Keresés

Részletes keresés

Lipi07 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 132
Előzmény: Ufo_Nasa (131)
Ufo_Nasa Creative Commons License 2008.09.05 0 0 131
Oleo-Mac Sparta 25 fűkaszához keresek pdf formátumban magyar nyelvű leírást / használati útmutatót / kézikönyvet. Sehol nem találtam eddig a neten, tudnátok segíteni? Nagyon jó lenne, hálásan köszönöm!
4125 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 130
én a budapesti boltjukban szoktam vásárolni, kérdezd meg a kertgép topicban, mert ott vannak vidékiek akik rendelni szoktak.
Előzmény: btbalazs (129)
btbalazs Creative Commons License 2008.09.04 0 0 129
cak egy kérdés még: hol lehet megnézni hogy minek mennyi az ára?
Előzmény: defisdani (126)
4125 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 128
ja, igen, bocsi :-)
btbalazs Creative Commons License 2008.09.04 0 0 127
nagyon köszi
Előzmény: defisdani (126)
defisdani Creative Commons License 2008.09.04 0 0 126

 

Hello!

www.agroforg.hu

 

Nekem is sokszor kimarad egy-egy betű

Előzmény: btbalazs (125)
btbalazs Creative Commons License 2008.09.04 0 0 125
kössz hogy visszaírtál de a link nem jó mert nem nitja meg a böngészőm. nem írtad el?
Előzmény: 4125 (124)
4125 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 124

ha olcsón akarsz jót, akkor vegyél grassmastert.

itt kapod meg a legolcsóbban:  www.agrofog.hu küldenek vidékre is csomagot.

Előzmény: btbalazs (122)
elmax Creative Commons License 2008.09.03 0 0 123

Köszi az ötleteket mindnekinek az Oleo mac fükasza gondjaimhoz!

 

Végülis szerelőhöz vittem. Karburátort kellett tisztítani meg alapjáratot beállítani. (Elöbbit próbáltam én is itthon, de valahogy a szerelőnek jobban sikerült:) Ja és új légszűrő is került rá.  Gyönyörű a hangja!

Előzmény: Sky222 (113)
btbalazs Creative Commons License 2008.09.03 0 0 122
nem tud valaki egy olyan weboldalt ahol olcsón lehet kapni 2,4 mm-es damilt?
4125 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 121

ennyit tudok az einhell-el kapcsolatban:

http://www.einhell.hu/index.php?file=contact&select=17

a mintaboltban van a központi szervíz, hátha ott tudnak segíteni külön alktrészben is.

persze elég durván hangzanak az alktrész árak egy ilyen géphez ami kompletten 30-40ezer pénz a múltikban, bontott alktrészt kell venni, úgyis van belöle bőve.

 

ezt a gépet nem szabadott volna megvenni, kicsit többért már sokkal jobb gépeket lehet venni.

Előzmény: PalleR (120)
PalleR Creative Commons License 2008.09.01 0 0 120
Sziasztok,

Koszi az alabbi linket nagyon hasznos volt.

Ezzel kapcsoaltos a tovabbi kerdesem is.
A kerdeses fukasza egy Einhell tipusu vasarolmany, és ebben a fejben van két darab kúpkerék, ilyet szeretnék vásárolni valahol ha lehet, mivel amit en tudok helyet ott csak az egész fejet árulják egyben 18 ezerért, amikor szumma 30 volt az egész.
Ötletetek, hgoy hol lehetne kapni, vagy lehet-e egyáltalán?

Thx

PallR
Lipi07 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 119
Előzmény: PalleR (118)
PalleR Creative Commons License 2008.08.30 0 0 118
Sziasztok,
Egy fukaszanak a motorjat szednem szet de sehogy nem akar szetjonni, nem tudtok olyan oldalrol ahol van ezekrol robbantott rajz, vagy valami utmutato?
Thx
Pallr
btbalazs Creative Commons License 2008.08.30 0 0 117
szalaylp nem kell elhinni hogy csak 2 órát lehet vele dolgozni de az igaz hogy 40-50 perc munka után 10 perc pihenő, de én nem így szoktam hanem amikor tankolok (nekem normál nagyságú füvön kb 60-75 perc alatt fogy ki egy 3/4-ed tank benzin) és utána 15 perc pihenő
Előzmény: szalaylp (105)
btbalazs Creative Commons License 2008.08.29 0 0 116
de ha sok benzint kap akkor meg nagy / full gázon se akar vágni csak felpörög azután rögtön fulladozik és ha nem engeded vissza a gázt, akkor kb 10mp után le is áll.
Előzmény: Sky222 (113)
btbalazs Creative Commons License 2008.08.29 0 0 115
a rezgés attól is nőha ha nem kapcsolod ki a gépet kb 40-50 perc használat után 10 perc pihenőre
Előzmény: szalaylp (107)
Sky222 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 114
*fél háromnegyed tekerésnyire
Sky222 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 113
Nekem is volt ilyen problémám egyszer a stihl fűkaszámmal mert vagy 5 éve vettünk rá karbit szerelő összerakta, vagy 3szor lett vele kaszálva aztán következő tavasszal be se akart indulni. Gondoltam majd én belövöm a karbit aztán sikerült beindítani de ugyanaz volt a probléma, ha nagy gázt adtam fulladt(így használhatatlan volt) kicsit utánanéztem a problémának, találtam is leírást azt írták, hogy mindkét csavart fullra be kell tekerni, aztán szépen negyedfordulatnyit ki és közben figyelni a motor reakcióját. Nekem a motorhoz közelebbi a levegőcsavar a távolabbi a benzin, a levegőt kb 3 tekerésnyire tekertem ki a benzin kb fél 34 tekerésre(ha túl sokat kap akkor alapjárat nincs ha keveset akkor meg fullad nagy gázon.
Előzmény: elmax (110)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 112

Fradical

 

ha elektromosat akarsz venni, akkor legalább egy ilyet:

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=28&category_id=9&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

 

a szára egyenes legyen ne pedig görbe mert az szegélynyíró és nem kasza.

fontos tudni, hogy az elektromos gépek megadott teljesítménye általában a teljesítmény felvételt jelöli, nem a leadást.

egy jó példa: ennél a sarokcsiszolónál például feltüntették a teljesítmény leadást is.

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=5257&category_id=212&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

Előzmény: Törölt nick (109)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.08.23 0 0 111

Szia!

 

Szabin voltam, nem tudtam a netre felmenni. Talán még nem késő a tanács. Mielött döntenél, ezt az oldalt olvasd el: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=12

Az Oleo Mac gépek ár/érték arányban nagyon jók!

Előzmény: Törölt nick (109)
elmax Creative Commons License 2008.08.11 0 0 110

Sziasztok!

 

Itt egy kis történet egy szerelőhöz akihez ne menjetek (Nógrád megye és Szécsény város):

 

Oleo Mac Sparta 25  gépre sikerült szereznem szöghajtást és csapágyakat. Össze lett szerelve fizettem is 18 ezer forintot. (Eredetileg kevesebről indultunk, de aztán ahogy teltek a hetek fogyott a türemlem, és nála meg nőtt az ár.) Miután átvettem a gépet azért rákérdeztem, hogy jól működik-e...és most figyeljetek: Ja azt nem beszéltük meg, hogy beindítsam és kipróbáljam!.-mondja a "szerelő". Erre én, hát akkor próbáljuk ki most. Beindult, a damil pörgött, aztán leállt. Kevés volt a benzin, más gond nincs.

 

És itt a lényeg:

 

Itthon keverék (cca. 1:49 makita 2 ütemű motorolaj és 95 ÖMW benzin) beönt,  pöccre indul aztán meg mikor gázt adok lefullad. Ha csak hagyom, hogy menjen a motor és nem vágom a füvet (ilyet csak most csináltam, hogy lássam mi  baj) elmegy percekig. Aztán gázt adok, még felbőg a motor és leáll. MIÉRT? (A törénethez hozzá tartozik a gép állt vagy 2 évet, elötte az apósomé volt aki nem sokat használta, de valószínúleg nem kimélte. A légszűrőnél letört egy kis múanyagvacak ahol bemehetett esetleg poos levegő is?)  Szédszedtem a szárat és a motort külön járattam a szöghajtásnál, akkor jónak tünt. Vissza raktam és most ugyanaz. Ötlet, tanács? Azon kivül, hogy vigyem másik szerelőhöz.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 109
Sziasztok!



Van egy dilemmám. Fűkasza vásárláson töröm a fejem. Namost. Sejtem, hogy a benzines jobb, mint az elektromos. Sajnos az anyagiak gátolnak... De talán egy jobb minőségű elektromos sem olyan rossz. Vagy igen? Hobbikertész lennék, nem hektárokat kaszálnék. (600nm a telek) Hány watt teljesítményben érdemes gondolkoznom? Köszi előre is!!!
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.20 0 0 108
Valószínűleg az alapjárat változott meg egy picit. Sokszor füllel nem is lehet észre venni a változást, csak akkor, ha fordulatszámmérővel bemérik. Nem feltétlenül a bejáratás miatt van. A légnyomás változás is érezhető lehet. Nagyon lassan, az La jelű csavarral lehet szabályozni az alapjáratot. Már egyszer tettem fel egy linket a beállításról, de itt van még egyszer: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=32
Előzmény: szalaylp (107)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.20 0 0 107
 

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne, ha valaki tudja a választ akkor köszönöm szépen.

 

Első indításkor, a fűkasza rezgése teljesen elhanyagolható volt. A gép még meg sem remegett, alapjáraton. Néhány órai használat után viszont látható rezgés tapasztalható. Kicsit táncol a gép ha magárahagyom alapjáraton. Ez normális? A bejáratás után kialakul egy kicsit nagyobb fokú rezgés?

misikt Creative Commons License 2008.07.17 0 0 106

Kívánunk hát akkor egy kalappal...

Az 1 hónapos benzin még biztos jó, ha jól záródó edényben volt. A MOL azt hiszem 3 hónap szavatossági időt vállal. A minőség romlása inkább akkor következik be, ha nem jól záródó helyen van tárolva (mondjuk a gép tankjában), de így is bírja pár hónapig.

Úgy monták, hogy olyasmi a probléma lényege, hogy a benzinben van egy illékony komponens, ami segíti a motor indulását.

Előzmény: szalaylp (105)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.17 0 0 105
 

Tegnap megérkezett a Zenoa. Bár nem tudtam tisztességesen várni, mert a gönci barackosban idény van, de azért megvárt itthon a gép. Az első ránézésre is faltörő kos benyomását kelti, vagy legalábbis, mint a Star Wars, Jedi visszatér részben a légpárnás motorok az erdőben. Szóval én csak úgy hívom atomerőmű.

 

Szépen összeszereltem, elolvastam a kezelési útmutatót. Sok érdekes infóvval lettem gazdagabb. Pl: ne hagyjuk megöregedni a benzint. :-)Így nem mertem beleönteni az egy hónapnál régebbi keverékemet. Ma hozok friss "anyatejet" a gépnek. S remélem a zsir, amit kihagytak a csomagból ma megérkezik. Nem szeretném első körben gallyra vágni a "kicsikét".

 

Heveder kérdés: Fekete, széles vállpántal, Komatsu Zenoa izléses felirattal, minden oldalról körülfogó szijjakkal. Egyébként ez volt az első, amit kivettem a dobozből, mert már néhányan paráztattak a megjegyzéseikkel. Tökéletesen illeszkedik rám, és annyi állítási lehetőség van rajta, így nem tudom elképzelni, hogy valakire ne lenne jó. (Persze minden lehetséges.) A heveder miatt a 180 cm, 90 kg vágósúlyban lévő kartársak ne aggódjanak. A 9 kg tényleg annyi, meg kell szokni, még ilyen profi hevederrel is. (Ja és még fel sem volt tankolva.) A gép beakasztása a tartókapocsba valóban nehéz, még nem találtam rá ideális módszert.

 

Hangjáról nyilatkozni még nem tudok, sem az erejéről. Remélem ma már beljebb leszek a témában. Kisütött a nap, így néhány fotót is aplikálok az új jövevényről.

A damilfej, nekem elégségesnek tűnik, 6 m anyag fél rá. Ennél többet nem is akarok első nekifutásra elnyomni. A damil méret, amit a könyv meghatároz: 2,4-es.

Érdekesség!!! Hasznáalthoz ez a tanács olvasható. 40 perc munka 20 perc pihenő. A gépet napi két óránál többet ne használja. - Ez komolyan beszél???-

Plussz infó: Garancia 1 év, ipari felhasználás esetén 1/2 év. Bebiztosítják magukat. (Ja és kölcsönzéses használat esetén 1 hónap.)  

Kivánjatok hozzá sok szerencsét vagy legalább egy kalappal. :-)

Üdv: szalay.

___roli Creative Commons License 2008.07.16 0 0 104
nem egeszen, attol sokkal egyszerubb az eset.

a tengely kozepen szetszedheto. amikor osszeillesztettem nem ugrott a helyere... tenyleg csak egy mozdulaton mulott.
megijedtem , remeket lattam s mar kerestem a szervizt.

meg jo hogy ennyiivel megusztam. ha szervizben jonnek ra lehet dragabb mutatvany lett volna
Előzmény: misikt (103)
misikt Creative Commons License 2008.07.16 0 0 103
Elnyíródott?
Előzmény: ___roli (102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!