Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81381

Egy hét téli zárt köd után fohászkodnánk az ilyen időért.  Nagyon kellene amúgy már eső, legalább a port verje el, Bp-en már vagy 30 napja nem esett semmi.

 

Német részeken persze jelentős esők vannak, jó szezon lehet most arra...

 

 

Előzmény: j007 (81380)
j007 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81380

pl. jók lesznek az idei késői szüretelésű borok.

 

pl. nincs belvíz

Előzmény: Törölt nick (81374)
Gamma Leonis Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81379

Pereszkék

Közismert fajok rövid ismertetőit tartalmazza a cikk. Egy tucat pereszkét mutatok be.

Most már illik szólnom a fülőkékről és a tuskógombákról is. :-)

barkócza Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81378

Bocs, ez még az 1996-os törvény volt, a 2009-esben egyszerűsítették:

 

"A vadászat időtartamára a vadászatra jogosult az erdőgazdálkodó hozzájárulásával átmenetileg korlátozhatja az erdő egyes részeinek látogatását."

 

Vagyis általános és tartós korlátozásról nem lehet szó.

Előzmény: barkócza (81377)
barkócza Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81377

Csak hogy pontosan idézzük a törvényt:

 

2) A vadászati jog gyakorlására jogosult az erdőgazdálkodó hozzájárulásával átmenetileg korlátozhatja az erdőterület egyes részeinek a látogatását, amennyiben az

 

A) a vadászati jog gyakorlását lényegesen akadályozza, illetőleg

 

B) a vadállományt különösen veszélyezteti.

 

84. §

(1) Az erdőgazdálkodó az erdőterület egyes részei látogatásának három hónapot meghaladó korlátozását köteles bejelenteni az erdészeti hatóságnak. A bejelentéshez mellékelni kell a korlátozással érintett földrészlet vázrajzát és a látogatás korlátozásának indokát, illetve feltételhez kötésének módját és idejét.

 

(2) Az erdészeti hatóság a látogatás korlátozásának indokoltságát felülvizsgálhatja, és kötelezheti az erdőgazdálkodót a törvényben foglalt előírások betartására, illetve az általa elrendelt korlátozás megszüntetésére.

 

85. § Aki az erdőterület látogatását korlátozza, az köteles a helyszínen a megfelelő tájékoztatásról gondoskodni

 

Vagyis azért aug.5-től okt.31-ig, hogy ne haladja meg a 3 hónapot. U.i. nyilván nincsenek meg a kellő indokok a látogatás korlátozására, így viszont az erdészeti hatóság nem vizsgálja.

Előzmény: Boarhunter. (81369)
barkócza Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81376

Ezt én értem, de ha jól értem, a törvény nem teszi lehetővé az ilyen jellegű zárlatot.

Előzmény: Boarhunter. (81369)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81375

Végül is, a Botrytis is gomba...

Előzmény: Törölt nick (81374)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81374

Tipikus mediterrán nyár van, ennek is megvan a szépsége, pl. jók lesznek az idei késői szüretelésű borok.

 

mimimamakonyhaja Creative Commons License 2011.09.13 0 0 81373

Azt álmodtam,hogy esik az eső....

Mekkora csalódás volt reggel :-(

:-)

lilapereszke Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81372

Inkább R. ochroleuca (fakósárga galambgomba), abban van meg a képen látható világos-, okker-, zöldessárga szín.  

Előzmény: rovirágomba (81370)
lilapereszke Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81371

Szia Béla!

Csak vicceltem a hol van az az erdővel (ott volt a szmájli). A GPS- adatokkal sajnos nem tudok mit kezdeni, ilyen kütyüm nincs, én még beérem egy  remek SILVA iránytűvel is :-)

Azért ha sikerül eljutnom egyszer a ti szép Somogyországotokba, majd jelentkezem.

Előzmény: haribela (81368)
rovirágomba Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81370

Ez a R. lutea volna? Ha igen, hogy hívják magyarul, sárga gg.? Kösz.: O.

Előzmény: lilapereszke (81330)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81369

Augusztus 5. és október 31. között nem tartanak hajtóvadászatot. Az augusztusi lezárást a bőgőhelyek nyugalmával indokolják, esetleg az elhúzódó üzekedéssel bár ha az lenne az indok, lezárnák az erdőt már július közepén. Aztán szeptember a szarvasbőgés, az "aratás" időszaka, októbe meg a dámok nászáé, a barcogásé. A golyóérett szarvasbika idénye október végéig tart, talán ezért is zárja le a verga addig az erdőt.

Előzmény: barkócza (81360)
haribela Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81368

Szia lilapereszke! Köszi a kiigazírást! Tévedésemre mentségül szolgáljon, hogy a neveket a 81201 sz. téjékoztatóból vettem. A galambica faját a jelen lévő gombaszarértő erősítette meg. Tévedés joga fenntartva. Az erdőben pedig állítólag helye van az említett fajnak. Ez savanyú erdei homok, ami nekem is érdekes volt. Köszi a többi jókívánságodat. A Varashátú galambgomba található az Iharosi erdőben. GPS adatokat privátban küldhetek neked!

sziasztok bela

Előzmény: lilapereszke (81330)
rovirágomba Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81367

Ez lesz az, nagyon köszönöm!

Előzmény: Abu Ramla (81366)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81366

Erre gondolsz ?      Nostoc communae

 

Egy alga-féle. Szárazon jelentéktelen, szinte porrá morzsolható. Nedvesen, csapadékos időben, kocsonyássá, zseléssé válik. Betonon, köveken, csupasz talajon., mohák között. A múlt évben a sok csapadék következtében mindenütt megjelent, a homokbuckákon éppúgy látható volt, mint épitési törmeléken, szétesett fakorhadékon.

Nem éppen gusztusos állagot is képes produkálni!

 

            

 

 

   üdv, Abu Ramla

Előzmény: rovirágomba (81364)
Summer Song Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81365

Igen...akarom... :-)

 

S.S.

Előzmény: lilapereszke (81362)
rovirágomba Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81364

Ide vagyok irányítva. Kérlek, vessetek 1 pillantást a Milyen növény 28397-es tételre. Előre is kösz. szépen!

Idézet (ha sikerül másolni):

 

beeteeválasz | megnéz | könyvjelző 2011.09.12 13:58:04 © (28400)

Nem növény. Nem gomba.

 

Nyálkagomba. Hogy milyen? Kérdezd LP-t!

Előzmény: rovirágomba (28397)

 

 

rovirágomba Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81363

Köszönöm szépen Mindkettőtöknek! Megtaláltam még LP előtt, mert lustaságból ("fél egészség") csak Helvella macro-t írtam a keresőbe. A pus latinul gennyet jelent, de itten az ógörög szóval állunk szemben, amiben még kevésbé vagyok járatos, de tudtommal a lábra, azaz tönkre utal. Üdv.: P.O.

Előzmény: lilapereszke (81362)
lilapereszke Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81362

Akarod mondani, Helvella macropus :-)

Előzmény: Summer Song (81359)
Gamma Leonis Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81361

Rózsaszín
Folytattam a színes sorozatomat.
A gombák egyetlen színben való bemutatása kiemeli termőtesteik egyedi vonásait. Az azonos szín viszont fokozza az esztétikai hatást.

Jó gyönyörködni. Ha éppen nincs is friss, élő gomba, a képek felidézik nekünk, hogy miért kedveljük a természet különceit.

barkócza Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81360

Azért az aug. 5-től okt. 31.-ig nehezen nevezhető "átmenetinek". Ha jól emlékszem a teljes szövegre, akkor körvadászatokról (hajtásokról) van szó, évente kétszer, egyenként max. 3 nap időtartamra. Persze, lehet, hogy változtattak már rajta, az elvtársi vadászok nagyon szeretnének mindenkit kitiltani. Tésnél van pl. egy rész, ahonnan a tulajdonos elterelte a túristautat, eltorlaszolta az utak bejáratait, és kitett tiltó táblákat, intenzív vadászatra hivatkozva (nem volt zárt vadaskert), teljesen jogtalan módon. Az ilyen általában német, vagy osztrák tulajdonos.

 

Bunkó vadásszal én ritkán találkoztam, akkor fordul elő, amikor csinos hölgyet kísérnek. Na, akkor nagyon tudják játszani az eszüket. Meg egyszer volt egy, aki - akkor virágoztuk, nem gombáztunk -, valamiért azt hihette, hogy orvvadászni akarunk.

Előzmény: Boarhunter. (81358)
Summer Song Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81359

Mondjuk Helvella macrosporus?

 

S.S.

 

Előzmény: rovirágomba (81354)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81358

Mindenesetre arányaiban több normális gombásszal találkoztam eddig, mint vadásszal.

 

Védendő a mundér becsületét azt kellene mondanom, hogy a normális vadász nem megy oda hozzád ezért aztán nem találkozol vele így a "mintavételed" nem igazán reprezentatív.

De az is tény, hogy rendkívül felhígult a vadásztársadalom, nem véletlenül igyekszem én is távoltartani magam a társas rendezvényektől, és persze erősen megválogatom, hogy kikkel, hol vadászom együtt.

Másrészről nekem a gombaszedőkkel vannak nagyon rossz tapasztalataim, valószínűleg azért, mert javarészt "húsgombászokkal" találkozom akik tarolják az erdőt engem meg hülyének néznek mert a fényképezőgép ott lóg a nyakamban. Ezek után bizony igncsak sorakoznak a sörösdobozok... Azért pláne berágtam amikor a sűrű bozóton áttörtem egy reménybeli császárgalóca kedvéért oszt egy fantás palack cimkéje sárgállott ki az avar alól...azt sem a szél fújta oda...

Előzmény: shuffle (81356)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81357

Elég szánalmas, amikor valaki hazudozással próbálja megvédeni az "igazát"... :-)

Előzmény: Ormótlan (81349)
shuffle Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81356

ok LP, jogos, elnézést. de ne oktasson már ki egy vadász, hogy a kucsmagomba 'egyébként is őszi gomba'. (mondanom sem kell, hogy találtunk utána ízletest szép számmal). nem szeretem, ha valaki hülyeséget beszél, engem hülyének néz és ezt el is kéne fogadnom. 

Nem hiszem egyébként, hogy Boarhuntertől kéne tartanunk. Mindenesetre arányaiban több normális gombásszal találkoztam eddig, mint vadásszal. NEkem ez a tapasztalatom és ezen sajnos nem én tudok változtatni.

Előzmény: lilapereszke (81342)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81355

...minden évben előkerül valami idióta...

Nolite iudicare, ut non iudicemini.

Előzmény: magyar bucó (81353)
rovirágomba Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81354

Vissza a gombákhoz: ez ugye papsapka-rokon? Erdő, ősz (nem az idei), barcsi homokos-löszös talaj. Pontosan Mi lehet? Kösz.: P.O.

 

 

 

magyar bucó Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81353

Inkább úgy fogalmaznék, hogy minden évben előkerül valami idióta, aki teljes tudatlansággal, ám annál több indulattal beszól a vadászoknak.

Előzmény: ricso3 (81352)
ricso3 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 81352

Jókat lehet mosolyogni ezeken a mondvacsinált indulatokon!Minden évben előjön ez a vita ilyen témákban!Közben pedig nem kellene általánosítani,vannak vadászban és gombászban is idióták,és jó emberek!:)Az idiótát ott hagyom,nem beszélgetek vele,a normálissal viszont szívesen eldumálok!Sokszor kaptam már vadásztól tippet merre menjek,hol látott gombát(ők azért elég nagy területet bejárnak).

Boarhunter minden évben bele szalad ebbe a témába,csak feleslegesen felidegesíteni magát!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!