1.-ől azt szoktam mondani az ügyfeleimnek, amit az öreg kandalló építőktől tanultam.

Kérem tessék kifáradni a boltunkba, és ott első körben megbeszéljük mit hogyan szeretne.

Ez ingyenes.

Ha ki kell mennem "beszélgetni" a dologról mit hogy lehet, vagy a saját, már felfogadott gépészének tanácsolni, az 9 ef.

Ha ki kell menni és tételes ajánlatot készítek az 15 ef. de ezt, amennyiben mi készítjük el a dolgot teljes összegben levonom.

Ha már erre sem hajlandó, akkor ez a fogyasztó, csak gyűjtő!

És majd ad néki ajánlatot az, aki a helyszínen azt mondja , hogy XXXXXX összeg, és semmi tartalommal átadja (szóban) az ajánlatát. Amely a változtatás lehetőségét mint tudjuk mindig magában hordozza.

Hát ennyit reggelire, oszt megyek "felmérni"! :)))

  No ennek a munkának viszont szívesen elolvastam volna a tételes anyag kiírását! :))))))

M63FUN Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55264

nem kell sírni. az átlagember nem keresi meg amit egy vállalkozó. azért lett a vállalkozó vállalkozó (én sem poénból mondom talán) és azért vállalja a gyomorfekélyt, meg az éjjel számolgatást alvás helyett, a fejfájást rohangálást könyvelőt, apeh-et reggel 8 tól este 8-9 ig munkát stb. stb. és a megrendelői kör általában sokkal több átlagembert tartalmaz mint gazdag embert. ha viszont valaki az átlagjövedelem 30% át keresi meg, akkor talán ne vállalkozzon.

átlagban sztem a megrendelők 30-40 % a azért annyira árérzékeny, mert hó végén már vadássza az akciós párizsit. ott ugye a trehány, de olcsó munka fut. a maradék 60-70% piacból a tudatlanság+igénytelenség is elvisz sztem még vagy 20-30 %-pontot. vagyis az eredeti piac 30-40% körül marad ahol érdemben lehet tisztességes áron tisztességes munkát vállalni. nyugaton az átlagember megengedheti anyagilag, és van annyira értelmes/tudatos hogy a minőséget választja mert hosszú távon az jóval olcsóbb!

de itthon ugye ez nem megy.  mert pénz sincs, és ugye ha lesz majd akkor jön el hogy az igény is eltolódik. (most a kőgazdag de a sz*rt is 2 szer megrágó embereket kivettem a halmazból) és pontosan tudom, hogy havi 3-400 000 ft jövedelem szép pénz, de rohadtul nem a gondtalan gazdagság, csak egy normális élhető átlagéletmód. csak nem kell elfelejteni hogy van aki 60-70-ből él. ő ha akarja ha nem rontani fogja a piacot, és ezért aligha őt kéne hibáztatni.

egyébként jól elkanyarodtunk filozófiába, onnan hogy nem adok pénzt egy árajánlatért :-))  (igaz nem is tartom normálisnak 3-nál több kérését, sőt ha mákos az ember 1-2 ből is lehet jót választani, pl a kéményemet 40%-al drágábban vállalta aki készítette, a másik kettőből az egyik nem nagyon akarta megcsinálni, a harmadik meg nem volt bizalomgerjesztő, hebegett habogott mellébeszélt. ez mindent elmondott és elintézte a papírmunkát mindent. vagyis árban ugyanannyi volt így már, de nekem nem kellett rohangálnom. más kérdés hogy a munkája azért nem az a színvonal amire azt mondanám hogy bárhol bármikor bárkinek............ mondjuk a mérésen megfelelt a kémény az igaz)

Előzmény: Wattocsak (55262)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55263

Itt próbáld meg.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169284&la=112739120

 

Szerintem ha drágábbat veszed az lehet hogy tovább tart.

Előzmény: Dzsolo (55250)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55262

féligazság, de igazság!! de azért ne felejtsd el, hogy nagyon sok megrendelő a vállakozói kör jövedelmének 30-20-10 %-át keresi meg.

 

Féligazság, de igazság!! Sok vállalkozó nem keresi meg a megrendelői kör jövedelmének 10.20.30%-át! :-)

 

 

Előzmény: M63FUN (55260)
Jena307 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55261
sziasztok tudja valaki hogy ferolli domitop F 24 E megy e nyitott rendszerben? Mert ha igen kinyitom a zart rendszert a vegyes miatt, ugy biztonsagosabb, kesobb megvennem azt a kapillarcsoves 97foknal halozati vizet beengedo kütyüt, és mar biztonsagos is
M63FUN Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55260

féligazság, de igazság!! de azért ne felejtsd el, hogy nagyon sok megrendelő a vállakozói kör jövedelmének 30-20-10 %-át keresi meg.

vagyis sokszor eldöntheti, hogy éhengebedni akar, vagy mondjuk megfagyni. és amíg a jövedelem szintek itt állnak, marad a sok filléres megoldás. és azok ugye nem a minőségről szólnak......... az pedig szintén idő lesz, mire sok marha rájön, hogy azért mert valami nem látszik, igenis fontos része egy lakásnak/háznak. vagyis a női szemmel felújítva nekem egy tisztasági festést, esetleg burkolást jelent. soha sem értelmes felújítást.

ehhez is idő kell, meg ugye pénz. de ha így haladunk, itt erre normálisan pénz sosem lesz. (és ha van pénz, akkor is idő, mire eljön az igény is)

ettől független hogy egy nem látott "árajánlat" szerintem bármilyen szinvonalon is készülhetett, ezért nem fizetnék érte. egyébként én is szoktam látni boltokban olyan arcokat, hogy még a kerületbe sem engedném be, nemhogy rábíznék bármit is........

Előzmény: Wattocsak (55259)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55259

Én azt mondom az ügyfél az aki a piacot tönkreteszi, és ő az aki jobbá is tehetné. Az igénytelenség már minden határon túl nő. Amíg a szar munkát is el lehet adni és van rá megrendelés addig ez is marad. Maradjunk a piaci árusnál, akitől ingyen is kapunk árajánlatot, még írásban is, mert a krumpli ára ki van írva. Ő azért nem árul rohadt krumplit, mert nem tudná eladni. Sokan tízmilliós munkát adnak annak, aki két értelmes mondatot sem tud kimondani, mondván övé a legelőnyösebb ajánlat.

 

Előzmény: M63FUN (55258)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55258

ha eleve nem akarsz valamit megérteni, az nem gond

te állítod hogy jól és szakszerűen meg fogod oldani a dolgot. csak amikor kihívnak 3 vadidegent (mert semmi kapcsolat nincs, aki infót adna) akkor jön 3 ember. azok mindent megígérnek. még űrrepülőt is tudnak készíteni sóból ha kell. vagyis egy becsület szavamra jól dolgozom nem ér semmit. de én tartom hogy nem képzeled, hogy adok pénz egy papírért, ami lehet az adott "szakember" szerint árajánlat szerintem meg nem az........ mert előre ezt ki dönti el?  az hogy te megígéred? meg hogy te tudod te hogy írod? a másik is azt mondja az övé is tök jó. mégis hány az előzőben leírt "árajánlat" van......

és akkor lehet kezdeni az óvodát. nem mutatom meg ha nem adod a pénzt, nem adom ha nem mutatod meg.......... és akkor azt mondod megmutatod, hogy eldöntsem az valóban megüti egy korrekt árajánlat színvonalát.

ok de a sok fillérszexualizáló megnézi a végösszeget és kész, mert csak addig terjed számára egy árajánlat. ő akkor már nem fizet, ezért te nem mutatod nyilván meg az ajánlatodat. vagyis patt helyzet.....

és hogy a sok barom, akinek csak az ár számít, beszívja, és extrán számolsz neki az adott javítást, teljesen normális. talán megtanulja egyszer, hogy nem az ár ami önmagában számít, hanem az ár/érték arány

és valóban egyszer már ki kéne mondani, hogy mi nem európa vagyunk hanem inkább nyugat-balkán. az ezzel járó kultúrális színvonallal(ami nem túl magas, viszont szerencsére egyre jobban süllyed.........)  mind szolgáltatói mind ügyfél, sőt sajnos minden szempontból :-((

 

Előzmény: gmkiev (55255)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55257

Ha kölvcsönös egymás elismerése abban partner vagyok. De cselédnek nem hagyom sem magam, sem az embereimet nézni.

Előzmény: mackalac (55256)
mackalac Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55256

Ejj, azért ne feledd, h a "fogyik"-ból élsz...

tudod... customers first! :)

 

és hidd el: amilyen az ügyfélkör,  olyan a mester! :) vica versa :)

 

több felújítás/átalakítás után sikerült olyan mesterember gárdát "toborozni" akik megfelelő minőségben ,korrekt áron (ők is elégedettek). És ajánlom őket,ha valaki keres jó szakembert, sok munkát "szereztem" már nekik... :) de sehol sem járattak le...

 

szóval a jó,igényes munkát meg kell fizetni. De hosszú volt az út idáig...

 

az elején volt egy olyan csapat, aki hát... igénytelen volt csöppet...

 

hazaugrottam ebédtájt, és látom, h  a nylon amivel letakartam a parkettát, félre van húzva a falhoz és 1 m2 vizes sitt a szoba közepén a parkettán! kérdem embert ,ez miért s hogyan???

 

aszongya azért, mert onnan könnyebb összeszedni a sittet,mint a nylonról...

 

 

mackalac

 

Előzmény: gmkiev (55253)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55255

Amiről te beszélsz az nem ez a téma!

A "böfögés" pedig bizonyára egy olyan nyelvezet amit használhat az olyan megrendelő amelyik ezen a nyelven ért!

Az árajánlat alatt az árajánlatot értem. Nem egyszer kérdte még a "fogyi" hogy rajzot nem adnék. De! Sőt! Még olcsó Jánost ki is szolgálom, és hűtöm a sörét.

Ebben a hazában nem csak a szakemberi kultúra hiányzik. A fogyasztói magatartás is a béka segge alatt tanyázik.

A referenciáról annyit: ki az a fogyi aki átjáró házat csinál a házából? Én a saját lakásomon kb 10 alkalommal mutattam be a pelletes vízteresemet. Egyik sem vett tőlem, mert egy másik kereskedő alávaert az árnak pár százalákkal. Igaz, utána én meg nem szereltem be, mert resstelt az Istenadta fogyija szólni. És beszerelte óccccccón valaki.

Mi meg helyrehoztuk. :))))

(nem ócccccón!) :))))

Előzmény: M63FUN (55254)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55254

az érem két oldala :-)))

én meg nagyívben kerülnék mindenkit, aki kijön pénzt kér és esetleg böfög valamit hogy 800 000 vagy 1.4 millió 

az árajánlat komolyságát eleve látni az ajánlatból. mert az nem ajánlat hogy: anyag 600 000, munkaköltség 570 000

pénzért pedig igen sokszor ez a kategória jön......... (nem személyeskedek, és valóban elmebajos aki 17 ajánlatot kér. eleve csak referenciával dolgozó embert bíznék meg, és abból meg elég 2 ajánlat is, de én sem adok pénzt a piacon az árusnak, hogy ugyan már mondja már el mennyiér árulja a portékáját. gondolom te sem.........)

Előzmény: gmkiev (55253)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55253

Régóta mondom. Nincs ingyen ajánlat!!! Aki arra sem áldoz abból csak ajánlat gyűjtő lesz. Inkább nem dolgozom annyit de ne nézzen madárnak az a sok "fogyi"!

Előzmény: Wattocsak (55252)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55252

A szakembereket a "T" megrendelők is tizedeleik, aztán keseregnek, hogy nincs szakember. :-)

A droidot bízzák meg munkával, mert az mindent elvállal bármennyiért is. A mesternél van egy ár, ami alatt nem hajlandó vállalkozni. Ugyan ez a droidnál nincs és gátlástalanul átvág, szar anyagot épít be, és menet közben a pótmunkák tömkelégével bombáz. Nem lesz olcsóbb a munkája csak szarabb.

Mai nap történése: "T" megrendelőnek 17 ajánlata van a házára csak gépészetből. Hát nem az a henyélő típus az biztos.:-) Melyiket vállasztotta ki? Temészetesen a legolcsóbbat. Egy tétel az árajánlatból. Ötrétegű csővezeték szerelése idomokkal szigeteléssel 450 ft/m. Szerinted ezért mit lehet kapni? Mestert, vagy droidot? Az én vérnyomásom is kapott egy tizest. 

Előzmény: mackalac (55248)
Zöldár Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55251

 

"- nagyon ritka az olyan mester, aki az anyag koltseget meghitelezi."

 

 

az attól függ milyen anyag és milyen volumenű a munka

Előzmény: halaloszto (55245)
Dzsolo Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55250

Sziasztok,

kellene egy kis segítség, épp fűtéskorszerűsítés folyik a társasházban 10emeletes panel, egyedi mérőket tesznek fel amit a Brunata cég szerel fel és üzemeltet, és szeretnénk radiátort cserélni, a mérés módját senki sem tudta elmagyarázni, az üzemeltetőt meg nem lehet utolérni, de a leírások alapján arra a következtetésre jutottam, hogy a radiátor minősége csaknem teljesen mindegy a méréstechnológia miatt, a Dunaterm és a Dunaferr radiátorok között gondolkozok de ha nem számit a radiátor anyagvastagsága akkor nincs értelme a drágábbat venni, aki jártas ebben a témában és segítene megerősíteni az elgondolásom vagy esetleg cáfolni annak megköszönném a segítséget.

 

 

Itt van leírva a  működési elv:

http://brunata.hu/hu/dokumentacio/adatlapok/

babarucu Creative Commons License 2011.09.20 0 0 55249

Nem értek egyet ezekkel a kedvezményekkel, nem azért, mert nem kapok, hanem azért, mert vannak kolegák akik csak a kedvezmény miatt vásárolnak egy adott boltban a minőség rovására. Ráadásul a meló már nem is érdekli őket csak a minél több kedvezmény.

Ez ugyanúgy el lett rontva mint a hálapénz.

A 30xx% az meg baromság, aki annyit tud engedni az árból az annyival drágább papírt nyomtat ki megtévesztésként

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!