Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2016.09.12 0 0 903

Internet, tv, telefon szolgáltatással kapcsolatban nézelődtem a neten és elég érdekes ajánlatot találtam a Telekomtól (NET 10/0,5 + TV 30 csat + telefon) 4950 FT (telefon nélkül drágább volt a csomag).

Ebből tulajdonképp csak a TV-t használnánk, a Net csak tartaléknak kell, a telefonon meg csak hívnának bennünket.

Ennek még utána járok, hogy tényleg mennyi is az annyi.

(Az Önkormányzat honlapja meg egy kalap sz@r. Közszolgáltatók közt sehol a Telekom és a UPC elérhetőségei sincsenek feltüntetve, csak a jó drága Invitel. Gondoltam talán segítené az önkormi a lakosokat egy kis pontos infóval, mit lehet és hol megrendelni, de ez úgy látszik nálunk csak álom.)

feketefelho Creative Commons License 2016.08.24 0 0 902

Telekom!!??

A web oldalukon jeleztem Talán már van vagy fél éve), érdekelne az ajánlatuk és kérek visszajelzést, stb.

Azt hiszed válaszoltak?!

Ezen kívül kicsit drágának tűnik az a ~8000Ft/hó a többihez képest.

Előzmény: Péter az állat (901)
Péter az állat Creative Commons License 2016.08.10 0 0 901

Az invitel olyan amilyen. A telekomos fejlesztés hírére kicsit felkötötték a gatyót, és kihúzták az optikát a varsányi állomástól leglább az itteni elosztószekrényekig, így a kőkori 1mega+tv-t, a szintén elég idejétmúlt 30mega+tv-re sikerült feltornászni.

A szolgáltatással amúgy általában nincs gond. Néha viharban elmegy pár csatorna, illetve néha  műszaki hiba, de a hibákat igyekeznek  a lehető leghamarabb elhárítani.

A telekomról nem tudok, de a pletyka szerint parasztvakító, a szolgáltatás, mert  kis teljesítményű fejegységet tesznek föl, és ha  sokan használják, főleg nagy forgalmat generáló használatban nagyon visszaesik a sebesség.

Állítólag.

Előzmény: DepecheM0de (898)
Péter az állat Creative Commons License 2016.08.10 0 0 900

Inkább azt mondanám, hogy kivel NEM kötnék szerződést, és ez a  Broadband Media Hungary Kft.

A tapasztalatom az, hogy nagyon hektikus a szolgáltatás, sok a probléma, de a nagyobb baj, hogy ezt, és az ügyfelet pont leszarják.

Nálam hét hétig nem szolgáltattak, hetente jeleztem, ők megígérték a szerelőt, de sosem  ért ide. Ez mondjuk nem gátolta meg őket abban, hogy a nem szolgáltatott időtartamot is szemrebbenés nélkül kiszámlázzák. 

Szóval én akinek ez a banda megfordul a fejében, csak azt tudom javasolni, hogy       NE!

Előzmény: DepecheM0de (898)
feketefelho Creative Commons License 2016.08.07 0 0 899

Elérhető internet szolgáltatók: Invitel, UPC és Telekom (kiépítés alatt).

A Digi 1000 Mbit-jét felejtsd el!

Nekünk UPC van, a körülményekhez képest (vidék) elég jó.

Kisebb kimaradások vannak, de emellett is lehet otthonról dolgozni (folyamatos internet kapcsolatot igénylő vállalkozás működik otthon), ha valami problem van, elég gyorsan megjavítják. (Üzleti internet: 20/2 Mbit. Igen, lassabb, mint a magán előfizetőnek, de ha gond van nyugodtabban küldöm őket melegedni.)

Régebben Invitel volt, de a tarifáik nem voltak összemérhetők a UPC hasonló teljesítményű csomagjaival (most kicsit változott a helyzet, nézd meg őket és válaszd ki, mit szeretnél). Az Invitel műszaki háttere, mintha egy kicsit biztosabb lenne (hiba esetén hamarabb megjavítják).

Persze ezek a hibák nem jelentkeznek gyakran (évente 1-2 alkalom), ennyi még belefér.

(Az internet kimaradásnál nagyobb probléma a viharok esetén jelentkező áramszünet. Nekünk már a fontosabb számítógépek szünetmentes áramforrásra vannak kapcsolva. Nem tesz nekik jót a hirtelen halál.)

 

Időnként előkerülnek más szolgáltatók is, de nem igazán hosszú életűek, meg nem is versenyképesek (drága, lassú, nem megbízható kapcsolat).

Előzmény: DepecheM0de (898)
DepecheM0de Creative Commons License 2016.08.07 0 0 898

Sziasztok, Andi vagyok.

 

Ha az égiek is úgy akarják, nemsokára én is Délegyházára költözöm. Egyelőre nagyon tetszik, a neten sem olvastam olyan riogató dolgokat, mint Szigethalomról vagy Szigetszentmiklósról. Megmondom őszintén, ezek a települések nem is fogak meg annyira, mint Délegyháza.

Fizikai és időbeli képtelenség lenne végigolvasni a posztot, de azért a lényeget kiollóztam belőle :-)

 

Lehet, hogy idővel majd lesznek kérdéseim, folyamatosan vetődnek fel újabb és újabb kérdőjelek. Most éppen az, hogy melyik internetszolgáltatót érdemes választani? Itthon (Budapesten) Digi előfizetésem van, velük határtalanul elégedett vagyok, de úgy tudom, ők nem szolgáltatnak netet Délegyházán.

 

További szép hétvégét mindenkinek!

 

 

 

feketefelho Creative Commons License 2016.08.02 0 0 897

Talán elindult valami fejlődés, mert pár napja a Gizella utcai közműhídnál kihelyeztek egy szemétgyüjtőt. Már csak használni kellene. 

Más. A Rákóczi utca két szélén nem ártana "feltárási" munkákat végezni.

(Lassan már csak a közepén lehet menni, annyira befolyik két oldalról a föld, meg a fű.)

Előzmény: Péter az állat (896)
Péter az állat Creative Commons License 2016.07.30 0 0 896

Délegyháza, én így szeretlek!

 

 

Délegyháza Akácos utca, az Üdülő stny, és a Fény u. között. Már egy ideje ott figyel.

:-/

feketefelho Creative Commons License 2016.07.07 0 0 895

Na. Szép mondhatom. Oda se megyek többet.

Előzmény: Péter az állat (893)
Péter az állat Creative Commons License 2016.07.06 0 0 894

Remélem, ez nincs kapcsolatban azzal az átható dögszaggal, ami ma reggel beterítette az üdülőt, és egy kicsit Varsányt is!

Előzmény: Péter az állat (893)
Péter az állat Creative Commons License 2016.07.06 0 0 893

Nem közvetlenül ide tartozik, de annyira mégsem off, tekintve, hogy lehet olyan, aki a szomszédban szerezné be a húsadagját, és esetleg nem hallott még (bár tegnap a híradóban is benne volt) a Halász Lajosné utcai hentes áldásos(nak nem mondható) tevékenységéröl.

 

Rohadt a hús, amiről senki sem tudja, honnan van, bírságolt a Nébih

A dunavarsányi üzemben nem fertőtlenítettek és a rovarokkal sem foglalkoztak. Több milliós bírságra számíthatnak. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Péter az állat (891)
Snoopenz Creative Commons License 2014.11.12 0 0 892
Péter az állat Creative Commons License 2014.11.07 0 0 891

A délegyházi valóságot ismerve mindkét kérdésedre azonos válasz adható, miszerint:  Soha a büdös életben. Ez egy ilyen hely.

Előzmény: HB4 (890)
HB4 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 890

Sziasztok, 

 

Tud valaki bővebb információt arról, hogy az Újpesti sor és környéke mikor lesz leaszfaltozva?

Valamint lesz e valaha olyan internet elérés, ami normális sebességet biztosít?

 

 

Köszi

depsfishing Creative Commons License 2014.09.01 0 0 889

Én Sanyit ajánlom, telefonja 06 70 203-3993 Dunavarsányban lakik, ő vállal ház körüli munkákat.

Előzmény: Balázs Nóra (888)
Balázs Nóra Creative Commons License 2014.08.16 0 0 888

Kedves Fórumozók!

 

Vásároltunk Délegyházán a 6os tó partján egy telket, szeretném a segítségeteket kérni, keresek egy olyan embert aki a kertünket gondozná. Havi 1-2x le kellene nyírni a füvet!

Illetve olvastam itt valami bányáról, kérem írjatok erről is amit tudtok!

 

Köszönöm!

VéPeti Creative Commons License 2014.03.28 0 0 887

Informálisan annyit tudok, hogy született egy ügyvédi beadvány a témában, ami tételesen cáfolja az engedélyeket, számításokat, stb., úgyhogy úgy néz ki, mégsem lesz bánya.

Előzmény: pajaca (886)
pajaca Creative Commons License 2014.03.17 0 0 886

Sziasztok!

 

A minap találtam egy kis vitát a Vadvirág utca végébe tervezett bányáról. Az lenne a kérdésem, hogy most épp hogy áll az ügy?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.26 0 0 885

Önerős útépítésekről lehet tudni valami infot? Értesítenek majd minket valamilyen formában, mi lett a végeredmény??

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.28 0 0 884

:)

Előzmény: TÓ-LAK (883)
TÓ-LAK Creative Commons License 2013.05.24 0 0 883

Üdvözlök Mindenkit!

 

Készpénzes ügyfeleim részére (magyarok és külföldiek) keresek közvetlen vízparti és vízközeli  ingatlanokat.

 

Érdeklődni: 06/30-951-1997

 

fitnesscombat Creative Commons License 2012.11.07 0 0 882

Szia!Igen,köszi erre én is gondoltam!:-)

Előzmény: rognork1 (881)
rognork1 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 881

Hello,

 

szerintem hívd fel az önkormányzatot, ott biztos tudnak valamit. A honlapjukon találsz számokat.

Előzmény: fitnesscombat (880)
fitnesscombat Creative Commons License 2012.09.15 0 0 880

Sziasztok!!

 

  Tudnátok nekem abban segíteni,hogy hol találok leírást a tervezett délegyházi programokról???Fellépéseket szervezek,és a csapattal mennénk Délegyházára is,ha volna megfelelő program...sportbemutatóról lenne szó...:))

 

   Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

 

 

 

                                                  keri34

Péter az állat Creative Commons License 2012.05.13 0 0 879

Sem az adó, sem a véleményem nem új, csak úgy látszik, eddig valahogy nem jött  elő. Igaz, mindegy, mert ahogy kutyaugatás nem hallatszik az égig, ezt sem hallják meg.

Egyébként az adó nem annak szívás, aki dönthetett, mint te is, hanem annak, aki nem.

Előzmény: rognork1 (877)
Péter az állat Creative Commons License 2012.05.13 0 0 878

Hűha, úgy látom az "üdülős" egy nem túlságosan kedvelt állatfajta felétek. Azért bemerészkedtem ide kérdezősködni.... Befizettük ám a szemétdíjat egész évre, meg a stég után amit kell az önkorinak, egy darab nyugdíjas kutyával rendelkezem, aki sosem ugat, kakálni a saját udvarunkban fog, tinédzserkorú bulizni vágyó családtag nincs. :) „

 

:-DDDDDDDDDDDDDDD

 

Minden üdülőssel azért hál' istennek azért nincs baj. :-)

 

 

 

A tiltott fürdőzés miatt tekintetében még nem hallottam olyanról, aki ismert volna olyat, aki tudott volna olyan esetről, hogy valakit megbírságoltak emiatt. Meg aztán azt a suicid hajlamú közterületest sem nagyon találták még meg eddig, aki egy kánikulai napon bement volna a „sirály nemstrand” közönsége közzé tiltott fürdőzésért bírságokat osztogatni.

 

Mivel még nagyjából ilyen

 

-

 

hideg a víz, így idei fürdő szezon még nem igazán van, ezért túl sokat nem is lehet mondani róla.

Egyébként Isten hozott minálunk! (Persze az is lehet, hogy autóval jöttél. :-) Ha publikus az infó, a sétány melyik oldalán sikerült megcsípni álmaid üdülőjét?

 

Előzmény: AmyD (876)
rognork1 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 877

Nem igazán értem a hirtelen felindulást, ez az adó már tavaly is ennyi volt, tudtommal. Mi ennek a tudatában vettünk nyaralót.

Vagy van valami új?

 

Előzmény: Péter az állat (875)
AmyD Creative Commons License 2012.05.09 0 0 876

Üdv mindenkinek!
Hűha, úgy látom az "üdülős" egy nem túlságosan kedvelt állatfajta felétek. Azért bemerészkedtem ide kérdezősködni.... Befizettük ám a szemétdíjat egész évre, meg a stég után amit kell az önkorinak, egy darab nyugdíjas kutyával rendelkezem, aki sosem ugat, kakálni a saját udvarunkban fog, tinédzserkorú bulizni vágyó családtag nincs. :) 

A Kéktó sétányon tett szert a család egy kis vízparti házikóra. Szomorúan olvastam a város honlapján a fürdési tilalomról szóló rendeletet, emiatt kezdtem helyi fórumot keresgélni, ahol megtudhatom, hogy működik ez a gyakorlatban. A topikon végigrágva magam (bizony, az elejétől, bár a választási időszak kissé foghíjas és emiatt nehezen értelmezhető volt, de gyanítom, nem veszítettem sokat) akkor úgy tűnik, a tiltás ellenére sem fognak minden hétvégén megbírságolni, ugye? Bár az idei helyzetről még nem írt senki, van valami változás? 

 

Péter az állat Creative Commons License 2012.05.09 0 0 875

Gondolom az adóforma bevezetése valahogy úgy történhetett, hogy gondolkoztak nagyjaink, hogy miből is lehetne finanszírozni az útfelújítást, meg az óvoda bővítést.

Terheljék rá azokra akik használják? Azt nem lehet, mert azok mind itt szavaznak, és a következő választásokon az bukta lehet. Erre kitalálták, hogy jó Magyar szokás szerint fizettessék ki azokkal, akik nem használják sem az ovit mert a gyerekük nem ide jár, és az úton is talán csak szökőévente mennek végig, azaz az üdülősökre. Azokkal meg mindent lehet, úgysem tudnak ellene tenni. És tényleg nem.

És nem jut senkinek az eszébe, hogy bő két évtizeddel ezelőtt a délegyháziaknak mi volt a véleményük a varsányi vezetésről, aki csak bekaszálta a pénzt Délegyházáról, de vissza semmit nem juttatott, még csöppeket sem. Nem tudom, csak én látok itt párhuzamot?

Aztán persze ott a mérleg másik oldala, az egyszeri üdülős, aki pont lesz*rja, hogy mi van itt, csak legyen, és csinálják meg mert neki ez jár, és ő már huszon-harmincon éve ide jár, és ez így van azóta, és ezért neki előjoga van mindenhez, pl a más portája elé hordani a szemetét, és az legyen onnan eltakarítva! Hát ilyenkor azt mondom, hogy akkor fizettessék meg velük az elszállítást. Mert azokat az irdatlan kupacokat nem a helyiek hordják össze. (Legalábbis errefelé.) Más tészta, hogy hiába szednek be akármennyi zsét, abból ide ugye így sem, úgysem nagyon jut.

Mikor szó volt róla, hogy az önkormi eladná a part egy részét az elsősori lakóknak amiből csak a mi környékünkön a sok négyzetméter miatt egy nagyon baráti árral is egy gyors fejszámolás után súlyos tízmilliók folyhattak volna be a köz kasszájába, de egyből megindult a nyaralós üvöltőkórus, hogy a tavaknak körbejárhatónak kell lenni, (miért is?, a szabad kutyaszaratás, és szemetelhetőség miatt?) és hogy hogy képzelik hogy őket elzárják a víztől?! (Ami persze nonszensz, mert ilyet senki sem akart, ráadásul lejutni pont most nem lehet igazán.) A legszebb az volt, mikor egy olyan nyaralós mondta ezt aki önhatalmúlag zárt le egy partrészt kerítéssel kapuval lakattal mindenki elől, és ráadásul még az önkormányzatot is beperelte mert az felszólította, hogy bontsa el. :-/

Hja kérem! Ha ennyire fontos, hogy a parton lehessen kutyát szaratni, virágot/gyümölcsöt lopni, szemetelni, mindenki szájába bebámulni, partot ingyen lezárni, akkor tessen csak zsebbe is nyúlni, ha nem volt jó az első, az „eladós” megoldás.

Amiért én mégis ellenzem ezt az adót az az, hogy ez szvsz nem más, mint egy ketyegő bomba.

Miért?

Mert eladásra ösztönöz, és mint ilyen ingatlan ár letörő.

Ez nem azért mert így ezen a területen mindenkinek a zsebéből komoly pénzeket vesznek ki, amelyek az adó értékének a többszörösét teszik ki. Ez, hogy elértéktelenítik a tulajdonainkat, csak simán disznóság az itt élőkkel szemben.

A rosszabb az, hogy olyanokat ösztönöz betelepülésre, akiket nem kéne. Aki kevés pénzel rendelkezik, és nem baj, ha nincs fürdőszoba mert fürdeni nem akar, nem baj, ha egy szoba van, mert elalszanak mind a tízen a földön, nem baj, hogy messze az állomás, mert a postás kihozza a segílyt, a bolt sem gond hogy nincs, mert úgyis a szomszédba mennek beszerezni, meg a tavakra éjszakánként, az sem baj, ha nincs a közelben meló, mert a fantasztikumot amúgy sem kedvelik, és az sem baj, ha girbegurba utcák vannak, mert elég ha ők kiismerik magukat. És elég, ha az első ilyen család keze beteszi a lábát. Akkor rohamossá, és visszafordíthatatlanná válik az értékvesztés, és a szlömösödés. És ez nem csak itt szívás, hanem a faluban is, mert az a közös kasszát is hazavágja, nagyságrendekkel többe kerülve mint a mostani ingatlanadós nyereség.

És ez nem lenne egyedi eset. Lásd pl a Lyukóvölgy vagy a többi ilyen településrész esetét.

És ha hozzávesszük, hogy egyes dél-pesti kerületek az általuk rehabilitálni kívánt területen élőket nem kevés pénzel vettek rá a lelépésre, akkor csak a jó isten irgalmának köszönhetjük, hogy ide még nem csapott be a fent említett menykő. Mert a szlöm ellen pedig csak egy fegyver van, a magasan tartott ingatlan ár.

Ugyanígy ketyegő bombaként tekinthetünk az egy telekre occsóért felhúzott kettő, vagy több lakásos „tömegszállás” jellegű dolgokra. Ezek legkésőbb a következő „gazdaságilag lecsengő időszakban” szinte biztosan elintézik a falut.

Amíg nem késő addig kellene rendeletet hozni a friss parcellázásoknál, illetve változtatásoknál a minimális (legalább 6-700 nm-s ) telekméretről, illetve hogy erre csak egy lakás húzható fel, max x százalékban.

Sajnos a hatalom általában nem néz ekkora távlatoba, úgyhogy szvsz bekötött szemmel rohanunk a szakadék felé.

Minden bántó szándék nélkül, ez van. 

 

Előzmény: D1Házi (871)
ftc001 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 874

+1...szintén üdülőövezet :(

Előzmény: Péter az állat (873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!