Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30211

Szia, semmi gond, csak megmosolyogtattál. Való igaz, szerencsések vagyunk, jó sok maldív hotelszigeten jártunk már, ma össze is számoltam végre (14 év alatt 19 maldív utazás, 214 nap, 17 sziget, ahol laktunk is (4 szigeten többször is) + ezeken kívül 3 sziget, ahol csak látogatóban voltunk). A benyomásaink persze erősen szubjektívek, de szívesen megosztom bárkivel, aki érdeklődik.

 

De még annyi "ismeretlen" sziget van számunkra is, amit még jó lenne kipróbálni, mint pl. az aaaVeee. Kíváncsi leszek majd Magic-ék véleményére.

(Ja, és messze nem mi vagyunk a magyar csúcstartók, 4 éve pl. Vilamendhoo-n találkoztunk egy 60 körüli magyar úriemberrel, akinek az volt a 25. maldív útja! Azóta már jóval 30 fölött járhat, mert ahogy elmondta, minden évben kétszer is utazik.)

 

 

Előzmény: Tojglius (30194)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30210
Előzmény: Royal Island (30206)
Bandos Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30209

Szia!

 

Mi voltunk Filitheyo-n (háromszor is), és Reethi Beach-en is (ott kétszer, először csak kiránduláson, majd 8 évvel később 2 hétig).

Mindkét sziget klassz, Filitheyo-n jobb a reef, gazdagabb a víz alatti élővilág, dúsabb a növényzet, és szerintem valamivel jobb a bungi, Reethi Beach-en viszont mindennap volt rájaetetés (2013-as infó), és fantasztikus a' la Carte éttermek vannak. A part kb. hasonló, a medence Reethi-n nagyon pici és egyszerű, Filitheyo-n valamivel jobb (de meg sem közelíti pl. a Royal Island medencéjét.)

 

Én ha újra Reethi-re mennék, csak reggelit fizetnék be, a többi étkezést az a' la carte éttermekben oldanám meg. Filitheyo-n viszont félpanzióra fizetnék be, de pl. Angagán teljes panzióra, mert ott nincs is más étterem a főéttermen kívül (csak a bárban lehet néhány egyszerűbb snack jellegű kaját kapni).

 

MI érdekel még?

 

Bandos

Előzmény: Törölt nick (30197)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.21 -3 0 30208

Kedves hniko!

 

El sem tudod hinni mennyire örülök a hozzászólásodnak!!!!!!! :) 

Sok képet néztünk mindkét szigetről és azokból jött le nekünk, hogy gyengébb a Meerus JBV, de örömmel olvasom, hogy Te tapasztalatból mondod, hogy ez nem így van! 

A 640-660 szoba az melyik részre esik?  Wow, ma modta nekünk az utazási irodás ember, hogy fizetni kell az esti eljövetelért, de tök jó, hogy azt mondod nem kell! :) 

Ti mikor voltatok Meerun? Az üveget amiben a vizet kapjuk, azt számon tartják vagy el tudunk hozni egyet? Pókokkal találkoztál? Én nagyon pókfóbiás vagyok...! :/ A bungikba bejárnak az állatkák? Szúnyogok vannak? Konnektor átalakító van a bungiban vagy azt vigyünk? Azt láttam, hogy a vízi bungiban van kapszulás kávéfőző, a JBV-ban is van? 

Jujjj, ha lesznek kérdéseim még zargathatlak? Ha gondolod írhatok emailt is,csak ahhoz adj kérlek címet! 

 

Üdv.: Timi

Előzmény: hniko (30207)
hniko Creative Commons License 2016.07.21 0 2 30207

Szia! Mi voltunk mindkét szigeten, majd újra Meeura tértünk vissza. Nem tudom honnan az info, hogy gyengébb Meerun a JBV, épp hogy sokkal újabb, modernebb. Már mindegyik túl van a felújításon. A Jacuzzikat is tavaly cserélték. A fekvése szempontjából a legszebb a 640-660, ide kell kérni előtte emailben, eddig mindig megkaptuk. Az esti fél 8-as transzfer is felár nélkül megy. A vízi élet max egy fokkal jobb Kuredun, már kb ott is semmivel egyenlő... Az étterem mindkét szigeten a villákhoz kötött, de reggelizni és ebédelni bárhol lehet.

Szívesen segítek, ha van kérdésed még! Üdv. :)

Előzmény: Timi&Happy (30205)
Royal Island Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30206

Szia!Nem tudod vèletlen hol talàlok àrakat erre az ùj szigetre ? Koszi :)

Előzmény: andi265 (30204)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30205

Mi Jacussi Beach Villába megyünk akár melyik is lesz a választás, vessetek meg, de nekünk nem jön be a víz feletti feeling! :/  Viszont a képek alapján jobb állapotban vannak a Kuredus bungik, mint a Meerus. Állítólag mostanában újítgatják Meerun ezeket a bungikat, de ha nem épp olyat kapunk az lutri. 

 

Érveim és ellenérveim:

 Kuredu: + hidroplánozhatunk

                 jobb a vízi élet

                 vonzó a homokpad

                 konditerem szebb

               - a hidroplán miatt sokat kell várni hazafelé az éjjeli gépre Malén

                 szinte csak a sziget egyik oldali partja élvezhető és kőgát is van

                 sok a tengerifű a vízben ezért kevésbé szép a látvány

                 az alap JBV az pont a stég és központi rész körül van, így elég zajos nem túl szép a kilátás a bungiból

                 csak az az étterem látogatható amelyik részen van a bungid

 

  Meeru: + hazafelé 30.000Ft-ért kérhető, hogy az utolsó hajóval menjünk, így az a nap is teljesen kihasználható

                 gyönyörű part, körbe élvezhető/nincs kőfal

                 minden éttermet használhatsz

                 wifi korlátlan

                 mivel nem túl jó a vízi világ ezért napi 2X ingyen kivisznek egy korallszigethez 

              - kevés/szinte nincs vízi állatvilág (mondjuk láttam olyan képeket is amin van a part közelében cápa,rája, színes halak...)

                gyengébb konditerem

                kevésbé szép JBV, ha épp nem felújítottat kapunk

                

 

Előzmény: Tojglius (30203)
andi265 Creative Commons License 2016.07.21 -4 0 30204

Szia Magic,

 

Nagy kedvet csináltál az aaaVeee szigethez, nagyon várom a beszámolódat.

 

Addig is JÓ PIHENÉST ÉS VERŐFÉNYES NAPSÜTÉST kívánok!!!

Előzmény: Magic11 (30181)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.21 0 3 30203

mi anno Meerura szavaztunk a nagy virivariban (és felmerült többek között Kuredu is mint hasonló árfekvés), ha jól rémlik akkor ezek miatt:

közelebb van malehoz (rövidebb transzferidők)

nincsenek ronda betongátak a vízben

nagyobb sziget, talán összemérve kissebb népsűrűséggel

 

és a vízfeletti bungik jobban tetszettek meerun mint kuredun...

meg talán egy picit jobbnak/szimpibbnek tűnt a tripadvisor-holidaycheck képek-beszámolók alapján...

 

DE csalódni esélyesen egyikben sem fogsz... szubjektív részemről (hogy összezavarjalak :D) hogy így utólag/mai fejjel már biztos, hogy valami icipici szigetre mennék ha újra, mint pl ami most volt linkelve, ez az aaaveee :) :)

Előzmény: Timi&Happy (30200)
Ani0213 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 30202

Sziasztok! Mi tegnap érkeztünk Gan szigetre, sajnos már tegnap is sűrűn esett, de ma egész nap szakad, ugyhogy semmit sem lehet csinálni. A sziget gyönyörű es a szállás is, de mar nagyon szeretnénk fürdeni... Az előrejelzés szerint holnap meg esik, de utána jobb időnek kellene lennie. Van valaki aki járt már itt ?

 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.07.21 0 1 30201

Aki először készül a Maldívra - annak ez a "beleőrülök, melyig sziget" érzés teljesen természetes :) Majd rá fogsz jönni, van ennél rosszabb is :P Miután hazajöttetek, abba fogsz beleőrülni - HOGY TUDNÁL VISSZAJUTNI :) Én is épp ebben szenvedek :) Szörnyű.... Ez a MESZ, nincs mese. Mindenkit elér, kivétel alig akad!

 

További jó tervezgetést, hagyd magad sodródni az árral - mást úgysem tehetsz.... És majd csak azt veszitek észre, hogy uramisten - már ott is vagyunk :)

Előzmény: Timi&Happy (30200)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.21 -1 0 30200

Na lemorzsoltuk az esélyeseket és végül maradt a Kuredu és a Meeru! Jelenleg úgy állunk, hogy 50-50%, egyik nap Kuredu, másik nap Meeru mellett voksolunk. :( Kezdek beleőrülni, tényleg ilyen nehéz meghozni a döntést??? Aki már járt mindkettőn, segítsen kérlek, mert így sosem fogunk dönteni! >:O 

cassano71 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30199

Megkaptam, köszi:-) Valószínűleg tényleg a méret volt a gond először. Teljesen korrekt, részletes leírás.

Előzmény: Gibs (30196)
Gibs Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30198

Az utazási irodák árának kb. a feléből, vagy kevesebből kijött az egész túra. Csalóka az irodák ajánlata, mert a megadott árhoz még hozzá kell adni a reptéri illetéket, a transzfert és az esetleges plusz ellátás költségét.

Nekem egy főre 300eFt-ból kijött az 5 nap félpanzióval, úgy, hogy a szállodán, félpanzión, transzferen kívül a repülőút felét adtam hozzá (a másik felét a Sri Lankai körúthoz számoltam). Így is meg kellett vennem Colombo-Male-Colombo viszonylatra egy repülőjegyet, mert nem lehetett Maleban megszakítani az Istanbul-Colomboi rep.jegyet. Ez 60eFt volt/fő.

Maafushi-n nem voltak a strandon kószáló árusok. A part mentén voltak kis üzletek, kávézók, búvár és szörf bázisok. A bikini beach-en is volt gyümölcsárus, festő, ajándékárus a kerítés mellett, de nem járkáltak. A helyiekkel talán a gyerekes szülők érintkezhettek, mert a szállodánk előtt a pálmafák alatt tavaly ősszel kialakítottak egy közösségi játszóteret.

Előzmény: jonas11 (30191)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30197

Sziasztok. Akik jártak Filitheyon, és Reethi beach-en is, pár szóban leírnák a pozitív , negatív véleményeket? Köszönöm :) Szeretnénk eldönteni melyik legyen .

Gibs Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30196

Erre is elküldtem, de ugyanúgy nem volt kézbesíthető. Valószínüleg a 36,5MB melléklet volt neki sok. Leszedem a mellékletek nagy részét és ismét elküldöm a szöveget és 1-2 fotót. A többi fotót külön-külön küldöm, ha kíváncsi vagy rá, vagy ide felteszem, mert itt azt hiszem a fórum motor automatikusan lekonvertálja kisebb méretűekre.

Előzmény: cassano71 (30193)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30195

Szia andi265!

 

Köszi, visszakeresek hsz alapján, mert amikor a Vilamendhoo-t írtam be, összvissz  2 oldald dobott ki abból egyedül noemi82 leírása volt ami velősen a szigetről szólt! :/ 

Köszönöm a jelzést! :)

Előzmény: andi265 (30192)
Tojglius Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30194

Bandos, a gurut úgy értettem, hogy talán neked van a fórumozók közül a legtöbb szigetről élményed-tapasztalatod, így amit írsz-mondasz azt azért "komolyan lehet venni" :D

 

Basszus, közben megnéztem ezt az aaaVeee resortot... no én ha megint mennék akkor 100000% hogy ezt/ilyet keresnék... baromira tetszik... kicsi, természetes, nem zsúfolt, nem überluxus... akarok menni... most... megint :D :D beszélek is Anyával :D

cassano71 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30193

Bocs, nem tudom miért nem működött.

Ez egy másik, ez már remélem fog, légyszi küld el ide:

firpo16kukacgmailpontcom

Előzmény: Gibs (30190)
andi265 Creative Commons License 2016.07.20 -3 1 30192

Szia Timi&Happy,

 

például én is írtam egy összefoglalót Vilamendhoo-ról a 25998 hozzászólásban.

Heffi is írt róla.

 

Az én véleményem már 2 éves, azóta átértékelődött pár dolog.

Szóval frissítem:

Visszamennék Vilamendhoo-ra , mert szép, ápolt sziget, mezítlábas, szuper ételek, a zátony pedig egyedülálló szerintem.

A bungalók nagyon szuperek, felújítottak, modernek.

A partról nem változott a véleményem, az sajnos csak 3-as a legtöbb részen.

nekem ez volt a legnagyobb bajom a szigettel.

 

Ha rossz helyre kapod a szobát, az el fogja rontani az élményt, de ha szép helyre adják azonnal, akkor semmi baj.

(olyan mintha egy hiper-szuper, drága hotelben a lakosztályod a félkész kertre nézne...)

Mi ilyet kaptunk először, nagyon keserves volt.

Sajnálom, hogy nem csináltam fotót, de sokkot kaptunk.

Így most mindenki azt hiheti, hogy nekem aztán vannak problémáim... De drága mulatság ez ahhoz, hogy átverjenek.

 

De összességében szuper sziget, bátran válasszátok.

Üdv,

Andi

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Timi&Happy (30182)
jonas11 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 30191

Köszönöm.

Szerinted mennyivel volt olcsóbb ez a megoldás, mint egy olcsó resort sziget?

A leírásodból az jött le, hogy a lakott szigeteken sincs túl sok izgalom. Kávézó, étterem? Nem haverkodnak az utcán? Kenyában például kb. 30 méteres homoksáv volt a resort és az óceán között (nincs privát part), de ezen a részen minden nap 4-5 helyi támadott le különféle gyümölcsöző ötletekkel, ami általában egy-két biszbasz eladásából állt, de időnként jókat dumáltunk is. Kimondottan jó fejek voltak, ha már rájöttek, hogy nem vesz a delikvens semmit.

Előzmény: Gibs (30189)
Gibs Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30190

Küldtem e-mailt,de nem volt kézbesíthető erre a címre!

Előzmény: cassano71 (30184)
Gibs Creative Commons License 2016.07.19 0 1 30189

A lakott szigeten a szállodánk és a szobánk ugyanolyan volt, mint egy emeletes, 20-szobás szálloda egy rezort szigeten (pl. Biyadhoo-n). A kaja bizonyára nem volt 5 csillagos szintű, de de reggel is, este is büfé rendszerben degeszre ettem magam. Alkohol persze nincs (koktélozás?), de nekem nem hiányzott.

Sajnos a szállodán kívüli környezet az már lehangoló. Pontosan előttünk volt a bikini beach, ahol jól lehetett fürödni, sznorkelezni, de a sziget más részein a part romos, szemetes, fürödni nem csak nem szabad, de nem is lehet. Kirándulásokat, búvárkodást, szörfözést ugyanúgy lehetett igénybe venni, mint máshol, a víz ugyanaz, az élővilág is hasonló.

A helyi lakosokkal viszont nem volt kapcsolatunk, csak úgy, hogy a személyzet odavalósi és a séta során találkoztunk velük. Amúgy a napi program is hasonló, mint amit írtál. Reggeli, fürdés, búvárkodás, aztán megint fürdés, búvárkodás, vacsora, este kis séta. Az biztos, hogy a lakott szigeti nyaralás (telelés) csak annak ajánlott, aki nem egy életre szóló élményért megy, hanem csak ki akarja használni a hely Isten áldotta adottságait, még elviselhető áron és ezért hajlandó kompromisszumokra.

Előzmény: jonas11 (30188)
jonas11 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30188

Akkor biztos tabunak számít, de a 10. nap környékén, mi már kimondottan untuk a Maldív életérzést, pontosabban a napi étkezés-merülés-pihenés rutint, szóval szerintem ne kímélj minket a tapasztalataidtól. Engem kimondottan érdekelne, mert nálunk is felmerült, hogy lakott szigetre megyünk, de aztán végül nem tűnt annyival olcsóbbnak( a mi igényeinkre kb. 30%-kal lett volna olcsóbb), mint amennyivel rosszabb (szemetes környezet, Dengue láz), pedig alapvetően én is sokkal szívesebben megyek helyiek közé, mint egy megvásárolt steril környezetbe.

Előzmény: Gibs (30183)
Bandos Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30187

Szia!

 

Hát guru azért nem vagyok, de Vilamendhoo-n kétszer is jártunk, és elég nagy összehasonítási tapasztalatunk van.

Konkrétan mi érdekel?

 

Addig is egy kicsit részletesebb infó Vilamendhoo-ról attól az utazási irodától, akikkel mi szoktunk utazni:

 

http://www.maldiv-szigetek.info/hotelek/vilamendhoo.pdf

 

Bandos

Előzmény: Timi&Happy (30182)
Bandos Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30186

Sziasztok!

 

Egy kicsit részletesebb infó az egyik legújabb, "eco-friendly" maldív hotelszigetről.

 

aaaVeee Natures Paradise:

 

http://www.maldiv-szigetek.info/hotelek/aaaveee.pdf

Bandos Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30185

Szia Magic!

 

Az nem semmi, hogy ilyen kevés vendég van csak a szigeten! Ez tényleg majdnem Robinson érzés.

Persze ez egy vadi új, nagyon természetes, és kicsi sziget, alig 25-30 bungalóval.

 

A növényzete milyen? A "kagyló felhozatal" megfelelő? Milyen az ellátás?

 

Majd nagyon érdekel az összehasonlítás a kedvenc szigeteiddel!

További jó pihenést, és sok napsütést!

 

Bandos

Előzmény: Magic11 (30181)
cassano71 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30184

cassano@vipmail.hu

Kösz a segítséget:-)

Előzmény: Gibs (30183)
Gibs Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30183

Szia cassano71!

Én márciusban voltam Maafushin 5 napot saját szervezésben, egy két hetes Sri Lankai szintén saját szervezésű körút után.

Vannak tapasztalataim, kirándulási árjegyzékem, fotóim, amiket el tudok küldeni, ha írsz egy elérhetőséget. 

A topikot nem szeretném ezzel untatni, mert, az itt fórumozók a "Maldív érzést" keresik és mint az előttem szóló is írta, a lakott szigetek ezt az érzést nem nyújtják. 

Előzmény: cassano71 (30175)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.07.19 0 0 30182

Az volt az első dolgom, nagyon kevés érdembeli hozzászólás volt ezzel a szigettel kapcsolatban, inkább csak megemlítették többi szigettel együtt. Ezért is kérdeztem külön! ;)  

Előzmény: Tojglius (30178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!