Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 342

:D

Na ha ez negatív, akkor az van, mert csak egyfajta van benne, azt tudom.

Valahol azt olvastam (most már kezd eszembe jutni, lassan észhez térek, bár a reggeli kv-mat még nem ittam meg:)), hogy a levegőben lévő pozitív töltés miatt vagyunk ingerültek, meg okozhat problémákat, stb.....és hogy a negatív ion generátor semlegesíti ezeket a pozitív ionokat...meg hogy a port is így tudja jobban megkötni, negatív töltéssel köti le....vagymi?! :D

 

De ha a pozitív töltés nem jó, akkor miért operál vele a Sharp?

Előzmény: mr.Baker (341)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.06 0 0 341
:) negatív az van a daikin-ban az biztos. Azzal frissíti a levegőt, hogy"oxigén dús legyen"

a pozitív ion a Sharpban van, a Daikin-ban nem tudom, a lényege, hogy a készülékbe épített ionizátor negatív illetve pozitív töltésekkel rendelkező oxigén illetve hidrogén ionokat, bocsájt ki.

Ezek az ionok megtámadják a levegőben található szennyeződéseket, azokat feldarabolják, semlegesítik. Hátránya, hogy mikor pozitív ionnal megy a gép, (pl. automata üzemmódban, szennyezett levegőnél) akkor nem jó a helyiségben lenni.
Előzmény: tunderlala-3 (340)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 340
HÁt, ez negatív ion nem??? :O :D nah most összezavarsz, nagyon reggel van még nekem.....:))
Előzmény: mr.Baker (339)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.06 0 0 339
Persze, olvastam a fórumot végig. :) Akkor a pozitiv ion-t nem tudod?
Előzmény: tunderlala-3 (338)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 338

Szia,

 

Most hogy kérded: nem. Viszont az már kiderült, hogy ózont nem termel, a többit meg kérdezd már Dr. Klímától, ő kapcsolatban van a daikinos mérnökkel is, biztosan meg tudja válaszolni.

Nekem van egyébként egy Daikin itthon, szintén 50 m2-en dolgozik, változatlanul meg vagyunk elégedve vele. Sharpot néztem én is, viszont ami ekkora területre alkalmas lenne, az nagyon drága volt. Igaz, hogy a Daikin is papírforma szerint max. 48  m2-re való, nálunk meg egész pontosan ez 51,7, de abszolút hatásosan működik.

Előzmény: mr.Baker (337)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.05 0 0 337
tunderla, kaptál választ a kérdésedre végül az uv/ózonnal kapcsolatban??
Előzmény: tunderlala-3 (170)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.05 0 0 336
Üdv,

Tudja valaki, hogy a daikinnek is van pozitív ion generátora mint a sharpnak?

Szeretnék venni egy új gépet, 50 nm-re. sharp, daikin esetleg blueair. Ilyen gépe van egyáltalán valakinek itt? Vélemények?

kösz
previa696 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 335
Elnézést. Szóval egy hete még mindenhol szép fényes volt, törlés után majd megint az is lesz. A megkötött pormennyiségre gondoltam.
Előzmény: Epikurosz (334)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 334
Bocsika, kommentár kellene, mert nem értem a poént.
Előzmény: previa696 (333)
previa696 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 333
Üdv ! Azért dolgozik ez a "gyilkos" ionizátor . Egy heti termés.
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 332
MOndjuk 10 fok körül van a garázsban, de gondolom ettől még hideg motornak számít indításkor, hiszen nem járt sokáig, így értetted, ugye?
Előzmény: sanyooo (330)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 331
Értem, köszi!:) Meg azért reggel indításnál csak több idő, míg bent van, mint amikor beállunk hazafelé....minden esetre meglepődtem, hogy a "zsiliprendszeren" keresztül is bekerülhet a lakásba, egyszer észrevettem, hogy feljebb kapcsol, azóta figyelem ilyenkor és mindig. :O
Előzmény: sanyooo (330)
sanyooo Creative Commons License 2008.02.01 0 0 330

"hazafelé jövet kintről beáll az autó a garázsba, akkor azt nem veszi észre, biztosan akkor kevesebb cucc kerül a levegőbe,"

 

Kiálláskor hideg a motor, ilyenkor többszörös a károsanyag-kibocsájtása, hazafelé a meleg motor füstje nem annyira mérgező!

Előzmény: tunderlala-3 (325)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 329
Mert nem is sejtette, mostanra milyen lesz Bp.! :s :DD
Előzmény: Epikurosz (328)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.31 0 0 328
Zola írt így a XIX. sz. Párisról...
Előzmény: tunderlala-3 (327)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 327

Szerintem az én gyerekeim ki se bírnák hosszú távon, állandóan betegek lennének.:(

Mióta falura költöztünk, sokkal kevésbé betegesek, amíg bent laktunk a városban, állandóan légúti betegségeik voltak....sokat jelent a levegő minősége, tényleg.

Bocsánat, de ha felmegyünk Pestre, szabályosan BÜDÖS van! :(

Előzmény: Epikurosz (326)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 326
örülj, hogy nincs még ez is.
Előzmény: tunderlala-3 (325)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 325

Ezt máshová írtam a Daikin-nal kapcsolatban...ha már lepötyögtem ezt a hosszút, bemásolom ide is.

 

Szóval: a fiam pollen-poratka- és penészgomba allergiás. A nagylányom pollen (és gyóygszer, de ez a daikin szempontjából teljesen mindegy), a kislányom poratka, én pedig szintén pollen és poratka, szóval kijutott.:S

 

Ennek ellenére magára az allergiára gyakorolt hatásáról még nem tudok beszámolni, mivel december elején vettük asszem, de lehet, hogy még novemberben, most nem keresem a számlát...

Bár a poratka és a penészgomba allergia nem szezonális, mint a pollen, ennek ellenére már szerencsére évek óta a poratka allergia nem okoz panaszt nálunk, ezt a rendszeres és alapos takarítással, matrac- és ágynemű cserével, és az ágyneműk heti 60 fokos mosásával sikerült elérni. Szőnyeg nincs, illetve a két gyerekszobában 2 kisebb szőnyeg, de ezek is atkamentesek. És a gyerekszobákban két kisebb légtisztító megy éjjel-nappal,  gyakorlatilag mióta azok megvannak, azóta nem szednek gyógyszert a gyerekek.

 

A Daikint azért vettük, mert az egy légterű konyha-étkező-nappaliba kerestünk valami hatásos megoldást. Igaz, hogy a m2-ünk kicsit felette van az ajánlottnak, mert úgy emlékszem, hogy max. 48 m2-re ajánlják és nálunk ez 52 m2, de nem veszem észre, hogy ez gondot jelentene. A daikin éjjel-nap jár, folyamatos üzemmódban megy, automatára van állítva. Igazán akkor fog vizsgázni, amikor elkezdődik a pollenszezon, ami végül is már nincs olyan messze nálunk, mivel a fiam már a mogyoróval kezd, ez pedig februárban már kezdődik, és utána folyamatosan szedi a gyógyszert egészen a parlagfű szezon végéig, ami október.

 

Amit észreveszek az az, hogy mióta meg van, egy-egy vírusos betegség nem megy végig az egész családon (5-en vagyunk), mint előtte legtöbbször történt.

NÁlunk padlófűtés van, ami nagyon kavarja a port fűtési szezonban. Eddig 2 max. 3 naponta kellett port törölnöm, most elég 7-10 naponta.

Amikor főzök, azt szoktam csinálni, hogy automatáról átállítom 3-as fokozatra, és amikor túl vagyunk a főzésen-kajáláson, akkor turbóra és így nagyon hamar semlegesíti a kajaszagot, ami nagy előny különösen így télen, mert nem kell félórákig szellőztetni a hidegben, elég egy gyors szellőztetés plusz a turbó és 20 percen belül már olyan, mintha nem is főztem volna....és nem kell használni levegőillatosító spray-t, ami azért csak vegyszer.

Ha viszont automatán hagyom főzés közben, akkor (azt vettem észre) igaz ugyan, hogy feljebb kapcsol, amikor "észre veszi" a szagot, de nekem úgy tűnik, mintha "megszokná", tehát egy idő után lejjebb kapcsol, hiába főzök még és van szag ugyanúgy....szóval én ilyenkor automatáról átállítom inkább magasabb fokozatra.

 

Még egy, ami viszont nagyon feltűnt, és nem gondoltam volna, hogy ettől valaha is bekapcsolhat....

A garázs nálunk egybe van építve a házzal, a nappaliból lehet közvetlenül kimenni a garázsba. De a garázs és a nappli között van még egy kicsi helyiség, direkt azért lett így építve, hogy ez a helyiség egyfajta zsilipként működjön, se a hideg, se a kipufogógáz ne kerülhessen egyből be a nappaliba egyetlen ajtón keresztül (sajnos sok helyen csak egy ajtó van a garázs felé, és annyi:s ), mert így két ajtón át lehet a garázs felé kijutni. Ennek ellenére, reggelente, amikor a férjem kiáll az autóval, mindig felkapcsol az automata a legmagasabb fokozatra, tehát valami mégis csak bekerülhet a két ajtón keresztül is. Én nem érzem, nemtom ő mit érezhet, valamit biztosan. Pedig a kocsi hátulja és így a kipufogó is értelemszerűen a garázsajtó felé, kifelé néz, hiszen mindig szemből szoktunk beállni. És csak akkor van beindítva az autó, miután a nagy garázskapu már ki lett nyitva, és mégis, még így is észreveszi két ajtón k eresztül is. Amikor viszont beállunk, tehát hazafelé jövet kintről beáll az autó a garázsba, akkor azt nem veszi észre, biztosan akkor kevesebb cucc kerül a levegőbe, hiszen ahogy beállt az autó, rögtön le is van állítva, ez valószínűleg időben és kibocsájtott égéstermékben is kevesebb jóval, mint a beindítás, kitolatás reggelente.

 

Epikurosz Creative Commons License 2008.01.25 0 0 324
Ki szólt be a bamakósoknak?
Előzmény: r0226 (321)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 323
Szia,
A miénk jászberényi, a legkisebb süni van a kislányom szobájában.
Előzmény: ancsa6868 (322)
ancsa6868 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 322
Sziasztok
Turdelala-3,segits nekem ha tudsz légyszi .A pulmanológus akihez most mentünk az airwolfot ajánlotta.Azt mondja a Jászberényi gyártótól rendeli és az ő betegeinek árengedményt adnak.Fölhívtam telefonon az illetőt és azt mondta három féle méretük van a legkisebb 54nm res szobába való de a legnagyobbat ajánlja mert ha már kialakult betegségről van szó a nagyot kell venni.A gyógyászati boltban az 54nm területre való 16000 ft és Szolnoki gyártmány .A hölgy nemigazán tudott válaszolni mi a külömbség kettő közt de a szolnoki olcsóbb.Megnéznéd hogy a tiéd milyen gyártmány az alján van ha minden igaz.Köszi
r0226 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 321
Akkor ezért nincs pénze mert sokat dolgozik és nincs ideje pénzt keresni.:-)
A bamakosoknak is beszólt, ott is elküldték melegebb éghajlatra.:-)
Előzmény: tunderlala-3 (320)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 320
Akkor jó!:) Ha ilyen formán elégedetlen valaki, az jó, mert több munkára sarkalja, hogy előbbre jusson....ha irigységgel és tétlen önsajnálattal párosul, akkor már veszélyes.
Előzmény: Epikurosz (319)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 319
Az elégedetlenség viszi előre a világot. Én egy boldog elégedetlen ember vagyok. :-)
Előzmény: tunderlala-3 (318)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 318

Igen, ahogy Zeki írta....itthon papolok.:)

Amit írtam, igaznak gondolom, magának tesz az ember rosszat azzal, ha elégedetlenkedik...sokkal jobban jársz, ha a jó oldalát nézed....csak azért írtam, mert tapasztaltam, nekem is volt egy elégedetlen időszakom, de már rég túl vagyok rajta, nem érdemes.

Nem vagyok hittérítő, nem vagyok pap, még csak vallásos sem vagyok, nehogy azt hidd, hogy valami "térítős duma" jön....:D De a pesszimizmus, állandó elégedetlenkedés, netán irigység semmi jóra nem vezet....ettől nem lesz jobb senkinek, csak rosszabb.:(

 

Nah jó, uccsó papolás volt!:DDD

Előzmény: Epikurosz (316)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 316
Te ugye pap vagy? Tehetséged van hozzá.
Előzmény: tunderlala-3 (313)
previa696 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 315
Üdv ! Mennyit adsz érte ? Új,dobozos ez a fekvő szürke modell.
Előzmény: xj2000 (291)
previa696 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 314
Üdv ! Kb 4000ft ha jó áron veszed.
Előzmény: tunderlala-3 (294)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 313

Ne legyél, az irigység veszélyes, keserű leszel tőle....mindig a jót kell nézni, és azt, hogy lehetne sokkal rosszabb is. Én ismerek olyat, aki a zöldséges bódé háta mögött kartondobozban lakik, most is, és a -10-ben is ott aludt, évek óta ott él....nem is kell hozzá olyan sok, és bárki odakerülhet....szóval annak örülj, hogy fedél van a fejed fölött és hogy egészség van!

És hidd el, ennek a Daikinnak az árát pl. nagyon sok más helyre is tudtuk volna tenni, de mivel a gyerekeim ennyire allergiásak, rászántuk, hogy jó legyen...én is az vagyok, de én még csak-csak elvoltam vele, hogy megdöglök az allergiától szezonban, de a gyerekeket nem hagyom, és nem fogom állandóan gyógyszerrel tömni. Ezért vettük, 3 gyerek van és mindhárom komoly allergiás, az egyik ráadásul poratkára, aminek nincs is úgy szezonalitása, mint a pollennek, tehát neki (a legkisebbnek ráadásul, aki még csak 4 éves, és 2 éves kora óta allergiás) ráadásul állandóan kéne a gyógyszert szedni, a máját pedig nem fogom tönkretenni. Ennyi.

 

 

Előzmény: Epikurosz (311)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 311
Én amúgy nem titkolom, hogy irigy vagyok. Teljesen természetes emberi attitűd. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!