Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kisfitti Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30515

Most arra gondolsz, hogy az ő mutatója lejjebb van 0-n, vagy, hogy a másikon ég a diag lámpa? :P   ;) 

Szal, szarul áll a mutató, ami enged valamire következtetni.......  

Előzmény: Törölt nick (30512)
Gyozi2 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30514

írtam mailt  papa.

Előzmény: kolcsar (30509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30513
Csak neked: fiatalkatreszek.hu vagy olaszautobonto.hu mindkettő postáz is, a másodiknál 5 perce voltam ott, de már munkát ajánlottak. Š
Előzmény: ritmoabarth (30507)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30512
Mit is kellene beszélni róla? Adapter és Multiecuscan, élő adat műszerfalról.
Összehasonlít, majd hibás cucc csere.
De nézd meg alaposabban a két képet, 10 mp alatt látom a különbséget..
Előzmény: PeeWee33 (30506)
ZoliC220 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30511

A Punto Km óra az CAN bus-os? Mert ha nem, akkor lehet viszonylag egyszerűen hitelesiteni. 

Előzmény: PeeWee33 (30496)
ZoliC220 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30510

Mindenhol ennyi a city cserélye kb.

Ennél olcsóbban csak akkor úszod meg, ha magad javítod. 

Két hiba a gyakori benne.

A szervóban van két relé (5-7 e Ft a kettő), az a fő hibaforrás.

Vagy a nyomaték èrzékelő. Mielőtt bármit fizetsz, ezt pontosan határol(tas)d be.

Beépités után egyébbként is gèpre illik tenni, és beállitani a középállást.

A lámpából meg 15 az utángyártott, de SEMMIT nem ér. Soha nem lesz jó a fény teritése. 

Az eredeti meg 30 körül van per db.

A polir az csak tüneti kezelés, valóságba a foncsor a gond.

Ha vissza olvasol, rákeresve a gondjaidra, akkor kb ezt fogod mástól is hallani. 

Nekem legalábbis ez jött le 2 èves punto II múltamból :)

 

Előzmény: ritmoabarth (30507)
kolcsar Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30509

Kellemes hétvégét mindenkinek:)

Senki bátor jelentkezö nincs a 30488-as beirásomra??:)) Azért nem kéne ennyire bátortalanak lenni!!

hard74 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30508
Ha jól tudom miskolcon is van egy srác aki javít szervót.Ismerősömnek javította 2éve azóta hibátlan.
20/276-7270
atideath@gmail.com
Előzmény: ritmoabarth (30502)
ritmoabarth Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30507

 

 

 

Értelek és maximálisan igazad van, hogy ingyen nem segít senki a bajomon, de nem is várom el! A bontósokat azért mondtam mert az hogy egy city motorért elkér 25-30at és még vigyem a cseredarabot, de kitudja az is meddig húzza az kicsit felcseszi az agyamat! De a legkisebb bolháért is csillagászati összeget kérnek! Legalább is a környékünkön!

A lámpa akkor lehet marad az hogy veszek bontottan mondjuk 15ért és marad egy tartalék ha motor kell belőle vagy akármi!

De az elérhetőséget ha megosztanátok azt megköszönném mert egy telefont megér!

 

További szép napot!

Előzmény: PeeWee33 (30505)
PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30506

Szia!

Beszéljünk már még erről a gondomról..................... :-)

Az a helyzet, hogy kétféle műszerfallal láttam piacon ilyen autókat(palio w II. vagy Albea) és az a különbség köztük, hogy a skálázas az egyiknek 200-ig a másiknak 220-ig van írva. Na most az enyém is 220-ig van, és pont azzal a 20-szal több, mint amit látok különbséget.  Szép és jó, hogy többet mutat csak bosszantó hogy pályán 130-nál mutat 150-et. Ha meg óra szerint megyek 130-al, akkor valójában csak kb 110. És nem csoda, hogy levillognak az útról a többiek és ez alapján ítélik meg ezeket az autókat, hogy milyen fos, menni se bír. Pedig..................... bír az.

Lásd a fotókon a különbséget, a bal oldali a saját :

 

 

 

 B.

Előzmény: Törölt nick (30501)
PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30505

Szia!

Elszomorítani nem akarlak, de ne gondold, hogy a két szép szemedért fog bárki segíteni a problémádon............ Ha a bontott lámpa árát sokallod, akkor lehet, hogy érdemes lenne újat venni. Mondjuk újból az utángyártott lámpa kifizethető(de ez mindig rizikós a minőségét tekintve), a gyári még drágább. Ingyen, meg fillérekért senki nem fog lámpát polírozni......... Ezt tartsd észben, saját érdekedben. Mert sokszor fog így csalódás érni. Vagy csináld magad mozgalom..................  :-)  Sokan vagyunk így a fórumon.

 

Általában 4-6 e Ft körül szoktak lámpát polírozni darabonként

    B.

Előzmény: ritmoabarth (30504)
ritmoabarth Creative Commons License 2014.01.19 0 0 30504

Azt megköszönném!

És árban gondolom jóval alatta van a használt lámpa áránál!?

 

Előzmény: -peter (30503)
-peter Creative Commons License 2014.01.18 0 0 30503

szia

Miskolcon van egy srác, olcsón poliroz búrát, a neten találtam rá.

Remélem csak a búrán lévő védőréteg vakult meg.

Ha kell elküldöm az elérhetőségét.

Előzmény: ritmoabarth (30502)
ritmoabarth Creative Commons License 2014.01.18 0 0 30502

Sziasztok!

 

Most vettem egy Fiat Punto 1.2-es 2000es évjáratút!

És lenne egy két gond vele ezekhez kérném tanácsotokat!

Nem működik a szervó világít a kontról lámpa, motor vagy vezérlő a gyakori probléma? Érdemes csináltatni vagy bontottan venni? Illetve a két első lámpa el van vakulva, de csak a búra van lemattulva arra van valami recept vagy csak a csere, külön a búrát lehet cserélni?

Esetleg Miskolc közelében tudtok bontót vagy valaki magánszemély nem bont mert kéne egy két apróság hozzá, de némelyik bontós el van tévedve az árakkal!

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 30501

Szia, beállítani nem tudod, csak megnézni, az óra milyen értéket ad jármű sebességnek. Abból látni, hogy a mutató vezérlése a rossz, vagy rosszat kap, egyéb ok miatt. Van ilyenre tarcsi órám, csak fel kell dugni, és látni..

Előzmény: PeeWee33 (30500)
PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 30500

Szia! 

Nem a megtett távval van a bajom, hanem a pillanatnyi sebességgel.  A mutató kb 20-szal mutat többet a valós GPS-es adatnál. HMMMMM?  Ezt akarnám beállítani, ha megy a dolog diagnosztikán keresztül.

 

   B.

Előzmény: Törölt nick (30498)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 30499

Természetesen ez lesz a következő művelet az autón az elkövetkező hetekben, de nem a tisztítás óta ilyen - hanem már a vásárlás óta. Sajnos nagyon sokat állt korábban, viszont az ára és felszereltsége miatt mégis megérte elhozni. Motorokódoztatva lett az importkor - legrosszabb esetben kap egy másik motort.

Előzmény: PeeWee33 (30494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 30498

Miért akarod kalibrálni? A kérdés az, diagnosztika mit ad rá élő adatban, például motor hőfok 50 foknál indul el, és 80 ig mutat. 101 foknál megy tovább..

Kalibrálni nem lehet házilag csak óra állást feltekerni, de számolja, és jegyzi honnan tekerték.

Előzmény: PeeWee33 (30496)
kolcsar Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30497

Szievasz!

Van nem csak program hanem hivatalos diag kábelek is. Bpesten a Városligetnél lakom.Hivjál fel ha gondolod,a reglapon megtalálod a számot,napközbe bármikor hivhatsz.

Előzmény: PeeWee33 (30495)
PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30496

Szerintetek lehet műszerfalat, km órát ford.számmérőt kalibrálni?

 

   B.

PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30495

Szia!

Ha jól vettem ki szavaidat, akkor neked vannak diagnosztikai programjaid? Merre laksz? Tudunk találkozni esetleg? Elmennék a kocsimmal.....

 

   B.

Előzmény: kolcsar (30488)
PeeWee33 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30494

Szia!

A tiszító adalék feloldotta a lerakódott dzsuvát aztán belemosta az olajzócsatornába a hengerfejen belül. Szar ügy.

Ha nem csináljátok meg, ugye akkor előbb vagy utóbb meg fog halni a motor......

 

Mint nálunk embereknél.................. az infarktus................... a vérhígító feloldja a rögöket az erünk belső falán, aztán máris bent van a szívben...Ajaj

 

   B.

Előzmény: Törölt nick (30491)
kolcsar Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30493

Elöre is kösz a segitséget:))

 

http://netdigi.hu/spd/1005/V1-5-ELM327-OBD2-OBDII-CAN-BUS-usb-diagnosztika

 

Erröl van szó,eredetileg a Multiecuscan tünemény miatt lett.Levan töltve a szabad verzió,de még nem volt min kipróbálni se.

Előzmény: Gyozi2 (30492)
Gyozi2 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30492

Dobj fel egy képet róla milyet vettél, vagy küldj egy linket róla, utána nézek.

Nekem is van és az első kuka volt, gyári hibás.

Újra küldték és ez most működik.

(Kis szépséghiba, hogy az első gallyra tette a laptopom egyik USB portját...)

 

Előzmény: kolcsar (30488)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30491

Volna még egy Punto-s jelenség - valakinek nincs esetleg tippje rá?

Egy ismerős 1.2 16V cabrioja erős szelephangot ad - azon kívül nincs más hibajelenség. Úgy vette 110e km-el, hogy 20-30ezer km-el korábbig vezetett márkaszervizes szervizfüzete volt. Utána viszont nagyon sokat állt és az sem biztos, hogy olajat cseréltek benne azóta. Ő természetesen mindjárt cserélt benne, illetve tisztító adalékkal eresztette le a régit a hang miatt és azóta is van benne hidrotőketisztító adalék - sajnos hatástalanul. 

A szelephang viszont nem hidegen jön, hanem először hidegen tökéletesen normális hangja van a motornak és hirtelen indul el a csattogás a melegedő motornál és melegen csattog tovább. 

Még egy hónapja voltam egy PII 1.8 HGT motort újíttatni valakinek a Szakálmetálnál és ott beszélgettem a műhelyfőnökkel. Szerinte nem hidrotőke - de azt mondta, hogy ezeknél az 1.2 16V motoroknál tipikus hiba az olajozó járat eltömődése és esetleg nézzük meg azt. Máshonnan is hallottam már, hogy a melegen csattogás a motoroknál sokszor az eltömődött HF olajozás tünete.

Nekem csak az a fura, hogy hirtelen egy pillanat alatt kezdi el. Valakinek tippje,ötlete, hasonló tapasztalata esetleg?

Közben vettem már vezérlésrögzítő készletet is a motorhoz - így hamarosan megbontjuk majd. Azt viszont néztem a robbantott ábrákon, hogy ez a Fiat 1.2 16V motor olyan, hogy a szelepfedélben van benne a két vez.tengely. Van benne vajon valami leszedhető olajozó cső a tengelyeknél a szelepfedélben vagy az öntvény része a kenőrendszer ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30490

Néztem múltkor az autó váltásod fotóit - a fotók alapján vagy a környékünkön vagy a határszélen vehetted, mert tipikus magyarországi nepperkertnek tűnt. Én is olyan helyről vettem az asszony PT Cruiserét például :)..

Sajnálom a CVT-s sztorid - én türelmesebb vagyok a punto cabriommal. Múltkor szereltem be például az elektromos tetőmozgatást és a mechanika hibája miatt sikerült kilyukasztanom a tetőt a próba közben. 170ezer HUF lett a buli végösszege emiatt - a hét végére jön meg a németektől az új ponyva, de úgy vagyok vele, hogy akkor legalább  egy 10 évig nem lesz gondom vele :)..

Előzmény: GYURMA 944 (30487)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.16 0 0 30489

Értem - akkor hétvégét szánok rá - nem estét :). Valami kotyog hátul, de újak a rugók, lengéscsillapító - így kizárásos alapon gondoltam, hogy kicserélem ezeket is.

Múlt hétvégén voltam a Hungaroringen a vezetéstechnikai pályán. Legyaláztam minden "versenyszámban" az enyémnél jóval fiatalabb és drágább autókból álló mezőnyt, de azóta már tényleg nagyon kotyog.

Előzmény: GYURMA 944 (30487)
kolcsar Creative Commons License 2014.01.15 0 0 30488

Kedves kollegák,és mükedvelö lelkes szerelök!!:)))

 

Lenne egy tisztelet teljes kérésem ha egyáltalán lehet.Kaptam egy ELM-327 USB kábelt,de még nem tudtam tesztelni,mivel Fiat tipusok nem igazán voltak nálam,ebbe szeretném a segitséget kérni,ha valaki válalkozó szellem,és nála megfordulnak Fiat,és hasonló tipusok letesztelné a müködését,és ha még se jó a neten leirt átkötést megoldaná benne.Sajnos hogy a kor meg a gondok, és  nincs is hozzá se olyan forraszó készletem amivel nyákba lehetne nyúlni.Ráadásul mióta volt egy betegségem mentö vitt el a kezem se olyan biztonságos,hogy még ezt übereljem aki szokott segiteni ilyen elektronikába sajnos tavaj novemberbe sztrókal vitték kórházba,és egyelöre kilátástalan mikorra lesz használható,ha még az lesz.

Elöre is köszönöm a segitséget,ha valakinek,olyan gondja van amihez VCDS,Op-Com,ACTIA,Autocom,vagy hasonló teszterel kéne nézni kocsit vagy más méréseket szivesen segitek.    Üdv:Kolcsár

GYURMA 944 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 30487

nekem tavaly cserélték a jobb hátsóban, mert olyan lötyögős volt, hogy bekanyarodott az autó.

nem is tudom, hogy jártak vele addig.

Az a helyén nem fog menni szerintem.

Egyébként ma vitte el mostoha tesóm a kocsit.

Úgy-e ismerte már.

Adtuk az üléshuzatot is.

Egy éves új horog és riasztó volt benne, meg két új gumi.

Megkönnyezte az asszony, meg nekem sem esett jól, de legalább láthatom minden nap.

Előzmény: Törölt nick (30485)
Thomas877 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 30486

Sziasztok!

 

Punto 2-höz (2001) keresnék vezető oldali komplett napellenzőt (felfogató részével együtt, világos színűt) és hátsó ajtóhoz 2db jó gázteleszkópot (3 ajtóshoz)!

 

E-mail címem: tomadam28(kukac)gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!