Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gasolin Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9407
Mostanában ritkán fordulsz meg itt a fórumon. Már arra gondoltam, hogy a nyári szűnetben bekéredzkedtél egy globetrotteres Volvo-ba országokat járni. :o)
Előzmény: _Globetrotter (9404)
Pavel Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9406
kösz :)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9405
Annak idején nekem azt tanították, hogy a szállítmányozó feladata az, hogy elvállalja az árú továbbítását A pontból B pontban a saját nevében a megbízója számlájára, (ha szükséges akkor raktároz vámkezel stb.), és ezért a tevékenységért díj illeti meg. Kiválasztja az árú természetének legmegfelelőbb fuvareszközt ez lehet közút, vasút vagy akár légi fuvarozás is és lebonyolítja az egészet.
A klaszikus szállítmányozónak nincsen saját járműparkja!!!! Az szállítmányozó gyakorlatilag a fuvarozási ágak szakértője. Ismeri az összes fuvarozási ág jogszabályait, és úgy bonyolítja le az árú továbbítását, hogy az a megrendelő szempontja szerint a legolcsóbb és a leggyorsabb.
Gyakorlatilag folyamatosan figyelemmel kíséri az árút addig amíg a címzett át nem veszi.
A 90-es években a nálunk ez a szállítmányozás szó divatszó lett a fuvarozó cégek közt és boldog boldogtalan hírdette nagy betűkel, hogy ő szállítmányozással foglakozik pedig akinek autója van az nem lehet szállítmányozó /de mindegy/.
Régen igazi szállítmányozó cég a Masped volt, mert nem voltak járművei (hogy ma vannak-e azt nem tudom).
Előzmény: Pavel (9403)
_Globetrotter Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9404
A fuvarozó a saját eszközével eljutatja az árut A pontból B-be .
A szállítmányozó is rendelkezhet saját eszközparkkal de, ö inkább a kapcsolatait és szaktudását adja áruba.
A szállítmányozó inkább szervez, vámot intéz ,kompjegy, gyűjtőnél a külföldi kapcsolat stb. stb.

Gabesz:
Jó az új oldalad teccik:-)
Előzmény: Pavel (9403)
Pavel Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9403
Hello!

"A bevétel 48%-a a fuvarozásból, 32,5%-a a szállítmányozásból jött össze"

Mi a különbség a kettő közt?
Előzmény: Gasolin (9402)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9402
A Gasolin Press hírszolgálat értesülései szerint a Waberers csoport tavalyi forgalma 60,46MrdFt volt.
A bevétel 48%-a a fuvarozásból, 32,5%-a a szállítmányozásból jött össze, a fennmaradó részt pedig vámszolgáltatásból, logisztikából és hasonló tevékenységekből jött össze.
A nyereség 4,1MrdFt volt, ami 8%-al magasabb mint a megelöző 2003-as év.
A cégcsoport 13MrdFt-ot fordított beruházásra, amiből 7MrdFt a járműpark korszerűsítésére jutott, a fennmaradó részt pedig a cég a BILK fejlesztésére fordította.


Gabesz
Az E kategóriát használod már? Nyerges szerelvényt is vezettél?
deps Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9401

bréékóó gabesz!!!!

 

ON

 

vert az unalom és hát elkezdtem pötyögni a gógliba, és mondom megnézam a barátokat.....

 

de komoly kis szájtod kerekedett, gratulálok!!!!!

akkor lehet irni hogy nekem is kéne meg nemistudom.....

a magamról dolog nemsemmi, szépen játszol a határon, hogy most akkor milyen szavakat hová és menyira durvát alkalmazol, nekem tetszik (NEM NYALÁS, OKÉÉÉÉ)

a zenében kicsit másabb vagy mint én, de jóó azis, főleg mikor a hegekben ladázgatz télen... :)

 

hamár olyan sokat csevegtünk a gumikról, a dömén nem goodyer gumid van???? lehet más is csinált ilyen mintákat, de egyszer láttam egy bivaly 350 es gépet (3 as kasztniba egy 50moci ami a 8asból lett kivéve) szóval azon volt ilyen gumi...

 

tényleg hogy van az imádottad????? meg kellett rendelni a majd egy méteres hengerfejet v felújítattad?????

 

OFF

 

cisszzzzzz

deps Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9400

bréékóóó urak!!

 

a szegedi míting változott nállam:(

a vasárnap lehet hogy szombat!!!!!!

 

de főőőő hogy lehet menni!!!!

 

 

aztán egy kis útinform:

 

Pénteken adják át az M7 új szakaszát
Az M7 autópálya 125-145. kilométer-szelvénye közötti, közel 20 kilométeres új szakaszát az ünnepélyes megnyitót követően várhatóan 2005. július 15-én 15 óráig adják át a forgalomnak, így az autósok a pénteki csúcsforgalomban már az új pályarészt is használhatják. Az átadás az ORFK és az üzemeltető közös ellenőrzését követően, azok felvezetésével történik. A bal és a jobb pályát a tervek szerint egyidejűleg nyitják meg. Az új szakasz díjköteles, az úthasználatért tehát a pénteki átadástól kezdve fizetni kell. Ennek megfelelően matricaellenőrzésekre ezen a pályarészen is folyamatosan számítani kell.

_Gabesz Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9399
Koszonom. Pont erre gondoltam.
Gerob Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9398
www.toll-collect.de

itt találsz róla infókat, van magyar nyelvű része is!!
Amúgy azt gondolom tudod, hogy németben csak a 12 tonna feletti kocsikra kell fizetni a használat-arányosan autópálya díjat.
Előzmény: _Gabesz (9396)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9397
Itt a cég honlapja: Toll Connect
Előzmény: _Gabesz (9396)
_Gabesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9396
Azert is irtam, hogy inkabb elzarni nem tudja...

Nem tudjatok veletlen, hogy a nemet autopalya dijaknak hol lehet utanna nezni? Egyaltalan van nekik olyan oldaluk mint pl. a go-maut?
Előzmény: Roadtrain (9392)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9395

Semmi gond!

Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget neked is !!

Előzmény: Gasolin (9393)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9394
Mire megírtam a hozzászólást addigra te is megtaláltad a hiba forrását.
Előzmény: Roadtrain (9392)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9393
Szerintem a turbonál a Wastegate szeleppel van a baj.
Ennek a szelepnek az a feladata, hogy alacsony fordulatszámnál is legyen feltöltés ezért zárva van, de amikor nagyon pörög a motor akkor túl nagy lenne a kipufogógáz nyomása ezért ez a szelep kinyit, hogy így csökkentse a kipufogógáz mennyiségét és ezzel erejét, hogy ne menjen tönkre a turbo.
Valószínűleg ez maradt nyitva, így kicsi a nyomás alacsony fordulaton azaz gyakorlatilag nincs feltöltés.
Előzmény: Roadtrain (9387)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9392

Lehet,hogy ez lesz a bibi??

Részlet az egyik cikkből :o))

 

"A turbó szabályozásáról egy wastegate nevű szelep gondoskodik. Erre azért van szükség, mert a több levegővel elégetett több üzemanyag több kipufogógázt is eredményez, amitől ismét gyorsabban forog a turbinakerék még több levegőt juttatva a motorba, és így tovább. Ennek a láncreakció-szerű folyamatnak a kivédését szolgálja a wastegate szelep, amely egy előre beállított levegőnyomás elérésekor a kipufogógáz egy részét elirányítja a turbinakeréktől, így szabályozva a folyamatot. "

Előzmény: _Gabesz (9390)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9391
"lesz ott Rába, ha nem is autó képében.... A Csepel D-566-osok biztos ott lesznek, azokban meg Rába moci van, mint az tudható, ugye...:-))"

Ha úgy vesszük, akkor jár oda ki a Tisza Volán-nak is busza, és abban is Rába szív dobog. :o)
Előzmény: MALWIN (9384)
_Gabesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9390
Ezeket majd olvasd el, egesz erthetoen le vannak benne irva az alap dolgok:
http://www.carstyling.hu/tuning_shower.php?id=184
http://www.carstyling.hu/tuning_shower.php?id=419
http://www.carstyling.hu/tuning_shower.php?id=433
Előzmény: Roadtrain (9389)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9389
Nem gond majd én rájövök a hétvégén :ĐĐĐĐ
Előzmény: _Gabesz (9388)
_Gabesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9388
Szerintem inkabb elzarni...
Hogy, hogy lehetne megcsinalni arra sajnos lovesem sincs.
Előzmény: Roadtrain (9387)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9387

OK!!

Köszike a segítséget.

Azt mondták az adagolósnál,hogy valami szelep bigyó ragadt be.Ami a turbo környékén van.Mivel beragadt így nem tudja elzárni vagy kinyitni.Ezért kicsi a nyomás.Nem tudja a rendes nyomást produkálni.Aztán másik okos emberek azt mondták,szedjem le járassam meg aztán vissza.

Ha nagyon elcseszem akkor hétfőn vihetem turbó szervízbe :o)))

Előzmény: _Gabesz (9386)
_Gabesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9386
Ja a kepet meg jol lehagytam...
(elkuldtem mailban is, hatha nagyon lekicsinyitette)
Előzmény: _Gabesz (9385)
_Gabesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9385
Road,
Az a Peug turbo szerintem Garrett turbo lesz.
Előzmény: Roadtrain (9383)
MALWIN Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9384
Gaso,
lesz ott Rába, ha nem is autó képében....
A Csepel D-566-osok biztos ott lesznek, azokban meg Rába moci van, mint az tudható, ugye...:-))
Előzmény: Gasolin (9382)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9383

Voltak bejátaszások ilyen fullos csőrös gépekről,lángnyelvek csaptak ki a kidörrentőből meg hasonló nyalánkságok :o))

Na azt tudtam volna tovább is nézni mint 2másodperc.

De ha jól olvastam majd csak szeptemberben lesz megint verseny a cseheknél.

Én is elmentem volna a talira,de szétkell szednem a TURBÓ-t a Boxeron.

Kicsit valami nem gömbölyű benne.Valami szelep vagy mi a szösz beragadt.Meg 0,3bar nyomás van emiatt a 0,8 helyett.

Nincs véletlen valakinek egy robbantott ábrája Peugeot turbóról?? :o)))

 

Előzmény: Gasolin (9380)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9382
"hát akkor megejtünk egy RÁBÁs talákozót!!!! :o)"

Rába találkozó Rába nélkül?
Vasárnap csak a gyorsulási verseny lesz délután, az meg Szegeden a Tisza parton szokott lenni nem a Sziki-n. Így viszont nem kell korán reggel felkelni, hogy időben leérj Szegedre! :o)
Előzmény: deps (9378)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9381
Ezért sem szeretem Széles Gábor-t, az Ikarus "megmentőjét".
Előzmény: deps (9374)
Gasolin Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9380
És eddig ezen a versenyen volt a legtöbb induló kamion.
Ezen a versenyen szokott lenni a legtöbb néző is (100.000 felett), ilyenkor van Country fesztivál meg hasonló nézőcsalogató dolog. Ott a szervezők igencsak megadják a módját, hogy jól szórakozzanak a látógatok.
Ahogyan mondtad a verseny sem volt rosz.
Előzmény: Roadtrain (9379)
Roadtrain Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9379

"Ma este a Eurosporton kamionverseny! A TV újság szerint 23:15-kor. "

 

Én megnéztem a versenyt,nagyon izgi és jó volt ez a Nürburgring :o))

Szerintem az egyik legjobb pálya kamionoknak.

Volt törés-zúzás,kicsúszás,látványos kanyarvétel és elég jó kis harci helyzet volt az élbolyban.

Előzmény: Gasolin (9351)
deps Creative Commons License 2005.07.14 0 0 9378

hát akkor megejtünk egy RÁBÁs talákozót!!!! :o)

 

mindenképpen vasárnap megyünk!!!

 

üdv

Előzmény: MALWIN (9377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!