Keresés

Részletes keresés

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.15 -1 2 21542

Mindegy....

Előzmény: takianyu (21539)
tecumama1 Creative Commons License 2017.12.15 0 2 21541

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszod.
Tehát most a táppénzen tartásomról adtak egy szakvéleményt.
A doktor köszönésképpen a "gyógyulgasson"-al köszönt el, ezt bíztatónak 
érzékelem ebben az esetben, tehát, hogy megalapozott a táppénzem.
No, és ha lejárt a táppénz, azok után adjam be a leszázalékolás iránti kérelmem?
8 órát, vagy többet én nem tudok álldigálni, sajnos, a gerincem nincs olyan állapotban,
a nyaki gerincvizsgálat, és esetleges műtét még a jövő zenéje, sajnos, bár sejtésem szerint
még rosszabb, mint a derekam.:(
40%-ot elérve tudnék dolgozni helyben a rehabnál, annyit kibírok, remélhetőleg.

Előzmény: Törölt nick (21540)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.15 -1 1 21540

"A táppénz sem jár határok nélkül. A végső határa egy év, de csak akkor, ha közben megvan a munkaviszony, vagyis biztosítási jogviszonyban áll a keresőképtelen."

"A rehabilitációs szakigazgatási szerv a jogszabályban meghatározott esetekben
szakértői feladatokat lát el, e feladatkörében szakvéleményt ad
a) a keresőképesség vagy keresőképtelenség elbírálásához,
b) a táppénzes időszak alatt megállapítható egészségkárosodásról,
c) a baleseti táppénz idejének meghosszabbításához,
d) a közúti járművezetők egészségi alkalmasságáról,
e) a közlekedőképességről,

 

A rehabilitációs szakigazgatási szerv és a Hivatal jogszabályban meghatározott esetben
komplex minősítést végez. A rehabilitációs szakigazgatási szerv a komplex minősítést
jogszabályban meghatározott esetben az érintett személy kérelmére végzi el, és hatósági
bizonyítványt állít ki annak eredményéről.
A rehabilitációs szakigazgatási szerv és a Hivatal erre irányuló kérelem esetén a komplex
minősítés keretében szakvéleményt ad a közlekedőképességről is.

 

A rehabilitációs szakigazgatási szerv és a Hivatal által kiadott szakvélemény tartalmazza:
a) az érintett személy azonosítására szolgáló, törvény alapján kezelhető azonosító
adatokat,
b) az érintett személy egészségi állapotára vonatkozó, törvény alapján kezelhető
egészségügyi adatokat,
c) a szakvélemény kiállításának helyét, időpontját,
d) a szakvéleményt kérő szerv megnevezését,
e) a kért vizsgálat típusát, a feltett kérdéseket, az azokra adott válaszokat,
f) a szakértői vizsgálat során felhasznált dokumentumok és az elvégzett vizsgálatok
megjelölését, személyes vizsgálat és meghallgatás esetén annak időpontját és helyszínét,
valamint
g) a felülvizsgálat szükségességét, időpontját, a szakvélemény időbeli hatályát."

 

Esetleg érdeklődj telefonon  a vizsgálat eredményével kapcsolatban. 

 

Előzmény: tecumama1 (21531)
takianyu Creative Commons License 2017.12.15 -3 3 21539

"Kedves", hogy letrolloz valakit, de talán érdemben is lehetne válaszolni, félrevezettem valakit? Ha trollkodnék akkor itt enne a fene naphosszat.

A hozzászólás többi része rendben volt illetve nem tudom, hogy működik, az nyilvánvaló, hogy meg kell várni a határozatot.

Egyébként ez az első regisztrációm. (ha hiszi, ha nem)

Szép napot és Boldog Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

Előzmény: szerelő12 (21537)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2017.12.15 -1 3 21538

Kedves ufurnyufur!


Keress meg privátban, mert az ügyed elég bonyodalmas. Emailben megpróbálok segíteni (email címem fent van a fórumban).

Előzmény: ufurnyufur (21533)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.15 -2 2 21537

Még mindig vannak trollok,de már egyértelmű ki áll a Nick neve mögött.

"Pontosítanék"-ezt már sokszor visszaolvasva látom a szóhasználatában.

Inkább nem kommentálom, szánalmas.

Zajoncful Creative Commons License 2017.12.15 -1 1 21536
Zajoncful Creative Commons License 2017.12.15 -1 3 21535

Nekem   az a szerencsém, hogy élnek a szüleim, és remélem  élni is fognak sokáig Édesapám 52 évesen  egy pékségnél sofőr hajnali 1 kor indul,  délre ér haza, anyám itthon van velem, amióta az eszemet tudom, egyébként vegyész laboráns.

 

Nagymamám tőlünk 60 kilométerre él, minden hétvégén, vagy második hétvégén igyekszünk lemenni.  70 éves egyedül él, krónikus beteg, rengeteg gyógyszert szed, mi se élünk túl jól, de folyton segítjük ahogy tudjuk.

 

És még így is adományokból vett tűzelőt, de így sem lesz elég szerintem.

 

2010 ig nem érdekelt a politika, bár addig is érzékeltem, aztán bekerültünk egy körforgásba reméle ez jó szó rá, azóta mindent nyomon követek.. Nem  szeretnék túlságosan belemenni.. Egyik oldalon se vagyok. De ennek az egésznek akármikor is érjen véget nem lesz szépen vége, mert ez már túlzás.....

 

Mindent elszedtek már az emberektől....

Zajoncful Creative Commons License 2017.12.15 -1 2 21534

Sziasztok, Szép estét! AmazingGecko, szerelő12

 

igen fel kellene keresni a médiát, csak a média is olyan  hogy vagy érdekli vagy nem..... Vagy nem foglalkoznak az üggyel vagy majd hónapok múlva.

 

Nekem is kb 1 év volt mire minden lezajlott, pedig csak 23 vagyok.

 

De én is ajánlok felületet.

 

Írd meg a kolozsvári szalonnának,,zsurpubinak, plusz írhat az ATV Heti Napló-nak, Hírtv-n a  Célpontnak, Látótérnek, és még  az RTL KLUB-nál  a Házon kivülnek is.

 

Remélem lesz aki tud segíteni.  kitartást,  ne add fel.

 

Én is tudnék regényeket oldalakat mesélni, de inkább bele sem kezdek.

 

 

 

 

ufurnyufur Creative Commons License 2017.12.15 0 3 21533

Kedves ezsuzsa1 !

Hasonló cipőben járok, mint Te. Én egy 1989-ben munkahelyi közlekedési balesetből kifolyólag fejsérülést szenvedtem, Pécsen műtöttek. Ct és EEG valamint tesztek alapján, 1990-ben állapítottak meg 40%-ot, mely alapján, baleseti járadékos vagyok. Addig építőiparban vezetőként dolgoztam, aztán fizikai munkára kényszerültem. 2011-ig begyűjtöttem 4 lumbális gerincsérv műtétet, akkor meg egy komoly hasi, bélrendszeri műtéten estem át, így ellehetetlenedett a további munkavégzésem és C2-be leszázalékoltak, aztán jött ez a 2 évenkénti vizsgálósdi rendszer. Maradtam C2, 56-52% közötti szórásban. Baleseti járadékomat is vizsgálni kezdték és 2012-ben lecsökkentették 32%-ra, de maradt az ellátásom. A neurológus folyamatosan azt írta le, hogy a betegség természetéből kifolyólag javulás nem várható. 2014-ben a neurológus ugyan ez vélemény  mellett, szóban közölte, hogy többször ne menjek hozzá, ezt ő úgy fogalmazta meg, hogy kétévente ezt vigyem magammal a felülvizsgálatokra. 2016-ban pár hónappal a védett korom elérése előtt(60) a C2 meghagyása mellett, több hónappal később, kaptam a nyufig-tól egy határozatot, hogy baleseti járadék jogosulatlan felvétele miatt fizessek vissza cca.50 ezret. Párhuzamosan lecsökkent járadékot kaptam ez után. Kiderült, h rossz címre küldték ki a BJ határozatát, és hirdetményi kifüggesztéssel hatályba került, a tudtom nélkül. Na majdnem 1 évembe került, hogy egyáltalán elértem hogy II. fokra mehessek. Ott sem vették figyelembe az addigra beszerzett új neurológusi véleményt, amely ismételten leírja, hogy javulás nem várható. Ezért továbbmenve, most a múlt héten voltam az első tárgyaláson, ahol igazságügyi orvosszakértőt kér fel a bírónő, most majd valamikor megyek. De nekik is mindkét orvos szakértőjük sebész. Ha itt is elkaszálnak, akkor érdekelne, h hogyan, hová kell tovább menni. Én magamat védem, nincs ügyvédem. 27 év után ezt tették velem. Ja, és újból a nyufig becsökkentett most non.1-től követelik megint visszamenőlegesen a 3 havi visszafizetést, ami ellen meg most indítottam a Fővárosin eljárást. Foglalkoztatnak rendesen! Várom a véleményedet! uff

Előzmény: ezsuzsa1 (21527)
takianyu Creative Commons License 2017.12.14 -1 3 21532

Ezt kicsit pontosítani kell!

A kategória gyakorlatilag nem beteg.

B-C kategória esetében továbbmegy szociális és rehab szakértőhöz.

D-E kategória esetén szintén nem küldik tovább, az orvosszakértő véleménye elegendő.

Előzmény: szerelő12 (21530)
tecumama1 Creative Commons License 2017.12.14 0 2 21531

Köszönöm szépen a gyors választ.
Azért, ha valaki járt már így, írhatna pár sort, én már kivagyok,
elsősorban hogy már február óta szenvedek, egyre több területet, csontot, ízületet
érint a fájdalom, csontkinövések.
Ki vagyok merülve, mind fizikailag, mind idegileg, már aludni sem tudok szinte.:(
Egyik orvos dobál a másikhoz, nem fogadják el egymás leleteit, 4-5 hónapokra adnak időpontot egy -egy vizsgálatra.:(
Borzasztóan kiszolgáltatva érzem magam.

Előzmény: szerelő12 (21530)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.14 -1 3 21530

1-orvos vizsgál(előadó orvosszakértő),nem küldtek tovább vizsgálat

után,ezt olyan betegeknél teszik,akik nem rehabilitálhatóak(C2 kategóriától),

vagy akit A-kat-ba sorolnak.

Míg határozat nem érkezik,addig nincs mit megfellebezni sem.

Ha a szakvéleményen,az döntés indokolása hogy:további táppénzen tartásáról

állapotában javulás nem várható, akkor táppénzen sem maradhatsz.

Meg kell várni a határozatot,és az abban foglaltak szerint lehet eljárni.

Előzmény: tecumama1 (21526)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.14 -2 2 21529

Köszönjük. Kitartásod meghozta az eredményét. Gratulálunk!

Előzmény: ezsuzsa1 (21527)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.14 -1 1 21528

http://www.karszakertok.hu/kerdez.html

"Portálunk balesetet szenvedett személyeknek szól."

Előzmény: Juhászné Barna Gyöngyi (21523)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2017.12.14 0 5 21527

Sziasztok! Lassan végére érek az orvosszakértőkkel 3 éve tartó harcomnak, és egyszer megígértem, megírom itt a fórumban, hogy mit értem  el. Most érkezett meg a Egészségügyi Tudományos Tanács szakvéleménye (ebben az évben ez volt a 6. (!) orvosszakértői vizsgálatom). Idézem:

 

"A Hajdú-Bihar megyei Kormányhivatal I. fokú szakvéleménye nem a megállapított neurológiai betegség diagnózisán alapszik, a vizsgálat elnagyolt. A NRSZH II. fokú szakvéleménye iratok alapján készült, személyes vizsgálatot nem végeztek. A....számú Dr... igazságügyi orvosszakértő nem értékelte megfelelően az idegrendszeri betegség okozta funkciókárosodásokat, ugyanakkor értékelte a nem kellően alátámasztott ...betegségeket."


I. fokon 40 %-ot kaptam, II. fokon 43 %, igazságügyi orvosszakértőnél 45 %. Miután sikerült a bírónak bebizonyítanom, hogy sem a leleteimet, sem a NEMFI rendeletet nem vették figyelembe, tovább küldött az ETT elé. A döntő vélemény 58 %. Ugye, mekkora különbség? Pedig ebben is  van némi számítási hiba (neur. részkárosodás 20+15+10=39 % ).

Én egy nagyon makacs ember vagyok, de mégis borzasztóan belefáradtam ebbe a harcba. A legtöbb szakértő visszaélt a hatalmával, és szó szerint semmibe vettek, megfenyegettek, okoskodónak, kontárnak neveztek. Még az ügyvédem is le akart beszélni. Bár azt is elmondhatom, hogy ez utóbbi orvosi vizsgálat volt a legszörnyűbb, úgy bánt  velem a szakértő,mint egy hazug, csaló bűnözővel, aki belepofázik az ő dolgukba.  Mindezek ellenére azt mondom, sosem szabad feladni!

Kitartást kívánok minden perbe induló betegtársamnak! 

tecumama1 Creative Commons License 2017.12.14 0 1 21526

Sziasztok!
Tudna-e nekem valaki segíteni?
Február óta vagyok táppénzen, reumatikus, csontkinövéses, kopásos ízületi betegségekkel.
Még jelenleg is MRI vizsgálatra vagyok előjegyezve, de a havi rendszeres orvosi felülvizsgálaton az orvos elküldött a bizottsághoz.
Beszereztem még időközben egy , a szememmel kapcsolatos leletet is, miszerint látási károsult vagyok, magyarán az egyik szememmel még korrigációval sem látok, születésemtől tompalátó vagyok, illetve a másik szemem 4és 1/2 ill. 7 és 1/2dioptria, távoli és olvasó, bifokális.
Sajnos a jobb kezemről a leletem nem készült el időben, a jobb mutatóujjam használhatatlan, egy korábbi törés miatt, és izomszalagszakadás miatt.
Ma voltam benn a rehabnál.
Egyetlen orvos vizsgált meg, a leleteimből szemezgetett egyet-egyet, bediktált 2 diagnózis helyett egyet, mindhárom orvostól, vérnyomást mért /170/100 105-ös pulzussal /orvosi beutalón is 180/100 volt/, a szememről annyit mondott, hogy korrigációval jól lát, /szerintem a leletem elkerülte a figyelmét/ majd elzavart a bús fenébe.
A szoc. illetve rehabos hölgynél nem is voltam.
Ez most mit jelent jelen helyzetben?
Van-e olyan, hogy ideiglenes leszázalékolás, vagy  táppénz hosszabbítás, / 2018 februárban jár le az egy év/hogy esetleg emiatt nem kellett bemennem a teljes bizottsághoz, vagy egyszerűen csak leráztak.
Amennyiben az utóbbi, mit tehetek?
Azonnal fellebbezzek majd, vagy állapotrosszabbodást adjak be, ha letelt a táppénz?
Köszönöm, ha valaki elolvasta, és próbál valami érthető magyarázatot adni erre, mert én tanácstalan vagyok.
Üdv.Teri

 

bandolesa Creative Commons License 2017.12.12 -1 1 21525

Akkor téged sem ajándékoztak meg Erzsébet Utalvánnyal és prémiummal?

 

Én is EGYT-vagyok.

Előzmény: AmazingGecko (21513)
Juhászné Barna Gyöngyi Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21524

Elküldtem az e-mail-t, kíváncsi vagyok mikor fognak válaszolni. :)

Előzmény: Törölt nick (21519)
Juhászné Barna Gyöngyi Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21523

Köszönöm ! Én is erre gondoltam.   A balestivel kapcsolat van más lehetőség ?

Előzmény: Juhászné Barna Gyöngyi (21515)
560707 Creative Commons License 2017.12.12 0 1 21522

Család nem tud segíteni?

 

Előzmény: AmazingGecko (21513)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 21521

Semmit se.Gondolom nem vágynál egy komplexre?

Előzmény: Sándor Szilágyi (21516)
szerelő12 Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 21520

Ez nem a te hibádból adódott,a büszkeség rendben

van,de ezt most félre kéne tenni.

Vagy szervezünk neked gyüjtést,tartós élelmiszert,

vagy amiben szükséget szenvedsz!

Szerintem van rajtam kívül még tettre kész 

betegtársunk!

Előzmény: AmazingGecko (21518)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 21519

A nyugdíjfolyósítónál a nyugdíjfolyósítási törzsszámra hivatkozással telefonon, illetve email-ben az alábbi elérhetőségeken érdeklődhetsz a korrekcióval, ny.prémiummal  kapcsolatban: tel: 270-8032, 412-9610

Email: onyf@onyf.hu"

Előzmény: Juhászné Barna Gyöngyi (21515)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.12.12 -3 1 21518

Szóval 10 millió ember előtt vállaljam fel, hogy kukából eszek? Köszi a tippet, de nem :)

Mindent elvettek már tőlem, de a büszkeségem nem adom! Inkább meghalok. Úgyis ez a céljuk.

mrduckhead Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21517

Ahogy szerelő írta,ilyen esetben érdemes médiához fordulni.(RTL).

Sajnos az elmúlt években a megváltozott munkaképességűek jogaik csorbultak.

A demokrácia már csak alap pilléren műkődik,de hamarosan már sehogy.

Előzmény: AmazingGecko (21513)
Sándor Szilágyi Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21516

Tisztelt fórumozók!Szeretném megtudni,2011 dec 31 67%rokkant voltam,majd 2012 től átírtak rehabra,nem hívtak felülvizsgálatra,61 éves vagyok,és rehabott kapok azóta is,ugyanabban az összegben,kell e valamit intéznem?

Juhászné Barna Gyöngyi Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21515

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Férjem 2003-ban közlekedési balesetet - üzemi balaeset- szenvedett. Két évi táppénz után  2005-től baleseti rokkant nyugdíjat kapott. 2010-től rehab járadékot. 2017. májustól rokkantsági ellátott. 2010-től nem veszik figyelembe az üzemi balesét - korábban a baleseti rokkant nyugdíjnál ezért magasabb összeget kapott. Jelenleg van a rá lehetőség járadék vagy valami ami ezt figyelembe veszi?

 

Még egy kérdés nem kapott korrekciót, prémiut sem, pedig rehab.  járadékosként (májusig) és rokkant ellátottként is járna -szerintem. Külön kellene kérnie ?

 

Köszönön

szerelő12 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 21514

Na az ilyen eseteket kell a médiával közölni!

Már ha felvállalod a szereplést.

 

Előzmény: AmazingGecko (21513)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 21513

Sziasztok!

 

12-féle súlyos betegségem van, de rokkantnyugdíjra nem vagyok jogosult biztosítási idő hiánya miatt. Egészségkárosodási járulékot kapok, havi 26.220 Ft-ot.  Csak az inzulinom havi 20 ezer ft és szedek még 8 féle gyógyszert is. Megkaptam a közgyógyot, de rosszabbul jártam, mert eddig havi 4000 ft volt a gyógyszertámogatás, a közgyógy pedig csak havi 1700 ft! Ezt is tönkretették.

Kukából szedegetem ki a félig elfogyasztott pizzát, kiflit, kenyeret.

Meg vagyok fázva, se tüzelőm, se antibiotikumra pénz. Meddig fog ez még így menni? Nem mintha érdekelne, mert már úgyse húzom sokáig.

Orbán Viktornak pedig kívánom mindazt a jót, amit ő adott nekem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!