Keresés

Részletes keresés

Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4579

Szia Éva!

Túl vagyok a műtéten, péntek délután haza is jöttem.

A katéter felhelyezése borzalmas volt, a gerincérzéstelenítés viselhető volt, a műtét 3/4 órán át tartott, fájdalmat nem éreztem,viszont a bódító nem altatott el,végig magamnál voltam, hallottam a zajokat, de szerencsére nem zaklatott fel.

13 órakor kaptam az érzéstelenítőt és 16 órakor már fájni kezdett a bal lábam, úgyhogy először infúzióba kaptam a fájdalomcsillapítót, de nem sokat ért, úgyhogy jött a popsiba szuri, de sajnos ez sem hozott teljes sikert, végül valamilyen gyógyszert kaptam. Nekem valamiért mindvégig fájt a lábam, de kibírható volt. Másnap délelőtt viszont nagyon rosszul voltam, fájt a fejem, hányingerem volt, aztán bőségesen hányni is kezdtem. Délben jött a gyógytornász, mutatott gyakorlatokat, aztán lábra kellett állnom. Hááát ez borzasztó volt és sajnos a mostani pillanatig is az! Nagyon fáj, feszül ha lábra állok....de gondolom ez normális. Járókerettel és persze a kezelőcipőben tudok mosdóba jutni. Augusztus 2-án lesz varratszedés, de sajnos Kádár doktor szabin lesz, Farkas doktorhoz kell majd menni az ambulanciára. 

Pénteken amikor átkötözték a sebet néztem oda egy pillanatra, nekem úgy tűnt, hogy nem tűnt el a jobb oldali nagy dudor :( 

Éva!Neked hogy ment a lábra állás? Mikor ment fájdalom nélkül?

Tornáztattad a lábadat? Ezt érdemes gyakran amikor csak kedvet érzek hozzá vagy akár túl is erőltethetem a lábam?

Jegelés: mennyi időkre és milyen gyakran jegelted a lábad?

 

Akkor 27-én megy a Lányod? Sikerült cipőt szerezned?

 

Nem mondom,hogy nem csinálnám vissza az egészet...most elég nehéz elképzelni, hogy valaha még normálisan lábra tudok állni :((( ......de az biztos, hogyha most csak a féloldali lábamat műttettem volna meg, soha nem szánnám rá magam a másik oldali műtétre. 

És hát borzasztó ez az állandó fekvés, a kiszolgáltatottság.....nem tudom, hogy tűröm még több héten át.

Írjál majd a Lányodról! Szerencsés műtétet és mielőbbi gyógyulást kívánok neki.

Szép napot!

 

 

Előzmény: teva56 (4577)
mariada Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4578

A bütyök kezelése műtét nélkül - http://hu.valgosocks-pro.com

teva56 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 4577

Szia Losiszika 62!

Hogy vagy? Otthon lábadozol már?

Várom a beszámolód. Mielőbbi panaszmentes napokat kívánok.

Éva

Előzmény: Losiszika62 (4574)
Magdi-1950 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 4576

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék.Volt már valakinek szabó bütyök műtéte?Mennyi a gyógyulási idő?A segítséget köszönöm.

A z Ortopéd Klinikán ,hogy mennek a műtétek és a Mádi Tanár Úr még műt?Üdv.Magdi

teva56 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 4575

Sziasztok!

 

SOS keresek 1 db XS-es kezelő cipőt elsősorban budapesti átvétellel. Max 4000.-Ft-ig.

 

Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 4574

Kedves Éva!

Előre is köszönöm a (gyógyhatású ;) ) rám gondolást......nagyon-nagyon izgulok!

Szép napot!

Előzmény: teva56 (4573)
teva56 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 4573

Szia Losiszika 62!

 

A lámpa szerintem nem befolyásolja a seb gyógyulását, gyógyul az magától is szépen. A csontok is teszik a dolgukat. Szerintem hagyd a" természetre" a gyógyulást.

20-án gondolok majd Rád.

Üdv. Éva

 

Előzmény: Losiszika62 (4572)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 4572

Sziasztok!

A Bioptron lámpát ajánlották valakinek bütyökműtét után?

Érdemes bérelni, valóban gyorsítja a seb illetve a csont gyógyulását?

 

 

teva56 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 4571

Köszönöm, hogy írtál, de csak budapesti átvétel érdekelne az ára miatt is. A szaküzletben 5 ezer pár százért ajánlottak újat.

 

1965én Creative Commons License 2017.07.12 0 0 4570

Szia teva56.Nekem van eladó kezelöcipöm  de én Békéscsabán lakom posta kölcségel 5000ft.Ha érdekel irjál és meg beszéljük.

teva56 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 4569

Kedves Sorstársak!

 

Tudna valaki kölcsönbe adni  július  27-től kb 3 hétre 1 db XS-es kezelő cipőt.

Ha eladóvá válna valakinek, az is érdekelne. (Budapesten)

 

Tudtok ilyet?

 

Köszönöm! 

Éva

teva56 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4568

Szia Losiszika 62!

 

Tapasztalatból mondom, hogy teljesen felesleges altatásban csináltatni a műtétet. A gerincben történő érzéstelenítést erre találták ki.

Nekem 45 perc volt a " két lábfejes" műtétem. 

Egyáltalán nem volt semmi rossz érzésem a műtét után. Semi hányinger, fejfájás, stb.

Ne aggód túl, majd meglátod, hogy igazam volt.

Üdv. Éva

 

Előzmény: Losiszika62 (4567)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4567

Sziasztok!

Július 20-án meglesz mindkét lábam műtétje, Kádár Zsolt operál majd a Honvéd kórházban.

Szerdán találkozom az altatóorvossal.....még mindig bizonytalan vagyok abban, hogy az altatás vagy a gerincbe adott érzéstelenítés jár-e kisebb kockázattal illetve utólagos rosszulléttel.

Nagyon félek a rám váró dolgoktól, legszívesebben meghátrálnék :((

Örömmel vennék tanácsokat, hogy mit tegyek, vagy mit ne tegyek semmiképpen, hogyan tudom a legelviselhetőbbé tenni a körülményeket.

Szép napot Mindenkinek!

 

 

Józsefné Fodor Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4566

Kedves Ancsa!

Lelket szeretnék önteni beléd, ezért a legfontosabb amit mérlegelni kell, ha eddig is fájt a lábad akkor nincs mit tenni, meg kell oldani ezt a problémát, Ne parázz még most, mert nem fogsz semmit érezni a műtét alatt, adnak rengeteg fájdalom csillapítót, nem hagynak szenvedni. Ha bevállalod mindkettőt, akkor az lebegjen a szemed előtt, hogy egyszerre fog (vagy kevésbé fog) fájni, le tudod egyszerre, mert szerintem ha fájdalmas lesz a gyógyulás, akkor halogatni fogod a másik lábad műtétjét. Sajnos nálunk nem sok mindent mondtak, hogy mi várható a műtét után, milyen fájdalmak lesznek, hogyan tudod majd kezelni.

Én írtam lejjebb, hogy nekem mindkét lábam meg lett műtve május 15-én, a jobbal semmi bajom, ahogy a nagy könyvben van írva úgy gyógyul, DE a ballal mai napig szenvedek és nem is műtéti rész, hanem a lábél, ahogy rálépek, de olvastam sorstársat, akinek szintén ilyen panasza van. Holnap leszek 7 hetes műtött, már tudok keret nélkül, bot nélkül is (de bizonytalanul érzem magam) járni, de ha megpihen a lábam, fájdalmaim vannak. A férjemnek mondtam anno, műtét előtt, ha sopánkodni fogok mindig mondja azt, hogy muszáj volt, hiszen amúgy is nagyon fájt már a lábam. (megroppant a télen a 2-dik alatt)

Még annyit, nekem a bütyköt vették le, a 2-dik ujjamat a kalapácsujj miatt kellett műteni, az egyik nagyujjat meghosszabbították, hogy hosszabb legyen, mint a 2-dik. Ja és a lényeg elvágták a csontot a nagyujjnál a lábfejemnél, igy csavar van benne, amit augusztus végén vesznek ki.

Tehát fel a fejjel, ha kérdésed van, szívesen válaszolok akár priv-ban is. Veled érzek.

Előzmény: Ancsa 1984 (1431)
daffyka11 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4565

  Kedves fórumozók! tud valaki ajánlani fizetős klinikát, ahol thökéletes munkát végezn

Előzmény: teva56 (4564)
teva56 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4564

Szia  Törölt nick!

 

Érdeklődöm, hogy sikerült a másik lábad műtéte? Jól vagy már, tudsz jól menni?

A kezelő cipődre szükség van még?

 

Nekem a lányomnak kellene sx-es méretben július végén műtik Budapesten.

További szép napot kívánok.

Éva

teva56 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4563

szia!

Érdeklődöm, hogy sikerült a másik lábad műtéte? Jól vagy már, tudsz jól menni?

A kezelő cipődre szükség van még?

Nekem a lányomnak kellene sx-es méretben július végén műtik Budapesten.

További szép napot kívánok.

Éva

Előzmény: Törölt nick (4467)
teva56 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 4562

Szia!

Szerintem a hajhullás nem a műtéttől van. Tavasszal egyébként is gyakori, hogy sokkal több hajszálat vesztünk el.

Nekem is volt ilyen az idén. Javasolni tudom a Magyar Kovaföldet. Reggel 1 evőkanállal keverd el 2 dl vízzel és idd meg.

300 g-os  "vödrös"kiszerelésben lehet kapni.

1-2 vödör elfogyasztása után teljes a siker. Nekem reggelente pár szál hajam jön csak ki fésülködéstől. 

Egyébként a hajnövesztő szerek is tartalmaznak kovaföldet.

Előzmény: Losiszika62 (4561)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 4561

A műtéthez kapcsolódik még egy kérdésem Felétek:

műtét után közvetlenül vagy hónapokkal később hajhullást tapasztalt-e valaki?

Ha igen, mikor állt meg a hullás? Visszanőtt-e a haj?

 

Azt olvastam, hogy ez elég gyakori, nekem pedig amúgy is van ilyen jellegű problémám, félek, hogy ez tovább fogja rontani az amúgy is aggasztó állapotot.....

Köszönöm!

teva56 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4560

szia!

Ne aggódj a gerincbe adott érzéstelenítéstől. Nekem is az volt, semmi gond nem volt vele a műtét után sem. Mindkét lábam egyszerre műtötték.  Először altatásban kértem, de végül is az elmaradt.

Volt már másik műtétem, amikor altattak, az más jellegű volt. Én rossz "ébredő" vagyok altatás után. Enyhe hányingerem volt, de az sem tartott sokáig.

Ne félj semmitől. Tapasztalatból írom.

Üdv.

Előzmény: Losiszika62 (4559)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4559

Kedves Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy akiket altatásban műtöttek, milyen állapotban voltak ébredést követően?

Volt-e bármilyen rosszullét? 

Illetve milyen veszélyei lehetnek a gerincbe adott helyi érzéstelenítőnek?

Tanácstalan vagyok, melyik a jobb választás? 

(mindkét lábamat egyszerre műtik majd valószínűleg július végé, ezért kérdezem)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! ;)

Józsefné Fodor Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4558

Eviica szeretném megkérdezni, hogy a lábfejed, első lábujjaid  neked lemerevedtek-e estére. Olyan, mintha el lenne szorítva a nagy ujj. Ez a lábfej dagadása miatt van, vagy az elvágott idegek, szövetek miatt nem tudom. Nekem is a mai napig (7 hetes) fáj a bal lábam külső élénél, ez azóta van amióta először ráléptem, de nem itt voltam műtve. A csavarokat aug. 7-e után fogják csak kivenni. A jobb lábamat, szinte el is felejtettem már, de a ballal nagyon sokat szenvedek, és nem tudom, hogy ezek a tünetek ezzel járnak, vagy más az oka.  Ha van időd kérlek válaszolj, előre is köszönöm.

Előzmény: Eviica68 (4547)
teva56 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4557

A pontos dátum: július 27-én.

teva56 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4556

Kedves Fórumozók!

A mai konzultáción kiderült, hogy lányomnak csak az egyik lábát műtik június 27-én. 

1 db XS-es kezelő cipőt keresek Budapesten.

Ha valakinek már nem kell, kérem írjon.

Köszönöm!

 

Magdi-1950 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4555

Kedves Fórum Tagok!

 

Érdeklődni szeretnék,hogy volt-e valakinek szabó bütyök műtétje?Mennyi a gyógyulási idő?

Nekem már volr 2 bütyökműtétem mindkét lábamon,kalapácsujj és haránt műtétem,most sanos a szabóbütyök műtét lesz a következő.Ugyan még nem volt a Mády Tanár Úrnál,de ősszel megyek.

Van új műtéti rend a Klinikán? Köszönöm szépen a választ.Magdi

daffyka11 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 4554

Kedves God is! 

Érdeklődnék hogy gyógyul a párodnak a lába? Ugyan ezzel a problémával vok én is!

Előzmény: Törölt nick (4497)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 4553

Kedves Teva56!

 

Írtam Neked mailt egy t-online-os címről.

Előre is nagyon köszönöm, ha erre válaszolsz!

Üdv:

Losiszika

Előzmény: teva56 (4538)
daffyka11 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 4552

Kedves Fórumozók!

Van valakinek tapasztalata, volt esetleg szabó bütyök műtétje? 

teva56 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 4551

Kedves Mindenki!

 

2 db XS-es kezelő cipőt keresek Kinek van illetve lesz majd  eladó?

Kb 1-2 hónap múlva lenne rá szüksége a lányomnak.

 

Józsefné Fodor Creative Commons License 2017.06.24 0 0 4550

Köszi a biztató szavakat, neked is mielőbbi gyógyulást, felépülést kívánok.

 

Előzmény: 1965én (4544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!