Keresés

Részletes keresés

Vezo228 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10082

Szeretnék kérdezni!

 

A füstcső és a Leier kémény T idom csatlakozásánál fals  levegőt szív. Ide kéne nekem valami olyan anyag, ami könnyen alakítható, de jól bírja a hő terhelést. Valami vékony kötélszerű anyag, vagy nem tudom.

mit használhatnék ide?

 

Vezo228 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10081

Nálam a Leier is így készült. Teljesen jó megoldás.

Előzmény: polk (10080)
polk Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10080

Nálunk szintén schiedel kémény van. Az alapkészítés során a leendő kémény helyén is kiástuk az alapot (kb. 1,5 m. mélyen, mivel töltött volt ott a terület és tartottunk tőle, hogy a kémény esetlegesen megsüllyed). A kémény alatti alap kb. 60x60x150cm. Ezt bevasaltuk és egybe lett öntve az egész alappal. Elkészült a szerelőbeton - vízszigetelés, majd a kész aljazatbeton - ebbe is raktunk vashálót. Erre lett felhúzva a kémény, az első elem a padlószinten van. A kéményhez adnak kivitelezési útmutatót, szerintem ez a honlapjukon is fent van.

Előzmény: racsp (10077)
öregfa.. Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10079

Nálam így készült, vízszigetelés az egész házban egybe, kisméretű téglával csináltak egy kiemelést a majdani padlószintig (2 sor), onnan mehet a kémény.  

Előzmény: racsp (10077)
bento1 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10078

Már megint egy sarc!!!

 

De ha már ennyire pofátlanok,akkor legyen az,hogyha valahol olyan helyen történik haláleset amit ellenőriztek és jóváhagytak,akkor vonuljon börtönbe a kéményseprő szakember!!

Előzmény: kod1111 (10051)
racsp Creative Commons License 2012.02.22 0 0 10077

Sziasztok

 

Schiedel kémény építésével kapcsolatba lenne kérdésem.

 

Nincs még aki csinálná, viszont 2 szakival is beszéltem.

Egyenlőre a szerelőbeton van kész, a leendő kémény alatt még plusz alapozás van.

A szerelőbetonra az egész házban még tennénk kátránypapírt.

 

Egyik szerelő, minek az oda, kis habarcságy és rakná az első köpenytéglát, de ez ugye félig benne lenne a végleges padlószintben. Erre mondja majd a második köpenytéglában lenne akkor a kondenzviz kivezetés.

 

Másik szaki, nem úgy van az. A leendő padlószintig egy betonalapot csinálni neki 40*40 centi bevasalva, majd innen indítani az első köpenytéglával.

 

Én úgy gondolom, hogy az a második a jobb, de akkor ennek hol lenne a vizszigetelése a kémény alatt?

Vizszigetelés majd arra rá 15-16cm magas betonalap, vagy betonalap és arra viszigetelés majd első köpenytégla?

 

Sőt van aki aztmondta, hogy akár 70-100cm magasról inditaná a kéményt addig meg betonalap és kisméretű tégla alap.

Zöldár Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10076

 Természetesen jobb.

 

 Egyszer azért mivel lényegesen hosszabb az élettarma, aztán a kátrány nem tud a falba ivódni és a huzat is jobb mivel a simafelület miatt a kémény áramlási ellenállása kisebb.

 

 Z.

Előzmény: kingoftailor (10075)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10075

Apósomnak kőműves vér folyik az ereiben, nekem meg lakatos (a szakmám és műveltem is 15 évig).

Ő ért a tégla kémény építéshez én meg a rozsdamentes anyaghoz.

A rozsdamentes anyag műbizonylatos.

A kémény így lesz felújítva. Kéményseprőknek nem fogom bejelenteni.

Azért csak jobb a bélelt változat, mint a vakolt.

 

Előzmény: Zöldár (10073)
gazcenter Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10074

Én ma voltam Schidel oktatáson....hát sok kis dolog van amire oda kell figyelni, és ez nem a méretezésre értendő.
Amugy a szakemberhezvaló kötés, kell és szükséges!
Itt élet és vagyonvédelemről van szó, és inkább az épitettő arra vegye a fáradságot, hogy leelenőrizze hogy hiteles szakember e az akit megbíz, nem valami kókler.

Zöldár Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10073

 Mivel a cső felfogható úgy is mint egy sablon, egy vezető - nagyon elbaszni se lehet, de azért minimális kőmives ismeret és gyakorlat kell hozzá.

Előzmény: kingoftailor (10065)
Zöldár Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10072

 Új kéményt csak engedélyezett terv szerint szabad építeni, de itt nem erről van szó.

Előzmény: kingoftailor (10070)
Zöldár Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10071

 Azt hiszem itt megint van egy félre értés vagy inkább túlterjeszkedés.

Vajon kinek a részéről ??

 Tehát kéményt építeni csak ahhoz értő kivitelezőnek szabad. Gondolom másnak pénzért, mint sokminden mást.

 Na de az ember saját magának csak építhet. És ilyenkor nem holmi papírokat kellene vizsgálni, hanem azt hogy jó e az a kémény.

 Megfelelő e  a szelvény,  megfelelő e a magasság,   megfelelő anyagokból épült  é. Nos erre azért kell valami papír, a felhasznált anyagok megfelelőségéről.

 És erről az ember ad egy kivitelezői nyilatkozatot, ami a fővárosi kémény seprők szerint félévig jó, szerintem örökké.

 Viszont a nyilatkozattól függetlenül a kémény lehet jó és lehet rossz is akár már másnap.

 

 Úgyhogy  kingoftailor (10065)
 építsd át a kéményed ( ha értesz hozzá ), de ne verd nagydobra !

Előzmény: joevagyok68 (10068)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10070

Ha lebontom az alapig és szépen kivakolva felhúzom?

Ezt sem lehet hivatalosan?

Előzmény: joevagyok68 (10067)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10069

Csinálok egyet photoshoppal. :-((

 

Előzmény: joevagyok68 (10068)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10068

kivitelezői nyilatkozat, miegymás....

Előzmény: kingoftailor (10065)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10067

Hivatalosan azt sem lehet ! asszem...

Előzmény: kingoftailor (10065)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10066

Te állandóan "kötöszködöl" velem :-))

 

Azt láttam én is !

Újnál igen

DE

1, bélelésről IS volt szó !

2. régit lebontom-felépítem mint béleletlen, honnan tudja meg a kéményész, hogy mivan-vót ?

 

De legalább biztos lehet benne az ember, hogy valamilyen szinten normális kéménytéglából csinálja !

Előzmény: halaloszto (10063)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10065

A jelenlegi téglát használnám fel és teljes hosszban bélelném rozsdamentes csővel.

Csak annyi a különbség, hogy nem szakembert hívok kurva drágán, hanem megveszem a bizonylatos rozsdamentes béléscsövet és én berakom.

Előzmény: Dunit (10061)
Dunit Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10064

 Ezekszerint létezik ilyen tégla !

 

 Én anno 32 éve a beledi fagyállónak mondott téglából építettem egy kéményt. Általában 6-8 év alatt a felső sor a fagy miatt megrongálodott. Aztán kibéleltettem, azóta semmi baj nincs.

 Jellemző , hogy az egyik nagyarcú bélelő nyomban azzal kezdte :  a kéményt át kell építeni. Ezzel csak azt érte el, hogy  nem kapott megbizást.

 A másik ki bélelte, mondtam  a kémény külső nem az Ön dolga.  Felállványoztam, fehércementtel a sérüléseket/ lefagyásokat kijavítottam, majd hogy csicsás legyen,  piros mészállóval befestettem, még a fugákat is rátettem/rárajzoltam.

Ennek már 11 éve.

 Ennek a beledi téglának egyébként az volt a tulajdonsága , mindig kivülről fagyott le egy egy darabka,  olyan pikkelyszerűen / gáztüzelés  füstgáz nagy víztartalama miatt álladóan nedves volt /.

 Évente általában egy félveder törmelék távozott - egy nagy vizszintes vápában gyült össze.

 Nem annyira a balesetveszély mint inkább a macera miatt gondoltam a bélelésre. Egy lefagyásos kémény rendkivül csúnya látvány tud lenni, az állékonyság csak kb. 20 év után gyengül annyira, hogy ledölés bekövetkezne. Persze ez függ a kémény szab magasságától is.

 Nálam mivel majd a gerincnél  lép ki - csak 4  -5 sor tégla áll szabadon,  a ledölés esélye minimális. Egy magasan 15 - 20 sorral kinyuló kéménynél már más az eset.

 Most azzal a jelenséggel nem foglakozom amikor belül válik le egy nagyobb darab tégla. Egy eltömödésnél ennek katasztófális következménye is lehet. Főleg éjjel amikor alszanak.  Tanulság ? Éjjel elhetőleg nehasználjuk a tüzelő berendezéseket.

 Az persze más kérdés, hogy ezeket mennyire szürik ki a kéményseprők.

Gyanítom semmenyire.

 A legtöbb baleset egyébként emberi nem törödömségből fordul elő. Jól beisznak, és hogy ne fázzanak, bekapcsolják a gáztűzhely összes égőjét sőt a sütőt is, aztán nem ébrednek fel stb. stb.

Előzmény: joevagyok68 (10062)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10063

"az égéstermékkel közvetlenül nem érintkező téglábólfalazott kémény"

 

nekem ugy tunik, ez a papir is csak belelt kemenyhez jo.

 

vajk

Előzmény: joevagyok68 (10062)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10062

"ha találsz is, papirja biztos nem lesz."

 

Ez jó "papírnak" ? 

és kéménytéglának ?

http://www.baranyategla.hu/userfiles/File/atb_35_2007.pdf

 

Előzmény: Dunit (10061)
Dunit Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10061

 Üdv !

 

"A kémény huzata teljesen jó a kazánhoz."

 

 

 A 4 variációból én az 1 - est javasolnám, olyan kiegészítéssel, hogy az újra épített részbe már megfelelő béléscsövet teszel.

 A 2.  és a továbbiak egy teljesen új kémény építésnek számítanak a járulékos előírásokkal. Pl. nem biztos ,hogy találsz megfelelő téglát , ha találsz is, papirja biztos nem lesz.

 Általában csak a fűtött területen kivüli részek használódnak el, tehát azt kell javítani vagy újra építeni.

     A béléscső ?

 Rozdamentes acél vagy sima acél. Az első tart 68 évig a második csak   34 évig.

 És ennél a javításnál a tégla minősége már nem számít,  mivel csak tartó funkciója van. Természetesen holmi szar téglát azért ne építs oda.

 

 De nem kell   különösen fagy álló.

 És a habarcsra is figyelni kell. A megfelelően cementes általában megfelel.

Előzmény: kingoftailor (10060)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10060

Tavasszal fel szeretném újítani a 4 téglás 16*16-os kéményem, aminek a tető feletti része hagy kívánni valót.

 

Jelenleg 3 változatban gondolkozunk:

  1. Visszabontjuk a tetőn belülre és újrahúzzuk
  2. Visszabontjuk az alapig, újrahúzzuk, de a koromajtókat is cseréljük. Belülről vakoljuk.
  3. Visszabontjuk az alapig, újrahúzzuk, veszünk rozsdamentes béléscsövet és újraépítés közben béleljük is. A koromajtókat is cseréljük.
  4. montel kéményt veszünk kb 120000-ért

A lehetőségek ár szerint emelkedő sorrendben vannak. Pénztárca nem túl kövér.

A kéményen egy 27KW-os vegyes kazán üzemel.

Előtte egy gázkazán volt rákötve 130-as alu cső béléssel (a kéményben).

A bélést a vegyes beindítása előtt kihúztam.

A kémény huzata teljesen jó a kazánhoz.

 

Nekem személy szerint a 3. megoldás tetszik a legjobban. A pénztárcámnak viszont az 1-es.

Mit gondoltok ezzel kapcsolatban?

 

 

pjotrkolja Creative Commons License 2012.02.21 0 0 10059

"A végén még teljesül azon hőn vágyuk , hogy ők legyenek a fő - fő ellenőrök. Pár éve egy  köcskeméti kémény konferecián előadta az egyik jó ember, hogy milyen hasznos lenne, ha bármely gázkészülékre kötelező lenne egy un. szervizkönyv ( Ez eddig még mármint a szervizkönymagába hasznos -én is felírom magamnak a készülékeim javításának dátumát meg, hogy mit csináltak ) De a javasla lényege - csak arra feljogosított személy írhatna be ebbe a naplóba ( gondolom a kémény seperők )"

Azt a felszólalást ha jól emlékszem, egy gázszerelő tette (a kéményseprők bojkottálták a konferenciát, csak 3-4 cég vett rajta részt) és a három hónappal később kihirdetett, 2008. évi XL. törvényben foglalt 5 évente kötelező Műszaki Biztonsági Felülvizsgálat meglétének ellenőrzése kapcsán hozta fel mint lehetőséget. Vagyis elvileg kéne is, hogy már 2013-ig legyen ilyen minden gázkészülék mellett. A kéményseprő feladata abban merülne ki, hogy ezt a papírt megnézi, ha lejárt vagy a lejárathoz közelít a bizonyítvány hatálya akkor szól a tulajnak, ha többszöri jelzésre (több éven át 6-7 év múltán) sem végeztetik el a felülvizsgálatot egy felken gázszerelő mesterrel, akkor meg a törvényben foglaltak szerint jár el.
De ha ez nem tetszik akkor létre lehet hozni egy gázszolgáltatói szervezetet ami miatt majd még egy napot tölthetsz otthon. 

Előzmény: Émile (10056)
Émile Creative Commons License 2012.02.20 0 0 10057

  "Ahogy a szakértő is mondta : a béleléssel megelőzhető a CO mérgezés."

 

 

 Milyen szakértő mondta ezt ?

 

   Remélem komolyan nem gondoljátok.

 

 Kémény bélelés  !

 

 Egy élettartam növelő kiegészítés a kéményen, semmi más.

Előzmény: Törölt nick (10055)
Émile Creative Commons License 2012.02.20 0 0 10056

  A végén még teljesül azon hőn vágyuk , hogy ők legyenek a fő - fő ellenőrök. Pár éve egy  köcskeméti kémény konferecián előadta az egyik jó ember, hogy milyen hasznos lenne, ha bármely gázkészülékre kötelező lenne egy un. szervizkönyv ( Ez eddig még mármint a szervizkönymagába hasznos -én is felírom magamnak a készülékeim javításának dátumát meg, hogy mit csináltak ) De a javasla lényege - csak arra feljogosított személy írhatna be ebbe a naplóba ( gondolom a kémény seperők )

 na most ha elveszik/megrongálódik, vagy véletlen a tulaj ír be valami neki fontosnak itélt dolgot - az jogosulatlan cselekedetet hajtana végra ( okírat hamísítás, dokumentumok  eltüntetés, megsemmisítése - azt természetesen meg kell torolni - szabálysértés, deres stb - vagy a készülék elkobzása.

 Persze a tűzelés ezen belül a gáztüzelés veszélyes  valami, na de nem ez az útja mint amit ezek a jóemberek kigondolnak !!

 

 És még mennyi más veszély leselkedik az emberekre.   !!!

 A lényeg nem ez , hanem egy kizárólagos monopolhelyzetű  - konkurencia nélküli tevékenység üzése.

 Nos ezért a kéményseprők nem mennek a szomszédba holmi hazudozásért - párdon csúsztatásért.

gmkiev Creative Commons License 2012.02.20 0 0 10054

A rendőrök meg "teljeskörű" műszaki vizsgát végeznek a gépjárműveken, útszélen, képzettség és szakértelem nélkül!

Előzmény: kod1111 (10051)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.02.20 0 0 10053

  Nyomulnak a nyomorultak !!

 Tény, az érdekérvényesítő képességük nagyon jó !

Előzmény: kod1111 (10051)
mislenyi Creative Commons License 2012.02.19 0 0 10052

Köszi, megtaláltam benne.Mivel lehet javítani, mivel adott a 14 x 14 -es? A gépkönyv 14 x 20-ast ír (6 m-est).

Előzmény: gmkiev (10050)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.19 0 0 10051

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!