Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

daty55 Creative Commons License 2017.03.21 -10 0 43291

Köszönöm, valami hasonlón gondolkodok én is.

 

Neked mennyit mutat üzem melegen a hőmérő?

Előzmény: Bakancs4 (43286)
Malaguszti Creative Commons License 2017.03.21 -6 0 43290

Van ott Microcar is, eleinte 1millióért volt fenn, láttam a facén panaszkodott csak 50-el megy,

 

aztán hengerfejes lett neki,

Most meg szabadulna tőle, 700Eft körül.

Előzmény: passat2018 (43284)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 43289

Eszembe juttattál egy párbeszédet:

"Basszus, hogy tudsz ilyen hülyét kérdezni!"

Hát, más nem volt itt!

Előzmény: Bakancs4 (43287)
M.Ince Creative Commons License 2017.03.21 -4 0 43288

Kedves 4motor4!

Vevő lennék, de jólenne pár kép róla! Helyileg, hol van?

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: 4motor4 (43272)
Bakancs4 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 43287

Azért lehet hogy teszek még fel később "hülye" kérdéseket

 

Évekkel ezelőtt Vekerdi Tamás járt itt és előadást tartott . Ő mondta : hülye kérdések nincsenek , csak hülye válaszok . Bár ez talán túlzás ...

Előzmény: Törölt nick (43281)
Bakancs4 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 43286

A víz hőfokmérő érzékelőjének a helyén meditálok még.  Van valakinek ötlete?

 

Én is szereltem a kocsiba hőfokmérőt . Az érzékelőt úgy oldottam meg , hogy a fűtésre menő gumicsövet elvágtam , beledugtam egy viszonylag vékony falú fémcsövet és bilinccsel rögzítettem . A fémcsövet úgy dugtam a gumiba , hogy 1-2 cm rész szabadon maradjon , ehhez ér hozzá az érzékelő , tehát nem lóg bele a vízáramba ( ami valóban előnyösebb lenne) csak tapintó érzékelést végez . Az egészet áttekertem hőszigetelővel .

Megítélésem szerint így is jó képet kapok a vízhőfokról , mert sosem zárom el a fűtéscsapot -- lásd : WooDoo intelmei a fórumbeliekhez (2 WD 18,3  )

Előzmény: daty55 (43283)
barnazol75 Creative Commons License 2017.03.20 -2 0 43285

Király. Irány a szupravezetés. :P

 

Előzmény: daty55 (43283)
passat2018 Creative Commons License 2017.03.20 -8 0 43284

A Jófogás oldalon annyi Ligier Ambra mopedautót árulnak egyre több lesz belőle van rendszámos és rendszám nélküli külföldi papíros típus is. 

daty55 Creative Commons License 2017.03.20 -9 1 43283

Kicseréltem vastagabb - kisebb ellenállású - vezetékre a véknyat, és tökéletesen műxik a csomagtartó nyitás a műszerfalról!:-))

 

Köszönöm  a segítséget mindenkinek, aki írt a témában!

 

Most a voltmérő, féklámpa visszajelző, és a víz hőfokmérő jön.

A vezetékek utastérbe való bevezetése már megoldott, fúrtam nekik egy lyukat a homloklemezre.

A víz hőfokmérő érzékelőjének a helyén meditálok még.

 

Van valakinek ötlete?

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43282

Néhány képet tudnál feltenni róla?Ha tényleg elég csak "beledobni"egy motort, megfontolandó.

Előzmény: 4motor4 (43272)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 -1 0 43281

Köszi, az  egyre világosabb a kép  kezd összeállni!Azért lehet hogy teszek még fel később "hülye" kérdéseket:)

Előzmény: Bakancs4 (43275)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43280

Köszönöm szépen, a jó tanácsokat figyelembe véve és megfontolva lehet hogy jobban járok ha egy komplettet veszek és meghagyom a motort az esetleges eladás esetére.Illetve lehet hogy nem is kell itt mindenkinek meglennie a motornak, elég ha van egy, és ha kell vkinek eladáshoz, csak bérbe adja addig amíg lezajlik a dolog , az az egy motor meg körbejárhat:)

Előzmény: 4motor4 (43272)
ívfény Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43279

vagy, elcserélném, esetleg 2 lombardini blokkra.

Előzmény: ívfény (43278)
ívfény Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43278

hátha valakit érdekel és szüksége volna rá!? van egy jó állapotú kubota motorom, eladó, a hengerfeje fel lett újítva, a képeken látató hiányos állapotban.

 

ívfény Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43277

ha a rendőr kiszúrja, akkor letérdeltet és jön a "bőrszonda" !!! berendel az nkh-hoz és,  újabb szondák tömkelege!!!  .)))

Előzmény: barnazol75 (43276)
barnazol75 Creative Commons License 2017.03.20 -7 0 43276

Tényleg, mi van ha teszek bele egy benzines motort? Nézi azt valaki, ha nem akarom eladni?

 

Bakancs4 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43275

Jól veszem akkor, hogy ha átíratom , utána a négykerekű sem megy többet hatóságira? 

 

Műszakira  egy négykerekű smkp egyetlen egyszer megy , amikor rendszámot kap . Tulajdonosváltáskor kizárólag eredetiség-vizsgálatot kell végeztetni , ahhoz nem kell üzemképesnek lennie a járműnek . Nem kell működnie a féknek , a lámpáknak , kopottak lehetnek a gumik  stb.  Volt , hogy vettünk valami motortalan mopedautót , de ugye 15 napon belül át kellett iratni . Beleraktunk egy motort – bele se volt csavarozva , csak beültetve a gumibakjaira ; nem volt bekötve , variátor se volt rajta . A vizsgálathoz le se kellett állni a trélerről , megcsinálták úgy – átirattuk .  Azonfelül a legtöbb mopedautónak nincs motorszáma, vagy ha van is (Kubota-Yanmar-Mitsubishi)  az a beépített motornál gyakorlatilag leolvashatatlan mert a tűzfal felé néz . Ha netán le is lehetne olvasni a figurának fogalma sincs arról : hol keresse . Legalábbis felénk ezen nem szívóznak , azért a 14 ezer Ft-ért nem szedik szét a kocsit .

Előzmény: Törölt nick (43270)
Malaguszti Creative Commons License 2017.03.20 -6 0 43274

Motornélküli mopedautót nem lehet átiratni, mert eredetvizsgán nézik a motorszámot.

csbaúr Creative Commons License 2017.03.20 -4 0 43273

Ebben az árban, gondolom nincsen motor és rendszám sem? Ha így van,akkor lehet bele motort szerelni és veszkődni a műszakival, aztán, motor ki és, lehet villanyosítani? A rendszámozás, meg + egy százas kb. Tehetnél fel képet róla.

Előzmény: 4motor4 (43272)
4motor4 Creative Commons License 2017.03.20 -7 1 43272

microcar virgo 3    65 ezerert odaadom motor nelkül

 

Előzmény: Törölt nick (43258)
Poc2 Creative Commons License 2017.03.20 -7 0 43271

Amíg nem adod el,addig nem!

Előzmény: Törölt nick (43270)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43270

Köszönöm neked is, azt hiszem a két hozzászólással többet tudtam meg mint amit összesen eddig tudtam. átrágjuk a dolgokat és döntünk. 

Jól veszem akkor, hogy ha átíratom , utána a négykerekű sem megy többet hatóságira? 

Előzmény: Bakancs4 (43268)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43269

Köszönöm a segítséget, így már tisztább a kép.

Előzmény: WooDoo (43267)
Bakancs4 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 43268

igazából tisztában sem vagyok a körülményekkel, lehetőségekkel. Tudnál vmi. kapaszkodót ajánlani, ahol többet meg lehetne tudni a jellemzőkről, hatósági jelzésekről, miegymás? A helyzet az, hogy véletlenül hozzájutottam egy olyan villanymotorhoz, ami alkalmas lenne egy ilyen össztömeg megfelelő mozgatásához, a tapasztalat szerint 80-100 km hatótávval, ami az asszonynak( meg nekem is) egy közepes városban helyben szaladgáláshoz elég.Láttam már  hasonló megoldást egy 3kerekűnél, gyengébb motorral mint nekem van, repesztett az is vagy 60-al

 

Aha , így már érthető . Mopedautó villamosítás .

 Választhatsz a 3 és a 4 kerekű között . A háromkerekűeket nem kell rendszámoztatni , annyi mintha egy Babettával járnál . Mivel eredetileg 50 ccm-es motor volt bennük -- erőst alulmotorizáltak -- ezért mára jobbára valami erősebb moci került beléjük , a mi persze nem legális , ha az nagyobb 50 ccm-nél .

E történt az egyik régebbi járgányommal is , 5 éve volt az enyém, aztán átkerült az ország másik felébe , kapott egy 125-ös 4 ütemű robogó erőművet és árulják . https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Elado_egy_szep_allapotu_moped_auto_64106184.htm?first=1

 Itt van róla még egy s más a másik fórumban : http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143230153&t=9120771 valamint http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143232188&t=9120771

Mivel a kis háromkerekűek motorjait az állandó erőltetéstől leharcolják , ezért gyakran árulnak motorhibás példányt , néha egész olcsón -- én is vettem már így .  Egy ilyenféle masina ára általában 50 és 300 ezer között szokott lenni , ha ilyenbe raksz villanymotort -- ha az 4 kW-nál nem több -- akkor az gyakorlatilag legális . Egy adásvételi lényegében elég , biztosítással és smkp-s jogsival használható a forgalomban , a 17 évesnél idősebb vezető vihet vele utast .  Ilyenféle technikát árul a bátyám , az ő járgánya azért passzolhatna neked , mert a karosszéria megnyújtása miatt jobban elférnének az aksik és hivatalos papírja is van : https://www.jofogas.hu/zala/Amica50_haromkereku_mopedauto_elado_57950285.htm?first=1

 

Azonban sokan -- főleg a nők -- iszonyodnak a háromkerekűektől .  Részint , hogy borulékony -- erre azt tudom mondani : én soha nem borultam ilyesmivel (pedig sokat jártam velük ) de vezetni tudni kell .... Másrészt van valami rokkantkocsi jellege amit nem tud levetkőzni . Ha így áll a dolog -- valaki nem tudja elfogadni a 3 kerekűt  -- akkor 4 kerekűt kell venni . Az már nyűgösebb művelet .

A négykerekű segédmotoros kerékpárokra ugyanis kell rendszám . Ha kintről jön egy akkor kellenek a külföldi ( a gyakorlatban : osztrák ) papírjai , amivel itthon el kell vinni műszakira , regadót fizetni és kiváltani a rendszámot . Ez a produkció 50-100 ezerbe kerül . Mivel (külföldi) papíros , jó állapotú kocsit 3-400 ezernél olcsóbban ritkán látni ezért ez a produkció félmillió alatt nehezen úszható meg . És akkor még ki kell dobni belőle a dízelmotort és beleépíteni a villanyt . Nem lesz egy olcsó játékszer .

Van olyan lehetőség is , hogy az ember eleve magyar rendszámos mopedautót vesz . Azok se olcsók , félmillió alatt elvétve fordulnak elő , és akkor is nagyon gyorsan ( néha pár óra alatt) elkelnek . Mivel a négykerekű mopedautók nem járnak időszakos műszaki vizsgálatra , ezért hatósági ellenőrzéssel lényegében csak az átíráskor ( eredetiség vizsgálat ) találkoznak . Ezért , meg a rövidtávú használat (városi kocsi jelleg) miatt szeretik átépíteni elektromosra őket . A jogszabály kissé zavarosan fogalmaz , de lényegében ez sem teljesen jogszabály ellenes , ha a motor 4 kW teljesítménynél nem nagyobb .
Ha magyar rendszámmal ellátott 4 kerekű mopedautó érdekel akkor keress meg privátban , tudok kb.  300 ezerért motor nélkülit .

WooDoo Creative Commons License 2017.03.19 0 0 43267

Mopedautó elektromos átépítésében van egy kis rutinom, ha rám hallgatsz, egy rendszámos járgányt veszel. Ha rossz a motor, akkor olcsóbban megkapod, ha meg jó, akkor el tudod adni. De a motor legyen benne amíg az eredetvizsgát megcsináltatod, mert anélkül nem lehet átíratni.

 

Rendszámos mopedautót 300e alatt még rossz motorral se nagyon találsz, sajnos eléggé megdrágultak ezek a játékautók az utóbbi időkben. 

Előzmény: Törölt nick (43265)
kiggyo Creative Commons License 2017.03.19 0 0 43266

Az az orsó olaj mitől mosóolaj? Az a motorba abszolút nem való, teljesen másra adalékolt olaj.

 

Sokszor kivesézett téma már ez a mosóolajos dolog, sajnos több kárt okoz mint hasznot.

 

Az olajokban lévő adalékok ronthatják egymás hatását ha más típusú, nem kompatibilis adalékokkal vannak keverve. A gyártók ezért kifejezetten tiltják a plusz adalékolást (utólagos varázsszerek) és nem javasolják az olajok sűrű váltogatását. 

Mivel az előző olajból mindig marad (nem is kis mennyiség, több dl) a rendszerben az keveredik az új olajjal, rontva annak hatását.

 

Ha nagyon koszos a rendszer be kell sűríteni a csereperiódust, az új olaj magába oldja a szennyeződéseket, ez a dolga. Ettől fekete mindig az olaj, ez a dolga. Amíg nem telítődik semmi baja tőle.

 

Persze mindenki azt csinál amit akar, lelke rajta.

Előzmény: brömbi (43264)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.19 0 0 43265

Jogosak a kérdéseid, de igazából tisztában sem vagyok a körülményekkel, lehetőségekkel. Tudnál vmi. kapaszkodót ajánlani, ahol többet meg lehetne tudni a jellemzőkről, hatósági jelzésekről, miegymás?

A helyzet az, hogy véletlenül hozzájutottam egy olyan villanymotorhoz, ami alkalmas lenne egy ilyen össztömeg megfelelő mozgatásához, a tapasztalat szerint 80-100 km hatótávval, ami az asszonynak( meg nekem is) egy közepes városban helyben szaladgáláshoz elég.Láttam már  hasonló megoldást egy 3kerekűnél, gyengébb motorral mint nekem van, repesztett az is vagy 60-al.Motorral mérték, azért nem pontos.

Előzmény: Bakancs4 (43263)
brömbi Creative Commons License 2017.03.19 0 0 43264

gyárilag előírt motorolaj Aixam-be az 5-50W-s, és max 5000 km-enként cserélni kell.(Mobil1 Peak life)

Mosó(orsó) olaj: Mol Spinol 0-15W . Kúton nincs. 10l-es kiszerelésben kapható, meg kell rendelni.

Ez itt nem a reklám helye, de csak ezeknél a gyártóknál létező. A mosóolajat nem muszáj tökig felönteni, nem túl sokáig, alapjáraton kell a motort járatni. Én kétszer át szoktam öblíteni. Dízel motornál az olaj színe nem mérvadó, két hét után már szinte fwkete. Ezen azt hiszem, nem érdemes spórolni!

Bakancs4 Creative Commons License 2017.03.18 -2 0 43263

Szükségem lenne egy jobb állapotú, de motor nélküli ,(egyéb berendezésekkel rendelkező)moped autóra.Van vkinek tapasztalata hogy külföldről érdemesebb -e hozni-hozatni vagy Mo-on is hozzá lehet jutni nem túl drágán?

 

Milyen típus ? Mi az , hogy jobb állapot ? Mennyi a drága ? 100 ezer ? 300 ezer ? 500 ezer ?  Rendszámos ? Rendszámozható ? Papírtalan ? Csak a motor hiányozzon belőle ? Variátor is hiányozhat ? Difi-irányváltó kell bele ?

oljeg12 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 43262

Nekem 108 darabos crova készletbe vannak ilyen inbuszkulcsok is , meg csavarhúzók is.

Előzmény: barnazol75 (43261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!