Keresés

Részletes keresés

Tizennégyes Creative Commons License 2009.11.05 0 0 7591
Üdv mindenkinek!

Az én kérdésem is egy kicsit off lesz! De tényleg csak egy kicsit, hiszen az 1945-46-os bajnoksághoz kapcsolódik. Már igen régóta próbálom kideríteni, hogy a Nyugati csoport utolsó helyén végzett Dózsa MADISZ csapata vajon hova köthető.
Nem találtam olyan csapatot, ami talán jogelődnek tekinthető, bár ez abban az időszakban még nem is lenne olyan szörnyen furcsa.

Az már inkább, hogy nincs nyoma a csapat későbbi történetének.
Beolvadtak valahova?
A játékosok eligazoltak kompletten?
Fuzionáltak?
Egyáltalán hol játszották a meccseiket?

Tud valaki valamilyen információt a témában?
lg23 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 7590
erre gondoltam az előbb csak nem néztem utána :D
Előzmény: balga78 (7588)
angyalhentes Creative Commons License 2009.11.04 0 0 7589
Koszonom szepen a tippeket, ezekkel elleszek egy darabig. :)
balga78 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 7588

Itt talalsz konyvet Hoffmann Peter : 1989-1992 A nemzeti bajnokság története

http://www.eladomakonyvem.hu/list.php?action=category&id=22&order=datetime&sort=asc&from=190&howmany=10

Ugyanezen a linken meg van valahol a 1992-95 közötti idöszak is.

Pontosan nem tudom mit tartalmaz.

 

 

Előzmény: angyalhentes (7586)
lg23 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 7587

adatbank az van, talán "Labdarúgó NB1 1989-1992" a címe. Van benne két-három jellemző cikk a korszakról, de azon kívül csak adatok.

 

a Vanicsek-féle "Focicsalók" nem erről a korról ír amúgy?

Előzmény: angyalhentes (7586)
angyalhentes Creative Commons License 2009.11.04 0 0 7586
Leginkabb valamifele korrajzra, amiben nem csak egyes klubok eletenek esemenyei alkotjak a foszerepet, hanem ahol mar megprobaljak atfogo modon elemezni es ertelmezni is, hogy mi is tortent. Vagy ez meg tul korai?

De mondjuk mar egy szimpla adatbank is szep lenne.
Előzmény: Törölt nick (7585)
angyalhentes Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7584
Ez is erosen offtopik: tudom, hogy ez annyira tegnap volt, hogy leginkabb emlekeznem kene mindenre fejbol, de tudtok olyan konyvrol/website-rol, ami a rendszervaltas koruli magyar futball esemenyeit dolgozza fel?
lg23 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7583

Eléggé offtopic, de azért érdekes: Budapest elég nagy része elkészült 3D-ben a Google Earthe nevű programnak (hála a keresőóriásnak!).

 

A "szórásba" beleesett a Népstadion, a Hungára krt., és a Sport u. is

 

Kicsit béndzsák, de érdemes megnézni őket :-)

 

Több pályát nem találtam Budapesten, ami meg lenne csinálva.

lg23 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 7581
Kohutot ki ne hagyjuk :-)
Előzmény: salinas (7580)
salinas Creative Commons License 2009.10.24 0 0 7580
Nemrégiben volt szó a Franciaországban megfordult magyar játékosokról, az OM könyvében találtam róluk néhány sort.
1
2
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2009.10.23 0 0 7579
Már megint lg-t provokálod, nem lesz ennek jó vége.:)))
Előzmény: Törölt nick (7578)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2009.10.19 0 0 7576
Rendben, várom, és köszönöm előre!
Előzmény: lg23 (7575)
lg23 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 7575
este küldök részletes választ e-mailen! (bocs, csak most olvastam az SMS-ed)
Előzmény: Tempó Vasutas! (7569)
lg23 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 7574
nekem megvan a cikk is :-)
Előzmény: Törölt nick (7571)
lg23 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 7573

ezt már korábban is írtam :-) Ugye a nekrológot be is másolta valaki ide.

 

Át tudnád küldeni ezt a cikket?

Előzmény: Törölt nick (7568)
Larryz Creative Commons License 2009.10.19 0 0 7572
1951-ben a Vörös Lobogó Magyar Pamut játékosa, innen igazol a következő évben a Bp. Vasas Izzóhoz.
Előzmény: Törölt nick (7568)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2009.10.18 0 0 7569
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
A húszas évek jelent meg a 100-ak könyve c. kiadvány, a Nemzeti Sportban lehetett szavazni kiemelkedő sportolókra. Három focistának nincs meg a keresztneve (illetve az egyiknek megvan, de kérdéses, hogy jó-e), ketten ráadásul megfordultak az Újpestben.:)
Ha tudna valaki segíteni...
Idézem:

"1. Kann Béla (labdarúgó), EGYESÜLET ???
- ilyen néven senkit sem találtam. Elképzelhető, hogy Kann Ferencről van szó, aki a MAFC-ban midenféle sportot űzött, többek között focizott is, 1918-ban pedig játékvezető lett, és ekkor - 1927-ban - már nagyon elismert bíró volt. A Nemzeti Sportban azonban időről időre közölte a népszerűségi verseny állását, és mindig Kann Bélaként vagy egyszerűen csak Kannként említik az illetőt. Tanácstalan vagyok. Az egyesülete kéne.

2. Lutz III (labdarúgó), KERESZTNÉV ??? Bátyja Lutz II. Lajossal együtt játszottak az Újpestben. A keresztneve kéne.

3. Wachsmann (labdarúgó), KERESZTNÉV ??? 1926 végén, egészen fiatalon lett kezdő az Újpestben, amikor az első számú kapus megsérült. A keresztneve kéne."



Köszönöm előre is!
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2009.10.13 0 0 7566
Jeszmás József halála.
Az újsághír...

...és a gyászjelentés:


Az újsághírért köszönet lg-nek, a gyászjelentésért ZM-nak, Csaba68 kollégájának.:)
(Ez most az IRL határát súrolta.:))
lg23 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 7565
nem tudsz ilyet osztrák vagy cseh (esetleg svájci!) változatban?
Előzmény: lg23 (7564)
lg23 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 7564

Te egy zseni vagy!!!! Honnan a fenéből sikerült előkeríteni??? Van még ilyened?

 

Amúgy ez az Újpest - Ambrosiana volt, a Hungária krt-on játszották, és 4-2-re kikaptunk (a visszavágón 4-2-re nyertünk, harmadik meccs volt, semleges pályán és végül kiestünk). A meccset alig másfél héttel a Bajnokok Tornája döntője után játszották, szerdai napon, és 25 000 néző volt rá kíváncsi (köszönhetően az Újpest genfi diadalának). A beszámolók szerint hétköznapi meccsen korábban sohasem voltak ennyien meccsen Budapesten.

 

Mégegyszer hálás köszönet érte!!!!

 

(közben megtaláltam a forrást!)

Előzmény: Törölt nick (7563)
szempontpuska Creative Commons License 2009.10.08 0 0 7561

Szia !

 

Gyere a focitörténeti sorozatunkhoz. Rengeteg képpel dolgozunk és nem a netről gyűjtöm őket, hanem a saját archívumból !!!

 

használd egészséggel ! Remélem találsz bőven kedvedre valót !!!

 

(hol lesz ez a kvíz ?) értesíts!!!

Előzmény: Törölt nick (7501)
hancsi78 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 7560
Elsőnek is nagyon szépen köszönöm az eredményeket, mondhatni kincseket adtál számomra pár szép szóért és észrevételért!

A megjegyzésedre reagálva alapvetően a normális énem szokott az általam használt nicknév mögé bújni (ami persze megegyezik az ismerőseim által rám akasztott becenevemmel) valahogy én ilyen lettem a számítógép mögött, de úgy érzem ilyen vagyok az életben is. Persze itt jön egy kis bökkenő, van egy dolog ami merőben megváltoztatta az életemet vagy 15 éve, elkezdetem meccsre járni, na nem csak úgy divatból, hanem mert kezembe akadt pár cikk az akkor még létező Focivilág c. újságból, melyben pár oldalon mindig foglalkoztak a honi és külföldi lelátói élettel (többek között közös ismerősünk Sándor Misi), ez engem akkor annyira magával ragadott hogy azóta sem enged el! Azóta mint "ultra" élem az életem, minden pozitív és negatív velejárójával, így néha megesik hogy páran nem azzal a "normális fórumozóval" találkoznak akivel most te is megismerkedtél a nagy interneten (példának okáért az Anfielden mögöttem leülni szándékozóknak minden lehettem csak éppen normális nem).

Ez a fórumosdi egyébként igazából nem az én világom én a lelátón érzem igazán otthon magam, de mivel egy ideje nem élek Magyarországon így nem marad más mint hogy túlnyomórészt a neten kövessem az engem érdeklő eseményeket! Itt meg a szokásos olvasgatás után most úgy érestem én is hozzászólok pár engem is érintő témában.

Na, úgy érzem egy kicsit túlragadtattam magam és ez nem is ide tartozik, úgyhogy köszi még egyszer az eredményeket és bocs az offért!
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2009.10.04 0 0 7559
Szia,
a Loki topicban már terveztem, hogy jelzem neked: ritkán bukkannak fel ilyen normális fórumozók.:)
A DVSC 1940-45 közötti MK eredményei vannak meg nekem. Arról nincs tudomásom, hogy a klub korábban részt vett volna a kupában. Nem olyan nagy lista, úgyhogy beteszem ide, remélem senki sem fog érte megharagudni.:)

Megjegyzés: A Magyar Kupát öt év szünet után, 1940-ben írták ki ismét. A szabályok szerint döntetlen esetén a vendégcsapat jutott tovább. Az NB I-es csapatok csak akkor kapcsolódtak be a küzdelmekbe, amikor az addigi selejtezők után 16 csapat maradt talpon.


1940/41

Az 1. fordulóban a DVSC erőnyerő volt.

A 32 közé jutásért

DVSC – Rákoscsabai TK 13:0
1940. november 1., Debrecen, ismeretlen nézőszám
Vörös – Csokai, Erdei I. – Elek, Gere, Zsidik – Dombóvári, Palotás, Szabó E., Bihari K., Nagy S.
Gólszerző: Szabó E. (8), Palotás, Bihari K.,Dombóvári, Nagy S., Csokai


A 16 közé jutásért

DVSC – Wekerletelepi SC 4:3
1941. március 23., Debrecen, 600 néző
Kóródi – Csokai, Erdei I. – Elek, Gere, Galambosi – Kristóf, Szabó E., Sidlik, Füleki, Nagy S.
Gólszerző: Szabó E., (2), Sidlik, Füleki


A 8 közé jutásért

DVSC – Elektromos 1:3
1941. április 6., Debrecen, 3000 néző
Kóródi – Csokai, Erdei I. – Elek, Gere, Ignácz – Kristóf, Szabó E., Sidlik, Füleki, Nagy S.
Gólszerző: Sidlik



1941/42


A 32 közé jutásért

Királyházi MÁV – DVSC 1:1
1941. szeptember 28., Királyháza, ismeretlen nézőszám
Keskeny – Réti, B. Nagy – Orosz, Erdei S., Gere – Szilárd, Berecz, Szabó E., Tisza, Kristóf
Gólszerző: Szabó E.


A 16 közé jutásért

DVSC – Nagyváradi Törekvés 5:1
1941. október 26., Debrecen, 1200 néző
Kóródi – Réti, Zsidik – Kálmán, Ignácz, Szabó E. – Dombóvári, Tisza, Szilágyi, Sidlik, Nagy S.
Gólszerző: Szilágyi (2), Tisza, Dombóvári, Sidlik


A 8 közé jutásért

DVSC – Kolozsvári AC 0:5
1942. február 15., Debrecen, 1500 néző
Keskeny – Csokai, B. Nagy – Orosz, Gere, Zilahi – Kristóf, Berecz, Szabó E., Mester, Serfőző
Gólszerző: -


1942/43


A 64 közé jutásért

DVSC – Ungvári AC 4:2
1942. augusztus 23., Debrecen, 1500 néző
Keskeny – Csokai, B. Nagy – Tisza, Mester, Orosz – Szabó E., Hámori, Szilágyi, Mihók, Sidlik
Gólszerző: Mihók, Hámori, Mester, Szilágyi


A 32 közé jutásért

Nagybányai Jószerencsét – DVSC 2:5
1942. augusztus 30., Nagybánya, 1000 néző
Keskeny – Csokai, B. Nagy – Tisza, Mester, Orosz – Szabó E., Mihók, Hámori, Serfőző, Sidlik
Gólszerző: Serfőző (3), Mihók (2)


A 16 közé jutásért

Békéscsabai Törekvés – DVSC 4:3
1942. október 4., Békéscsaba, ismeretlen nézőszám
Kaposi – Csokai, Zsidik – Tisza, Mester, Zilahi – Szilárd, Szabó E., Szilágyi, Mihók, Sidlik
Gólszerző: Sidlik, Szabó E., Szilágyi



1943/44


A 16 közé jutásért

Szegedi AK – DVSC 1:1
1943. december 19., Szeged, ismeretlen nézőszám
Nagy – Csokai, Mester – Orosz, Nagy I., Zilahi – Szabó E., Sidlik, Szilágyi, Osztroveczky, Ille
Gólszerző: Ille


A 8 közé jutásért

Ferencváros – DVSC 5:2
1944. május 18., Budapest, 3500 néző
Nagy – Szűcs L., B. Nagy – Orosz, Nagy I., Zilahi – Komlóssy, Szabó E., Serfőző, Osztroveczky, Ille
Gólszerző: Komlóssy, Szabó E.
Előzmény: hancsi78 (7558)
hancsi78 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 7558
Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem..........talán azzal hogy le a kalappal a topic alkotói előtt, ennyi hasznos, lényeges információra már régen akadtam egy helyen, mire átrágtam magam az nem órákban hanem napokban volt mérhető (még szerencse hogy mostanság sok időm van), de megérte.
Eddig sem nagyon foglalkoztam más országok bajnokságával valahogy, valamiért én a magyar focit szerettem meg (és ez azóta sem változott), igaz ezen belül részleteiben csak a kedvenc csapatom (DVSC) története, szereplése érdekelt, de ez is csak érintőlegesen, mivel én főleg a magyar szurkolói szubkultúrával foglalkozom (Semmi komolyra nem kell gondolni, ez csak hobbi szinten működik nálam) . Ennek nyomán akadtam rá Tempó Vasutas Úr írásaira, majd eme kis topicra, mely rengeteg információval szolgált számomra a háborúk közötti szurkolói eseményekre vonatkozólag. A teljesség igénye nélkül innen tudtam meg hogy mik voltak a korabeli szurkolói rigmusok (azokat mikor, miért kellett lecserélni szalonképesebbre), kik és mikor használtak elsőnek kereplőt a belinkelt botránykrónikákról már nem is beszélve. Szóval nagy élvezettel rágtam át magam minden egyes bejegyzésen és annyira megtetszett, hogy kissé áthatóbban kezdtem el tanulmányozni, nem csak a szurkolókra vonatkozó részeket, hanem bajnokságainkat és az ott szereplő csapatokat (a játékosok valamiért engem nem foglalkoztatnak) is. Azóta egy kicsit kibővült az érdeklődési köröm és bizony roppantul élvezem a kutatást, keresést a magyar csapatok és bajnoki osztályok iránt.

Persze hogy a felmagasztaló szavakban észrevegyétek a hátsó szándékot lenne egy kérésem, ami inkább kérdés lenne TV úrhoz. Valahol a topic közepe táján említetted hogy meg van a DVSC összes Magyar Kupa szereplése ami engem nagyon érdekelne és nem tudom hogy mennyire lehetséges hogy egy ilyen nagy infóhalmazt megossz egy ismeretlen fórumozóval? A Bajnoki szerepléseink megvannak (igaz eredményekben, dátumban hiányos) , de az MK (MNK) szereplések csak a kilencvenes évektől teljesek (inkább majdnem teljesek) és ha már itt tartunk és figyelembe vesszük a "ha már lúd, legyen kövér" mondásunkat a Corinthian Kupa (Díj, Serleg) mérkőzéseink sincsenek meg?

Sajnos cserealapot nem tudok felkínálni az itt tárgyalt időszakból, de debreceni szurkolók (és ellenfeleik) 95 utáni teljesítményéről részletes tájékoztatást tudok nyújtani, akár meccsre lebontva (hozzávéve a kézilabdás lányaink szereplését is).

Természetesen, ha nem megoldható akkor sincs gond, kutakodok tovább és előbb-utóbb csak meglesz valahogy!

Üdvözlettel, hancsi78


Ui.: Azért optimistaként adok egy email címet is: hancsi78kukacgmail.com
sabaria Creative Commons License 2009.10.03 0 0 7557

 

   CUBA TURNÉ

sabaria Creative Commons License 2009.10.03 0 0 7556

 

 

   SABARIA  CUBAI tura plakátja.

elsevillista Creative Commons License 2009.10.03 0 0 7555
Alberty, Nemes György és Kiszel Gyula is játszott Madridban.
Előzmény: Törölt nick (7554)
sonomilanista Creative Commons License 2009.10.02 0 0 7553
Sziasztok!

Most nekem lenne kérdésem: A marseille-i és Real Madrid magyarjairól kérdeznék (utóbbinál természetesen csak Puskás Panchon kívüli játékosok érdekelnek, ha volt ilyen)

tehát csak röviden a francia csapat magyarjairól, azt tudom, hogy elég sok volt

köszi előre is!
sazoli Creative Commons License 2009.10.02 0 0 7552
Azt hiszem így a jó, ahogy Sjose leírta.
Viszont akkor a lista kiegészítésre szorul, hiszen abban Kalmár Jenő csapatai között fel van sorolva a Racing Club de Roubaix is, ami viszont azokban az években csak az 1936-37-es szezonban játszott az első ligában.
Kalmár György pedig abban az évben épp az ő labdarúgójuk volt. A többi évben valóban a másodosztályú csapatokban játszott.

http://www.the-sports.org/french-division-1-events-statistics-all-time-s1-c2-b0-g6-t19-u0.html
Erről a linkről vettem a francia bajnokság adatait.
Előzmény: Törölt nick (7550)
lg23 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 7551
Nem lehet, hogy a Kalmár a másodosztályban szerepelt? Az illető kizárólag az első osztályú légiósokat gyűjtötte össze. Pl. ezért hiányzik Törőcsik András is.
Előzmény: sazoli (7549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!