Keresés

Részletes keresés

LittleE Creative Commons License 2005.12.05 0 0 721

Szia!

 

 

Az első tűnik számomra jobbnak.  A másodiknak, miben az időről írnak, engem inkább elszomorít, minthogy gondolkodnom kéne rajta. 

 

Ha valamit elrontottunk, nem fordulhatunk vissza, hogy újra próbálkozzunk vele.

Ez meg szerintem nem is igaz teljesen.  Eszerint, ha valamit elrontottunk, már nm is javíthatjuk ki????

Előzmény: Oxana (719)
mamicska Creative Commons License 2005.12.03 0 0 720
én nem, de nem is szeretek ilyen "életvezetési tanácsokkal" foglalkozó könyveket olvasni - túl öreg vagyok már hozzá:-))
Előzmény: Oxana (719)
Oxana Creative Commons License 2005.12.03 0 0 719

Ma kaptam ezeket a könyvajánlatokat levélben. Olvasta már valaki?

 

Rossz napom könyve
Szerző: Bradley Trevor Greive

Kiadó: Gabo
Kis alakú, mai könyvárak mellett olcsónak számító könyv minden korosztálynak. A 92 oldalas könyv nem más, mint egy-egy fekete-fehér fotó egy rövid aláírással. Mindenkinek vannak rossz napjai, kezdődik a könyv, s tulajdonképpen néhány mondaton keresztül vezeti odáig az olvasót, hogy minden nap tartogat valami szépet és meglepőt. Mindehhez a fotó illusztrációkat állatok szolgáltatják. Többet erről írásban nem lehet elmondani, szerintem meg kell venni, és ha rosszkedvűek vagyunk, nincs mást tenni, mint belelapoznunk.

Út a nyugalomhoz – mindennapi tűnődések
Szerző:Dalai láma
Kiadó: Irás
„Az idő sohasem vár, szigorúan halad tovább. De nemcsak az idő halad, vele együtt az életünk is telik, ugyanazon a pályán. Ha valamit elrontottunk, nem fordulhatunk vissza, hogy újra próbálkozzunk vele. Az idő nem ismeri a második esély fogalmát.” Az előbbi idézet június 26-ai dátumnál szerepel. A kötet az év 365 napjára tartogat egy-egy elmélyülésre, megfontolásra szánt gondolatot. Életről, halálról, barátságról, hűségről, türelemről, egyszóval mindarról szól ez a könyv, amely meghatározza mindennapjainkat. Mielőtt azonban elkönyvelnénk, hogy akkor ez a könyv a buddhizmusról szól, lapozzanak bele, nem fogják tudni letenni.

Oxana Creative Commons License 2005.11.24 0 0 718
Már be is programoztuk a videót, mert ilyen hülye időpontban a dolgozó ember nem marad fenn.
Előzmény: Törölt nick (717)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.23 0 0 716

én meg erősen leszoktam a tévénézésről, este tizenegyig teszem a dolgomat otthon, vagy olvasok, utána jöhetnek a rókamanguszták, amit rendszerint fal felé fordulva, csukott szemmel nézek.

a beszélgetős műsorokkal óvatosan bánok, mert soxor feleslegesen szöktetem magam - nem is azon, hogy valakinek más a véleménye, hanem azon, ahogy ezt előadja.

filmeket a könyvtárból heti egy alkalommal ingyen kölcsönözhető dvd-k révén nézek, és szerencsére elég jó érzékkel nyúlok az állományba. Olyan azért van, hogy nincs időm megnézni, de akkor újra ki lehet venni.

A könyv meg azért jó, mert buszon is lehet olvasni - most éppen Rushdit olvasok, Az éjfél gyermekeit.

Előzmény: Oxana (715)
Oxana Creative Commons License 2005.11.23 0 0 715
Én mostanában a beszélgetős műsorokat jobban szeretem, mert a filmeknél sok az ismétlés vagy annyira gügye tartalmúak, hogy elfáradok a nézésükbe is.
Előzmény: vizinikk (714)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.23 0 0 714

a rókamangusztákat néztem az animalen

Előzmény: Oxana (713)
Oxana Creative Commons License 2005.11.23 0 0 713

Most mondták be a TV-ben is.

 

Tegnap Törőcsik Marival volt egy beszélgetés. Alföldy Robi volt a beszélgetőtársa. Láttátok? Én sajnos elaludtam a közepén.

 

Előzmény: vizinikk (712)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.23 0 0 712

az előbb olvastam a törzsasztalon, hogy meghalt Tábori Nóra

:-(

legyen könnyű neki a föld.

Előzmény: mamicska (711)
mamicska Creative Commons License 2005.11.23 0 0 711
elővettem a TV- műsort, mert a férfi főszereplőt nem ismerem

Hugh Bonneville - ő a férj

Kate Winslet - a fiatal Iris

Judi Dench - az idős Iris(ő szenzációs, de a többiek is!)
Előzmény: LittleE (710)
LittleE Creative Commons License 2005.11.23 0 0 710

Nem, sajnos nem tudom.

 

 

Szeretem az ezeket a történeteket,  nagyon meghatóak.

 

Kik játszanak benne?

Előzmény: mamicska (709)
mamicska Creative Commons License 2005.11.23 0 0 709
Az MTV 2-őt nem tudod nézni??

Volt ez a film már az HBO-n is.

Igaz történet egy angol filozófus-írónőről és irodalomkritikus férjéről, a szerelmükről, öregségükről és küzdelmükről az Alzheimer-kórral, amelyben a nő betegedett meg.

Három csodálatos színész játszott benne.

Most néztem meg harmadszor:-))
Előzmény: LittleE (708)
LittleE Creative Commons License 2005.11.23 0 0 708

Szia! 

Én azt nem tudom nézni. Miről szól?

Előzmény: mamicska (706)
mamicska Creative Commons License 2005.11.22 0 0 706
M2-őn IRIS!!!!

aki még nem látta, feltétlen nézze meg!!
LittleE Creative Commons License 2005.11.22 0 0 705

Sziasztok!

 

Tegnap láttam Hugh Hudson: Tűzszekerek. Nagyon tetszett, fantasztikus film. Nem tudom láttátok-e. Futókról és a hitről szól.

vizinikk Creative Commons License 2005.11.17 0 0 704

majd felveszem neked vidijóra. ismétlik!

:-)

Előzmény: Törölt nick (701)
LittleE Creative Commons License 2005.11.17 0 0 703

Látod, azt mondtad, hogy szilikon! Nem nő! És igazad van, ha rengeteg szilikonról van szó.  Ha csak piciről, akkor nem.

Előzmény: Törölt nick (695)
Oxana Creative Commons License 2005.11.17 0 0 702
Hát mit biztosít? A Goldot?:-))
Előzmény: Törölt nick (701)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.17 0 0 700

de milyen jól néztek ki a belőlük kiszabott/lecsapolt feleslegesnek minősített alkatrészek

:-)

Előzmény: ZöPö (699)
ZöPö Creative Commons License 2005.11.17 0 0 699
Beteg egy család volt az, hallod! Mindegyiknek homályos foltok nőttek a mellén! :-DDDDDD
Előzmény: vizinikk (698)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.17 0 0 698
nézd a discoveryt, ott esténként rendszerint láthatsz kozmetikai műtéteket, előtte, utána, közben. a múltkor egy egész családot szabtak-varrtak át gyomor bypass után. a gyomor bypasst is mutatták.
Előzmény: Törölt nick (697)
ZöPö Creative Commons License 2005.11.17 0 0 696

Te beteg vagy.

:-)))))

Előzmény: Törölt nick (695)
ZöPö Creative Commons License 2005.11.17 0 0 694

Még egy ötven feletti magyar énekesnőt? Én inkább abban reménykedek, hogy NEM látjuk. :-(

 

(Láttunk már amúgy kettejüknél klasszissal jobb és feleannyi éves magyar celebritásokat anyaszülten, Gott sei Dank.)

Előzmény: Thernitibi (690)
LittleE Creative Commons License 2005.11.16 0 0 692
Én nem irigylem azokat, akik tele vannak szilikonnal. Azokat inkább, akik mindenféle külső beavatkozás nélkül,  természetesen szépek.
Előzmény: mamicska (691)
mamicska Creative Commons License 2005.11.12 0 0 691
Kedves Tibor!

Részemről nem reménykedem ebben - sőt!!!:-)))))
ha azt veszem, hogy a szája mekkorára van már felpumpálva, akkor más testrészeibe mennyi szilikont nyomathatott?:-)))

(ajjaj, az írigység beszél ám belőlem:-))


Előzmény: Thernitibi (690)
Thernitibi Creative Commons License 2005.11.12 0 0 690
A Nap-kelte vendége volt Szűcs Judit, akit Verebes arról kérdezett, meg kereste-e már a Playboy?
Válasz: még nem, de ha igem, akkor pénz kérdése az egész.

Tehát reménykedhetünk abban, hogy Zalatnai után újabb magyar énekesnőt láthatunk anyaszűlten?
LittleE Creative Commons License 2005.11.10 0 0 689

Sziasztok!

 

Ma láttam a Száll a kakukk fészkére c. filmet, már másodszor. Nem volt jó. Nem szeretek egy filmet többször megnézni.  Nem szeretem, mikor tudom, hogy melyik percben mi fog történni.  Viszont több mindent észrevettem, amit azelőtt nem. Ezek csak apró dolgok, egy arckifejezés jelentése például.

lemi Creative Commons License 2005.11.07 0 0 688
Az éjjeli ének.

 

Éj vagyon: íme hangosabb a szava minden szökőkútnak. És lelkem is szökőkút.

Éj vagyon: íme csak most ébred a szerelmesek minden éneke. És az én lelkem is egy szerelmes éneke.

Valami oltatlan, el nem oltható vagyon én bennem; ez akar megszólalni. Sóvárgás vagyon bennem a szerelem után, ez maga is a szerelem szaván beszél.

Fényesség vagyok: bárcsak volnék sötét éjjel! De az a magánosságom, hogy fényesség ővez engem.

Óh, bárcsak volnék sötét és éjszakázó! Hogy szívnám akkor - a fényesség emlőit!

És még titeket is áldanálak, ti apró fénylő csillagok és világító bogarak odafent! - és mi boldog lennék fény-ajándéktoknak miatta.

De a magam fényében élek, visszaiszom magamba a lángokat, mik belőlem kitörnek.

Nem ösmérem az elfogadó boldogságát; s nem egyszer mondtam, hogy lopni még nagyobb boldogság lehet, mint kapni.

Az az én szegénységem, hogy kezem sohasem piheni ki az ajándékozást; az az én irígységem, hogy váró szemeket látok és világított éjszakáit.

Óh, minden ajándékozó boldogtalansága! Óh, napom elborulása! Óh, mohó vágy a kivánság után! Óh farkaséhség a jóllakás után!

Elfogadnak tőlem egyet s mást: de vajjon hozzáférek-e sziveikhez is? Szakadék vagyon adás és elfogadás között s a legkisebb szakadékot legnehezebb áthidalni.

Éhség nő szépségemből: szeretném bántani azokat, akiknek ragyogok; szívesen megrabolnám azokat, akiket megajándékoztam: - imigyen éhezem a gonoszságot.

Visszavonva kezem, ha már kéz nyúl feléje; habozva, miként a vízesés, a mely még zuhogva is habozik: - imigyen éhezem a gonoszságot.

Ilyen bosszút eszel ki bőségem: ilyen alattomosság fakad magános voltomból.

Boldogságom, hogy ajándékozhatok, elhalt az ajándékozásban, erényem belefáradt bőségébe!

Ha ki mindig ajándékoz, annak az a veszedelme, hogy elveszíti szemérmét; ha ki mindig osztogat, annak keze-szíve hólyagos lészen csupa osztogatástól.

Szememnek nem csordul már könnye a kérők szemérmétől; kezem tulságosan megkérgesült, hogy reszkessen, ha tele vagyon.

Hová lőn szemem könnye és szívem hamvassága? óh, milyen magános minden ajándékozó! Óh, milyen néma minden ragyogó!

Sok nap kering az üres térben: mindenhez, mi sötét, szólnak fényességükkel, - nekem hallgatnak.

Óh ez a fényesség ellenségeskedése a világító ellen: könyörület nélkül megy a pályáján.

Szíve mélységében méltányosság nélkül minden ragyogó iránt, hidegen napok iránt - imigyen kering minden nap.

Viharhoz hasonlatosan repülnek a napok pályáikon, ez az ő járásuk. Kérlelhetetlen akaratukat követik, ez az ő hidegségük.

Óh, csak ti, ti sötétek, éjszakások, teremtetek meleget a ragyogóból! Óh, csak tejet és üdülést a fényesség emlőiből!

Óh, jég vagyon körülöttem, kezem megég a fagytól! Óh, szomjuság vagyon bennem, az a ti szomjuságtokat sóvárogja!

Éj vagyon: óh, miért, hogy fényességnek kell lennem. És hogy az éjszaka dolgait szomjuhozom! És hogy magános vagyok!

Éj vagyon: íme forrásként fakad belőlem kivánságom - a beszéd után kivánkozom.

Éj vagyon: íme hangosabb a szava minden szökőkútnak. És lelkem is szökőkút.

Éj vagyon: íme most ébred a szerelmesek minden éneke. És az én lelkem is egy szerelmes éneke.

Im-ígyen szóla Zarathustra.

 

LittleE Creative Commons License 2005.11.07 0 0 687

Épp ez a lényeg. Valami ütős, ami még gondolkodásra késztet. 

 

Remélem majd valamikor meg tudom nézni.

Előzmény: vizinikk (686)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.07 0 0 686

a gondolkozás előtt jól fejbekólint

:-)

nekem nagyon tetszett.

Előzmény: LittleE (685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!