Keresés

Részletes keresés

Abu Ramla Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80917

Amire én gondoltam (de ez valahol az egész írás hangvételéből is kiderül), egyáltalán nem a nemzetközi egyezmények (és hazai) szabályozás (bárki is annak hazai Atyja, vagy Anyja) adta lehetőségekről volt szó, hanem ellenkezőleg. Mint írtam, ebbe az országba (csakúgy mint Kínába és más országokba is!) illegálisan (ennek sok-sok módja van) mindent, hangsúlyozom mindent be lehet hozni/vinni. (Itt a lehet szó nem feltétlenül a szabad szót jelenti; van egy, talán jogalkotásunk nyomán kialakult kifejezésünk is, ami szerint mindent lehet, de nem mindent szabad!) 

.

Igen, bármilyen behozatalnál a 'fogadó' ország rendelkezései, azok melyek értelmében behozhatunk e bármit is az ország területére, avagy nem. 

.

Nos, akkor menjünk gombát vadászni, üdv, Abu Ramla

Előzmény: Boarhunter. (80904)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80916

...Sajnos nem. Akkor sem, ha hivatalos papírod van a külföldi eredetről....

Ha kábítószernek minősülne, nyilván már többszörösen befújtak volna, így csak teoretikus a dolog.

Virágozzék száz a fekete import!

Előzmény: magyar bucó (80914)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80915

Metnet térkép ilyeneket nem mutat :) De az egyik ottani topicon megtalálod részletesen az észlelők beírását. Amit licsmin a helyszínen is látott.

 

Közben úgy tűnik rövidebb lesz a jövő heti forrróság, kis szerencsével megúszhatjuk 4-5 nappal és 27-e után már eső is várható

 

Előzmény: homerx (80906)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80914

Sajnos nem. Akkor sem, ha hivatalos papírod van a külföldi eredetről.

Előzmény: nagypapi51 (80905)
Gamma Leonis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80913

Köszönöm! Megkaptam. :-)

Előzmény: gombaszaglász (80909)
lilapereszke Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80912

Meglehet, ő fogta a kezében :-)

Az általad adott leírásban Kettévágva enyhén vörösödik viszont nem stimmel erre a fajcsoportra. lásd a leírást: Agaricus bohusii

Ha egy csoportban találta az egészet, akkor más tényleg nem lehet.

Előzmény: pbprivate (80911)
pbprivate Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80911

Szia!

Köszi!

A csiperkét végül a nem túl gyakori , kímélendő Agaricus bohusii - Csoportos csiperkének azonosította a gombavizsgáló.

Üdv. b.

 

Előzmény: lilapereszke (80900)
freesleep Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80910

köszi! A honlap is szuper

Előzmény: lilapereszke (80884)
gombaszaglász Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80909

"Ha a könyvtárunknak megvan eme újság, el fogom olvasni a cikket. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! Ez a téma meglepett. :-)"

 

Az én könyvtáramban megvan a cikk elküldtem Neked emailban. :-)

Előzmény: Gamma Leonis (80859)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80908

...marmint a .sk medvesre gondolsz?...

szó szerint határeset :)

 

helyiektől sokszor hallom, hogy mekkora zegernye volt vhol, de a metneten nyoma sincs.

Ha nem észlelnek valahonnan, ott nem is esett...

Előzmény: homerx (80906)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80907

Nem a "beszerzés" helyén érvényes rendelkezések az irányadók?

 

Nem. De ami durvább, nem is a nemzetközi szabályozás, hanem a saját kis szemétdombunkon üldögélő tyúk kárálása.

Ugyanez a hajózás. Alig van valami kis hajózható vízfelületünk, de akkora apparátust tartunk fenn mint egy szigetország és sokkal szigorúbb szabályozásunk van mint egy tengeri nagyhatalomnak.

Előzmény: nagypapi51 (80905)
homerx Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80906

marmint a .sk medvesre gondolsz? metnet szerint a kornyeken semmi csapadek nem esett.

Előzmény: Törölt nick (80886)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80905

Hogy a saját házunk tájáról hozzak példát, nálunk a tüskegomba (Polyporus umbellatus) védett faj, Szlovákiában nem. Ha visszafelé a határon megfog(ná)nak, tele csomagtartónyi ilyen gombával, elkoboznák, és büntetnének à. 10eFt/db?

Nem a "beszerzés" helyén érvényes rendelkezések az irányadók?

Előzmény: Boarhunter. (80904)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80904

Ebbe a kis országba (Magyarországra) saját állampolgárai, gyakorlatilag bármit be tudnak hozni, legyen az pl. az általuk elejtett vastagbőrű (és egyéb állatok) bármely része (agyara, bőre, lába, szarva, tülke, gereznája, epéje, karma, körme, patája, koponyája, foga, stb.).

 

Ez nagyon nem így van. Hála Rodics Katica idióta szabályozásának, hiába rendelkezett a vadász mindenféle nemzetközi engedéllyel, nem hozhatta haza a szabályosan(és drágán) elejtett vad trófeáját. És itt most nem az elefántagyarról beszélek ami eleve esélytelen, hanem pl. az erdélyben elejtett barnamedvéről, a kanadában lőtt feketemedvéről vagy akár az ausztriában lőtt zergéről ami nálunk nincs ugyan,  de azért védett...

Előzmény: Abu Ramla (80902)
homerx Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80903

tegnap harom pofit talaltam. ketto mar eleg oreg, de a harmadik is elkezdett sargulni, igy maradt egy kis varganya vigasztalasul a hetvegerol :)

 

Abu Ramla Creative Commons License 2011.08.19 0 0 80902

Bocs, amiért még ráoffolok, de a ’Kína-szindrómás’ sorok nagyon összecsengenek az enyémekkel, melyeket egy Greenfo cikk (Kínaiak állnak a legtöbb elefánt és rinó orvadászata mögött) nyomán egy másik fórumon írtam ezekben az órákban.

.

Azt hiszem, csak nálunk vannak olyan 'naív zöldek', akik azt hiszik, hogy Kínában a törvények szigorításával megakadályozható, (vagy csökkenthető) lenne az elefántcsont és rinó tülök bevitele.

Ebbe a kis országba (Magyarországra) saját állampolgárai, gyakorlatilag bármit be tudnak hozni, legyen az pl. az általuk elejtett vastagbőrű (és egyéb állatok) bármely része (agyara, bőre, lába, szarva, tülke, gereznája, epéje, karma, körme, patája, koponyája, foga, stb.).

Nehogy a kis naív nyugativilágbeli azt képzelje már, hogy Kína ezzel a dologgal komolyan foglalkozik. Örülnek, hogy gazdaságukba értékek -bármilyen értékek- bárhogyan, de bekerülnek. Mindaz, ami határaikon belülre kerül, az ő gazdaságukat növeli.

Azt a vad, a kapitalizmust, kommunizmussal, egy kicsit 'kasztrós' szocializmussal, középeurópai korrupcionoizmussal ötvözött 'fejlődő gazdaságot' soha sem fogja elérni a környezet- és természetvédelem szele. És ne tévesszen meg senkit a 'pandamaci' és az általa kifelé mutatott 'zöld élet, zöld gondolat'. A panda az egyik elképesztően jó ötlete és eszköze volt a 'civilizált fehér világ'  megragadásának. Azt hiszem, erről a néhai Teng Hsziao Ping tudna sokat mesélni, aki hibái (mi így látjuk) ellenére a nyugati világot legjobban értő/ismerő  vezető volt Kínában, mindmáig terjedően.

Meg kell nézni, mi zajlik a gazdasági és társadalmi fellendülés érdekében, mit tesznek tönkre olyan pusztító ütemben, amit mi itt a kis szaros Európánkban el sem tudunk képzelni.

Itt (Kínában) sohasem fog holmi néhány tonna agyar, csont, fog, és egyéb bevitele is 'kriminalisztikai határokat' ütögetni.

.

Ennyi; üdv, Abu Ramla

 

 

Előzmény: Törölt nick (80901)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80901

Ha a nyugati modell (USA-EU) szerinti fejlődés folytatódik, megnyugodhatsz. Felső szinten magas prioritást kap az erdők védelme, az USA-ban már a 19. sz. közepétől, Európában a 20 sz. második felétől. Kelet-Európában vannak vadhajtásai a rendszernek, a földbirtokos oligarchák, a rablógazdálkodás és a szegények megélhetési környzetrombolása egyaránt veszélyes. Az igazi veszélyt viszont Kína és a kínai gazdasági modell jelenti, ők saját országukban is elpusztítanak mindent, a befolyásuk alá volt országokban (pl. Afrika) pedig sáskajárás szerűen kizsigerelik a természeti erőforrásokat. Ha Kína bevásárolja magát Mo-ra, annak kegyetlen következményei lehetnek a természeti képre vonatkozóan is.

 

Előzmény: Gamma Leonis (80897)
lilapereszke Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80900

Jól sejted, az első két kép nem gomba, hanem nyálkagomba :-)

Enteridium licoperdon névre hallgat.

A csiperkéd lehet akár az Agaricus lanipes (szélespikkelyű csiperke).

Előzmény: pbprivate (80896)
mángorló Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80899

találtam gévát, egy rönkön

lilapereszke Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80898

Igen, igen, ennél szebbet látni sem kívánhat az ember.

Ajándékba Neked, a tehenek taposta út szélén növő szépség  :-)

 

 

Előzmény: Abu Ramla (80894)
Gamma Leonis Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80897

Most egy picikét méregzsák leszek. Muszáj a természetet visszaszorítanunk, az erdőket kitermelnünk, hiszen például hazánk területén is kellettek a földek a mezőgazdasági termelés miatt, a fák mindenféle célra, és különben is, az ember a bolygó leglegleg élőlénye, miénk minden. Majd nézegetünk erdős fotókat 3D-ben. Az életszínvonalunk megköveteli a természet minden morzsájának felfalását. Aki erdőt akar, vegyen magának. Ez is egy luxuscikk lesz, ha így haladunk.

Előzmény: Abu Ramla (80894)
pbprivate Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80896

Sziasztok,

 

az alábbi két gomba (de lehet,hogy csak egy) határozásában kérnék egy kis segítséget.

 

Az első egy erdőbe nem illő ezüst színű pöfetegszerű valami, aminek a belseje sötétbarna. Tölgyfa tövén nőtt. Lehet, hogy nem is gomba?

 

 

 

A másik pedig sógorom áltam Szombathelyen gyűjtött csiperke.

 

Óriás, erdőszéli, bíborbarna, hegyi? Kettévágva enyhén vörösödik, barnul, és erős csiperke illatú.

 

Fenyő alól jöttek.

 

 

előre is köszi a segítséget.

B.

sudárbetyár Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80895

Bevallom nem is tudtam gyökeres csiperke létezéséről.

A neten is csak a nevét találtam meg.

Előzmény: sudárbetyár (80893)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80894

Tudd meg, nagyon irígyellek,  ... csodálatos erdők, reggeli pára felhők, nedvesség, puha csend, mohák, ismert és ismeretlen gombák, óriás fák, igazi erdők, ... maga a Természet.

Persze, ez a 'sivatag' is csodálatos.

üdv, Abu Ramla.

Előzmény: lilapereszke (80888)
sudárbetyár Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80893

Én meg benéztem és azt hittem a 80834-ről beszélünk

Előzmény: heyderia (80875)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80892

Második képeden feltehetően az Inonotus hispidus (almafatapló) van. Én is a napokban kezdtem el fotózni (szobámtól kb. 5 m-re!). Érdemes napról-napra figyelni a fejlődését, változásait. Az enyém eperfán (Morus alba) növöget.

üdv, Abu Ramla

Előzmény: liscsim (80882)
gombamánia Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80891

Húúú, köszi, köszi, köszi:)

Előzmény: gombaszaglász (80856)
gombamánia Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80890

Én igen, növényekkel én is szoktam pamut- és lenvásznat festeni. Gombát még nem próbáltam, de tervben van, köszi a linkeket:)

Előzmény: Gamma Leonis (80806)
lilapereszke Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80889

De jó! Ez tényleg nagy öröm. :-))

Köszi az infót a Leucoagaricus ügyben, utána nézek.

Előzmény: heyderia (80887)
lilapereszke Creative Commons License 2011.08.18 0 0 80888

Gombák, melyeket Erdélyben találni mostanság (Gyimesbükk), s ahol nyoma nincs a szárazságnak. Hogy mire kellett hazajönnöm! :-(((

 

     

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!