Keresés

Részletes keresés

Garázslakó Creative Commons License 2015.04.22 0 0 753

Nocsak, nocsak még egy műszerész, még egy Imre... :-)

Előzmény: Imre# (751)
Imre# Creative Commons License 2015.04.22 0 0 752

T. Villam001

A bernina varrógép is lehet jó választás, de néhány dolgot nem lehet figyelmen kívül hagyni:

A mai varrógépek nagyon apró és precíz fröcssötött műanyag alkatrészekből nagjából 50%, és csak a maradék alkatrészek készszülnek fémből. A bonyolultabb fém alkatrészeket is spiáterbő sjtolják ami sokkal gyegébb minőségű, mint az acél.

A régebbi gépeknek még öntöttvasból készült a tartó szerkezete, a következő generáció már alumíniumból, a maiak pedig műanyagbó (tisztelelet az üdítő kivételnek).

Az öntöttvas gépek 20-25 kilósak voltak az alumínium 10-15 kg a mostaniak 3-5 kg vagy még kevesebb.

Egy ílyen Bernina géppel varrás közben nagyon pontosan be kell tartani a használati útasítást, mert egy elhibázott, vagy gyos mozdulat, és már meg is hibásodik egy vagy több alkatrész!

Aki csak vékony női ruhákat varr, annak lehet jó választás.

Előzmény: villam001 (748)
Imre# Creative Commons License 2015.04.22 0 0 751

T. Ilászló!

Biztosan nem az vagyok akire gondoltál. Én egy vidéki billentyű koptató vagyok, aki több mint 45 éve varrógépeket javítok. Főleg ipari-, de háztartási gépeket is.

Előzmény: llaszlo2 (750)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 750

Azt hittem, hogy piki vagy az egyik aukciós oldalról.

Előzmény: Imre# (747)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 749

Hát ha nem érti meg, hogy ami 30-40 éves az még nem ócska, akkor nem marad más, mint hogy megveszed ezt háromszoros áron ami ugyanazt tudja.

Előzmény: villam001 (748)
villam001 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 748

Köszönöm szépen! Én is inkább bízom a használt, de masszív, strapabíró dolgokban.

 

Egy a baj itthon, azt mondja a feleségem, hogy használt "ócskaságot" nem akar. Erre valami ötlet, továbbra is ésszerű áron? Köszönön még egyszer!

 

A varróiskolában a BERNINA BERNETTE MILANO 5 típust javasolták neki. http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-milano-5-varrogep

 

Előzmény: llaszlo2 (744)
Imre# Creative Commons License 2015.04.21 0 0 747

    "Te vagy az piki? :)"

Nagy valószínűséggel ez félerértés

 

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 746

Te vagy az piki? :)

Előzmény: Imre# (745)
Imre# Creative Commons License 2015.04.21 0 0 745

Köszöntök Mindenki a varrógép fórumon!

Már régóta olvasom ezt topikot. Most úgy érzem, hogy hozzá kell szólnom a "milyen varrógépet vegyek" témához. Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy a várható felhasználás módjának meghatározása az első lépés a gép kiválaszttásához. Sokan gondolják úgy, ha vesznek egy varrógépet, akkor a sátorponyvától a menyasszonyi ruháig mindent jóminőségben meg tudnak vele varrni. Ez egyáltalán nem így van. A mai modern háztartási varrógépek nagyon bónyolult szerkezetek elektronikával fűszerezve. A legtöbb esetben teljesen alkalmatlanok egy vászon farmer nadrág szárának a rövidítés ütáni visszatüzésére, vagy egy cippzár kicsrélésére. Ezért sokan cslódnak, amikor nem sikerül a farmer nadrágot megvarrni. Ha valaki a vstagabb anyagokat is szeretné megvarrni, akkor inkább egy régebbi típusú mechanikusan erősebb gépet célszerű választani. Ha ragaszkodik a vékony anyagoknál a sok programhoz, és meg engedheti magának, akor második gépként célszeű ilyen gépet beszerezni.

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 744

Az előbb elfelejtettem oda írni, hogy ez neked is szólt.

Régi naumann/veritas, toyota, brother, pfaff ésatöbbi gépeket nagyon jó áron lehet kapni, akár fél- egy év garanciával is. Főleg, hogyha keveset is használja. Nézz szét az aukciós oldalakon!

Előzmény: villam001 (741)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 743

Itt Garázslakó a szakértő nem én. Én csak kérdeztem. :)

Ez a gép sem olcsóbb ahogy én láttam az árát. 115e Sőt a singert láttam olcsóbban is. Ezt a gépet hol ajánlották?

 

Egyébként azt mindenhol tudni kell, hogy mi van benne pontosan a garanciában (singernél 25 évet írtak csak nem mindegy, hogy ez mire vonatkozik). Mert ezeknek az új modern elektromos gépeknek a javítása horribilis összegekbe kerülhet ha az elektronika meghibásodik (pont erről volt egy eszmecsere ha jól emlékszem az FB-n), szemben egy régi még mechanikus gépekkel. Amik jóval olcsóbbak és a hasznos tudásukat (amit egy házi varrónő tényleg használ) illetően szinte ugyanazok.

A gépen látható minták és varrástípusok nagy részét sosem fogod használni főleg, hogyha csak arra kell a gép, hogy otthon megvarrj pár dolgot. Kiengedni, bevenni, stoppolni, igazítani ruhákat egy jóval olcsóbb és egyszerűbb géppel is tudsz. Sőt azok is tudják a díszítő minták nagy részét is. Ha azt is akarsz.

Erre tényleg fölösleges a drága gép. Egy ilyen gép kb 20-25e-ből nagyon max 30e-ből meg van. Igaz, hogy használt (bár ez sem feltétlen van így, mert van olyan eladó aki szinte új gépet tud nagyon jó áron), de azok örök élet plusz egy napig tartanak. Gondoljunk csak a régi singer, naumann/veritas, pfaff, lucznik stb gépekre. A mai napig tökéletesen működnek pedig már 35-40 évesek is akár. Néhány kopó alkatrészt azt cserélni kell bennük idővel, viszont mivel fém gépekről van szó ez ritka, főleg rendes karbantartás mellett.

 

Ezért kell, hogy pontosan meghatározd, hogy mire is akarod használni.

Előzmény: Anyu-Mami (742)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.04.21 0 0 742

Hobbi és háztartás.    Most már lebeszéltek az ára miatt.Most a Bernina milán 8 -.t ajánlották.Talán ezzel kapcsolatban is tudnál segiteni?Köszi előre is a segitséget.

Előzmény: llaszlo2 (740)
villam001 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 741

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. A feleségemnek keresünk varrógépet, vélhetően nem lesz sokat használva, ennek ellenére valami megbizható gépet keresek értelmes áron.

Lehet új vagy használt is, ne műanyag alkatrészekből legyen.

 

Köszönöm!

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 740

Elég lényeges szempont, hogy mire akarod használni?

Előzmény: Anyu-Mami (739)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.04.19 0 0 739

Szép estét kivánok mindenkinek!

Valaki ha esetleg erre jár tanácsot szeretnék kérni varrógép vásárlással kapcsolatban.

Singer 8770 Curvy varrógépet szeretnék vásárolni és azzal kapcsolatban érdekelne hozzá értők véleménye is.Külföldi oldalakon 

csak jót irnak róla,de itt nem találtam véleményt.

Előre is köszönöm a segitséget.Anyu-Mami

Garázslakó Creative Commons License 2015.04.14 0 0 738

:-)

Előzmény: llaszlo2 (737)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 737

Garázslakónak szeretnék köszönetet mondani. Emailben nagyon sokat segített és sikerült szétszednem, kitakarítanom, összeraknom majd beállítani egy régi Naumann gépet. És Működik is. :)

Előzmény: Garázslakó (735)
20 óra 20 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 736

Köszönöm az ötletet, de nem hiszem, hogy ez nekem menne:)

Előzmény: Garázslakó (735)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.12 0 0 735

Szedd szét a pedált. Találsz benne egy egyszerű potmétert. Forraszd le az egyik vezetéket, ha nem indul el, megvan a hiba.

Előzmény: 20 óra 20 (734)
20 óra 20 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 734

IstvánBX,

 

nekem ma kelt ismét önálló életre a Famula gépem. Én a pedál hibájára tippelnék, valószínűleg az romolhatott el. Az általad is leírt lassú, váratlan elindulást korábban az enyém is produkálta és akkor a pedált kicsit megpiszkálva megjavult. Legalábbis remélem, hogy a pedálcsere a megoldás, mert nekem most már teljes gőzzel megy magától:) Ha sikerült idő közben más válasz találni a problémára, megköszönném, ha megírnád.

Előzmény: IstvánBX (692)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.11 0 0 733

A kézikerék belsejét durva smirglivel alaposan pucold át. Ha van esztergád, végy rajta egy érintőfogást. Nem baj, ha a végén lötyög egy kicsit a tengelyen.
Mivel egy- két ponton szorul a gép, nem fog segíteni a petró. Azt meg kell szépen keresni és a lovagiasság szabályai szerint kell eljárni.
A hurokfogónak nem csak a hegye lehet kopott, hanem az a felülete is, ami súrlódik a közepénél. Ezt így nehéz lenne elmondani. Egy használt gép átvizsgálása nem egyszerű dolog. Kis hasonlattal olyan ez mint egy autóvétel, csak itt kevesebbet lehet bukni.

Előzmény: llaszlo2 (732)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 732

Kösz a választ.

A kézikerék szorulását mi okozhatja?

A talprudat is sikerült kivennem. :) Leginkább a sok rárakódott kosz (olaj, por stb) okozta a szorulást. Tisztítás után már könnyen rácsúszik a rögzítő bilincs.

 

Rajta vagyok a szoruláson is, csak fokozatosan veszem le az alkatrészeket. Mert ugye ha elállítok valamit, akkor azt elég nehéz lehet helyre tenni. Főleg, hogyha a programkerék és a főtengely helyzete elállítódik.

Most rájöttem, hogy nincs itthon seeger fogóm amivel a seeger gyűrűket le tudnám venni. Holnap veszek egyet.

 

Olvastam valahol, hogy petróleummal is érdemes az ilyen régi gépeket tisztítani. Lehet, hogy valamelyik csapágyazás okozza a szorulást? Egyszer már raktam bele petróleumot, de nem biztos, hogy minden szükséges helyre jutott.

 

Használt gép vételnél mire érdemes amúgy figyelni? Mert most lenne lehetőségem egy 8014/40-es gépet venni jó áron, de lehet, hogy nem ér annyit amennyit kérnek érte. Sokat használta a tulaj mivel varrónő ezt tudni róla. Kihagyja az öltéseket ezt is mondta, de ő már nem akar rákölteni. A hurokfogót mindenképp meg kell nézni az biztos. Vagy elkopott vagy rosszul van beállítva. Van neki egy 8014/29-es is, de az itthon is van.

Azt honnét tudhatom, hogy a hurokfogó hegye el van kopva?

Előzmény: Garázslakó (731)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.10 0 0 731

A greifert jól raktad össze, különben nem varrt volna. Olajozni gyakran kell, ez a legfőbb zajforrás. Egy csepp olaj elég neki, de azt sűrűn kéri.
A Textima a gyár neve. Az ipari gépeket Textimának hívják, a háztartásiakat mindenféle néven forgalmazták.
Ha már le merted venni a hevedert, találd meg már végre azt a szorulást!
A talprúdon lévő csavar rögzíti a talp oldalirányú és függőleges helyzetét. Nem szempont, hogy könnyen elmozduljon, ha fellazítod a csavart.
Kb. 100 km-re vagyunk egymástól...

Előzmény: llaszlo2 (729)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 730

Sikerült beállítani. Igaz, hogy maximális sebességnél egyszer kihagyott egy öltést. Szóval még nem 100%-os.

A csévélésnél viszont hiába oldom fel a kézikereket mégis elforgatja a varrószerkezetet. Pedig már megcsiszoltam a főtengelyt azon a részen, meg a kézikerék belsejét is kitisztítottam rendesen.

Mi okozhatja ezt?

Előzmény: llaszlo2 (729)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 729

Bács. Kecskeméten.

Szétszedtem a greifert. Kipattant belőle a középrészt fogó rugó egy kör keresztmetszetű és valamivel hosszabb kb 60% mint egy fél körív. Volt-e még ott valamilyen alkatrész vagy csak a rugó és a pici csavarok tartották? Mert ha csak ennyi, akkor kitakarítottam és össze is raktam. Sok szösz és más szennyeződés is volt rajta.

Összesen négy db alkatrészből állt. A könyvben is ennyi van, csak más típus. Az textima és máshogy néznek ki az alkatrészei. Ez meg naumann.

A greifert valahol be kell olajozni vagy az így szárazon is jó?

 

Egyébként azt hiszem, hogy sikerült jól beállítani. Csak már késő van és nem akarok varrni, mert azért eléggé hangos. Holnap kipróbálom.

 

A szorulásról már annyit tudok, hogy a felső részen van. Leakasztottam a bordász szíjat (persze megjelöltem, hogy hol volt) és körbeforgattam többször is a kézikereket. Két ponton kicsit megszorul. Nem annyira észrevehető, de ha finoman forgatom, akkor meg-meg akad azokon a helyeken.

 

A talpemelő rúdon középen a rugó alatt van egy csavar. Hogyha azt kicsavarom, akkor annak nem kéne a rúdon elmozdulnia? Mert ez nem akar eléggé rá van szorulva.

Előzmény: Garázslakó (728)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.09 0 0 728

A szorulást kéne először megtalálni. A greifer(hurokfogó) beállítása jól van leírva abban a cikkben, mást én sem tudok mondani. A hézagot fentről kell nézni, a tűlap levétele után. A képeiden az látszik, hogy a tűmélység jó. Melyik megyében laksz?

Előzmény: llaszlo2 (727)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 727

Találtam pár könyvet amiben részletesen benne van minden beállítás.

Viszont egy bónuszkérdés. Hogyan látom, hogy 0.5-1-1.5-2 stb mm-re van a tű az egyes elemektől, hogyha nem is látok rá az adott területre? Ezt hogyan lehet megoldani? Honnét nézzem?

 

A takarításhoz mennyire érdemes szétszedni a gépet? Mert valahol még mindig szorul. Két pont van ahol nehezebb átfordítani a kézikereket.

Előzmény: llaszlo2 (726)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 726

Csináltam pár képet a greiferről és a tűről amikor az alsó holtponton van. Felül úgy állítottam be, hogy a cikk-cakk varrásnál a horony két szélétől egyforma távolságra legyen a tű. Így viszont hozzáér a greifer oldalához amikor jobbra megy. Plusz a hátuljához is, de oda mindig.

képek

Előzmény: llaszlo2 (725)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 725

A hurokfogót egyébként hátra kellene állítani, mert ott ér hozzá a tű. Igaz ezt már csak akkor vettem észre amikor varrtam vele. De legalább nem szakadt a cérna nem kapta be és az öltések is egyenletesek.

Egy nagytakarítás is ráférne, mert ez a gép szerintem még sosem volt kitakarítva. Most, hogy kivettem a tűrudat és megtakarítottam az is sokkal könnyebben mozgott. De egyelőre még nem mertem jobban szétszedni.

Előzmény: llaszlo2 (724)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 724

A greifer az ugye a hurokfogó? Igen hozzáér a tű. Viszont azt fogalmam sincs, hogy hogyan kell beállítani.

Itt van ugyan egy leírás, de ez még kb kínai. :) link

A 9-es ábrát megnéztem az újságban. De csak annyit mutat, hogy a tűrúdon lévő rögzítőszemet amivel magáboz a hajtáshoz csatlakozik, azt hogyan lehet állítani.

 

Valami jobb leírás képekkel vagy egyéb volna?

Előzmény: Garázslakó (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!