Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4222

Nap van bőven. Éjjel nappal 30 fok van, alig lehet aludni, de szerencsére holnaptól éjszaka lehűlés várható, nappal marad 27-29, de éjszaka lehűl 19-21-re (mint Tirolban)

Előzmény: Törölt nick (4218)
defcon Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4221

Ich möchte Sie darauf aufmerksam machen, dass...

 

vagy csak

 

Ich möchte Sie aufmerksam machen, dass...

Előzmény: flash.gordon (4220)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4220

Sziasztok

 

Hogy mondjuk németül, hogy 'szeretném felhivni a figyelmét arra, hogy'... ?

defcon Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4219

Tiroler Oberland, Imst, 830-850m, ha kinézek az ablakon még havas csúcsokat látok. Viszont itt is 32-34 °C van...

Előzmény: Törölt nick (4215)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4218

:D

Akkor legyen arrafele is olyan napsutesetek, amig ott vagytok, mint nekem most errefele. A tengerparton legalabb van ertelme... :D

Előzmény: Törölt nick (4216)
csicsa1 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4217

Sziasztok!

 

 

A következő 2 kérdésben szeretném kérni  S.O.S.a segítségeteket,miután nem igazán találtam erre vonatkozó információkat a neten magyarul,és az IGR.-ben állandóan foglalt a telefon.

1.Hány  munkanélküli nap számít folymatos munkaviszonynak 2 állás között,amíg biztosítottnak számítasz,és nem kell még bejelentkezni a munkanélküli hivatalhoz?

Párom most mondd fel a munkahelyén,és 2.-án kezd az új helyen.

 

2. A családi pótlékot Kelet-Tirolban igényeltük meg,az új állása Burgerlandban lesz.Van-e átjelentkezési kötelezettségünk?Vagy ez adóhivatalon belül történik,vagy a cégek intézik?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Éci

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4216

Gondolom meleg van, innen a Dalmáciai tengerpartrol nem látszik :-)

De iszok a te egészségedre is egy Karlovacko-t :-)

Előzmény: Törölt nick (4215)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4215

Egyebkent ilyenkor a hegyek kozt (pl. Tirolban) is ugyanilyen gatyarohaszto meleg van?? Mert en itt Becsben haldoklom... :( Nincs ennek az orszagnak vmi kellemesebb klimaju resze, nem erdekel, ha telen hideg van, csak nem nagyon menjem 30 fole nyaron... :D

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4214

A munkanelkuli ellatasra abbol az orszagbol vagy jogosult, ahol eletvitelszeruen elsz. Es mivel oda kell bejelentkezz Hauptwohnsitz-re is, ahol eletvitelszeruen elsz, mivel a Nebenwohnsitz csak ideiglenes (kvazi masodlagos) lakcim, igy onnan fogod kapni a munkanelkulit, ahol az van. En pl. hiaba dolgozom itt, hiaba van Eisenstadtban az orvosom, hiaba fogok 15 ev munkaviszony utan osztrak nyugdijra jogosultta valni, mint barki, aki itt el, ha megszunik a munkahelyem, munkanelkulire Sopronba kell menjek, mert az allando lakcimem.

defcon Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4213

Tavaly nyáron kérdeztem meg egy kollégának az AMS-nél. Akkor azt mondta a hölgy hogy 1 év munkaviszony és Hauptwohnsitz kell az osztrák munkanélkülihez. Ha nem igaz, akkor csak az ő hülyeségét írtam... De nem hiszem, hogy nagyon tévedhetett ;-)

Előzmény: asx (4211)
Agapae Creative Commons License 2012.06.19 0 0 4212

Sziasztok! Most találtam rá erre  a fórumra,s nagyon örülök. Lassan 2 éve dolgozom Ausztriában. Az lenne a kérdésem,hogy be vagyok jelentve hivatalosan,van e lehetőségem Adó vissza igénylésre? Ennek mi a menete idekint?

asx Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4211

A munkanélküli segélyhez biztos, hogy Hauptwohnsitz kell?

Nem lenne logikus, bár én nem tudom mivel sem Nebenwohnsitz-em nem volt még sem munkanélküli nem voltam...

Előzmény: defcon (4209)
asx Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4210

Ha Ausztriában csak Nebewohnsitzed van akkor oda tartozol ahol az van. Szerintem a munkanélküli segélyhez semmi köze, hogy Hapt- vagy Nebenwohsitz mivel itt adózol és fizeted a biztosításokat. Akkor lesz gond, ha osztrák rendszám kell mert akkor csak kéket fogsz kapni (ideiglenes)

Általában ha Mo.-n van a Hauptwohnsitzed, itt csak dolgozol és hetente hazajársz akkor jobban jársz a Nebenwohnsitz-el, ha itt élsz akkor Hauptwohnsitz kell.

Előzmény: Marchee86 (4208)
defcon Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4209

A munkanálkülihezt kell a Hauptwohnsitz, meg egyes szociális ellátáshoz, meg ha esetleg hitelt akarsz felvenni...

Teljesen normális módon el lehet lenni ha csak Nebenwohnsitzre vagy bejelentkezve, de azért ha hosszú távra gondolkozol, akkor jobb a Hauptwohnsitz.

Előzmény: Marchee86 (4208)
Marchee86 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4208

Tehát, ha például Nebenwohnsitzen lennék és elveszteném a munkám, nem illetnének meg itteni juttatások? A párom egyik munkatársa 3 éve él kint Nebenwohnsitzen, és azt mondta, hogy eddig minden hivatalos ügyet el tudott intézni simán (azt nem tudom, hogy volt-e munkanélküli ezidő alatt). Ezért nem értem, hogy akkor most pontosan mi is a különbség.

Előzmény: asx (4207)
asx Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4207

Jogilag a Haptwohnsitz mérvadó az "illetékes hatóság" meghatározásánál, tehát oda tartozol. (adózás, rendszám, támogatások...)

Előzmény: Marchee86 (4206)
Marchee86 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4206

Sziasztok!
Valaki fel tudna világosítani, hogy mi a különbség jogilag a Hauptwohnsizt és a Nebenwohnsitz között? Milyen előnyei és hátrányai vannak? Hallottam, hogy a Hauptw. jobb, de igazából senki nem tudta megmondani, hogy miért.

Előre is köszi a válaszokat!

andyy&zolii Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4205

Sziasztok!

 

Szállást keresek párommal Ausztriába 1szobát,vagy olcso lakást.

ere az email cimre jellezzetek:l.z.lepsenyi@gmail.com

előre is köszönöm

Andrea

Warnika Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4204
Előzmény: flash.gordon (4202)
Warnika Creative Commons License 2012.06.18 0 0 4203

szia,

még nincs.

Előzmény: Törölt nick (4199)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.17 0 0 4202

köszi

Előzmény: asx (4201)
asx Creative Commons License 2012.06.17 0 0 4201
Előzmény: flash.gordon (4200)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.16 0 0 4200

Sziasztok

 

Ausztriában hol tudok ingyenesen meghírdetni házat eladásra? A willhaben-nen kivűl?

 

A válaszokért előre is köszi. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 4199

Ketten kerestek.

Gyerek van?

Előzmény: Warnika (4196)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.15 0 0 4198
Előzmény: Warnika (4197)
Warnika Creative Commons License 2012.06.15 0 0 4197

Azért pl. a gemeindewohnung-nál feltétel a 2 év bejelentett hauptwohnsitz Bécsben. Aki ezt lehúzza (bár biztosan lehet ezzel is trükközni) annak szerintem simán jár az egyenlő bánásmód, nem? Ráadásul bejelentett osztrák munkaviszony is kell, akkor meg ide fizet mindent, nem?

Előzmény: rupicc (4195)
Warnika Creative Commons License 2012.06.15 0 0 4196

Félreértés ne essék: mind a ketten a férjemmel itt dolgozunk, bejelentetten, hivatalosan. Adót itt fizetünk, mindent itt fizetünk, csak még nagyon újak vagyunk, férjem 2,5 én egy hónapja nyomom az osztrák életet, és próbálunk maximálisan a helyi szabályok szerint élni.

Van albérletünk, igaz a kollégáim nyaggatnak, hogy drága, szerintem meg nem, mert jó helyen van, két szoba, konyha, külön kis fürdő és WC. Nekik genossenschaft van, amihez hitelt vettek fel, így havonta ugyanannyit fizetnek mint én, csak az egyik része az a saját pénzük kvázi a banknál.

 

Csak azért érdeklődöm a gemeinde wohnung iránt, mert férjem összefutott egy magyar sráccal, aki nagy lelkesen mesélte, hogy pikkpakk kaptak egy vadonatúj gemeindét a feleségével.

De ezt nehezen hiszem, én is azt hallottam, hogy sokan vannak igénylők, kevés a lakás. Meg lehet, hogy nem is annyira nyugis egy ilyenben lakni százféle betelepült nációval. Ahol most vagyunk ott nyugi van, jó a környék, a közlekedés mesés, 15 perc kocsival a munkahelyünk, szóval lehet nem is szívesen mennénk odébb.

 

Summa summarum: csak kíváncsiság volt részemről, hátha valakinek van már ilyenben tapasztalata.

Előzmény: rupicc (4194)
rupicc Creative Commons License 2012.06.14 0 0 4195

Ere próbáltam célozni. De nem mérvadó és nem szabhatják feltételnek az osztrák állampolgárságot. EU pogárként mindenkit egyenlő bánásmód illett meg, egyenlő elvárásokért. Ez jó vagy nem, nem tudom. De vállalták amikor szerződtek.

Előzmény: Törölt nick (4193)
rupicc Creative Commons License 2012.06.14 0 0 4194

Dehogy vagyok édes. csak tetszik a lendületed az elhatározásod, és főleg az, hogy mindenben tisztán akarsz látni. Ezt így kell csinálni. Ami jár az jár, ha már Eu polgárok vagyunk. Nekik is jár sok olyan dolog, hiába brruttó befizetők, amiből profitálnak. nem szép dolog, nem is támogatom, de ha valaki csak a segélyért az ölébe hullott pénzért jön ide, értem ez alatt azt, hogy hivatalosan jogosult valamire, szabályosan, akkor azt mondom, tegye meg. De ugye ez nem ilyen egyszerű.

Én mindenkit csak biztatok, az állásomat nem féltem, irígy sem vagyok. Tisztában vagyok azzal, hogy mennyire jobb így nekem, és azzal is tisztában vagyok, hogy miről kell lemondanom ezért cserébe. Ha hiszed, ha nem, nagyon inog a mérleg nyelve. és rajtam múlik, hogy egyensúlyban marad, vagy billennni fog.

Előzmény: Warnika (4191)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.14 0 0 4193

Én annyit tudok, hogy gyereküket egyedül nevelö, osztrák emberek is évekig várnak, gyakran hiába....

Előzmény: Warnika (4191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!