Keresés

Részletes keresés

linha Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1524
Én sem értem, hogy tud ez a rengeteg ember egymás hegyén-hátán ebben a höségben egész nap a strandon lenni. Mi általában 8 óra felé megyünk, akkor szinte miénk az egész strand, 10-fél 11 felé már menekülünk a naptól és a tömegtöl... De az tuti, hogy ezt a klímát lehet élvezni!
Előzmény: quilla (1523)
quilla Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1523
bevasarolni voltam. hat itt Portoban sem 'jobb' a helyzet :oD a klima tagadhatatlanul jobb itt, mint kishazankban, en nagyon elvezem... de azert nem fogok koraestig kiulni a napra :d
Előzmény: linha (1522)
linha Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1522

Itt a nyár! Ma reggel 8-kor itt Lisboa környékén már 22 fok volt, fél 11-kor 27, délutánra 34-et várunk...

Hova tünt mindenki?

olle Creative Commons License 2006.05.13 0 0 1521

Koszonom a valaszt! Meg biztosan lesz kerdesem, hisz szeptemberig meg rengeteg ido van.

olle

Előzmény: quilla (1520)
quilla Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1520

Ha lisboa akkor kozeliti a 4 orat de nincs annyi... persze a repteri becsekkolastol a kijovetelig meg booooven!!!

Nalam is van egy mar 4 es fel eves... de nekunk talan roszabb a leosztas, mert mi Frankfurton at kozelitjuk Portot... es az dupla repules, naaagyon sok nekem, a gyerek hang nelkul birja, aludni is szokott. En viszont a Frankfurt-Porto kozel 3 oratol mar nyugos vagyok...

Előzmény: olle (1519)
olle Creative Commons License 2006.05.12 0 0 1519

Koszonom a valaszokat! Meg egy praktikus kerdes a kisgyerekesekhez. Kozvetlen jarattal mennyi ido a repulout?

olle

linha Creative Commons License 2006.05.11 0 0 1518

Az elöbbiekben említettek mellet érdemes a hipermarketekben ( Jumbo, Carrefour ) is szétnézni, bár az ottani olcsóbb ruhanemü 'magától értetödöen' kevésbé jó minöségü. Viszont én vettem már a Carrefourban gyerekpólót 2.50 €-ért, aminek 3 mosás után még mindig nincs a háta közepén az oldalvarrása...

Előzmény: olle (1516)
quilla Creative Commons License 2006.05.11 0 0 1517
Gyerekruhabol jok 'vagyunk' :) Nem dragabb mint odahaza, es ha kifogsz akcios idoszakot (nagyon jon a szezonvegi kiarusitas) potom penzekert kapsz mindenfelet. Zara es C&A meg H&M itteni mercevel nagyonis megfizetheto kategoria es jo minoseg pl. Azt tuti talalsz mindenfele... a kisebb dizajn-ruhauzletek azert mar huzosak tudnak lenni...
Előzmény: olle (1516)
olle Creative Commons License 2006.05.11 0 0 1516

Koszonom a valaszokat! A Portugal Nemzeti Turizmusert felelos miniszterium, szerv nyugodtan alkalmazhatna benneteket:-)

Es meg mindig bombaznalak benneteket a kerdesekkel. Egy nagyon nocis kerdes. Ruhanemu arak, ill markak. Ket gyerekkel utazni, ki-be pakolni nem nagy mulatsag..Ha megszorulunk ruhazkodasilag, elfogdhato arak vannak odakint? Vagy dupla mennyisegu ruhat vigyunk?

olle

kölni Creative Commons License 2006.05.11 0 0 1515
Nekem más a tapasztalatom. Ha angolul beszélsz, akkor szerintem portugáliában sehol sem kehet majd eladni téged. Az Algarve-i övezetben pedig még németül is gagyognak. 
Előzmény: olle (1509)
quilla Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1514
a delelotti csevegesek tenyleg portugalul mennek... oszinten szolva en azokat inkabb kihagyom :o)))) meg Isaura es a tobbi brazil... na azon lehet tovabbkepezodni :o))
Előzmény: linha (1513)
linha Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1513

Igazad van,  de én inkább az angoltanulás szempontjából írtam a feliratozásról. Azt viszont én is észrevettem, hogy némelyik gyerekeknek készült rajzfilm feiratos, amin el is szoktam gondolkodni, hogy azért elég sok embernek van dolga vele, mire egy ilyen feiratozás elkészül, és egyik sem veszi észre, hogy értelmetlen dolgon dolgoznak???. Másrészt szerintem a sorozatok, amerikai filmek sem feliratozva, sem szinkrozinálva nem fejleszthetik az anyanyelv tudását, mert annyira igénytelen, rossz a nyelvezetük. A TV-nézés + vasalás esetén én olyasmit szoktam nézni, aminek nem baj ha feléröl lemaradok... csak 'szóljon'...

Az analfabéták pedig mégsincsenek kizárva a tévézésböl, hiszen van rengeteg portugál nyelvü müsor, mindenféle müfajban.

Előzmény: quilla (1512)
quilla Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1512

Na en meg pont az ellenkezojet gondolom a feliratozasrol, nagyon elbutito dolog. Azert az teny, hogy a portugal adatok az analfabetizmusrol (meg ha csak funkcionalis analfebetizmus is) egeszen kiemelkedoen szarok az EUn belul, vagyis a tarsadaol egy igen jelentos resze (ez a tobbi eus tagalammhoz viszonyitva persze, mert nem 50-60%-okrol van szo) egyaltalan nem tud irni vagy olvasni, es egy hanyaduk ha tud is, ertelmezo olvasasra keptelen. Az en csaladomban is van ilyen sajna... az idosebb korosztalybol a nok, akiknek iskolazottsaga igencsak elhanyagolhato mit kezdenek szerinted a feliratos filmekkel? Ki vannak zarva a tevenezesbol... mondjuk eleve azt sem ertem, ha az ovis korosztalynak keszult rajzfil (de legyen kisikolas korosztaly) feliratos, mert ez hova veze? ezt ugye nem kell tulragozni, hogy ok sem tudnak olvasni, vagy ha igen, nem kepesek meg az olvasom es kozben nezem es meg ertem is oszetett folyamatra. Es ez vezet oda, hogy a parom is alairja (bar o nagyon feliratparti, persze ebbe nott bele) hogy a hetkoznapi nyelv nagyon hibas, nagyon szegenyes... akinek szuksege lenne az anyanyelvi 'okulasra' az ki van csukva belole a feliratozas miatt... rongalja az anyanyelvet szerintem, hogy szinte kizarolagosan csak feliratos filmek vannak...

es engem is faraszt, mert en szeretnek aktivan tevezni, ahogy odahaz is tudok pl vasalni vagy himezni tevezes kozben, de itt kep, angol szoveg es portugal felirat nekem mar tul sok inger, hogy meg masra is tudjak figyelni.

Szal en nem vagyok annyira oda ezert...

Előzmény: linha (1511)
linha Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1511
A némettel kapcsolatban abszolut egyetértek veled, quilla, viszont a portugálok angoltudásával kapcs. nekem az az érdekes tapasztalatom van, hogy ha megkérdezed, beszél-e angolul az illetö, akkor a válasz nem, de ha egyszerüen elkezdesz vele angolul beszélni, akkor ha nem is túl helyesen és 'enyhe' portugál akcentussal is, de beszéli a nyelvet. Ehhez tudni kell azt, hogy a portugál TV-ben szinte az összes idegennyelvü (tehát föleg angol nyelvü) film, sorozat, stb. feliratos, tehát akarva-akaratlanul is tanulják hallás után az angolt. Mellesleg szerintem ez egy rendkívül okos dolog. Emellett én ezúton is tanulom a portugált, hallgatom és olvasom egyszerre... Mindezektöl függetlenül azért nem árt valami útiszótárt vagy ilyesmit hozni, mert azért biztos nem mindenki nézi a sorozatokat...
quilla Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1510

Ez A nemzeti unnep, de szegyen ide vagy oda, reszletesebben nem tudom, a gyerek meg csak oviba jar es nekik sem reszleteztek ezeddig :o)

 

A nemetet en aszondom nyugodtan otthon hagyhatod. Bizonyara akad portugal aki tud nemetul de en meg egyel sem talalkoztam eddig, ami nem reprezentativ minta persze, de az eletemet megkonyitette volna :)

Az angol meg esetlegesen... attol fugg milyen helyeken fordulsz meg. Szerintem nem jo es elterjedt az angol tudasuk, es nem konnyu vele boldogulni, de vannak akik azt mondtak, hogy nem volt gond. Ugy ket hete pl Lisboaban az Oceanarioban tudtak olyan kollegat keriteni, aki tudott angolul kommunikalni :) De nem alapbol a penztaros tudta ezt, pedig fiatalok voltak, es nem komplex ertekezesre volt szukseg.

(Mondjuk en a spanyollal, portunhollal vigan vagyok, max neznek a spanyol akcentusom miatt)

Előzmény: olle (1509)
olle Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1509

Koszonom a valaszokat! A junius 10-i unnep igazabol azert erdekel, mert ez a kislanyom szulinapja. Ez a Dia de Portugal milyen unnepet takar? Sajnos egyaltalan nem ertjuk a nyelvet. Vajon angol es nemet nyelvtudassal nem lesz gndunk a kommunikacioval?

olle

catarina Creative Commons License 2006.05.09 0 0 1508
azaz 12-e éjjel, nagy szardíniasütés a városban
Előzmény: olle (1504)
catarina Creative Commons License 2006.05.09 0 0 1507
de a legfontosabb a 13-ai Santo António Lisszabonban.
Előzmény: olle (1504)
tomcsek Creative Commons License 2006.05.09 0 0 1506

Köszi a választ Catarina!:-) Meg fogom nézni ezeket.Tom.

quilla Creative Commons License 2006.05.09 0 0 1505

Tenyleg unnep: Dia de Portugal

es unnep juni 15 is, bar egyhazi: corpo de deus

Előzmény: olle (1504)
olle Creative Commons License 2006.05.09 0 0 1504

Sziasztok!

Mar egy ideje olvasgatom a forumot, mert terveink kozott szerepel egy Portugal ut. Igaz nem volt meg idom vegigolvasni az egeszet, de felmerult bennem egy kerdes, amire eddig nem talaltam meg valaszt. Ugy tudom junius 10-e nemzeti unnep. Mit unnepelnek akkor a portugalok?

Elore is koszi a valaszt!

olle

catarina Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1503
Tom, Lisszabonban 180-250 euro kozott talalsz szobat. a 180-200-as szobanak lehet hogy nincs ablaka. kis garzonok 300-tol folfele vannak, 350-tol mar van normalis kis lakas. egyetemek hirdetotablain, a pingo doce elelmiszerboltokban a hirdetotablan, kavezok kirakatain, a www.universia.pt-n, a www.lardocelar.pt-n, a www.ocasiao.pt-n talalsz lakas- es szobahirdeteseket. ezekhez nem art portugalul tudni valamennyire.
Előzmény: tomcsek (1496)
quilla Creative Commons License 2006.05.03 0 0 1502
Egyelore nem dolgozom. Es lassan 2 eve lesz, hogy itt lakom :) Es rajtam kivul is akadnak meg magyarok a varosban... itt elo magyarok :)
Előzmény: tukis (1501)
tukis Creative Commons License 2006.05.03 0 0 1501

quilla!

 

Az nem egy nagy tavolsag! Mit dolgozol? Miota vagy itt?

Előzmény: quilla (1495)
linha Creative Commons License 2006.05.02 0 0 1500
Köszi telebele, egyre okosabban keresgélek már...
Előzmény: telebele (1493)
linha Creative Commons License 2006.05.02 0 0 1499

Guincho nem település, hanem homokdünék és strand = csöndes, festöi, közelben a Serra de Sintra... Van egy hotel a Fortaleza do Guincho, de most néztem, ott a holnapi éjszaka 170 €-ba kerülne egy 2 ágyas szobában légkondival és persze kilátással a tengerre, ez egy volt erödítmény, aminek a "lába" az óceánba lóg... Mellette van az Estalagem Muchaxo ( szintén hotel-féle ), ahol 90 €-ért szállhattok meg reggelivel és szintén vista do mar-ral.

Cascais tényleg nem éppen csöndes, de azért megnézni érdemes. És ne hagyjátok ki  a Cabo de Roca-t!

Előzmény: kryszta (1498)
kryszta Creative Commons License 2006.05.02 0 0 1498

Sziasztok,

Én is segítséget szeretnék kérni.

Lisszabonba érkezünk este és aznap éjszakára, esetleg még egyre keresgélek szállást a környéken, innen indulva néznénk meg Sintrat, Mafrat s mennénk tovább  bérelt autóval Batalha majd Portó felé.

Eredetileg Cascaisban gondolkodtam, de az a nagy álmunk, hogy egy csöndes, nem annyira felkapott helyen ébredjünk, de valahol az óceán közelében :)  az eddigi infók alapján C. nem ilyen. vagy mégis?

Guinchot szemeltem ki a térképen, tudtok róla valamit?

Van esetleg ötletetek?

 

Köszönöm!

Kryszta

 

p.s. Ja igen, holnap után indulunk, úgyhogy kicsit sürgős lenne a dolgog.

J'adore Creative Commons License 2006.05.01 0 0 1497

Hi! Segítsen, aki jártas Lisszabonban. Mint tudjátok, a párom már két hete kint van, és augusztus elején jön csak haza. Egyelőre egy szállodában lakik, amit a főnöke fizet, de apartmant kell keresnie. Olyan kéne, amiben van internet. Ez az elsődleges szempont. Meg az, hogy az AMADORA részen legyen.

Várom az ötleteket, és előre is nagyon köszi!

tomcsek Creative Commons License 2006.04.30 0 0 1496

Szia Kölni,hát igen mostanában azt próbálom kideríteni,hogy milyen édességeket díjaznak,bár szerintem ezt is csak ott tudom feltérképezni sok szemlélődés és kóstolás után!Hiába ez egy ilyen szakma! :-) Azt hallottam már többször is,hogy drága az albérlet,de összeget még nem nagyon tudok.Akár egy kis lakás(garzon) vagy egy szoba is jó lenne.Valaki tudna írni egy kb. árat?(Lisszabon,Cascais,Estoril) Előre is köszi,sziasztok.Tom....

quilla Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1495
Gaia jo hely :) En lenni Portoban... vagyis meg egy kicsit tovabb kifele, a repter fele :)
Előzmény: tukis (1494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!